Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30101) kfron válasza FTPeet (#30098) üzenetére


kfron
aktív tag

Elég, de sztem halgass Dynora, és vegyél egy Corsair cx400-t, 3 év garival...
Vagy egy ilyen Fsp-t

[ Szerkesztve ]

(#30102) kfron válasza Májsztró (#30099) üzenetére


kfron
aktív tag

"tehát a Winfos miatt nem lehet "

Láttam én már meggyfán Winfost! :D Egy próbát azért megérne, sztem.

Egyéb ötlet? :)

[ Szerkesztve ]

(#30103) Dyno válasza FTPeet (#30098) üzenetére


Dyno
veterán

Azt a fos gigát haggyad, emrt nem FSP beles, és 360W-t tud csak, a 460-as meg 348W, de bír az többet is, HKC-t meg sajnálom hogy annyiért vetted, egy fos, keress rá itt a fórumon, elég sok vita volt itt már róla.


(#30099) Májsztró :Nono, másik gépemen, trükközött velem a rohadék win. 7, sokáig tartott mire rájöttem hogy a win. miatt fagy a post után a gép....

[ Szerkesztve ]

(#30104) Májsztró válasza kfron (#30102) üzenetére


Májsztró
addikt

egyéb ötlet : a 450-es csifi begyalázta az 550-es kórszert :DDD

(#30105) kfron válasza Májsztró (#30104) üzenetére


kfron
aktív tag

AÚ!!!! :DDD

(#30106) Zotya984


Zotya984
senior tag

cx400w-os consair táp elegendő?
most egy 350es fsp-m van (pnr).
50 wattal több csak a consair. bírni fogja a két 8800gt sli-ben meg a 4ghz környékére rántott intelt?

[ Szerkesztve ]

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#30107) Dyno válasza Zotya984 (#30106) üzenetére


Dyno
veterán

Bírni fogja bőven, és nem 50W-t közöttük a különbség, hanem címke szerint a 12V(mert ez a létfontoságú ág) ágon a FSP:23A@276W-t tud, a Corsair:30A@360W-t, de a peak terhelésen az FSP is kitud magából sajtolni 300W-t, a Corsair, meg kábé valahol 450W-nél fogy el.....
Bár ha Quadot akarsz rángatni, 4ghz-re fesz. emeléssel akkor inkább Corsair VX450, de ha csak egy E8XXX proci akkor még sok is a Corsair, de persze vedd meg, mert az FSP nagyon csúcsterhelésen járna.

(#30108) Zotya984 válasza Dyno (#30107) üzenetére


Zotya984
senior tag

e5200 lesz hajtva. később ha nagyon fog számítani a több mag meg a CPU-ban integrált cash akkor váltok majd 4magosra.
Szerintem egy darabig elleszek a e5200 @ 3000mhz. (VAGY NEM)
de THX a magyarázatért :R :R

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#30109) Dyno válasza Zotya984 (#30108) üzenetére


Dyno
veterán

E5200-t bőven húzhatod 3,5-ig, de a CX400 bőven elég.

(#30110) vzsryl válasza Zotya984 (#30108) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az E5200 3Ghz@1,12V-on Prime95 blend teszt alatt fogyasztott nálam 31-33W-ot. Ez a proci fogyasztás szempontjából olyan, mintha nem is lenne. :D

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#30111) Zotya984 válasza vzsryl (#30110) üzenetére


Zotya984
senior tag

:R :R :R :R
Á gyerekek Istenkirályok vagytok. THX.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#30112) Zotya984 válasza vzsryl (#30110) üzenetére


Zotya984
senior tag

mivel mértél fogyasztást?
P.Ü-ben is jöhet mert volna néhány apróbb kérdésem.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#30113) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Sziasztok.

Tudná nekem valaki azt a gyártói oldalt linkelni, ahol a Coolink tápokról kapok információkat? Én az istennek sem találom a hivatalos oldalukat. Mindenféle termékre rátaláltam, csak a tápokat nem látom.

