Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) Tothgera30 válasza C0d3r (#13698) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Cooler Master Elite 310
Cooler Master Elite 331
Cooler Master Elite 333
In Win Griffin
Gigabyte Luxo M1004
ThermalTake Mambo
Xigmatek Asgard

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13702) Jim-Y válasza dokee78 (#13700) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ami mögé az van írvva, hogy "optional" az nem jár hozzá:
Front (Intake) : 120 x 120 x 25 mm (optional)
Rear (Exhaust) : 120 x 120 x 25 mm Blue LED fan, 1300rpm, 17dBA
Top (Exhaust) : 120 x 120 x 25 mm (optional)
Bottom (Intake) : 120 x 120 x 25 mm (optional)

Honlap szerint hátulra kapsz egy kék-ledes ventit.

(#13703) Allien


Allien
veterán

Hi!
Kinéztem egy házat, SHARKOON Rebel9 Pro Value. De, nem vagyok benne biztos, hogy mekkora hosszú VGA-k férnének el benne, rövidnek érzem (455mm), vagy a látszat csal? :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#13704) anatre1


anatre1
tag

Sziasztok,

Tudnátok valami jobb CM-házat ajánlani, 13-15k körül?

"a TouchWiz úgy szaggat, mint nagyanyám a tésztát"-Bog \\\ /tele/kommunikáció minden mennyiségben

(#13705) Jim-Y válasza anatre1 (#13704) üzenetére


Jim-Y
veterán

Elite 430
Centurion 5 II
Elite 370
Gladiator 600
Elite 335
De amugy: [link]

(#13706) albert8 válasza Allien (#13703) üzenetére


albert8
addikt

Attól függ mihez az 5970 34 cm az már nem nagyon fér bele :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13707) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
egy cm cenrturin 5 II házikót néztem és az lenne a kérdésem h van 1 gigabyte 460 SuperB tápom és ehhez a házhoz elég hasszú-e ez a kábel hossz ami a trafón van?

Matthew 24:42

(#13708) Allien válasza albert8 (#13706) üzenetére


Allien
veterán

Köszi, ezt sejtettem. :B Csak az a kérdés, mekkora helyem lenne. :B Honnan lehetne ilyen (pontos) infót szerezni? :F

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#13709) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket kérném!
Van egy nagy chieftech házam... Ebbe az odd-d úgy mennek bele, hogy két tartót kell az oldalukra csatlakoztatni, és úgy becsúsztatni a helyére és bepattan.

Volt ill van nekem is ilyen hozzá, de nem találom, ha van valakinek és felesleges megveszem, vagy ha tudtok helyet ahol lehet külön kapni, írjátok meg nekem:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13710) albert8 válasza kleinguru (#13709) üzenetére


albert8
addikt

Ajánlanám a Házi barkács topikot ,mert ha nem lessz ott biztos tudnak valami megoldást adni :K

(#13708) Allien :Szerintem egy olyan 28 cm maradna a tartókig , de ha nem olyan vastag a vga akkor a tartókba be kellene hogy férjen

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13711) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Szerintetek, ha van egy régi házam, ami vagy 7-8 éves, abból kiszedhetem a tápot és áttehetem egy új házba, vagy inkább ennyi idő után egy táp is "elfogy" és érdemesebb újat venni? A gépet semmivel nem akarnám bővíteni, így nagyobb teljesítményre igazából nincs szükségem.

(#13712) smiti válasza dokee78 (#13700) üzenetére


smiti
addikt

Csak egy darab kék ledeset adnak vele, de ez viszont lényegesen halkabb mint a CM ledes változatai. :K

(#13713) Ł-IceRocK-Ł válasza kornel76 (#13680) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Thx.
Igazából a kábeles dolog érdekel, de ha lehet hosszabítókat kapni akkor akkor nem vészes a dolog. (de ez hogy nem jutott eszembe?:D)
Ha egy árba van a Cm430 al a colorful, akkor a Colorful lessz.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#13714) dokee78


dokee78
félisten

A két ház közül melyik a jobb választás?

