Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30951) 04ahgy válasza stol (#30919) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Óóóóó (itt nagyot káromkodtam), hogy ezt miért nem mondtad előbb... :D

Akkor csak annyit szűrhetünk le – javíts ki, ha tévedek – hogy a Corsair tápok ténylegesen tudják a rájuk írt adatokat. Persze az a beszállító érdeme.

Az megint más kérdés, hogy te nem az olyan tápokat szereted, ahol 650W névleges teljesítmény után 655W-nál telítésbe megy a vasmag. Gondolom a THN-P is a jobban túlméretezettek közül való.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#30952) Gerisan válasza Dyno (#30942) üzenetére


Gerisan
tag

Igazából eredetileg GTX260-t néztem csak féltem,hogy nem bírná a tápom és ha ezt veszem nincs pénzem tápot venni.

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#30953) kem


kem
addikt

bonus infó hátha elsiklottatok felette pár napja:
1ponban 350-es PNF-et adnak rendes FET hűtővel 5k+fáért

Köszi!

(#30954) Alex Vincent


Alex Vincent
csendes tag

Üdv.
a jövőbeli rendszerem egy komolyan húzott E6300al és valószínűleg 1 minimálisan húzott Sapphire HD4850 512MB Vapor-X-el fog menni, a mostani jelenlegi tápom ModeCom 350W-os és az a kérdésem, hogy tudja-e majd üzemeltetni stabilan ezt a gépet (láttam a ModeCom nevét a feketelistán) és ha nem akkor milyen tápot ajánlanátok, lényeg hogy ne legyen túl drága, de megbízható legyen, zaj nem okoz gondot, egy leszállópálya mellett is simán elalszok :)

(#30955) zsoltbest


zsoltbest
csendes tag

Sziasztok! Nekem HKC 580W-os tápom van és hát eddig meg vagyok vele elégedve. Nem kevés és legfőképp csendes.

Konfig:

Gigabyte MA78G-DS3H
Gigabyte ATI Radeon HD 4850 512MB GDDR3/ 256bit (húzva van!)
AMD Phenom II X4 920
Kingmax 800-as memok 4 giga
Samsung 160-as és maxtor 40-es winyó
Samsung és egy Asus iró

Elég sok kritikát láttam erről a tápról gondoltam irok jót is! ;)

[ Szerkesztve ]

(#30956) Cobra.


Cobra.
őstag

Alex Vincent: Gigabyte Superb 460W. A jelenlegidnél van esély rá, hogy egy idő után elhalálozik a nagyobb terheléstől és viszi magával legalább a fél gépet.
zsoltbest: legalább egy túlfesz védős elosztót vegyél mellé, mert ha jön terhelés alatt egy kis áramingadozás, akkor bármi történhet.

(#30957) madgie


madgie
titán

Frissítettem a videókártyát a gépemben és szeretnék tőletek tanácsot kérni, hogy elégségesnek találjátok-e a Chieftec 400-asomat, vagy kezdjek gyűjteni egy újra, erősebbre?
A konfigom: Phenom II X3 720, Powercolor 4870/1GB, 4GB Geil BD, meg apró fogyasztók (wifi kártya, kártyaolvasók, ilyesmi)

[ Szerkesztve ]

(#30958) bartucc válasza Gerisan (#30952) üzenetére


bartucc
addikt

Egy CX-400-al biztos menne, addig sztem ne rakd be a videókártyát. (nem ismerem a DTK tápok eredetét, ha vki fel tud világosítani, megköszönném). Amig biztosat nem tudunk, sztem ne rakd be, ha van keret akkor vegyél egy CX-400-at minél hamarabb, és azzal már mehet.

zsoltbest: na ez nagyon nem jó igy. Ezzel félrevezethetsz sok embert. Nem azért szidjuk a HKC-t meg hangos. Azért mert felét ha leadja a ráírt teljesítményének, és aztán leég, és simán leéget a gépben mindent, mivel nem tartalmaz védelmet. Ezt te most észre se veszed, ha elszáll, akkor derül ki hogy nincs védelem, oda a gép. Talán itt olvastam, részben igaznak találom, hogy "A jó tápot a rossztól nem is a működése, hanem a halála különbözteti meg" Ajánlom a mihamarabbi cserélését, mondjuk egy Corsair CX-400-at megérdemelne az a gép.

