Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) MR. Anderson válasza babai (#7549) üzenetére


MR. Anderson
tag

szia belefér majd a házba :R bár ennyi pénzért majdnem kapsz egy aerocool nitron házat amin 25cm-es lapát van ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha szép nem vagy legalább hülye ne legyél" Az intellektusukat csillogtatni vágyók, ne nekem bizonygassák szellemi fölényüket...engem nem érdekel...

(#7552) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Keresek egy az igényeimnek megfelelő házat, ezek a következők:
A legfontosabb az ár, max 20k, de 10k-nak jobban örülök. Elöl, hátul 12 CM-es ventihely, tágas belső, mid tower, csavar-mentes szerelés.

Szerk.: Esetleg 2db 12 CM-es venti mellé egy 14- CM-es is beférhet :)

[ Szerkesztve ]

(#7553) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Keresnék valami Antec P180/182-t :K vagy Cooler Master Stacker 830-at ;) , lehetőleg feketét :B és horpadás :( , illletve karcmenteset :N .

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7554) vepe válasza Tothgera30 (#7553) üzenetére


vepe
senior tag

Gyorsabban találsz, ha az apróba felraksz egy hirdetést....

(#7555) Tothgera30 válasza vepe (#7554) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Már raktam, jöttek is ajánlatok, de elvitték előlem! Töröttet, karcoltat meg nem akarok.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7556) Vasinger! válasza Vasinger! (#7552) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem túl aktív a topik, UP? :F

(#7557) Kombat válasza Vasinger! (#7552) üzenetére


Kombat
őstag

Cooler Master RC-590/690?

(#7558) Vasinger! válasza Kombat (#7557) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Túl lyukas. Esetleg, a nyílásokat le lehet, vhogyan fedni? Ami a levegőt és a hangot is megfogja? :F

(#7559) Kombat válasza Vasinger! (#7558) üzenetére


Kombat
őstag

Jaaa! Arról nem volt szó, hogy ez is számít!

Barkácsolással minden megoldható, de lehet, hogy jobban járnál egy ilyennel!

(#7560) Vasinger! válasza Kombat (#7559) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem rossz. Most ez és a CM 590 közt gondolkodom. Mind2 szimpi. ;)

Most megnéztem az 500-ast és azt nem találtam, hogy adnak e hozzá gyárilag ventit. Mert ha nem, akkor 590 felé hajlok, mert ott adnak 2-t is.

[ Szerkesztve ]

(#7561) Kombat válasza Vasinger! (#7560) üzenetére


Kombat
őstag

2db jár az 500-hoz is! [link]

(#7562) Vasinger! válasza Kombat (#7561) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, tényleg adnak, kérdés, hogy milyet? :F Mert azt sehol nem látom még hiv. honlapon se! Mmint légszállítási adatok, zajérték stb.

(#7563) Kombat válasza Vasinger! (#7562) üzenetére


Kombat
őstag

Hát, azt én sem tudom!

(#7564) Vasinger! válasza Kombat (#7563) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerencsére meglett, 800 rpm-ek.

Egyszerűen nem tudok dönteni. Az 590-ben a tágas belső, jól néz ki, határtalan szellőzési lehetőség, az 500 meg csöndes, csavarmentes és csak kicsit szellőz. Ha lenne még 1 venti hely és kicsit nagyobb lenne, már venném is. :F

Vki nem tud egy ilyen átmenetet?

(#7565) Kombat válasza Vasinger! (#7564) üzenetére


Kombat
őstag

Én az 590-et választanám, mert:

1, A halkság javarészt a házban lévő komponensek hangerejétől függ! pl. egy ordító gyári intel hűtőt nem fog igazán lecsendesíteni egy ház sem. Esetleg egy teljesen zárt, de abban meg megfőne minden...

2, Az 590 alsó tápos, tehát a tápot nem melegíti a proci, stb..

3, Az én házam is szinte ugyanilyen és úgy érzem sikerült elég halkra megcsinálni.
(értsd.: csak a Samu F1 hallatszik ki kb. 1 méterről pedig az is a halk vinyók közé tartozik..)

+1, Tapasztalataim szerint a sima hangszigetelő szivacs szinte semmit sem tompít a hangokon. (Azt nem tudom, hogy az 500-ban milyen jellegű a hangszigetelés.)

[ Szerkesztve ]

(#7566) nyunyu válasza Kombat (#7565) üzenetére


nyunyu
félisten

590 tesztaszuro dizajnja semmit nem tompit a zajon.

