Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79151) sztomi1981 válasza forguet (#79148) üzenetére


sztomi1981
tag

Köszi, ezek a chieftek házak jók, pont írja is valaki hogy ikea kallax polcba befér, meg jó a szellőzése, szóval megvan a nyertes.

(#79152) Biga123


Biga123
addikt

Phanteks Eclipse P400A TG
Deepcool MATREXX 55 MESH ADD-RGB
Ezekbe vajon elfér fölülre egy AC LF II 240 es radi? Hosszban bemegy az ok, de vastagságban? Esetleg ebben az ársávban BB ?
szerk : illetve ezek a gyárilag előreszerelt ventik mennyire zajosak/használhatóak ?

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#79153) MaddeNNNN válasza Biga123 (#79152) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

P400A-ba biztosan nem, már a venti is majdnem hozzáér az alaplap vrm bordájához.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#79154) Biga123 válasza MaddeNNNN (#79153) üzenetére


Biga123
addikt

Minnél több házat nézek meg annál jobban elmegy a kedvem az egésztől, lehet marad a régi ütött kopott Sharkoon Rebel 9 Value, lábnál.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#79155) MaddeNNNN válasza Biga123 (#79154) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Írd le mik a kívánságaid, mi menne bele és mennyit szánnál rá aztán segítünk szívesen. Tényleg hatalmas a kínálat szerencsére.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#79156) Biga123 válasza MaddeNNNN (#79155) üzenetére


Biga123
addikt

1. Mennyit szánsz a házra
max 40K
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
Asrock B450M Pro4, Ryzen 7 5700X, Crucial Ballistix Sport LT 3200MHz 32GB @3733 MHz 1.35V, Asus 3070 TUF, AC LFII 240 AIO.
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)
Üveg oldallap, jó szellőzés, nézzen ki valahogyan. Jó lenne ha a vastag radi felülre és előre is elférne .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#79157) MaddeNNNN válasza Biga123 (#79156) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Hát a keret szűkössége eléggé behatároló tényező ilyen igények mellett.
Van egy fehér Corsair 4000D alzán 43k-ért. Ez minden kívánságodnak megfelel és biztosan befér az AIO felülre.
kicsivel drágábban:
Lian Li LANCOOL 215 ARGB 50k fehér
Lian Li LANCOOL 215 ARGB 44k fekete (nincs készleten, érdeklődni kell)

FRACTAL DESIGN POP AIR RGB fehér 49k (nem tudom miért van mindenből csak fehér készleten)

viszont egészen olcsón:
Montech Air X feketében és fehérben is 32k és ebbe is biztosan befér felülre

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#79158) Biga123 válasza MaddeNNNN (#79157) üzenetére


Biga123
addikt

Köszi, elrágódom rajtuk. :R

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#79159) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Vásároltam corsair 4000d fekete házat.

Nem érzem magam bénának, de az lenne a noob kérdésem, hogy hogy kell leszedni az üveg oldallapot? Kicsavartam a két csavart, de oldalsó irányban nem csuszik le az üveglap... ágyon operálnám le két tenyérrel (ha véletlen megszaladna és eldőlne) is de nem jön le.

youtube videó sem segit.

Minimális mozgás van, de elől megakad, a fülekben... próbáltam emelgetni kifelé(nem hátra), de ugy sem jön.

[ Szerkesztve ]

(#79160) smiti válasza Benhill (#79159) üzenetére


smiti
addikt

A csavarok kilazítása után, mint egy kis ajtót kinyitod: [link]

(#79161) Benhill válasza smiti (#79160) üzenetére


Benhill
senior tag

na szép, azért látszik hol van a videó legnézettebb része... :DDD

olyan 13év után ez a második ház amit veszek. Nem vagyok képbe velük. Kemény hogy ilyen megoldással is csinálnak már házat.

Jo öreg aerocool rs9 nyugdíjba küldöm, volt benne már minden.