Alex Vincent: cseréld, a kolléga által említett Giga-ra minimum, mert le fog égni ha berakod a 4850-et a tuningolt E6300 mellé, szinte biztos.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#30959) bartucc válasza madgie (#30957) üzenetére


bartucc
addikt

Hát elégnek kell lennie, 320W körül van a vége, de nagyon ki lesz centizvi, ha megrántod a procit, előfordulhatnak leállások, újraindulások. Ha tuningolsz(meg egyébként is ha hangosnak találod, sztem az lehet ekkora terheléssel) akkor egy Corsair CX-400-at tudnék ajánlani helyette.(14-15k)

Dyno: Ezek szerint a Corsair se a tökéletes táp(eddig se hittem azt, de erősen a felsőkat-ba soroltam), messze van attól. De vedd figyelembe hogy 400-as bél van benne, igy érthető félig a dolog, azt leadja biztosan. Miért azt a tápot vennéd?:) Nem ismerem, de ha kis infót adnál róla megköszönöm. (ha már te olyat akarsz rossz nem lehet)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#30960) madgie válasza bartucc (#30959) üzenetére


madgie
titán

Annyira nem húzom meg a procit (3.15 GHz-n megy most), de egyszer-egyszer aktiválom a negyedik magot, ami vagy 30W pluszt jelent elvileg. Sőt, az öcsém szeretné majd egyszer megnézni, hogy az Ati mellé tett 8600 GT-je "fizikázna-e". Ezek szerint inkább ne erőltessük :)

Kösz amúgy a segítséget, de ha már csere, akkor már nem nagyobb teljesítményűt kellene majd vennem?

(#30961) bartucc válasza madgie (#30960) üzenetére


bartucc
addikt

A Corsair 360W-ot 12v-on, ami a mai gépeknél lényeges, a Chifi kb 320-t max tippem szerint, de inkább 300-at.(és akkor már üvölt mint a sakál, a tiéd nem?) Szval erősebb jóval, de 500W-os everest FSP-ből egész olcsó most. Bármit rakj bele nyugodtan, semminek nem lesz baja, Chifiben van védelem bőven.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#30962) madgie válasza bartucc (#30961) üzenetére


madgie
titán

Nem sikít, ugyanolyan hangja van, mint a régi, HD 3850-es videokártyámmal (amin ráadásul passzív hűtés volt!).

Most iziben lefotóztattam az öcsicsávóval a táp dobozában a kiskönyvet, ezeket tudja.

(#30963) bartucc válasza madgie (#30962) üzenetére


bartucc
addikt

Akkor nem érdemes még cserélni. A legtöbb Chifi nagyon hangos tud lenni 60-70% terhelésen is. (aránylag nagyon) Kár hogy pont a 12v-on az összesített maxot nem írja. Ne cseréld akkor sztem ha nem kell még. :N

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#30964) madgie válasza bartucc (#30963) üzenetére


madgie
titán

Akkor még marad. Kösz a segítséget :)

(#30965) Alex Vincent


Alex Vincent
csendes tag

Köszi a válaszokat, akkor beszorítok a keretbe egy új tápot (mondjuk azt a gigásat, 9-10ért már lehet kapni).

(#30966) bartucc válasza Alex Vincent (#30965) üzenetére


bartucc
addikt

Igen, és halk táp. Egyszer egy olyan volt nálam kölcsönbe, azt hittem nincs bekapcsolva a gép:D

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#30967) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Tápcserén kezdtem el gondolkodni és nézegettem ph! tesztet amiből megtetszett a Corsair VX450 táp. A Corsair tápos topikban viszont feltűnt, hogy sokan panaszkodtak ciripelésre, zizegésre ezzel a típussal kapcsolatban. A topic első hozzászólásában viszont ráakadtam a HX450-es típusra, ami minimálisan drágább a VX450-től viszont már moduláris felépítésű. Teljesítménylapjaik a Corsair hivatalos oldalai alapján teljesen megegyeznek: VX450 és HX450.

A HX450-nel kapcsolatban nem találtam zizegésről, ciripelésről szóló hozzászólásokat, de egy hsz alapján elvileg a két táp belseje nagyrészt megegyezik.

Nem szeretnék ilyen zizegéses problémába belefutni, így előbb inkább rákérdezek, hogy ez a zizegés típus hiba? Ha nem akkor mitől jelentkezhet? Valami alulterhelésről is irogattak páran, hogy amiatt fordul elő.

