Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) Tomczyk


Tomczyk
tag

üdv

Ház vásárlás előtt állok, kb 10-15k-t szánnék rá (új és használt is lehet), lényeg, hogy jó jó szellőzése legyen, mert a VGA-m eléggé fűt :F

ötleteket várok

köszönöm :R

(#13802) DrJános válasza Flashget (#13800) üzenetére


DrJános
aktív tag

Köszi a segítséget :R . A 270 mm bőven elég a mostan vid karim 200 mm környékén van, egyébként a 270 mm be még egy 5870 és 6870 is "belefér" (igaz elég passzentosan) bár nem hinném, hogy valaha lesz felső kategóriás vid karim.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#13803) Flashget válasza DrJános (#13802) üzenetére


Flashget
félisten

azt viszont nem tudom a vga táp bemenet a kártya (nyák) végén van vagy attól beljebb.

egyébként ezen a videón mindkét házat bemutatják.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13804) DrJános válasza Flashget (#13803) üzenetére


DrJános
aktív tag

Én tudom, oldalt helyezték el, hogy azzal se növeljék a kártyák hosszát [itt látható is] De az az 1 cm ami van a VGA és a HDD tartó között van az nem túl acélos (bár ha 90 fokkal el van forgatva akkor olyan mintha ott sem lenne de azért én úgy helyezném el a HDD ket, hogy minél több levegőhöz jusson a VGA, meg ki is lehet venni a tárló felső részét és akkor tuti, hogy nem lesz gond) De mostanában nem fog olyan veszély fenyegetni, hogy e miatt keljen aggódnom. Megvagyok elégedve a 4670 emel Full Hd a menüben semmi gondot nem okoz neki, de ésszel még a játékok alatt is tartható ez a felbontás, jó nincs 60 + FPS de nem is arra tervezték.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#13805) Flashget válasza DrJános (#13804) üzenetére


Flashget
félisten

félreértettél..a HDD tartó alap esetben a kábelmenedzsment miatt nem azt a legjobb hűtést kapja, viszont te eltudod úgy forgatni mint ahogy régebben voltak a HDD tartók és akkor kapja a nagyobb hűtést az első ventitől.

Realme GT Master Edition

(#13806) DrJános válasza Flashget (#13805) üzenetére


DrJános
aktív tag

Igen már értem, (bocs xd, úgy néz ki este már nagyon fáradt voltam) Igen azt láttam a vidiben, hogy el lehet forgatni. Ha megveszem a házat akkor majd meg is nézem, hogy mennyi a különbség a két verzió között. És majd be is írom a topicba, hátha ezzel segítek másoknak döntésben (sajna nem rajtam múlik, hogy meg vehetem-e mert tanulok és semmi pénzem :O )

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#13807) Flashget válasza DrJános (#13806) üzenetére


Flashget
félisten

Ma került fel 912 teszt

Realme GT Master Edition

(#13808) DrJános válasza Flashget (#13807) üzenetére


DrJános
aktív tag

Köszi már el is olvastam, láttam te is pont a 912 és 922 személyében keresed az új házad.
Én már döntöttem a kis tesó nyert (eddig is ő vezetett, de a teszt pontot tett a kérdésre, most már csak az ősöket kell meggyőzni :DD )

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#13809) Flashget válasza DrJános (#13808) üzenetére


Flashget
félisten

jaja a 912-hez kell venni még ventiket és akkor árban már ott vagyok mint a 922 viszont nem szükséges azonnal arra pénzt adni..
922-hez nem kell venti külön viszont többet kell fizetni érte viszont házat nem akarok az elkövetkezendő 5 évben megint venni.

