Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119401) Cs1csó válasza enginev3.0 (#119399) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igazán semmi gond, de amit syberia írt, az ár/érték arányban jobb.

Máskor ha CSAK egy adott helyről akarsz vásárolni akkor azt említsd, mert akkor nem futunk fölösleges köröket

Talán ez: EVGA 450 B3

[ Szerkesztve ]

(#119402) enginev3.0 válasza syberia (#119400) üzenetére


enginev3.0
félisten

Na, ez az SS jó lesz
Majd módosítjuk a rendelést :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#119403) doczi89 válasza syberia (#119395) üzenetére


doczi89
csendes tag

Köszönöm! :R

(#119404) F34R válasza syberia (#119397) üzenetére


F34R
nagyúr

Annak ellenere hogy CWT?

(#119405) syberia válasza F34R (#119404) üzenetére


syberia
veterán

CWT tud nagyon jókat is, a Bitfenix Formula közéjük tartozik. 12V stabilitás.

https://howbad.info/

(#119406) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Van néhány olyan tápegység (talán Seasonic vagy FSP), ami 100-150W-ig passzív üzemmódban működik (400-600W között, 40 ezres ársávban). Tudnátok említeni egy-kettőt?

Korábban (néhány hónapja) olvastam róla, csak nem tudom hol.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#119408) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy Seasonic Prime Fanless tápot múlt héten és nem volt jó. A helyi szervizessel is megnézettem és mondta, hogy a barátja is vett valamilyen Seasonic Prime tápot és neki sem volt jó és a cseretáp is ugyanúgy rossz volt.
Most akkor lehet hogy szériahibásak ezek, vagy csak ilyen szerencsétlenül jött össze?

(#119409) syberia válasza Ciccuka (#119406) üzenetére


syberia
veterán

Milyen gépre kötnéd?

https://howbad.info/

(#119410) enginev3.0 válasza syberia (#119400) üzenetére


enginev3.0
félisten

Meg is vettük :C

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#119411) Ciccuka válasza syberia (#119409) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem kötni akarom, hanem még többet olvasni róla.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#119413) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Seasonic Prime Snow Silent Gold 550W és Seasonic Prime Ultra Gold 550W
12 years warranty van kiírva a gyártói honlapjukon, ami elég impozáns.

A két tápegység a specifikációk szerint látszólag megegyezik. Vajon ugyanaz lehet a belső mindkettőjüknél és csak színben térnek el egymástól?

Ha netalántán csak színben térnek el, akkor miért van különbség az árazásban?

Ismertek valami másik gyártótól tápegységet ugyanezzel a belsővel (például Corsair)?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#119414) Graphics válasza Ciccuka (#119413) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A szín miatt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#119415) Mattyokar


Mattyokar
tag

Sziasztok!

Melyik lehet jobb, Bitfenix Formula vagy BeQuiet! PurePower 11, ha kb. egy árban vannak?
Értem ezalatt minőség, megbízhatóság, élettartam, hangerő?
Konkrétabban:
Bitfenix Formula 550W (80+gold) vs BeQuiet PurePower 11 500W (80+gold),

MB: MSI H97M-G43;
CPU: Intel i7-4790K (egyelőre nincs húzva, nem is nagyon lesz);
VGA: Nvidia GTX1060 6GB,
RAM: 16GB Kingston 1600Mhz
2 SSD,
1 HDD,
esetleg 1 optikai meghajtó,
+esetleg még RAM meg VGA cseréje majd egyszer, de az vszeg nem GTX1080-fogyasztású lenne.

Az értem, hogy a Bitfenixben a +50W miatt több a tartalék, de elméletben melyik márka lehet jobb?
Válaszokat előre is köszönöm, sajna google nem mindig jó barát.

Nincs okostelefonom, ezért nem tudok azonnal válaszolni --- The Dude abides (lelkes újonc 10+ éve)

(#119416) Graphics válasza Ciccuka (#119413) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Válogass kedvedre: [link]

Seasonic Focus+ Gold

De a félpasszív módnak amúgy csak akkor van értelme, ha minden más néma a rendszerben. Ami kizárt, mert a passzív tápnak is kell minimális légmozgás.

