Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) Sopi válasza Viszlát (#7200) üzenetére


Sopi
senior tag

Hali!
Nem tudom, hogy az X1 és X2 váza ugyanaz-e, de ha igen, akkor ITT egy hasznos Logout írás.
Üdv: Sopi

(#7202) jabá


jabá
tag

Üdv mindenkinek!

Tudnátok házat ajánlani?
1.fekvő
2.vagy előlapi panel szerelhető legyen bele
vagy a ház tudja a szabályozást 4 ventire saját kijelzővel
3.jól nézzen ki
4.ár határ nincs
Csak netezni és zenét hallgatni használnám a gépet. Az elhelyezés lehetősége miatt kell fekvő, illetve mivel szemelőt lesz esztétikust szeretnék.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#7203) NeoExDeath válasza Laslow (#7191) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Hi
Nem tűnik rossz darabnak. Néhány kérdés: azt írják hogy 3 fordulatszámszabályzó, meg egy fényerő szabályzó. Akkor az egyikkel lehet a piros fény szintjét szabályozni ha jólértem? És akkor ugye teljesen le is lehet kapcsolni? A másik 3 meg akármilyen ventire ráköthető?
A zenére villódzás hogy van megoldva, mit kell belekötni? Thx.

(#7204) Viszlát válasza Sopi (#7201) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia!

Köszönöm a linket. Sajnos én sem tudom mennyiben hasonlít, de már megvettem, lesz ami lesz. :)

V

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7205) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Vennék egy új gépet és nem tudom, hogy milyen házat vegyek :F :F
Lényeg nekem az lenne, h 10e alatt legyen táppal eggyütt
ATX legyen,
és ha lehet jól nézzen ki, valamint elöl legyen hűtése;)!!
Előre köszönöm válaszotokat! :))

(#7206) Pisti25303


Pisti25303
csendes tag

Kedves PH társaim. Hosszas tépelődés, rágódás, önmarcangolás és evődés után ezeket a házakat gyűjtöttem ki, amelyek szóba jöhetnek nálam a mostani vásárlásnál:

Antec 300
Aerocool V-Touch Pro Black
Sharkoon Rebel 9 Value
Cooler Master Centurion 590
Cooler Master Sileo 500
CoolerMaster RC-631-KKN1-GP Mystique
CoolerMaster RC-632-KKN1-GP Mystique

Szeretném ha segítenétek leszűkíteni 3-ra! :D Ki mit javasol? :))

(#7207) Ace Ventura válasza Viszlát (#7200) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia.
Nekem GZ-X4 es házikóm van.Nem igazán jött be.Olyan papir oldala van, mint a Codegen házaknak.Van egy Samsung 80-as sata vinyóm, és olyan hangot ad a ház tőle, mint a traktor.A csavar nélküli rögzités nem rossz megoldás, és a 2 venti is halk, és erős.Ezt leszámitva csalódás nekem.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#7208) Ace Ventura válasza Cimbooora (#7205) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia.
10K alatt nehéz jó házat táppal együtt ajánlani.Itt az alap ház a CM Elite ami maga csak táp nélkül 8-10 K között van bolttól függően.Azt tartják róla, hogy az egy alap ház, ami már jó vétel.A gigabyte táppal szerelt házai között nézelődj, azokban legalább a táp is jó minőségü.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#7209) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Csak mert azért kérdeztem,(és köszönöm a válaszodat) mert nézegettem egy kettőt a PCX-en és ezt találtam a legjobbnak táppal:ezt
szerinted? megfelelne?

(#7210) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hello!

Létezik szerintetek 10 e Ft értékhatárig 90 fokkal elforgatott fiókos résszel ellátott, jól kinéző ház?