Ez érdekelne jobban: Coolink MPT-4512P, ebből is terhelési görbe, decibelértékek... Köszi a segítséget.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#30114) vzsryl válasza 04ahgy (#30113) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Én egy ilyet találtam: Coolink the cooler manufacturer

Szerintem kb. lehetetlen rátalálni annak a tápnak a specifikációira. :(

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#30115) varsam


varsam
őstag

Nem venni szeretnék, hanem sima tápos kérdésem lenne.
Van egy LC Power 550-es tápom. Ki tudom-e cserélni a hűtőventijét, mert nekem hangos kicsit. Milyen csatlakozója van benn? Ki tudom szedni egyszerűen, vagy kábeleket kellene vagdosni?
Amikor rákapcsol, akkor nekem hangos. Egy sima 12 centis 1200rpm-es venti elbírná ugye?
Ilyenem van

(#30116) nyunyu válasza varsam (#30115) üzenetére


nyunyu
félisten

Egy normalis venti bele tobbe kerulne, mint amennyit a tapnak latszo targyad er.

1200rpm meg boven nem eleg bele, maximalisan leadhato ~300W kornyeken csak a tapod fustol el 120W-ot...
Ha meg az alulmeretezett elektronika huteset meg jobban alulmeretezed, akkor nem 300W korul fog leegni, hanem joval korabban. ;]

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30117) (Bundás) válasza varsam (#30115) üzenetére


(Bundás)
addikt

0. vegyél egy normális tápegységet
1. lehet nem hiába hangos? :U
2. a gyári ventilátorok fordulatszám és légszállítás értékeinek 10-15%-os eltérése ajánlott maximum csere esetén, erre figyelj, főleg egy ilyen "kategóriájú" tápnál

(#30118) varsam válasza (Bundás) (#30117) üzenetére


varsam
őstag

És milyen tápot ajánlanátok ehhez a konfighoz? Halk és olcsó legyen.
Sajna ezt sózták rám a boltba, azt mondta az eladó, hogy jó kis táp. Sajnos akkor még nem olvastam fórumot :W :W

(#30119) zsolt1129 válasza varsam (#30118) üzenetére


zsolt1129
addikt

Egy FSP 350 PNF bőven megteszi :K .

(#30120) varsam válasza zsolt1129 (#30119) üzenetére


varsam
őstag

Számold úgy, hogy mondjuk fél év múlva menne bele egy 4850 v 4770-es kari.
Esetleg egy új az 5ezres szériából.
Azokhoz is elég egy márkás 350-es?
Milyen márkákat érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#30121) vzsryl válasza varsam (#30120) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha halk kell, akkor Gigabyte SuperB460W, ami 10k. De ha van 15k-d, akkor a Corsair 400CX a legjobb választás halksági szempontból.
Azok a kártyák se fogyasztanak sokkal többet, mint a HD3870, sőt a HD4770 kevesebbet.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#30122) zsolt1129 válasza varsam (#30120) üzenetére


zsolt1129
addikt

Akkor viszont már jobb választásnak tűnik egy Corsair VX 450 vagy egy Hx 450.

(#30123) (Bundás) válasza vzsryl (#30121) üzenetére


(Bundás)
addikt

Hát nem tudom, szerény véleményem szerint a SuperB nem éppen halk. ;]

Ám a 350-es FSP is lazán elviszi a 4850-et is azzal a konfiggal, ha nincs sok zseton legjobb választás (meg ha tud valaki szerezni :D).

(#30122) zsolt1129: 20+ ezer Ft nem épp olcsó már :DDD

(#30124) vzsryl válasza (Bundás) (#30123) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nekem eredeti 400PNF-em van, és a terhelés alatt kb. 100W-ot fogyasztó konfigomat is hangosan látja el. Ennél biztos halkabb a SuperB460. Főleg, hogy most már szinte csak CRG-ket lehet kapni, ami nagyobb terhelésnél a kisebb bordák miatt nagyobb fordulaton pörgeti a ventilátort. Legalábbis nekem így logikus, de majd egy szaki kijavít, ha tévedek.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#30125) (Bundás) válasza vzsryl (#30124) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nem mindenhol forgalmaznak CRG beles FSP-t (mint az Ipon-ba). Amúgy a SuperB-be is ugyanaz a D12SH-12-es YS ventilátor van, mint a 400-as PNF-be. :U

[ Szerkesztve ]

(#30126) vzsryl válasza (Bundás) (#30125) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Akkor miért mondják rá, hogy halk? Ez egy hangos venti. A COOLERMASTER Real Power RS-520-ASAA-A1 520W Modular hangját egyáltalán nem lehet hallani pl (lakótársamnak ilyen van). A 400PNF-em még az 570W-os Trust-hoz képest is hangos.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#30127) (Bundás) válasza vzsryl (#30126) üzenetére


