Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31201) banderasz77 válasza 04ahgy (#31189) üzenetére


banderasz77
addikt

Na akkor inkább úgy kérdezem, hogy érdemes-e egyáltalán cserélnem a régebbi BS 500W-ot, bármely új sorozatú FSP-re 500-650W-ig, vagy bármely más márkára? Ez nagyon bevált nekem, nagyon szeretem. De ha van jobb, akkor lecserélem. Főleg, hogy ez napi 8 órát ment már azóta.

(#31202) banderasz77


banderasz77
addikt

Na erről csak jót találtam: Cooler Master Silent Pro M500 ehhez mit szólnátok?

mod.: viszont egy árban van a Corsair TX650-el :U

[ Szerkesztve ]

(#31203) suhifarok válasza 04ahgy (#31187) üzenetére


suhifarok
csendes tag

Kösz. Meggyőző.
Csak megijedtem... :o

(#31204) mg105


mg105
senior tag

sziasztok!

egy olyan problémában szeretném kikérni a segítségeteket, hogy van nekem egy Coolink CP-5012P 500W -os tápom, de már régi darab, és hangos is a ventije. szeretném kicserélni egy tápra, amely a lehető legmagasabb hatásfokú. természetesen nem egy százezer forintos professzionális masinára gondolok, hanem egy 20 000 Ft -nál olcsóbbra, de ennyit hajlandó lennék kifizetni érte.

visszaolvastam a topicot láttam, hogy most a Gigabyte és a Corsair tápjait szoktátok ajánlani. ezek közül melyik lenne az, ami kényelmesen elbírná ezt a konfigot, és rendkívül kedvező hatásfokú, továbbá lehetőleg csendes:

Gigabyte S775-ös alaplap, 4x2 giga rammal, egy 65W-os Intel E5200-es procival, amit lehet, hogy a jövőben egy quaddá fejlesztenék fel, továbbá egy 8800 GTS, amit max egy nagyobb, de továbbra is 1 magos videókarira cserélnék. egyebek: 3 vinyó, 1 dvdíró, 3 venti.

segítségeteket előre is köszönöm:
mg105

(#31205) Dyno válasza mg105 (#31204) üzenetére


Dyno
veterán

Gigabyte-ból csak kisebb FSP beleseket szoktuk ajánlani, amik kisebb hatásfokúak.....

Enermax PRO/MODU82+-t keress 425W-ost, elég lesz neked bőven és Bronze minősítésű a hatásfoka.

(#31202) banderasz77:Akkor már inkább egy Corsair HX520, de szerintem egy Enermax MOdu82+ 425/525 bőven jó lenne neked, ez hasonlóan jó minőség mint a régi BS.

(#31206) mg105 válasza Dyno (#31205) üzenetére


mg105
senior tag

megtaláltam a tápot a gyártó oldalán, tényleg minőségi cucc már így képen is :) 2 videókártya tápcsati jár hozzá, szerinted elvinne esetleg a quad proci mellett még egy 4770 crossfire-t?

szerk: a Corsair tápoknak mennyire jó a hatásfoka? (a VX450-re és a VX550-re gondolok konkrétan)

[ Szerkesztve ]

(#31207) Chaser válasza banderasz77 (#31201) üzenetére


Chaser
titán

Ha ingyen és bérmentve cserélne veled valaki egy everestre vagy epsilonra, akkor ne habozz. Annak nem sok értelme van, hogy piaci áron eladod a tápot és veszel egy másikat, mikor az is elég lenne neked.

#31206 mg105 : Elég lenne 4770 cx-re, még tuning is beleférne a procinak, ha 45 nanos lesz. Az enermax mellett még szóba jöhet corsair 400cx, 15k körül, vagy FSP everest 14-15k-ért. Az enermaxra nem tudom mennyi a gar, de úgy emlékszem 1 év, a corsairra 3, az FSP-re 1 v 2 bolttól függően. Enermax árát most hirtelen nem is tudom, 20k körül lehet. Ha kicsit erősebb kell több garral, akkor corsair 450vx, 5 év gar, 19-20k, vagy modulárisban 450hx, 5 év gar, 21-22k. A fentebb említett összes táp 80+ hatásfokú.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31208) Dyno válasza mg105 (#31206) üzenetére


Dyno
veterán

Corsairnak gyengébb a hatásfoka, egyedül a HX450 kapta meg a Bronze-t, belefér bőven a Quad(tuningal)+4770CF.