A gép amit vinni fog a közeli 1-2 évben:
- Asus P5k Premium
- Q6600 alapon használva
- HD4830 alapon használva
- 2db Samu 750GB F1
- 1db Samu 80GB Sata
- 2db DVD író (1db IDE, 1db Sata)
- 3db 12cm házhűtő + 1db 6cm winyóhűtő
- Audigy Gamer hangkari

A konfig IDLE 120W magasságában fogyaszt és nagyon idegesítene, ha a táp zizegését kellene hallgatnom, még ha nem is veszélyes a gépre nézve.

read-only mode on the forum

(#30968) vzsryl válasza AtHoS (#30967) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Igen, alulterheléstől előfordulhat zizegés. De ha a procidat meghúzod kicsit, akkor már tuti nem fogsz ciripelést hallani. :D
Úgy tudom az FSP Everest-ek nem zizegnek kis terheléstől, és ráadásul 4-5k-val olcsóbbak is a Corsair-eknél. Tehát én inkább egy 400-as vagy 500-as Everest-et javaslok. (Everest seria moduláris.)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#30969) Gerisan válasza bartucc (#30958) üzenetére


Gerisan
tag

ha megveszem a gtx260-t akkor nincs pénz tápra már sajna ha a 9800gtx+-t akkor még tudok tápot venni.

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#30970) szitaati válasza AtHoS (#30967) üzenetére


szitaati
aktív tag

Nekem a pesti konfogom (adatlap) a húzott procival olyan 100-110 W körül fogyaszt alapon, és nem zizeg a VX450. viszont nagyon halk. ;)

Más: Szeretnék tanácsot kérni a tisztelt uraktól, hogy max. 10k-ig mit ajánlanak egy döglött FSP 400 Green helyébe. Ha jól vagyok informálva a Gigabyte SuperB 460-nak ugyanez a bele, csak több rajta a csatlakozó.
A következő konfigot kellene vinnie:
Athlon Xp 2000+ @ 2100Mhz, Abit Nf7-S alaplap, 2 Gb ram, Radeon 9800, 2 vinyó, 1 cd-író, 1 dvd-író, 1 db házventi.
Viszont ha később Pesten gépet cserélek, akkor a jelenlegi megy haza, sőt, elképzelhető, hogy előtte még a pesti is kap egy négymagos procit meg erősebb videokarit. Szóval szeretnék valami jövőbemutató dolgot venni, ami tudom, hogy 10k-ból necces, de most ennyi van. Egyébként a Green FSP épp 3 évet bírt, de legalább nem vitte magával a gépet. Kicsit paráznék ugyanilyet venni csak Gigabyte matricával.
Köszi a segítséget.

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#30971) joshua7 válasza Dyno (#30944) üzenetére


joshua7
veterán

Nekem az Ipon nem ír semmiféle limited warranty-ről, meg apróbetűs részt sem láttam. Nekem simán az évek számítanak, naná. :) Akkora különbség nem lehet egy HX620 meg Modu82+ 625 között, h az utóbbit vegyem a +6-7k meg a -3-4év gar miatt. ;)

Semper Fi

(#30972) L4rs


L4rs
tag

Üdv mindenkinek.

Van egy gépem, amit fejleszteni szeretnék, de nem tudom meddig elég a tápom.

Jelenlegi konfiguráció:
Abit BP6 (BX chipsetes dual S370)
2db 500MHzes Celeron A
2db 256MB-os SD RAM
Voodoo 5 5500 (2GPU-s, 64MB-os)
2db Voodoo2 SLI-ben (12MB-osak)
2+4portos USB 2.0 kártya
PCI-os IDE RAID vezérlő
ISA LAN kártya (10 és 100Mbit/s-os csatlakozóval)
Bővíthető memóriás ISA hangkártya
Pioneer DVD olvasó
Floppy meghajtó
80GB-os IDE HDD

Jelenleg egy FSP ATX-350PNR 350W-os tápegység hajtja, de ki szeretném cserélni a vinyót két 40GB-osra. Van benne egy IDE Mobil Rack is, ha abba is egyszer-kétszer beleraknék egy vinyót, azt is el kellene bírnia.

Régi motorosok mennyire emlékeznek ezen nem mai hardverek fogyasztására? :U Mert réginek biztos régiek, de az nem azt jelenti, hogy keveset is fogyasztanak. Pl a Voodoo-k melegszenek elég rendesen. De ha azt nézzük, minden bővítőhelyet telepakoltam...