Realme GT Master Edition

(#13810) DrJános válasza Flashget (#13809) üzenetére


DrJános
aktív tag

Ha sikerül megvenni ezt a házat akkor én sem akarok közel jövőben másikat venni. A mostani is sok éven megvan ( bárcsak ne lett volna, teljesen használhatatlan abból a szempontból, hogy levegőzzön szinte minden évben kirohadt belőle valami és gondolom igen nagy köze van ahhoz, hogy iszonyatosan magas benne az üzemi hőmérséklet ) A 912 nek az sem okozna "gondot" ha a középkategóriás vid karik 27 cm felé nőnének, hisz megfogom és kikapom a középső rekeszt és akkor szerintem nincs is olyan ház ami ekkora VGA hosszat engedélyezne, 2db HDD-t lehet rakni az alsó rekeszbe és 1-et felülre az 5,25-ösök közé. 3db HDD vel meg azért csak el van az ember + még ott a 2db SSD bár az még drága mulatság :DDD Szal szerintem a VGA hossz nem fog gondot okozni, a porról meg csak annyit, hogy most nincs oldala a gépnek és semmi por sincs benne pedig én nem takarítom ( bár az tuti besegít, hogy Muter 1-2 hetente felporszívóztatja velem a szobát) A benne lévő ventikre kíváncsi vagyok mert szerintem az átlagnál jobban zavarnak a hangok, max cserélve lesz, de mivel mind 2 ben ugyanazok a ventik szolgálnak így szerintem ebből a szempontból ez tökéletesen mindegy.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#13811) Allien


Allien
veterán

Lenne egy kérdésem a HAF 912-vel kapcsolatban, hátha tud valaki infót. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#13812) Allien válasza Allien (#13811) üzenetére


Allien
veterán

Bocsi, a link helyesen.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#13813) albert8 válasza Allien (#13812) üzenetére


albert8
addikt

Szerintem az pont beleillik mivel minden háznak az olyan tartója egy méretű
Úgyhogy nem hiszem hogy kell hozzá csavar :N

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13814) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani olyan ATX házat,ami fehér(ez sem olyan fontos),minél olcsóbb,és a legfontosabb, hogy zárható az eleje.Gyakorlatilag mindegy milyen,csak a lányom ne tudjon hozzáférni az ODD-khez,és minden más gombhoz...
Köszi!

(#13815) Sharks válasza dodopek (#13814) üzenetére


Sharks
tag

A minél olcsóbb mit is takar :F Egy tól-ig határt adj meg.

(#13816) kornel76 válasza dodopek (#13814) üzenetére


kornel76
aktív tag

Van egy eladó Chieftec Dragonom... igaz h szürke, de zárható, ha érdekel fent van az aprón.

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#13817) m.lala


m.lala
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek picit.

Házcserében gondolkodom 18k-ig, lehetőleg minél halkabb legyen 3hdd, 1 dvd, 1 floki lesz benne. Olyanra gondoltam amiben 2 12centis ventit berakok mondjuk előre hátulra aztán csókolom.

Számít, hogy a táp alul van vagy felül melyik a jobb?

Én cooler master házak táján nézelődtem.

Cooler Master elite 430 12k
Cooler Master Centurion 5 II 16,5k
Cooler Master Sileo 510 16,3k

Kinek mi a tapasztalata, ajánlata ebben a kategóriában? :R

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#13818) albert8 válasza m.lala (#13817) üzenetére


albert8
addikt

Vagy 430 vagy centurio
de szerintem a 430-assal járnál a legjobban :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13819) Góliát


Góliát
senior tag

Most őszintén, miért nem vesztek valami normális házat kicsit drágábban. :F
Például EZT.
Kb. 43 000 ft.

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#13820) kornel76 válasza Góliát (#13819) üzenetére


kornel76
aktív tag

Szerintem azért mert nem mindenkinek van 43k egy házra, sokan köztük én is örülünk, hogy van max 20-22k egy házra , még több embernek még ennyi sem. De sokan vannak olyanok is akiknek hiába lenne pénzük rá , igényük nincsen mert használati tárgynak tartják és nem érdekli őket a kinézet vagy az extra tudás.

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#13821) Najz válasza m.lala (#13817) üzenetére


Najz
tag

szerintem is a 430 lenne a legjobb választás és még az ára is kedvezöbb

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#13822) Flashget válasza m.lala (#13817) üzenetére


Flashget
félisten

még 1 javaslat a 430-ra

Realme GT Master Edition

(#13823) Jim-Y válasza m.lala (#13817) üzenetére


Jim-Y
veterán

+1 de elsőkézből, mert nekem is ilyen van, és szerintem te sem csalódnál benne :)

