Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux

Hozzászólások

(#851) Amazonas válasza ubyegon2 (#850) üzenetére


Amazonas
senior tag

Értem. Szerintem ez "First World Problem", de ez csak az én véleményem.
Inkább megyek edzeni. :D

(#852) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hanggal kapcsolatos tanácsot kérnék,
mielőtt félreérthető lennék esetleg, az előzőekből tanulva, nem követelek, nem várom el hogy bárki is megoldja helyettem, csak szeretném tudni, egyáltalán kivitelezhető-e és ha igen, akkor hogyan.

A hangerőszabályzóba össze lehet valahogy kötni az összes használatba lévő csatornát, hogy a fő hangerő mindent vezéreljen fel-le?
Vagyis pl. a mellékelt képen mindegyik egyszerre mozogjon ha a fő hangerőt állítom.

Az ok, ha elindul bármilyen lejátszásra képes alkalmazás, azt 100%-on teszi. Igaz hogy a fő szabályzó csak pl. 35%-on van és ezért halk, de sokszor használok egy külső DAC-ot ami ki van kötve egy elég komoly teljesítményú hanguccosra.
Mivel a DAC-ot nem tudom szabályozni a hangerőpanelről mert nem reagál a csúszkára, ezért a megnyitott alkalmazások saját hangerőszabályzóját használom (SmPlayer, sb.)
Viszont, ha ilyenkor rányitom a böngészőt és elfelejtem egy webes videoklip indítása előtt levenni az Opera böngésző hangerőt, vagy keresnek Viberen akkor leszakad a fejem mert 100% hangerővel indul.
Ha nem lehet a csúszkákat összekötni, akkor esetleg nincs valami beállítás hogy a lejátszó appok ne 100 hanem pl. 20%-on induljanak?

[ Szerkesztve ]

(#853) Dave™ válasza tordaitibi (#852) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ilyenről nem tudok, de lehetőséged van az audio eszközökre prioritási listát csinálni, kategóriánként külön-külön. Tehát zenére beállítod preferáltnak a DAC-ot, a többire meg a belső hangkártyát és akkor nem ér meglepetés, ha meg a DAC ki van kapcsolva, a zenét a belsőn játssza le. Ez így nem jó?

(#854) tordaitibi válasza Dave™ (#853) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kissé megkésve, tegnap északás voltam.
Nem jó. A media beállításokba így gondoltad:

De a DAC semmilyen beállításba meg se mukkan amíg a volume beállításokba default eszköznek be nem állítom:

Akkor viszont minden azon szól, ahogyan eddig is.

Annyit lehet hogy azok az alkalmazások amelyekben be lehet állítani más kimenetet is, azokba beállítom. Ez viszont csak a munkamenetre érvényes.

Így pontosan úgy van ahogyan írtad, amúgy nálam valamiért nem veszi figyelembe a media lapon beállított prioritásokat, ezügyben ha jól emlékszem kérdeztem is itt. Konkrétan a Viber is tojik a prioritásra, hiába adom meg hogy a Communication a Sennheiser USB fejhallgatómat használja, minden boot után kézzel kell áttennem a sztereo kimenetről.

(#855) Dave™ válasza tordaitibi (#854) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor ott valami nem kerek, a prioritási lista szerint kellene mennie, tehát ha a DAC be van kapcsolva, akkor azt használja, ha meg nem, megy tovább. Nálam így megy.

(#856) tordaitibi válasza Dave™ (#855) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Pc elindít, majd valamikor pár óra múlva Sennheiser USB fejhallgató bedug, és EZUTÁN Viber indít. Ilyenkor 100% hogy nem az usb-s fülesen hanem a pc integrált hangkártyán zajlik a beszélgetés, gondolom ez lenne a Communication. Ha az usb-s füles a Manjaro indulásakor már be van dugva, akkor kb. 50%-os eséllyel az lesz a jó a Viberbe. Viszont a DAC állandóan be van dugva, mégse azon szólalnak meg a Music és Video alkalmazások.