Szóval mit bír még a táp, mennyi motyót rakhatok még bele - mert gondolkoztam a RAID 1+0-n is, amihez még több vinyó kell - vagy mit ajánlanátok helyette?

(#30973) Májsztró válasza L4rs (#30972) üzenetére


Májsztró
addikt

Annak a tápnak még talán 2 ilyen kaliberű gépet is el kéne ,hogy bírjon . Bár konkrét értéket nem találtam a procikra :) Nálad ,hogy megy ? 2x500 , vagy 2x366@500 ? Nálam az utóbbi volt :)

(#30974) Dyno válasza Dare2Live (#30950) üzenetére


Dyno
veterán

Mint már írtam is, tényleg én lihegem túl, valahogy megint lényszerem van. :B Igen a konfigom az ami oda van írva mind a kettő.

(#30955) zsoltbest:Oké használd egészséggel.Választ feljebb meg is kaptad, körülbelül 100%-ig egyet is értek a kollégával.

(#30967) AtHoS:Gépednéél már nem zizegne egyikse, nekem is zizeg, de nem azért emrt alúl van terhelve, hanem mert, VGA-m túl sok zajt küld vissza a tápra és így tűri......

(#30969) Gerisan:Macron belesek szoktak lenni a DTK-k, legalább is amit egyszer havernak tettem be a gépébe az Macron beles volt.
Kevéske lesz a GTX260-nak.Inkább ne probálkozz vele.

(#30970) szitaati:Írtad is nem vitte a gépet magával!Nyugodtan vegyél egy Giga 460-t.

(#30971) joshua7:Gyártó szokta adni, Corsair oldalán is asszem ugy van feltüntetve.

(#30972) L4rs:Ezek a procik még az 5V-ról kajálnak igaz?Voodoo 2 Sli még nem eszik drasztikusan sokat.
De szerintem fogja bírni még bőven a plusz vinyó max 6-8W-t ha megkajál, ennyitől nem fog megfeküdni a táp.

(#30973) Májsztró :Azért fusd át újra......ezek még nem 12V-ról zabálok.....

[ Szerkesztve ]

(#30975) Májsztró válasza Dyno (#30974) üzenetére


Májsztró
addikt

Írtam is ,hogy fogyasztásra nem találtam hamar gyorsan semmi érdekeset. De annak a tápnak akkor is elégnek kéne lennie , ha még 5 vinyót is tesz bele. Úgy vélem :K

(#30976) L4rs


L4rs
tag

Köszönöm a gyors segítséget. :R

Sima, gyári Celeron 500-ak. Linkre kattintva: Max power dissipation 27.2W Azt nem tudom hány voltról kapnak áramot.

A tápon van egy SATA tápcsatlakozó is. Azt átalakítóval (SATA to molex power adapter) nyugodtan rárakhatom a VGA-ra? Négy eres SATA tápcsatlakozó, nincs rajta még egy narancssárga is, mint pl az FSP ATX-400PNF-en.

Májsztró: szóval akkor szerinted 50-60-70%-os kihasználtságú a tápom?

[ Szerkesztve ]

(#30977) szitaati válasza Dyno (#30974) üzenetére


szitaati
aktív tag

Igen, nem vitte el, de 15k-ért nem azt várom(anno annyi volt), hogy 3 év után beadja a kulcsot. Most egy 9éves 230W-os Acorp viszi az otthoni gépet, ami a 9 évéből 8at bizony végigszolgált. (mondjuk pont ezért nem akarom a tápvásárlást sokáig húzni).
Szóval vmi meggyőző alternatívát szeretnék a Giga mellé, aztán meglátjuk mi lesz belőle.
Remélem létezik ilyen alternatíva. :)

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#30978) Májsztró válasza L4rs (#30976) üzenetére


Májsztró
addikt

Ha annyit vesz fel a proci mint írod , akkor a két proci cirka 60W-ot vesz fel 5V-ról. Dyno szerint ezek még 5V-ról esznek, ezért is néztem az 5V-os ágat.