(#31207) Chaser :Enermaxokra is 3év gari van.Legalább is iponba már megadják rá.

[ Szerkesztve ]

(#31209) Dozbik


Dozbik
tag

Szevasztok!

Ehhez a konfighoz szerintetek elegendő egy 450 W-os Corsair táp?

Asus P5Q Pro
Intel Core 2 Duo E8400
Sapphire Radeon HD4890 1 Gb Toxic
2 x 2 Gb GEIL DDR2 1066 Mhz PC8500 ULTRA Kit
Hitachi 500 Gb 7200 rpm 16 Mb, Seagate 250 Gb 7200 rpm 32 Mb
BenQ G2220HDA 22" Wide

(#31210) venember83 válasza Dozbik (#31209) üzenetére


venember83
nagyúr

(#31211) hackeeeee válasza hackeeeee (#31161) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nos, hát megmutattam havernak a videót, aki üzletben dolgozik, azt kaptam vissza, hogy ez őt nem érdekli addig, amíg az üzletbe nem visznek vissza egyetlen egy HKC tápot sem, ami az eltelt bő 1 évben nem történt meg. Én meg mondtam neki, hogy így legyen, meg mondta, hogy az ő sem fog meghalni, hát közöltem vele, hogy legyen igaza. Meghogy biztos kamu a videó, hát mondom persze, hogy az... :)

Nem voltam hajlandó vitatkozni. :)

Véleményem szubjektív...

(#31212) bartucc válasza hackeeeee (#31211) üzenetére


bartucc
addikt

Na igen, kamu volt, persze :U

banderasz77: hát nem tudom, jó tápod van nagyon, nagyon jó minőség. Egy HX-450 lenne még jó talán helyette, vagy ahogy Dyno mondja, Enermax 425-öse is elég lenne arra, amire kellene.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31213) Dyno válasza hackeeeee (#31211) üzenetére


Dyno
veterán

Ha ezt így gondolja mit keres egy boltba? :U

(#31214) banderasz77 válasza bartucc (#31212) üzenetére


banderasz77
addikt

A tápomban van már 6500 üzemóra legalább. Ezért is gondolkodom a cserén, ha már így jött össze.
A HX450 is SS beles? Erre meg azért lenne egyből 5 év gar. pl. de ez a zizegés engem is meglepett.

(#31215) vzsryl válasza banderasz77 (#31214) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ráfizetés nélkül hozd el azt a f@sza Everestet, azt a téma letudva. :P

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#31216) bartucc válasza banderasz77 (#31214) üzenetére


bartucc
addikt

Igen SS beles. Ha ennyit ment, nem lenne rossz ötlet a csere se annyira, de nem szeretnék helyetted dönteni.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31217) banderasz77 válasza bartucc (#31216) üzenetére


banderasz77
addikt

Sőt, most nézem a Corsair honlapon, hogy 80+Bronze és 7 év gar. :K

(#31218) Dyno válasza banderasz77 (#31214) üzenetére


Dyno
veterán

Ezt a zizegést, valaki aki aztán rohadt körültekíntő volt felhozta és képtelen volt megérteni miért van, sokaknak pedig ment a bogár a fülükbe.Vegyél HX450-t.

(#31219) bartucc válasza banderasz77 (#31217) üzenetére


bartucc
addikt

Félre ne érts, a zizegés miatt egyáltalán nem aggódnék. A minősítése is jó, moduláris is, halk is. Nagyon jó vétel.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31220) banderasz77 válasza bartucc (#31219) üzenetére


banderasz77
addikt

Na ez akkor méltó utódja lenne a jó kis BS-emnek? Mert akkor erre teszem le a voksom. Egész napom erre ment rá, de akkor megérte, ha tényleg ilyen jó.

