Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30351) z0li válasza South Velen (#30348) üzenetére


z0li
csendes tag

Még nincs meg

(#30352) South Velen válasza z0li (#30351) üzenetére


South Velen
addikt

Tuning lesz? Mennyi a keret rá?
Ha nem lesz tuning, valóban simán elég a Giga SuperB 460.

(#30353) Dyno válasza South Velen (#30352) üzenetére


Dyno
veterán

Ha még tuningol akkor is elég, csak ilyen kemény fesz.emelős tuningnál fogyhat el a táp.

(#30354) stol válasza Chaser (#30311) üzenetére


stol
addikt

Nagyker adja a "garit" ami egyébként jótállás és azért csak 5 év, mert melyik nagyker tudj manapság garantálni azt, hogy nem megy csődbe, pl. 5évig?

(#30355) stol válasza zed1983 (#30335) üzenetére


stol
addikt

Nagyszerű.
Hová is szarjak?

Már most is láttam tökig égett periféria csati kanócot :DDD
45A@12V-os ágon, kábel végén volt egy rövidzár és véletlen már nem kapcsolt a túláramvédelem. Aggasztó ez kérem...

(#30356) bartucc válasza stol (#30355) üzenetére


bartucc
addikt

Másik hogy a 18A az átlag ebben a kategóriában ágonként, azt se fogod meg semmivel szinte.:D Jó hülyeség meg már felesleges ampervadászat szinte. Azért az ára még érdekelne továbbra is, mit mer kérni a XFX mert úgye nem olcsó gyártó hírében áll, de világot nem fog váltani az is biztos, mert hát 850-es tápot se sok ember vesz.

A nagykeres sztori is érdekes, semmire sincs 100% garancia, de ugyanezt elmondhatnánk a boltokról is, hogy az se biztos hogy 3 vagy 5 év múlva ott lesz... Bár a jogutód szokta vállalni a garanciáztatást, nem?(már ha van...)

z0li: sztem elég a 460W, ahogy Dyno is mondta, feszt gondolom nem sokat akarsz emelni, ha nem tévedek:)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#30357) napoleon2323


napoleon2323
tag

Sziasztok.

Gigabyte Superb 460W-os tápot vettem szerintetek el fogja bírni a konfigom(a hozzászólás alatt van a leírás)?(Mert azt olvastam róla ,hogy ez 400 W-os táp és "csak" a csúcsterhelése a 460W)?

Bocsánat ha butaság ez a kérdés csak nem vágom annyira a gépekt.

Köszönöm előre is!

With every conflict I grow stronger!

(#30358) zsolt1129 válasza napoleon2323 (#30357) üzenetére


zsolt1129
addikt

Még sok is neki :D Egy minőségi 350-es is elég lenne hozzá. Ugyhogy nem kell aggódnod.

(#30359) 14adam válasza napoleon2323 (#30357) üzenetére


14adam
addikt

Megse kottyan neki :)

(#30360) grozam válasza 14adam (#30359) üzenetére


grozam
tag

Üdv!

Milyen tápot érdemes venni e8400, 4850 , 2Gb ram hoz?

(#30361) lsc válasza grozam (#30360) üzenetére


lsc
nagyúr

Fsp 400 pnf, giga superb 460, corsair cx 400 . Kb ez az ársorrend is .

Az élet kegyetlen .

(#30362) grozam válasza lsc (#30361) üzenetére


grozam
tag

Indoklás?

(#30363) Dyno válasza grozam (#30360) üzenetére


Dyno
veterán

Mennyit szánsz rá?14K-ért CX400-as Corsair, alatta pedig Gigabyte Superb 460W 10K környékén, de ha még kevesebbet akarsz rákölteni, akkor FSP 400CRG, vagy 350PNF/PNR.

(#30362) grozam :Milyen indoklás?Kábé ezeket szoktuk ajánlani, görgess kicsit vissza, és megtudom hamar miért, vagy ha olvasol 1.hsz.-t az sem nagyon ártalmas ám.Elég?Elég!Vagy ha vannak egyéb kivánságaidat, akkor írd le, vagy ha watt mizériában szenvedsz, akkor Corsair TX650, de a ciceregni fog alulterheltségtől, ne minket okolj.

[ Szerkesztve ]

(#30364) lsc válasza grozam (#30362) üzenetére


lsc
nagyúr

Mert ezek normális tápok normális áron, a kofigodhoz mindegyik bőven elég . Tecnikai leírást már a neten keress, rám ne számíts . Egyébként szívesen .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#30365) grozam válasza lsc (#30364) üzenetére


grozam
tag

Bocs!