(#79162) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Sziasztok,

jelenleg BQ silentbase 600-as házam van. 5 éve vettem, akkor halk házat kerestem, közepes konfigra, itt PH-n erre kaptam ajánlást gépösszerakó topikban.

Azóta viszont megszaladt a dolog, most már komolyabb konfigom van, és a hűtéses topikban mondták, hogy rossz a ház komolyabb teljesítményre, mert nem jut be elég levegő (a tetejét le tudtam teljesen venni, de az eleje csúnya, ha leszedem, ott tényleg 2 kis csíkon jut be csak a levegő), és először házat cseréljek, és csak utána hűtést, mert ebben a házban más hűtés se lenne jobb, mint a fortis 3.

Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra: 40-50e forint környékén
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő): B450m mortar, 6900xt(léghűtéses), 5900x3d (ehhez keresek fortis 3 helyett 360-as vízhűtést, hogy ne 80-90 fok között legyen, mint most.
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb): Megérné eladnom a mostani házam, és vennem egy jobban szellőzőt, vagy 40-50e forintért kb. ugyanilyet kapnék? Néztem, hogy most ez a ház is már 50e forint.

(#79163) Dreadloord válasza Dreadloord (#79162) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Bocsánat elírtam: Be Quiet Pure Base 600-as házam van, csak kicsúsztam szerkesztési időből :(

(#79164) forguet válasza Dreadloord (#79162) üzenetére


forguet
Topikgazda

Az elég forrófejű proci...ahogy nézegettem, 360-as AIO-kkal is simán 80 fok fölött van stressz teszt alatt.
Vannak amúgy szuper házak 50e-ből, amik jobban szellőznek, mint a mostani házad, de nem mindegyikbe fér 360-as AIO:
Be Quiet PB500DX (fent 240 / elöl 360)
Corsair 4000D airflow (fent 280 / elöl 360)
Deepcool CH510 mesh (360 / 360)
Lancool 215 (280 / 360)
Fractal Pop Air (240 / 280)

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#79165) HdRew válasza forguet (#79164) üzenetére


HdRew
őstag

Én amondó vagyok, hogy ha már van egy 6900 xt és 5800x3d a birtokában, 40-50k eléggé kompromisszumos. Eladja a mostani házat, és még pakol rá egy keveset. :)

Ezek a komponensek megérdemelnék a minél jobb hűtést, mert megszolgálják. Plusz később eladásnál is pozitív, ha egy jó házban laktak. (Bár ez lehet, hogy csak az én hülyeségem.)

Én szvsz a Lian Li Dynamic Evo (Merlin 86K), Corsair 5000D airflow (alza 74k) és Phanteks P500A drgb/G500A (75K körül Merlinen) alá nem adnám.

#79162Dreadloord

És hidd el, építeni is sokkal jobb lesz ezekben a házakban, na meg a tudat, hogy jó az airflow. :D Az én csőrömet már nagyon bökte, hogy Cooler Master N300-ban vannak, 5 évig volt az a házam, de úgy igazából soha nem is tetszett. (Budget ház volt, 13K-ért anno talán, szóval érthető.)

(#79166) Dreadloord válasza HdRew (#79165) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Köszi az infókat mindkettőtöknek. Pont erre gondoltam, hogy 20-30e forint már nem tétel, főleg, hogy 10 évre veszem a házat. És köszi az ajánlást, este megnézem őket, gondolom ezek közül már szimpátiával is dönthetek(?), tudásban mindegyik bőven jó az ajánlottjaid közül.

(#79167) totyika93


totyika93
tag

Sziasztok

A Lian Li O11 Dynamic XL ROG Certified mennyire szellős ház?

