Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30451) vzsryl válasza sourcer (#30450) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Elég lesz hozzá bőven. Ennél nagyobb táp mindennapi felhasználáshoz nem is kell.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#30452) bartucc válasza Baboon (#30449) üzenetére


bartucc
addikt

Hát az kevés pedig, nem nagy a légszállítása. Egy idő után el fog halálozni a táp. Asus Atlas, vagy csak simán?

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#30453) Baboon válasza bartucc (#30452) üzenetére


Baboon
senior tag

[link]

Ilyen atlas.
Egyébként semmi nem hiányzik ebből a tápból, abba a lukba illeszkedik bele a fedél bal oldalán lévő fehér akármi. Ha ott lenne vmi nem illene bele.

[ Szerkesztve ]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#30454) bartucc válasza Baboon (#30453) üzenetére


bartucc
addikt

Ja értem. Hát nem hinném hogy a legjobb darab, olyan codegen minőségnek tűnik elsőre, bár táp belső elemzésbe nem mernék belefogni (ahhoz több ismeret kellene, mmint részemről)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#30455) Dyno válasza Baboon (#30453) üzenetére


Dyno
veterán

ELméletileg Super Flower beles, inkább cseréld le, mert veszélyes.FSP 400PNF avgy CRG450 tökéletes lesz, vagy ha többet szánsz rá akkor Gigabyte 460W, vagy Corsair CX400.

(#30446) Loituma69 :Irodai gép?

(#30441) makkai:Tökéletes a gondolat menet. :)

(#30456) Fehérsólyom válasza bartucc (#30448) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Gondoltam 10.000.- körül megoldható, de látom, hogy erre nem sok esély van. Persze ott a másik oldala, hogy sz*rt nem érdemes venni, mert mindig is volt és valószínű lesz is gépem, így a továbbiakban is fel tudom majd használni. Nagyon köszönöm segítséged, megnézem melyik mennyibe kerül!

(#30457) brumesz


brumesz
aktív tag

hello!
tanácsot kérnék
az alábbi konfighoz melyik táp lenne jobb a kettő közül?
FSP 400W (400-60GLN)
vagy
HiPro 700W?
nagyjából egy árban tudnám őket beszerezni

a konfig:
am2+ alaplap, integrált hd3200 vga-val
phenom II 710
4*1GB geil ultra
kb. 9800gt vagy hd 4770 erőszintű videokari (ez még változhat, de kb ez a kategória)
1 dvd író
2db 7200rpm vinyó
2 vagy 3 házhűtő venti, 12cm

usb bill, egér, néha iPhone bedugva, kártyaolvasó, bluetooth-stack

tudom, hogy az fsp jónak mondható,hajlok is rá , de a 400w kicsit kevésnek tűnik
elég lenne?
és még egy nemtúl brutális tuningot is tervezek. nem rekordkísérlet, vagy ilyesmi, szimplán egy 3ghz körüli proci sebesség

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#30458) Dyno válasza brumesz (#30457) üzenetére


Dyno
veterán

Elég lenne, emrt a konfigod úgy hogy 3GHz-ra húzod a cpu-t ugy eszik majd max 200-220W-t.700W-os hipro fölösleges, továbbá az FSP jóval minőségibb.

(#30456) Fehérsólyom :Ott van még a Gigabyte Superb 460W, ez halkabb mint a csifid.

(#30459) brumesz válasza Dyno (#30458) üzenetére


brumesz
aktív tag

köszi a gyors választ :R

amúgy, csak hogy a topichoz is hozzá szóljak:sokan írják hogy a cooler master extreme power nem ajánlott...hát, nekem 3 éve van egy 430wattos darab a jelenlegi gépemben, és semmi baja:)
nem fagyogat a gép, és halk a táp

[ Szerkesztve ]

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#30460) Davidof92


Davidof92
senior tag

Üdv (jöttem megint a béna kérdéseimmel)
Egy fsp 400-60gln(400hln) táp elbír egy 8800gtx-et? Az adatlapomon lévő konfigba menne(tudom procilimit, de engem ilyenek nem érdekelnek).

[ Szerkesztve ]

(#30461) Dyno válasza Davidof92 (#30460) üzenetére


Dyno
veterán

Igen elbírná.

(#30459) brumesz:Ez azon enm változtat hogy szar minőségűek benne a kondik. :(

(#30462) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok!

Mi a véleményetek az OCZ tápokról?