Azt hittem nem fejeztük be a beszélgetést.

(#30366) Májsztró válasza grozam (#30365) üzenetére


Májsztró
addikt

sztem most már befejeztétek a beszélgetést :DDD

(#30367) stol válasza bartucc (#30356) üzenetére


stol
addikt

Ha adótartozása van, hülye lesz jogutódot megjelölni :DDD
Lásd Compexpress, CompartsLine, Comp-Ker.

(#30368) napoleon2323 válasza 14adam (#30359) üzenetére


napoleon2323
tag

köszönöm a gyors válaszokat:D

With every conflict I grow stronger!

(#30369) kfron válasza Májsztró (#30366) üzenetére


kfron
aktív tag

:DD

[ Szerkesztve ]

(#30370) kfron válasza grozam (#30362) üzenetére


kfron
aktív tag

Akiknek ezen a topicon eddig tápot ajánlottak, az egy sem jött vissza panaszkodni, hogy rossz tanácsot kapott...(most valakit idéztem, de nem tom , hogy kit :B )

Amúgy meg Dyno, és lsc (többek között) kis közösségünk szellemi vezetői, tehát nyugodtan hallgass rájuk. ;)

(#30371) Májsztró


Májsztró
addikt

Én most komolyan gondolkodom az Enermax 425W-os tápján. Az hatásfokban mit tud ? mennyit tud leadni 12V-s ágon ?

(#30372) lsc válasza Májsztró (#30371) üzenetére


lsc
nagyúr

Melyik ? Modu 82+, Pro 82+ . Mindkettőnél katt a specifications-ra, közvetlenül nem tudom linkelni .

Mod kfron : kis közösségünk szellemi vezetői,, túlzásokba ne essünk, olvasni kell, ennyi . Természetesen ezt a magam nevében .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#30373) Májsztró válasza lsc (#30372) üzenetére


Májsztró
addikt

a Modu 82+ -al szemezek :) Ahogy nézem 480W-ot tud , 40A-al 3db 12V-os ágon ... azért az nem rossz :)

Ha jól nézem , 50% terhelésnél a 88%-ot is megközelíti a hatásfok ... terhelve sztem a gépem akörül lenne éppen :)

[ Szerkesztve ]

(#30374) Dyno válasza Májsztró (#30373) üzenetére


Dyno
veterán

Tessék már megnézni, azta kombinált teljesítményt tessék már elolvasni....33A 396W, ha 480W-t leadna szerinted miért 425W lenne ráírva?Ja meg bocsi, de enermax oldalán te is utána tudsz nézni, csak bekell írni a címet.....

(#30370) kfron :Isc.hez hasonlóan vélekedem, nem avgyok én szellemi vezető csupán probálok korrekt ajánlatokat tenni és segíteni, hogy legalább a PH-soknak normális tápja legyen már aki betéved ide, emg persze az aki tudja ezt mi nélkülünk is.

[ Szerkesztve ]

(#30375) kfron válasza Dyno (#30374) üzenetére


kfron
aktív tag

Ennyire nem kell komolyan venni, poénosnak szántam inkább, :U
de lehet, hogy túlzásba estem...
Teljesen nyilvánvaló, hogy Te is, és lsc is csak segíteni szeretnétek...

(#30376) lsc válasza Májsztró (#30373) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen, valóban 480 W-ot tud. ....az 525-ös :) . Az első oszlop a 425-ös.

Az élet kegyetlen .

(#30377) Májsztró válasza Dyno (#30374) üzenetére


Májsztró
addikt

Jajaja, az az 525-s táp , elnéztem az oszlopot már na ... :DDD

Egyébként mikor itt kérdezek valamit , nyilván elsősorban nem arra vagyok kíváncsi ,hogy a honlap mit ír , mert azt valszeg én is megtalálom :) Hanem ,hogy ha van valakinek és erre kóvályog , akkor írja már be ,hogy mi az ábra. De köszi , megtaláltam mindent :)

lsc :R

(#30378) Dyno válasza Májsztró (#30377) üzenetére


Dyno
veterán

Az hatásfokban mit tud ? mennyit tud leadni 12V-s ágon ?

Én nem kötekszem, de itt szerintem nincs ember az egész fórumon aki ezeket már pontosan kiírtad, ha olyat kérdeztél volna, amikre nem találsz választ honlapon, akkor valszeg nem ugattam volna be.