Jelenlegi konfiguráció:

Asus X570 Plus
Ryzen 5 5600x (OC lesz)
RTX 3080 Phantom
Deepcool AG 620
Evga Supernova 750 GA

HDD nincs, nem is tervezek

Jelenleg egy Corsair carbide 275r házat váltanék le

[ Szerkesztve ]

(#79168) MaddeNNNN válasza totyika93 (#79167) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Inkább vízhűtésre optimalizált ház. Ugye ennek a háznak az eleje üveg és helyette oldalra lehet rakni ventiket, viszont azok meg szembe az üveg falra fújják a levegőt nem a processzorra. Az alulra rakott ventik pedig a vga-ra fújják a levegőt, onnan meg már csak a meleg megy fel a procira még akkor is ha fentre is raksz kifelé fújó ventilátort. Nem lesz olyan légáramlás benne mint a "klasszikus" házakban. Annak a szép nagy toronyhűtőnek pedig kell a friss légtömeg.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#79169) Dreadloord válasza HdRew (#79165) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Végül az új PHANTEKS Eclipse G500A lett a választás, ráadásul IPON-on, 53e forint, és nem a fanless verzió, igaz nem is RGB-s, hanem a performance, de engem csak bosszant a sok szines világítás :)

Merlinen a fanless G500A 59e, a ventis 72e. [kép]

Szerintem ez így brutál jó vétel lett ennyiért :) A 4 venti legalább lenne külön 20e összesen.

Utolsót hoztam el, frissítve már azt írja nincs raktáron :)

[ Szerkesztve ]

(#79170) forguet válasza Dreadloord (#79169) üzenetére


forguet
Topikgazda

Jó vétel!
Majd számolj be a hőfokokról!

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#79171) HdRew válasza Dreadloord (#79169) üzenetére


HdRew
őstag

Wow, hatalmas grat, én is kíváncsi vagyok, hogy milyen. Engem mondjuk érdekelne az is, hogy mennyire sikerült belaknod. :)

Az RGB miatt ne aggódj, én se csatlakoztattam az RGB-ket, csak a fanok működnek. Majd ha úgy érzem, hogy kellene az upgrade, akkor csatlakoztatom az RGB pineket is. ;]

(#79172) Busterftw


Busterftw
veterán

Elgondolkoztam ezen a Deepcool CH510 mesh-en a 360/360 rad support miatt.

A mostani BQ500DX tokeletesen teszi a dolgat, viszont felulre csak 240mm rad fer el (pedig van 2x140mm fan support, akkor mar mehetne legalabb egy 280mm rad) elol pedig a 3080ti AIO 360mm rad fogalja a helyet, ha esetleg lepnek erosebb CPU-ra 12600K-rol akkor jo lenne a +360 rad opcio.
Na meg a batar Noctua D15 akkor mehetne a hazbol, kicsit tisztabb lenne a look, bar teny hutessel nincs gond.

Multkor linkeltem, hogy a 2x360 rad support ellenere alig nagyobb mint az 500DX, kinezetre is tetszik.

Most kb 90 euro itt spanyolban, kb ennyi volt anno az 500DX.
Velemeny? :)

(#79173) IzI


IzI
senior tag

Sharkoon M30 [link] egész jónak tűnik ennyi pénzért.El is gondolkoztam rajta.Menne bele 3db phanteks T30 előre és le van tudva légáramlás :D

(#79174) Angie™ válasza IzI (#79173) üzenetére


Angie™
addikt

En ezen annyira azt látom, hogy alig van benne anyag és össze vissza fog hajlani az egész? vagy tévedek?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#79175) IzI válasza Angie™ (#79174) üzenetére


IzI
senior tag

Egyszer le kell rakni a megfelelő helyre,azt jól van :D Olcsó szegmensbe nem rossz,1-2 ventilátor hozzáadni,azt jól van. De,szerintem maradok lancool 216 vagy lancool III,még meg álmodom

(#79176) Angie™ válasza IzI (#79175) üzenetére


Angie™
addikt

persze értem, csak ezek a selyemsonka vastag lemezek... :U És úgy általánosságban..

