Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31101) kem válasza krypton (#31100) üzenetére


kem
addikt

Ha a széria ugyanaz akkor csak a benne lévő kondiban térnek el,másban tudtommal nem.

Köszi!

(#31102) Dyno válasza Pero (#31093) üzenetére


Dyno
veterán

Természetesen jó teljesítmény tőle.

(#31090) vergilx:Kevés helyen kapni, de szerintem inkább felejtsd el, mert elég kétes tápk, nagyon nagy a szorás az iránt hogy hogy válogatják emg a belet.

(#31092) Erdei88:Corsair CX 400 vagy FSP Everest 500W, útóbbi moduláris.

[ Szerkesztve ]

(#31103) Fecogame


Fecogame
veterán

Egy kérdés:

Létezik olyan táp, amin van 20 pines csati + ennek a régebbi változata, és kapcsolós?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#31104) bartucc válasza Fecogame (#31103) üzenetére


bartucc
addikt

Hát a régebbi alatt nem tudom pontosan mit értesz, a 20-as is annak számít. Vagy 20-as és 24-esre gondolsz?

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31105) Fecogame válasza bartucc (#31104) üzenetére


Fecogame
veterán

Nem, hanem olyanra, amin kettő csatlakozó van külön ( szintén alaplapra megy ) és kb. 10 vezeték van egy-egy csatlakozóján.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#31106) kem válasza Fecogame (#31105) üzenetére


kem
addikt

Amire Te gondolsz az az AT szabvány. Létezik átalakító, csak az a gond, hogy azoknál a gépeknél a tápot kapcsoltad egy gombbal, nem pedig az alaplapra volt rádugva a powergomb. Használtat lehet szerezni régi házból 500Ft-ért kb.

Köszi!

(#31107) krypton


krypton
senior tag

FSP 400PNF vagy GIGABYTE SUPERB 460W a jobb választás?

[ Szerkesztve ]

(#31108) Fecogame válasza kem (#31106) üzenetére


Fecogame
veterán

Igen, erre gondoltam.

Nem kell átalakító, pont az a lényeg, hogy legyen rajta 20 pines is meg az AT-s is, meg kapcsoló is. :B

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#31109) Haart válasza bartucc (#31086) üzenetére


Haart
addikt

Ment privi :C

(#31110) vergilx válasza 14adam (#31091) üzenetére


vergilx
őstag

hali!
köszi,nekem az origi Tagan kellene :R

(#31111) bartucc válasza Fecogame (#31108) üzenetére


bartucc
addikt

Sejtettem, de nem láttam értelmét. Akkor ez egy p1-es körüli gép lehet.... Ilyen tápról nem igazán tudok, átalakítóval max. (kicsit kifutott kategória már az AT szabvány)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31112) Fecogame válasza bartucc (#31111) üzenetére


Fecogame
veterán

Igazából nem akarom elmondani, mi a cél. Majd úgy is meglátod :K

Az átalakító mit alakít át? a 20 pint?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#31113) krypton válasza krypton (#31107) üzenetére


krypton
senior tag

Ebben valaki tudna segíteni. És azt is megtudná mondani, hogy miért?

(#31114) bartucc válasza krypton (#31113) üzenetére


bartucc
addikt

A gigabyte halkabb, nagyobb hatásfokú. A PNF az egyik legstrapabírobb táp, ebből a szempontból tudom csak kiemelni. Én a giga-t valasztanám.

Fecogame: bár érdekes a dolog, mert ATX-es táp más feszültségeket is előállít. Ebből házi forrasztgatás lesz, úgy látom...(nem készítenek tudtommal átalakítót gyárilag, a gugliban is csak házilag megoldott módszereket olvastam)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31115) AtHoS válasza nyunyu (#31088) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Sokkal rosszabb a ciripelo FSP tapok aranya, mint a Corsair-eke"

Hát ezzel belém hoztad az ideget. Holnap mindenesetre kiderül, hogy mellényúltam-é. Most már csak reménykedni tudok, hogy rendben lesz.

Asszem nem véletlenül a saját tapasztalatot tanulja meg az ember a legjobban. Legrosszabb esetben eladom a picsába :DDD még ha bukok is rajta pár ezrest
Holnap reggel megyek a tápért, szóval nem kell sokáig merengenem rajta, hogy milyen lesz.

Azért nálam nem lesz extrém alacsony terhelés a Q6600+HD4830 társaságában. Igaz tyuning nincs egyiken se, de így is 100W fölött kajálgat alapon a cumó.

read-only mode on the forum

(#31116) krypton válasza bartucc (#31114) üzenetére


krypton
senior tag

Oké akkor giga lesz. Köszönöm szépen a segítséget.