Sk8erPeter

(#7211) Ace Ventura válasza Cimbooora (#7209) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Az ami abban a házban van, az nem táp, hanem egy ketyegő nukleáris bomba, ami bármikor robbanhat.Túlvilágra viszi az alkatrészeidet, és az idegrendszeredet.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#7212) Cimbooora válasza Ace Ventura (#7211) üzenetére


Cimbooora
aktív tag

Akkor már csak az a kérdésem h milyen tápot vegyek ami megéri gigabytet?
Ha tudsz légyszíves linkelj! :O :U
Köszönöm előre válaszodat! :R :R

(#7213) Sk8erPeter válasza Cimbooora (#7212) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A Codegen tápokat tényleg kerüld el, ehelyett az olcsóbb, de minőségi kategóriából az FSP (ATX-)350PNF tápot ajánlanám: [link], [link],
általában Asus házakhoz adják, nézz körül ezek között.

Sk8erPeter

(#7214) Cimbooora válasza Sk8erPeter (#7213) üzenetére


Cimbooora
aktív tag

És köré vmi jó házikót?! :Y
lényeg h legyen elöl USB és jól hűthető legyen;)

(#7215) Tothgera30 válasza Tothgera30 (#7120) üzenetére


Tothgera30
Ármester

"Jah"! Érdekelhet még Antec P 180 is!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7216) Dyno


Dyno
veterán

Sziasztok srácok, Csifi házra tettem a mércét, mert elegem lett a vinyóim rezonálásából, mert a mostani házamban ilyesztő hogy mit művelnek.
Két házikót néztem, szeretném segítségeteket kérni, hogy melyik a legjobb.
CH-0413,5K
SH-0116,2K

Köszönöm szépen előre is, mégegyszer kiemelném a fontos az lenne hogy ne rezonáljon!!!

Köszi. :R

(#7217) cafat


cafat
tag

Sziasztok! Elszántam magam hogy lecserélem a régi codegány házamat, és ebbe szeretném a tanácsotokat kérni. Alapjába véve a lényeg hogy csendes legyen a pc. A következő házakat néztem:
Cooler Master Elite 331 [link]
Sharkoon Rebel 9 Economy [link]
Nexus Caterpillar [link]
Külsőre mind a három megfelelne számomra, de talán a Sharkon tetszik a legjobban. Ti melyiket ajánljátok? Vajon a Nexus Caterpillar-nél mennyit jelenthet zaj szempontjából hogy hangszigetelt?
Vagy esetleg várok más ajánlásokat is max 15k-ig. :R

(#7218) Sk8erPeter válasza cafat (#7217) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Abban, hogy csendes legyen a géped, nem a ház játszik elsődleges szerepet, de természetesen fontos. Majd a többiek megmondják a frankót, hogy melyik ház nem rezonál.
Mindenesetre nagyon idióta ötletnek tartom, hogy a Nexus Caterpillarnál elforgatták 90°-kal a vinyók tárolóhelyeit, nyilván nem az a normális helyzete... :Y Nem hinném, hogy hosszú távon jót tesz.

Sk8erPeter

(#7219) Dikk válasza Nyiscsák (#7068) üzenetére


Dikk
tag

Nagyon szépen köszönöm;) így már kicsit jobban látom a témát bár külsőleg 1-2 kép még jó volna;)

(#7220) Sk8erPeter válasza Dikk (#7219) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát van egy pár kép... Tudod, Google a barátod...
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#7221) Dikk válasza Sk8erPeter (#7220) üzenetére


Dikk
tag

ok.. mint ha nem ismerném és én nem ezt hajtanám mindig mindenkinek (itt lehet nem.. csak úgy általába itt ott).. csak hogy ezek mind ratyi képek.. amúgy találtam már egy jó oldalt ott vannak jó képek minden házról.. ;)

(#7222) cafat válasza Sk8erPeter (#7218) üzenetére


cafat
tag

Persze tudom, hogy nem a ház játszik elsődleges szerepet abban hogy csendes legyen a gép. A gépem most sem mondható hangosnak, a procihűtő egy coolink bat 12cm-es ventivel ami 1000rpm-el forog, egy FSP bluestrom táp szintén 12cm-es ventivel, és ami a leghangosabb radeon 3650 gyári hűtése. Igen a Nexus Caterpillar-nál valóban furcsa megoldás hogy elvan forgatva a vinyók tárolóhelyei, azonban van benne 2db 3,5 meghajtó hely a megszokott állásban. Ha valakinek van tapasztalata ezzel a házzal kapcsolatba, hogy mennyit számít hang tekintetébe a hangszigetelés előszeretettel várom, ill. a többi házzal kapcsolatba is várom a véleményeket.

