Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119851) rasotamas


rasotamas
veterán

Nekem lenne egy olyan általános kérdésem, hogy moduláris tápokhoz egymással kompatibilisek szoktak-e lenni a moduláris kábelek illetve honnan lehet őket beszerezni? Dughatok-e mást a helyére? Tehát nem azokat használnám amit adtak hozzá, hanem amire szükségem van, több vga, vagy több hdd, vagy több molex, kinek mi kell ugye.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#119852) MMIX válasza rasotamas (#119851) üzenetére


MMIX
addikt

A tápon lévő csatlakozók nem szabványosak, tehát vaktában nem. Ha kiméred őket és stimmel akkor persze (nem színes vezetékek, lehet a sorrend nem ugyanaz még ha bele is megy).
A csatlakozó alakjának is stimmelni kell meg a szögletes/lekerekített csatlakozó pineknek is.

Gyártótól, boltból, boltból más kábelgyártó cégek termékei amik kompatibilisek az eredeti kábelekkel.
Nem olcsó, finoman szólva.

[ Szerkesztve ]

(#119853) subaruwrc válasza MMIX (#119850) üzenetére


subaruwrc
félisten

:C

(#119854) rasotamas válasza MMIX (#119852) üzenetére


rasotamas
veterán

Ez egy Szezonális M12II-520

https://tinyurl.com/rasoapro

(#119855) MMIX válasza MMIX (#119661) üzenetére


MMIX
addikt

Ikrek

SuperFlower Bronze King /RSY

EVGA 450BT 450W teszt, www.jonnyguru.com

"The unit itself appears to be built by RSY using an old Super Flower design."

[ Szerkesztve ]

(#119856) subaruwrc válasza MMIX (#119855) üzenetére


subaruwrc
félisten

ez volt JG utolsó tesztje?

(#119857) MMIX válasza subaruwrc (#119856) üzenetére


MMIX
addikt

By OklahomaWolf (a szerző), Jonnyguru úr nem ír tesztet már régóta. Corsair-nél dolgozik. (meg ki tudja még hol)

[ Szerkesztve ]

(#119858) subaruwrc válasza MMIX (#119857) üzenetére


subaruwrc
félisten

sorry
és neki az utolsó tesztje volt ?
utalt rá korábban és mintha ez is úgy lenne felvezetve

(#119859) MMIX válasza subaruwrc (#119858) üzenetére


MMIX
addikt

Valamelyik teszt fórumában mintha olvastam volna ilyesmit hogy befejezi a tesztelést, láttam már egy pár ismert nevet elköszönni (pl. HardwareSecrets Gabriel Torres meg még vagy 3-4 ismertebb szerző más oldalakon akik nevére emlékszem így hirtelen), nem nagyon figyeltem, nem újdonság nekem.

A hungry Hungary favicc miatt még haragszok is rá. (egy kicsit) :)

[ Szerkesztve ]

(#119860) MMIX válasza rasotamas (#119854) üzenetére


MMIX
addikt

Season ic? Seasonal :) Elvileg a cég Sea Sonic. Seasonic a márkanév. (valami tenger hangja)

Nem tudom neked mikori van a régebbi kiadás színes kábeles (golyós ventis) abból látszik melyik pin melyik, a későbbi fekete kábeles bár lehet hogy az is színes. Keresni kell képet a neten. 650W+ -osok kábele is más lehet mint az 520W és 620W és az EVO verzió is van még.

[ Szerkesztve ]

(#119861) rasotamas válasza MMIX (#119860) üzenetére


rasotamas
veterán

Újabb, fekete szalagkábel az összes kivéve az alaplapi 14 pinest. Azt hiszem az is változott, hogy már 2 ágas nem 1 a 12V.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#119862) Hory84


Hory84
tag

Sziasztok!
Az épülő gépem kb így fog kinézni (dGPU egyelőre nincs terveben):
Core i3-8100, UHD630, 8GB RAM, 250GB M.2 NVME SSD

Kinéztem 3 tápot, szeretnék félmodulárist, mivel se sata, se molex csati nem fog kelleni.
Melyiket választanátok?

BE QUIET! Pure Power 10 400W CM
CORSAIR CX Series CX450M 450W
COOLERMASTER MasterWatt 450W

(#119863) _Atesz válasza Hory84 (#119862) üzenetére


_Atesz
addikt

A BQ PP10-et, de ha még jut pici, alig drágábban vannak jobbak:

[link] [link]

(#119864) Hory84 válasza _Atesz (#119863) üzenetére


Hory84
tag

Köszi!