(#31117) Fecogame válasza bartucc (#31114) üzenetére


Fecogame
veterán

Na, akkor ez lesz. Köszi a helpet! :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#31118) siriq válasza Laci4 (#31095) üzenetére


siriq
őstag

Hali.

Vegul szetkaptam a tapot. Igen csak poros volt. Azota mukodik (kb 3 ora). Szoval ugy nez ki hogy franko. Mondjuk az lehet hogy belul a kabeleknel iszonyat poros volt es athuzott rajta valami kosza aram?

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#31119) bartucc válasza AtHoS (#31115) üzenetére


bartucc
addikt

Talán Dyno mondta vmelyik nap: a ciripelés nem csak alulterheltségtől lehet, hanem hogy a vga túl sok zajt küld vissza a tápnak, erre talán érzékenyebbek a Corsairok...

siriq: érdekes amit mondasz. Por elvileg nem vezeti az áramot. A tapasztaltabbak sztem tudnak rá ötletet mondani, mitől lehetett.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31120) 04ahgy válasza bartucc (#31119) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Core i7 mellett még olyan táp is ciripel(het), ami egyébként nem. És nem a táp hibája, hanem a PWM üzemel csökkentett terhelés mellett a hallható tartományban.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#31121) Haart


Haart
addikt

Figyelem figyelem! Help kéne. Kellene tápra köthető cpu 12V-os hosszabbító. Mert alul van a tápom és nemér fel a prociig a csatlakozó, így kifacsarva kell használnom. Minél előbb kéne valami, aki tud bármi ilyesmiről vagy lát boltban az szóljon priviben :D THX :R

(#31122) siriq válasza bartucc (#31119) üzenetére


siriq
őstag

Valami miatt nedves volt a por illetve porcica(ak). Gondolom mert iszonnyu paratartalom van itt angliaban, foleg ahol vagyok(to mellett),

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#31123) 14adam válasza Haart (#31121) üzenetére


14adam
addikt

Itt van.24 pines hosszabtó és 4 pines is ;)

[ Szerkesztve ]

(#31124) stol


stol
addikt

Kötelező!

[HKC 550W Miniteszt!]
.
.
.
.

[ Szerkesztve ]

(#31125) siriq


siriq
őstag

Sajna nem jo. Szoval keresek egy tapot.
Ha lehet 80+bronze vagy silver minositesu legyen. Csendes, jo a tuning velet stb.(ne ciripeljen)
Szoval mit is vegyek?

Innen vennem meg.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#31126) Zsubi válasza stol (#31124) üzenetére


Zsubi
őstag

Ez köszi! Nekem is most perpillanat ilyen táp van a vasamban de ahogy vége lesz a vizsgáknak és elkezdek dolgozni azonnal lecserélem egy Corsair HX450-re az biztos :K
Csak az a baj hogy ebben az ár szegmensben nem kapsz ennél jobb tápot sajna, ennyi pénzért ilyen tápok vannak csak :W

[ Szerkesztve ]

(#31127) stol válasza Zsubi (#31126) üzenetére


stol
addikt

Csak az a baj hogy ebben az ár szegmensben nem kapsz ennél jobb tápot sajna, ennyi pénzért ilyen tápok vannak csak

Ez így ebben a formában NEM igaz.
HIPRO 350W 3év jótállással 7200-
Ugyanez 400W-al 8200. Mindkettőben az a Delta bél van, ami P-PFC-s Chieftec-ekben.

Aztán ott vannak a kicsi FSP-k.

Mind-mind 9ezer alatt :K

(#31128) 14adam válasza stol (#31124) üzenetére


14adam
addikt

Jól gondoltam,hogy jót fogok vigyorogni :D Köszönjük a minitesztet :R

[ Szerkesztve ]

(#31129) Dyno válasza stol (#31127) üzenetére


Dyno
veterán

Ezek is Delta belesek?

Amúgy meg grat. végre levan leplezve az a retkes hákácé.....

(#31130) stol válasza Dyno (#31129) üzenetére


stol
addikt

Igen.

(#31131) Zsubi válasza stol (#31127) üzenetére


Zsubi
őstag

Igazad van :R

(#31132) Dyno válasza stol (#31130) üzenetére


Dyno
veterán

Na hát akkor nagyon frankó az áruk.