Tehát kérdés biztos van-e létjogosultsága.? Mit szeretnél?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#119417) Cs1csó válasza Graphics (#119416) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezen én is gondolkodtam már. Szerintem passzív tápnak HTPC-ben vagy valami netezős, irodai gépben van értelme. Még a legkisebb fogyasztású gépbe sem árt azért legalább 2 venti elől, hátul hogy legyen némi légmozgás.

(#119418) CsabaSteel válasza Ciccuka (#119413) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Népszerűbb

Csé

(#119419) syberia válasza Mattyokar (#119415) üzenetére


syberia
veterán

Ha a modularitás fontos szempont, akkor a Be Quiet PP 11 jó választás lehet. Amúgy a Bitfenix műszaki szempontból kicsit jobb nála, erősebb, halkabb, magasabb hatásfokú, jobb minőségű az elektronikája.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#119420) syberia válasza syberia (#119419) üzenetére


syberia
veterán

Folyton benézem az új széria hatásfokát, pedig az már Gold. :B

https://howbad.info/

(#119421) jeni


jeni
félisten

Szia!
Chifi CTG 500 tápnál mi a tűréshatár a 24P esetében? 12V ott nekem egy Thermaltake tápteszterrel 11,9V értéket mutat. A teszter ha komolyabb eltérés van akkor piros háttérrel jelez. Jelenleg kékkel normális a dolog. Az volt a gond elsőre,hogy 2 napja csak úgy magától újra indul a gyerek gépe és mondta és mintha szagot érzett volna. Amit tettem ,hogy nagyjából kipucoltam a gépet minden portól,zugvától megszabaditva. Ami kimaradt az a proci újrapasztázása és a már nem garis tápegység megbontása. A tápot egy sűrített levegővel bontás nélkül megfújatom kívülről de ez gondolom fél megoldás lenne.

(#119422) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok!
Jövőbeli Vega56-os kártyám alá szeretnék egy új tápot vásárolni,mit javasoltok?
Elsősorban modulárist szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#119423) syberia válasza SECTORnooB (#119422) üzenetére


syberia
veterán

Seasonic M12II EVO 520W tápot látok nálad, az elbírja a VEGA 56 kártyát.

EVGA 550 B3 teljesen moduláris, kapcsolható félpasszív mód,nagyon halk

https://howbad.info/

(#119424) SECTORnooB válasza syberia (#119423) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ez nagyon jó hír köszönöm.

(#119425) FistXL


FistXL
aktív tag

No sziasztok! Én voltam az, akinek HKC tápja volt, és döglődött tőle a gép...
Tegnap megérkezett a Seasonic Focus táp, bele is raktam, azóta semmi ilyen probléma nincs, a hangját még akkor sem hallom, ha 10cm-re hallgatom, melegedni pedig még akkor sem szokott, ha mindent maxon pörgetek az AIDA64 stabilitástesztjével. De sajnos van vele egy problémám. Mikor teljesen áramtalanítva van a gép, az alaplapon sem világít már a led, majd rákapcsolom az áramot és bekapcsolom a gépet, ez a képernyő fogad: Majd miután kikapcsoltam és vissza, megy minden rendesen. Ezt miért csinálja? Eddig egyik tápegység sem produkált ilyet.

(#119426) Graphics válasza FistXL (#119425) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Alaplapi elemed valószínűleg kuka, cserélni kell, CR2032.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#119427) --ka válasza FistXL (#119425) üzenetére


--ka
senior tag

... vagy kapcsold ki a BIOS-ban a chassis intrusion-t (vagy olvasd ki a log-ját) ,vagy kapcsold ki a halt on all error opciót (saját felelősségre). :R

Szerk.: ...és örülök, hogy a kiderült a HKC táp nem volt a legalkalmasabb a feladatra. :D

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#119428) FistXL


FistXL
aktív tag

Köszönöm a gyors segítséget! Lenne még egy kérdésem: A tápegység miért nem járatja a ventilátort, hogyha megy a Furmark a gépen, rajta van a gépház oldala (egy házhűtő ventilátorom sincs, a gépház alig szellőzik), és a táp burkolata azért már érezhetően meleg? A videókártya fűt rendesen, a proci sem fogja vissza magát. A táp 550w-os és gold.

Gép:
Asus M5A78L/USB3
Athlon II X3 455
8GB DDR3
Kingston A400 240GB
GTX 275
Valami gagyi ház

Természetesen felsőtápos gépben van.