(#30463) Dyno válasza VinoRosso (#30462) üzenetére


Dyno
veterán

Alapjában véve nem rosszak, de ha írsz egy pontos típust többet tudunk segíteni, továbbá volt itt róluk teszt ph-n is.

(#30464) Haart


Haart
addikt

Nah megvettem az új tápom Everest 80plus 500W. Negatívum hogy jóval kb10cm-e rövidebb a cpu 8 pines csatlakozója mint a VX550-nek. Épphogy elér a prociig mert alul van a tápom. Pozitívum a modularitás. Hangban kb ugyanaz sztem a kettő. Egyenlőre ennyi most tettem be 20 perce :K

(#30465) toldy


toldy
őstag

Hali
Lenne egy olyan kérdésem hogy egy q8200 hoz és egy ati 4770 ( esetleg 4850) mekkora táp kéne? Tuning egyáltalán nincs, úgy elég a 300w ? ( a gépben noti hdd és odd van)

Az élet nem habostorta.

(#30466) vzsryl válasza toldy (#30465) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hali!
Gigabyte SuperB460W tökéletesen elég oda.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#30467) 14adam válasza toldy (#30465) üzenetére


14adam
addikt

Ahogy a kolega is mondta.De egy márkás pl 300-as Fsp az vinni fogja ;) Ha codegen vagy bármilyen hulladékod van azt inkább ne dugd rá

[ Szerkesztve ]

(#30468) toldy válasza vzsryl (#30466) üzenetére


toldy
őstag

A helyzet az hogy a táphoz kötve vagyok mert egy silverstone sugo sg05 itx házban van benne és elég speckó a mérete.[link]
egyébként egy 80 plus-os silverstone táp van benne

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#30469) VinoRosso válasza Dyno (#30463) üzenetére


VinoRosso
veterán

A ModXStream és a GameXStream szériára gondoltam 500-600Wig.A lényeg, hogy megbízható legyen, jó hosszú élettartammal.

(#30470) bartucc válasza Fehérsólyom (#30456) üzenetére


bartucc
addikt

Pont a giga-hoz nem írtam árat, az 10k-ból meglenne. ;)

VinoRosso: az 500W-os is szinte minden géphez elég. Milyen konfighoz kellene?

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#30471) Dyno válasza toldy (#30468) üzenetére


Dyno
veterán

Elegendő lesz bőven!

(#30469) VinoRosso :ModXStream(500,600W)-ek Sirtec belesek, hát én inkább azt mondom hoyg hanyagold, emrt árához képest nem a legjobb vétel
GameXStream-ek viszont FSP belesek minf főleg az 500-600W-os típus ők még normális árban is vannak, de igazából mihez kellene?Mert az áráért van Corsair, az pedig egyértelműen jobb vétel. :)

(#30472) Chaser válasza Haart (#30464) üzenetére


Chaser
titán

Sztem ez full ugyanaz mint az Epsilon, csak moduban, akkor meg biztos jó :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30473) Májsztró


Májsztró
addikt

Egy FSP700-80GLN mennyire lenne túlméretezett a gépembe ? :DDD

(#30474) Dyno válasza Májsztró (#30473) üzenetére


Dyno
veterán

Hát nagyon kábé 25-30%-ban használnád ki.Továbbá 700W-os FSP már inkább hanyagolandó........nagyobb típusokkal tesztek bizonyítják hogy vannak problémák, igaz konkrétum csak a 900W és a 1010W-al volt.
De én emgkérdezném már tőled, mindenap mást akarsz venni.....Enermax most épp mért nem jó?talán kevesled a négyszázhuzonötwattott?
Továbbá Seasonicokkal mi a bajod?Illetve Corsairokkal?

(#30475) Májsztró válasza Dyno (#30474) üzenetére


Májsztró
addikt

Enermax nagyon is jó , csak drága a kicsinyem :D

Seasonic-okat pl meg sem néztem eddig. A Corsairokat meg olvastam ,hogy csak jót írtok róla , 300-350 W-ig FSP-t ajánlatok , felette általában Corsairt 650W-ig , ha jól veszem le itt közben az írásokból.

Ez a 700W-os FSP olcsó lenne. És most végre nem az átvágós fajtától . :)

(#30476) Dyno válasza Májsztró (#30475) üzenetére


Dyno
veterán

Mennyi lenne?Ha gari nincs rá akkor meg felejtsd el....

Seasonic emg a Corsair ugyan az, persze a CX400,VX450,HX450/520,TX650 esetében mindegyik Seasonic beles.