Írtam ide régebben hogy a HDMI-s hangszórós monitorommal is szívtam, bármiképp állítottam be a HDMI-t a legeslegelső alapértelmezett hangkimenetnek, ez az első 10 perc tétlenségig tartott, annyira van beállítva az Energiagazdálkodásba hogy a 10 perc után lője le a monitort. Egér megmozgat, monitor visszajön és vajon mi lett amin szólt minden..? Persze hogy az integrált Analóg sztereo kimenet.
Valamiért bele van szerelmesedve ebbe a kimenetbe.

Mindegy, köszi hogy foglalkozol velem, ez a PC ilyen, a HDMI-t megoldottam, a favorit integrált hangkari kimenetét belevezettem a monitor végfok bemenétére, így az bár nem szoftveresen megoldva, de tökéletes. A DAC vonalon meg rutinná vált hogy az azon megszólaltatni kívánt appok saját hangerőszabályzóját lehúzom halkra mielőtt bezárom őket, így halkan indulnak másnap. Kivévea az Opera, annak ugye nincs ilyenje, de már óvatos vagyok. :)

(#857) Dave™ válasza tordaitibi (#856) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nincs a DAC-on kapcsoló? Nekem minden más rendszeren minimum a programot újra kell indítani forrásváltáskor (pl. DAC-ot bekapcsolom, mert ha az nincs akkor HDMI-n küldi ki a TV-re, de amint bekapcsolom átvált, és a prioritási lista miatt teszi. A kategóriáknál bal lent meg tudod adni minden kategóriára ugyanazt az eszközsorrendet (alapértelmezett a DAC, ha nem elérhető akkor integrált vagy HDMI), szerintem úgy mennie kell.

(#858) tordaitibi válasza Dave™ (#857) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nincs rajta, vagyis van de az nem a tápellátás, 3 állása van, a bemenetet választom ki vele.
USB, koax vagy optikai.
Külső tápcsatlakozó van rajta de nem használom, a géppel együtt éled, az usb-n kapja a tápöt.
Hazaérek futok még pár kört ahogyan leírtad, megnézem mégegyszer a beállításokat

Egy bkercso féle kisdac ha hallottál már róla.
Pár éve vettem itt a PH-n, egy bkercso nevű tag árulja, ő csinálja a panelt.
A régi P3-Soundblaster egész jó volt de az újak, mindegy hogy mini pc vagy laptop, némelyek iszonyúan szarul szólnak, ezért vettem egy ilyen külsőt, ennek már egész jó hangja van.
13 éves korom óta zene és hifibolond vagyok. nem a divatos 5.1 meg 7.1 meg 15.2 :) hanem csak sztereo de abból a jó minőség. Sajna az évek során lejjebb adtam anyagi okokból, az MC hangszedős bakelit meg az igen nívós cuccom eladósorba került, maradt egy középszerű hangdobozpár meg egy hasonló végfok de ezen is kitűnően átjön, milyen borzalmas némelyik hangforrás.
na de nem offolok tovább.

(#859) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Új gondom,
Dropbox könyvtár, bármelyik fájlon jobbklikk-Copy dropbox link, ilyenkor a vágólapra kéne másolnia a share linket. Ehelyett 15-20 másodpercre lefagy a Dolphin, a fél KDE felület, a vágólapkezelő.
Utána minden visszajön de a link nincs a vágólapon.
Megnyitva webes eléréssel a dropbox weblapot és ott a fiókomat, a share link/copy clipboard funkció azonnal, tökéletesen múködik. Csak a gépen a fájlkezelő fagy ki tőle.
Van valami megoldás, esetleg ismert probléma vagy csak nálam jelentkezik?

(#860) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Megin én,
Unified Remote alkalmazás, nem tud elindulni,

Tűzfal ahogyan utánaolvastam a csodás angolommal alapból nyitott vagyis nem múködik, ha jól okoskodtam ki.
Vagy tévedek?

(#861) tordaitibi válasza tordaitibi (#860) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#862) Amazonas


Amazonas
senior tag

Sziasztok.

Kicsit nagyra nőtt a rendszer, ezért takarítottam (paccache -ruk0 majd -rk1, illetve a journal-okat is vacuum-oztam 1 héttel bezárólag). Viszont a Filelight-ot nézegetve még ráleltem 766 MB-nyi foglalásra a /var/lib/flatpak könyvtárban, ami furcsa, mert nem emlékszem arra, hogy bármit is használnék flatpak-os telepítéssel.
A flatpak list sem dob ki semmit.
KDE-t használok, és tudom, hogy a Discover-ből lehet már flatpak-os cuccokat feltenni - ehhez lehet köze?
Lehet törölni, ami ebben a könyvtárban van, ha a flatpak list nem dobott ki semmilyen appot?

