Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35951) Lackki válasza OkányTV (#35950) üzenetére


Lackki
senior tag

nem is azt emeltem ki elsőnek :)
viszont nem ajánlom olyannak aki a földön tartja a házat vagy asztal mellet annyira nyitott a teteje

Privátot hamarabb észreveszem

(#35952) werszomjas válasza fenergie84 (#35948) üzenetére


werszomjas
őstag

Videózd le az arcod a kibontás közben, az mindent elárul majd :DDD

üdv

(#35953) fenergie84 válasza werszomjas (#35952) üzenetére


fenergie84
addikt

inkább ne... a jóízlésnek is vannak határai :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35954) Blue Thunder


Blue Thunder
senior tag

:DD

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#35955) Peet91


Peet91
aktív tag

Sziasztok!

Gépház vásárlás előtt állok, és sikerült 2 versenyzőre szűkíteni a mezőnyt. A helyzet az, hogy elolvastam az összefoglalót, és őszintén szólva, nem értem, hogy a Thermaltake házak miért nem kerültek be ti általatok ajánlott gépek közé. A helyzet az, hogy a pcx weboldaláról néztem házat, és ott elég kacifántosak a termékinformációk, viszont erre a kérdésre a gyártói weboldalon sem találtam választ, szóval hozzátok fordulok.
Míg ennél a modellnél említik a beépített 2 db proszűrőt, ennek a háznak a leírásában nem szerepel. Van esetleg valaki, aki számára nem ismeretlenek ezek a házak, és esetleg elárulná nekem, hogy a 2-ban is vannak-e porszűrők?

Ja igen, és esetleg, ha van rá energia, megindokolhatnátok, hogy miért NE vegyen az ember Thermaltake házat.

A válaszokat előre is köszönöm!

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#35956) Blue Thunder válasza Peet91 (#35955) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Valószínűleg nem egy anyagvastag ház gondolom ezért ilyen olcsó...bár biztosra nem tudom...a második amit belinkeltél bizony van gyári oldala és én úgy látom hogy ebben is benne a porszűrő (ledes képnél látható illetve ha a hátsó nézeted nézed ott is lehet látni)
De számít az is milyen cucc megy bele, milyen jó a szellőzése, kábeleket rejteni akarod-e, letisztul formát keresel e vagy más milyet, meg hogy mennyit szánsz rá...stb

De itt van egy PH nagyúr aki többet tud esetleg mondani :U

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#35957) Blue Thunder válasza Rypejakten (#35929) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Így van...meg főleg ha nagyobb dolgokat teszel akkor meg pláne, mivel kisebb kategóriáknál vagyis az lcsóknál szinte mind kis szélességű 18-19cm, ami egy V8-asnak ugyebár kicsi :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#35958) Blue Thunder válasza Rypejakten (#35931) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Oda b@szós!! :DDD ...na itt kell kezdeni zsebbe nyúlni :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#35959) #98593280 válasza Peet91 (#35955) üzenetére


#98593280
törölt tag

A Gs es az Ms sorozat nem rendelkezik megfelelo nagysagu kabelmenedzsmenttel. Az Ms.ben lenyegeben nincs. A Gs.ben csak egy centis. Az nem tul sok. Ezenkivul a TT hazakra jellemzo egy fajta atlagos anyagminoseg. Ez sajnos meg egy Level 10gts.re vagy Overseer.re is igaz. mely mar 30k kategoria. H miert nincsenek benn az egyes hsz.ben nem tudom. nem en allitottam ossze. mondjuk en sem tettem volna bele. mert egy asgard pro v zalman z9 az ms.nel es a gs.nel is jobb. infok vannak a honlapomon. de most nem linkelek mobilrol

[ Szerkesztve ]

(#35960) Santi22 válasza Peet91 (#35955) üzenetére


Santi22
aktív tag

Nekem GS-II van, de nem raknám be az ajánlott házak közé. Anyagvastagsága nem túl jó, könnyen hajlik, a menedzsmentje használhatatlan, inkább azt mondom nincs is, pedig direkt azért vettem, de a képeken látható kidomborítás átvert. Van porszűrő az említett két helyen, de helyette bemegy a por máshol, szal tök8.
Januárban vettem 11k-ért, de ha tehetném már raknék rá inkább egy picit és mást vennék helyette.

(#35961) lowzor


lowzor
veterán

Sziasztok

Egy jól szellőző, sok ventivel ellátott házat tudnátok ajánlani 15-20k körül? A mostaniban sajnos elég meleg a 7950-em tuninggal, meg már amúgy is megérett a cserére.

(#35962) Rypejakten válasza lowzor (#35961) üzenetére


Rypejakten
addikt

Fractal Design Core 3000, Corsair Carbide 300R, Xigmatek Midgard II, picit olcsóbban Zalman Z9.

