Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6364) ekkold válasza Fooler89 (#6363) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Egyszer olyanba futottam bele, hogy a DHCP szerveren elég hosszúra volt állítva a lease time (8 nap), így elméletileg lett volna ugyan bőven elég IP, de mivel volt egy csomó olyan amit már nem használt senki, de ugyanakkor még nem járt le a lease time, ezért nem osztotta ki másnak. Ha viszont olyan valaki csatlakozott fel, akinek még érvényes volt a korábbi IP-je, az minden további nélkül megkapta az IP címét és tudott tovább dolgozni. A lease time csökkentése megoldotta a problémát. Amúgy itthon 150 napra állítottam a lease time-ot, mivel nincs nagyon sok eszköz, és hasznos ha többnyire mindíg ugyanazt az IP-t kapják az adott kliensek (és persze van néhány fix-re vett bejegyzés is), illetve párszor már olyan tekintetben is hasznát vettem, hogy vissza kellett keresnem, egy nálam vendégeskedő eszköz MAC address-ét, de hetekkel később - és ezt minden további nélkül meg tudtam tenni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.