[ Szerkesztve ]

(#863) BoB válasza Amazonas (#862) üzenetére


BoB
veterán

Meg tudod nézni kézzel is.

ls -1 /var/lib/flatpak/app /var/lib/flatpak/runtime

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#864) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Tegnapelőtt csináltam itthonról egy próba vpn hálózatot, a fiam távoli szervergépét tesztelgettük.
utána töröltem a vpn kapcsolatot.
Namost azóta minden indításnál (a SSID az tordai2) ezt látom felugrálni:

a tordai2 kapcsolat aktiválva
a tordai2 kapcsolat deaktiválva
stb.stb.
és ezt eljátssza 2-3-4x, ez gondolom függ a nap-hold együttállástól, egyebektől :)
és a legvégén csatlakozva is marad a routeremre.
Sehol máshol (ez egy hordozható gép) nem csinálja, másutt rögtön egyből csatlakozik és nem többször, csak itthon ahol a teszt vpn létre lett hozva és csak azóta vacakol.
Nem nagy problem de mivel a vpn törölve is lett, mi maradt mégis belőle amitől így meghülyült?

(#865) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Libreofficet próbálom magyarítani, mi az a fresh meg still?
Mondjuk mindegy mert bármelyik magyar csomagot próbálom, végigmegy több szerveren és a mindegyiken 404error-t ír ki a végén.

Hiba letöltés közben 'libreoffice-fresh-hu-6.1.4-1-any.pkg.tar.xz' ennyiből manjaro.melbourneitmirror.net : The requested URL returned error: 404 Not Found

Ezt írja ki minden helyre.

[ Szerkesztve ]

(#866) Dave™ válasza tordaitibi (#865) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem magyar alapból, nem egészen értem mit szeretnél. A fresh a legfrissebb, a still pedig a "stabil" verzió. Nyugodtan mehet a fresh.

(#867) BoB válasza tordaitibi (#865) üzenetére


BoB
veterán

A csomaglistát frissíteni kell telepítés előtt. Azért nem sikerül letölteni, mert az a verzió a szervereken már nem létezik.

Meg frissíteni sem ártana a rendszert.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#868) tordaitibi válasza Dave™ (#866) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nekem meg nem magyar alapból:

És a beállításaiba sem tudom magyarra állítani mert egy van benne, az en-USA.

(#869) tordaitibi válasza BoB (#867) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A csomaglistát hogyan kell frissíteni?
A rendszer valóban nem naprakész, kb. 1 hónapja azt csinálja hogy frissítene,
Teljes rendszerfrissítés megkezdése, itt elakad:

Tranzakciós hiba történt!
Akarja ezt a tranzakciót egy Terminálban végrehajtani?

Igen, akarom,
a terminálba kérdez vagy 25x hogy akarom-e lecserélni, igen-nem, igenre nyomok, a végén pedig közli hogy nem sikerült semmi.
Pedig 317 darab valamit akarna frissíteni de nem tudja.

(#870) BoB válasza tordaitibi (#869) üzenetére


BoB
veterán

Ebből nem tudom mi a gond, terminál kimenet kell.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#871) #82595328 válasza tordaitibi (#868) üzenetére


#82595328
törölt tag

Tedd fel a magyar nyelvi csomagot. Libreoffice fresh vagy still akármi a vége hu

(#872) tordaitibi válasza BoB (#870) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ezzel kezdi a frissítést:
Tranzakciós hiba történt!
Akarja ezt a tranzakciót egy Terminálban végrehajtani? Igen,ott kérdez,
Ez amikor igent nyomok:
:: A csomagadatbázisok szinkronizálása...
a(z) core naprakész
a(z) extra naprakész
a(z) community naprakész
a(z) multilib naprakész
:: Teljes rendszerfrissítés indítása...
:: Lecseréli geoclue2-t erre: extra/geoclue? [I/n] i
:: Lecseréli libsystemd-t erre: core/systemd-libs? [I/n] i
függőségek feloldása...
ütköző csomagok keresése...
hiba: nem sikerült előkészíteni a tranzakciót (nem sikerült kielégíteni a függőségeket)
:: installing x265 (3.0-1) breaks dependency 'libx265.so=165-64' required by ffmpeg2.8

Nyomjon le egy billentyűt a folytatáshoz...

