Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98194) Hani


Hani
aktív tag

Uraim,

a szent grált keresem: megfizethető, jó minőségű és halk tápot. Újonnan, garanciával.
Szín, modularitás, ilyesmi másodlagos.

A "Milyen asztali gépet vegyek?" topicban membrandj úr a következőket ajánlotta:
"fsp raider 550, xfx 550, seasonic m12 520W EVO"

Ezek jónak tűnnek, de nem annyira az az árkategória, amire eredetileg gondoltam - szeretnék valahol 15-16K (esetleg 17K) környékén megállni, ha van rá mód.

A gép, amihez kellene majd, semmi különösebb extra: MSI B150m Mortar lap, benne egy i5 5500, Samsung 840-es SSD, 1 TB WD green HDD, ODD, 8GB DDR-4, pár venti. Később kerülne majd bele egy RX 480 körüli videokártya, ha elrendeződik kicsit a piac. A ház egyelőre kérdéses, talán CM300, talán Zalman Z3 Plus, talán egy kiöregedett szerverház.

A napokban egy másik gépet is összeraktam (jóapámnak, DR|FTK|NG tanácsa alapján), abba egy Hexa+ 400 került. Ez jóapámnak még elég halk, de nekem már nem az - valami hasonló teljesítményű, de halkabb és cicergésmentes tápra lenne szükségem.

Esetleg egy Be Quiet! Pure Power L8 400W -os jószágot le tudok akasztani 17K környékén, de nem tudom, hogy érdemes-e, illetve hogy mi akad ebben az árkategóriában, ami érdekes lehet.

Köszönöm:

/Hani

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.