Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78101) MaddeNNNN válasza redingitell (#78100) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Ha eltekintesz tőle akkor megnyílik a lehetőségek tárháza pénztárca függvényében. Én egy Meshify 2 Compactot használok már lassan 1 éve és imádom. A kompakt méretéhez képest 330mm-ig belefér vga, 169mm-ig cpu hűtő és gyárilag nagyon jó a szellőzése porszűrővel és a gyári ventikkel. A szerelhetősége pedig nagyon kényelmes, pár csavarral teljesen szét lehet szedni, hogy mindenhez odaférj. 2 usb + usb C az előlapon, mindenre is elég.
Csakhát az ára... én még akciósan 35-ért vettem, a mostani áron sajnos ennyit nem ér.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#78102) redingitell válasza MaddeNNNN (#78101) üzenetére


redingitell
senior tag

Köszi szépen :R

(#78103) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Offos kérdés. Miért van relatíve kevés ház, amire hátulra lehet 140-es ventit szerelni? A nagy többségnél én csak 120-as méretig látok.

Nem, mintha kevés lenne, de azért egy 140-es csak több levegőt mozgat meg és (elvileg) halkabban.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78104) MaddeNNNN válasza Rowon (#78103) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Igen, nekem is ez az egyetlen "problémám" a házammal. Ha hátul lenne egy 14-es venti tökéletes lenne.

Gondolom az oka, hogy ha hátra raksz egy 14-est akkor legalább 2 cm-rel szélesebbnek kell lennie a hátlapnak, ennél fogva az egész háznak. Az pedig plusz anyag, az pedig pénz. Jellemzően a high-end házakban hátul is 14-es venti van.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#78105) Rowon válasza MaddeNNNN (#78104) üzenetére


Rowon
veterán

Na igen, az előállítási költség. Egyedül a Bq 500dx aminél látok hátul is 14-es ventinek helyet és vállalhatónak is találom.

Akárhány olyan házat nézek, ami tetszik (Lian Li O11 Air Mini, FD Pop Air, FD Meshify 2 Compact), mindnek 12-es ventije van hátul... The frustration is real. :DDD

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78106) gilfoyle válasza Rowon (#78105) üzenetére


gilfoyle
őstag

Ha segít a döntésben, én is a Lian Li O11 Air mini és a bq 500DX közt vacilláltam és az utóbbit választottam pont a nagyobb és ezért vélhetőleg csendesebb ventik miatt. Amúgy tényleg csendesek a ventik és jól hűtenek.
Meg a reklámfotókon jól nézett ki a narancssárga ledekkel :DD

(#78107) Rowon válasza gilfoyle (#78106) üzenetére


Rowon
veterán

Hőmérsékletek jól alakulnak odabent? Láttam Tube-on egy tesztet, ami eléggé elgondolkodtatott. Eléggé leszólták, hogy a mesh nem hozza a kívánt fokokat.

A videó címét ne kérdezd, ha agyon akarnának ütni se jutna eszembe. :DDD

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78108) gilfoyle válasza Rowon (#78107) üzenetére


gilfoyle
őstag

Teljesen jó szerintem... A nem húzott R5 5600 48-49 fokos Prime 95 alatt. Minden venti 800 körül pörög csendesen.

(#78109) blountex


blountex
senior tag

Sokféle házon gondolkoztam Fractal Meshify 2, Torrent Compact (nem nagy a gpu hely), Corsair 5000D Air Flow (ez is nagyon szimpatikus lett, akárcsak a Meshify 2), Pop Air Flow. Nagyon kevés olyan ház van, ami nem TG kiviteles ma már....
Gyakorlatilag olyan Mid-tower kerestem ami a jövő gpu téren ha hízás lesz hosszúságba kényelmesen elférjen akár 400mm is.

Végül a Lan cool III-al szemezgetek, gyakorlatilag minden elfér benne, tonnányi extra lehetőség, és könnyen szerelhetőnek tűnik.
Levegő hűtési párti vagyok, egy Noctua Chromax black menne a proci hütőre + van még 2db 140mm noctua fekete ventim ami jelenleg nincs beépítve sehova.
A gyári ventik szerintem jók lehetnek, nem feltétlenül érdemes lecserélni.