AeroCool Cool VS-9 vs Thermaltake VL80001W2ZD V3 Black Edition
Már döntöttem,csak megerősítés kell.

(#13715) kornel76 válasza Ł-IceRocK-Ł (#13713) üzenetére


kornel76
aktív tag

Nincs mit.

60 $-al számolva kb ott van mint a 430, de nem tudni mennyit tesznek rá a kerskedők,
A magyar kiskereket ismerve kb 80$-al számolhatsz.

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#13716) Sharks


Sharks
tag

Sziasztok!

Annyit szeretnék kérdezni, hogy ebbe a házba: [link] belefér e egy 5870-es kártya? Sajnos nem igazán találok adatot a kártya pontos méretéről (asus matrix vagy sapphire toxic) és a háznál is incs-ben van megadva a maximális kompatibilitás, ami "10,5", az pedig 26,5 cm körül van, ha minden igaz. Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#13717) albert8 válasza Sharks (#13716) üzenetére


albert8
addikt

A képen az X2 van benne

Ezen pedig az 5870 szerintem 2-3 mm rel hosszabb ugyhogy belefér de szűkösen

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13718) debre


debre
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék összerakni egy izmos gépet és ehhez kérnék segítséget Tőletek a ház és táp kérdésében.
Amit már megvettem:

ASUS P6T DELUXE V2 alaplap
INTEL i7-980x processzor
PALIT GTX480 VGA kártya

Szükségem volna egy megfelelő tápra és házra. Tudnátok ajánlani egyet-kettőt? Nekem a Thermaltake VL10001W2ZD Element G és a VL200N1W2ZD Element V is tetszik, de ha van ötletetek olcsóbb, jobb megoldásra akkor szívesen venném.
Előre is köszi.
Üdv
debre

(#13719) Scholes9 válasza debre (#13718) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Táp: Corsair TX 650, Ház: Cooler Master Haf 922 vagy 912 Plus.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#13720) Sharks válasza albert8 (#13717) üzenetére


Sharks
tag

Ok, köszi a választ. Úgy döntöttem (miután meguntam a számolgatást, hogy patentra befér e egy jelenlegi felsőbb kategóriás kártya), hogy nem szűkölködünk tovább. Nagyobb ház lesz. :)

(#13721) albert8 válasza debre (#13718) üzenetére


albert8
addikt

Ehhez a confighoz egy király gépház és minőségi táp kell

Házat pl:Corsair 700-800D
vagy Coolermaster 932,Sniper vagy esetleg haf x
Tápot pl:Corsair HX 650,750 ezek már SLI hez is megteszik
vagy Enermax pro 87 600 vagy 700

Ezek a házak nagyon szellősek úgyhogy semmi melegedési gond nem lessz pár ventivel
a tápk pedig nagyon megbizhatók és modulárisak jó belsó felépitésük van
De ha mégjobban és többet akarsz róluk tudni akkor van saját topikjuk is :K :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13722) albert8 válasza Sharks (#13720) üzenetére


albert8
addikt

Jó döntés :K :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13723) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Segítsetek nekem pls házat választani a gépemhez, a HAF szériából válogatok: 912 Plus, 922 vagy 932 között. A 912 elég barátságos a maga 17ezres árával (nettóba venném), de a 932 jobban tetszik, az viszont már 30, de feketére van festve belülről és van az oldalán 4db 12-es venti szóval elég bika géphez lehetett használva. Tehát kb 13ezer a difi, ami azért nem kevés.. :F
Plusz még sok winyóm van, ezeket tervezem most ritkítani. Éjjel-nappal megy a gépem ftp szeró miatt, így fontos lenne, hogy kb nulla hangja legyen a ventiknek, amik a házban lesznek. (bnőm allergiás a zajra, újabban ki kell kapcsolnom a gépet éjszakánként, bár tény, hogy így én is jobbat alszok :P )
A konfig:
EP45-DQ6
E8400
2x2GB Geil Black Dragon
Sapphire 4890 Vapor-X
CM 620W Silent Pro
perpill 8db winyó (terveim szerint lecsökken majd 5-re)

