Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35151) #98593280 válasza andree04 (#35148) üzenetére


#98593280
törölt tag

Igazából többször elgondolkodtam már ezen a porkérdésen. Én amióta az eszemet tudom, sohasem volt probléma a por, legalábbis az én gépeimben nem. Pedig laktam már vidéken is kertesben, meg lakásban is. Szerintem ha tisztaság van egy helyiségben, rendszeresen ki van fújatva a ház belseje, akkor nem szükséges minden egyes nyílást porszűrővel védeni. Bár nem vagyunk egyformák, van akinek letisztult kell, van akinek vad, van akinek halk, van akinek felül vagy elöl csatlakozós, másnak alumínium, harmadiknak az asztal méreteihez kell, a negyediknek meg mind1, csak olcsó legyen és be lehessen kapcsolni... :)

(#35152) Hubba12 válasza #98593280 (#35139) üzenetére


Hubba12
senior tag

Thermaltake Overseer RX-I Folyik a nyálam :DDD :Y

Csak az ASUS!

(#35153) #98593280 válasza Hubba12 (#35152) üzenetére


#98593280
törölt tag

Egyetértek, az nekem is egy nagyon tetszetős formavilág. Ráadásul nagyon jól hűt a ház és halk is.

(#35154) Hubba12 válasza #98593280 (#35153) üzenetére


Hubba12
senior tag

Kifogástalan kis házikó:)

Csak az ASUS!

(#35155) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok milyen házat ajánlanátok amiben nem fő meg gyári hűtővel egy FX-8320 alapon járatva egy 7870-el , nincs rajta átlátszó oldallap , nem kell rá ventiszabályozás meg előlapi USB3 meg HDD dock , semmi csicsa csak legyen egyszerű és letisztult. A keretet olyan 20 körül húznám meg. Köszönöm előre is.

(#35156) SpZ válasza Mirman (#35155) üzenetére


SpZ
senior tag

FD 3000, Midgard II

(Én inkább a Fractal Design-t venném)

[ Szerkesztve ]

(#35157) Bishoop


Bishoop
tag

Nem tudom, hogy jó helyre írom-e a kérdésemet, ezt találtam talán a legideálisabb topicnak.
Az lenne a problémám, hogy a házam elég sűrűn berezonál, még ha a ventilátorok nem is mennek túlzottan nagy fordulatszámmal akkor is. Úgy vettem észre hogy ház oldala rezonál be, pedig megfelelően van rögzítve. Ha kézzel kicsit benyomom a ház oldalát, akkor megszűnik a rezonálás, általában a tetejére rá szoktam csapni, de aztán mindig visszajön :(
Hogy lehetne kideríteni, hogy mitől van ez?
Konfig:
Asrock Z77 Extreme4
Sapphire RADEON HD 5770
INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX
CORSAIR 8192MB Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9 KIT CML8GX3M2A1600C9
NEC AD-7260S
FSP Hexa 500W
SHARKOON Vaya Value
ST1000DM003-9YN162
Ventik:
Gyári CPU hűtés
Gyári system fan(a ház elején)
Sapphire 5770 v2 fan

(#35158) Mirman válasza SpZ (#35156) üzenetére


Mirman
őstag

Spórolási célból esetleg egy Asgard Pro nem lenne elég ?

(#35159) Goose02 válasza Mirman (#35155) üzenetére


Goose02
tag

Corsair 300r

Goose02 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#35160) #98593280 válasza Bishoop (#35157) üzenetére


#98593280
törölt tag

Cserélj házat, mondjuk ezek vmelyikére:
ZALMAN Z9/Z11
Fractal Design Core 3000
Xigmatek Midgard II

Ezek nem fognak rezonálni, gumis HDD felfogatással rendelkeznek.
Esetleg a ventiket is szilikon gumival rögzítsd, a Coolink Swif 1201-hez adnak a dobozban. Bár vehető külön is.

(#35161) #98593280 válasza Mirman (#35155) üzenetére


#98593280
törölt tag

Xigmatek Midgard II, 22eFt
Ebben van sata dokk, elég jól hűt és usb3-as is.