Levegő hűtés szempontjából mi lenne a legideálisabb?
Érdemes legfölülre is tenni ventiket, vagy a PSU környékére elég, ahogy a kép is mutatja?

Milyen GPU bracket ajánlott?
Egy RX 6700/6800 XT-n gondolkodok, vagy megvárom az RDN3-at.

Öteleket, tanácsokat szívesen fogadok :R

(#78110) MaddeNNNN válasza blountex (#78109) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Általánosságban elmondható, hogy elől és lent beszív, fent és hátul kifúj. Felülre 1 ventit érdemes tenni a processzor/memóriák fölé. Ha túl előre rakod akkor az elől lévő felső venti friss levegőjét rögtön ki is szívja a házból. Alulra tetszés szerint rakhatsz ventit.
A pozitív légnyomás jobb mint a negatív.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#78111) abridabri válasza blountex (#78109) üzenetére


abridabri
veterán

Ha elöl teljesen fel van töltve ventivel ,és a CPU hűtő is hátrafelé fúj , akkor felesleges fentre venti. Elöl be-hátul ki és kész. A VGA alá tett venti tud pár fokot hozni , nálam a LancoolI mesh ben hozott kb 2-3C-t.

[ Szerkesztve ]

(#78112) blountex válasza MaddeNNNN (#78110) üzenetére


blountex
senior tag

Köszi az infót.
Akkor lesz alul 3db 14cm, és 1 fölül középen 14cm szintén.

Mivel lesz még pluszban 4db venti, érdemes PWM elosztót venni?

(#78113) pigatt válasza blountex (#78112) üzenetére


pigatt
őstag

Amennyire én tudom alulra csak 120mm ventik férnek be! Ha hamarabb megvennéd a ventiket, mint ahogy megvennéd a házat, erre figyelj!

Ha az alaplapon elegendő csatlakozó van a venti "csoportoknak" egy (vagy amennyi kell) ilyen is jó lehet, erről a Fan Hubról elég sok rosszat olvastam.

Amúgy szuper ház, én is gondolkozom rajta!

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#78114) blountex válasza pigatt (#78113) üzenetére


blountex
senior tag

Valóban 3x120mm fér el. Van már Noctua fanom, de megoldom.
B550M Tomahawk lap
Bár a fanrol nem ír mennyi támogatott.

Amúgy lian linek is van valami elosztója, nem tartozéka gyárilag?

Ha jól láttam a ház támogat vertical gpu mountot.
Ennek a vertikális megoldásoknak mennyi értelme van?

(#78115) pigatt válasza blountex (#78114) üzenetére


pigatt
őstag

Szerintem nem gyári tartozék a Lian Li elosztó!
Én nem szeretem a vertikális megoldásokat, egy plusz hibaforrásnak tartom a Risert.

i9 / 4080 / 32"

(#78116) blountex


blountex
senior tag

Még azon tűnődök, mivel monitor mellett lesz bal oldalt közvetlen, és a gépháznak a jobb oldala is telibe TG (ami többnyire solid panel szokott lenni), vajon mennyire lehet idegesítő ha a monitor fénye visszatükröződik :F

(#78117) Rowon válasza blountex (#78114) üzenetére


Rowon
veterán

"B550M Tomahawk lap
Bár a fanrol nem ír mennyi támogatott."

6 db SYS_FAN foglalat van. :) [link]

Szerk.: bár nekem valamelyikben elosztó (ilyen [link] ) is van.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78118) blountex válasza blountex (#78116) üzenetére


blountex
senior tag

Jelenleg egy Fratcal Design Define C házam van, sikerült megcserélni a side panelt, így a C window (plexi kivitel) oldal néz a monitor felé. Elég furcsa, görgetéskor kissé zavaró is.
Lehet még se járnék jól akkor a Lancool III-al (mindkét oldala TG).
Solid panelról is érzékelhető a monitor fénye, de ott legalább nincs semmiféle visszaverődés.
Így akkor lehet jobban járnék a Meshify 2-vel (mind két oldala solid), hasonlóan jókat írnak róla.
Elvileg ennek az aljára is felfogatható 2db venti, ha ez a PSU részt jelöli.
"Bottom fan 2x 120/140 mm"
Mit gondoltok?



