Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) 14adam válasza 4nick8 (#5049) üzenetére


14adam
addikt

ezt is majd árusítani fogják csak idő kérdése. Mondjuk fsp-nek a passzív(zen) tápját se nagyon terítették szét több gyártó közé :U

(#5050) csimpok valószínűleg igen. Kérdezd meg a boltot ahonnan van,hogy ilyenkor mi a teendő

(#5052) csimpok válasza 14adam (#5051) üzenetére


csimpok
aktív tag

Hát kizárt dolog hogy egy vadiúj eszköz 3 éves jótállását tönkreteszem itthoni barkácsolással.

(#5053) fungeld


fungeld
aktív tag

Sziasztok! Milyen tápot ajánlotok egy 768mb-os GTX460-nak és egy 955BE v 965BE procihoz? Legyen egy kicsit hosszabb a kábel mert egy alsó tápos házban lesz valószínűleg egy CM HAF912+-ban.

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#5054) erikthekippa válasza vzsryl (#5043) üzenetére


erikthekippa
tag

:D Ha táphiba miatt leégnék akkor ugy is kapok ujat mindenből.
Amugy meg: Efficiency up to 86,62%
Security circuitry OCP, OVP, UVP, SCP, OTP, OPP

(#5055) vzsryl válasza fungeld (#5053) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Keret? a legolcsóbb, ami megfelel a szempontoknak, az a Chieftec CTG-500-80PB ~12k.
Elég lenne kisebb is, de ezzel komolyabban tuningolhatsz, és a kiegészítő CPU csatlakozó kábele 55cm, ami már elkél a HAF912+-ba is.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5056) erikthekippa válasza zsole84 (#5046) üzenetére


erikthekippa
tag

Mindig is mondták hogy bátor vagyok... :D Ugyanezt a konfigot hajtottam egy 450-es asus táppal is. Bár annak megolvadtak a kábelei max terhelésen , de a mai napig müködik egy gyöngébb konfigban.

(#5057) Dyno válasza fungeld (#5053) üzenetére


Dyno
veterán

Chieftec CTG500-80p, ennek bőven elég hosszú a 8pines CPU csatija.

(#5054) erikthekippa : Fizikai sérülésre nem terjed ki a garancia.....

[ Szerkesztve ]

(#5058) vzsryl válasza erikthekippa (#5056) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Abban a 450-es Asus-ban minőségi Delta bél van, azért működik még ma is, hiába lett túlterhelve. Viszont ha az LC-nek valami megakad a torkán, akkor komoly fogszívás lesz belőle, mert nem olcsóak a hardvereid.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5059) trigun válasza erikthekippa (#5056) üzenetére


trigun
tag

nagyon sok gépet raktam össze LC tápokkal, 1-et sem kellet vissza vinnem.

Nem értem miért kell bántani azt ami olcsó és finom...... gyári 5év garijával megéri a maga 13.000Ft árát.. vagy vegyen az ember használtan ki tudja mennyire leharcolt gari nélküli márkás tápot 25-30e ért?

Sztem jó választás, csak oda kell figyelni..

BFBC2:speede85 BF3:speede85 CS:Source: Trigun

(#5060) fungeld válasza vzsryl (#5055) üzenetére


fungeld
aktív tag

Köszönöm neked és dyno-nak is a választ. És ennél feljebb mik vannnak 2-3 ezerrel? Vagy felesleges jobbat venni?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#5061) erikthekippa válasza Dyno (#5057) üzenetére


erikthekippa
tag

Nekem kicsit más garanciális opcioim vannak :P

(#5062) Dyno válasza trigun (#5059) üzenetére


Dyno
veterán

Szaladjál ennek újra neki, Huntkey beles rothadékok.... számtalan gépet vittek már el, itt fórumon is volt már rá példa, 13K-ért amikor annyiért kap az ember 500-as Csifi CTG-t ami le is adja ami rávan írva és nem kel fosni hogy viszi a gépet ha valami gebasz van.

nagyon sok gépet raktam össze LC tápokkal, 1-et sem kellet vissza vinnem.

