Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) marcus14


marcus14
tag

Ez nagyon szép amit linkeltél,lehet őt választom :) :)

Kösz a segítséget !! :R :R

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#13152) spuros válasza marcus14 (#13151) üzenetére


spuros
őstag

;)

(#13153) LucaToni válasza UnSkilleD (#13050) üzenetére


LucaToni
tag

szerintem a az alegjobb ház ami minnél régebbi mert annál nagyobb és ha van egy kis kreativitásod úgy modingolod ahogy csak akarod :DD

Eladó fa nálam és ingyenes fakivágás!

(#13154) LucaToni válasza aero. (#13109) üzenetére


LucaToni
tag

szerintem az a legjobb ha a ventiket rákötöd a tápra és inditáskór azok is egyszerre beröffenek. ;) Hang biztos lessz de elviselhető persze ez attól is függ hogy menyire lehetnek elcsapágyasodva a ventik.

Eladó fa nálam és ingyenes fakivágás!

(#13155) aero. válasza LucaToni (#13154) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szabályzom a ventilátoraimat, csupán azért írtam, mert nincs mindenkinek rá lehetősége. ;)

Tudják mire számítsanak.

[ Szerkesztve ]

(#13156) DonWin93


DonWin93
csendes tag

Sziasztok!Azt szeretném kérdezni hogy szerintetek melyik házat vegyem meg?Cooler Master ATCS.-840,Vagy Corsair 800 D??És ha tud valaki bármelyiket áron alul az kérem jelezze új illetve használt is érdekel!

(#13157) Krisinto válasza DonWin93 (#13156) üzenetére


Krisinto
őstag

Én a Corsai-ra szavazok, nekem az jobban tetszik mint a CM és talán masszívabb, nagyobb is.
Kábeleket is kényelmesen el lehet vezetni.

(#13158) spuros válasza DonWin93 (#13156) üzenetére


spuros
őstag

Én is a Corsair mellett voksolok. Bár a CM se kutya. De akkor inkább a C...

(#13159) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok milyen házba tudnám belegyömöszölni ezt a karcsit? léggel hűtők.CM tetszene
proci hütő 212+ 20k a plafon
köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13160) albert8 válasza aram01 (#13159) üzenetére


albert8
addikt

Azannya nem kispályás cucc :R
szerintem ez nem lenne rossz vagy esetleg ez ha plexis kell :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13161) baluka26


baluka26
veterán

Sziasztok!
Azt a kérdést szeretném feltenni, hogy a Cooler Master Elite 335 lyukacsos előlapja kompatiblis a többi Cooler Master házzal, magyarul belemegy?:D
Pl a HAF912-be vagy hasonlókba?
Köszi a választ :R

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#13162) DonWin93


DonWin93
csendes tag

Na mindegy nem járok sikerrel akkor egy közép kategóriás házra lenne szükségem! Max 30eft!Amiben elfér egy Gtx-470!Kösz!Üdv

(#13163) aram01 válasza albert8 (#13160) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi az infót a 212+ nem lenne magas neki? a plexi nem lényeg

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13164) albert8 válasza aram01 (#13163) üzenetére


albert8
addikt

Befér itt a képen egy v8 van benne de úgy tuti belefér ha nem raksz a felső venti helyre ventit

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13165) aram01 válasza albert8 (#13164) üzenetére


aram01
nagyúr

na vágül is megemeltem a keretet és kinéztem egy ilyet már csak az a kérdés milyen tápot vegyek bele mert alsó tápos és lehet hogy rövidek lesznek a madzagok :F

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13166) vzsryl válasza aram01 (#13165) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ez a kérdés ide való. Írd majd le mihez kell, milyen terveid vannak vele és mennyit szánnál rá.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#13167) aram01 válasza vzsryl (#13166) üzenetére


aram01
nagyúr

kösz tudom hogy oda is való csak gondoltam a házas topicban is felteszem hisz itt előfordulhat olyan ember aki rendelkezik ilyennel :F :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13168) Neos


Neos
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. HD5970 kártyához feltétlen szükséges megfelelően nagy házat venni vagy az is működik, hogy belelógatom a végét oda ahova a DVD író megy meg ilyesmik? :)
Pl HAF 922 vagy ebbe Aerocool CyborgX
Remélem érhető mire gondolok.