(#7223) Sk8erPeter válasza Dikk (#7221) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, akkor kérünk linket :D

Sk8erPeter

(#7224) szpal17


szpal17
őstag

Sziasztok!

Rendeltem egy Gigabyte GZ-X3-as házikót, mert a mostani egy 300ft-ot érő hajlítható szörnyűség. :DDD Elolvastam a teszteket a x1 és x2-ről. Erről viszont nem találtam sok mindent.
Ugyanolyan minőséget várhatok az x3-tól is mint elődjeiktől(jókat írnak róluk)??Igazából nekem a rezgéssel van problémám a mostaninál. :)

(#7225) Dyno válasza Dyno (#7216) üzenetére


Dyno
veterán

Erre majd legyenszíves valaki....köszönöm. :R

(#7226) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#7210) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, és NE úgy legyen 90°-kal elforgatva a merevlemezfiók, ahogy a Nexus Caterpillarnál, hanem hasonlóan a Cooler Master CM 690-hez, csak kicsit olcsóbb legyen a ház, ha lehet :B

Létezik ilyen? :F

Sk8erPeter

(#7227) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#7210) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerk.: Bocsánat, duplán ment el... :F

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#7228) Dikk válasza Sk8erPeter (#7223) üzenetére


Dikk
tag

Itt van egy csomó ház.. biztos nem új.. csak egyik kép innen eredt és úgy találtam rá.. úgymondd.. szóval biztos nem újdonság.. de nekem elég volt.. az viszont már jobban zavar hogy RC-330-as házat a világon se kapok 10e alatt.. esetleg max 10e-ért.. nincs valakinek 1 aki eladja?;) olyan közel új állapotba :D

(#7229) Sk8erPeter válasza Dikk (#7228) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi a linket, nem ismertem, tényleg van egy-két egészen használható kép a házikókról :)
---------------------------------
Kihalt a topic :( Az igazi ház-szakértők ilyenkor hol vannak? :DDD

Sk8erPeter

(#7230) babazs


babazs
tag

Hi!

Tervezem egy új ház vételét, 10.000HUF alatt.(táp nélkül)
A lényeg hogy halk legyen a rendszer( ne legyen rajta oldalt nyílás)

Tudnátok ajánlani valamit?Mi a best buy manapság?

Az alaplaptól függhet hogy milyen házat kell vennem?

(#7231) profi


profi
aktív tag

Sziasztok!

Milyen kis méretű házat ajánlotok a konfigomhoz (lásd az adatlapom)?
A lényeg, hogy normál méretű alaplap elférjen benne 2 ODD-val és 3 HDD-vel.
Alaplapom: Abit KN8-Ultra.
Minnél kisebb legyen!!!
Előre is köszönöm.

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#7232) misx válasza profi (#7231) üzenetére


misx
senior tag

Hát én minél kisebbet nem vennék 5 meghajtóhoz, normál méretűt minimum. De nézz szét pl. a Thermaltake oldalán, ott van minden házról belső kép is, én olyan ajánlok, amiben sok meghajtóhely van (tehát az elfordított HDD-keretes nem jó, mert egymáson lesznek a vinyók, a legtöbb ilyen házba 3 fér be max. Viszont van olyan ház is, amelyben csak 5,25'' helyek vannak végig és a vinyókat átalakítóval lehet berakni, így kerülhetnek akár felülre is. Asszem a Thermaltake M9 ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#7233) profi válasza misx (#7232) üzenetére


profi
aktív tag

Szia!