Az FD3000-ben nincs sata dokk.

Másik lehetőség, a Cooler Master RC 692, usb3-as, SATA dokk, kicsit még a Midgard II-nél is jobban hűt. 2 helyett 3 gyári venti. 24eFt.

(#35162) Bishoop válasza #98593280 (#35160) üzenetére


Bishoop
tag

A HDD-t kizártnak tartom hogy bejátszana a dologba, nem érzem hogy merevlemez műveletek közben jobban rezonálna, a CPU cooler talán még bejátszhat, de én a legesélyesebbnek az oldallap rögzítési hibájára gondolok, esetleg ha odaraknék valamilyen gumit?
Új házat vásárolni nem szeretnék, egyébként ezt a házat javasolták itt a fórumon !

(#35163) #98593280 válasza Bishoop (#35162) üzenetére


#98593280
törölt tag

Attól hogy itt javasolták, vagy javasoltuk, még léteznek jobb házak. Annak ellenére, hogy a Vaya egyébként az első ajánlható, mindamellett kábel menedzsmentes ház. A rezonálás kiszűrésére tehetsz kísérletet, de nem lesz egyszerű futam.

(#35164) Bishoop válasza #98593280 (#35163) üzenetére


Bishoop
tag

A kábel menedzsment azt jelenti, könnyű a kábeleket elvezetni?

(#35165) #98593280 válasza Bishoop (#35164) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ott fenn, narancssárga riasztás, nem hófúvás, hanem egy első HSZ, benne van a menedzsment megfogalmazása is:)

(#35166) kromatika válasza #98593280 (#35165) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi a CM 690 II tesztet.Már több ilyen házikót szereltem de én (az első díszlécek újkorban is zörögnek)jelenséget nem tapasztaltam soha sem.

(#35167) #98593280 válasza kromatika (#35166) üzenetére


#98593280
törölt tag

Úgy látszik én sűrűn kifogom ezeket az egyedi hibajelenségekkel rendelkező egyedeket...

(#35168) Mirman válasza #98593280 (#35161) üzenetére


Mirman
őstag

Én azt írtam hogy NEM kell bele se USB3 se sata dock se semmi extra dolog csak legyen jól szellőző és szép. :D
Így mit ajánlanál ha csak ezek az elsődleges szempontok ?

[ Szerkesztve ]

(#35169) #98593280 válasza Mirman (#35168) üzenetére


#98593280
törölt tag

Én nem tudom Neked mi a szép...
20k-ig jól szellőzőek:
FD3000
Corsair Carbide 300
Cooler Master USP 100

középsőn van USB3, de talán nem gond:)

(#35170) KAMELOT válasza andree04 (#35146) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem meg azokat ki lehet törni. Ugyanis a VGA hagnkártya stb. ki kell vezetned valahol. :) Ott viszont ahogy ShellKretor is írta ott a levegő kifele áramlik és nem befele. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35171) demars


demars
addikt

Sziasztok!

Ma rámsóztak egy gépet, amit ki kell pucolnom stb... szerettem volna kivenni a vga kártyát, de nem tudom. A lefogatása műanyag elemekkel van megoldva, és nem tudom hogyan kell kiszedni...
Világos műanyag kallantyúkról van szó Kissé össze lehet nyomni azokat, de nem mozdul semerre sem. Próbáltam egy üres helyen erősebben is, de semmi!

Valaki segíthetne, hogy merre próbáljam erőltetni a dolgot. Nem szeretném feleslegesen eltörni!