Tehát melyiket ajánljátok, és miért? Indokokkal próbáljatok meggyőzni légy szíves! :)

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#13724) Sharks válasza albert8 (#13722) üzenetére


Sharks
tag

Ő lett végül a kiválasztott: [link] Ennek a fehér változatánál szebb házat még nem láttam, de én a feketét veszem, mert az olcsóbban jön ki és a fehér egy idő után biztos, hogy nehezen ápolható (ha egyáltalán). Mondjuk el tudnék még képzelni egy kisebb-nagyobb plexit az egyik oldalán, de azért így is nagyon szép és ami még fontosabb, jól szellőzik és kényelmesen szerelhető, karban tartható. :D

(#13725) albert8 válasza Sharks (#13724) üzenetére


albert8
addikt

Ha van ennyi money akkor nyugodtan
ITT lehet megvenni

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13726) Sharks válasza albert8 (#13725) üzenetére


Sharks
tag

Nem, nem. Máshol "csak" 35, ott veszem, viszont ott csak fekete van, de ugye a karbantartás miatt nem bánom, igaz a fehér sokkal szebb. Közben viszont felfedeztem, hogy nincs rajta külső 3,5-ös hely... az pedig nagyon jó lett volna...

(#13727) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
van egy Gigabyte SuperB 460-as tápom és szeretnék egy új házat venni, ami egy Cooler Master Elite 430-as vagy pedig egy szintén Cooler Master Centurion 5 II ház lenne és az lenne a kérdéesm h ami "madzagok" vannak a tápomhoz azok elérnének-e mindenhová?

Matthew 24:42

(#13728) Flashget válasza @matthew@ (#13727) üzenetére


Flashget
félisten

ha nem is érnének el lehet venni külön "madzaghosszabbítót"
itt

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#13729) @matthew@ válasza Flashget (#13728) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi szépen, akkor minden ok, max majd veszek kábelt :DDD (madzagot)

Matthew 24:42

(#13730) Jim-Y válasza @matthew@ (#13729) üzenetére


Jim-Y
veterán

Vagy eladod a tápot és veszel egy olyat aminek hosszúak a kábelei, kérdés az is, hogy hogyan akarod huzalozni?! Ha nem akarod teljesen elrejteni akkor elég 40-45cm-es 4pines CPU kábel, ha el akarod vezetni az alaplap alatt, akkor min 50cm, szerintem...de javítsatok ki^^

(#13731) @matthew@ válasza Jim-Y (#13730) üzenetére


@matthew@
őstag

Hát ezért ezt a tápot nem adnám el szívesen, mert most vettem, kb. 2 hónapos és teljesen ok nekem, max. akkor nem vezetem a lap mögött, vagy az sem gond ha veszek hosszabbítót?

Matthew 24:42

(#13732) Jim-Y válasza @matthew@ (#13731) üzenetére


Jim-Y
veterán

Én ezt mind csak lehetőség írtam, nem mint tanács:P És csak azért jutott az eszembe, mert az enyémre is nagy kereslet volt hardwareaprón :) De ne add el, max tényleg átalakítózol, vagy csak simán felül vezeted el :)

(#13733) @matthew@ válasza Jim-Y (#13732) üzenetére


@matthew@
őstag

Közben szétszedtem és megmértem: 40cm-s a tápkábelnek az a része és sztem a többi kábel is ami a cpu-hoz megy és 4-es, a ház amit pedig kinéztem 44cm magas, tehát elér sztem a lapomig, és 20,2 cm széles az új ház tehát akár még ha ezt az egy kábelt is átvezetem a ház fala és a VGA- m között (kb. 5-6 cm lesz közöttük) akkor még bőven elég lesz. Sztem :DDD

