Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30901) Dyno válasza Hestiana (#30900) üzenetére


Dyno
veterán

Igen.Körülbelül 70%-ban lesz kihasználva a táp, ha komolyabban emghúzzátok a procit.Bár én azt mondom hogy inkább Q9400 és egy HD4890 vagy egy GTX275, procit ugyis emgtudjátok bőven húzni......

[ Szerkesztve ]

(#30902) solika


solika
tag

sziasztok!

lenne még néhány kérdésem:

1. mit jelent az, h moduláris egy táp? lehet csak vaksi vagyok, de én nem találtam meg az 1. hsz-ban és "környékén".

2. nekem egy 350-es FSP-t ajánlottatok, ami nekem be is jön.
viszont az lenne a kérdésem: megéri-e helyette egy giga superb 460? arra gondolok ezzel, nem-e gáz, h nem lenne olyan %-ban kihasználva, mint a 350-es FSP. mert árban csak kb 3k a különbség, viszont aktív. arra lennék kiwi, h milyen hatásfoka van és h azt hány % terhelésnél éri el? és h ennél a tápnál is érvényes arányaiban amit az 550-es változatára írtatok, hogy csak kb annyi az ereje, mint egy corsair 400-asnak?

tényleg bocsi a sok kíváncsi és hülye kérdésért, 1szerűen szeretnék jól választani.
előre is köszi a választ.
üdv. mindenkinek!

(#30903) Dyno válasza solika (#30902) üzenetére


Dyno
veterán

Ha az 550-es Gigát kérdezed, az már em FSP beles, a 460-as Giga FSP beles és 348W-t tudo leadi a 12V ágán, a 350-es FSP pedig 280-300W körül.

(#30904) Gyuri27 válasza Dyno (#30903) üzenetére


Gyuri27
félisten

Superb 550 GE-P450N-C2, Superb 550P GE-P450P-C2 acbel, Odin Pro GE-M550A-D1, Odin GT GE-S550A-D1 CWT beles.

Amd - Radeon - Ryzen

(#30905) Snapshot


Snapshot
csendes tag

Gyerekek!

Elképzelhető, hogy egy FSP 400PNF-en nincs PCI-E tápcsati?

(#30906) vzsryl válasza Snapshot (#30905) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Igen, mivel tényleg nincs rajta. :N

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#30907) Snapshot válasza vzsryl (#30906) üzenetére


Snapshot
csendes tag

Köszi az infót!

Akkor gondolom az lenne a megoldás, hogy egy átalakítóval próbáljuk meg. Ugyanakkor csak olyan áll rendelkezésre, melynek az egyik lába "vak" (Az Zalmanom PCI-E tápcsatijánál pedig mind a 6 "aktív"). Ez okozhat problémát?

(#30908) syC válasza solika (#30902) üzenetére


syC
addikt

1.) Modulárisnak nevezünkegy tápot akkor, ha van lecsatlakoztatható (tehátnem fix) kábele pl: [link]. Ez azért hasznos, mert a nem használt kábeleket egyszerűen lecsatolod és nem zavarják a rendet, nem foglalják a helyet :)

2.) Passzív pfc-s tápot NE vegyél! És ha elfogadsz egy személyes jótanácsot:FSP-t se. Én a helyedben egy Corsair CX400-at vennék, 12.5k körül kapni, erős és megbízható, nyugodt szívvel rá merném bízni a gépem.

(#30910) kfron válasza molngab (#30909) üzenetére


kfron
aktív tag

Üdv!
Tehát, az általános vélemény az LC Power tápokról:

Kaliberről ez ügyben nem érdemes beszélni.... Codegen, ezt meg sem hallottuk... :D

Ha megmondod, hogy milyen konfighoz kellene, akkor tudunk segíteni... :K

[ Szerkesztve ]

(#30911) 14adam válasza molngab (#30909) üzenetére


14adam
addikt

Mind a 2 tipus egy nagy Szar :)

(#30912) kem válasza bartucc (#30774) üzenetére


kem
addikt

Szerencsére iponban PNF néven valóban PNF-et adtak bazinagy FET hűtővel, úgyhogy nagyon örülök:)

#30908 syC:
Miért nem szabad venni passzív PFC-s tápot?

