Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30051) vzsryl válasza slymblzs (#30048) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha tuningolnád a négymagos procit és 2 csúcskártyát raksz a gépbe, akkor ezt ajánlom:
CORSAIR PSU-520HX 25k

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#30052) slymblzs


slymblzs
csendes tag

köszönöm a segítséget majd ezek közül választok de a pénztárca fog dönteni :)

(#30053) kfron válasza Chaser (#30050) üzenetére


kfron
aktív tag

"Vazze, ne BS2-t ajánljál, hanem Epsilon 80+ 500-at tudok vkit akinél olcsó "

:DDD

(#30054) vzsryl válasza slymblzs (#30052) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Esetleg ha szűkös a keret az 520HX-hez, akkor ez is jó alternatíva lenne:
CORSAIR VX450W 19k

Ez is elvinné azt a rendszert, amit az 520HX-hez írtam, de a hangja nagyon megnőne.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#30055) Cobra.


Cobra.
őstag

Ismerősnek elhalálozott a tápja (Mercury volt, remélem más nem halt meg), kéne helyette valami olcsó darab. Aqua-ban van FSP 350PNF 6700-ért (ez ennyiért gondolom inkább CRG), vagy Spire Rocketeer 350W, illetve Gigabyte Odin 370P 8600-ért. Melyik legyen?
Illetve még találtam MSI meg Foxconn 350w-os tápot, ezek milyenek lehetnek?

(#30056) kfron válasza slymblzs (#30048) üzenetére


kfron
aktív tag

Üdv.

Enermax

(#30057) kfron válasza Cobra. (#30055) üzenetére


kfron
aktív tag

Egyik sem... (szerintem)

Ez a te tápod: Gigabyte superb 460

[ Szerkesztve ]

(#30058) Dyno válasza Cobra. (#30055) üzenetére


Dyno
veterán

Spire-t felejtsd el az MSI-t,foxconn-t is, 350PNF jó lesz, akkor is ha helyette 400-as CRG.

(#30049) Stirbi:BS2-t ne ajánld már mert kicsikét vannak sokkal jobb alternatívák továbbá tudásához képest elég drága....

[ Szerkesztve ]

(#30059) slymblzs válasza vzsryl (#30054) üzenetére


slymblzs
csendes tag

mennyire nőne meg drasztikusan ?
lehet mellette aludni ha torrentezek este?

(#30060) Szpisti válasza Dyno (#30044) üzenetére


Szpisti
addikt

Igen! De azt tudnod kell, hogy 10-ért el tudtam passzolni a másfél éves 400-as FSP-t egy madárnak és 12-ért vettem meg a féléves 550-es Csifteket egy másik madártól... Amúgy a két darab 6pines vga csati (mivel SLI-be van két 88GT) és a 8pines cpu csati miatt cseréltem, mivel ezek a PNF-ről hiányoztak és rühellem a sok átalakítót, nomeg a három 12V-os ág miatt is, a PNF-en csak kettő van, igaz, hogy összbe csak 12W a különbség, de biztos ami ziher...
A számolást meg nekem nem kell bemutatni, (ha nekem szántad) csak a kedves aggódó fórumtársaknak szántam, mielőtt ijedeznek fölöslegesen...

(#30061) vzsryl válasza slymblzs (#30059) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Csak terhelés közben jönne elő a hangja. Főleg akkor ha a kártyákat terhelnéd, pl játékkal.
Ha csak úgy megy a töltögetés, akkor visszavesz a kártya is és proci is, és semmi hangja nem lenne a tápnak.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#30062) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok !! Erről a tápról Chicony 400W ATX HP-E4009F5WP LF mit tudtok ??? 3 év garancia van rá a www.pcx.hu :Y :Y :Y

(#30063) Chaser válasza Szpisti (#30060) üzenetére


Chaser
titán

Most akkor én is madár vagyok, mert a chiefednél sokkal jobb tápot árulok postával annyiért amennyiért a chiefet vetted?:D :U A kívánt csatik is rajta vannak :P Nem rossz az a chief, de nem is túl jó, volt egy olyanom pár éve, sempron+igp cucc alatt is hangos volt, gyorsan eladtam okosba' :)) 12k körül nem 1 értelmesebb tápot találhatsz erre.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30064) Cobra. válasza Dyno (#30058) üzenetére