Amikor mindebre nemet nyomok:
:: A csomagadatbázisok szinkronizálása...
a(z) core naprakész
a(z) extra naprakész
a(z) community naprakész
a(z) multilib naprakész
:: Teljes rendszerfrissítés indítása...
:: Lecseréli geoclue2-t erre: extra/geoclue? [I/n] n
:: Lecseréli libsystemd-t erre: core/systemd-libs? [I/n] n
függőségek feloldása...
ütköző csomagok keresése...
:: A(z) systemd-libs és a(z) libsystemd ütközik egymással. Eltávolítja a(z) libsystemd csomagot? [i/N] i
hiba: nem sikerült előkészíteni a tranzakciót (nem sikerült kielégíteni a függőségeket)
:: installing x265 (3.0-1) breaks dependency 'libx265.so=165-64' required by ffmpeg2.8

Nyomjon le egy billentyűt a folytatáshoz...

Ha el akarom távolítani, ha nem, a vége ugyenez.

Valamint:
"nem sikerült kielégíteni a függőségeket:
x265 (3.0-1) telepítése elrontja a(z) 'libx265.so=165-64' függőséget, melyre a ffmpeg2.8 csomagnak szüksége van"
Akkor hogyan tovább. telepítene egy olyat amit nem lehet de amíg ez nincs fennt addig nem lép tovább. Kör bezárult.

balzamon,
[ezzel kezdtem hogy NEM tudom telepíteni a Libreoffice magyar nyelvi csomagot!]

[ Szerkesztve ]

(#873) ubyegon2 válasza tordaitibi (#872) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

ffmpeg 4.1.1 fenn van nálad (extra repo)?

Ha nincs rakd fel és a ffmpeg 2.8-tól szabadulj meg, nem tudom az hogyan került fel az AUR.ból nálad, mert ott is vannak jóval frissebbek.

169-64 a 4.1.1 ffmpeg függősége, így a nálad kiírt alacsonyabb libx265.so verzió nem fog gondot okozni.

Nem ismerem az Arch vonalat, de a kiírások alapján én ezt tenném, első lépésként mindenképpen.

Az sincs kizárva, hogy valaminek a függőségeként került fel a 2.8 ffmpeg, normál gyári állapotú Manjaro-ra nem is tudom felrakni..... meg nem is lenne logikus a 4.1.1 mellet, csak ha valaminek fontos.

[ Szerkesztve ]

(#874) tordaitibi válasza ubyegon2 (#873) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

a 4k videodownloader hozta magával az ffmpeget, ha azt kijelölöm eltávolításra, vinné magával a letöltőprogramot is. Azt meg nem szeretném, naponta használom.
De eddig, kb. 3-4 hónapig nem volt semmi gondja a rendszerfrissítésnek, és ugyanígy megvolt a 4k videodownloader (elsők között telepítettem) csak kb. 3-4 hete nem tud emiatt frissíteni a rendszerem.

[ Szerkesztve ]

(#875) ubyegon2 válasza tordaitibi (#874) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor gondban vagy, mert a 4k olyan elavúlt régi, hogy a függőségei miatt az egész rendszer frissítése meghiusul. Te akarsz olyan rendszertr használni, ami a lehető legfrissebb csomagokból áll, ellentétben a Debian/Ubuntu disztrókkal, ez viszont azzal jár, hogyel kell engedned a régi csomagokat. Ezt nehogy megint félre értsd, nem kötekvésből mondom. ;)

4.1.1 verzió
2.8 verzió

Látod mekkora durva különbség? Döntened kell. Egy rolling rendszer nagyon nem szereti, ha nem frissítik sokáig!

Most nézem a 4k-ból is 4.4.11.241-es verziót látok, nálad milyen van fenn? AUR-ban van.