Multkor tapetaztam ki a hasonloan tesztaszuro Centurion 5-ot mezei padloszonyeggel, azota alig hallatszik ki a vizpumpam morgasa.
Elotte zengett az egesz haz tole, annyira rezonalt a vekony oldallap...

590-et ugyanebbol a vekony acelbol szabjak...

Sileo 500-zal meg az a bajom, hogy egy ujabb rokabor a hasznalhatatlan meretu Centurion 5-rol. (Pontosabban az egy hangszigetelt 534)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7567) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Az a helyzet, hogy nekem most kb egy 6-7 éves házam van, egy Castek 1026, ami azért elég jó, 2 12-es venti, csavar mentes szerelés és iszonyat erős szerkezetű. Szval visszalépni meg nem akarok. Ha 590-et vennék, csavarmentesség ugrott, gyenge oldallapok, és rohadt hangos az enyémmel szemben a sok lyuk miatt. Persze sok mindenben jobb.

Az 500 pedig még kisebb mint az enyém, igaz kb uo. halk, de semmi kül. Az már visszalépés lenne, vagy ugyanoda jutok, ha azt venném.

Mindenképp tágas,csavar mentes, halk és viszonylag jó szellőző házat keresek! (és ha lehet, a táp is lenn legyen)

(#7568) nyunyu válasza Vasinger! (#7567) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyaltalan minek akarod lecserelni a CK1026-ot?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7569) Vasinger! válasza nyunyu (#7568) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Elég öreg, megviselt ház. Kicsi, nem férne bele új CPU hűtő. Ilyenek. Kinőttem.

(#7570) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Mi a véleményetek a Thermaltake M5-ről? Jó ház? Tapsztalatok?

(#7571) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!
Ház vásárlását tervezem. 10-10enpár ezret szánnék rá. két alternatíva van jelenleg:
-AEROCOOL I-Curve+
-GIGABYTE GZ-X3

Persze ezek változhatnak, csak ez a kettő, ami nem olyan drága, tetszik és belemegy 1-1 12 centis venti előre és hátra

Ajánljátok valamenlyiket, vagy esetleg van mégjobb ebben a kategóriában?
A lélnyeg:
-ne legyen túl überbrutál kinézetű kis szolid
-férjen benne el pár hdd kényelmesen min 4
-előre és hátra is tudjon menni 1-1 12cm-es venti
-komolyabb vga is elférjen benne vagyishát termetesebb

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#7572) Vasinger! válasza RootRulez (#7571) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez elég kis szolid, ha nem a plexilaposat nézzük, és nem csak 12 CM-es ventik férnek bele, hanem 14-ek is.

(#7573) RootRulez válasza Vasinger! (#7572) üzenetére


RootRulez
félisten

Annyira nem teccik, más ötlet esetleg?
Mindenesetre köszi...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#7574) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Vki letudná mérni, vagy megmondaná, hogyha vennék egy CM590-et ,akkor a lyukacsos oldalloapot letudnám cserélni az én Casetek 1026 oldallapára?

(#7575) Gézengúz válasza Vasinger! (#7574) üzenetére


Gézengúz
addikt

Elég nagy mázli kellene hozzá..... :)

(#7576) Vasinger! válasza Gézengúz (#7575) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Tudom :D :K

(#7577) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Hali!
Nagyon jó szellőzésű nagy-miditornyot vagy fulltornyot szeretnek. A lenyeg hogy nagyon tagas legyen, es jol megpakolhassam ventivel. CM690 tokeletes lenne, csak eleg kicsi.
Eddigi jeloltek : HAF-932 , RC - 830, RC - 832 (a 830 es a 832 kozott mi a kulonbseg az aron kivul?) illetve Chieftec BA - 01 (keves venithely).
Nem artana vmi baratibb ar, nagyon sokan talalom a stackerek arat a tudasukhoz kepest :D
Thx

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#7578) vepe válasza RootRulez (#7571) üzenetére


vepe
senior tag

írtam neked a másik topikba is:

"vegyél egy sharkoon rebel9 házikót (van ezüst és feketében is)...elől-hátul 12cm venti, oldalt 25cm-es (gyárilag adják az első ledes 12cm-es coolert és az oldalsó 25cm-est...nekem is ilyen van, pöpec ház...és jó a szellőzése..."

[link]

(#7579) nyunyu válasza vepe (#7578) üzenetére


nyunyu
félisten

Na jo, de ha az a baja, hogy a CM690 kicsi, akkor mibol gondolod, hogy az eggyel kisebb CM590-hez hasonlo meretu Rebel9 jo lesz neki?

Akkor mar inkabb Rebel12.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7580) nyunyu


nyunyu
félisten

Tenyleg, felcserelheto a Rebel9 ket oldallapja?