Cobra.
őstag

Köszi, akkor marad az, úgyis az a legolcsóbb (remélem valójában is van náluk, nem csak az árlista szerint).
Kfron, te meg ne ajánlgass dupla akkora teljesítményű tápokat, mint amire szükség van. 150W max fogyasztású gépbe elég értelmetlen betenni egy Giga Superbet.
Előző 2 posthoz: Chicony ugyanúgy noname, mint Codegen, Deer, stb, hiába van rajta 3 év garancia, hogyha amikor elszáll, akkor viszi magával a fél gépet. Alig drágábban van FSP, ami megbízhatóbb.
Chieftec GPS-t én meg már senkinek nem ajánlok, olcsó tápnak drága, minősége meg már sehol nincs a hasonló árúakhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#30065) Dyno válasza Szpisti (#30060) üzenetére


Dyno
veterán

Igen csak a sok marjésnak nagyot számít a szemébe hogy 550W van rá írva ennek ellenére 360W-t tud a 12V ágon......nekem csupán ennyi a bajom az egésszel nekem is volt olyan csifim mint neked eladtam és beszámítottam egy 400-as Seasonicot, mert rohadt hangos volt.Számolást konkrétan azért írtam, mert nem vaktába akartam ugatni, tudod szeretem megalapozni azt amit írok vagy gondolok, mert sajnos sokaknak semmi sem egyértelmű, még akkor sem ha szórul-szóra írom le.

(#30062) 78zolika:Felejtsd el.....

[ Szerkesztve ]

(#30066) 78zolika válasza Cobra. (#30064) üzenetére


78zolika
senior tag

Köszi a választ :R :R szóval egy téren van a codegányal+társaival :W :W :W

(#30067) kfron válasza Cobra. (#30064) üzenetére


kfron
aktív tag

Mivel nem írtad le a haverod konfigját amibe a táp kéne :U ,
így próbáltam belőni egy jó ár érték arányú cuccost... (azt mondják ez a legjobb)
Amúgy meg azt ajánlgatok amit akarok, max. ha nem tetszik, nem fogadod meg...

[ Szerkesztve ]

(#30068) Szpisti válasza Chaser (#30063) üzenetére


Szpisti
addikt

Wow! Nem is figyeltem. Nem semmi! Nem számítod be a Csiftekemet? (doboza, papírja is megvan, sajna a gari márciusban lejárt...)

(#30069) adamka16


adamka16
őstag

tudja valaki, hogy a Gigabyte ODIN P 370-ben milyen belső rejtőzik? ez is FSP lehet mint a Superb 460-as???ODIN

[ Szerkesztve ]

(#30070) Zotya984


Zotya984
senior tag

Sziasztok
Tápkérdés lenne hogy mekkora kellene az alábbi konfighoz.
CPU: e5200 @ 3.3Ghz (10x333) vagy följebb 4Ghz felé.
VGA-k : 2x8800GT SLI-ben
HDD: 3x36raptor (ADFD) raid0-ban
Fan: 5db 12cmx12cm
RAM: 2x2Gb Geil B.D. 800mhz (olyan 1066 környékére húzva)
ODD : 2x nec DVD-RW

olyan táp kellene ai viszonylag baráti áron van.
mondjatok egy olyat ami MÁR megfelel és legolcsóbb megoldás, és egy olyat ami megfelel DE NINCS ELSZÁLLVA AZ ÁRA.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#30071) adamka16 válasza Zotya984 (#30070) üzenetére


adamka16
őstag

1. hozzászólásban találsz infót!

(#30072) (Bundás) válasza Zotya984 (#30070) üzenetére


(Bundás)
addikt

Corsair CX400, vagy ha van 20e VX450.