Matthew 24:42

(#13734) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Segítsetek nekem pls házat választani a gépemhez, a HAF szériából válogatok: 912 Plus, 922 vagy 932 között. A 912 elég barátságos a maga 17ezres árával (nettóba venném), de a 932 jobban tetszik, az viszont már 30, viszont feketére van festve belülről és van az oldalán 4db 12-es venti szóval elég bika géphez lehetett használva. Tehát kb 13ezer a difi, ami azért nem kevés.. :F
Plusz még sok winyóm van, ezeket tervezem most ritkítani. Éjjel-nappal megy a gépem ftp szeró miatt, így fontos lenne, hogy kb nulla hangja legyen a ventiknek, amik a házban lesznek. (bnőm allergiás a zajra, újabban ki kell kapcsolnom a gépet éjszakánként, bár tény, hogy így én is jobbat alszok :P )
A konfig:
EP45-DQ6
E8400
2x2GB Geil Black Dragon
Sapphire 4890 Vapor-X
CM 600W Silent Pro
perpill 8db winyó (terveim szerint lecsökken majd 5-re)

Tehát melyiket ajánljátok, és miért? Indokokkal próbáljatok meggyőzni légy szíves! :)

Köszönöm

mod: Egy ilyen plexioldallapos változat például kimondottan tetszik, vajon lehet kis hazánkban kapni valahol belőle?

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#13735) Jim-Y válasza A_ScHuLcZ (#13734) üzenetére


Jim-Y
veterán

912 Advanced (Asia only) :(((

(#13736) Flashget válasza A_ScHuLcZ (#13734) üzenetére


Flashget
félisten

ha ilyen sok vinyót akarsz berakni és majd kitalálod egyszer neked kell egy 5970 vga akkor a 912 nem megfelő tipus, mert abban a 270mm-t távot úgy lehet megnövelni 310mm-re hogy a HDD tartót kiveszi az ember és a szabad 5.25-be rak 1db vinyót átalakitóval amit adnak hozzá..viszont ha biztosan tudod neked nem fog kelleni ilyen vga akkor jó a 912 is.
viszont ha lesz ilyen vga-d innentől már pénztárca függő 922 vagy 932-t veszed.
de a CM 370 vagy a 430 alapból 315mm hely van a vga-hoz és 5db HDD mehet bele elöbbi 10-11K az utóbbi 11-12K

Realme GT Master Edition

(#13737) debre válasza albert8 (#13721) üzenetére


debre
csendes tag

Köszi a segítséget, úgy néz ki CM HAF 932 lesz a ház.

(#13738) zenwalk


zenwalk
senior tag

sziasztok. coolermaster 430 elite-ből nincs olyan változat aminek nem plexis az oldala?

(#13739) Jim-Y válasza zenwalk (#13738) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, nincs olyan ...

(#13740) dokee78


dokee78
félisten

Itt kérdezem,mert a topikja döglött.

Erről a házról van tapasztalat valakinek?

Aerocool VS-9

Teszt
Teszt 2

[ Szerkesztve ]

(#13741) Sharks válasza albert8 (#13725) üzenetére


Sharks
tag

Na a tegnapi bolttal befürödtem. Nem tudják biztosítani a megrendelt terméket. Ma jeleztek vissza. Elég ciki nem... :F

(#13742) albert8 válasza Sharks (#13741) üzenetére


albert8
addikt

Az biza
nem is könnyű beszerezni de Engusz mindig tejesiti a megrendelést
/PC gear/
:K

(#13740) dokee78
Neki van egy ilyen kérdezz róla
[link]

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13743) Sharks válasza albert8 (#13742) üzenetére


