Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) Tothgera30 válasza VGYke (#13200) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ha fontos a zajszint akkor ne ezeket nézd hanem asz Antec kuckókat :K .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13202) depzoo válasza VGYke (#13200) üzenetére


depzoo
tag

mi a baj a diffegyenletekekkel? :P

Ryzen + Vega (?)

(#13203) depzoo


depzoo
tag

üdv megint!

tehát még mindig a cm 370 és cm 430 közt vacillálok, 430 most 12k pcgearnél, szerintetek megéri? mi a különbség 370 és 430 közt? a 430asnál azt írták hogy porszűrő van alul felül, de hogy elöl van-e arról kuss van, elöl (ahol a gyárilag adott venti fel van szerelve) van porszűrő szivacs? halkabb (vagy hűvösebb) egyik mint a másik?

Ryzen + Vega (?)

(#13204) spuros válasza cascada (#13193) üzenetére


spuros
őstag

Én ajánlom a sajátomat és most nem kufárkodni akarok, hanem szerintem ez a ház a legjobb ár/érték arányos.. Vagy fontos ez a kis dobozos kivitel?

(#13205) albert8 válasza depzoo (#13203) üzenetére


albert8
addikt

Szerintem elég a 370 is

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13206) depzoo válasza albert8 (#13205) üzenetére


depzoo
tag

már úgy érted hogy hely és hangszigetelés és szellőzés szempontjából? mert a flancos ledes venti meg plexi oldal meg fekete belső meg ezek nekem tök8. ha a 370 ugyanúgy viselkedik mint a 430 akkor 370-et veszek, ami még szempont hogy kb 2 év múlva tervezek komplett hardver cserét az is férjen bele, sztem amd scorpius platform lesz de ez még jövő.

Ryzen + Vega (?)

(#13207) albert8 válasza depzoo (#13206) üzenetére


albert8
addikt

Nem tudom milyen lesz az amd mert inteles vagyok
de ebbe azért nagyon sok minden belefér
és igen szerintem ha nem kell led meg plexi akkor jó az ugyanaz mindkettő csak máshogy néz ki

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13208) depzoo válasza albert8 (#13207) üzenetére


depzoo
tag

köszi a segítséget!

már megrendeltem ugyan a 430-at de átgondoltam, a 370-nek nincs elöl ventije és még nemtom miket érveltem már magamnak :) de az az 1800 forint különbség nem a világvége és így tutkó lesz, hátra meg tehetek akármikor ventit van is itthon pár noname a régi házban.

Ryzen + Vega (?)

(#13209) jeni válasza depzoo (#13208) üzenetére


jeni
félisten

még annyit,hogy a Elite 430 házba két darab floppy méretű hardver befér.pl.:floppy illetve kártya olvasó,valamint nem kell pepecselni az első ventivel mert kell amúgy oda a friss levegő szállítás miatt,már adott a lehetőség annál. Ellenben az Elite 370-nél nincs is venti tehát venni kell hozzá,és csak 1 db külső 3,5 meghajtó fér el,igaz annak az oldalsó lapja csupa fém és nem pleszti.mint a 430-nál.

[ Szerkesztve ]

(#13210) VGYke válasza Tothgera30 (#13201) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! És van Antec tipus javaslatod X38+I7-90+HD5870+600-700Wtáp összeállításhoz?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#13211) VGYke válasza depzoo (#13202) üzenetére


VGYke
addikt

Fejben már nem megy, rég volt... Annyi még megvan, hogy ha komplex számrendszerben ábrázolva a szabályzást (Nájkvisz vagy mi diagram) és elkerüli a mínusz1-et, akkor instabil :D

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#13212) Kombat


Kombat
őstag

Hali!

Ehez nagyon hasonló házat látott-e már valaki ennél olcsóbban (26k)?

mod: Méretileg kellene hasonló...

[ Szerkesztve ]

(#13213) zsole84


zsole84
senior tag

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy TT V3-as házba belefér-e a CM 212+ procihűtő?

Köszi!

(#13214) albert8 válasza Kombat (#13212) üzenetére


albert8
addikt

Ez,,,,,,ez,,,,,esetleg ez
igy hirtelen ennyi

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13215) Tothgera30 válasza VGYke (#13210) üzenetére


Tothgera30
Ármester

ATX-es laphoz Antec P182/P183/P193.
MATX-es laphoz Antec P180 mini.
Ventikből pedig érdemes betárazni Coolink SWiF2-1200 (800rpm)-asokat, mivel nagyon halkak, és elég levegőt szállítanak. Tápból pedig bőven elég egy 500-as is, mondjuk egy Corsair HX 520-as, ha pedig később SLI/CF rendszer lesz, akkor meg HX 620/HX650-től nagyobbat megvenni nem érdemes, mivel a géped az 5870-el és egy i7 920-al tuningolva is csak 400w-t körül ehet, természetesen ehhez normálisan le kell terhelni, mert játékok alatt csak a VGA-d fogja izzasztani, a CPU meg elkocog mellette.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13216) Kombat válasza albert8 (#13214) üzenetére


Kombat
őstag

Köszi, de ezek egyike sem teljesíti a feltételeimet.
Az első kettő más kialakítású, a harmadik meg nagy és drága.