(#13169) jeni válasza Neos (#13168) üzenetére


jeni
félisten

A HD5970 kari még a Cooler Master Elite RC- 370-KKN1 házba is belefér ami csak 11000 Ft

(#13170) jeni válasza Neos (#13168) üzenetére


jeni
félisten

Az ajtós kivitelt nem csipem,még ha por ellen valamire is védene,de macera,hogy folyton nyitogatni kell,és ha elfelejtem kinyitni akkor meg a DVD író tálca mindig neki csapódik majd

erre gondolva Aerocool CyborgX

[ Szerkesztve ]

(#13171) aero. válasza Neos (#13168) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

DVD íróhoz nem tudod belógatni, mert a foglalat lejjebb helyezkedik el. Az új elite szériába centiméterre pontosan befér és még olcsó is. A CM 690 II-ben a winchester keretet tudod kivenni, és akkor bármi elfér benne.

(#13172) Neos válasza aero. (#13171) üzenetére


Neos
csendes tag

Értem, és a HAF 922 be semmiképp se férne bele? Nagyon megtetszett az a ház:P
Hogy őszinte legyek az elite széria nem nyűgözött le túlságosan.
Vagy esetleg tudnátok még olyat javasolni amiben kivehető a HDD keret, vagy simán csak belefér? 30 ezerig max. Azért jó lenne ha lenne miből válogatni:D
Köszi.

(#13173) albert8 válasza Neos (#13172) üzenetére


albert8
addikt

És ez hogy tetszik?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13174) Neos válasza albert8 (#13173) üzenetére


Neos
csendes tag

Elég meggyőző :)
Kíváncsian várom mennyi lesz az ára.

(#13175) depzoo


depzoo
tag

Sziasztok!

Nem olvastam vissza a topikot és nagy összefoglaló első hsz sem volt, ezért az itteni bölcsektől kérek tanácsot.

Házat szeretnék a gépemnek, mert a mostani már minimum 10 éves és akkoriban sem ez volt a legjobb, jelenleg egyik oldakán sincs lemez hogy ne melegedjen de így nagyon hangos és a port is nagyon kavarja.

Amit szeretnék: egy ház ami nem túl nagy, sima asztali pc ház, de legyen csendes és hideg, férjen bele a gépem:asus m2n-e lap + radeon hd4850 2slotos hűtővel + ac freezer 64 pro cpu hűtő + 3 vinyó + optikai drive + mobile rack slot.
Az hogy legyen hideg úgy értem, hogy ne kelljen levenni a ház oldalait hogy ne kapcsoljon le a vga a hő miatt még nyáron se, mert így még csendesebb lesz.

Nézegettek házakat is, eddig egy cm elite 335-ről olvasgatom a cikkeket, erről valakinek tapasztalat? kb ilyen árban keresek amúgy házat.

válaszokat köszi!

[ Szerkesztve ]

Ryzen + Vega (?)

(#13176) Ranagol78


Ranagol78
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek!!

Keresnék kis hazánkban olyan üzletet(nagyker is lehet ahol árusítanak NOX Media II es házat.
Vagy ha tudnátok mondani 15e nettó(táp nélkül) valami hasonlóan szép házat nekem mondani, azt megköszönném. Media labs stb nem kell most bele nekem.

Játék gép lesz plusz film, szóval egy normális GTX460 bele kell férjen.
A nappaliba szeretném berakni, ezért lenne szükségem dizájnra/megy a dvd helyére/.

Üdv:

Ranagol

(#13177) albert8 válasza depzoo (#13175) üzenetére


albert8
addikt

Nagyon jó amit kinéztél :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13178) depzoo válasza albert8 (#13177) üzenetére


depzoo
tag

akkor szerinted elég halk és hideg is? zárt oldalaknál is hideg? csak azért kérdezem mert úgy lényegesen halkabb. és egy hd4850 ac twinturbo hűtővel is elfér benne, előtte vinyókkal?

Ryzen + Vega (?)