(#30379) Májsztró válasza Dyno (#30378) üzenetére


Májsztró
addikt

de itt szerintem nincs ember az egész fórumon aki ezeket már pontosan kiírtad, ha olyat kérdeztél volna, amikre nem találsz választ honlapon

Mivan ? Értem ám :) Bocsi , én vagyok a hülye :R

(#30380) NPeete


NPeete
tag

Üdv!
az alábbi konfighoz keresek egy olcsóbb tápot, vagy házat:
Intel E2200, Asrock G31M-GS, 2GB DDRII RAM, Samsung 320GB SATA vinyó.
Netezésre kell, napi max. 2-3 órát futna a cucc.
Próbálok olcsóbb tápot kapni, igaz mindenki óva int ettől, de azért azok közül mégis mik jöhetnének számításba?

(#30381) vzsryl válasza NPeete (#30380) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv,
FSP 350PNF/CRG400

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#30382) Dyno válasza Májsztró (#30379) üzenetére


Dyno
veterán

Na most nézem érthetetlen amit írtam,de itt a fórumon nincs olyan ember aki ezeket mind kimérte volna.

(#30380) NPeete:Ez alá semmiféleképpen se add.Ha csak nem találsz valahol 300W-os FSP-t.

(#30383) Májsztró válasza Dyno (#30382) üzenetére


Májsztró
addikt

Jól van na :D Most nagyon rá vagyok pörögve az Enermaxra :)

(#30384) NPeete válasza Dyno (#30382) üzenetére


NPeete
tag

Hát lehet, még meglátom, de sajna az már nem nagyon fér bele a keretbe. Viszont nekem nincsenek rossz tapasztalataim (na jó, tapasztalatom, lehet mákom volt) olcsóbb táppal sem. 6 (azaz hat) éve használok egy gépet, vagy mercury, vagy gaba benn a táp, eddig még semmi baja nem volt...

(#30385) Májsztró válasza NPeete (#30384) üzenetére


Májsztró
addikt

Én is ezt mondtam , de aztán tesztekkel sikerült meggyőzni a fejemet ,hogy egy esetleges túlfesz , vagy ingadozás , vagy bármi , aztán elmegy minden a táppal együtt, mert nincsen benne olyan szintű védelem.

(#30386) NPeete válasza Májsztró (#30385) üzenetére


NPeete
tag

Esetleg az fsp 350pnr milyen választás lenne? Túl olcsónak tűnik :D

(#30387) Májsztró válasza NPeete (#30386) üzenetére


Májsztró
addikt

első hsz-ben részletesen van mindenféle az FSP tápokról :
a PNR-ről: "kicsit kispórolták belőle az anyagot"

Azt vedd ami a linken is van , illetve a 300-as FSP-t . Nem hiába azt ajánlották a srácok. Annak jó a bele. a 350 pnr sem rossz , csak kicsit kevesebbet tettek bele ...

azért 3.-ra csak sikerült :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30388) Dyno válasza NPeete (#30386) üzenetére


Dyno
veterán

Az tökéletes!
Túl olcsó.....de FSP és a gépedet emgvédi sőt még azt is leadja ami rávan írva, továbbá 10000X-or jobb választás mint bármilyen szar fos ezen az áron emgkapható TÁÁP-nak nevezhető, alu doboz....

(#30387) Májsztró:Figyelj csak, mi van oda leírva az első hsz.-ba?Az hogy a PNR enm ajánlott?Mert szerintem nem.....főleg hoyg a CRG szinte ugyan az.......én meg azt linkeltem neki, szóval ha már itt vagy legalább fusd át gyorsan azt a hsz.-t, nem hiába lett írva az a kisregény az FSP-ről. :)

(#30389) Májsztró válasza Dyno (#30388) üzenetére


Májsztró
addikt

ha jól látom , én sem írtam semmi rosszat róla. olvasd el még1 ,hogy mit írtam :R

(#30390) Dyno válasza Májsztró (#30389) üzenetére


Dyno
veterán

Látom, de miért vegye azt ha talált PNR-t, olvasd csak el CRG és közte különbség aztán nem sok, de vannak kéek az első hsz.-ba.....láthatóak a konkrétumok.CRG-ből ugyan csak kivan sporólva az "anyag" nekem a 2. gépembe megy is egy láthatod is, 1 éve még halk is tud maradni.