Köszönöm!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35172) KAMELOT válasza demars (#35171) üzenetére


KAMELOT
titán

Dobj egy képet és írd le milyen házról van szó!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35173) demars válasza KAMELOT (#35172) üzenetére


demars
addikt

Itt a kép! ( típust nem tudok, de ezen jól láthatóak aműanyag elemek)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35174) pityeszka


pityeszka
őstag

Megérkezett az új házam amibe ma be is cuccoltam. A választás végül egy Nanoxia DS One-ra esett. Remek kis kuckó, pontosabban nagy, hatalmas. Halk és jól hűt. Összeszerelésnél nem voltak problémák.
Negatívum annyi, hogy a HDD blokkokból ki kellett szedjem a többi tálcát mert ha benne voltak akkor zörögtek, illetve a kábel elvezetés hátul kicsit szűkös volt. Pár kép. 1 2 3

Egyelőre ez az összkép. Jön majd egy új táp ami már moduláris lesz, szóval nem lesznek felesleges kábelek.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#35175) KAMELOT válasza demars (#35173) üzenetére


KAMELOT
titán

Így képről nekem ez jut eszembe.
Felsőt lenyomod és az alsót meg fel.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35176) demars válasza KAMELOT (#35175) üzenetére


demars
addikt

Őőőő igen. Csak így simán nem megy (én is erre gondoltam elsőnek, + így a logikus) de kell egy csavarhúzóval alulról segíteni, mert nem lehet az alsót felhúzni ( nincs mivel, a kis fül görbül de nem enged )
Sikerült!

Köszönöm!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35177) JackeL válasza demars (#35173) üzenetére


JackeL
tag

Össze kell nyomni, csak néha úgy beáll, hogy szinte lehetetlen megmozdítani, én fogóval szenvedtem vele mindig, mert régebben nekem is ilyen házam volt.
A legtisztább, ha leszeded ezt a műanyag részt és kész, emlékeim szerint le lehet.

Szerk: túl lassú voltam :))

[ Szerkesztve ]

(#35178) demars válasza JackeL (#35177) üzenetére


demars
addikt

:K

Köszi!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35179) Stark95


Stark95
tag

Üdv, a Fractal Design core 3000-ről mik a vélemények, jó-e a minősége, hűtése, jó választás lenne-e?

(#35180) #98593280 válasza Stark95 (#35179) üzenetére


#98593280
törölt tag

Hát, 43 db ház közül, a gyári kiépítésben a legjobb a hűtése, az azt hiszem jónak számít:)
Minőség korrekt, igen, szerintem jó választás :K

(#35181) #98593280


#98593280
törölt tag

Egy kérdés: elég sok ATX és mATX háznál lehet látni mini-ITX kompatibilitást. Főleg Bitfenix házaknál szokták ezt feltüntetni. Eddig azt hittem, ez más furatokat jelent, ha nem is 4 db új pozíciót, de mondjuk talán kettőt.

Hát egy új pozíciót sem jelent, most nézegetem a Merc Alpha-t és lényegében mintha ugyanabba a 4 db furatba menne bele az ITX alaplap is, amibe a mATX. Persze a mATX-nek alul még van további 2 db lyuk, de a felső 4 az szerintem ugyanaz.

Most mértem centivel is, egyezik. Bár a beleszerelés a tuti.
Csak azon gondolodtam, hogy akkor végül is minden egyes mATX-es alaplapot fogadni tudó házba ezek szerint lehet ITX deszkát is szerelni?:)

(#35182) Mahrenburg válasza #98593280 (#35181) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Igen, a legjobb példa erre az ASRock H61M-VG3, amit mATX-nek tüntetnek fel, de mindössze egy "slotnyival" szélesebb az ITX-méretnél.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#35183) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Üdv.

Tudtok esetleg olyan házat, ami képes fogadni XL-ATX lapot ez eddig még nem nehéz, amiben az alaplap fekszik?

Eredetileg a Cooler Master HAF XB-t néztem de az még EATX-et se tud, nem, hogy XL-ATX-et.
Igazából elég lenne az E-ATX is, de víz is lesz a gépben így jobb lenne egy kicsivel nagyobb ház.

AeroCool Strike-X ST Vélemények? :R

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#35184) Armando_19 válasza Tauren45 (#35183) üzenetére


Armando_19
őstag

Ebben nem fekszik, de egy igen érdekes megoldás. Hűtési teljesítménye kiváló. Igen egyedi megoldással rendelkezik. Néztem róla pár tesztet, felkerült nálam a kívánságlistára.