Most egy ilyet néztem : FSP250-60EP , mert így hogy PNR , nem találtam meg az FSP honlapján. Ez a 250-es táp tud 12A-t 5V-on. Valszeg elégnek is elégnek kell ,hogy legyen abba a gépbe. A tiéd meg bő 100W-al keményebb. Meg gondolom 1-2 A-al az 5v-os ága is erősebb.

szitaati:[FSP Saga 400W] esetleg ez lehet vele pariban. De 1-2K-val drágább ahogy nézem. Illetve még ettől 2K-val drágább [FSP 400-60GHN],bár itt a GHN elírás lehet , illetve első hsz-ben nem találtam meg FSP honlapon sem. Az utóbbival van párban még az [FSP Saga 450W] és az FSP GreenPower 400-60GLN] ,ettől meg csak 397 Ft-al drágább az [FSP Saga 500]-as. De itt már cirka ezresenként másik és másik táp van egész a csillagos égig.
Szóval alternatíva a Giga mellé a 400-as Saga FSP-ből, sztem.

[ Szerkesztve ]

(#30979) linker


linker
csendes tag

Sziasztok!

Milyen, és mekkora tápot ajánlanátok a következő konfighoz:
- Gigabyte GA-X48-DQ6 alaplap
- Intel Core 2 Quad Q9300
- 2 db Sapphire 4850 1GB DDR3 CrossFireX-be
- Corsair 2x2GB DDR2 800MHz (4-4-4-12)
- 1, vagy max. 2 Samsung SATA II-es winchester (max. 320 GB)

Elsősorban Corsair tápok érdekelnének.
A Corsair weboldalán az jött ki, hogyha nem húzom, akkor min. 520W-os, de ajánlott az 550W, ha húzom akkor meg min. 620W.
Tényleg kell ennek a konfigurációnak ennyi?

Kösz a válaszokat előre is.

(#30980) bartucc válasza linker (#30979) üzenetére


bartucc
addikt

Fogyasztás kalkulátoroknak nem szabad hinni, ezt már elmondták párszor, egyszerűen nagyon nem hiteles. Egy HX-450 is bőven elég lesz hozzá.

Májsztró: nem igazán ajánlanám a Saga-t. Ár/értékben kb Chiftech szinten, szval sokkal jobbat adnak annyiért. 1. hsz-ban benne van a lényeg, sztem egy PNF is jobb a Saga-nal. Inkább a gigabytot!

L4rs: elég lesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#30981) Dyno válasza szitaati (#30977) üzenetére


Dyno
veterán

És mi baja lett? mert lehet hogy apró 1-2K-s hibája van.......

(#30982) Haart


Haart
addikt

Az a jó hogy a 425W-os Modu82 Enermax tápocska ugyanazt tudja mint a VX450. Lehet azt kéne venni :D Úgyhogy névlegesen a kettő egyenlő sztem a 25W névbeni eltérés nem számít. Igazam van é? ;]

[ Szerkesztve ]

(#30983) Dyno válasza Haart (#30982) üzenetére


Dyno
veterán

Főleg hogy a VX450-ben egy 400W-os Seasonic bél van :DDD

(#30984) linker válasza bartucc (#30980) üzenetére


linker
csendes tag

Kösz a választ, én is a HX450-et néztem ki erre a célra, csak biztos akartam lenni hogy jó választás, es elég amit tud.
A wattkalkulátorért meg sorry, benne is volt az 1. hsz.-ben :B , hogy nem hitelesek.

(#30985) Haart válasza Dyno (#30983) üzenetére


Haart
addikt

Hát akkor meg pláne, ha csak a teljesítményt írták át :D

(#30986) bartucc válasza Haart (#30985) üzenetére


bartucc
addikt

Ha minőségi a elektronika igy szokás:D(giga superb 460W)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#30987) Gerisan válasza Dyno (#30974) üzenetére


Gerisan
tag

Köszi!Akkor marad a gtx+ fsp páros

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#30988) Májsztró válasza bartucc (#30986) üzenetére


Májsztró
addikt

Éppen msot vetettem alá egy kis tesztnek . Furmarkot nyomattam ,meg Prime95-t. Egyszerre terheltem az egész gépet. Sztem meg sem érezte :DDD