[ Szerkesztve ]

(#35963) lowzor válasza Rypejakten (#35962) üzenetére


lowzor
veterán

thx :)
A CM HAF 912-t nézegettem még. Az rosszabb ezeknél?

[ Szerkesztve ]

(#35964) Blue Thunder válasza lowzor (#35963) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Nem, elég jó stabil ház és jól szellőző és jó a kábel menedzsmentje!

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#35965) fenergie84 válasza lowzor (#35961) üzenetére


fenergie84
addikt

Én pont most költöztem be egy 300R-be, nagyon tetszik :K
Képek... (még kábeleket igazgatom egy kicsit, de így pöpec kis ház :DDD)

(#35966) Blue Thunder válasza fenergie84 (#35965) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Tetszetős lett! :C

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#35967) fenergie84 válasza Blue Thunder (#35966) üzenetére


fenergie84
addikt

Köszönöm :R

(#35968) Grave_444 válasza fenergie84 (#35965) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Jó lett, jól néznek ki a coolink ventik. :)

(#35969) fenergie84 válasza Grave_444 (#35968) üzenetére


fenergie84
addikt

Nekem is nagyon tetszenek, pedig eleinte ódzkodtam a zöldtől, de mára már teljesen megszerettem, szinte már gyűjtöm őket, van 8 db-om :DDD

(#35970) #98593280 válasza Santi22 (#35960) üzenetére


#98593280
törölt tag

Hirdesd meg, lehet pár ezerrel olcsóbban elviszik és jöhet a következő, ennyi!! :)

(#35971) lowzor válasza fenergie84 (#35965) üzenetére


lowzor
veterán

Elég jó :) Gyári ventikkel próbáltad? VGA-t jól megszellőzteti? Ez, meg a HAF tetszik legjobban.

(#35972) fenergie84 válasza lowzor (#35971) üzenetére


fenergie84
addikt

A gyári ventit ki sem próbáltam :DDD Már bent vannak egy dobozban, a szekrényben :K
Most a vga idle-ben, 28 fokos szobában 32 fokos, szerintem jó érték...
Nekem a 300R design szempontjából jobban tetszik, mint a 912, de persze ez szubjektív megítélés.

(#35973) lowzor válasza fenergie84 (#35972) üzenetére


lowzor
veterán

Kár, pedig én azokkal használnám. Terhelés alatt érezhetően jobbak lettek a VGA hőfokai? Mert én főként emiatt cserélném. Nyáron a mostaniban megsül 1,2V-on a 7950...

(#35974) fenergie84 válasza lowzor (#35973) üzenetére


fenergie84
addikt

Nem tudom, h terhelés alatt mennyi, mert már egy hete nincs időm játszani, a fiaim lekötik szinte minden időmet :DDD
Amúgy nem azért nem próbáltam ki őket, mert rosszak lennének, csak kapásból adott volt, h a Coolinkok kerülnek be :K

(#35975) bombibmw válasza fenergie84 (#35974) üzenetére


bombibmw
veterán

Pedig lehet kombinálni is :) 500R:


Innen az egyik nagyon lelkesen és hozzáértően ajánlgató fórumtárs segítségével jutottam hozzá ehhez a szépséghez és ezúton is szeretném megköszönni még egyszer,ha magára ismer és nem titok a kiléte,jelentkezzen! :) :R
A ház nagyon masszív,jól és egyszerűen szerelhető,hűvös,tágas és persze szép. :)
A ventiszabályzó pedig külön öröm,a hozzá adott ventilátorok halkak és viszonylag jó a levegőszállításuk is.
Az oldalsó 200-as venti jó pár fokot vesz le a hardverek válláról,mondjuk én teli ablakot szeretnék majd a helyére hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#35976) fenergie84 válasza bombibmw (#35975) üzenetére


fenergie84
addikt

Na igen, a nagy tesó :DDD
Szép darab :K

(#35977) drunkyboy válasza bombibmw (#35975) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Nem hiába Corsair. Megkérik az árát, de egy szinte tökéletes házat kapsz érte. Kényelmesen tudsz benn szerelni, szépen el tudod rendezni a kábeleket, és a jobbak közt van a hűtése is. Grat hozzá, szép lett! :C

(#35978) lowzor válasza bombibmw (#35975) üzenetére


lowzor
veterán

Ez nagyon jó :) Mennyiért jutottál hozzá? Újonnan sajnos elég drága :(

(#35979) bombibmw


bombibmw
veterán

Köszi szépen mindenkinek. :R
Nagyon elégedett vagyok vele,szeretem a letisztult vonalvezetésű házakat.
Hosszas keresgélés után ez állt legközelebb az elképzeléseimhez és miután már lemondtam róla az ára miatt,elkezdtem másik után nézelődni.
Ekkor piaci ár alatt kaptam egy ajánlatot vadi újan,3 év garanciával és rögtön összekapartam a rávalót. :D

