Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2736) csusza`


csusza`
senior tag

Hahó, egy gyors kérdés.

Van egy kis projekt, Mikrotik routerrel és Ubiquiti AP-kal (Mikroquiti vagy Ubitik? :) ).

A helyzet az, hogy lenne 2db 16-os switch (nem okos) és hozzá huszonx darab AP. Az igény az lenne, hogy a két switchen oldjuk meg mind a belső hálózatot, mind a guest networkot. A következőt találtam ki, illetve láttam hasonlót valahol, így mixeltem ki az alábbit.

A routeren a belso hálózati bridge-re (192.168.1.0) felhúzok egy VLAN-t (pl. 111 VLAN taggel), majd aztán a VLAN-nak lesz egy saját bridge-guest-je (192.168.111.0). Mivel az Ubik wireless interfészén ki lehet végeztetni VLAN-t, így az AP-ken simán beállítom, hogy a 111-es VLAN tageket használják, így a belső hálózat IP-jét kapják, de a VLAN tag miatt 111-es VLAN tagot szórnak. Kérdés, hogy ez mennyire biztonságos egyébként, milyen hátulütője lehet ennek a megoldásnak?

Tudom, hogy a legegyszerűbb mégegy kisebb switch beszerzése lenne, és akkor meg lenne oldva a dolog, de annyira szűk a rack, hogy ez kivitelezhetetlen.

A másik opció, hogy mivel a belső hálózaton alig vannak gépek, így azt az RB2011 többi portjára rakom be.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.