(#30069) adamka16: a keresőben találsz infot. :DDD

(#30073) C.Brigante


C.Brigante
veterán

Van egy nagy gondom, ugye pár héttel ezelött kicseréltem a tápomat 450 csifiről vx550-re, a tuning az elött ment probléma mentesen és egy idő után elfogyott a csifi ereje, most benne van egy bika vx550-en és az eddigi tuning feszekkel a gép nem indul el, csak az asus post-ig jut majd megfagy. mivel csak a tápom változott ezért gonolok arra, hogy valamiért a korszi mintha nem tetszene neki, viszont alapfeszen stabilan megy a gép, ha feljebb megyek a szokásos értékekkel, megfagy. mit befolyásolhat itt a táp?

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#30074) Mach5


Mach5
aktív tag

FSP ATX 400 PNF vs Gigabyte Superb460W ugyanolyan jó a tápegység nem? Mivel ha jól tudom mind a kettő 348W-t add le!

[ Szerkesztve ]

(#30075) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok!
Erről valakinek valami infója van?. A tapasztalat érdekelne, hát-ha van már ilyen valakinek...

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#30076) Dyno válasza zed1983 (#30075) üzenetére


Dyno
veterán

Felejtős a benne található Topower bél miatt, ami nem a legjobb.....22K-ért meg röhejes ára van, fele annyit megérne talán.Igaz ez nem tapasztalat, de általában a tapasztalatok mint rosszak a Topowerrel kapcsolatban.

(#30077) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

az 5. hsz ben komoly az a vörös csillag mgtsz?
mer vargánét már láttam.... :DDD

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#30078) o_tom


o_tom
aktív tag

Szegasztok...
Sikerült vennem egy Chiftec 620 (CFT620 A12S) tápot, nemgyengén túl biztosítva magam!!!
Szal az a baj hogy nincs hozzá semmi papírom, leírásom... Egyébként bekötöttem meg, működik, semmi gáz vele.
Hanem van egy vezetéke amiről gőzöm nincs hogy mi? Olyan mint a ventilátorokon szokott lenni!!! És az alaplapon lévő PWR_FAN foglalatba bele is menne!!! De isten őrizzz, amig nem tudom hogy mi ez... (Valami táphűtéssel kapcsolatos lehet? Vagy a tápból a ventilátorok számára kiépített csatlakozókat lehet vele vezérelni->Case Fan Only ?
Segítsetek!
[Ez az]

[ Szerkesztve ]

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#30079) (Bundás) válasza o_tom (#30078) üzenetére


(Bundás)
addikt

Gondolom egyetlen sárga vezetékből áll a móka, a táp ventilátorának fordulatszám-mérésére szolgál, nem kötelező bedugni, csak ha kíváncsi vagy. :)

(#30080) Kombat válasza o_tom (#30078) üzenetére


Kombat
őstag

A táp ventillátorát tudod vele monitorozni, tehát csak annyi, hogy látod mennyit pörög.

(#30081) o_tom


o_tom
aktív tag

Köszi
Egyébként sárga meg fekete! 2 zsinór! :D
Tehát rá merjem dugni az alaplap PWR_FAN csatijára?

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#30082) Kombat válasza o_tom (#30081) üzenetére


Kombat
őstag

Ja!

(#30083) Májsztró


Májsztró
addikt

FSP Everest 80+ , 400W- mi róla a vélemény ?

(#30084) 14adam válasza Májsztró (#30083) üzenetére


14adam
addikt

Nagyon jó választás,jóféle Fsp belsővel rendelkezik,leadja azokat az adatokat ami rávan írva és még moduláris is

(#30085) Májsztró válasza 14adam (#30084) üzenetére


Májsztró
addikt

Akkor már csak meg kéne venni :DDD

(#30086) Dyno válasza Májsztró (#30085) üzenetére


Dyno
veterán

Miért mivan az FSP-vel amit vettél volna?

(#30087) Májsztró válasza Dyno (#30086) üzenetére


Májsztró
addikt

Át lettem k*rva vele :((( most próbálom visszaszerezni a pénzemet....

(#30088) C.Brigante


C.Brigante
veterán

kérdés valakinek valami halvány sejtése? :F

[ Szerkesztve ]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#30089) Dyno válasza C.Brigante (#30088) üzenetére


Dyno
veterán

Hűtőt prociról nem szedted le?Amúgy tippelnék arra hogy túlmelegszik a géped is akár, emrt a VX550-nek már messze ne forog annyira a ventije.

