Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) Najz válasza zH. (#13100) üzenetére


Najz
tag

zH.
kb ugyan az a kettő inkább azt vedd amelyik jobban tetszik szerintem a 922 inkább "gamer" kinézett 690 meg kicsit átlagosabb de "letisztult" dizájn :)

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#13102) jeni válasza zH. (#13100) üzenetére


jeni
félisten

CM 690 II ház az inkább felhasználóibb,annak a ház belsejében a HDD keret kivehető roncsolás nélkül. Van benne azon kívül VGA merevítő,illetve Crossfire kártyákra használatos csatlakozás. Valamint amire leginkább felhívják rá a figyelmet,hogy a tetején levő HDD csatlakozási lehetőség a készülék megbontása nélkül. Rendes kiépítése van egy sata HDD fogadására.

HAF 922 nagyobb belső révén jobban variálható,de annak nem kivehető a HDD kerete. Jobb hűtés potenciálja van.

(#13103) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Hello!

Melyik a legolcsóbb, LEGKISSEBB ház ami valami minőségibb anyagból van már, és a tápegység alulra került? Minél kevesebb csicsa, annál jobb. Egy 4870-esnek el kell férnie benne.
Előre is thx!

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#13104) rii


rii
nagyúr

van olyan (számítógép)ház, aminek az előlapja méhsleyt vagy valamilyen perforált lemez, és FEHÉR?

ilyesmi ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13105) mrbig25 válasza Ferdzsoo (#13103) üzenetére


mrbig25
őstag

Hello!

Thermaltake V3.
CoolerMaster Elite 370 - ITT kapható. Nekem ez a szimpatikusabb.
Ezektől olcsóbb és kisebb alsótápos ház hirtelen nem jut eszembe, ami valamelyest minőségi is.

[ Szerkesztve ]

...

(#13106) Ferdzsoo válasza mrbig25 (#13105) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nagyon köszi, pont ilyenre gondoltam. :R

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#13107) albert8 válasza zH. (#13100) üzenetére


albert8
addikt

mindenképp cm 690 2
már elhangzott a szerelhetöség nagyon jó és az éra is jobb mint a Haf 922 nek

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13108) Jimy83 válasza aero. (#13096) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Nézelődtem neten és erre bukkantam : [link]

Kérdés hogy milyen bolt lehet ez ?
Viszont ez az ár elég fincsi.

Még annyi hogy ennek a háznak akinek ilyen van , menyire hangosak az alap ventilátorai.
Úgy tudom 3 van elől hátul és a tetején. Ennél több nem is kéne nekem bele.
Szabályzósra van megcsinálva mint a sniper-nél?

[ Szerkesztve ]

(#13109) aero. válasza Jimy83 (#13108) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ezt a boltot nem ismerem, de úgy is átvételkor fizetsz.

A gyári ventilátorainak maximumon van egy kis szélzajuk a rács miatt ( főleg az elsőnek ), de egyáltalán nem hangos. Amúgy nincs rajta gyárilag beépített szabályzó. Az elsőnek a világítása kapcsolható.

(#13110) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Kösz a választ akkor az első 120-ast meg a hátsót cserélem a régi házba van 2 swif2.
A tetején meg marad a 140-es annyi nesz belefér :))
Esetleg ha valaki tud boltot ahol ez a fajta kapható jelezzen.

(#13111) albert8 válasza Jimy83 (#13110) üzenetére


albert8
addikt

PL itt

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13112) adamssss


adamssss
veterán

Tényleg igaz h az 5970-hez minimum haf932 kell?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13113) albert8 válasza adamssss (#13112) üzenetére


albert8
addikt

Nem mert ebbe is befér vagy ebbe

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13114) rii válasza rii (#13104) üzenetére


rii
nagyúr

up

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13115) agemate


agemate
addikt

Házat keresek az adatlapomon lévő konfigurációnak, a CX400-as táp miatt csak alsótápos ház jöhet szóba. Elforgatott HDD rack előny, valamint bele kell, hogy férjen a Xigmatek HDT-S1283-as hűtőm is.
Jó szellőzés fontos, e-sata nem kell, de nem baj ha van. HDD dokkoló is jó lenne :)
max 15-16k-t szeretnék rákölteni.
Kábel-menedzsment is fontos, valamint fekete belső is előny, de nem feltétel.

Mit ajánlotok? :R

[ Szerkesztve ]

(#13116) agemate


agemate
addikt

..Ez kétszer ment el valamiért.. :U

[ Szerkesztve ]

(#13117) aero. válasza rii (#13114) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Xigmatek Midgard White Knight

Amúgy elég soknak perforált az előlapja, köztük a 690-nek is, de az csak külföldön kapható fehérben.

agemate:

Az örökzöld CM 690 használtan, újonnan Xigmatek Midgard, CM Gladiator 600 esetleg NZXT M59 vagy Gamma, BETA EVO, Sharkoon Rebel 9 Pro.

[ Szerkesztve ]

(#13118) agemate válasza aero. (#13117) üzenetére


agemate
addikt

Köszönöm a választ! Ezek az NZXT-k nagyon vadul néznek ki, mennyire masszívak?