Stornó, látom, hogy ennek a verziónak a fóggősége a 2.8

[ Szerkesztve ]

(#876) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#875) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor sorry, hogy kérésed ellenére írtam hsz-t neked, nem tudtam segíteni.

Vagy dobod a 4k-t vagy nem frissül ezután soha a rendszered. Ez van. Remélem ezért is emgem fogsz majd utálni! :R

out of

[ Szerkesztve ]

(#877) tordaitibi válasza ubyegon2 (#876) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

?

(#878) #82595328 válasza tordaitibi (#874) üzenetére


#82595328
törölt tag

Hogy segítsek is. Nálam nem volt fenn. A rendszer naprakész, és tudtam telepíteni a 4kvideodownloadert. Így valószínű, hogy ha törlöd és frissítesz, utána tudod telepíteni. Persze van esély rá, hogy nálad valamiért ez nem fog működni. De ez már a te döntésed.

(#879) ubyegon2 válasza tordaitibi (#877) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Felmerült még valami benned?

(#880) erhas01 válasza ubyegon2 (#876) üzenetére


erhas01
tag

Üdv:
Azt hiszem, jó helyen , jó időben, én is ugyanazzal a problémával találkoztam. A logikai sorrendet az összefoglalóba is be kellene tenni. Sikerült frissítenem! :R :C
Üdv: erhas01

(#881) ubyegon2 válasza erhas01 (#880) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!
Ugyanaz volt a gond nálad is és kipróbáltad, amit írtam a kollégának és működött!?
Ha így van az tényleg jó és arra is bizonyíték, hogy ha a frissítési módszer más is, mint a Debianos vonalon, a hiba jelzése ugyanaz, ha még én is el tudtam rajta igazodni! 🙂
Páran biztosan belefutnak ebbe a bugba, de talán fel sem tűnik mindenkinek, hogy nem frissül a rendszerük!

Sajnos itt nincs összefoglaló, ha jól emlékszem. 🙁

[ Szerkesztve ]

(#882) tordaitibi válasza ubyegon2 (#879) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Igen, felmerült,
valamikor összevesztünk de minek ezt felhánytorgatni, arra akkor pontot tettünk, most teljesen normálisan elbeszélgettünk és Te kicsit megint érdekesen fogalmazol.

Oké, az ffmpeg a gond, de miért csak pár hete, ezt nem értem, eddig is régi verzió volt. Eddig nem akarta rendszerfrissítésnél letölteni az újabbat.
Meg mégegy, amit nem értek, ha én most csak a LibreOffice magyar nyelvi csomagot szeretném telepíteni, az miért nem megy, annak mi köze az ffmpeg-hez?

Mindegy, fórumtárs javaslatára mindjárt gyalulom a 4k videodownloadert, utána megpróbálok frissíteni és meglátjuk mi lesz.

(#883) ubyegon2 válasza tordaitibi (#882) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ennél a frissítésnél már olyan új komponens érkezik, mint látod a hiba kimenetnél is

Lecseréli libsystemd-t erre: core/systemd-libs?

ami már nem egyszerű csomagfrissítés, így ez már érint régi csomagok függőségeit is. Ez normális, örülhetsz, hogy csak egy csomagot érint és mint a kolléga írja, megoldható könnyen. A LO-nak nincs köze ehhez, egyszerűen frissítesz és amit írtam tegnap, nem vicc volt, néha a túl régi csomagoknak menniük kell.

(#884) tordaitibi válasza ubyegon2 (#883) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ok, köszi a választ, de amit még mindig nem értek, ha egy olyan programhoz szeretnék valami bővítményt, csomagot telepíteni aminek köze nincs a ffmpeg-hez, azt miért nem lehet, nem értem a logikáját.
Pl. telepítenék egy fontkészletet de addig nem engedi amíg hiányzik egy mp3 kodek. Közük nincs egymáshoz.

Mégegy, Manjaron hol van a képernyőbillentyűzet, ha van mert sehol nem találom. Csomagtelepítőbe is csak a virtual keyboardot találom de az meg ahogy kilogikáztam, nem az.

[ Szerkesztve ]

(#885) ubyegon2 válasza tordaitibi (#884) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az onboard elég általános virtuális billentyűzet, úgy rémlik Manjaron is van a tárolóban.