(#13217) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Sziasztok!

A kérdésem, kérésem az lenne, hogy ha tudnátok, mondjatok nekem, csak úgy felsorolás képpen is 1-2 :) vagy akár több "minőségibb" házat, értem ez alatt:

-szinte néma vagy semmi hang ne jöjjön ki belőle
-nem fontos a csicsa, lehet teljesen letisztult is
-ne legyen örült drága max 30k ereéig érdekelnének e körül már láttam elég frankó cuccokat, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre, hogy még melyikeket nézzem meg

Szerk.: ha kihagytam volna valamit, nyugodtan szoljatok rám és egészítem még az elképzeléseimet. :)

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#13219) veresp


veresp
tag

Sziasztok!

Lehet már manapság kapni házat USB 3-as csatlakozókkal?

(#13220) Tothgera30 válasza zsolt19900 (#13217) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem kicsit olvass visszább, de ez talán neked is segíthet, más esetben pedig CM Sileo 500, Antec Solo szerű házakat lehetne még ajánlani, vagy talán árban feljebb NZXT Whisper szerűeket.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13221) zsolt19900 válasza Tothgera30 (#13220) üzenetére


zsolt19900
őstag

akkor kicsit egészítenék alultápos kellene, habár nem tudom mennyire optimális lehet hogy passzív tápot vennék, annak még nem néztem utána, ez nem biztos, de alultáposat szeretnék, és ha lehet kellene bele gyárilag hangszigetelés, szóval egy teljesen kuss :D házat szeretnék azt láttam 30k kategóriába csak ott is elég sokat, nem tudom hogy amit írtál a cm az ilyen kategória-e, mivel ha beruházok, most egy tök "sima" házam van, épp ezért ha beruházok akkor kellene egy olyan ami megint sok-sok évet kihúz :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#13222) Tothgera30 válasza zsolt19900 (#13221) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem te ilyesmin gondolkodsz. Akkor témában vagyunk, mert nekem is hasonló ketyerém van. Tehát passzív tápot vehetsz, de csak FSP Zen-t, ha már passzívat akarsz, de én lebeszélnélek róla, mert egy halk ventis tápot nem fogsz hallani, továbbá a procihűtőd is hangosabb lesz nála, a vinyókról már ne is beszéljünk. Az Antec P szériás házak alul táposak, én és sokan mások mesélhetnék róla, de minek. Az Antec egyenlő a minőségi és halk házakkal, ezekbe nem kell szivacs, bár én is raktam, de csak alulra, mert néha kihallatszik a vinyóm a Himuróból. A CM nem ez a kategória, cserébe árban sem olyan drága. Nézz szét, bár én erősen az Antec kecók felé hajlanék, mivel ezek nagyon minőségiek, és én is épp most adom el az enyémet, de újra ilyet veszek csak más színben.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13223) zsolt19900 válasza Tothgera30 (#13222) üzenetére


zsolt19900
őstag

Igen tudom pont láttam :D is a hirdetésed, de én gondoltam mint nem is rossz alternatíva, vagy mint tökéletes kategória

a tápom nekem is egy nochtuával van szellőztetve, csak sajna amikor leveszem minimumra akkor csak töltés mehet meg alapból a winezés, ezért gondoltam teljesen nulla dbesre :) és azért jól hangszigetelt házra hogy azok se hallatszódjanak ki belülről :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#13224) Tothgera30 válasza zsolt19900 (#13223) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Megveheted, de halkítani egyik se fog, az már biztos, bár szerintem ezt te is láthatod a ház jellegéből :K . Egy passzív tápnak is kell légmozgás, tehát tök mindegy hogy a táptól 10cm-re van egy venti ami szellőzteti, vagy a tápban :U . A gépben úgy is lesz ventid, tehát azoknak biztosan lesz egy kis hangjuk ;) . A jól hangszigetelt ház alatt nem tudom mit értesz :N . Olvass el egy ilyen cikket figyelmesen és gondold át hogy mit is akarsz, szivacsozni, vagy venni egy tényleg "halk házat", mert Antecéknél kompozit megoldást alkalmaznak, miszerint az oldallap külső és belső felületen egy-egy fémlemez helyezkedik el, és köztük műanyag található :) .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13225) zsolt19900 válasza Tothgera30 (#13224) üzenetére