Sharks
tag

Az odáig ok, hogy nem könnyű, de egy boltnak az a dolga, hogy tisztában legyen ezzel és legalább tudjon valamit mondani, hogy mikorra és azt teljesítse is. Az első bolt, ahol próbáltam, ott azt mondták, hogy le is vették a kínálatról, mert fogalmuk sincs, hogy tudnak e egyáltalán szerezni (ill. az importőrre hárítva, hogy nem kaptak információt erről). Ez abszolút nem tetszett. A 2. bolt azt mondta, hogy fehéret tudnak biztosítani a héten, feketét viszont csak 2 hét múlva kb. Ez még korrekt, bár a honlapjukon feketében lehetett csak rendelni, így ehhez képest kicsit furcsa. A PcGear-nél már előre érdeklődtem emailben és úgy adtam le a rendelést, hogy csak akkor érvényes, ha az emailben leírt időpontot tudják tartani, de eddig ők vannak a leginkább képben (igaz náluk kerül a legtöbbe).
Azért az ilyen helyzetekben még a szokottnál is többször fut át az agyamon, hogy hogy lehetünk EU-s ország?! Tiszta balkán. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13744) albert8 válasza Sharks (#13743) üzenetére


albert8
addikt

Ez bennem is felmerült már párszor mert ugye nálunk elég sok mindent nem lehet kapni de ha lehet is az ára az egekben
És a jó munkát mellékesen meg kell fizetni,én most már mindig úgy vagyok vele hogy fizetek nekik többet de biztos legyen amit akarok :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13745) Flashget válasza Sharks (#13743) üzenetére


Flashget
félisten

én most a 922-t hajtom aztán decemberben megis veszem ahol a legolcsóbb..az egyik bolt árgépen kirakta 26K-ra felhívtam őket és akkor mondják 32K az ára..korrektek mi?

Realme GT Master Edition

(#13746) Sharks válasza Flashget (#13745) üzenetére


Sharks
tag

Melyik bolt az? Csak hogy messze elkerülhessem őket... :N

(#13747) kornel76 válasza Flashget (#13745) üzenetére


kornel76
aktív tag

Én a CM Storm Scoutomat hajtottam vagy 2 hétig, végül a coolshop-ban tudtam megrendelni, másnapra hozta a postás, Bp -> Miskolc.
Jah és még olcsóbb is volt mint a többi helyen.
Ami fent van a honlapjukon cucc de esetleg nem elérhető, nem is engedi megrendelni.

Bár a 922 éppen nem 26k náluk: [link]

[ Szerkesztve ]

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#13748) Flashget válasza Sharks (#13746) üzenetére


Flashget
félisten

ők
viszont van 4db raktáron ezt is mondta a hölgy :)

Realme GT Master Edition

(#13749) Jim-Y válasza Flashget (#13748) üzenetére


Jim-Y
veterán

Velük már nekem is meggyűlt a bajom:
Egy Samsung P2470HD-t néztem ki, náluk elég jó áron volt, 65.000-ért. A honlapon az szerepelt, hogy 4db-ot várnak másnapra, így még aznap felhívtam őket, hogy már mind le van-e foglalva, szerencsére nem volt, úgyhogy rendeltem egyet. Másnap bementem a boltba zárás előtt, ahol feltettem a kérdést, hogy megjött már, vagy sem? Erre semmiképp sem barátságos hangnemben jött a válasz, hogy legközelebb várjam meg az sms-t, nem jött, majd holnap jön. Másnap persze nem jött ... what a surprise. Sajnos már péntek volt, úgyhogy megint csekkoltam a honlapot, már az szerepelt, hogy hétfőre várják a szállítmányt. Ez még belefért..de amikor vasárnap megint megnéztem a honlapot ahol mostmár csütörtök szerepelt, mint várható szállítási idő, egyből visszamondtam a rendelést, és megvettem máshol drágábban, de ott másnap már mehettem is érte :)

(#13750) Sharks válasza Flashget (#13748) üzenetére


Sharks
tag

Köszi az infót!

Én is néztem már egy-két dolgot náluk, hogy jó áron van, de ezek után ki tudja, hogy van e, meg mi a valós ár. Azért az, amit mondtál, szerintem a fogyasztóvédelmet is megbotránkoztatná, mert ilyen nincs.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.