(#30391) nyunyu válasza Dyno (#30390) üzenetére


nyunyu
félisten

Mazlista.

Delutan osszefutottam egyik tapgurunkkal, mert kene nemi sebeszi beavatkozas faterom 4.5 eves, bugos Enhance tapjanak.
Pont jott egy masik ugyfele is, aztan elkezdte faggatni, hogy mitol cicereghet egy tap, javithato-e.
Kezdtem mosolyogni.
Kollega elso kerdese: FSP?

Igenlo valaszra alig birtam visszafojtani a rohogesemet, raadasul alig 1-2 honapja vette az illeto a kis gepehez parezerert, ujonnan.

Utana szakszeru valasz jott, hogy akkor vigye vissza gariba, mivel nem igazan javithato hazilag a trafo selejtes impregnalasa, de legalabb a gari elveszne, ha nekiallna szetszedni.

Azt persze nem birtam megjegyezni a rovid eszemmel, hogy CRG vagy PNR volt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30392) Dyno válasza nyunyu (#30391) üzenetére


Dyno
veterán

Ez is cicereg igaz nagyon nagyon halkan és csak kimondottan játékok alatt.Mindegy viszi a gépet, az a lényeg. :)

(#30393) NPeete válasza Dyno (#30388) üzenetére


NPeete
tag

Azt hiszem, maradok ennél az fsp pnr-nél... Az ára még megfelelő, 2 év garancia alatt meg csak nem kicserélik ha meghal, tovább húzva meg megérte :)

(#30394) bartucc válasza NPeete (#30393) üzenetére


bartucc
addikt

Jó tápok, és leadják ami rájuk van írva, vmint megvédik a gépet, vagyis megfelelnek a táp kritériumnak.

grozam: jó táp lesz, megbizható. A tőled vett P5B még mindig szuperál :R

Dyno: ti vagytok a legtapasztaltabbak, szval azért bennetek bízunk a legjobban. (látom már PH! addikt lettél, gratulálok)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#30395) Májsztró válasza Dyno (#30390) üzenetére


Májsztró
addikt

Akkor olvasd el megint :) Egy szóval nem mondtam neki ,hogy ne vegye meg. Hanem amit ti ajánlottatok , inkább olyat vegyen.

(#30396) technoboy19


technoboy19
tag

valaki meg tudná mondani mi a különbség a sima és a moduláris tápegység között?

illetve melyik a jobb?
tudom nagyon lúzer kérdés, de tényleg nem tudom :D

ÉRTÉKELÉS: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/hsz_47415-47415.html http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#30397) bartucc válasza technoboy19 (#30396) üzenetére


bartucc
addikt

A moduláris jelentése, hogy eltávolíthatók a felesleges kábelek, lecsatolhatók, a simánál nem. Belsőre ugyan az, kérdés neked mennyire aggatnak a kábelek pl, kis házakban előnyös, vagy HTPC-kben, vagy annak, aki nem szereti a kihasználatlan kábeleket a házban. (más kérdés hogy modulárisban kisebb tápok nem nagyon vannak....)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#30398) anatre001


anatre001
tag

Hali.

Lenne egy kis gondom.
Tegnap megérkezett az új konfigom, és össze is rakattam.

1. Gigabyte GA-MA770-UD3 alaplap
2. AMD Athlon 64 X2 7750 dobozos Socket AM2 Black Edition
3. 2GB 800MHz DDR2 RAM Kingmax
4. FSP 350PNF 350W aktív tápegység
5. MSI Radeon RX3850-T2D256E-OC 256MB DDR3 PCIExpress

Csak úgy néz ki, hogy a táp nem elég neki.
Szerintetek ez a baja, vagy lehet hogy valami más hibája van? És ha igen akkor mit tegyek? Sajnos nincs pénzem újra.

Webfejlesztői munkákat vállalok!

(#30399) bartucc válasza anatre001 (#30398) üzenetére


bartucc
addikt

Mi a hibajelenség? Egyébként mindenképp el kellene bírnia....

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#30400) anatre001 válasza bartucc (#30399) üzenetére


anatre001
tag

Na ez úgy volt hogy ismerősöm elvitte ismerőséhez, aki összerakta. Ott kipróbálták, és minden jó volt.
Aztán ismerősöm elvitte magához, aztán mikor ott bekapcsolta, nem csipogott az alaplap, és nem adott képet sem.
Aztán mikor újra megpróbálta, már jó volt.

Webfejlesztői munkákat vállalok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.