#78117 Rowon
Köszönöm

(#78119) #48613632 válasza blountex (#78118) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ha szembe ülsz vele, akkor nehezen hiszem, hogy látszik.
Másfelől, néhány ledes venti, vagy valamilyen belső világítás is csökkenti a tükröződést. Én nehezen hiszem, hogy ez problémát okozna, sokunknak van üveges oldallap a házán, többek között nekem is.
Oldalról fotózva az enyém is tükröződik, de szemből nem. Márpedig szembe ülök a monitorral.

(#78120) blountex válasza #48613632 (#78119) üzenetére


blountex
senior tag

Szembeülve is pont ennyire látszik, mint oldalról fotózva, ha rápillantok a gépházra (ami elég közel van).
Persze egy idő után ezt is meg lehetne szokni....

Lehet, hogy ez csak a plexi átka, de megváltás volt visszacserélni solid panelra.

[ Szerkesztve ]

(#78121) #48613632 válasza blountex (#78120) üzenetére


#48613632
törölt tag

Akkor fordítsd el a házat picit. Úgy értem, nyiss, vagy zárj a szögön a 90 foktól. A gépházat tedd hátrébb, a monitort kicsit előrébb. Biztos hogy van megoldás, már csak azért gondolom, mert ezzel a problémával itt még senki nem szembesült.

[ Szerkesztve ]

(#78122) forguet válasza blountex (#78120) üzenetére


forguet
Topikgazda

Amint írták előttem is, belső világítás tud segíteni a tükröződéssel, bár ennek a hasznossága zéró ha a ház jobb oldaláról beszélünk, úgysincs mit látni bent :)
Még egy ötlet - öntapadós matt fólia az ablakra, filléres dolog.

Mindazonáltal a meshify 2 is állati jó ház, úgyhogy arról sem fogunk lebeszélni :)

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#78123) blountex válasza forguet (#78122) üzenetére


blountex
senior tag

Igen, valószínű ez lesz a nyerő.

#78121 pitepeti71
Mivel a jelenlegi gépházam lényegesen kisebb, így kipróbálás alapon jobban tudtam játszani a szögekkel, volt amikor jobb lett a helyzet lényegesen, de számomra valahogy nem az igazi.

Közben megtudtam valakit kérni, hogy a Meshify 2-nél nézze meg a PSU részt, lehet-e oda tenni ventiket. Kialakított hely ugyan nincs (hiába rácsos a része), csak mókolással.

Még gondolkodok melyik gépházzal járnék a legjobban, akármelyiket is viszem haza, ahogy forguet mondja, egyikkel se járnék rosszul.

Igen, szemből nézve a gépházat jobb oldalán tényleg nincs mit nézni, a bal oldal ami érdekes, de gyakorlatilag nem igen nézi az ember. Jónak jó, ha éppen jön valaki és megnézi, de azonkívül nem sok haszna van (kivéve aki szereti az RGB-t).
Én inkább a letisztultság híve vagyok, de igen van amikor tényleg pofásan néz ki az RGB cucc.

[ Szerkesztve ]

(#78124) szasanyi válasza blountex (#78123) üzenetére


szasanyi
félisten

Montech Air 100 ARGB esetleg Air 100 Lite elérhető valahol hazai webshopban? Ha nem tud valaki megbízható EU-s helyet ahonnan rendelhető?

(#78125) Pörp


Pörp
senior tag

Sziasztok!
Fractal Focus G házam van, de vettem egy új tápegységet, és valamivel merevebbek a kábelei, így eléggé nehéz elvezetgetni a szűk helyen, ami az alaplap mögött és az oldallap között van. Ennél több hely csak a szélesebb házakban van? Ez ca. 210mm széles. Tudnátok ajánlani olyan házat, amiben jobb a kábel management, mesh elöl, oldalt plexis esetleg teli? Max. 30k :B

(#78126) szasanyi válasza Pörp (#78125) üzenetére


szasanyi
félisten

Ennyi infó nem igazán elégséges korrekt ajánlásához, mert nem ismert...
- az alaplap mérete (ATX vs mATX)
- milyen CPU hűtő férjen be,
- milyen hosszű VGA férjen be,
- ventilátor igény (hányat és milyet szeretnél esetleg van és nem kell)
Persze ezeket meg lehet(ne) sacconli a Focus G mérete alapján, de nem kitalálni hanem megadni kell. Valamint a jövőben akár változhat ezért házcserénél az ember esetleg olyat is bekalkulál ami perpilla nem szükséges..

