Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31051) Dozbik


Dozbik
tag

Sziasztok!

Milyen típusú tápot ajánlotok egy ilyen konfighoz?

Asus P5Q Pro
Core 2 Duo E8400
Sapphire Radeon HD4870 1 Gb Vapor-X
2 x 2 Gb GEIL DDR2 1066 Mhz PC8500 ULTRA Kit
Hitachi 500 Gb 16 Mb 7200 rpm + Seagate 250 Gb 32 Mb 7200 rpm
BenQ G2220HDA 22" Wide

Ajánlottak egyszer már egy Corsair 400 W-os tápot hozzá, ezt is tervezem venni mellé, de most hirtelen lekerült a boltnak a honlapjáról, úgyhogy kérnék valami alternatívát.

(#31052) 14adam válasza Dozbik (#31051) üzenetére


14adam
addikt

Ha nincs cx-400 akkor egy Fsp Everest-et vegyél.De ha a halkság a lényeg akkor Corsair vx 450

(#31053) bartucc válasza suhifarok (#31050) üzenetére


bartucc
addikt

Hát akkor nagyjából értem mi a gond. Sztem egy Aktív PFC-s jobb lesz a célra. A gagyikban PFC sincs, ami a zajt szűri, eleve nem jöhetnek számításba.

Dozbik: everest 400-ast, ahogy dyno mondta is, személyes tapasztalata alapján nem sok a különbség ez és a Corsairok között.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31054) Dozbik


Dozbik
tag

köszi!

(#31055) Dyno válasza Dozbik (#31051) üzenetére


Dyno
veterán

FSP Everest 400W-os tökéletes halk is, majdnem mint a Corsairok....

(#31052) 14adam:Úgy írsz az Everestekről miindha azok hangosak lennének.....

(#31056) syC


syC
addikt

Ez mennyire számt minőségi tápnak?

(#31057) Rendeske


Rendeske
tag

Sziasztok!
Gépfejlesztés előtt állok és az lenne a kérdésem hogy:
CORSAIR Dominator 4096Mb DDR2 1066Mhz FAN KIT
INTEL Core2 Duo E8400 3.00GHz 775 BOX
SAPPHIRE HD4850 1GB DDR3 VAPOR-X PCIE
Gigabyte GA-965P-DS4 (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
Western Digital 320 SATA II
PIONEER DVD-RW DVR-110D SCSI CdRom Device

ezt a konfigot bírja-e a mostani tápegységem Chieftec GPS-550AB A? :DD

:R

(#31058) bartucc válasza syC (#31056) üzenetére


bartucc
addikt

Nem hiszem hogy gyenge minőségűek lennének, itthon nem sok van a Silverstone tápokból. Mi lenne az ára? (annyiért lehet van jobb is...)

Rendeske: simán bírja, 360W-ot bír 12V-on, a géped kb 200W-ot ha megeszik maximális terhelésen. Bőven elég hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31059) Dyno válasza syC (#31056) üzenetére


Dyno
veterán

Enhance beles, minőségre nem rossz, 348W-t tud összesen leadni a 12V-on, hatásfokából következtetve hangja sem lehet nagy.

(#31060) syC válasza bartucc (#31058) üzenetére


syC
addikt

11-ért veszem postával együtt. Szeretnék hű maradni a márkához, mert a nagyobbik testvére nagyon-nagyon bejött, imádom :B

(#31061) bartucc válasza syC (#31060) üzenetére


bartucc
addikt

Annyiért megéri.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31062) 04ahgy válasza Dyno (#31048) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hadd szóljon. Miért nincs még az első hsz-ban? :DDD A megfogalmazás igen.igen szép.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#31063) Haart válasza Dyno (#31055) üzenetére


Haart
addikt

Így igaz sztem sem hangosak a mostani 500-asom olyan hangon süvit mint a vx550-em volt. Ami sztem nem olyan rossz. A vx550 meg lehelletnyivel hangosabb a seasonic beleseknél.

(#31064) 04ahgy válasza bartucc (#31053) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A PFC nem szűr zajt. Illetve korlátozottan szűr, azonban csak a passzív, lévén az egy nagy, hirtelen impulzusokra lomha reagálású tekercs. Épp így tudja javítani a teljesítménytényezőt. A magas kapcsolófrekvencia miatt az aktív PFC inkább csak zajt termel, nemhogy szűrné azt. A zajt az EMI filter szűri, és a gagyi tápokban is némelyikben benne van, persze gagyi minőségben, az ultragagyiban pedig benne sincs.