(#13179) albert8 válasza depzoo (#13178) üzenetére


albert8
addikt

Egy 5850 is belefér :)
és a régi házadnál tuti jobban szellőzik

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13180) spuros


spuros
őstag

Üdv.

Most nekem lenne kérdésem. Szerintetek megérné lecserélnem az NZXT Gammám egy CM 690-re? Mert tetszik a 690 csak nem akarom elkapkodni esetleg. :U

(#13181) AxBattler válasza depzoo (#13175) üzenetére


AxBattler
félisten

Érdemes egy pillantást vetni a Xigmatek Asgard-ra, vagy esetleg az új Elite-ekre is (370, 430). Többet nyújtanak, kb. ugyanakkora áron.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13182) depzoo válasza AxBattler (#13181) üzenetére


depzoo
tag

köszi a tippet. azt hogy érted hogy többet nyújtanak? mondjuk egy cm elite 370 kb ugyanaz a konstrukció mint a 335, ugyanolyan halk/hűvös csak egy későbbi újragondolt kiadás, vagy esetleg jobban át van variálva? azért kérdem mert nem találtam róla sehol értelmes tesztet/összehasonlítást.

[ Szerkesztve ]

Ryzen + Vega (?)

(#13183) albert8 válasza depzoo (#13182) üzenetére


albert8
addikt

Nagyobb a 370-es belefér 5970 is

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13184) albert8 válasza spuros (#13180) üzenetére


albert8
addikt

Nincs nagyon értelme,kicsitt lehet nagyobb meg jobb a kábelezés a CM -be
Csak dizájn-ba különböznek

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13185) ABee


ABee
tag

Sziasztok házguruk!

Segítségetek kérném. Nagyon szemezek egy Lian Li PC-60FN házikóval. Tudtok hasonló visszafogott dizájnú jó anyagminôségû (nem kell hogy alu legyen) házat szigorúan 30k alatt?
Elôny ha alsó tápos és sima ATX elfér benne (Mini p180 ezért nem bejövôs annyira de azon is elgondolkodtam).

Kösz elôre is!

[ Szerkesztve ]

(#13186) AxBattler válasza depzoo (#13182) üzenetére


AxBattler
félisten

Szívesen!
A különbségek a 335-höz képest:
Xigmatek Asgard - Fekete belső, picit masszívabb felépítés, sokkal jobb kábelrendezés. És létezik már egy második kiadása is.
CM Elite 370 - Jobb szellőzés, alsótápos elrendezés, szebb külső (szerintem).
CM Elite 430 - Jobb szellőzés, alsótápos kivitel, plexis oldallap, fekete belső, bár ez picit drágább, és előnytelenebb az előlapja (megintcsak szerintem).

No, meg ennél a két CM házikónál láttam először, hogy a gyártó a fenti ventihelyekre is porszűrőt tett volna - nagyon praktikus, el sem tudom képzelni, hogy miért nem terjedt el.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13187) spuros válasza ABee (#13185) üzenetére


spuros
őstag

Én erre tennék javaslatot..

[ Szerkesztve ]

(#13188) ABee válasza spuros (#13187) üzenetére


ABee
tag

Nézegettem Xigma házakat de annyira nem jöttek be... Amúgy valami tapasztalatod van a kuckóról? Anyagvastagság megfelelô? Oldallap nem lobog ha fújja a szél?

(#13189) spuros válasza ABee (#13188) üzenetére


spuros
őstag

Tapasztalatom nincs de itt többen is tulajdonosok és csak jókat írtak. Negatív kritikát talán még nem is olvastam.

Én Raidmax és NZXT tulaj vagyok de ezek nem épp a visszafogott külsőről híresek. Viszont az anyagminőségről annál jobban pozitív irányba persze.