(#30989) szitaati válasza Dyno (#30981) üzenetére


szitaati
aktív tag

Amikor először meghalt akkor didyman megjavította(4,5K), azzal ment még egy darabig, aztán újra beadta a kulcsot. Először a primer oldali fetek szálltak el, amivel az volt a baj, hogy ugyanolyan típust nálunk nem kapni, így helyszűke miatt kisebbek lettek beletéve. Másodjára nem tom mi ment ki benne, didy azt mondta nem tud most foglalkozni vele, a táp kuka kb. A venti még jó lesz belőle. :)
Ha a Giga SuperB 460-nak ugyanaz a bele, mint a most meghalt FSP Green-nek, akkor ahogy nézem nem éri meg FSP-ként megvenni. Kevesebb rajta a csatlakozó, és drágább is.
Szóval vagy veszek vmi gagyibbat, vagy vegyem meg a most meghalt tápomat újként, giga matricával? :F

[ Szerkesztve ]

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#30990) bartucc válasza szitaati (#30989) üzenetére


bartucc
addikt

Ne vegyél másikat, ennél jobb ennyiért nincs, és lehet hogy javítva lett az a gyengeség, a köv.-nek lehet semmi baja nem lesz.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#30991) Dyno válasza szitaati (#30989) üzenetére


Dyno
veterán

Ha ez emg nyugtat, Barátnőmnek, ezt viszi: pentium 3,2GHz@4,1GHz,2x512ram,80giga samu ide,160giga seagate ide,160giga samu sata,320giga samu sata, 4ház venti, 4darab neon, 3darab led világítás, Asus HD3650@880/110 512megás+venti rajta,TV tuner, 2DVD író........tényleg 24/7-ben megy neki a gép kábé 6hónapja és egy Giga 460W-os viszi, tudom bőven elég hozzá, de a proci eléggé megvan rángatva, továbbá a VGA is......de csendben viszi.

(#30992) bartucc válasza Dyno (#30991) üzenetére


bartucc
addikt

Btnőd se ilyed meg a tuningtól ezek szerint ;]

De nagyon jó táp, barátomé is elég sokat megy, 8800GT-vel meg tuningolt E2180-al és egy éve semmi baja.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#30993) Májsztró válasza bartucc (#30992) üzenetére


Májsztró
addikt

kocka csajt nem láttál még ? ;) :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

(#30994) szitaati válasza Dyno (#30991) üzenetére


szitaati
aktív tag

Hát akkor próba cseresznye, beleugrok mégegyszer...
Köszi a segítséget. :R

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#30995) Dyno válasza bartucc (#30992) üzenetére


Dyno
veterán

Nem kocka csupán életének egy része a gép, de én csinálom mindig neki tuningot is én lőttem be, megy többet is a proci csak így a melegben elsül felette a gyári cooler. :)) Mikor még nekem az új házam nem volt meg betettem kiprobálni a Sharkoon-t, 4,6GHz-n járatta a procit. :DDD

(#30996) bartucc válasza Dyno (#30995) üzenetére


bartucc
addikt

Ezek voltak azok, amik mentek 8 gigát, és Wb rekordosak azóta is.... Sejtettem hogy te állítottad be a tuningot, a 3650-hez nem is árt. :N Mennyi fesz emelés kellett a 4,6-hoz?

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#30997) Dyno válasza bartucc (#30996) üzenetére


Dyno
veterán

Most nem akarok baromságot írni, de valami 1,46V-ra emlékszem, de nem esküszöm meg rá.Sharkoonom így is 52°C alatt tartotta.

Én még régebben igaz vízzel, de egy iylen prociból sikerült kihoznom 3,9GHz-t.PErsze kölcsön alaplappal, arra már nem maradt pénzem, csak a procival. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30998) cselt


cselt
senior tag

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Nemrégen sajnos elhalálozott az eddigi Coolink 450 Wattos tápom (CP-4512P) és helyette vásárolnom kellene egy másikat, de a kínálat elég széles a tápegységek piacán, így nehezen találom meg a megfelelőt. Kicsit beleolvastam a fórumba, és egy tesztet is olvastam a Corsair CX 400-as tápról, amiről itt is jókat hallottam. Elég lehet az az én gépemnek?

Konfigom:
Asus P5KC
Intel Core 2 Duo E8200
2 GB DDR2 memó
8800GT
250 és 500GB-os sata vinyók

Esetleg ha a későbbiekben fejleszteni szeretném a konfigot, akkor is elegendő az a 400 watt? (több ram és jobb videokari)

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#30999) 14adam válasza cselt (#30998) üzenetére


14adam
addikt

Hello.Igen,a későbbi bővítéshez is elég

(#31000) cselt válasza 14adam (#30999) üzenetére


cselt
senior tag

Köszönöm a gyors választ! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.