zsolt19900
őstag

és akkor a te anteced az nem is jó "rendes" méretű alaplapok alá?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#13226) Tothgera30 válasza zsolt19900 (#13225) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...nem :U ...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13227) zsolt19900 válasza Tothgera30 (#13226) üzenetére


zsolt19900
őstag

okés köszönöm :) akkor még marad a spórolás

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#13228) Zsooltee0818


Zsooltee0818
csendes tag

Sziasztok! lehet hülye kérdés de mi a különbség az alsó és a felső táp között azon kívül hogy alul vagy fölül vannak. Egy TT V3-mat szeretnék venni az új gépemhez és az ára nagyon megtetszett csak soha nem volt még dolgom alsótápos házakkal :D Köszi a válasz előre is :D

(#13229) mrbig25 válasza Zsooltee0818 (#13228) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

A nyilvánvalón kívül nem sok különbség van. Esetleg annyi, hogy a felsőtápos elhelyezésnél a tápegység kap egy kis plusz meleget a processzorhűtőtől, amitől esetleg hangosabb lehet egy kicsivel, míg alsótápos megoldásnál a tápegység kívülről szívja a friss levegőt. Ehhez viszont érdemes porszűrőt használni, különben hamar tele megy porral a tápegység. [erre mondjuk megfelel egy régi harisnya...ha nincs gyárilag a házhoz]

A TT V3-at pedig vedd meg nyugodtan, ilyen ársávban nagyon jó vétel.

...

(#13230) Kange


Kange
csendes tag

Sziasztok!

Mostanra rettentően elegem lett már a porosodásból és hangzavarból, így eldöntöttem, hogy lecserélem a vacak(eladó :D) házamat.
Kérdés adott, ésszerű kereteken belül szeretnék házat venni (~35-40k körül, pár ezren nem veszünk össze).
Amit elsőre kinéztem, Fractal Design Define R2-R3, de ezt a fórumot olvasgatva eljutottam az Antec 183-ig. Most az Antec tényleg annyival jobb és minőségibb, mint a Fractal? Ha a szokásos ár/teljesítményt nézzük, akkor is?
Esetleg egyéb alternatíva?

Köszi a válaszokat.

Üdv,
Kange

"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos." - Albert Einstein.

(#13231) Tothgera30 válasza Kange (#13230) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igen, minden szempontól ;) . Csak tapintsd meg az Antec-et ;] . Egyéb alternatíva nincs ha ilyen jellegű kecóban gondolkodsz, anno nálam se volt, pedig többször is körüljártam a dolgot :B .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13232) spuros válasza beautifulmin (#37) üzenetére


spuros
őstag

Én ezt venném ha a helyedben lennék...

Jézusom én itt mire válaszoltam???? :D :D :D Rendesen bekócoltam a dolgot...

[ Szerkesztve ]

(#13233) Kange válasza Tothgera30 (#13231) üzenetére


Kange
csendes tag

Akárhogy keresem, nem találok rá választ, de úgy nézem, hogy az Antec-nál nincs porszűrő a tápegységnél. Jól látom, vagy csak nagyon el van dugva?

Valamint nem látom, hogy van-e szerelő nyílás rajta? (CPU hűtőre gondolok)

[ Szerkesztve ]

"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos." - Albert Einstein.

(#13234) Tothgera30 válasza Kange (#13233) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Porszűrő pedig van, szerelőnyílás nincs.
[link]

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13235) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv!Nekem nagyon megtetszett képek alapján a gigabyte poseidon 310 fekete ház!Vkinek van ilyen esetleg tudnátok vmit róla mondani milyen felszeretségű és mennyibe kerül és hogy jó választás-e?

Battletag: hojszi#2983

(#13236) spuros válasza Intel fan11 (#13235) üzenetére


spuros
őstag

Szerintem ha kábelrendezhetőséget (ezáltal szellőzést is) nézünk akkor nem a legjobb.. Felső tápos amit szintén hátránynak tekintek.. A külső rendben van szerintem is.

(#13237) Intel fan11 válasza spuros (#13236) üzenetére


Intel fan11
őstag

youtubon néztem róla videót elvileg adnak hozzák 2 ventit ami kipréseli a meleglevegőt a gépből engem nem zavar h felsőtápos eddig csak olyan házaim voltak!DE nagyon megfogott a külselye!Egyébként 1 gigabyte p55a ud-3as lap megy bele és az alaplap tűpja is fenn van szal tökéletes szinte a dolog!Ha alsó táps lenne keresztbe nyúlna az egész lapon!!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#13238) Kange válasza Tothgera30 (#13234) üzenetére


Kange
csendes tag

Igazából nem látom még ezen a képen sem azt a fránya porszűrőt. Mondjuk elképzelhető, hogy látom, de akkor az nekem nagyon nem jó, mert a tápom ennél jóval kisebb.
A szerelő nyíláson viszont azért értetlenkedem, mert a hivatalos honlapon ez áll: "CPU cut-out allows for easy installation of CPU coolers".
Rettenetesen őrlődöm a két ház között. Nem szeretnék úgy járni, hogy miután megveszem, akkor károgok, hogy miért nem a másikat vettem...
Mind2nek van pro és kontrája, egyik sem tökéletes... :(

Mondjuk a kép, amit linkeltél az nem a p183-as, hanem a Mini p180-as... ;)

[ Szerkesztve ]

"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos." - Albert Einstein.