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#79177) koanla


koanla
aktív tag

Sziasztok,

házcserében gondolkodom és elkélne némi tanács.
Jelenleg egy nyolcéves Thermaltake-em van, ami egész mostanáig jól szolgált, de mióta AIO hűtésre váltottam, kezd picit szűknek mutatkozni (ugyan a tetején van egy 240-es radiátornak hely, de már a felfogató pontjai sem kompatibilisek a meglévő radiátoréval).
Egy 240 LF II van most benne, de a későbbiekben ezt mindenképp bővíteni szeretném - ezért is gondolkodom a cserében. Vagy 360, vagy 420 lenne a befutó, szintén LF II-ből.
Tegnap néztem csak úgy l'art pour l'art házakat és a Matrexx 55 Mesh jött szembe, ami jé, itt is ajánlott.

A problémám viszont: 360-as radiátorig fogad "csak" - és azt is csak elöl. A légáramlás miatt elbizonytalanodtam; hogy ti. mennyire jó az, hogy a még oly kevéssé meleg levegőt is (AIO-nál a 40 fok környéke talán szokásosnak mondható, nemde?) _befelé_ fújja a cucc a házba.
Nem szerencsésebb a felső elhelyezkedés és hogy kifelé nyomja a házból a CPU melegét?
Maga a ház amúgy tetszik, a porszűrő megléte mindenképp szükséges volna, de ez a topográfia kicsit elbizonytalanított. Adott esetben akár a 420-as AIO-t is el tudnám engedni, mivel árban ennél feljebb nem nagyon szeretnék menni.
Köszönöm a válaszokat előre is!

(#79178) torma1981 válasza torma1981 (#79121) üzenetére


torma1981
veterán

Sziasztok.

Letisztult a kép. :)

Ezek közül lesz a ház.

Phanteks Eclipse P600S
BE QUIET SILENT BASE 802
Corsair 5000d-airflow

A lényeg, hogy hosszú távra tervezem.
Később vízhűtés is akár.

Ahogy nézem mindegyik elég nagy ház, de talán a 802 a legnagyobb. Kényelmesen elférne benne a 4080/4090 meg akár majd utána ami jön.

Torony hűtő is simán elfér benne. Most Dark Rock 4 Pro van.

Ti melyiket preferálnátok?

(#79179) MaddeNNNN válasza torma1981 (#79178) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Egyikkel sem jársz rosszul, mindhárom ajánlott ház. Jelenleg azonos árban vannak, amíg így marad egyéni preferencia.
Én azt javaslom nézz róluk youtube-os összerakós videókat. Azokban általában bemutatják ha valamiben valamelyik kevésbbé praktikus vagy éppen a Te igényeidnek nem felelne meg.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#79180) Jocy válasza Angie™ (#79138) üzenetére


Jocy
aktív tag

Tegnap végre átköltöztem, a szerelés nagyon könnyű, van hely bőven. Egyelőre így néz ki, még a bekapcsolás előtti állapotban fotózva. Amúgy pöcc-röff indult. 😉

[ Szerkesztve ]

(#79181) HdRew válasza Jocy (#79180) üzenetére


HdRew
őstag

Wow, nagyon jól néz ki.. és most látom, hogy én mekkora vakegér vagyok.... :D

Nem alulról fűztem a tápból, hanem oldalról a vga-nak.. most elkezdte ez bökni a csőrömet, meló közben.. :D

[ Szerkesztve ]

(#79182) eisento


eisento
addikt

Sziasztok!