Mem attól jó egy táp, hogy nem döglik be, mert minden betud dögleni, csak amikor éppen távozik ne vigyen el magával mást is, de ez is benne van az 1hsz.-ben, az is benne van hogy miért nem kell foglalkozni ilyen tápokkal, de minek is elne olvasd inkább oszd az észt.

használtan ki tudja mennyire leharcolt gari nélküli márkás tápot 25-30e ért?

Ez alapján, nagyon nem vagy tisztában az árakkal.
Ha meg névlegesteljesítményből indulsz ki már gondok vannak....

(#5060) fungeld : Felesleges. 2-3K-ból max nagyobb CTG-t tudnál venni, ami profilban ugyan ez, csak erősebb a 12V-os ága, de felesleges, bőségesen elegendő az 500-as is.

(#5061) erikthekippa: Na hát 100-ból 1 embernek adatik meg ez a történet, tehát nem ajánlatos az elcé, főleg azért nem emrt névlegesteljesítmény ellenére baromi gyenge 12V-os ágai vannak, amit akár ugyan annyiért minőségi társai nevetve tudnak, kisebb ráfirkantott névlegesteljesítménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#5063) erikthekippa válasza vzsryl (#5058) üzenetére


erikthekippa
tag

Hát igen az asus az asus de azért dupla árban volt az lc hez képest . Persze ha minden szénné égne a gépben nem örülnék de hát a táp gyártója átment több minőségi megfelelőségi teszten és nekem ez elég .

(#5064) vzsryl válasza trigun (#5059) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Azt még megértem, hogy kiállsz az LC mellett, mert ugye eddig nem volt vele problémád. De azt már nem értem, hogy miért közölsz félrevezető információkat.
13.000Ft-ért van Chieftec CTG-500-80PB, ami keresztbe lenyeli a 600-as, Great Wall beles, védelem nélküli, muskátlisláda LC-t. És a CTG-500 újonnan kerül ennyibe, 3 év garanciával. De ez mellékes, mert az a lényeg, hogy nem veszélyes a gépre. Az LC sem veszélyes egy ideig, de ha kap egy túlfeszt vagy túláramot, akkor csattan egyet, és nagy eséllyel mindent magával ránt. Vagy elég azt a tulajdonságát figyelembe venni, hogy instabilan tartja a feszültségeket, és szépen lassan, de biztosan öli a hardvereket, pl a merevlemezeket nagyon.
Az összes LC Power táp közül 3db normális van:
Metatron series LC8700 v2.2 Hyperion
Metatron series LC8850 v2.2 Arkangel
Metatron series LC1200 v2.2 Monolith X
Ezek CWT belesek, és minden lényeges védelemmel el vannak látva, továbbá leadják azt, ami rájuk van írva. Mondjuk az utóbbi nem teljesen igaz, mert az LC felül-specifikálta őket, de hellyel-közzel elfogadható.

(#5060) fungeld: Ahhoz mélyebbre kell nyúlni a pénztárcába, hogy komolyabb tápot választhass. :)

(#5063) erikthekippa: Az Asus az Delta. Köze nincs az Asus-nak az elektronikához, csak címkéznek.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5065) trigun válasza vzsryl (#5064) üzenetére


trigun
tag

Active PFC (Power Factor Correction) Aktív fázisjavítás
UVP (Undervoltage protection) Alacsony feszültség észlelés
OVP (Overvoltage protection) Túlfeszültség védelem
SCP (Short-circuit protection) Rövidzár védelem
OPP (Overload protection) Túltöltés védelem
OCP (Overcurrent protection) Túláram védelem
OTP (Over Temperature Protection) Túlmelegedés védelem
AFC (Automatic Fanspeed Control) Automatikus ventilátor sebesség szabályozás

Kedves Emesék, kérlek olvassatok bele a 650w LC Spec-jébe...

Ez van a gépemben:

gigabyte lap 965x4 4ghz-en, 4 gb ddr2 1066-os, 4 Tb Hdd, 4870x2, víígan elemgy a 650-el.