[ Szerkesztve ]

(#35185) kromatika válasza #98593280 (#35181) üzenetére


kromatika
veterán

Ezt jó tudni :K Köszi.

(#35186) KAMELOT válasza Tauren45 (#35183) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha vizet is akarsz a gépbe akkor ilyen árban van a XIGMATEK ELYSIUM is. Ezzel tuti jobban jársz. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35187) Tauren45 válasza KAMELOT (#35186) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Üdv.

Igen lehet ő lesz a befutó. :K

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#35188) KAMELOT válasza Tauren45 (#35187) üzenetére


KAMELOT
titán

Én is ilyet akartam csak sajnos a keret nem jött össze így maradt a HAF932 25K-ért.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35189) Tauren45 válasza KAMELOT (#35188) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Nem egy rossz ház az, kicsit talán kicsi, de ha nincsenek nagy elvárások akkor elég nagy. :))

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#35190) KAMELOT válasza Tauren45 (#35189) üzenetére


KAMELOT
titán

Jó nagy ház és főleg olcsó volt. Vizes rendszert nem tervezek. Léghűtés nekem jobban tetszik.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35191) Rolcsi1 válasza feco100 (#33627) üzenetére


Rolcsi1
csendes tag

Aztán elfelejtettem visszatérni az értékeléssel.

A Fractal Arc Midi házról lenne szó, amit hát úgy röviden összefoglalva 'szarból várat" lehetne, megmondom miért:

Az egész design-koncepció elképzelés nagyon jó lenne, ha a megvalósitás nem lenne ennyire gyatra.
Ezt a házat csak olyannak tudom ajánlani aki egyszer (nagy nehezen) összerakja és többet nem kíván hozzányúlni.

Én viszont szeretek mindig gépészkedni, finomítani a beállitásokon, eltalálni a hűtést, stb. Hozzám hasonlóaknak nagyon nem ajánlom ezt a házat! Pontokba szedve:

+ Szép, letisztult design
+ Jó szellőzés
+ Jó a belső kialakítás

- Kritikán aluli gyártás minőség
- A csavarokon elrontott menetek
- Az oldal levételéhez nem árt egy testépítő múlt, mert rohadt nehezen pászol fel, de ha fent van úgy beszorul hogy leizzadsz mire letéped róla
- Az egyik ventilátor egyáltalán nem forgott, ki kellett cseréltetnem
- A ventilátor sebesség szabályozó gagyi, szinte hasznavehetetlen, mert vagy nem forog a ventil, vagy süvít és sebeszi pontosság kell a beállításához
- Ehhez képest elég drága, ilyen árkategóriában már elvár egy bizonyos szintű minőséget az ember

Na, hát ennyi igy hirtelen felindulásból, nem álltam meg hogy ne irjam le, mert már egy párszor leizzadtam a szerelése közben. Nade lassan már el lesz találva benne minden :DDD

(#35192) Tauren45 válasza Rolcsi1 (#35191) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Legalább aki ellopja, megizzad mire bejut a belsejébe. :DD

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#35193) #98593280 válasza Rolcsi1 (#35191) üzenetére


#98593280
törölt tag

hmmm...

Szereltem már Arc-ot, igaz Mini-t, nem Midi-t, de talán ugyanaz, vagy erősen hasonló.
Define Mini-t is szereltem.
FD3000 házam viszont már többször volt, az utóbbi fél évben pedig igen sokat szerelek benne, mert konfigot i skapott már és cirka 30-40 db ventilátort leteszteltem már benne, szóval szedtem nem egyszer szét.

Másodsorban láttam és szereltem már vagy 50-60 fajta házat, szerintem van összehasonlítási alapom, bár ezt vannak akik másképp gondolják, mind1:)

Bevezetőnek ennyi.

Nem értem a szerinted rossz gyártási minőséget. Szerintem nem az.