(#13190) vzsryl válasza ABee (#13188) üzenetére


vzsryl
nagyúr

1mm-es acél, tehát nagyon masszív. Nekem Utgard-om van, és teljesen meg vagyok vele elégedve. A Midgard nem sokban tér el az Utgard-tól, csak néhány extrával kevesebb, meg kicsit kisebb.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#13191) luckyboi82


luckyboi82
tag

Sziasztok!
Az adatlapomban szereplő ház helyett szeretnék a későbbiekre fejlesztésekre is gondolva egy szép pc házat. Már most se fér el benne semmi, az oldallap burkolat le van szedve. Max 15k-ig szeretnék költeni rá. Ja, a konfigot egy FSP 400 60 GHN látja el. Mit ajánlanátok?

(#13192) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm szeretne új gépet venni. Én ezt a házat néztem ki neki, mert szerintem jelenleg ez az egyik legjobb ár/érték arányú ház :)
COOLERMASTER RC-335-KKN1-GP Elite

Szeretném megkérdezni, hogy tudok-e esetleg méretben egy kicsit kisebb házat ennél, ami minőségben, és szellőzésben legalább ilyen jó? Sajnos nem fér el neki ez a CoolerMaster :D
Nem baj ha drágább, csak legyen jó és hosszúságban kisebb ennél.
Én ilyet is néztem, de ennél a szellőzés nem a legjobban megoldott :) COOLERMASTER RC-100-KKP2 Elite 100

Köszi előre is! :)

(#13193) cascada válasza cascada (#13192) üzenetére


cascada
senior tag

Erről mi a véleményetek? THERMALTAKE VF6000BWS LANBOX Lite
Esetleg más? Fontos lenne h min 2 winyó elférjen benne.

[ Szerkesztve ]

(#13194) AxBattler válasza cascada (#13192) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha kis mélységű házat keresel, akkor GMC! Az anyagminőségük nem olyan jó, de garantáltan helytakarékosak. (Én az R3-at ajánlanám, de az R2 olcsóbb - az R4 pedig már nem éri meg az árát).
Prohardver cikk...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13195) cascada válasza AxBattler (#13194) üzenetére


cascada
senior tag

Köszönöm! :)

(#13196) AxBattler válasza cascada (#13195) üzenetére


AxBattler
félisten

Mondjuk azt elfelejtettem, hogy a hűtésük hagy némi kívánnivalót maga után, de ha az aljára raksz egy 12cm-es ventit átalakítóval és porszűrővel + hátra egy 8-ast a gyári mellé, akkor azért lesz egy kis légáram.
+ 1 moduláris táp sem lenne baj...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13197) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Amihez szeretnék házat találni.
Alap vga, nem játszom ezen a vason arraott a core I7.
4 magos cpu van benne, jelenleg 3 hdd vel. de nem lenne baj, ha több férne el benne.
A szellözés abból a szempontból fontos, hogy használok sata fiokot, amibe közvetlen a hdd ét kell betenni,( nem kell elötte fiokba tenni)
szükséges lenne, hogy legyen benne huzat hatás, hogy a hdd ne forrjon fel.
Tehát ne rácsos kivitel legyen.
2 tuner kari van a gépben, és 1 usb 3 as katesz.
Jelenleg 2 dvd van benne.

És mindezt lehetőleg ne üvöltő ventikkel tegye.
Plexi nem szempont, nem baj ha van.

kb ennyi.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#13198) Tothgera30 válasza Core2duo6600 (#13197) üzenetére


Tothgera30
Ármester

CM 690-ek között keresgélj :K .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13199) kyle23


kyle23
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van már vkinek NZXT Phantomja kis hazánkban? Engem nagyon érdekelne majd a ház, csak nem nagyon találtam itthon, csak egy helyen a Pcgear-nél, de ott még mindig tartja azt az árat (~ 42.000Ft), amikor megjelent. Esetleg vki nem tudná olcsóbban beszerezni??

[ Szerkesztve ]

(#13200) VGYke


VGYke
addikt

Szerintetek X58+I7+HD5870-hez CM HAF-922 (34eFt), HAF 932 (40eFt), vagy HAF-X (54eFt) :F Fontos lenne a zajszint, "kézi" előlapi paneles venti szabályzók nélkül, mert a qrva nincs kedvem a hőmérsékleteket és zajszintet fejben összeadni és differenciál egyenleteket megoldani majd tekergetni a potikat, végezze ezt az alaplap, a házventik meg legyenek csendesek.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.