Mindenesetre akármilyen táp elé sem árt – főleg az egyre szélsőségesebb időjárási körülmények, viharok miatt – egy túlfeszültségvédős, zavarszűrős elosztó.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#31065) Haart válasza Haart (#31063) üzenetére


Haart
addikt

Apropó, létezik olyan hogy 4pines tápcsatlakozó hosszabbító? Mert az everesten kicsit rövid nekem a procihoz vezető 4 pines ág. Kéne valami hosszabbító. Tud valaki ilyet hol lehet kapni és milyen néven? :O

(#31066) Dyno válasza bartucc (#31047) üzenetére


Dyno
veterán

Akkor mehet a módkerbe!!!!!

(#31067) stol válasza 04ahgy (#31064) üzenetére


stol
addikt

A túlfeszvédőt tegyük zárójelbe, lévén "D" osztályú védelemről beszélünk, aholis előtte meg nem lévő fokozatok esetén tökéletesen nem véd.

(#31068) stol válasza bartucc (#31047) üzenetére


stol
addikt

Van most benn egy 550W-os HKC, meg kéne nyígatni műtehénen, csak fosok, ha elpukkan, mit mondok a tulajnak :DDD
9600GT van a gépben és 3D-ben szemetel, evvel a hibával jött be.

(#31069) bartucc válasza 04ahgy (#31064) üzenetére


bartucc
addikt

Akkor ezt rosszul tudtam, új ismeret mindig jól jön.

Dyno: ha jónak találjátok, rakom is be mind2-t.

Stol: hát tippelnék, kb 250-nél vége lenne. HÁt igen, nem örülne a tulaj, de majd fogy ha leég a gépében, és még a gépházat is tönkrevágja a tűzjelenség...

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31070) venember83 válasza bartucc (#31047) üzenetére


venember83
nagyúr

A félreértések elkerülése végett: a nem ajánlott tápegységeket nem azért nem ajánljuk, mert hangosak, vagy mert nem elegendőek teljesítményben (van ami már ennek a kritériumnak se felel meg, mindjárt részletesen). Azért nem ajánlottak mert gyenge minőségű alkatrészekkel rendelkeznek, valamint nincs bennük védelem. Ezeket a hiányosságokat általában nem veszi észre a felhasználó, ha a tápok nem kapnak nagyobb terhelést. A rájuk írt teljesítményt általában nem is képesek adni, és mivel nincs bennünk védelem, meghibásodásukkor a számítógép többi alkatrészében is könnyen kárt tesznek. Tehát nem csak magukra, hanem a számítógép többi alkatrészére is veszélyesek. Ezért van, hogy egy kisebb VGA-hoz is 450 W-os tápegységet ajánlanak, mert általában gyenge minőségű tápegységeket adnak a komplett gépekben, amit ha fejlesztenek, az eredeti tápegység gyenge lehet az új alkatrésszel kibővített konfigurációhoz. Egy átlagos konfigurációt egy minőségi 350 W-os tápegység is kényelmesen elvisz, kevés az a gép, amihez egy minőségi 400 W-os táp nem elég, tehát nem szükségesek az 500-600 W-os (rossz, nem ajánlottak főleg) tápegységek, mivel ezek többlet teljesítménye feleslegesen kihasználatlan marad.

Kicsit magyarosítottam, így szerintem jobban hangzik és mindenképp helyesebb.

(#31071) bartucc válasza venember83 (#31070) üzenetére


bartucc
addikt

Nagyon köszönöm a segítséged, nem volt tökéletes, igy már 1 hsz.-ba illő. Írtam a fórumra, a másik információt átfogalmaztam, így talán jobb lett.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31072) Dyno válasza bartucc (#31071) üzenetére


Dyno
veterán

NA gratulálok, és mások nevében is nagy tisztelet a fáradozásért!!Most már Te is a család tagja lettél, benne az első hsz.-ba. :P

(#31073) suhifarok válasza 04ahgy (#31064) üzenetére


suhifarok
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#31074) Haart


Haart
addikt

Valaki a #31065-re? :F

(#31075) nyunyu válasza AtHoS (#31044) üzenetére


nyunyu
félisten

Inkább az FSP Everest mellett döntöttem. Nem kockáztatom a Corsair zizegését.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31076) kornel8585


kornel8585
tag

Sziasztok.Szerintetek melyik tápot érdemesebb megvennem:
Spire Zeno 600W ATX 2.0 vagy egy Hipro 700W?
Előre is köszi.

(#31077) kfron válasza kornel8585 (#31076) üzenetére


kfron
aktív tag

Háj.
Ha tökös tápot szeretnél, vegyél Corsairt vagy Enermaxot,
esetleg 500W-ig FSP-t...
Egy Spire tápra én max, csak karácsonyfa izzót dugnék.