(#30477) Májsztró válasza Dyno (#30476) üzenetére


Májsztró
addikt

9 ropi , 1 hét gar

Ahogy nézegettem , a Seasonic ( aminek az oldalára ez van írva) még a kisebb W-os tápok is 20 meg 30K fölött vannak :Y Corsair meg olyan 10-20K-s intervallumban helyezkednek el. FSP-ből most a BlueStorm II-re bukkantam , azt 15K-ért láttam.

(#30478) Haart válasza Dyno (#30476) üzenetére


Haart
addikt

A hx620 nem seasonic beles?

(#30479) kfron válasza Májsztró (#30477) üzenetére


kfron
aktív tag

Ha beleszolhatok, sztem hanyagold... :( (Nem tetszik ez nekem... Biztos nem volt javítva?)
Az én 650w-os Fsp-m is elcsattant, 8 hónap után.
Fsp csak 500 Wattig jó (mostanság). Sajnos. :N

De ez a tápocska elég jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#30480) hotian


hotian
csendes tag

Sziasztok,

jelenlegi config: p4 celern D 2800Mhz, 1024Mb DDR, 120Gb PATA WDC, Nvidia 7600 GT AGP, PATA DVD olvasó.
Bundás kolléga már egy másik topicban ajánlott hozzá tápot (köszönet neki érte), viszont most ingyé hozzájutottam egy MaxUs PX-250W-hoz [link] (annyi a különbség, hogy az enyémnek csak 20 tűs az alaplapi cstija és "ver 2.03" van ráírva )
Ez a táp elbírja ezt a gépet? Ez a márka semmit nem mond nekem, de egy régi NEC pc-ből lett kihalászva. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#30481) Dyno válasza Haart (#30478) üzenetére


Dyno
veterán

De csak kihagytam. :B

(#30477) Májsztró :Ne fárasszálmár.....1hét gari egy tápra.Corsair CX400 nem tudom mért nem felel emg neked, vagy egy FSP Everest 400/500W-os.....

(#30479) kfron :600W-ig bőven jók, még útána is talán 700-ig,de régen se volt más a helyzet, ugyan uyg GLN bélre épülnek, az emg bizony egy jó pár éve a piacon vannak.

(#30482) bartucc válasza Májsztró (#30477) üzenetére


bartucc
addikt

Ilyen árban, 1 hét garival nagyon gyanús, és feleslegesen nagy. Egy CX-400-at inkább.

hotian
: hát sztem egy új FSP-t inkább, a lehető legkisebb is bőven elég lesz. Nem lehet rossz táp, de a kora miatt is meggondolnám.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#30483) mokkacsoki válasza bartucc (#30482) üzenetére


mokkacsoki
tag

Üdv tudnátok nekem ajánlani valamelyik 500W tápot.ami megbízható,és jó árban van? :F

Nemnagyon értek hozzá,ezértírok ide:S :R

[ Szerkesztve ]

A processzorok füsttel mûködnek. Ha kijön belõlük a füst, nem mûködnek tovább.

(#30484) Dyno válasza mokkacsoki (#30483) üzenetére


Dyno
veterán

Mihez kell?MErt 500W-t a legtöbb mai akár felsőkategóriás géphez is nagyon sok.

(#30485) mokkacsoki válasza Dyno (#30484) üzenetére


mokkacsoki
tag

Egy HD 4850 hez egy E7400 as procihoz és egy P5B laphoz.Lehet alatta is..csak van ez a problémám amit nemrég írtam alapórajelen is szemetel a vidi kari.Nah most tekintve hogy egyszer cserélve lett még az lehet hogy a táp vacakol..azért lehet veszek bele még1 -t megnézem úgy miylen:S:D erre érdekelne vmi nem túl drága de jó,hatékony táp.Ha azzal is ilyen akkor meg ph-s kollega a garanciáztatást úgy oldotta meg hogy újracsomagolta a VGA-t

A processzorok füsttel mûködnek. Ha kijön belõlük a füst, nem mûködnek tovább.

(#30486) vzsryl válasza mokkacsoki (#30485) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ehhez a konfighoz bőven elég egy 300-as FSP is. A VGA-d elég sokat fogyaszt, de az E7400-as az lepkefing, tehát egy minőségi 300-400W-os táp elég.
Ha fontos, hogy halk legyen, akkor Corsair 400CX.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#30487) mokkacsoki


mokkacsoki
tag

Most egy 500W pointof view black diamond van...de nem akarom "újra" legariztatni a karit ha nem próbálok meg mindent:) :R

A processzorok füsttel mûködnek. Ha kijön belõlük a füst, nem mûködnek tovább.