(#13824) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Karácsonyra szeretnék a hugomnak egy új házat. Elég sok felé nézelődtem, de nem igazán találtam olyat, amit szívesen megvennék. Remélem itt vannak olyanok, akik tudnak nekem ebben tippet adni.
A gép egy teljesen sima konfig, semmi extra. A mostani ház, egy mezei fehér "noname" dolog. Mindeképp olyan szeretnék, amibe lehet pakolni nagy ventilátorokat (legalább oldalra), elől legyen rajta usb, meg mikrofon+füles be/kimenet.
Persze ha van még olyan praktikus dolog, amit most nem írtam, akkor az sem kizáró ok :D (pl. ha a vinyókat könnyen lehet beleszerelni).
Ja és a háznak nem kell toronynak lennie, minél kisebb, annál jobb. A színe igazából mindegy, de ha valami fehér, mintás, vagy nem is tudom milyen (de lánynak jó), akkor bármi jöhet :)

Kb. ennyi lenni. Remélem nagyjából sikerült leírnom, hogy mit is szeretnék.

Minden tippet előre is köszönök szépen.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#13825) chron


chron
tag

sziasztok erröl a házról mi a véleményetek.Foxconn CasEdge 3GTH-002 a teszt -ben jókat irnak irnak róla [link] nekem tetszik a kinézete is,elég tágasnak látom,no meg jó a 90fok-ban elfordított,és kivehető vinyó keret is. csak az zavar hogy előre nem tehető venti.igaz hátúl,van benne egy 12-es,meg az oldal lapra is szerelhető pluszba kettő.szerintetek jól szellőző ház? 4000ft-ba lenne elég szép állapotban,a hátsó ventivel.előre is köszönöm a választ mindenkinek.üdv

[ Szerkesztve ]

(#13826) Tothgera30 válasza P1eTr0 (#13824) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Cooler Master Elite 335 jó döntés.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13827) chron


chron
tag

esetleg nekem válasz valaki?

(#13828) Tothgera30 válasza chron (#13827) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ha tetszik, akkor 4k-ért simán jó :K . Mivel normális minőségű újat is legalacsonyabb áron 10-13k körül kapnál :U .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13829) albert8 válasza chron (#13825) üzenetére


albert8
addikt

Ez a ház egyáltalán nem nagy de ha neked megfelel akkor vedd meg

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13830) chron válasza albert8 (#13829) üzenetére


chron
tag

köszönöm.az tetszik benne hogy csavar nélül szerelhető,és hogy el van fordítva a vinyó keret,és kivehető.tehát idővel jó nagy videó kari is belemehet :K

[ Szerkesztve ]

(#13831) albert8 válasza P1eTr0 (#13824) üzenetére


albert8
addikt

Létezik egy ilyen ház szerintem ez elég lányos[link]
De van több is[link]
ez is[link]
vagy ez[link]
Mennyi rá a keret?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13832) Highzor


Highzor
csendes tag

Szeretnék segítséget kérni milyen gépházat kellene vennem a régi helyett, mert a mostani gépemen nincsen már oldallap, mert a videókártyám annyi hőt termel hogy sikeresen felforrosítja a házban levő levegőt ezáltal meg növeli a proci hőmérsékletét. :U
10 ezer körül +- pár ezer forint lenne a keret, lehetőleg szellős legyen, ami még fontos lenne hogy NorthQ NQ-4775-400 tápom van, nem tudom elég hosszú-e a kábelei többsége egy nagyobb gépházba.
Köszönöm a segítséget :R .

Légy kreatív!

(#13833) Jim-Y válasza Highzor (#13832) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia!

Felsőtáposból ilyen áron: CoolerMaster Elite 335 , Xigmatek Asgard
Alsótáposból: CoolerMaster Elite 430

És szerintem azért írj be a tápegység topicba, hogy megfelelő e a tápegységed ... :)

(#13834) Highzor válasza Jim-Y (#13833) üzenetére


Highzor
csendes tag

Köszönöm, meglesem őket.

Légy kreatív!

(#13835) Jim-Y válasza Highzor (#13834) üzenetére


Jim-Y
veterán

Mindegyik házba ajánlott venni a gyárin kivül még 1-2 Házhűtő ventillátort, de ezt akár később is lehet, minden esetre pár jó minőségű:
Coolink Swif2 1200/120P
Arctic Cooling F12 PWM/PRO
Noctua NF-S12B FLX

(#13836) Highzor válasza Jim-Y (#13833) üzenetére


Highzor
csendes tag

Hm hm hát a CM 335 esélytelen, ugyanúgy 70 fokon lenne a proci pillanatok alatt, ha rajta lenne az oldallap, másik kettő tetszik.