A Seasonic oldalán azt írják 30%-ig nem megy a venti, de esélytelen, hogy 30% alatt maradjon a terhelés. Nincs tápteszterem, de ez a gép papíron jóval több, mint 300w-ot fogyaszt maxon… (Ha 100%-ig le tudja adni azt, ami rá van írva, akkor ez kb. 60%.)

Ui.: A HKC táp anyósom gépébe került :DDD

[ Szerkesztve ]

(#119429) Graphics válasza FistXL (#119428) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A procid nem hajtja meg a VGA-t, így simán 30% alatt marad a fogyasztás. Házba tegyél ventit. Vagy ha van kapcsoló a tápon, akkor kapcsold, mert hazhutes nélkül passzívan nem erdemes hajtani

A HKC-t dobd ki, olcsón lehet kapni minőségi tápot már, újan is

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#119430) Carasc0


Carasc0
őstag

Érdemes amúgy lecserélni 7 és fél éves tápegységet? Évente 1x takarítottam, púpos kondit nem láttam, de azért szedi a port rendesen!

Működés és megbízhatóság szempontjából van különbség a Seasonic PRIME ULTRA és a PRIME SNOW SILENT között?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#119431) FistXL válasza Graphics (#119429) üzenetére


FistXL
aktív tag

Tennék én bele ventilátort, elöl-hátul van hely egy 8cm-es ventinek, csak az a baj, hogy borzasztó az alaplap ventilátor szabályzása és akkor is visít az egész, amikor a gép kb. szobahőmérsékletű :(

(#119432) Graphics válasza FistXL (#119431) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A táp probléma megoldott, a gép fejlesztése viszont másik topic témája lesz. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#119433) charly52


charly52
csendes tag

Sziasztok. Evga 450w B3 és Bitfenix Formula 450w . Vajon melyiket .

(#119434) Ciccuka válasza Carasc0 (#119430) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nekem Corsair van és 10 év alatt talán egyszer lett csak kitakarítva. Persze olyan a házkialakításom, hogy oda nemigen jut por vagy csak kevés (Inkább a vga porosodik jobban, azt 0,5-1 évente érdemes kifújni). Mindenképp érdemes megvizsgálni pl. zseblámpával , hogy mennyire poros. 1-2 évente azért ajánlott sűrített levegővel kifújni.

Az, hogy mennyire porosodik, azt sok mindentől függ (vannak e porszűrők, mennyire zárt a ház, mennyire poros a levegő arrafele, ventik tolják -e be a házba, milyen helyen van, stb.).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#119435) Cs1csó válasza Carasc0 (#119430) üzenetére


Cs1csó
félisten

A kompresszoros kifúvatásban hiszek én is, tápot, torony hűtő bordáit, a VGA bordáit és persze a ventilátor lapátokat. és általánosságban az egész házat. Nekem nem túl jó a porszűrésem ezért kb. 3 havonta kiviszem és kifúvatom.

[ Szerkesztve ]

(#119436) syberia válasza charly52 (#119433) üzenetére


syberia
veterán

Ha a magas hatásfok és minőség a fő szempontod, akkor BF Formula. Ha a felszereltség, akkor a teljesen moduláris, félpasszív EVGA B3.

https://howbad.info/

(#119437) Ciccuka válasza Cs1csó (#119435) üzenetére


Ciccuka
veterán

Puha lószőr ecsettel is lehet tisztítani a gép belsejét

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#119438) Rájmó


Rájmó
tag

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy hozzá tudnék jutni jó áron egy GTX 980Ti-hez.
A konfigom a következő:
Alaplap: MSI B350 Bazooka
Proci: Ryzen 5 1600 + Gyári hűtő
Ram: Kingston 2x8GB DDR4 2400MHz KVR24N17S8/8
VGA : MSI GeForce GTX 970 4GD5T OC
M.2 SSD: Foresee 128GB
SSD: Kingston 256 GB SUV400S37240G
HDD: Toshiba 1TB DT01ACA100
Táp: BitFenix Formula 450W

A kérdésem, hogy a táp elbírná még a kártyát vagy ahhoz már kevés lenne?