(#78127) Pörp válasza szasanyi (#78126) üzenetére


Pörp
senior tag

Lap: ATX
CPU hűtő: Alpenföhn Brocken 2
VGA: 330mm beférjen
venti minimum: elöl 2db 12cm-es, hátul 1db 12cm-es (ha nincs egy darab se a házhoz, nem baj)

[ Szerkesztve ]

(#78128) szasanyi válasza Pörp (#78127) üzenetére


szasanyi
félisten

30k-ig nem túl nagy a választék, itt is eléggé elmentek az árak.
CoolerMaster MasterBox MB511 jó - kicsivel 30k alatt 1db hátsó ventivel, de jobb ár-érték arányú ugyanez drágábban 3 ARGB ventivel szerelve ~35k áron (ha belefér, mert ugye 30k volt megadva).
DeepCool Deepcool CG540 nem mesh, de olyasmi szellős 24k-ért míg Matrexx 55 Mesh 27k ventik nélkül míg 4db RGB ventikkel már jócskán több, 39k ami már nagyon kiesik.
Így hirtelen ezek azok amiket ismerek, és megfelel a megadott paramétereknek. De gondolom lesz mástól is ajánlás, addig is nézz rá ezekre hátha bejön valamelyik.

(#78129) Pörp válasza szasanyi (#78128) üzenetére


Pörp
senior tag

Nagyon köszönöm! :R

(#78130) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Fractal Design Pop Air (sima, ATX méretű) házhoz volt-e már valakinek szerencséje?

Olyan kis diszkrét és helytakarékos megjelenése van. Leginkább a légáramlat és a melegedés része érdekelne, hogy léghűtéssel mennyire vállalható? A neve mindenesetre (air) beszédes.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78131) forguet válasza Rowon (#78130) üzenetére


forguet
Topikgazda

Ajánlott ház, a topik összefoglalóban is szerepel, ajánlottuk is itt, ha picit visszaolvasol.
Szellőzéssel nincs gond, léghűtésre tökéletes.
40e környékén jó választás.
Tesztelte a Gamersnexus is.
Érdemes rálesni a Lancool 215-re is ebben az ársávban.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#78132) Busterftw


Busterftw
veterán

Sziasztok, van esetleg olyan netes konfiguralo tool, ahol parameterek alapjan lehet hazat keresni? Hasonlo mint a pcpartpicker, ahol kiirja a kompatibilis alkatreszeket.

Kivancsisagbol olyan hazakat keresek, ami meretre a legkisebb de top/front befogad 360mm hutot. Csak ugye erre hogy keressek :D

[ Szerkesztve ]

(#78133) Rowon válasza forguet (#78131) üzenetére


Rowon
veterán

Köszi! Igazából még mindig a Lian Li O11 Air Mini, ami nálam best, első ránézésre. De azért nézelődök más gyártóktól is házak után és ez a Pop Air elég jól néz ki és egy picivel olcsóbb is. Nem tudom. Nehéz szülés, házat átlag 6-7 évig szoktam használni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78134) blountex válasza Rowon (#78133) üzenetére


blountex
senior tag

Ráakadtam közben a Lian Li O11 Air Mini-re is. Iszonyatosan jól eltalálták a külsőt, sokkal jobban mint a Lian Li PC-O11AIR-nél, igényes kis kuckó, és relatíve sok minden elfér benne.
Még egy Noctua NH-D15 is elfér benne

[ Szerkesztve ]

(#78135) Rowon válasza blountex (#78134) üzenetére


Rowon
veterán

Nekem brutálul bejön ez a kétkamrás, helytakarékos megoldás, ráadásul nem egy kazán és el lehet benne férni. Felülre és alulra is rakható radiátor illetve venti. Adapterrel a VGA-t is meg lehet fordítani függőleges helyzetbe. A méretéhez képest nem hangos és relatíve jól szellőzik, plusz, ha meg akarod emelni, nem jön ki a gerincsérved. Ár-értékben egyenlőre nálam ez a top, azt hiszem Rufusznál most 47k-ba kerül, ami a jelenlegi árak mellett nem túl sok, de azért megvárom a Black Fridayt.