Néha valóban számunkra elég kibogozhatatlan függőségek vannak, amikben van ám logika, ha nagyon mélyen belemegyünk. :)

Ez a tegnapi ffmpeg-es dolog is amiatt lehet, mert a H265 kódolás még nem volt beleépítve a 2.8 verzióba így azt más csomag biztosította, ami aztán összeakadt egy újabb csomaggal, mivel a fejlesztők mondjuk már a friss ffmpeg-et feltételezik, amiben már van H265 támogatás. nagyon konyhanyelven ilyesmire gondolok

(#886) tordaitibi válasza ubyegon2 (#885) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Az onboard szuper, köszi.

balzamon,
ahogy írtad, és sikerült is, 4k gyalu, azonnal sikerült a rendszerfrissítés (1 gigát húzott le,
minden él nélkül de sokkal többet forgalmaz mint egy w10) és utána simán visszament a 4k, és a hőn áhított Office magyarítás is települt.

Következő nyavajám, létezik valami egér tweak alkalmazás, az egerem 6 gombos és szeretnék extrákat hozzáadni a gombjaihoz, pl. egyik gomb lenyomása szimulálja a Ctrl billentyűt másik a alkalmazásváltó stb.

[ Szerkesztve ]

(#887) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Sikerült beüzemelni a Samsung ML1670 lasernyomtatómat, de az első nyomtatástól kezdve el van csúszva vagyis ferdülve amit kinyomtat. Próbálom illusztrálni, a fekete a papír széle, a piros meg ahogyan nyomtat. Ha a papír aljáig nyomtatok, akkor a bal alsó sarok le is csúszik a papírról. Ezt kikorrigáltam hogy adok neki 4mm helyett 15mm margót de nagyon ferde mindenképp. Van erre valami gyógymód, a drivert a Samsungtól szedtem le, egy darab generic Linux driver van fennt.

(#888) vgyuri válasza tordaitibi (#887) üzenetére


vgyuri
őstag

Papírt jól húzza be, nem ferdén és ezért nyomtat így?

(#889) tordaitibi válasza vgyuri (#888) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

101% hogy a Manjaronak vagy a drivernek van valami nyűgje
mert ugyanez a nyomtató ugyanerről a dual oprendszeres gépről ugyanazt a dokumentumot vagy bármit tökéletesen nyomtat W10 alól akárhány példányba.
Nem tettem volna fel a kérdést ha nem futottam volna előtte köröket, ilyen jellegű állítási lehetőség meg nincs a nyomtatóbeállításokban sajnos. Vagyis nem találtam, a nevét se tudom mi lehet ez, linearitási hiba vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#890) anorche1


anorche1
őstag

Egy picit elkutyultam a kde beallitasait, ezert ugy probaltam a gyari allapotba hozni, hogy letrehoztam egy uj felhasznalatok, es az uj felhasznalo ~/.local es ~/.config mappaban talalhato fajlaival felulirtam az en felhasznalom fajlait.
Minden szep es jo lett, egy kivetellel. A letobb alkalmazas, koztuk pl. dolphin, de a virtualbox is, azt hiszi, hogy a home konyvtaram a /home/felhasznalo2, /home/felhasznalo helyett. Ezt hogyan tudom kijavitani?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#891) tordaitibi válasza anorche1 (#890) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Laikusként, fstab?
Nemrég sikerült a home könytáramat átköltöztetni még kezdőként is (sok tanácsot kaptam itt, köszönöm),
neked valószínű két home van akkor. Én csak egyfelhasználós vagyok, ezért ezt nem tudom megnézni.
Csak ötlet, ha nagyon mellényúltam elnézést.

(#892) anorche1 válasza tordaitibi (#891) üzenetére


anorche1
őstag

Nem.
A /home/felhasznalo2 jegyzek mar nem is letezik.
Annyi a problema, hogy ha pl. dolphinban ranyomok a places kozul a home -ra, akkor hiaba nem letezik, a /home/felhasznalo2 jegyzeket nyitja meg. Ha a downloads mappara, akkor a /home/felasznalo2/downloads mappat.
Egyszeruen csak valamelyik konfig fajlban at kellene ezt irni, csak nem tudom melyikben van.