Ha a csavarok vackok, az lehet egyedi probléma.
Az FD3000 házon 100x felcsavaroztam már az oldallapot, semmi ilyesmit észre nem vettem.
Ellentétben tudnék egy tucat házat felsorolni, ahol már kibontás után valóban akadtak a csavarok és nehézségekbe ütközött a be és kicsavarás.

"Az egyik ventilátor egyáltalán nem forgott, ki kellett cseréltetnem"

Egyedi probléma, nem általánosítható. Ahogy említettem, kb. 60 házat leteszteltem, de nem találkoztam még el nem induló ventivel. Gyári egyedi hiba lehetett.

"- A ventilátor sebesség szabályozó gagyi, szinte hasznavehetetlen, mert vagy nem forog a ventil, vagy süvít és sebeszi pontosság kell a beállításához"

30 db ventilátort leteszteltem ezzel a szabályzóval. Alsó hangon csendesek a ventik, maxon általában hangosak. Hány voltot ad itt vagy ott nem tudom, nem mértem. Szintén semmi bajom ezzel a szabályzóval. 2000 Ft-ért ennyit kapsz kb. A Midgard II-höz is hasonló szabályzó vehető meg ennyiért. Lehet venni 5 vagy 10 ezres szabályzókat is, ha jobbat akarsz, ennyi...

Összegezve kissé ún. user error-t érzek felfedezni a reakcióidban, ezenkívül úgy vélem egyedi hibajelenségekkel találkoztál, ami viszont nem általánosítható.

Az Arc Midi ennél jobb véleményt érdemel, szerintem.

Az ára az más kérdés. Nem mondom hogy némelyik nincs túlárazva kissé, de vannak más gyártók, melyek még jobban túlárazzák egyes termékeiket. Elég csak pl. az Aerocool XPredator X3-ra gondolnom, ami szintén 30eFt. Nos nálam egyértelmű melyiket választanám a kettő közül...

(#35194) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

Egy Zalman Z9 Plus videóban azt hallottam, hogy ha nem akarjuk, hogy alulról poros levegőt szívjon be, (mivel a táp alatt nincs porszűrő) ezért úgy is be lehet tenni a tápot alulra, hogy a ventije ne lefele, hanem felfele nézzen és a házból szívja ki a levegőt. Szerintem ez hülyeség nem? :F Sok tapasztalatom nincs

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35195) sfefe


sfefe
őstag

Nekem FD Define R4-em van es szerintem eleg minosegi. ( igaz ez nem az altalad emlitett tipus )

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#35196) grizlisandor válasza Rolcsi1 (#35191) üzenetére


grizlisandor
addikt

A csavarmenetekre panaszkodtak már páran, meg hogy gyárilag meg van húzva nagyon...
A venti meg szabályzó valószínűleg egyedi eset lehet.
Gyártási minőség címszó alatt mire gondolsz??

(#35197) sfefe válasza grizlisandor (#35196) üzenetére


sfefe
őstag

A csavarok nalam is elegge megvoltak huzva de hat fogo gondolom mindenkinek van aki szerel...
Utana ugyis csak kezzel huzod meg. ( gyarilag gondolom geppel huzzak ezert szoros. )

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#35198) #98593280 válasza Faterkam (#35194) üzenetére


#98593280
törölt tag

Tegyél oda porszűrőt ha sok a por az üzemeltetés helyén, Lehet kapni 500 Ft-tól...

(#35199) Faterkam válasza #98593280 (#35198) üzenetére


Faterkam
addikt

Itt iszonyat sok a por, kb 1m magasan lesz a ház.Akkor táp ventivel lefelé, alá porszűrő ok! kösz!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35200) grizlisandor válasza Faterkam (#35194) üzenetére


grizlisandor
addikt

A furatok szerintem nem egyeznek, házi mod után meg tudod csinálni. Én nem ajánlanám, mert a meleg levegőt fogja akkor szívni a VGA-ról! Olyanról is hallottam, hogy bele esett csavar a tápba így, és szét kellett kapnia és ugrik a gari a tápról...

Vagy veszel pár ezer forinttért porszűrőt!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.