[ Szerkesztve ]

(#35980) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Lehet nem a legmegfelelőbb topikba írok, de keresek egy miniitx-s házat. :) A lényeg az lenne, hogy minél kisebb legyen, de még akkora, hogy egy intel i3-nak a hűtője elférjen benne. :) (Ha létezik kisebb hűtő, aminek a teljesítménye annyival nem romlik, akkor a hűtőt hajlandó vagyok cserélni) Tudom, hogy annyira nem a legjobb megoldás, de szeretnék bele/mellé egy pico psu tápot, ami el tud látni egy i3-t, egy vinyót és egy miniitx-s alaplapot. 120W-sokat találtam főként, ami érzésem szerint nem lesz elég, de vannak 200W-sak is. Ez csak az adaptertől, vagy a belső "átalakító" résztől is?

Ilyen belsőre értem. Ennél számít-e ez a belső átalakítás.

Ebay-s link a cucchoz, amit mintaként kezelek. :) Valami ilyesmit keresek. :)

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#35981) xysdrtz válasza McSzaby (#35980) üzenetére


xysdrtz
tag

csak én sokallom? :F

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

(#35982) Rypejakten válasza McSzaby (#35980) üzenetére


Rypejakten
addikt

Egy i3 átlag fogyasztása úgy 25-30W körül alakul, vinyóval, a lap fogyasztását belekalkulálva sem fog többet fogyasztani terhelés alatt sem, mint 55W. A Pico PSU-k 96%-os hatékonysága miatt a 120-as is bőven elég,és mellé 10k körül találsz kishazánkban is ac/dc adaptert.

Bár én inkább néznék egy jobb minőségű SFX tápot az aprón.

A házra mennyi a keret? 30k?

(#35983) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok!
Zalman z11 plus megéri az 5k felárat a z9-el szemben?
Tudtok esetleg ahol van raktáron?
Köszönöm:)!

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#35984) lowzor


lowzor
veterán

A HAF 912-nek jobb a szellőzése, mint a Zalman Z11-nek?

(#35985) McSzaby válasza Rypejakten (#35982) üzenetére


McSzaby
őstag

Jaaah, ezt a házat ennyiért semmiképp sem venném meg. :DD Ez csak a minta, példa volt, hogy valami ilyesmit keresek. A házra nagyon max. ilyen 20 000-t dobnék. :)

Igen, a B-terv egy ennél kicsivel nagyobb ház SFX táppal. Csak szeretném mind a ventit, mind a méretet megúszni :)

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#35986) lowzor


lowzor
veterán

A Z11 Plus eléggé megtetszett. Szellőzésben (gyári ventikkel) annál van jobb alternatíva ennyi pénzért?

(#35987) xysdrtz válasza lowzor (#35986) üzenetére


xysdrtz
tag

Fractal Design Core 3000

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

(#35988) lowzor válasza xysdrtz (#35987) üzenetére


lowzor
veterán

Külsőre ez nem jön be annyira. Azt mondod ennek jobb a szellőzése?

(#35989) rigo88


rigo88
aktív tag

Corsair 300R
Írnék én teljes cikket is csak gondolom senkit nem érdekelne :D úgyhogy csak röviden
az árát maximálisan megéri, annak ellenére, hogy 0 pluszköltséggel megoldhatták volna hogy nem csak (L:http://www.legitreviews.com/images/reviews/1884/corsair_carbide_300r_011.jpg)értelmetlen(/L) helyeken van kiszedhető takarítható porszűrő, ami a legnagyobb szívfájdalmat jelentette, a ház tetején és oldalán pedig szabadon mászat be a gyilkos elektroszmog-por, viszont az a corsair amiben már mindenütt megfelelően karbantartható szűrő van már a 3xosába kerül. Így gondoltam sufniba nyomok az üres helyekre hangfalvásznat illetve szúnyoghálót. :)
Igaz kicsit megizzasztott de most remélhetőleg a heti 1 külső leporszívózás a makulátlan belsővel fog együtt járni :)
néhány további kép: [link] [link] [link]
A gyári ventik meglepően halkak - még. Ha ez idővel turmixgépre fog emlékeztetni van raktáron néhány xilence red ami több évnyi használat után is tökéletesen hangtalan.
Szerelhetőség szempontjából a legnagyobb problémát a cpu powa' bedugása okozta a Macho méretes bordái és a ház felső borítás eltávolíthatatlansága miatt. A felső rács eltávolítása azért is lenne ildomos mivel így a házilag beépített szűrőt kellemesebben tudnám takarítani. Ahogyan a fent említett 3xos árú 650d-nél egy pattintással kivehető.
A hátlap és az alaplap tartó közti hely megfelelően tágas a kábelrendezéshez igaz elég kevés fület hagytak a kábelkötegelőknek is. (ez szintén gyakorlatilag "ingyenes" plusz lenne)
Összefoglalva tehát egy igen jó ár-érték arányú háznak tartom a 300r-t, kényelmesen el lehet benne férni egy teljes méretű alaplappal és - ahogyan egy tesztvideóban láttam - állítólag a "világ leghosszabb videókártyája" is elfér benne gond nélkül.
Röhejes 66euros áron jutottam hozzá 2 év garanciával.
r