(#31221) banderasz77


banderasz77
addikt

Még egy másik téma is. Jövő héten veszek egy digitális fogyasztásmérőt is és hogyan kell számolni a tényleges fogyasztást abból, hogy mennyit vesz fel a hálózatról a gép? Főleg úgy, hogy nem tudni hatásfok adatot?

(#31222) hackeeeee válasza Dyno (#31213) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem tudom, talán mert neki is ilyen van, és mert árulnak, vagy nem tudom. Én nem voltam hajlandó vitatkozni vele, mert én leszek a gyök, hogy hogy képzelem....

Mondtam neki, hogy legyen igaza, hogy nem szarik be neki, és döglik bele a gépe...

Tudom, hogy nem kamu, kollégának láttam már előző teszt videóit is. :)

Véleményem szubjektív...

(#31223) Chaser válasza Dyno (#31208) üzenetére


Chaser
titán

Most direkt ránéztem, a 60/40% 1/3 év gari iponyban az enermax tápokra, a modu 425 24k 3 év gar, 450vx 18k alatt van 5 év garral, én inkább utóbbit venném, ha meg modu kell akkor 520hx 25-ért, 450hx nincs most a listán.

banderasz77: magyarisztánban örülhetsz ha 5 évet adnak a 450hx-re, 7 az álom, de sztem a corsair 5 év után is cserélné

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31224) banderasz77 válasza Chaser (#31223) üzenetére


banderasz77
addikt

Hétfőn meg akartam venni a 450HX-et, de nincs a nagykerben sem. :U

(#31225) Dyno válasza Chaser (#31223) üzenetére


Dyno
veterán

Félre ne érts nem kötekedni akartam.

(#31226) Chaser válasza banderasz77 (#31224) üzenetére


Chaser
titán

Cseréld a BS-t az everestre ha ingyen van, ennyi:)

#31225 Dyno: Sztem te értetted félre amit én mondtam :N Nem azért reagáltam, mert kötekedésnek véltem amit mondtál, megnéztem az aktuális infokat és jelentettem :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31227) Dyno válasza Chaser (#31226) üzenetére


Dyno
veterán

Oké, akkor semmi gond, csak múltkor épp emgnéztem, hogy még mindig 1év gari van-e az összes Enermaxra.

(#31228) AtHoS válasza AtHoS (#31115) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nya megvan az FSP Everest 400W tápocska.

Alsó tápos házam miatt az alaplapi kiegészítő tápkábel picit rövidre sikerült. kb. 8cm híja, hogy a lap mögött eltudtam volna vezetni. Mindenesetre belül sikerült ezt megfelelően megtenni.

A gép éjszakai zaja maradt ugyanolyan, tehát eddig se a táp volt a legzajosabb a gépben ill. az Everest nem hangosabb az eddigi Chieftec-től.

Ami talán kézzelfogható, hogy a tápegység felvett teljesítménye IDLE-ben 120W-ról 110W-ra csökkent.

Full stressz teszt: prime95 3 magon + Furmark a negyediken alapórajeles HD 4830-cal
260W körüli teljesítményfelvétel mellett a tápból folyamatosan hideg levegő jött ki

Eddig meg vagyok vele elégedve és "zizegés"-nek semmi nyoma.

Dyno
"Ezt a zizegést, valaki aki aztán rohadt körültekíntő volt felhozta és képtelen volt megérteni miért van"

Mindenesetre ez a "zizegés" jelenség eléggé bosszantja azokat, akik megveszik nem olcsó tápjukat és ezzel találják magukat szemben. Egyből a gariztatás merül fel első lépésben, másodikban pedig az, hogy többet ilyen tápot soha. Ha alsó kategóriás tápoknál lenne csak ilyen jelenség, könnyen meg lehetne magyarázni, de sajnos nem.