4870 x2 gyárilag 450w kér, ha ez nincs meg el sem indul, ha ingadózik lekapcsol, tehát ha ez nem teljesül be se kapcsol, az Lc550-el elindult de 3dmark alatt mindig kikapcsolt...

Alap gépeseknek jó az olcsó és finom táp.... Jah és szépek is :DDD

[ Szerkesztve ]

BFBC2:speede85 BF3:speede85 CS:Source: Trigun

(#5066) erikthekippa válasza trigun (#5065) üzenetére


erikthekippa
tag

Ezt mindet tudja az LC650. Én elhiszem ha rá van írva. Akkor meg mi baj lehet :D
A gugliba meg hiába kerestem nem találtam olyat hogy : jaj leégett minden a táp miatt vagy lc sux. :C

(#5067) vzsryl válasza trigun (#5065) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nagyon komoly hiányosságaidnak vannak a tápegységek ismeretében. Így nehéz vitatkozni, de megpróbálok segíteni, és érthető lenni. És légy szíves ne személyeskedj, mert az nem való ide.

Ezek a védelmek általában nem találhatóak meg az LC tápokban, csak simán ráírják őket a dobozra, hogy könnyebben el tudják adni. Nem kell elolvasnunk, tudjuk jól milyen specifikációi vannak, és még sok más tápról is tudjuk.

A HD4870x2 játékok közben 300-350W-ot kér a táptól, és csak Furmark alatt képes alulról nyaldosni a 400W-ot. Pl Corsair VX450-el vígan elszaladgál, és abban a tápban egy 400-as Seasonic bél van. De pl olvashattad az előbb erikthekippa hsz-át is, hogy az öreg 450-es Asus táppal is ment ez a két GPU-s szörny, csak idővel már nem bírták tovább a kábelei, pedig 12V-on gyengébb a Corsair VX450-nél, és a VGA csak onnan fogyaszt.
Az, hogy az 550-es LC-vel el sem indul, az nagy probléma, mert mint ahogy írtam is, egy minőségi 450-essel simán megy, de egy 500-assal akár huzamosabb ideig is, és egy 550-es Chiefi CTG-vel akár 3-5-10 évig is...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5068) zsole84 válasza trigun (#5065) üzenetére


zsole84
senior tag

A 4870x2 tényleg "alap gépesek" kártyája. Örülj neki, hogy nincs problémád az lc-vel, az "Emesés" jópofizást meg szerintem hanyagold, mindenki el tudja olvasni specifikációt, csak nem biztos, hogy el is kell hinni.

(#5069) erikthekippa válasza zsole84 (#5068) üzenetére


erikthekippa
tag

Mostmár ez van a gépemben nem fogom lecserélni míg ki nem megy belőle a füst.
Ja és egy idézet bacsis-tól akinek azért adok a szavára:

"annyira azé' nem szidni az LC-Powert mert vannak neki egy fokkal normálisabb darabjai is!
nekem egy 420asom van 14es!!!! Ventivel, ami hajtott nekem hosszú távon E8400es procit szénné húzva meg Hd3870+3850 VGA karikat CF-ben, 2db HDD-vel stbst... és nem volt vele gondom :R
most a jó öreg P4esemben tesz szolgálatot :K :B"

(#5070) moha21 válasza Dyno (#5062) üzenetére


moha21
addikt

"Mem attól jó egy táp, hogy nem döglik be, mert minden betud dögleni, csak amikor éppen távozik ne vigyen el magával mást is, de ez is benne van az 1hsz.-ben, az is benne van hogy miért nem kell foglalkozni ilyen tápokkal, de minek is elne olvasd inkább oszd az észt."

Részben, meg hogy le tudja adni az a terhelést amit ráírnak.