Köszi a tippet, megnézem.
Egy optikáról és egy vinyóról le tudok mondani, de mindenképpen kicsi kellene, mert meg fogom szüntetni az asztalom és kicsit bajos lesz a pc elhelyezése így is.
Továbbra is várom az ötleteket srácok :K

üdv.

(#7234) profi


profi
aktív tag

Szerintetek ebben elférne az alaplapom?

(#7235) vPhis válasza profi (#7234) üzenetére


vPhis
aktív tag

elvileg belefér
ATX alaplap, és a házban eATX is elfér ami nagyobb

(#7236) profi válasza vPhis (#7235) üzenetére


profi
aktív tag

Köszi a választ.
Én is ebben bízom :)
Még azért keresegélek, hátha találok másikat is...

(#7237) nyunyu válasza vPhis (#7235) üzenetére


nyunyu
félisten

Gyakorlatilag meg hulyeseget irnak a Codegen weblapjan.

36centi magas hazba max mATX lap fer bele (9.6"x9.6"), sima (12"x9.6") tuti nem.
eATX-rol ne is beszeljunk...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7238) Tothgera30 válasza nyunyu (#7237) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A Codegen weblapja elég nagy kamu.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7239) vPhis válasza nyunyu (#7237) üzenetére


vPhis
aktív tag

akkor bocsi.
erre nem figyeltem.

(#7240) profi válasza nyunyu (#7237) üzenetére


profi
aktív tag

Most végig gondoltam a dolgot és méricskéltem is egy kicsit.
Az alaplapom 30,5 cm magas, a tápom meg 9cm. Ebből sajna az következik, hogy tényleg nem fér el benne. Hülyeséget ír a gyártó oldala :((( Ezek után kinek higgyen az ember :F
Valakinek van ötlete, hogy melyik "kis" méretű házba lehet normál méretű alaplapot tenni? Vagy egyáltalán minimum milyen magasnak kell lennie a háznak ehhez (41 cm)?

(#7241) nyunyu


nyunyu
félisten

Hogy kentek volna szet az anyja hatan az idiotat, amelyik a csavarmentes Centurion 5-ot tervezte.

Nem eleg, hogy mennyit anyaztam, hogy nem lehet rendesen rogziteni az 5.25" egysegeket, igy pl. a CM 4in3 vinyotarto keret nem er lofuttyot sem, hiaba van maga a keret gumibakokkal kitamaszva az oldalfalaknak, ha egyszer razza ezerrel az oldallapot, mert azt nem lehet csavarozni.

Ezt megelegelve, megduplaztam a hazam erteket egy SilentStar DualBoxxal, mert az rendesen leszigeteli a vinyok zajat, plusz vizzel lesznek hutve.

Amde ez egy duplamagas femdoboz, nem lehet betolni a helyere :Y

Baromarcu CM-ek ugyanis olyan faszan epitettek meg a hazat, hogy minden 5.25" hely alatt le van hajtva 4 fem ful, azon csuszik be a helyere+tartja vizszintesen az ODDt/racket. (ha mar a csavar ugye nem tudja tartani...)

Eshettem neki kalapaccsal, hogy odebbhajtogassam a fuleket, hogy egyaltalan be lehessen tolni a vinyotartot...

(ez volt az elojatek, aztan sikerult uszodava alakitanom a szobamat, vegul bedoglott a tapom :O )

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7242) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

ÜDV!
Az alábbi házról mi a véleményetek tapasztalatotok?
(hűtés, mennyire gazdaságos, mennyire előnyös és mennyire dizájnos)
GMC R2 TOAST Fekete
Válaszotokat előre köszönöm!! :R :R

(#7243) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Üdv!

Passzívan hűtött e8400hoz és szintén passzív hd4830hoz keresek csendes házat. Gondolom, amiben elöl-hátul van 12cm-s venti, az épp ilyen. Kérdésem, hogy mit ajánlotok 10k alatt sőt mi a legolcsóbb megoldás? Minél minimalisztikusabb, fekete annál jobb, tehát led, sárkányrajz, és bőrszíj inkább ne legyen se kint se bent.
Nos?