Ugy ertem, hogy nekem jobb oldalra kene a 25 centis venti, hogy a hazbol tolja at a levegot a radiatoromon, bal oldal meg teljesen zart legyen.
Csilivili kekledes ventik meg mennenek a kukaba :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7581) nyunyu válasza nyunyu (#7580) üzenetére


nyunyu
félisten

Masik hulye kerdes: 5.25" helyek kozott vannak elvalaszto fulek vagy siman befer kalapalas nelkul egy duplamagas eszkoz?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7582) Kombat válasza nyunyu (#7579) üzenetére


Kombat
őstag

Nem a 7577-re, hanem a 7571-re válaszolt! Ott nem volt feltétel, hogy nagy legyen...

Ha fel is cserélhető a két oldala, nem hiszem, hogy az alaplapi tálcától elférne a venti, ha mégis, akkor meg nem sok értelme lesz!

Én úgy tudom, hogy nincs a bővítőhelyek közt semmi, tehát ha dupla magas dolgot akarsz beletenni, akkor mehet, de ne feletkezz meg az optikait tartó kis kiálló fémdarabokról. Ha direkt PC-be való duplamagas valamit raksz bele, akkor valószínűleg ezekkel nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#7583) vepe válasza nyunyu (#7579) üzenetére


vepe
senior tag

Nem tudom, hogy felcserélhetők-e az oldalak, nem próbáltam...árban a 12-es drágább, szóval az nem biztos, hogy belefér a keretébe....

(#7584) nyunyu válasza vepe (#7583) üzenetére


nyunyu
félisten

Na jo, de amiket felsorolt elvarasokat, azokat egy 15k-s haz nem tudja kielegiteni.
Ami kielegitene, az meg mar 25+.
Szoval el kene dontenie, mi a fontos, meg mi nem.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7585) nyunyu


nyunyu
félisten

Hazcseren meg azert gondolkozom, mert ahogy jobban megneztem a CM 5-omet, eselytelen ugy elrendezni benne a vizhutesemet, ahogy szeretnem.

Tartaly+pumpa elvinne a felso 3 5.25" helyet, alsot a DVD, SilentStar Dualbox vinyohutonek meg nem marad 2 5.25" hely :(
Gondoltam elere allitva beraknam a floppy ala, szelessegre, magassagra pont elferne, meg jo is lenne a haz stabilitasa szempontjabol, hogy a haz teteje helyett az aljaba kerulne az az 5kg (hazon beluli kutyuk ossztomegenek a fele...), plane, hogy a haz oldalara akartam szerelni a szinten nem konnyu radiatort, ami megfelelo talpak hianyaban siman boritana az egesz gepet...

Viszont eleve 18 cm hosszu a vinyohuto doboz, igy pont beleutkozne a VGA kartya vegen levo tapcsatiba. (CM 5/530/532/534 42.5 centi a kartyak hatlapjatol a haz vazanak az elejeig merve!)
Raadasul az egyik csocsati pont a VGA magassagaba esne, szoval maris 4-5 centi minuszban vagyok. :O

Szoval kene valami nagyobb haz, de akkorat sem akarok, mint a Casetek 1099 volt.

Rebel 9 Economic tesztet nezegettem, nem estem hasra tole.
Oke, hogy a Value igenyesebben van festve, meg ventik is jarnak hozza, de attol meg a haz ritka igenytelen marad.

Nagyon nem tetszik az elolapi bizbaszok kabelkotege, meg hogy nem lehet elrejteni a kabeleket az alaplaptarto tepsi mogott. (mint a CM 590/690-ben.)
Masik negativum en szempontombol, hogy majdnem egyben van az alaplaptarto tepsi az 5.25" helyek keretevel, tehat nem lenne honnan szivnia a levegot a haz jobb oldalaba epitett radiatorhuto ventinek. :O
Tepsibe integralt dudorok sem tetszenek, jobban szeretem a tavtarto csavarokat, mert ott legalabb en tudom varialni, hol van csavarhely az alaplapon.

Szoval egyre inkabb ugy nez ki, hogy megiscsak CM 590 lesz belole, pedig marhara nem akartam annyit kolteni. (plusz ahhoz kulon kene vennem 25-os ventit, meg kivagni az oldalat :( )
Persze elso korben kitapetaznam a mostani hazbol megmaradt szonyeggel, hogy egyreszt ne engedjen ki semmi zajt a tesztaszuro dizajn, masreszt meg amilyen gyenge anyagbol van, siman razna a pumpa az egesz hazat, oldallap meg rezonalna ezerrel...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7586) nyunyu válasza Kombat (#7582) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha fel is cserélhető a két oldala, nem hiszem, hogy az alaplapi tálcától elférne a venti, ha mégis, akkor meg nem sok értelme lesz!