(#5069) erikthekippa : Fasza nálam már gyulladt ki és cserélni kellett pár "noname" PSU-t.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5071) moha21 válasza erikthekippa (#5069) üzenetére


moha21
addikt

Küldesz egy tápot aggatok rá műterhelést, lemérem majd youtube. Lehet pislognál.
Lehet adni bacsis szavára, de nem ezen a téren.

És nem kellene hülyeségeket terjeszteni....

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5072) LamaCube


LamaCube
addikt

Sziasztok!

Ezen a fórumon ajánlották ezt a tápot:Chieftec CTG-500
Konfigom az adataimnál.( következő héten kerül bele egy gigabyte gtx460 oc 1G)

A kérdésem a következő.
Jól gondolom, hogy a 2db "6pin PCIE" csatlakozó a vga-ra kell? Nem gond (gondolom nem), hogy egy ágon van a 2 vga csatlakozó?

Köszi a válaszokat :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#5073) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Olvasgatom a fórumot, de nem lelek a megfelelő válaszra.

Melyik tápot érdemesebb megvenni a 4 közül?

Corsair TX650 (5 év gar - CWT)
Cooler Master Pro Gold 600W (5 év gar - Enhance)
Sea Sonic SS-650HT (5 év gar - Sea Sonic)
Codegen 600W (1 év - ki tudja) :DDD :C <- na jó ez csak vicc

Köszi
:R

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#5074) 14adam válasza LamaCube (#5072) üzenetére


14adam
addikt

Nemgond,hogy egy ágon van :N

(#5073) Bélaaaa milyen géphez kéne?Cwt belest tx 650-et már lehet kapni Mo-n?

erikthekippa Elmélkedésem

(#5075) Bélaaaa válasza 14adam (#5074) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Elvileg a TX már nem Sea Sonic belsővel készül, ugyanis annak bélnek a gyártása megszűnt. Az iPonnal felvéve a kapcsolatot jelezték, hogy csak elvétve (illetve bármelyik béllel a 3 gyártó/beszállító közül) kapható csak a táp. Tehát senki emberfia meg nem mondja a boltban, hogy milyen a bél. A legvalószínűbb a CWT.

Vagy vegyek Codegent, oszt nincs gond? :C

Egy C2E 3@3.6 + 6780 Crossfire, 8 giga Geil....+ a "sallang"-ot kell biztonságosan/erőlködés nélkül meghajtani!

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#5076) 14adam válasza Bélaaaa (#5075) üzenetére


14adam
addikt

úgy is meglehet állapítani,hogy a matricán a típus után ott egy c betű. Tehát corsair tx 650-c vagy van a rev2-es verzió ami seasonic beles de újabb 80+bronze-os ami meg TX650 V2

[ Szerkesztve ]

(#5077) Bélaaaa válasza 14adam (#5076) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Ha már ideért a táp, lehet látni, de rendelésnél megadni nem lehet (Én csak egy Sea belsős TX-et kérek). Nem hinném, hogy a raktárban az emberke, válogatni fog, aki csak a feliratot látja a megrendelőlapon. Lehet, nincs is képben, mi is az?

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#5078) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
Ennek a konfignak elég lenne egy 500-as CTG? kábelei elég hosszúak?
LAP: ASROCK H67M
CPU: INTEL Core i5-2400 3.10GHz 1155 BOX
RAM: Kingmax DDR3 1333MHz 4GB
HDD: Samsung SATA2 1TB 7200rpm/32MB F3 HD103SJ
VGA: GIGABYTE GV-R695D5-2GD-B HD6950
ODD: NEC AD-5260S Fekete
HÁZ: Coolermaster elite 370
TÁP: CHIEFTEC CTG-500-80P 500W
Venti: Coolink COOLSWIF21200 12cm

(#5079) hardox


hardox
csendes tag

Szevasztok

Tápegység csere előtt állok ami most van igen csak el öregedett már :O
Venni szeretnék egy újat csak azt nem tudom hogy milyen márkát válasszak ami tényleg meg bízható és több éves tapasztalat áll a gyártó mögött.Maximum 550 wattosat akarok a gépbe!Nem fogom tuningolni a gépet minden alkatrész alap beállításon lesz meg legyen rajta csatlakozó bőven :)

A válaszokat előre is köszönöm szépen! :)

[ Szerkesztve ]

(#5080) 14adam válasza zenwalk (#5078) üzenetére


14adam
addikt

Igen. Ha kisebbet veszel akkor azoknak már rövidebbek a cpu kábelei,ezért ne vegyél kisebbet. Tökéletes választás :K

(#5079) hardox Milyen gép? milyen árba? valami extra igény pl hosszú kábel,moduláris legyen... ?