A dugnék nyelvtanilag jo e' ?

[ Szerkesztve ]

(#31078) siriq


siriq
őstag

Hali

Ha segitenetek egy kicsit. Szoval a problema az hogy x ido utan kikapcsol a gep. megneztem mindent allitgattam ezt azt stb. Majd beneztem a tap hazaba. Igen csak poros szegenyke. Gondolom ettol is lehet a dolog. Kerdes hogy mire figyeljek ha takaritom stb. ?(feszultsegek teljesen stabilak).

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#31079) stol válasza kornel8585 (#31076) üzenetére


stol
addikt

Ha már pénisznövelő W-szám kell, akkor HIPRO 700W az talán tudja is. :)
Ha az aláírásodbeli gépbe kell, csak megsúgom, ~200-230W-ot kajál padlógázon.

(#31080) Dyno válasza siriq (#31078) üzenetére


Dyno
veterán

Kompresszorral fújd ki, de ha van nagy kapacitású bicikli pumpád az is megteszi, csak két ember kell már ahhoz. :DDD

(#31081) AtHoS válasza nyunyu (#31075) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Csak a ph!-s Corsair topicból vx450-re rákeresettek közül (belegondolni sem merek ezen kívül mennyi ilyen lehet még ott):

#68
#114
#162
#289
#296
#374
#382
és ami miatt a HX450 is kiesett
#355-356

Azt hiszem amilyen szerencsém szokott lenni nálam is "zizegne" a Corsair.

Ez meg végképp az Everest-re terelte a döntést

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#31082) Pero válasza AtHoS (#31081) üzenetére


Pero
senior tag

azért az everestekről is mondtak már rosszat. pl átlagosnál picit jobban ingadoznak a feszek. de volt is egy teszt aszem megpróbálom megkeresni. bár nekem is az van és egyenlőre nincs gondom vele.:)

meg is vannak, dePH-n is volt roluk teszt.
Xbit lab
JonnyGURU

[ Szerkesztve ]

(#31083) Dyno válasza Pero (#31082) üzenetére


Dyno
veterán

Annyiszor lelett már írva hogy mi velük a baj......összesen 10-15hsz.-t kéne vissza olvasni.....

[ Szerkesztve ]

(#31084) Pero válasza Dyno (#31083) üzenetére


Pero
senior tag

átfutottam, de azért sztem nem árt a link.

nem is azért mondtam h bárkit is lebeszéljek róla. Én nagyon féltem tőle h nem lesz az igazi, mert én pont az itteni cikk megjelenése előtt vettem az enyémet. Múlt hétvégén viszont meggyőzött, amikor tesztelgettünk és 2db 4830 +1db 4870volt a gépben, mind a 3 a 4870 órajelén ment, mellé a procit 3,4GHz járattam és ment mint a kis angyal, pedig számolgattunk és igen csak a felső határait feszegettük.

(#31085) AtHoS válasza Pero (#31082) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Olvastam a cikket, az itteni kiegészítő hozzászólásokat is. Az Everest mellett azért döntöttem, mert ha kiadok 20 ropit egy tápért akkor elvárnám, hogy csendben tegye a dolgát. 99%, hogy nem zizegne a Corsair, de mi van ha éppen a "szerencsémnek" köszönhetően nálam zizeg. Az oltárira bosszantana.

Everest-ekről meg nem olvastam "zizegésről" (sőt írták is, hogy nem "zizegnek"), ráadásul tökéletesen megfelelő az is számomra. Így döntöttem egy 400W-os FSP Everest mellett. Ha meg teljesítményhajhászó lennék, akkor az 500W-osat venném, de nem kell. A Gépem jelenleg 230W körül megáll fogyasztásban, tehát teljesen felesleges 400-asnál nagyobb táp. Ha meg majd valamikor gépcsere lesz? Hát akkor majd tápcsere is lesz, ha szükséges.

read-only mode on the forum

(#31086) bartucc válasza Haart (#31074) üzenetére


bartucc
addikt

Sztem egy 4->8-as tápkábelhosszíbítóval próbáld meg, az is hosszabít rajta 10-15cm-t. (ha ennyi elég). Konkrét hosszabítóról még nem nagyon hallottam.