Ugy alakult, hogy egy minimalis pc update utan uj hazikot kellene neznem.
konfig:
H310CM-HDV
i3 8100 nincs tuningolva nem is tervezem
16gb ddr4 ram (2x8gb hyperx)
VGA alaplapi (nem igen lesz kulon vga mert csak netezesre egyeb dolgokra hasznalom jatekra ott a ps5)
1db 850 evo ssd
1db 3.5-os wd hdd
odd nincs es nem is lesz :D

az eddigi hazam egy regebbi NZXT BLD starter imadtam letisztultsagaban szerelhetosegben kabel elhelyezesek szempontjabol.

fobb szempontok:

Nem kell nagy torony az nzxt-hez hasonlo meret boven eleg a kis microatx alaplap majdnem elveszik a hazban :D
lent legyen meg a tapegyseget eltakaro resz (nem tudom, hogyan nevezik)
a haz tetejen legyenek a bekapcsolo gomb usb jack stb. (usb minimum 2db egyik lehet usb-c
uveg oldallapnak is orulnek.
Ha a hazhoz nincs alapbol venti nem baj szerzek hozza majd.
olyan szelessegu haziko kell amibe elver egy alpenföhn Brocken ECO Advanced vagy deepcool AK400 huto
minel masszivabb legyen. egy regi coolermaster hazzal megszivtam, vekony cuccbol volt es egy ici pici rezonancia mindig volt szetcseszett az ideg....

A cel, minel jobb hutes minel csendesebben

Nem tudom mit tudtok ajanlani 30k alatt szeretnem meguszni ha van ra lehetoseg.

Koszonom szepen az ajanlasokat :R

Amik eddig tetszenek:
Deepcool Macube 110
Deepcool MATREXX 40 3FS
Deepcool MATREXX 40
NZXT H210

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#79183) Dreadloord válasza HdRew (#79171) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Na megjött a PHANTEKS Eclipse G500A.

Be is üzemeltem, de nem teljesen boldogulok:

- a hátsó ventilátor alapból össze volt kötve az első 4-el, de áll ki belőle egy külön kis csonk üresen. Ha bekapcsolom a gépet, minden venti megy, kivéve a 4. hátsó.

B450m mortarom van, 3 FAN csati van rajta, egyiken van a 4 gyári, a másik kettőn meg 1-1 saját ventilátor, amit felülre tettem.

Vagy azt a külön csonkot kellene 1 kábellel bekötnöm az egyik ventihez? De akkor meg miért van gyárilag hozzákötve a másik 3-hoz, ha így nem megy?

Illetve a ventik fordulatát hol tudom szabályozni hőfokokhoz?

(#79184) Dreadloord válasza Dreadloord (#79183) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Szerencsére megoldódott, csak ki volt mozdulva az egyik kábel :)

Este elkezdem tesztelni a hőfokjavulásoakt a régi gépemhez képest.

(#79185) MaddeNNNN válasza Dreadloord (#79184) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

En a masodik ventit a haz tetejen kivennen a memoriak folul. Pont a cpu hutotol szivja el azt a levegot amit az elso ventik belapatolnak. De csinalj tesztet ugy is hogy mukodik mindketto es ugy is hogy az ki van huzva.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#79186) Dreadloord válasza MaddeNNNN (#79185) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Köszi, kipróbálom :)

A ventieket csak biosban tudom szabályozni, vagy rá progi?

(#79187) Moki2 válasza Dreadloord (#79186) üzenetére


Moki2
aktív tag

Az alaptól függ de elvileg igen.Itt nézelődj ha b450m mortar a lapod [link]
MSI fronton nem vagyok ismerős , de én uefiben szoktam beállítani , szerintem biztosabb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#79188) Viktor77 válasza Dreadloord (#79186) üzenetére


Viktor77
titán

FanControl.
Én ezzel csinálom, nekem is Mortar van.
Bármilyen ventit bármilyen hőfokhoz igazíthatsz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79189) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Még 1 kérdésem lenne a házzalkapcsoaltban: Van elöl USB-C foglalat, amit gen2 type E csatival lehetne bekötni az alaplapba, de a b450m mortaron ilyen nincs, USB 3-ból 1 van rajta, de azzal van bekötve a 2 elülső usb 3.

