Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#554) mikrofon válasza jmakk (#549) üzenetére


mikrofon
addikt

Nah most kicsit több időt szánta PD állványra. Merthogy tegnap csak a videójukat meg az információs adatokat néztem. Pl.: a videó 1:20 részénél nekem úgy tűnt van panoráma funkció. Viszont az oldal FAQ részében van egy kérdés ehhez és ott azt írják, hogy a rövid válasz, nincs, de utána leírja hogy ez a spéci egyzárógyűrűs kialakítás sok mindenre lehetőséget ad. Kérdés, hogy a gyakorlatban ez mit is jelent, merthogy egy "travel tripod" esetén a panoráma funkció elég alap szerintem..... Mert ha ehhez másik fej, vagy kiegészítő kell, akkor ugye vesztett a méret, tömeg és gyorsanhasználhatóség adta előnyökből.

Meg aztán összehasonlítottam a mostani Manfrotto Befree Advanced Aluminum Travel (MKBFRLA4BK) állványommal. Méretben, tömegben nem olyan jelentős az előrelepés, mint árban.... Az összecsukott átmerő tényleg kisebb, és nekem a Manfrotto-ról nagyon hiányzik a buborékos szintező... A PD meg csak szimplán tetszik....

Egyébként mostanában amúgy is utazóállványnak a Moman Reisestativ Kamera Stativ-ot használom. Ennek igen szimpatikus a mérete és tömege. Nah mondjuk itt jól jönne ha az összecsukott átmerő akkora lenne mint a PD esetén.... Mert ez összecsukva elég vastag durung.....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.