YouTube-ról nem tudom, hogy mennyire ismerős neked a KitGuru, ott a "must have" kategóriába sorolták.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78136) forguet válasza Busterftw (#78132) üzenetére


forguet
Topikgazda

A legrészletesebb szűrője a geizhals.de-nek van, minden alapján is lehet szűrni, ha lenyitod a részletes szűrőt.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#78137) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Tudom nem beárazós topic, de tán elfér itt... szerintetek mennyit érthet egy Fractal Design Define R6 ház, aminek nincsenek meg a HDD/SSD tálcái. Elvileg jó állapotban van.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#78138) abridabri válasza aleister (#78137) üzenetére


abridabri
veterán

Én 20k ért hirdetném.

(#78139) aleister válasza abridabri (#78138) üzenetére


aleister
veterán

:R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#78140) blountex válasza Rowon (#78135) üzenetére


blountex
senior tag

Szerinted függőleges helyzetben jobb lenne a vga?
Ránéztem, de más reviewek is igen jókat írnak róla, minimális hibával.
Léghűtéssel használnád?

[ Szerkesztve ]

(#78141) Rowon válasza blountex (#78140) üzenetére


Rowon
veterán

Léghűtéssel. Szerintem a vizuális élményen kívül más hatása nem lenne, ugyanakkor léghűtéssel azt írják, hogy ront(hat)ja a hőfokokat. Vízhűtéssel már nincs ilyen probléma.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78142) Kro


Kro
tag

Sziasztok.

30-40 körül keresnék egy klassz házat.
ATX B550 alaplap/ 5600x pure rock hűtővel és egy 3060 ti (nincs még meg de msi gaming van tervben).
Inkább visszafogottabb modellek érdekelnek, nem lételem az ablakos verzió sem. Világítás sem fontos.
Tetszik a Pure Base 500DX csak sokallom az árát kicsit.

(#78143) MaddeNNNN válasza Kro (#78142) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Fractal Design Pop Air solid oldallal 41k
Phanteks P400A (fehér) 36k (gyanúsan olcsóbb mint máshol)
SPC Signum SG1Evo TG 30k

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#78144) forguet válasza Kro (#78142) üzenetére


forguet
Topikgazda

+1 a Pop Airre, illetve még ezeket nézd meg:
Deepcool Matrexx 55 mesh
Fractal Focus 2
NZXT H510 flow

Durva, hogy mennyi ház drágult vagy tűnt el ÁK-ről a közelmúltban, frissítenem kell majd az összefoglalót megint.
Phanteks P400a 8e-et drágult, bár mind a mai napig megállja a helyét, de azért 36e-et nem adnék egy ilyen ősrégi házért

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#78145) Rowon válasza forguet (#78144) üzenetére


Rowon
veterán

Fractal Torrent 95k. Tavaly ilyenkor durván feléért árulták.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78146) Kro


Kro
tag

Köszönöm az ajánlásokat. Megrendeltem a Pop Air-t. Kiváncsian várom milyen lesz élőben. :R

(#78147) Rowon válasza Kro (#78146) üzenetére


Rowon
veterán

Esetleg képet tölthetnél fel később a kész buildről és véleményt írhatnál. Én is gondolkodom ezen a házon, több másik mellett.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78148) blountex válasza Rowon (#78147) üzenetére


blountex
senior tag

Állítólag a kábelmenedzsmentje része nem a legjobb, kitakarja az SSD foglalatokat. Valamelyik videóban szó volt róla.

(#78149) Rowon válasza blountex (#78148) üzenetére


Rowon
veterán

Nekem pont az a gyengém, ugyanis a jelenlegi házamnál is elég szívás (Nanoxia Deep Silence 2). Egy elég jó, méretes, hangszigetelt ház, de a kábelmenedzsment része katasztrófa, a circa 1,5 cm-es hellyel mindig kínlódok.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78150) blountex válasza Rowon (#78141) üzenetére


blountex
senior tag

Itt feltétezelem a vertikális GPU-ra gondoltál a második mondatoddal.

Pop Airre visszatérve itt 6p körül van szó róla, más videokban normálisabb elrendezést láttam, de valahogy nem igazán tetszik.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.