[ Szerkesztve ]

(#7244) Dyno


Dyno
veterán

Hello!

Kérdésem az lenne hogy milyen házat ajánlotok a konfigomhoz-->adatlap.

Kérés masszív legyen és valamennyire nyelje el a vinyók rezonanciáját.Szellőzés jó legyen és ne legyen több 16K-nál és lehetőleg hosszú VGA is beleférjen, én egyenlőre a Chieftec SH-01-et néztem van ennél jobb választás ebben a kategóriában?Ja ne legyen alsótápos a ház, mert nincs most pénzem új tápra ennek pedig rövidek a kábelei.Lényeg masszív ház legyen, Sharkoonok kivannak zárva, és sajna vinyó antirezonanciás keretekre sincs pénzem........és ne legyen nyitható a ház eleje.Köszi előre is

(#7245) Sk8erPeter válasza nyunyu (#7241) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Furcsa, pedig nem olcsó ahhoz, hogy szar legyen.
Akkor meggondolom, hogy fantasztikus csavarmentes CM-házat veszek-e majd.
Hogy sikerült uszodává alakítani a szobát? :Y Nem jött össze a vízhűtés??

Sk8erPeter

(#7246) nyunyu válasza Sk8erPeter (#7245) üzenetére


nyunyu
félisten

Hosszu.

Eloszor is megbontottam a gepem mellett allo radinal a rendszert, hogy leengedjem, nana, hogy nem az alatartott lavorba folyott, hanem melle, a routerem nyakaba.

Aztan nyugdijas tanacsara hoztam egy labos forrovizet, hogy meglagyitsam a Clearflex csovet, hogy ra birjam huzni a joval nagyobb atmeroju csatlakozora.
Na, sikerult jol levernem a labost a szekreny szelerol, fele kiomlott.

Utana leraktam a foldre, onnan mar nem esik lejjebb cimszoval, erre fel ora mulva forgolodom a kis helyen, akkor meg sikerult belelepnem zoknistol...

Azota megjott az uj pumpa, tartaly, ugyhogy ma/holnap jon a kovetkezo etap...

Tapom egyebkent meguszta, alaplap lett picit kehes, nem lehet power gombbal/shutdownnal kikapcsolni, mert magatol ujraindul.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7247) Sk8erPeter válasza nyunyu (#7246) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Amikor mi csináltuk az itthoni (házi készítésű!) vízhűtést, akkor direkt mindent csak úgy teszteltünk, hogy az alaplap és a gép többi alkatrésze SEMMI tápot nem kapott, lehúztunk róla mindent - pont az ilyen esetek elkerülése végett.
A vízhűtés szivattyúját meg külön tápról működtettük, és járattuk üresben, hogy teszteljük, sehol nem ereszt-e...
A cső meglágyítására meg szvsz a leghülyébb ötlet forró vizet alkalmazni, akkor már a hajszárító jóval barátságosabb megoldás (az nem ömlik ki :D)
Ha javasolhatom, lehetőleg a következő etapban a tesztfázis során ne legyen semmi táp alatt. :P (A vízhűtés parás dolog...)

Sk8erPeter

(#7248) nyunyu válasza Sk8erPeter (#7247) üzenetére


nyunyu
félisten

Tapot mindenhonnan lehuztam, csak a szivattyu volt rakotve.

Hajszaritora mar en is rajottem, hogy egyszerubb, gyorsabb, bar azzal meg sikerult leegetni az ujjamat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7249) Sk8erPeter válasza nyunyu (#7248) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor mégis hogy ment gajra az alaplap?? :Y

Sk8erPeter

(#7250) Lauda


Lauda
félisten

Gyorsan kellene egy kis segítség! Rendeltem egy gépet az iponnál és hozzá egy CM690-es házat, de kellene még hozzá 120-as házventi. Na ezt nem tudom milyen legyen.

Köszi előre is! :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.