(#13239) AxBattler


AxBattler
félisten

Idesüssetek (persze csak az, aki még nem látta a cowcotland-en), új házat adott ki a Xigmatek... :Y
Annyira forró a cucc, hogy még csak a képeket tették fel, de egy-két dolog már így is jól látszik, pl.: USB3.0, oldalsó HDD-hűtés két 12cm-es ventivel, gyári ventiszabályozók, narancssárga elemek mellőzése, stb.
Hogy mATX tornyokat mér nem tudnak kihozni ugyanilyen minőségben + felszereltséggel... :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13240) Kange válasza AxBattler (#13239) üzenetére


Kange
csendes tag

Így elsőre nem tűnik rossznak, habár én kifejezetten nem szeretem az oldalsó HDD hűtést. (A mostani házamban is így van)

"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos." - Albert Einstein.

(#13241) madarasz92


madarasz92
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy a Thermaltake V3 mi a véleményetek nekem nagyon megtetszett de azt nem tudom hogy a tápom kábelei elérnének e minden hova ezeket a cuccokat kellene belerakni:
Asus P5KR,
Intel Pentium Dual Core E2180@3.2 , Scythe Mugen, 4˙512mb Geil , 500GB Samsung HD502IJ(Cooler Master passziv aluminium házban), LG DVD iró/olvasó,Gigabyte 5670 1GB DDR5, Gigabyte Super B 460W
Előre is kőszőnőm a válaszokat.!

[ Szerkesztve ]

(#13242) albert8 válasza AxBattler (#13239) üzenetére


albert8
addikt

Hát ha megfizethető lessz akkor elég valószinű hogy favorit is

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13243) RM1 válasza AxBattler (#13239) üzenetére


RM1
aktív tag

Kicsit visszafogottabb, mint az Utgard/Midgard, gondolom árban hozzájuk lesz hasonló. Nekem annyira nem tetszik.

(#13244) (ex)Cat válasza Kange (#13238) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

A P183-on nincs szerelőnyílás sajna.. :(

http://www.antec.com/Believe_it/product.php?id=MTgwOA==&lan=us

Létezik egyáltalán olyan Antec ház, amelyiken van?

Egyébként ha az ember csendes midi toronyban gondolkodik, mi még az alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#13245) Assdak


Assdak
őstag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni. i5-760 , 4gb ram, 2*500gb mellé melyik házat ajánljátok a kettő közül? Illetve alternatíva, iponrol?

COOLERMASTER CAC-T05-KK-GP Fekete

COOLERMASTER RC-335-KKN1-GP Elite

Előre is köszönöm a segítséget!

(#13246) tritonusz


tritonusz
csendes tag

engem is érint madarasz92 kérdése. Gigabyte Super B 460W táp kábelei ,elérnek alsó tápos házba?pl tt v3,vagy cm 370-be?köszi előre is :R

(#13247) Tothgera30 válasza Kange (#13238) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igen, most veszem észre, téged P182 érdekel, nem mini, akkor szerintem ezt gyorsan vedd meg :K . Mivel most 35k alatt nem igazán van mini, a P182/3 pedig felment 40k-ig is :U . Szerelőnyílásról nem tudok, porszűrő a miniben van a tápnál és a ventiknél, a P182-ben pedig nem tudom, de szerintem jer1cho-tól sok minden kiderülhet, mivel neki van olyan :B .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13248) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

A Thermaltake V9 BlacX nem túl csendes ház, igaz?

Egyébként van ezzel vkinek vmi tapasztalata? minőségügyileg.. :)

(#13249) Intel fan11


Intel fan11
őstag

gigabyte poseidon 310-es házat szeretnék és érdeklődnék vkinek van ilyen tapasztalat??Felszereltség hűtés hang stb???

Battletag: hojszi#2983

(#13250) spuros válasza (ex)Cat (#13248) üzenetére


spuros
őstag

Nekem a sima Thermaltake V9-el van tapasztalatom.. Jó kis ház. Nem csendes de jó.. Anyagminőség? Hát kategóriához mérten megfelelő szerintem. Úgy gondolom, hogy a BlacX is ilyen formán állhat.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.