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#30913) 04ahgy válasza stol (#30872) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem alapjaiban ismerem a tápok működését, profi viszont nem vagyok, mint te. És szerintem – ha kisebb mértékben is, mint a teszted során kijött – van beleszólása a hatásfokba az aszimmetrikus terhelésnek. Indoklásom a használt egyenirányító diódák I(f) - U(f) jelleggörbéje, valamint az ohm törvény.

Nyilván a TX650 is úgy lett méretezve, hogy egyszerre a 3,3 és 5V-os ágon együtt 170W-ot képes leadni. Az együtt maximum áramra leterhelt kimenetek esetén (a nyák vezetősávjain, és a szűrőinduktivitásokon is) nagyobb feszültség esik. Te 65W-tal lépted túl. ("30A@5V(150W) és 25A@3,3V(85W) Ez összesen 235W, miközben a hivatalos specifikáció is max. 170W-ot enged meg.") Csak a specifikálton felüli teljesítmény a táp össz-terhelhetőségének a 10%-át teszi ki, szerintem ez már jelentős, és okozhat 3%-os hatásfokcsökkenést is.

Említetted a főtrafót is. Anno a 400W-os Zen esetén tárgyaltuk ki a tisztán 12V-os főkör, majd az ebből járulékosan kapcsolóüzemben előállított 3,3V és 5V jelentőségét. Tudtommal a TX650 esetén ez nem így, hanem külön főtrafó szekunder tekerccsel van megvalósítva. Itt is az ohm törvényt hoznám fel, lévén a megengedett 170W helyett a 3,3V és 5V tekercselésének 38%-kal nagyobb teljesítményt kellett átvinnie. A rézveszteség is 38%-kal magasabb tehát, mint a méretezési. A vasveszteség tényleg nem szabad, hogy magasabb legyen, hiszen a telítési fluxus a terhelt tekercstől nem függ.

A kötekedésre: szintén csak azt tudom felhozni, hogy a profi szint vs. amatőr szint különbözik. Ha egy tápnak csak a hatásfokára vagyok kíváncsi, azonban a kedvem szerint modulálható műterhelésem szűk keresztmetszet, akkor miért ne alkalmazhatnék egy járulékos, állandó terhelést izzólámpa személyében? És természetesen nem a műterhelésem helyett, hanem a műterhelésem mellett. 12A izzólámpával, 36A műterheléssel, összesen 48A, és a szabályozási tartomány még mindig 75%-os. Lehet modulálni. Olyan még a PC rapszodikus világában sincs, hogy 0-36A, esetleg 0-48A közt bármely értéket felvegye a tápból 12V-on felvett áramerősség. Mindig lesz egy érték, aminél nem lesz kisebb.

Tehát nem kritizálta senki a műterhelésed, mindenki (én is) tudja a topikban, sőt a fórumon, hogy profi vagy. Nem is mondtam, hogy tudok profibbat, csupán a konkrét mérés erejéig javasoltam olcsó, egyszerű, de a célnak (hatásfokmérés 650W feletti terheléskor, max. 170W-ra kiterhelt 3,3V és 5V-os ágakkal, 36A fölé terhelt 12V-os ággal) megfelelő módszert.

Peace.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#30914) Dyno válasza syC (#30908) üzenetére


Dyno
veterán

2.) magyarázd már meg?12,5K hol van Corsair?
Meg ahhoz, a géphez amit vesz minek neki Corsair???
Továbbá passzív PFC-s tápot mért ne vegyen?
Már emg ne haragudj, de ne vezesd már félre......főleg értelmetlen dolgokkal amiket itt összehordtál.....

(#30904) Gyuri27:Köszönöm kiegészítésed, de nem az Odinokról volt szó, hanem arról hoyg az Acbeles 550-es Superb giga csupán 360W-t tud leadni a 12V ágán.....

(#30915) syC válasza Dyno (#30914) üzenetére


syC
addikt

[link]

Úgy vagyok vele hogy egy tápot, házat egyszer érdemes venni, jobban jár az ember ha nem kell évente cserélgetnie. Továbbá írtam, hogy személyes jótanács, nem kötelező betartani. :)

(#30917) kfron válasza molngab (#30916) üzenetére


kfron
aktív tag

Melyikre? :F

Én az Iponban találtam egy LC Power tápot, amire 0 év garit adnak.
Ez is jelenthet valamit... :D
Link

[ Szerkesztve ]

(#30918) stol válasza molngab (#30909) üzenetére


stol
addikt

Fos.