(Bundás)
addikt

Anno a 400-as PNF-re is azt mondta mindenki hogy halk, én mégse tudtam aludni mellette. :)
Szerintem: javarészt embere válogatja kinek mi a halk (hangtalan? néma? vagy halk egyenlő "nem hangos"?), másrészt a különböző számítógépház elrendezések, számítógép asztalok (pl. hátlapos elől nyitott doboz stílus felerősítheti a gép zaját), szoba méret, esetleg más-más PNF széria? :U, ki tudja.
Minden esetre a koma SuperB tápegysége ugyanazt az érzést keltette bennem, mint PNF tulaj koromban: "megy a gép bazd" :DDD

(#30128) vzsryl válasza (Bundás) (#30127) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A házamnak is van egy saját rezonanciája, de hallom, hogy a PNF porszívóskodik gyengéden. Amúgy nekem nem túl jó a hallásom, de ezt a tápot akkor is hallom. Eddig egy hangosabb tápot hallottam, mégpedig az amelyiknél most ülök, Micase (nemsokára kuka...).

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#30129) kfron válasza 04ahgy (#30113) üzenetére


kfron
aktív tag

Én sem találom sehol a neten...
Ezt is biztos csak nekünk magyaroknak gyártják. :N

(#30130) nyunyu válasza 04ahgy (#30113) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez érdekelne jobban: Coolink MPT-4512P, ebből is terhelési görbe, decibelértékek...

UL adatbazis szerint Casing Macron nevu gyarto regisztralt ilyen tipusu tapot, szoval a Macron weblapjan kene probalkozni, ha menne.

Coolink amugy a Kolink egyik alneve.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30131) nyunyu válasza nyunyu (#30130) üzenetére


nyunyu
félisten

Amugy meg Macron szerepel az elso hozzaszolasban nem ajanlott gyartok listajan.

Mondjuk arra mar nem emlekszem, miert kerult fel, mivel ~7-8 eve meg istenitettek a DTK/Macron tapokat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30132) FTPeet


FTPeet
csendes tag

Sziasztok!A tegnap esti HKC 630-as témához visszatérve,a tápot eladni úgy sem tudom,így hát vettem egy APC túlfeszültségvédőt !Nem tudom,lehet hogy hülyeséget csináltam,de így azért nyugodtabb lehetek,gondolom?peet

(#30133) Dyno válasza nyunyu (#30130) üzenetére


Dyno
veterán

MAcron, nekem is van itthon 2 darab is, csak a kondik gyengék bennük, legalább 3évente újra kell őket kondizni.

(#30129) kfron :Hagyjuk, ezt hogy csak nekünk gyártják......írd be a gugliba a nevét csomo küföldi webshopot kidob...

(#30126) vzsryl:MErt halk, 10K-ért halk, a másik meg, aki 10K-ért vesz tápot általában bőven van olyan venti a gépében ami túlharsogja.....

(#30132) FTPeet:Nem sokat érsz vele......továbbra se kötném rá a gépedet arra a szutyokra, túl jó hozzá, az a gép

[ Szerkesztve ]

(#30134) vzsryl válasza Dyno (#30133) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Általában biztos... nekem semmi harsogja túl. Viszont a hatásfoka miatt még mindig úgy gondolom, hogy jó táp.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#30135) FTPeet válasza Dyno (#30133) üzenetére


FTPeet
csendes tag

Na mindegy most már , ez van!Most már tudom hogy szutyok,de még mindíg nem értem hogy mért tartja a 15000 ft-os árát!Azért mert az alsó kategória felső szutyka?peet

(#30136) FTPeet


FTPeet
csendes tag

Pedig ezt még meg is rendelték külön a Számteh boltba,és ráadásul naon jó barátom!!

(#30137) Dyno válasza FTPeet (#30135) üzenetére


Dyno
veterán

Semmilyen kategóriába nem tartozik itt nálunk.....az alsó kategória a 300W-os FSP-PNF/PNR/CRG-nél kezdődik....

Nagy rajta a szám moduláris, jól nézzki, ellehet adni, LC-powernek is vannak ilyen optikai tuningos tápjai, belül meg rohadás az egész......

(#30134) vzsryl :Annyi pénzést teljesen oké szerintem a hangja.....