Egyébként ilyen beszólások helyett esetleg az összeférhetetlen táp-vga párosokat kellene listára tenni. Talán értelme is lenne. Már ha valóban emiatt "zizeg" a táp.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#31229) Dyno válasza AtHoS (#31228) üzenetére


Dyno
veterán

Na én azért írtam ilyen nemben, mert megkaptad a választ csak elkedztek ezen ugrálni az emberek és szokás szerint ők ezt képtelenek voltak elolvasni, hogy vajon mér is lehet ilyen hangja.

Minden esetre az X1900XT-mel nem cicergett a Seasonic SS-401HT tápom, a 9600GSO-mal Cicergett a Sesaonicom is meg a Corsairom is, Csifimmel viszont nem(GPS-550).

táp-vga párosokat kellene listára tenni

Hát nyugodtan, de ennek esélye kicsi, sokat kéne tesztelgetni......mi mivel cicereg ilyesmi, valóban jó lenne egy ilyen lista, de összehozni angyon nehéz, olyan embernek kéne csinálni, aki mondjuk tud is tesztelni ilyeneket.Ilyen ember pedig nem sok van, bár kitudja ezt nem tudom tutira.

(#31230) AtHoS válasza Dyno (#31229) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sajnos én máshogy értelmeztem azt a mondatot, lehet véletlen kimaradt belőle egy kötőszó vagy valami. Viszont így már más színben látom a válaszod :B

Visszanéztem a Corsair topicot és a közelmúltból
Április
- nVidia ZOTAC GTX 280 Amp
- Asus Geforce 7300LE
(jelenlegi adatlapjuk szerint)

tulaj panaszkodott zizegésre. Sajnos így már körülményes kideríteni, hogy akkor milyen VGA volt a gépben. Régebb-re meg már nem mentem, mert április is már bazi messze van ilyen tekintetben

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#31231) Dyno válasza AtHoS (#31230) üzenetére


Dyno
veterán

Asus 7300LE, az Aragorn volt, neki azért cicereg, emrt az valóban alúl van terhelve.Kábé 100W-t kell a tápnak leadni.
GTX280-snál, már lehet olyasmi a dolog mint nálam.

(#31232) loki22


loki22
tag

Sziasztok!
Írjatok légyszi taapsztalatot a Gigabyte 460 superbbel kapcsolatban.Főleg a hangja érdekel 4870es vagy 4890es karihoz kellene majd a táp

(#31233) venember83 válasza loki22 (#31232) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha nem valami rendkívül sokat fogyasztót négymagos procit teszel a gépbe az említett videokártyák társaként, akkor simán bírja. Az FSP GreenPower / BlueStorm II bele van benne, elég halk és viszonylag erős.

(#31234) loki22 válasza venember83 (#31233) üzenetére


loki22
tag

Köszi!
A konfig így nézne ki és ez alá kéne a táp.
Amd p2 550be
ati 4870/4890
Gigabyte GA-MA790XT-UD4P
+
+gigabyte 460w superb

(#31235) venember83 válasza loki22 (#31234) üzenetére


venember83
nagyúr

Azt simán bírni fogja. Szívesen.

(#31236) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
Az adatlapomon lévő konfighoz kéne nekem egy olcsó moduláris,minőségi,halk táp.
A keretem 14-15K.Remélem tudtok ajánlani valamit.
Kösz a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#31237) vzsryl válasza gooool (#31236) üzenetére


vzsryl
nagyúr

FSP Everest 400W ~14k

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#31238) gooool válasza vzsryl (#31237) üzenetére


gooool
őstag

Rendben,jónak tűnik.
Kösz! :R

Üdv, Balázs

(#31239) FTPeet


FTPeet
csendes tag

Sziasztok!Egy ilyen konfigurációt szeretnék összehozni,K9A2NEO alaplap,4 gb memória,Phenom 2 940 (3 ghz)procit. és egy GTX 275-ös VGA.Kérdésem:Elég lesz-e ennek a konfignak egy FSP 600 W-os táp?tisztelettel FTPeet

[ Szerkesztve ]

(#31240) vzsryl válasza FTPeet (#31239) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Bőven.
Amúgy konkrétan milyen FSP tápod van? Mert a 600W és fölöttiekről nincsenek túl jó vélemények.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#31241) FTPeet válasza vzsryl (#31240) üzenetére


FTPeet
csendes tag

Még semmilyen.