(#30919) stol válasza 04ahgy (#30913) üzenetére


stol
addikt

~650W krül még benne volt a 80%-ban, 660W körül kezdett rohamosan romlani.

(#30920) Májsztró válasza molngab (#30916) üzenetére


Májsztró
addikt

Látom , az Atya Úr Istennek nem hiszed el ,hogy az LC Power nem ér annyit amennyiért adják :)

(#30921) nyunyu válasza Májsztró (#30920) üzenetére


nyunyu
félisten

Azert lehet talalni kevesbe gaz LCPower tapot is, de a MonolithX 1200-ert meg olyan horror arat kernek, hogy olcsobban megkapod ugyanazt a CWT tapot Thermaltake-nek vagy Corsair HX1000-nek alcazva :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30922) Dyno válasza syC (#30915) üzenetére


Dyno
veterán

Továbbá írtam, hogy személyes jótanács, nem kötelező betartani.

Igen, jó tanács, csak nem árt meg fogalmazni hogy miért is jó tanűcs.....

(#30916) molngab:Melyik típus ami 5 év garis?Mert az LC-nek kábé 4 fajta tápja van ami normális belsővel van szerelve a többi mind a szutyok Huntkey bélre épül.

(#30923) Gerisan


Gerisan
tag

Hello!Jól látom,hogy a Gigabyte Superb 550W( GE-P450P-C2 ) nem a legjobb?Mit érdemesebb akkor venni?Chieftec,Coolermaster vagy FSP?

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#30924) Qru válasza Gerisan (#30923) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Corsair-t (CX400 pl bőven sok lenne a konfigodhoz).

#nincsbennetarcsi

(#30925) Gerisan válasza Qru (#30924) üzenetére


Gerisan
tag

Egy Galaxy 9800GTX+-t akarok most majd venni ahoz akarok erősebbet de CM,FSP és Chieftec közt kéne választani.

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#30926) Májsztró válasza nyunyu (#30921) üzenetére


Májsztró
addikt

Valóban árgépen a legolcsóbb 58K. Azért abból FSP-be meg corsairba is elég szépeket lehet venni :)

(#30927) nyunyu válasza Májsztró (#30926) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennyire lement az ara? :Y
En meg valami 70+fas nagykerarra emlekeztem, azota persze eltunt a MonolithX az arlistajukrol.

HX1000-ert kernek most 48.6+fat...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30928) Laci4


Laci4
senior tag

Sziasztok!

Még böszen olvasok, kb 1hónapot akartam vissza, de az is marha sok! :Y
Persze olvastam az első Hsz-t is..
Egyenlőre gyorsban: vélemény szeretnék kérni erről a tápról: Thermaltake Purepower 460
Olvastam az 1.hsz nem ajánlott táp a TT,de esetleg mégis..
Bár pont most nézem az adattábláját.. és a visszaolvasásból rémlik, hogy manapság már a 12V-os ág terhelése a mérvadó. Ezen ahogy nézem, az nem annyira jó.. 3,3 és 5V-on bika nagyon.
Ezzel meg is válaszoltam magamnak?

Most egy CoolerMaster extreme power 380-as tápom van.. (elég régóta.. még sulinetben vettem :D)
Ahogy nézem ez is hasonló adatokkal bír.. tehát akkor nem lennék előrébb?

Jah a két lényeget nem írtam.. a konfigom látszik a profilomban.. túl nagy fejlesztést nem tervezek.
Viszont ami a lényeg lenne, szeretném ha kicsit halkabb lenne a tápegység..
Most ez a leghangosabb benne.. aztán talán a proci hűtő..
Arra gondoltam, hogy a 12centis ventik talán halkabbak.. mint ez az asszem 8 vagy 9 centis.. bár ez se valami gagyi mert ahogy olvastam az ADDA ventik elég sok tápban vannak..
Szóval lenne a fenti táp 7-8e forintért.. de akkor ha csendet akarok, felejtsem el,és inkább ruházzak be egy corsair psu 400cx-be?

Vagy mi lenne ami még csendes és nem egy vagyon.. 15k nál nem szivesen adnék többet érte.... pláne hogy ahogy olvasom, valszeg nem kell nekem valami túl nagy power.