(#119865) csaba17


csaba17
senior tag

sziasztok!

van egy kis fájlszerverem, amiben most egy 150W-os kis gigabyte táp duruzsol elég hangosan, tekintve, hogy 4-5cm-es ventije van.
mivel a szobában van így már zavar, hogy zúg.
vennék valami asztaliba való tápot, az nem fér be a mostani házba de ez mindegy, nem lényeg.
ezt néztem ki: https://www.aqua.hu/chieftec-400w-eco-series-tapegyseg-gpe-400s-433482.html
vagy tudnátok ajánlani vmit max 10ért és lehetőleg minél halkabb legyen.

köszi.

(#119866) Cs1csó válasza csaba17 (#119865) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg:
- FSP SP300-A 250W

(#119867) varmi2 válasza csaba17 (#119865) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez jobb lenne neked.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#119868) csaba17 válasza varmi2 (#119867) üzenetére


csaba17
senior tag

köszi, elhiszem, hogy jobb lenne de 12t nem akarok érte adni, illetve a pcx pont messze van és a többi shopban is 12 felett van, ahol személyesen át tudnám venni.

csicso82 köszi neked is, ezt megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#119869) Cs1csó válasza csaba17 (#119868) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ennél lejjebb már nem szabad menni, nem is nagyon lehet, ez legalább egy ismert bevált márka.

(#119870) csaba17 válasza Cs1csó (#119869) üzenetére


csaba17
senior tag

vágom, asztaliba egy 600as chiftec van, azért is néztem most is azt.
de sztem marad amit ajánlottál, a szervergépbe integrált amd proci van 4gb ddr3-al ill 2db 3terás red wd vinyó raidbe kötve.
majd szerzek egy fogyasztás mérőt és meg akarom nézni mennyit eszik egy nap, de tuti nem sokat :)

(#119871) syberia válasza csaba17 (#119865) üzenetére


syberia
veterán

Ennyi pénzért ez jó vétel, saját tapasztalatom szerint is igen csöndes táp. Az említett Fsp tápok is megbízhatóak, viszont kis terhelésen pörgősebbre van hangolva a ventilátor vezérlésük, több szélzajt keltenek, mint a Chieftec.

(#119855) MMIX: Jó szellős belső, optimális a léghűtés szempontjából. Ha jól látom CapXon hadsereg sorakozik benne, legalábbis felülről nézve hasonlítanak a sajátomban figyelő kondenzátorokra.

EVGA 450BT elég gyenge lett, pedig náluk készült a kiváló EVGA B3, bár sokkal modernebb Leadex belsővel nem volt nehéz dolga jól szerepelni.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#119872) Praston


Praston
tag

Sziasztok.

Egy ismerősöm vett egy gépet melynek specifikációja: AMD Ryzen R5 2600 és egy GTX 1050 Ti 4GB, meg a többi apróság, 1 ssd, 1 hdd, 1-2 ventilátor csak. Van egy 7 éves Corsair CX 450-es tápja, de mindenképp le akarja cserélni, viszont a keret nem sok, így jó lenne 15e ft környékén maradni, de ha valami extra jó dolog van akkor feljebb tud menni kicsit. Mi az amit ajánlotok? Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#119873) GyureX


GyureX
tag

Sziasztok!

Lenne egy régebbi gépem, ami most a gyereké (960t 6 magosítva, 7870 ghz edition).
A táp vagy az alaplap kezdi megadni magát, mert nagyobb terheléseknél, fogja magát a gép és leáll, teljesen, mintha kihúznám a dugót.

Tudnátok ajánlani egy megbízható tápot 10-15 ezer Ft között?

Köszi előre is!