(#31242) FTPeet válasza FTPeet (#31241) üzenetére


FTPeet
csendes tag

Max 25000-et akarok kiadni érte!ASUS tápokról mi a véleményetek?

(#31243) vzsryl válasza FTPeet (#31242) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Teljesen felesleges 25k-s tápot venni ekkora géphez. Egy FSP Everest 500W is bőven elég, de gondolkozhatsz Corsair VX/HX450, 520HX, 650TX-ben vagy Enermax Pro/modu 82+ 425-ben is.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#31244) FTPeet válasza vzsryl (#31243) üzenetére


FTPeet
csendes tag

Mert pl. a GTX 260-ra alapból az van írva hogy minimum 550-es táp kell neki ,de az ajánlott 630-as?

[ Szerkesztve ]

(#31245) Chaser válasza FTPeet (#31244) üzenetére


Chaser
titán

Azért az van ráírva, mert a gagyi tápok a rájuk írt felét se adják le...a fentebb említett bármelyik tápot veheted.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31246) FTPeet válasza Chaser (#31245) üzenetére


FTPeet
csendes tag

Köszi a segítséget!

(#31247) vzsryl válasza FTPeet (#31244) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az a gép, amit te összeírtál kb. 300-at fog zabálni. Az 500-es FSP bőven elviszi.
A kártya honlapján feltüntetett min. követelmény azoknak szól, akik 5k-ból meg akarják úszni a tápot, mivel azokból tényleg kell a 600-as. De ha egy olyan tápot túláram ér, akkor valszeg az egész gép mehet a kukába.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#31248) HUN]Repa


HUN]Repa
aktív tag

Sziasztok ,lesz egy Core i7-es konfigom és ugytudom azok a Phase-ei miatt cicergősek ,bármiylen táppal is próbálkozik az ember , nekem egy Chieftec 500 AB-A tápom van ? ezzel is az lesz ?? hogy lehet ezt megoldani ? vagy ezek mind ilyeneke ? alaplap függ hogy milyet választok az egyik 8 phase-es a másik 12-es (Asus - Giga) :R :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#31249) AtHoS válasza AtHoS (#31228) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Még egy észrevétel az FSP Everest 400W-hoz.

Ha a tápon lévő kapcsolóval lekapcsolom, akkor is kap feszkót az alaplap, mivel a lapon lévő készenléti led folyamatosan világít. Illetve a Scythe Kama Panel ledje is ugyanígy világít közben.

Először azt hittem szar a kapcsoló és megpróbáltam közben bekapcsolni a gépet. Természetesen nem kapcsolt be, viszont miután visszabillentettem a tápon lévő kapcsolót egyből indult a gép. Mintha megjegyezte volna, hogy előzőleg megnyomtam a bekapcs gombot.

Áramtalanítás után eddig úgy indult, hogy felpörgette a ventiket, majd leállt és 1-2 másodperc múlva indult be rendesen.
Most a tápkacsoló le-, majd visszakapcsolásakor egyből indul a gép és nem csinálja az előbbi műveletet, tehát nem áramtalanít teljesen, amit a világító ledek is mutatnak.

Ez elég új-keletű számomra. Teljesen más volt eddig a megszokott. Miért kellett így megvariálni a tápkapcsolót?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#31250) tlac válasza HUN]Repa (#31248) üzenetére


tlac
nagyúr

giga x58 lapoknál előfordul, ha proci energiatakarékos módban van
a hiba áthidalható az c1e kikapcsolásával, bővebben a lap topikjában
asus-nál nem tudom mi a helyzet, azt nem követem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.