(#13119) VGYke


VGYke
addikt

Ha egyéb okok miatt csak 2 ház között tudok választani: Xigmatek Utgard és Cooler Master HAF 922, Ti melyiket javasoljátok X58 laphoz, I7-930 procihoz és HD5870 VGA-hoz?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#13120) vzsryl válasza VGYke (#13119) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A HAF 922 jobb ház és drágább is. Nem is egy kategória (~22k vs 32k). Amúgy mindkettő megfelelő az említett konfighoz.

HAF 922 előnyei:
-nagyobb
-kicsit jobban szellőzik

Utgard előnyei:
-feketére festett belső
-potméterek

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#13121) aero. válasza agemate (#13118) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hát példának okáért az M59 pl. 6.5kg. Az a középmezőnybe elég, nem is nehéz de nem is a legerősebb konstrukció. 0.6mm-es acél, de bőven jó. Spurosnak van gammája, ha gondolod rákérdezhetsz.

(#13122) agemate válasza aero. (#13121) üzenetére


agemate
addikt

Jelenleg egy Thermaltake Element T házam van, annál masszívabb azért?
Bár a masszivitásával meg vagyok elégedve, csak sajnos nem valami modding-barát kuckó :(

(#13123) aero. válasza agemate (#13122) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ha jól tudom az Element T is 0.6mm, szóval lényegében nagyon hasonló.

(#13124) agemate válasza aero. (#13123) üzenetére


agemate
addikt

Értem. Azon gondolkoztam, hogy hajlandó vagyok többet is áldozni, ha találok egy nagyon diszkrét de mégis szép kinézetű házért, az előzőekben leírt elvárásaimmal, mondjuk maximum 25k-t. Mit ajánlanál? CM 692-t nem szeretnék, mindenkinek olyan van, pedig bejövős! :R

(#13125) aero. válasza agemate (#13124) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Így már bővülhet a keret. Ott van a Xigmatek Midgard, visszafogott előlappal, nagyjából egy az egyben CM 690 technika. Kapható teljes fehér külső/belső festéssel is. Házon belül még az Utgard, venti vezérlővel, igaz nem elforgatott a keret és itt meg is mutatkozik a hátránya: nem lehet fordítva betenni a winchestereket.

NZXT Hades. Kicsit Dart Vader sisakjára hajazó előlap, korrekt belsővel, 7kg.

NZXT Tempest EVO. Szerintem külsőre abszolút megnyerő, a belseje sem hétköznapi, persze ez pozitív formában értendő. Jól el lehet rendezni.

Na meg ugye a 692, ami kiváló ház lett és követte az elődjét, azaz minden 2. embernek ilyen van. :D

Az új HAF912. Külseje eléggé megosztó, de a belsejében minden megvan, ami kell. Még a kábel lyukak közötti helyet is kijavították ( mert a 692-ben túl sűrűn vannak ).

(#13126) spuros válasza agemate (#13118) üzenetére


spuros
őstag

Nekem NZXT-m van és meg kell, hogy mondjam eléggé masszív, pedig egy olcsóbb Gamma eresztés de nagyon igényes és masszív..

(#13127) Prison85 válasza spuros (#13126) üzenetére


Prison85
senior tag

Megnéztem a házad ;) Jó látni, hogy egy olcsóbb kuckóban is van kábelcsatorna, ráadásul teljesen feketére van festve. Talán az árkategória legjobban felszerelt modellje...

Gainward Powa!

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#13128) VGYke válasza aero. (#13125) üzenetére


VGYke
addikt

A képen mi az a dubla ventis izé a VGA fölött, rá merőlegesen :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#13129) mrbig25 válasza VGYke (#13128) üzenetére


mrbig25
őstag

Remélem nem gond, ha én válaszolok... :)
Memóriahűtő-ventilátor.
Ha nem tévedek, akkor pontosan ilyen : ArcticCooling RC Turbo Module

[ Szerkesztve ]

...

(#13130) Petee1983


Petee1983
csendes tag

Hi.
A Xigmatek Utgard és Midgard között mi a különbség?

Peti

(#13131) spuros válasza Petee1983 (#13130) üzenetére


spuros
őstag

Szerintem te is észreveszed. Midgard és Utgard

Prison85: Igen, szerintem is ilyen áron közel nem találni ilyen jól fel/össze szerelt házat... Továbbá télleg Gainward rulez! :C

[ Szerkesztve ]

(#13132) mleslie


mleslie
tag

Egy kis segítséget kérnék skacok.

A házam cserére kerül és amit most veszek szeretném, ha néhány szempontomnak megfelelne.

Alsó tápos legyen, a lehető leghalkabb, ezért szabályozható ventillátorokkal tervezem felszerelni és inkább több 3,5-es hely legyen benne, mint 5,25-ös. Ja és teljesen csavarmentest szeretnék. A dizájn és csicsák (plexi oldal) nem érdekelnek. Árban pedig mondjuk olyan 10-15k körüli sávra gondoltam, mert feleslegesnek tartom a konfigomhoz a 40-50 ezres hiper-szuper házakat. Mondjuk a JSP 800B-n elgondolkodtam, mert tetszik, de drágállom.