(#119874) syberia válasza Praston (#119872) üzenetére


syberia
veterán

FSP HEXA 85+ 350W Bronze DC-DC, halk hűtéssel

(#119873) GyureX: Fortron Hyper 500 S 80+ 5 év garancia

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#119875) Ciccuka válasza Praston (#119872) üzenetére


Ciccuka
veterán

Miért akarja lecserélni egyáltalán?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#119876) syberia válasza Ciccuka (#119875) üzenetére


syberia
veterán

Nem várja meg amíg beadja a kulcsot a tápegység, 7 évesen már van rá esély, mivel nem éppen csúcsminőségű belsőre épül.

https://howbad.info/

(#119877) Xblades


Xblades
tag

Hello

Szeretnék a gépembe egy jó tápot max 25.000 körül-ig.
Nem kell teljes moduláris, elég csak ha félig az. (de ne keljen külön megvenni a kábeleket hozzá)

Egy Ryzen 1600x húzva 4.0-án kompakt vizes hűtő + 2 db 120-as venti
3 db Hdd, 2 db Ssd, 4 db 8gb ram
a ház vagy Phanteks Enthoo Pro M vagy Aerocool Aero-1000 + 3 120-as venti
ÉS a lényeg egy Rx 580 8 gb nitro+ csak amit enged alapból annyi tuning

Nem szeretném ha a táp lenne a gyenge pont mert nem kompatibilis a videókártyával.

Köszi

MechWarrior Online Blog és Faq: http://mwohhq.blogspot.hu/ Staradder

(#119878) jeni válasza Xblades (#119877) üzenetére


jeni
félisten

A tápegységnek nem kell kompatibilisnek lennie csak minőséginek!

Erre egy 500W táp is bőven elég!

Bitfenix,Seasonic,Evga,Corsair,FSP,Be Quiet!.stb...

A moduláris picivel drágább de minden kábel benne van a dobozában. Ahhoz nem kell külön venni semmit.
Akkor gond ha elveszítesz belőle valamit,akár költözésnél,stb...

(#119879) MMIX


MMIX
addikt

Apropó

FOCUS PLUS and GPU potential compatibility issues

We have been notified, in limited instances, where some issues may occur when a FOCUS power supply is used in conjunction with certain high power consumption GPU or brand of VGA cards. If you experience possible compatibility issues, please check the below information and contact us for further assistance:

FOCUS PLUS & ASUS GTX970 STRIX: In very limited instances, black screen may occur under heavy VGA usage. Extensive testing showed that certain VGA cards may emit higher than normal ripple when under heavy load and using a modified PCIe cable with enhanced shielding resolved the issue.

FOCUS PLUS & Vega 56/64: For units with serial numbers before January 2018, in rare instances, possible system shutdown may occur when the GPU is under heavy load. This is possibly caused by higher than normal peak current emitted by this particular range of GPU's when under heavy load triggering the PSU’s internal protection safety.

Notes:

All Seasonic power supplies meet the requirements of the Intel Power Supply Design Guide.
For more information, please review the graphics cards’ PSU recommendations.

Last updated on November 27, 2018

[ Szerkesztve ]

(#119880) syberia válasza Xblades (#119877) üzenetére


syberia
veterán

Seasonic G Series 450W 80+ Gold, moduláris, halk, 5 év garancia

be quiet! Pure Power 11 CM 500W 80+ Gold, moduláris, nagyon halk

https://howbad.info/

(#119881) _Atesz válasza MMIX (#119879) üzenetére


_Atesz
addikt

Nem csak a Focus széria az érintett, a Prime is: [link]
Csak ugye abból jóval kevesebb fogy, így kevesebb is bukik ki ezzel a hibával.
"Túl jóra" sikerült az OCP vagy az OPP védelme az új Seasonic tápoknak. Kicsit olyan, mint a biztosíték, lomhább kellene, mert rögtön aktiválódnak a rosszul tervezett Vega széria tüskéire.
Mindenesetre az AMD javította a hibát, az ez évi kártyáknál már nem fordul elő.
Amíg le nem cseng, addig Vegához lehet esetleg ajánlani pl. G3-at: [link]

(#119882) _Atesz válasza _Atesz (#119551) üzenetére


_Atesz
addikt

Javítanám magam, az FSP SP300-A 250W-os tápon nincs PCI-E csati, de viszont az FSP SP400-A 350W-os tápon van 2db 6pin-es: [link]

Ja, más, de ezért nem szeretnék új hsz-t nyitni:

Mostanában egyre gyakrabban fordul elő, hogy fekete képernyő jön elő játék / videó alatt. Sokszor a megoldás nem a táp / alaplap / VGA cseréje, stb., hanem szimplán le kell tiltani BIOS-ban az IGP-t, tehát a prociba integrált videóvezérlőt.