[ Szerkesztve ]

(#5081) zenwalk válasza 14adam (#5080) üzenetére


zenwalk
senior tag

500W elég a 6950nek?

(#5082) LamaCube válasza 14adam (#5074) üzenetére


LamaCube
addikt

:R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#5083) zsole84 válasza zenwalk (#5081) üzenetére


zsole84
senior tag

Pontosan melyik tápról lenne szó?

(#5084) Dyno válasza zsole84 (#5083) üzenetére


Dyno
veterán

Olvass vissza CTG500.

(#5081) zenwalk: Elég lesz bőven.

(#5085) szilfu


szilfu
csendes tag

Sziasztok!

Tápcsere előtt állok, a konfigom:
- AMD Athlon X2 5600+
- Gigabyte GA-MA770-DS3
- Geforce 8800GT
- 2x2GB RAM
- 3 db HDD
- ODD

Nyáron gépcsere lesz (Phenom X4 955, RADEON 6870, olyat keresek ami azt is elbírja, ezek közül gondoltam az egyikre:
- FSP FSP400-60APN
- CORSAIR CMPSU-430CXEU
- CHIEFTEC CTG-450/500

Mit javasoltok?
köszi

(#5086) MMIX válasza 14adam (#5074) üzenetére


MMIX
addikt

"Cwt belest tx 650-et már lehet kapni Mo-n?"

Igen, lehet. Tavaly (2010-10-12)-óta egész biztosan. :)

(#5087) dokee78


dokee78
félisten

Ez meg milyen táp?Ultra LSX 650W

(#5088) Dyno válasza dokee78 (#5087) üzenetére


Dyno
veterán

Sutyok Andyson beles, és ahogy elnézem az adatbázisba, egy normális beszállítójuk sincs....még is népszerű külföldön a táp, sebaj ilyen Tagan efektus az egész.

(#5089) MMIX válasza dokee78 (#5087) üzenetére


MMIX
addikt

Ultra LSX 750W ULT-LSE750X (Andyson elektronika)
Hardwaresecrets tesztelte a 750W-os verziót. Nem szerepelt rosszul, de egy nagy gond van vele, hogy a +5VSB(készenléti) a megengedett határértéknél zajosabb. Ártalmas lehet a USB flash memóriákra.

(#5090) MMIX


MMIX
addikt

Superflower SF-550P14PE 550W 80+Platinum teszt pcpop.com
Hatásfok 91.64% 92.88% 90.99%

[ Szerkesztve ]

(#5091) donpedro13


donpedro13
csendes tag

Hali. Adott a következő (egyelőre még képzeletbeli :) ) konfig:
Alaplap: ASUS P8P67
Proci: Intel i7 2600K
Memo: KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 XMP KIT
Videókártya: GTX 570

Milyen táp lenne hozzá a megfelelő? Én a Corsairek között nézelődtem (jelenlegi tápom Chieftec, és csalódás volt sajnos...), CX 600, TX650, VX550, ezekre gondoltam ár/ névleges teljesítmény alapján. Mi a különbség pontosan ezek között? A Corsair honlapján semmit sem találtam róluk (a google se volt a barátom), jó lenne tudni a különbséget, tekintve hogy az áruk kb. egy szinten van, mégis különböző a teljesítményük.

A fent leírt konfighoz elég a 600 Watt körüli teljesítmény? Ha a procit később húzni is akarom, akkor is elég lenne ennyi?

Köszi a válaszokat előre is

(#5092) vzsryl válasza donpedro13 (#5091) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hali!