Van erre megoldás? Lehet esetleg venni olyan átalakítót, ami 1 USB 3-at szétoszt 1 USB 3-ra és 1 gen2 type E-re, vagy engedjem el? :)

(#79190) Dreadloord válasza forguet (#79170) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Na megvannak a tesztek, ha nem saját magam látom, nem hinném el:

Be Quiet Pure Base 600 (zárva) vs. PHANTEKS Eclipse G500A (zárva)

Hőfokok:
idle:
CPU 41C --> 33C
VR MOS: 34 --> 29C
GPU: 41/46(HS) --> 34/40(HS) /(0% GPU fan)

terhelés (BF2042 multi) 1 óra után max értékek:
CPU: 89C (throttling) --> 73C(!!!)
GPU: 76C --> 65C

Még a benchmarkokban is javult a gépem:
R23 MC 14.100 --> 14.710
3dmark time spy: 19.400 -->19.700

//6900xt, 5800x3d 32 gb DC 3600mhz ram

Eredetileg a BF2042 CPU throttling miatt akartam CPU hűtőt cserélni Fortis 3-ról, de ideküldtek a topikból, mert, hogy a ház lesz a gond, nehezen hittem el elsőre, de az eredmény letaglózó.

Terhelés alatt 16 fokkal hűvösebb a CPU (így már nem is kell hűtést cserélnem), és 11 fokkal még a GPU is hűvösebb lett.

Szóval köszönöm az ajánlást mindenkinek, szuperek vagytok!

[ Szerkesztve ]

(#79191) MaddeNNNN válasza Dreadloord (#79190) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Azt hiszem en voltam az elkoveto aki lebeszelt a vizhutesrol. Nyilvan ha meg ez utan is szeretnel akkor mostmar az is fog hozni erdemben javulast.
De orulok hogy ez is segitett. :)

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#79192) forguet válasza Dreadloord (#79190) üzenetére


forguet
Topikgazda

:C
Sokan nem szánják rá a pénzt egy jó házra...aztán forralják a 600k-1m-s konfigot vmi zárt dobozban. Nem véletlenül írjuk ezt a 10%-ot :B

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#79193) Dreadloord válasza MaddeNNNN (#79191) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Igen, valóban, visszaolvastam :)
Néztem, hogy ebbe a házba befér felülre akár 360-as hűtés is, de a tesztekben a 280-as és 360-as vízhűtések kb. ugyanazt hozzák.

Artic freezer 2/ bq quiet poor loopot is látok 30e körül garisat/bontott dobozos újat, mindegy melyik méretet veszem, vagy jobb lenne a 360-as? Vagy mást ajánlanál?

(#79194) abridabri válasza Dreadloord (#79193) üzenetére


abridabri
veterán

Mi baj a 73C -vel ? Teljesen jó . Én nem költenék többet már.

(#79195) forguet válasza abridabri (#79194) üzenetére


forguet
Topikgazda

+1
Szintén így hagynám...halkabb is.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#79196) Exelsior válasza abridabri (#79194) üzenetére


Exelsior
senior tag

Mi lesz majd nyáron? Főleg ha nincs klíma? :)
Ennyire forró fejű ez a proci vagy a hűtő ennyire gyenge?

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#79197) abridabri válasza Exelsior (#79196) üzenetére


abridabri
veterán

A proci forrófejű (de csak PBO -val ) .Allcore OC vel laza lehűteni .

(#79198) forguet


forguet
Topikgazda

Fractal North előrendelhető Alzán 66e, annyit tudni, hogy februárban érkezik.

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#79199) totyika93


totyika93
tag

Sziasztok
Mennyire lenne jó választás az alábbi ház?
Lian Li LANCOOL 205 Mesh C ATX
Vagy a Fractal Design POP Air

Konfiguráció:
AMD r5 5600x + Deepcool AG620
Asus x570 Tuf (Atx)
RTX 3080

(#79200) Angie™ válasza totyika93 (#79199) üzenetére


Angie™
addikt

Szerintem ez két nagyon hasonló ház

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.