[ Szerkesztve ]

(#119883) jeni


jeni
félisten

Az Emagon most leolcsóbb ez a FSP

(#119884) _Atesz válasza jeni (#119883) üzenetére


_Atesz
addikt

Ez egy üres link..
Az előbbi hozzászólásodra reagálva .. nem minden Bitfenix, Evga, Corsair, FSP, Be Quiet táp ajánlható kategória, talán csak a Seasonic a kivétel, de az is csak akkor, ha ár/érték jó, és "kompatibilis".
Szóval inkább konkrét típust ajánlj, ha már hozzáfogsz. :K

[ Szerkesztve ]

(#119885) MMIX


MMIX
addikt

Akkor én is.

InWin PSU IP-P1K2BK3-3 ATX Tápegység, 1200W 80Plus bronze bulk 14.990 Ft :)

Természetesen, "sajnos töröltük a megrendelését" előfordulhat.
------------

Segotep GP600T 500W tápegység, 80 Plus Titanium 34.990 Ft Fixkábeles

[ Szerkesztve ]

(#119886) syberia válasza MMIX (#119885) üzenetére


syberia
veterán

Ennek a tápnak semmi értelmét nem látom, ez is egy kamu leakciózás. A sajátomat tőlük vásároltam, de az ilyen színvonalú húzásaikat látva kicsit kétségbe esem. :W :DDD

(#119879) MMIX: Jól méretezett tápegység esetén nem kéne a védelemnek aktiválódnia, egy VEGA 64 esetében persze egy 650 wattos is kiakasztható. Az egyágas 12V sem garancia a túlterhelés kivédésére, ilyen magas fogyasztású kártya esetében.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#119887) _Atesz válasza _Atesz (#119881) üzenetére


_Atesz
addikt

A Vega64 fogyasztása peak lehet 400W is, ezt azért érdemes figyelembe venni táp méretezésekor:

Erre rájön egy k-s intel proci, kis tuninggal, és máris 650W a minimum ajánlható táp, de az a jobbfajta, közepesből 750W+..

[ Szerkesztve ]

(#119888) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok. A PCX-ről ajánlanátok egy halk, és megbízható tápot 10K-ért? LGA775 xeon (ez akár a jövőben lehet egy X5460 (120W TDP) is, jelenleg egy X3330 (95W TDP) van benne, és lesz benne idővel egy 4-5 éves középkategóriás dVGA is (pl. R7 3xx, vagy GTX7xx passz).
Nem tudom van-e olyan, ami gyárilag 6 pin VGA, és 4+4 pin cpu csatlakozóval lenne ellátva ennyiért..... De nem fő feltétel.

Jaaah, és ilyen tápegységet, és ennek variánsait soha ne vegyen senki: Approx APP500LITEB02 500W

Ez volt a gépben, amiben ezt a xeon cuccot használtam egy HD4830-al. A gép leáll működés közben, és újraindul. Van hogy megy 3 órát, de van hogy csak félórát. Terheléstől függetlenül is leesik a 3.3V ága 2.94V-ra AIDA64-ben figyelve. Nagyon nagy feszültségingadozások vannak nála. A BIOS-ban (Asus P5Q Pro) szó szerint pirosan villog a 3.3V mellett, hogy 2.9V. :W
A hibanapló ezt írja ilyenkor: A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.
VGA nélkül ez nem volt jelen. Gyárilag nincs is rajta 6 pines VGA molex, átalakítóval oldottam meg. Szerintem ez sem igazán tetszett neki, illetve nem is véletlen, hogy nem tettek rá a "mérnökök". :(

(#119889) syberia válasza tzsolesz (#119888) üzenetére


syberia
veterán

FSP 450W GPC-450S. Mindkettő sima 80 Plus hatásfokú, 4 pin cpu kábel, ezzel nem lesz gond 140 Watt fogyasztás alatt, pci-e kábelük is van.

https://howbad.info/

(#119890) subaruwrc válasza tzsolesz (#119888) üzenetére


subaruwrc
félisten

és rá hazudják hogy 500w

kapna 500w-os pofont és elsülne mint a villám

(#119891) tzsolesz válasza syberia (#119889) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszi szépen, a Chieftec szimpatikusabb, mint az FSP. A kettő közül lesz valamelyik, a 80+ az nagyon jó. :R :R

(#119890) subaruwrc 500W? 230W sincs meg, és akkor még az is instabil. Codegen ugye nem ajánlott táp, és csak szólok, hogy ezt a konfigot egy 400W-os 1 ágú Codegen, hűvösen, és stabilan viszi. Soha nem volt ilyen rossz tápom. Vannak ilyen 8cm-es P4-es tápjaim. Azok stabilabbak, és nehezebbek. :Y
Tehát ha lehet írjátok bele az összefoglalóba, hogy soha, senki ne vegyen Approx tápot, ne hogy valaki kinyírja a gépét...... De elég csak néhány véleményt elolvasni róla: Szó szerint sokaknak felrobbant a táp, vagy csak elfüstölt az első nap :W