Dyno: köszi, most már csak azt várom hogy bekerüljön. :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#31087) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Az FSP Bluestorm 500 mennyit tud leadni a 12V-os ágain? Állítólag csak 12W-al többet, mint a 400PNF, tehát 360W-ot. (A Bluestorm első szériájára gondolok!)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#31088) nyunyu válasza AtHoS (#31085) üzenetére


nyunyu
félisten

Az Everest mellett azért döntöttem, mert ha kiadok 20 ropit egy tápért akkor elvárnám, hogy csendben tegye a dolgát. 99%, hogy nem zizegne a Corsair, de mi van ha éppen a "szerencsémnek" köszönhetően nálam zizeg. Az oltárira bosszantana.

Sokkal rosszabb a ciripelo FSP tapok aranya, mint a Corsair-eke.

En is elvartam volna a 3.5 eve 25k-ert vett ZEN-tol, hogy CSENDBEN mukodjon, de nem sikerult neki.
Kis terhelesnel el sem indult. (Mar amennyire az nF4+3200+6600GT+3 HDD kicsinek szamitott...)
180W koruli terhelesnel meg egyre idegesitobben ciripelt az elektronikaja.

Amikor gariba csereltek, a kapott ujabb ZEN ugyanezt produkalta, amikor meg meg akartak javitani, csak rosszabb lett.

Mondjuk az is teny, hogy a HX520 is csak kattogni tud extrem alacsony terhelesnel (<30W), mukodni nem igazan, valamelyik vedelme allandoan ujrainditja.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31089) Dyno válasza Pero (#31084) üzenetére


Dyno
veterán

4830 4870 órajelén, hogy?Ha meg is sikerül oda húzni amit kétlek, nem fog annyit enni....

(#31090) vergilx


vergilx
őstag

Sziasztok!
Magyarországon Tagan tápegységen beszerezhetők?

(#31091) 14adam válasza vergilx (#31090) üzenetére


14adam
addikt

Belehet : 650w.De én eddig csak ezt találtam :U

Ha nem tévedek akkor a tagannak a másik neve a point of view. Találtam még néhányat tápot : 500w, 400w

[ Szerkesztve ]

(#31092) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok! A következő konfighoz, milyen tápot ajánlanátok?
Gigabyte UD3R, E8400@4000, 4x1 1066os ram, 500as hdd, Gtx260/275.

(#31093) Pero válasza Dyno (#31089) üzenetére


Pero
senior tag

nem kell hozzá sok dolog, csak némi olvasgatás. lehet h szerencsés vok, de 750MHz ig el lehet húzni egy 4830at, nem egyről hallottam ami 730akat megy.
Fogyasztásban persze nem éri el a 4870et, de sztem ez akkor is szép teljesítmény tőle.
Hogyra Rivatuner választ ad.

(#31094) siriq válasza Dyno (#31080) üzenetére


siriq
őstag

Momentan se kompresszor se pumpa. Ha szetkapom, akkor viszot tudok ecsetet hasznalni meg az orrom:D ..

porszivot nem szeretnem hasznalni.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#31095) Laci4 válasza siriq (#31094) üzenetére


Laci4
senior tag

[OFF]Lehet kapni számtech boltokban,esetleg média markt, vagy nagyobb hipermarketek polcain levegő sprayt. (sűrített levegő).
Pont ilyen dolgokra találták ki.. kinyitod... van hozzá kis csövecske mint mondjuk a wd 40-hez, aztán lehet nyomatni..(1-2 ezer forint) ha nem akarja szétszedni az ember a tápot, akkor is jól jön .. a kis lukakon keresztül is meg lehet vele nyomatni..

Max arra figyelj, hogy ne akadj bele a vezetékekbe, alkatrészekbe.. ne törj, szakíts
[/OFF]

Amúgy meg én is a CX400 és az Everest 500 között filózok még.. igaz, épp rádugtam a mérőre a gépet.. "Csak" 140-200W között eszik hálózatról..

ui bexarás..nem akarja OFFnak csinázni..

[ Szerkesztve ]

(#31096) 14adam válasza Laci4 (#31095) üzenetére


14adam
addikt

Minden bekezdést külön kell offolni ;)

(#31097) tucsok63


tucsok63
csendes tag

sziasztok,valaki megosztaná a tapasztalatait velem a Hec tápokról?

(#31098) 14adam válasza tucsok63 (#31097) üzenetére


14adam
addikt

Van annál sokkal jobb választás is.Nagyon gyenge a hatásfoka,és hangosabb is ezmiatt.Néz inkább valami mást,én azt ajánlom

(#31099) tucsok63


tucsok63
csendes tag

okés köszi szépen ;)

(#31100) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Csak arra lennék kíváncsi hogy az FSP 400 jobb mint a 350-es? Tehát hogy csak a wattban térnek el?(A PNF szériára gondolok)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.