(#31133) Haart válasza 14adam (#31123) üzenetére


Haart
addikt

Nagy vagy kösz :R

(#31134) Zeratul


Zeratul
addikt

(#31135) Májsztró válasza Zeratul (#31134) üzenetére


Májsztró
addikt

Az enyém kb . a Gaming PC. Ahogy nézem maxba kb. 200W-ot vesz le.... ezek szerint a tápom 2x-esen túl van méretezve a gépemhez :)

(#31136) Traxx válasza stol (#31127) üzenetére


Traxx
őstag

Egy kérdés...én úgy emlékszem, hogy a GPS Chifikben csak a 350-es kapott passzív PFC-t, a 400-as már aktívval szuszogott. A Delta ezek szerint készítette a 400-ast mindkét félével, és a Chifi az aktív mellett voksolt? Csak mert ennek fényében érdekes, hogy miért passzív a 350-es (és miért aktív a többi Deltás)... :U

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#31137) Traxx válasza vergilx (#31110) üzenetére


Traxx
őstag

A Tagan tápot nem gyárt, hanem matricáz, éppúgy, mint a Chieftec, Corsair, stb. Kis hazánkban jórészt az EasyCon-okat lehetett kapni, azokat speciel a Topower gyártotta. És amihez az nyúlt, ritkán kapott ajánlott plecsnit :D

Maga a Tagan tipikus példa arra, hogyan adjunk el csilivili vackot heroináron. Van a Superrock szériája, ami (részben) Enhance beles, na az talán normálisabb...de idehaza nemigen van, külföldi oldalakon a 400-asát 15-18K körül láttam, ennyiért lazán kapsz már Corsairt (sőt, még egy kis pénzed meg is marad), és erősebb is. Az 500-ast 20-22 körül, erőben az van a CX400 szintjén. Ilyen áron nem jó bolt.

Összefoglalva, szerintem ne nézegesd :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#31138) kfron válasza stol (#31124) üzenetére


kfron
aktív tag

Ezt kéne mutogatni a Discovery-n... Nem a köcsög gnúkat... :Y

[ Szerkesztve ]

(#31139) siriq


siriq
őstag

Az fsp-nek FSP 700-90TGN ezt a tapjat meg nem lehet kapni sehol?

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#31140) Tomate válasza kfron (#31138) üzenetére


Tomate
veterán

Inkább nézem a gnúkat. :D Ha tápot akarok látni feljövök a PH-ra...

(#31141) siriq


siriq
őstag

Most nyomatom a szoros fank tesztet a vga-ra meg stress teszta cpu-ra. Meg sem kotyan nekik meg a tapnak. Most kezdem elvesziteni a fonalat mi is lehet a hibas.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#31142) Dyno válasza siriq (#31141) üzenetére


Dyno
veterán

Nem értem, mosta kkor rossza tápot vagy mi?

Ha nincs semmi baja minek akarod lecserélni?

(#31143) siriq válasza Dyno (#31142) üzenetére


siriq
őstag

Sajna rosz. par ora terheles utan lelotte magat a gep megint. A hofokokat neztem azok rendben voltak. Ez van. 5 eves tap elfaradt.. :(

Szoval kerdes megint adott. Milyen tap ami goldos(80+ gold) van kapcsolo gomb rajta hatul(nem nezni hulyen :D ) , jo tuningra stb..
Mondjuk igazabol arra az fsp-re izgulnek amit emlitettem de meg nem lehet kapni. legalabbis en meg nem talaltam meg angliaban.
Takaritas hatasara talan van meg 1 honap idom. Remelem.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#31144) vergilx


vergilx
őstag

Egy Tagan,pl egy 680W os,melyik másik tápgyártó szintjén van?

(#31145) stol válasza vergilx (#31144) üzenetére


stol
addikt

Csak 6-ot kéne visszaolvasni b+ :W

(#31146) Dyno válasza siriq (#31143) üzenetére


Dyno
veterán

Figyelj már 700W-t mi a ráknak???200-220W körül kajál a géped.VEgyél FSP Everestet 85Pkusos van és az Silver minősíétsű.

(#31147) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!
Halk, megbízható 300W tápot keresek.
Iponnál eltünt a 300-as Chieftec, helyette tudnátok ajánlani másikat?

Előre is köszönöm a segítséget.

PSN: sirarcheer

(#31148) Dyno válasza sirarcheer (#31147) üzenetére


Dyno
veterán

(#31149) bartucc válasza 14adam (#31123) üzenetére


bartucc
addikt

Már rég kerestem az oldalt, itt láttam 4-8 pines átalakítót, amit ajánlottam volna neki. THX a linkért.

04ahgy: félre ne érts, egy szóval se akartam azt mondani hogy a táp hibája. :N

stol:
végre talán megéri a nép hogy a HKC nem hiába olcsó... :R

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31150) vergilx válasza stol (#31145) üzenetére


vergilx
őstag

jó és mi a faszér hurrogsz?
reggel siettem,nem néztem meg,senki nem kérte hogy okosíts.

Traxx:értem,nem gondoltam volna,hogy a Tagan egy szar.Most egy Gigabyte superb 460 am van,de gépet ujítok nyáron(kb. q9550,48701gb,uj ramok,vinyók stb...),és akarok egy nagyobb tápot,mert ezt sztem eléggé terhelné,és hangos lenne.
Akkor inkább egy Seasonic beles Corsair?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.