(#119892) Reblina


Reblina
csendes tag

Sziasztok!
Ide került hozzám egy bequiet! System power 400W 80+ tápegység.
Van egy gépem:
Alaplap: Gigabyte H81M-D2V
Proci: i3-4160
Ram 2x4Gb
HDD: 1Tb
2 hűtőventilátor
Videokártya: GTX 560Ti 1GB Gddr5, 256bit Twin Frozrii/OC

Elbírná-e biztonságosan ez a be quiet! a gépet?
A kártyára azt írják hogy legalább 500W-os kell neki.
De ahogy számolgatom a 400W lehet hogy elég,de nem vagyok biztos benne.

(#119893) subaruwrc válasza Reblina (#119892) üzenetére


subaruwrc
félisten

bőség lesz

az ilyen approx 500w féle hulladékok miatt írják rá hogy 500w-os kell neki

(#119894) Reblina válasza subaruwrc (#119893) üzenetére


Reblina
csendes tag

Nagyon köszönöm!

(#119895) Xblades válasza syberia (#119880) üzenetére


Xblades
tag

Minden ventim évek óta be quiet! és nagyon meg vagyok velük elégedve, így az a szimpatikus köszi.

még nem volt moduláris tápom így nem tudtam hogy nincs-e üzleti trükk benne hogy a kábelt még külön meg kell venni, nálam a lényeg a minőség nem értem hogy tudja még valaki dicsérni is ezeket az olcsó gagyi tápokat :F

MechWarrior Online Blog és Faq: http://mwohhq.blogspot.hu/ Staradder

(#119896) Xblades válasza tzsolesz (#119891) üzenetére


Xblades
tag

A hasamat fogva nevetem az approxos tápegységek ostoba hozzászólásain de ez vitte a primet:

A színe miatt vettem meg, mert nagyon jól megy a fekete gépházamhoz.

Előnyök

Fekete, klassz kis piros ventilátorral.

Hátrányok

Nem kifejezetten látszik sem a tápegység, sem pedig a ventilátor színe, mert be van építve a gép hátuljába. De összességében nem bántam meg

Ui ez egy fontos szempont volt egy tápegység esetén

[ Szerkesztve ]

MechWarrior Online Blog és Faq: http://mwohhq.blogspot.hu/ Staradder

(#119897) tzsolesz válasza Xblades (#119896) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Azon én is röhögtem. :DDD

(#119898) syberia válasza Xblades (#119895) üzenetére


syberia
veterán

Akkor ebben sem fogsz csalódni, a Be Quiet! nem véletlenül a legnépszerűbb tápegység márka Németországban. Természetesen nem kell külön megvásárolnod a modulárisan csatlakoztatható kábeleket az ilyen típusú tápegységekhez. Viszont pakolászás közben jobban ügyelni kell rájuk, mert elkallódásuk esetén nehézkes pótolni őket. Gépbe szerelt állapotban, a megszökésük esélye 0. :D

(#119892) Reblina: 250W alatti lesz a csúcsfogyasztás, nem lesz gondod azzal a táppal, minőségi darab. A fentebb is említett gagyi áramforrások miatt írnak a gyártók rendre magasabb követelményt határoznak meg, hogy mindenkinél üzemképes legyen a kártyájuk.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#119899) Mengele


Mengele
tag

Hi

GA-945GCM-S2C,E8600,4Gb ram,250HDD,HD4870 1 Gb,3 Venti.

No tuning.Most az van benne:Aqprox app500LITEB02 500W Tápegység

Ehez a konfighoz szeretnek segitseget kerni hogy melyik tap legyen.

Corsair CX430 430W Tápegység vagy Cooler Master 500W Elite V3 MPW-5001-ACABN1-EU tápegység
Seasonic S12II-520 520W tápegység vagy hasonlok.

Koszonom a Helpet :R

(#119900) _Atesz válasza Mengele (#119899) üzenetére


_Atesz
addikt

Szia, a kinézettek közül a Seasonic teljesen jó választás, a másik kettő felejtős.
Még ha esetleg jut picivel több: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.