Szóval, ha van valami tippetek akkor írjátok be.

Eddig ezeket nézegettem meg:

TT V3
CM Elite 370 és 430
NZXT Gamma

de mindegyikkel volt valami kis gondom, bár valamelyik CM lehet a befutó.

Olyan ház esetleg kapható, amelyikhez eleve van venti szabályozási lehetőség? Mert, ha külön veszek előlapi panelt, akkor úgyis 20k fölé kúszik, az ár...

(#13133) spuros válasza mleslie (#13132) üzenetére


spuros
őstag

NZXT Gamma szerintem.. Nekem is az van és jóval többet ad ezért az árért mint a többi. Ha elfogadod a külsejét (bár szerintem nagyon ott van..) akkor egy nagyon pazar és strapa kis kuckót veszel..

(#13134) albert8 válasza mleslie (#13132) üzenetére


albert8
addikt

Szerintem ezt vedd
belefér 7 venti és van benne alapból szabályzó és szeintem szép is
de ha rászánsz egy kicsit többet akkor a 370 es coolermastert vedd

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13135) mleslie válasza albert8 (#13134) üzenetére


mleslie
tag

Ez az! Valami ilyesmire gondoltam! :)

Tetszik és kb. meg is felel az igényeimnek. Van esetleg még valakinek valami hasonló jó ajánlata?

A 370-est előlapi venti vezérlővel gondolod?

[ Szerkesztve ]

(#13136) spuros válasza albert8 (#13134) üzenetére


spuros
őstag

Ezzel a házzal anno én is szemeztem.. De végül a Gamma mellett maradtam. Nem bántam meg.

(#13137) scream


scream
veterán

Hali!

HAF 912 Plus mikortól lesz elérhető kis hazánkban ? :F

(#13138) aero. válasza scream (#13137) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Októbertől.

(#13139) scream válasza aero. (#13138) üzenetére


scream
veterán

Köszi :R

És Plus ára 20ezer alatt várható ? :F Gondolom Mugen 2 elfér benne , ugye ?

[ Szerkesztve ]

(#13140) vzsryl válasza scream (#13139) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Október 19-től és ~24k.
Egyértelmű, hogy nem lesz 20k alatt. Gondolom nem véletlenül ment fel 32k-ra a 922 ára...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#13141) spuros válasza vzsryl (#13140) üzenetére


spuros
őstag

Besz@rok, hogy nálunk minden ilyen drága... Tudom, hogy CM meg azt is hogy HAF de ez "elvileg" pénztárcabarát.. Anyám megmondta, hogy rossz helyre születtem.

(#13142) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

Ház kéne jövendőbelimnek: GA-MA790X-UD3P alaplap, AMD Phenom II X3 720 BE proci, 4890es videókártya, 2 winyó, dvd lesz benne kezdésnek. Későbbiekben lehet, h még1 kari lesz bent physxnek valami gyenge. Ház nem kell hogy szép legyen, inkább hely legyen benne sok hely és a legolcsóbb:) Ami fontos az a táp, bírja a strapát, de ha lehet inkább termelje az áramot, ne fogyassza.

(#13143) spuros válasza Dr V (#13142) üzenetére


spuros
őstag

Tehát táp is kell? Mire mennyit szánsz?

(#13144) Dr V válasza spuros (#13143) üzenetére


Dr V
őstag

Házra minél kevesebbet, a tápra annyit, h minőségi legyen. Olyan 20 körül?

(#13145) marcus14


marcus14
tag

Hello mindenkinek !!

Szeretnék kérni egy kis segítséget,gépház vételre adtam a fejem viszont nem tudom hogy miet vegyek. Az elvárásaim : -ne legyenek hangosak a ventik amik gyárilag benne vanna ka gépben,kék ledes ventis háznak örülnék a legjobban,tápegység nem kell mivel egy Cooler Master Real Power M520-om van.Am egy teljesen egyszerű gépem van szvall nem kell neki olyan nagy ház.Árban oylan 20-22k-ig gondoltam,és ne legyen yolan egyszerű kinézete (pl:gigabyte 3d aurora) Kössz előre is :) :R

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#13146) spuros válasza Dr V (#13144) üzenetére


spuros
őstag

Szerintem tápban ez itt a versenyződ.. Ha házra meg nincsenek nagy igényeid akkor talán ez.. De a nálam okosabbak még jobba jánlatot mondhatnak.. :D

[ Szerkesztve ]

(#13147) Tothgera30 válasza vzsryl (#13140) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Tetszik a 912 Plus, de valami borzalmas drága :W .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13148) spuros válasza Tothgera30 (#13147) üzenetére


spuros
őstag

Igen, nagyon elcsúsznak az árak.. Szomorú!

(#13149) Tothgera30 válasza spuros (#13148) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem annyira nem, marad a P180 mini, vagy lecserélem fehérre, szóval ennyi :D .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13150) Jimy83 válasza marcus14 (#13145) üzenetére


Jimy83
aktív tag

[link]

Akár ez vagy 19-ér , kicsivel drágábban van fentebb említett cm690 II vagy a HAF plus.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.