Köszi a válaszokat előre is! :)

Privátra illik válaszolni :)

(#119439) Ciccuka válasza Rájmó (#119438) üzenetére


Ciccuka
veterán

Simán el kell bírnia.
Corsair VX450W-el simán elment 2x GTX1060 95W TDP processzorral (+OC) és sokkal több fogyasztóval (2xSDD, 1xHDD, 1xODD, 3xFAN, 1xUSB Card, Mini LCD Panel).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#119440) Rájmó válasza Ciccuka (#119439) üzenetére


Rájmó
tag

köszi szépen a gyors választ! :)

Privátra illik válaszolni :)

(#119441) Cs1csó válasza Ciccuka (#119437) üzenetére


Cs1csó
félisten

A bazi nagy toronyhűtőm bordái közül csak a levegő hozza ki a dzsuvát, a tápot sem szokta kivenni másként pedig nem lehet a belsejéhez férni tehát ott is csak a levegő segít, a vidikari hűtőbordái közül is csak a levegő tudja kivinni a port.

Plusz ha leseprem róla attól még ott maradhat a házban a por tehát a legjobb a kompresszor persze nem 8 BAR nyomással :D
Ilyen CPU hűtőm van ezen lamellák közül egy ecset nem fogja rendesen kivinni a port.

(#119442) Ciccuka válasza Rájmó (#119440) üzenetére


Ciccuka
veterán

Corsair VX450W 80 Plus
BitFenix Formula 450W 80 Plus Gold

80 Plus tanúsítvány

csicso82 Egyik ismerősőm az X-box-ot fújta ki (műhely) kompresszorral tönkre is ment neki az optikai meghajtója emiatt.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#119443) Carasc0 válasza Ciccuka (#119442) üzenetére


Carasc0
őstag

Én is hallottam hogy a kompresszoros fujatás még veszélyes is lehet, mert a kemény porszemcse képes karcolni is.

Veszek is ilyen ecsetet sztem ami ajánlottál! Eszembe sem jutott volna megmondom őszintén. :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#119444) Ciccuka válasza Carasc0 (#119443) üzenetére


Ciccuka
veterán

Le is fújhatod véletlen a kis SMD alkatrészeket, kondenzátorokat. ;)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#119445) Cs1csó válasza Ciccuka (#119444) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mint írtam óvatosan kell, de azt is írtam, hogy van amit SEHOGY MÁSHOGY nem lehet tisztán tartani. A kis lamellák közül vagy a táp-ból hogy szeded ki a port, esetleg még lehet porszívózni is.

BOCS A TÚL SOK OFF-ÉRT!

[ Szerkesztve ]

(#119446) _Atesz válasza Cs1csó (#119445) üzenetére


_Atesz
addikt

A porszívóval csak óvatosan, fel van töltődve elektrosztatikusan a csöve, kiváló chipek tönkretételére.
Továbbá a kemény műanyag csővel nagyon frankón le szokták törni a különböző alkatrészeket a háziasszonyok.
Volt példa arra is, hogy kiszívtak vele alkatrészt, jumpert az amúgy tök jól működő gépből.. :)

(#119447) Cs1csó válasza _Atesz (#119446) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez csak egy ötlet volt, nekem a kompresszor vált be amivel - legalábbis amit én használok - nagyon szépen szabályozhatóan lehet kifújni a port a gépházból. Régóta csinálom gond nélkül nem is egy gépnél.

(#119448) MADKING


MADKING
tag

Sziasztok!
Volna egy gondom, vasaroltam tapot Cooler Master elite v3 600W, 3 honap utan elkezdett szolni a tekercs, kicsereltem gariba, ujat kaptam beraktam es inditas utan mar megis szolalt a tekercs. Ez most seria hiba vagy tenyleg gagyi taprol van szo?
Ja es meg egy kerdes, ha mar itt vagyok, milyen tapot ajanlatok 600W-700W max 20k kerettel?
koszonom elore is.

(#119449) Cs1csó válasza MADKING (#119448) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mihez kellene, biztos szükséged van ekkor tápra?

(#119450) Ciccuka válasza MADKING (#119448) üzenetére


Ciccuka
veterán

Valamelyik jobbfajta Seasonic vagy Seasonic belsős tápegységgel szerintem jól járhatsz. Nekem ezek az újabb félpasszív rendszerűek tetszenek mostanság.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.