(#30090) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok !! Ma kértem egy árajánlatot és az lenne a kérdésem amit ajánlatok tápot mi a véleményetek róla ?? Nem lesz -e sok neki ?,vagy elég lenne egy FPS 400 Vagy Gigabyte ODIN 370P fekete 370W tápegység ( GE-C370P-C2 )
KONFI
Gigabyte GA-EP31-DS3L alaplap
Intel E5200
2 GB 800MHZ ddr2 CSX (CL5)
Sapphire radeon Hd4550 512MB ddr3

Táp Gigabyte Superb 460W ( Ge-r460-v1)
Mér érdemes ilyen nagy W -os tápot venni ??

(#30091) C.Brigante válasza Dyno (#30089) üzenetére


C.Brigante
veterán

nem semmit nem szedtem le, ami változott a jó és rossz tuning között az a táp és a windows 7. az oprendszert kizárnám ebben az esetben, de nem értem mi baja lenne a táppal, mikor alapfeszen meg hót stabil 3ghz-n (ugye gyárilag 2.4-es) ezért nem vágom. melegedés nincs a hőfokok nem változtak

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#30092) FTPeet


FTPeet
csendes tag

Sziasztok!Lenne egy HKC 630 W-os táppal kapcsolatos kérdésem.A konfigom:MSI K9A2 NEO alaplap, HD 4850 VGA ,Phenom X4 9600 BE procim,2*2 giga DDR 2 1066 memóriám,és egy 500 gigás vinyóm.Ez a táp már egy éve jól szolgálja a gépemet,de most cserélni szeretném a kártyámat egy GTX 260+-os MSI -re.Szerintetek még belefér?Mert hogy a tápot is cseréljem az már kicsit drága volna.Előre is köszi a véleményeteket!Peet

(#30093) 14adam válasza FTPeet (#30092) üzenetére


14adam
addikt

Inkább elöbb cseréld le a tápot és utána ráérsz vga-t venni,mert egyszer kell ennek a tápnak túlfeszt vagy bármit csinálnia.A gépet viszi majd magával...

(#30094) FTPeet


FTPeet
csendes tag

A GTX260+ sokkal többet zabál mint a HD 4850?És wattos márkás táp kellene bele amivel már biztonságos lenne?

[ Szerkesztve ]

(#30095) vzsryl válasza FTPeet (#30094) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem az a lényeg. Ahogy 14adam is írta, kap egy túláramot a hákácé és akkor már valszeg gépcserén kell törd a fejed.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#30096) Dyno válasza FTPeet (#30094) üzenetére


Dyno
veterán

Nem eszik sokkal többet, hanem a tápodban nicns semmi féle védelem egy nagy szar magyarán a ráírt 630W-ból 300W-t, ha lead a 12V ágán, add el, és vegyél egy Gigabyte superb 460W-t vagy egy Corsair CX400-t, erősebbek és legfőképpen biztonságosak és nem veszélyesek a géped épségére.

(#30097) kfron válasza C.Brigante (#30091) üzenetére


kfron
aktív tag

"ami változott a jó és rossz tuning között az a táp és a windows 7. az oprendszert kizárnám ebben az esetben"

Tehát, ha jól értem, akkor mégsem csak a táp cserélődött le.
Másik (előző) Win oprendszerrel is ugyanezt csinálja?...
Tudom nagyon triviális, de hátha :F ... meg amúgy sincs több ötletem...

[ Szerkesztve ]

(#30098) FTPeet


FTPeet
csendes tag

Pl. egy Gigabyte superb 550P elég lenne,annyiba kerül mint amennyiért vettem a HKC-t! :W

(#30099) Májsztró válasza kfron (#30097) üzenetére


Májsztró
addikt

csak az asus post-ig jut majd megfagy

tehát a Winfos miatt nem lehet :N

(#30100) vzsryl válasza FTPeet (#30098) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Azok közül válassz, amiket Dyno írt.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.