Vagy ha pl. virtualboxban letre akarok hozni egy uj virtualis a gepet, akkor annak fajlait a /home/felhasznalo2/virtualbox vms -be szeretne rakni.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#893) Dave™ válasza anorche1 (#890) üzenetére


Dave™
nagyúr

Beállítások > alkalmazások > helyek (itt lehet állítani az elérési utat)

(#894) BoB válasza anorche1 (#890) üzenetére


BoB
veterán

Felesleges volt, egyszerűen csak le kellett volna törölnöd azokat a mappákat. Amennyiben nem léteznek a szükséges konfig fájlok, bejelentkezéskor automatikusan létrejönnek alapértelmezett tartalommal.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#895) Amazonas


Amazonas
senior tag

Sziasztok,

hátha valaki időt spórol ezzel a tippel. Szívtam vele egy kicsit, ezért most nagy az öröm é' bódottá' :)
Egy olyan külső házban használok egy SSD-t, ami hardveresen képes az USB-n keresztül is a TRIM-re, mely funkció ugye lényeges egy SSD hosszú távú gyors és egészséges működése szempontjából.
A helyzet viszont az, hogy attól, hogy az eszköz még képes rá, a kernel (4.20.11-1) nem biztos, hogy tudja, hogy az adott USB-eszköz nem tudja fogadni a TRIM-parancsot, hanem SCSI UNMAP parancs kell neki, mert USB-n ez megy át, ezért ezt meg kell mondani neki - nevezetesen egy udev rule formájában:

Egy saját rule-t kell létrehozni az etc/udev/rules.d alá (mondjuk a "10-local.rules" file-ba, ha még nem volt egyéni rule semmire beállítva), ami a következő:

ACTION=="add|change", ATTRS{idVendor}=="xxxx", ATTRS{idProduct}=="yyyy", SUBSYSTEM=="scsi_disk", ATTR{provisioning_mode}="unmap"

(Az xxxx és yyyy értékek az lsusb paranccsal kideríthetőek.)

Mentés és reboot után már megy az fstrim. :)

[ Szerkesztve ]

(#896) tordaitibi válasza Amazonas (#895) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"a TRIM-re, mely funkció ugye lényeges egy SSD hosszú távú gyors és egészséges működése szempontjából."

A gyorshoz igen, a hosszútávúval meg ütközik, manapság ez már csak szőrszálhasogatás mert asszem a rekorder ssd 9000Tb adat írása után adta be a kulcsot.

Igaz régi a cikk de az elv nem változott.

Tényleg csak elvi síkon de ezekszerint jobban használódik a tároló, viszont gyorsabb lesz az írás.

Mégegy, anno 11 éve vettem egy tök noname 32G ssd-t, szívtam is a fogam mert akkor igen horror árban volt, egy XP hasított rajta szó szerint, nagyon sokat dobott a rendszeren.
A pc 4 évig gyakorlatilag ki sem volt kapcsolva, otthoni htpc és mindenes volt. Mára már használhatatlanul lassú és öreg, nyugdíjaztam de mikor megvettem, és amikor leselejteztem, futtattam egy ssd benchmarkot. A lemez icipicit gyorsabb volt mint újkorában és 100% kondíció. Pedig az xp még hírből sem ismerte a trim parancsot.

[ Szerkesztve ]

(#897) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok! Manjaro -ban valahogy működébe lehet hozni az OneDrive programot, úgy hogy az rendszeresen szinkronizáljon is?

(#898) Dave™ válasza Laszlo733 (#897) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hivatalos kliens nincs hozzá, csak Dropboxhoz. Van egy jól működő kliens, de az fizetős. Ingyenesről nem tudok ami jól működne. Ez nem Manjaro specifikus, minden disztribúcióra igaz.

(#899) #82595328 válasza Dave™ (#898) üzenetére


#82595328
törölt tag

Ellent kell mondjak. Van ingyenes kliens, ami működik. Egyszer kipróbáltam, de aztán nem használtam.

(#900) Dave™ válasza #82595328 (#899) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én csak annyit mondtam hogy nem tudok ilyenről, de akkor segíts azzal neki, hogy nevesíted a klienst.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.