[ Szerkesztve ]

Légy kreatív!

(#13837) Jim-Y válasza Highzor (#13836) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ha abban 70 fokon lenne akkor valami más probléma van ...

(#13838) Highzor válasza Jim-Y (#13835) üzenetére


Highzor
csendes tag

Köszi, meglesem ezeket is.

Légy kreatív!

(#13839) Highzor válasza Jim-Y (#13837) üzenetére


Highzor
csendes tag

Képekből ítélve úgy tűnik mintha nem szellőzne eléggé, habár lehet én látom rosszul.

Légy kreatív!

(#13840) Jim-Y válasza Highzor (#13839) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ilyen áron annél jobban szellőzőt szerintem nehezen, bár akkor neked a 430 lesz a befutó, nekem is ilyen házam van és eléggé sok szellőzőnyílás van rajta, alul felül porszűrők, nekem 4 venti is van benne plusz a proci hűtő :)

(#13841) Highzor válasza Jim-Y (#13840) üzenetére


Highzor
csendes tag

Igen tetszik a kicsike, alapból adnak hozzá ventit, nem tudod véletlen?

Légy kreatív!

(#13842) Jim-Y válasza Highzor (#13841) üzenetére


Jim-Y
veterán

Előre adnak egy 12centis kék ledes CM ventit, de én tettem a helyére egy Coolink Swif2-t, hátulra pedig egy AC F12 PRO-t :)

(#13843) Highzor válasza Jim-Y (#13842) üzenetére


Highzor
csendes tag

Valószínűleg venti beruházás már csak a jövő hónapban valósul meg, mennyire hangosak, amikor pörgeted a gépet?

Légy kreatív!

(#13844) Jim-Y válasza Highzor (#13843) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nekem azért hangos mert nincs mit hűteniük...egy HD5750-m van, az egy másik story hogy hogyan sikerült ennyit beleapplikálni, szóval én szélzajt hallok ha hallok valamit:D Ha kiszednék 2 ventit (jövő hét elején megteszem) akkor szerintem nem lenne hangja, még a "susogás" sem :D

(#13845) P1eTr0 válasza albert8 (#13831) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Szia!

Hát keretet nem szabtam meg, majd ahogy látom. De simán lehet 10k fölött is.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#13846) lefkosia


lefkosia
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Ház vásárlása előtt állok, ezekkel szemezgetek
-Cooler Master Stacker RC 832
-Thermaltake Element-V VL200K1W2Z

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyik házzal járnék jobban.

Válaszotokat előre is köszönöm

Üdv

Lefkosia

The Truth Is Out There

(#13847) Sharks


Sharks
tag

Nekem is megvan az új házam! Még nem költöztünk át, de nagyon tetszik első ránézésre! Olyan visszafogott erőt sugároz kicsit és közben elegáns is. :)

lefkosia:

Nekem a thermaltake jobban tetszik, de ízlés kérdése. Igazából bármelyikkel jól jársz.

(#13848) lefkosia válasza Sharks (#13847) üzenetére


lefkosia
őstag

köszönöm a válaszodat, a thermaltake lesz.

Üdv

The Truth Is Out There

(#13849) Flashget válasza Sharks (#13847) üzenetére


Flashget
félisten

mi lertt végül? Phantom?

Realme GT Master Edition

(#13850) cgod


cgod
tag

Napokat!

Szeretnék mATX-re migrálni, ehhez keresek valami igenolcsó házat. A lényeg:
Sima fekete szín
Frontpanelen USB, hang
Legalább három 3.5-es hely, hogy két vinyót bele tudjak tenni és ne süssék meg egymást
HyperTX2 férjen bele
Egy darab 5.25-ös hely bőven elég.
Viszont legalább egy hely legyen 12cm-es ventinek (na ez az, ami buktatót jelenthet.)

A márka szinte mindegy, ha valakinek van használt, de emberi állapotú, azt sem vetem meg. Viszont az árnak olyan 5-6-7k környékén kéne mozognia, persze táp nélkül.

Válaszokat előre is köszi.

Ha valami kell gyorsan, telefon a barátod | Eladó használt montik, érdeklődni a szokott felületeken.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.