(#30488) rankesz válasza mokkacsoki (#30487) üzenetére


rankesz
veterán

Pedig a tápod rendben van, ott valami más lesz a hunyó. Estetleg próbáld ki egy haver tápjával, de új tápot ne vegyél mert kicsi rá az esély hogy az lenne a rossz.

(#30489) mokkacsoki válasza rankesz (#30488) üzenetére


mokkacsoki
tag

holnap érkezik meg az új procko ha minden igaz.ha azzal is ilyen akkor nem tudom mi tévő legyek:S A karit egyszer visszaküldtem már gariztatni,kaptam helyette egy másik "bontatlant zacskósat" és sajna ezzel is ilyen,esetleg a lap lehetne még a ludas?Bár én konkrétan ilyenről nem hallotam még hogy a lap miatt szemetelne. :W :W

A processzorok füsttel mûködnek. Ha kijön belõlük a füst, nem mûködnek tovább.

(#30490) rankesz válasza mokkacsoki (#30489) üzenetére


rankesz
veterán

PC-nél semmit nem zárhatsz ki... Lehet hogy rossz a vga slot, vagy pl a por miatt nem érintezik tökéletesen.

(#30491) mokkacsoki válasza rankesz (#30490) üzenetére


mokkacsoki
tag

Hát igen,de mindenből újjat,drága mulatság:S mondjuk ha a proci és a vidi kari jó,a lap meg a táp már a kisebb baj:)

A processzorok füsttel mûködnek. Ha kijön belõlük a füst, nem mûködnek tovább.

(#30492) Dyno válasza mokkacsoki (#30487) üzenetére


Dyno
veterán

Az a POF táp egy macron beles már múltkor leírtam mi vele a baj.
Vegyél egy Giga superb 460W-t, ez halk és kellőképpen erős is, táp okozhatja a szemetelést, ahogy m,ár múltkor írtam, nekem is volt ilyen kalandom.

(#30488) rankesz : Pedig a tápod rendben van, ott valami más lesz a hunyó. Estetleg próbáld ki egy haver tápjával, de új tápot ne vegyél mert kicsi rá az esély hogy az lenne a rossz.

Macron beles, valószínű már megvan neki 1-2éve....Macron pedig híres róla hogy elhasználódnak ennyi idő alatt benne a kondik, mert sajnos elég gyatra minőségűek....

[ Szerkesztve ]

(#30493) mokkacsoki válasza Dyno (#30492) üzenetére


mokkacsoki
tag

Hát,de nekem igazábol olyan táp kéne ami bírja cf-t mert a cél két HD 4850 es összerakva,vagy 70es.Azértis vennék olyan tápot ami idővel akár erre is jólenne:) :R

A processzorok füsttel mûködnek. Ha kijön belõlük a füst, nem mûködnek tovább.

(#30494) rankesz válasza Dyno (#30492) üzenetére


rankesz
veterán

Biztosan igazad van, de azért nem mondtam neki totális baromságot, javasoltam hogy nézze meg egy haverja tápjával is. :B

(#30495) Dyno válasza mokkacsoki (#30493) üzenetére


Dyno
veterán

Akkor Corsair VX450, vagy FSP Everest 500W, ezek már mind bírni fogjáka CF-t is.

(#30496) kfron


kfron
aktív tag

Aluggyatok má'! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30497) radi8tor válasza kfron (#30420) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Enermax Liberty Eco vagy nem Eco a javasolt?
Mintha az Eco adatlapján nagyobb teljesítmény lenne megadva a 12Vos ágon:

ECO

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#30498) Dyno válasza radi8tor (#30497) üzenetére


Dyno
veterán

Mindenféleképpen az Eco a javasolt, angyobb a ahtásfoka, erősebb is,m eg jóval csendesebb is,igaz meg is kell fizetni.

(#30499) Loituma69 válasza Dyno (#30455) üzenetére


Loituma69
őstag

2009 év közepe van, 30446 az itt leírt gép ugyan csak nem a csúcs! Én személy szerint a titkárnőmnek vennék ilyen gépet exelt szerkeszteni! :)
Nincs titkárnőm és nincs másik gépre pénzem, de mind1

(#30500) Dyno válasza Loituma69 (#30499) üzenetére


Dyno
veterán

Exelt szerkezteni E5200 meg 4830.......rendben van ahogy gondolod....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.