Amúgy lehet,hogy a mostani azért is zajosodik annyira, mert ez már nem 12 volton vesz fel több kakaót, és azon eléggé beterheli a rendszerem?(mondjuk nem vészes.. napközben észre se venni.. de ha estére úgymarad pl letölteni.. azért kicsit zavaró..)

(#30929) Májsztró válasza nyunyu (#30927) üzenetére


Májsztró
addikt

Ezek szerint lement ... de ez ,hogy van ,hogy a thermaltake 1000W-osnak árulja ugyan azt a belet ? :F

(#30928) Laci4: ÜDv !

Ha a tápajánlóban nem a jó tápok közt van , akkor nem kell erőltetni :)

Mégis mennyit ír 12V-os ágra ? Mennyi A-t ? Bár azt sem biztos ,hogy azt le tudja adni :)

A Corsair 400-ra azt mondják ,hogy elég halk. De sztem vehetnél GigaByte SuperB 460-at is. Sztem teljesen csendes és olcsó is.

[ Szerkesztve ]

(#30930) Dyno válasza Gerisan (#30925) üzenetére


Dyno
veterán

Most mid van?
Továbbá Chieftechez miért ragaszkodsz ennyire?Aránytalanul drágák CM-el ugyan ez a helyzet.
FSP-t megértem.
FSP Everest 400W tökéletes lesz számodra, vagy ha wattmizériában szendvedsz akkor 500W-os Everest.

(#30928) Laci4:CX400-nál halkabbat nemt alálsz erőben pedig bőségesen elég lesz, vagy ha szeretnél moduláris tápot, akkor hasonlóan halk FSP Everest 400W-t ajánlom.

TT-t felejtsd el, HEC beles, régebbi típus gyenge hatásfok, magyarán eleve zajos, a nagyobb veszteség miatt.
CM-eddel ugyan ez a helyzet, felesleges már őket erőltetni.

(#30929) Májsztró: Corsair VX450-ben is csak egy 400-as Seasonic bél van.
460-as Superbet is a 400-as GLN bélel szerelik, giga még is 460W-osnak adja el.

[ Szerkesztve ]

(#30931) Gerisan válasza Dyno (#30930) üzenetére


Gerisan
tag

most egy 400-as DTK van.

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#30932) Dyno válasza Gerisan (#30931) üzenetére


Dyno
veterán

Akkor csere, de azokra amiket írtam, bár igaz Te döntöd el természetesen, de CM, Csifike, nevetséges árakon van.......

(#30933) Gerisan válasza Dyno (#30932) üzenetére


Gerisan
tag

Értem.jó hát akkor lesz egy FSP. :) köszi a segítségeket.

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#30934) Májsztró válasza Dyno (#30930) üzenetére


Májsztró
addikt

Na jó , de az FSP bél csak kibír +60W-ot ... de +200W az teljesen más tészta ... az majdnem egy másik plusz táp teljesítménye ...

(#30935) nyunyu válasza Májsztró (#30929) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezek szerint lement ... de ez ,hogy van ,hogy a thermaltake 1000W-osnak árulja ugyan azt a belet ?

Van am annak 1500W-os valtozata is, csak az mar nem teljesiti a 80+-t.

Szokasos belezos teszt, persze nekik sem volt akkora mutehenuk, hogy lemerhessek, hogy mikor eg le :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30936) Májsztró válasza nyunyu (#30935) üzenetére


Májsztró
addikt

Hát az 1500W-os verzió nem nagy ördöngösség. 2db 750-es bél van összehegesztve aztán ennyi. De ha azokat az A-okat le tudja adni 12V-os ágon ami rá van írva (30-20-40) akkor brutális gép kell alá ,hogy leszívja teljesen :DDD

(#30937) Gerisan


Gerisan
tag

Ja amúgy Egy GTX260-nak elég egy 400-as táp?

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#30939) nyunyu válasza Májsztró (#30936) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezresben ugyanez van, csak ott 500W-ra van meretezve a ket fele.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30940) 04ahgy válasza molngab (#30938) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Valaki használhatta a "hiba jelzése" linket kötekedés helyett, mert én ha meggebedek is 1 évet látok ott. Igaz jó néhány óra eltelt az eredeti post óta. :U

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#30941) joshua7


joshua7
veterán

Jól látom, h Enermax táp sehol sincs 2 évnél több garral nálunk? Mindenhol 1-2 évet látok csak. Akkor viszont végképp eldőlt, h 5 év garis Corsair-t veszek...