A TX650 vagy a VX550 nagyon jó választás lenne. A CX600 felejtős.
A TX650-ből volt Seasonic beles, 80plus-os, amit már nem gyártanak. Ezután jött belőle a TX650-C, ami már CWT beles, ami annyira nem minőségi, mint a Seasonic, de még mindig nagyon jó. És most kijött belőle az újabbik, 80plus Bronze-os Seasonic beles verzió is, de még nem tudni, hogy kapható-e kis hazánkban. Mindegy melyik TX650-et fogod ki, mert mindegyik kiváló, de a Seasonic-ok a csúcsminőséget képviselik.
A VX550-ből két verzió van/volt. A régebbi, kb. 3-4 éve hibás ventilátorokat kapott, amik egy idő után megrepedtek, és csúnyán hangoskodtak. De ezt hamar javították, és jött a normális ventis változat. Ma már, sőt már évek óta csak a normálisat lehet kapni. Ezekben egyféle CWT bél volt végig. Ez is nagyon jó, és bírja a strapát. Annyi a TX650-hez képest az előnye, hogy hamarabb kapcsolja feljebb a ventilátor fordulatszámát, és ennek következtében nem melegszik túlzottan, így felső-tápos házba is ajánlott.
A CX600 egy elég gyenge kondikészlettel ellátott CWT belet kapott, amit valószínűleg a CWT is szégyell. Nem ajánlott széria az új Builder, tehát CX. A régi CX400 viszont egy nagyon jó Seasonic beles példány, de elvileg már nem gyártják.
Bőven elég lesz a 600W körüli teljesítmény, tuning mellett is.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5093) fungeld


fungeld
aktív tag

Sziasztok! Ez a táp milyen? [link] Eszem ágában sincs ilyet venni csak kíváncsi vagyok. Ez is viszi az egész gépet?

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#5094) Bélaaaa válasza fungeld (#5093) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Olyan Mercury, Codegen minőségű. A tudása alapján még túl is van árazva!

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#5095) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Fusion-ös alaplap (18w tdp cpu+gpu+mb)
1db 2.5" vinyó, 1db ODD, max. egy hangkártya később.

Erre elég egy 65W-os picoPSU?

(#5096) Bélaaaa válasza fungeld (#5093) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Amúgy, igen viszi az egész gépet... az örök vadászmezőkre, ha egyszer elcsattan!

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#5097) donpedro13 válasza vzsryl (#5092) üzenetére


donpedro13
csendes tag

Szia. Köszönöm szépen a kimerítő, pontos választ :) Akkor a leírásod alapján a TX 650-re fog esni a választásom. Még lenne egy gyors kérdésem, amit elfelejtettem megkérdezni az előző hsz-ben. Thermaltake V9 Black házat szeretnék venni a konfighoz, itt ugye a táp alul van. Bár még nem volt tapasztalatom ilyen kiépítésű házakkal, elégnek tűnik az alján a kivágás a táphoz. Vagy rosszul gondolom és érdemes "fejjel lefelé" beszerelni a házat? Ez nem fog bezavarni a ház szellőzésébe?

(#5098) fungeld válasza Bélaaaa (#5096) üzenetére


fungeld
aktív tag

Köszi a válszt!

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#5099) vzsryl válasza donpedro13 (#5097) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Úgy szereld be a tápot, hogy a ventilátora lefele nézzen, tehát ugyanúgy, mint egy felső-tápos házba.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5100) MMIX válasza fungeld (#5093) üzenetére


MMIX
addikt

SL-500
SL-700
SinanPower
CobaKing
CobaEcostar80+
CobaEcostar
Coba AP-400
Coba IT
Coba APE
CobaNitox

Most találtan az Inter-Tech tápokkal kapcsolatban. Leellenőrizni sajnos nincs időm. Nem 100% :)

A gyanúsan olcsó nagy wattszámmal ellátott tápegység nem jó előjel, mindegy, hogy ki gyártotta a belsejét.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.