(#30136) FTPeet:Oké elhiszem hogy a abrátod, de ért is hozzá.....?Mert akkor tudná hogy a képedhez rohadt sok 630W(bár ugysem adja le a hkc), csupán egy minőségi 400W-os kellene semmi több.Úgy érzem Te vagy a következő aki vitába száll velünk a hákácéval kapcsolatba, de én már unom ezeket a vitákat, használd fennt a bal sarokba a keresőt beírod hogy hkc, nyomsz egy entert és meglátod mi a helyzet, ha utána is kételkedsz még akkor tartsd magadban és használd egészséggel és kivánom, ne legyen rá panaszod.És bocsi ha rosszul éreztem, csak már előre gondoltam a dologgal kapcsolatba.

[ Szerkesztve ]

(#30138) FTPeet válasza Dyno (#30137) üzenetére


FTPeet
csendes tag

Nem vitázom,mert nincsen min!Csak ki vagyok akadva, hogy ennyi pízé esztet kaptam!Olvastam róla sokat,csak az a baj hogy a vásárlás után 1 évvel,most!Üdv Peet

[ Szerkesztve ]

(#30139) Dyno válasza FTPeet (#30138) üzenetére


Dyno
veterán

Tényleg sajnálom. :(

(#30140) Májsztró válasza Dyno (#30139) üzenetére


Májsztró
addikt

én nem sajnálom ,hogy HKC-m van ... jól vitte , amíg vitte ... ha összedobtok rá 1-2 rúpiát , mehet tesztbe :DDD :P

Szombaton jön az FSP Everest 80+ 400W-os kiadásban ... :R

(#30141) kfron válasza Májsztró (#30140) üzenetére


kfron
aktív tag

"Szombaton jön az FSP Everest 80+ 400W-os kiadásban "

:C

[ Szerkesztve ]

(#30142) Mach5 válasza Dyno (#30139) üzenetére


Mach5
aktív tag

Ha akarod enyémet is vihetitek tesztbe június vége felé eladom a tápom ami adatlapomba benne van! 4ezer ha érdekelne!

(#30143) sziszakaka válasza Pompi (#1) üzenetére


sziszakaka
csendes tag

Thermaltake TR2 W0089RE 470W
Nevű táp jó -e???? Vagy egyántalán ez a cég jó -e?

(#30144) venember83 válasza sziszakaka (#30143) üzenetére


venember83
nagyúr

Tehát megláttad az első hsz-t. Ott vannak ajánlott tápok című rész. Azt olvasd el. Thermaltake nem gyárt tápot, különböző beszállítóktól vásárol beleket és matricáz. Mivel nem válogatják meg a beszállítókat, Tt tápokat nem ajánluk.

(#30145) Dyno válasza Mach5 (#30142) üzenetére


Dyno
veterán

én nem fogok a saját zsebemből ilyeneket állni, szóval engem beza nem igazán érdekel....most azért hogy egykét embernek bebizonyítsam hogy szar táp a hákácé....ha annyira önfejű akkor vegyék.....4K-t a tápodért meg amúgysem fogsz kapni....

(#30143) sziszakaka :ujonnan vennéd?Mert ennek pont normális bele van ami a CWT-től származik.

[ Szerkesztve ]

(#30146) Májsztró válasza kfron (#30141) üzenetére


Májsztró
addikt

Már az sem ... eladták :(((

Asszem maradt a HKC , aztán inkább veszek füvet ,vagy valamit :DDD

(#30147) Mach5 válasza Dyno (#30145) üzenetére


Mach5
aktív tag

Nem azért írtam, hogy bebizonyítsd, hogy szar a hkc, hanem mert pár nappal ezelőtt írtad pár emberrel, hogy régi tápokért össze dobtok pénzt és kiprobáljátok mennyit bír!

(#30148) sziszakaka válasza Dyno (#30145) üzenetére


sziszakaka
csendes tag

Újonnan igen

(#30149) sziszakaka


sziszakaka
csendes tag

Amúgy ajánlatok olyat ami egy EAH4850 -es videó kártyát fog majd ellátni, megbízható és olcsó legyen lehetőleg előre is kösz!

(#30150) sziszakaka válasza venember83 (#30144) üzenetére


sziszakaka
csendes tag

Ja, amúgy meg elolvastam ^^ de azért kösz! csak Tt tápot pont kikerülte a figyelmem...nem vagyok nagy zseni....:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.