Semper Fi

(#30942) Dyno válasza Gerisan (#30937) üzenetére


Dyno
veterán

Igen.Nézd emg a ofgyasztási adatokat a PH-s tesztben, quad tuningal sem enne 300W fölött konnektor felől......amit még hastásfokkal is szorozni kell....
Te prociddal még két darab GTX260-t is elbírna.

[ Szerkesztve ]

(#30943) kfron válasza 04ahgy (#30940) üzenetére


kfron
aktív tag

"mert én ha meggebedek is 1 évet látok ott. "

Most már én is... :K Közben kijavították. :C

[ Szerkesztve ]

(#30944) Dyno válasza joshua7 (#30941) üzenetére


Dyno
veterán

Hát Te tudod, de abban is biztos lehetsz hogy a 2év garis Enermax tovább bírja.
A másik emg az az 5év Limited Waranty (limitált jótállás....)
Nagyon odáig vagytok az évekkel, de teljesen érdemtelenül, apróbetűs részt is elkell olvasni és én ezt meg Stol-tól tanultam!

Én meg azon gondolkozom hogy eladoma VX450-t.... :N Enermax kell nekem.....

[ Szerkesztve ]

(#30945) kfron válasza Dyno (#30944) üzenetére


kfron
aktív tag

Nem vagy te egy kicsit telhetettlen? ;)

Kitalálhatom? Ez kell neked... Három év a gari! :)

[ Szerkesztve ]

(#30946) Dyno válasza kfron (#30945) üzenetére


Dyno
veterán

Nem, én inkább nem írom le milyen Enermaxra vágyom, mert még én lennék lehülyézve.....(FMA2)
De nekem Stol írt valamit a Corsair tápokról főleg a VX450-ről mert erről kérdeztem, nem teszem közzé, majd ő közzé teszi, de elég szomorú dolgokat írt.....főleg arról az egy ágról, amiktől itt rengetegen kegyetlenül elvannak alélva.....
13K-t valóban megér, de 18-20K-t amenniyért megy annyit nem......igaz, jobbat sem kap érte az ember....

(#30947) Dare2Live válasza Dyno (#30946) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Itt korrektül tesztelték:
[link] Aszem elég korrekt. :)

ez az egy ág mizéria a régi jellemzően vizzel agyonhuzott quadok miatt maradt rajtunk, ott egy proci+lap 250Wot simán :Y bezabált. Azóta ez a dolog tudtommal nem fenyeget, főleg, hogy új intelek nem bírják az extrem feszeket. amúgy pont a corsair tápokkal nem volt egy ág probléma....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30948) Dyno válasza Dare2Live (#30947) üzenetére


Dyno
veterán

Ezt a review-t láttam én is, korrektnek is találom, csak Stol írta hogy volt olyan ami nála 440W-nál hasalt....
Mindegy elgondolkoztam, valóban én lihegem túl....és eléggé elégedetlen vagyok.....meg enermax fan :O
Sokszor le írtam, tápmániás, 1,5Hónapja van meg, de már keresem az utódját, leet orvoshoz kéne mennem. :DDD

(#30949) syC válasza Dyno (#30922) üzenetére


syC
addikt

A bővítések valóban nem indokolják a 400-as minőségi táp létjogosultságát, de ha neadjisten a későbbiekben más hardvert is szeretne tenni a kedves kolléga a gépbe, netalántán új platformot fog vásárolni, nagy valószínűséggel akkor sem fog gondot okozni a tápnak a vas, a képességei ismeretében.
További érv, hogy a cx400 talán a leghalkabb táp a kategóriájában, én pl utálom a hangos gépet (ki szereti?).

Tény, hogy jóval drágább a cx a 350-es fsp-nél (cirka 7-8 rugó a diffi) de én nem spórolnék a tápon, legyen szó akármilyen gépről :)

(#30950) Dare2Live válasza Dyno (#30948) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

johnguru is rendesen tesztel, bár nem idegbeteg modon mint hwsecrets....
[link]

PH!n nincs oszciloszkopos... teszt, de azért itt se adta meg magát, pedig amit rákötöttek az nem gyenge. [link]

Szóval vszeg tényleg te liheged túl... főleg ha az a konfigod ami oda van írva. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.