Dirr

(#35990) xysdrtz válasza lowzor (#35988) üzenetére


xysdrtz
tag

Shellkretor oldala -ról tudok véleményt írni. Nézd meg a táblázatot, látni fogod hogy hol szerepelt a Z11 és a Core 3000.

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

(#35991) xysdrtz válasza rigo88 (#35989) üzenetére


xysdrtz
tag

A porszűrő módszer nagyon ötletes! "Magyar ember vízzel főz" :P

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

(#35992) #98593280 válasza rigo88 (#35989) üzenetére


#98593280
törölt tag

Sok esetben olvasom ezt a nagyfokú porszűrési mizériát és nem értem: csak engem nem érdekel?:) Engem egy fikarcnyit sem zavar, ha éppen van vmennyi por a gép belsejében, X havonta esetleg kifújatom és kész.

Egyébként a CORSAIR nem jeleskedik általában a gyári porszűrők biztosításában.

Carbide 300 cikk

A Delta-T táblázatban már kissé lejjebb csúszik a 300-as Carbide, de még úgy is jó szerintem:

[ Szerkesztve ]

(#35993) werszomjas válasza rigo88 (#35989) üzenetére


werszomjas
őstag

Sztem sokan úgy is tesznek fentre ventit ami ugye kifele fúj, így azért kevesebb por jut be, plusz max 1000ft-ért lehet venni mágneses gyári porszűrőket, vagy itt a hardveraprón vannak specko méteráru porszűrő anyagok, de a te megoldásod is jó :)

Nameg ez legyen a legnagyobb hibája a háznak :C

üdv

(#35994) OkányTV válasza #98593280 (#35992) üzenetére


OkányTV
csendes tag

Ezt a táblázatot meg lehet valahol találni teljes egészébe? Kerestem, de nem leltem rá sehol, bár lehet csak én vagyok vak...

(#35995) rigo88 válasza #98593280 (#35992) üzenetére


rigo88
aktív tag

errefelé amerre lakom nagyon sok a por. és a poros lamellák melegedéshez a poros ventik zajhoz vezetnek.
a porszűrés mizéria nálam újkeletű a helyi adottságoknak köszönhetően.
viszont jóval egyszerűbbnek találom leporszívózni (leporszívóztatni a csajommal :D) hetente a külső "beszívó helyeket" mint félévente szétszedni apró darabokra a vasat és minden szegletet kifújni.

a z11et is néztem de egyszerűen nem tetszett a sok sarok és törés (porosodik :D) meg ha jól láttam plexis. és most bár szép kis berendezés van benne jobban szerettem volna zárt házat.

és igen. legyen ez a ház legnagyobb baja. egyelőre tetszik, életem kb 4. házikója, tehát ez is egy 4-5 éves projekt lett asszem.

Dirr

(#35996) #98593280 válasza werszomjas (#35993) üzenetére


#98593280
törölt tag

A Delta-T cikk még nem készült el. XLS már van, de cikk mondjuk hétvégére várható. Lesd a honlapot:)

(#35995) rigo88: Apró darabokra miért kell szétszedni? Leveszem az oldallapot és sűrített levegő...

[ Szerkesztve ]

(#35997) OkányTV válasza #98593280 (#35996) üzenetére


OkányTV
csendes tag

Köszönöm, várom :R

(#35998) rigo88 válasza #98593280 (#35996) üzenetére


rigo88
aktív tag

és akkor mindenfelé száll a "mikropor"
nyilván mindkét megoldás megoldás. én most épp úgy érzem, hogy jobb lesz megelőzni a porosodást és konstans tisztán tartani (tarttatni:P) a házat belülről, minthogy ritkábban de fúúkkáni.

Dirr

(#35999) lowzor


lowzor
veterán

A Chieftec LF-01B-ről vélemények?

Az is elég jó helyen végzett Shellkretor kolléga táblázatán és jobbnak tűnik, mint a Core3000. (USB 3.0, ventiszabályzó a tetején).

(#36000) smisa


smisa
őstag

ma beszopatak már rég szerelném a xigma Mid 2 -t de "...sajnos összeomlott a rendzser és nem hozták be a külső raktárból hétfőre itt lesz..." hát nem írom le mit gondoltam :W :W

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.