Ventit kijjebb raktam volna 1-2 centivel, ugy elfert volna. (eleve meg kellett volna forditani, hogy kifele fujjon.)
De mivel teljesen tomor az alaplaptarto tepsi, igy tenyleg nincs ertelme.

Egyebkent mostani gepem el van venti nelkul is, de egy alig kereplo ventivel megtriplazodna a radiatorom teljesitmenye, aztan siman birna, ha netan bovitenek C2Q+4870-re.

Én úgy tudom, hogy nincs a bővítőhelyek közt semmi, tehát ha dupla magas dolgot akarsz beletenni, akkor mehet, de ne feletkezz meg az optikait tartó kis kiálló fémdarabokról. Ha direkt PC-be való duplamagas valamit raksz bele, akkor valószínűleg ezekkel nem lesz gond.

Ezt elnezve megiscsak kene a kalapacs.
4 ful letor, aztan ferne csak be a Dualbox.

De ez a legkevesebb :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7587) vepe válasza nyunyu (#7584) üzenetére


vepe
senior tag

miért nem??

ez a rebel9 tökéletes: hűtés kiváló, elfér benne vígan egy nagyobb vga (pl.nekem dual slotos 3870)...több vinyó,stb

(#7588) Kombat válasza nyunyu (#7585) üzenetére


Kombat
őstag

Olcsón szerintem egy használt toronyház lenne a legmegfelelőbb neked, persze azon is lenne mit alakítani....

(#7589) nyunyu válasza Kombat (#7588) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem akarok tornyot.

Van itthon egy nagy "fekete" sarkany, meg egy alu Hermes elod, csak az a bajom veluk, hogy tul nagyok. Meg ajtosak, ami rossz iranyba nyilik. Levett ajtoval meg rondak.
Sarkany raadasul az asztalom ala sem fer be...

Szoval valami kompaktabb, ajto nelkuli haz kene, ami elfer a monitorom melle allitva az asztalon.
CM 5 dizajnjaba elso ranezesre beleszerettem, nem mericskeltem, hogy jo lesz-e, viszont ez tul kompakt...
CM 590 legalabb hasonloan nez ki pofara.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7590) Spam123


Spam123
tag

Valakinek vélemény erről a házról?
Esetleg valaki tud, jobban szellőző 20 vagy annál több CM széles házat ajánlani? CM 590 és 690 kizárva.

(#7591) elfelejtette válasza Spam123 (#7590) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ennek a háznak csak az előlapja 203mm széles...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#7592) Spam123 válasza elfelejtette (#7591) üzenetére


Spam123
tag

És evvel mire akartál célozni? Hogy a ház nem egyenletesen széles? :F

(#7593) elfelejtette válasza Spam123 (#7592) üzenetére


elfelejtette
veterán

Arra, hogy a házon egy kiszélesített előlap van.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#7594) Spam123 válasza elfelejtette (#7593) üzenetére


Spam123
tag

És akkor ezek szerint akkor az sehol sem 20 CM széles?

Minek gyártanak ilyen magas hűtőket, ha nincs hozzá elég széles mid ház?! :W

(#7595) elfelejtette válasza Spam123 (#7594) üzenetére


elfelejtette
veterán

A CM 3-as szériája ilyen kicsi, és ezzel együtt olcsó is a 10k alatti árával. A gyártó biztosan úgy gondolta, hogy aki ennél drágábban vesz procihűtőt, az többet költ házra is, nekik készítették az 5-ös szériát, amelyek 20cm-nél szélesebbek.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#7596) Spam123 válasza elfelejtette (#7595) üzenetére


Spam123
tag

Mért, és az 500-as az jó lenne?

(#7597) Peti78 válasza Spam123 (#7590) üzenetére


Peti78
őstag

Miért van az 590 és 690 kizárva?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7598) Vasinger! válasza Peti78 (#7597) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én is utálom, lyukas mint a sajt...

[ Szerkesztve ]

(#7599) Spam123 válasza Peti78 (#7597) üzenetére


Spam123
tag

Igen, jól mondja vasinger!, nekem is az a fő baj, hogy lukacsos, na meg nem csavarmentes...

Van egy barátom akinek olyan háza van, azt monda, nagyon megbánta... :K

(#7600) elfelejtette válasza Spam123 (#7599) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nem csavarmentes? Akkor mi?
Egyébként akkor meg ott az 534, annak csak az előlap két oldalán van egy 2x20cm-es perforált rész.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.