Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux

Hozzászólások

(#651) BoB válasza #16820480 (#650) üzenetére


BoB
veterán

cat /etc/pacman.conf | curl -F 'f:1=<-' ix.io

És a pacman-mirrors.conf -ot is légyszíves.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#652) #16820480 válasza BoB (#651) üzenetére


#16820480
törölt tag

[sheratan@frozendawn ~]$ cat /etc/pacman.conf | curl -F 'f:1=<-' ix.io
http://ix.io/1fxJ
[sheratan@frozendawn ~]$ cat /etc/pacman-mirrors.conf | curl -F 'f:1=<-' ix.io
http://ix.io/1fxK
[sheratan@frozendawn ~]$

[ Szerkesztve ]

(#653) BoB válasza #16820480 (#652) üzenetére


BoB
veterán

Ez így nem jó a pacman.conf -ban:
[pacman-mirrors]
Server = https://www.uex.dk/public/manjaro/unstable/core/x86_64/

Töröld ki ezt a két sort, a fix már amúgyis bekerült a stabil verzióba.

Ezek miért vannak visszatartva?
pacman glibc manjaro-system

A herecura repónál meg hiányzik egy s betű:
[herecura]
Server = http[B]s[/B]://repo.herecura.be/herecura/x86_64

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#654) BoB válasza BoB (#653) üzenetére


BoB
veterán

[herecura]
Server = https://repo.herecura.be/herecura/x86_64

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#655) #16820480 válasza BoB (#653) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ehh, tényleg ott maradt ez a dk-s domain, teljesen ki is ment a fejemből :) Köszi, így már jó!

Az a három csomag nem tudom miért volt visszatartva, azt nem én csináltam (elvileg). Kikommenteltem azt a sort.

(#656) anorche1


anorche1
őstag

Az 1TB -s hdd -met, amiken az adataimat tarolom, at akartam alakitani ntfs -rol ext4 -re. Egy 500GB -os kulso HDD -m van, arra ramantettem annyi adatott, amennyit lehet, de maradt meg 300GB -nyi. Ezert az 1TB -os hdd -n csokkentettem az ntfs particio meretet, es letrehoztam melle egy ext4 -et, a KDE partition managerrel. Ezt szepen meg is csinalta, persze kellett neki majdnem egy ora, hogy atmozgassa fizikalilag az adatokat. Utana a maradek adatot atmasoltam az ext4 particiora, majd toroltem az ntfs -t. Ezutan hozzadtam a ntfs particio altal lefoglalt teruletet az ext4 -hez. Es ez az a folyamat, amit mar 6 ora 40 perce csinal. Ez szerintem abnormalisan sok. De miert? Az ext4 ennyire szarul alakitgathato? Vagy a kde particio kezeloje bena, jobb lett volna gparted -et inditani pendrive rol? Ez borzalmasan lassu :(((

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#657) anorche1 válasza anorche1 (#656) üzenetére


anorche1
őstag

Szuper. Kozel 7 ora utan hibaval elszalt, ugrott 300gb adatt.
Annyira nem problema, mert a fontosakrol van felhobe mentes, a nem fontosak meg potolhatoak, de ez azert fajt.
Win alatt minitool ingyenes particio kezelojet hasznalom, azzal meg soha nem volt adatvesztesem. Az ilyen "apro" dolgok azert elegge zavarnak. Van egy csomo dolog a rendszerben, ami nagyon tetszik, de az ilyen szivatasok miatt van egy kis inger, hogy vissza menjek win -re.
Az se tetszett legutobb, hogy ctrl+alt+L -lel lezartam a rendszert, de bugos volt a zarolo kepernyo, a bejelentkezo reszen csak egy szurke kocka volt, benne valamilyen szoveggel, ami ki se fert benne, es arra rakkatintva egybol, jelszo nelkul belepett a rendszerbe. Ez lenne a linuxos biztonsag?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#658) anorche1


anorche1
őstag

Elnezest az egymas utani 3 hozzaszolasnak

A kde particio kezelojevel megprobaltam letrehozni 1db ext4 particiot a 1TB -os hdd -n. Azt hiszem mostmar kijelentheto, hogy ez a program egy hulladek: 10 perce probalja letrehozni. Azert ez mar nagyon durva.
Hirtelen felindulasbol picit idegesen megnyomtam a cancelt, de o var arra, hogy bejefejezze a munkat. No de meddig fog 1db particio letrehozasaval kinlodni? 7 ora? 1 nap? 1 het?
Felek, ha kikapcsolom a gepet, vagy csak kilovom a processzt, akkor bucsut mondthatok a winyonak (haver szivta mar meg igy, ubuntu particionalas kozben aramszunet volt. Bios latta a winyot, de linux es windows alatt 8GB -os volt a drive, amit nem lehetett particionalni. Egy hirens boot fele msdos programmal valahogy helyre tudtam neki rakni, de jo lenne ezt meguszni).

Otlet, hogy mit csinaljak? Varjak? De meddig? Inditsam ujra a gepet? Lojem ki a kde szart particio kezelot?

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#659) #16820480 válasza anorche1 (#658) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elképzelhető, hogy már eleve valami hibás volt azon a lemezen? Mármint a "hibával elszállt" jelenthet éppen akármit, milyen hibával pontosan?

Amúgy meg az van, hogy ha egy (ext4) partícióhoz jobbra (értsd: a végéhez) akarsz hozzáadni vagy arra akarod kitolni, az pár másodperc, ha viszont balra tolod (vagy onnan fűzöl hozzá), akkor órák kérdése, mert az összes adatot eltolja arrafelé.
Hozzáértőbbek megmondják miért jó ez, de köze lehet a fragmentáltság kezeléséhez szerintem.

(#660) BoB válasza anorche1 (#658) üzenetére


BoB
veterán

Nem fog elszállni ettől a vinyó, linuxon a helyreállítása triviális, csak windows alatt van ezzel szívás.

Én azt javaslom terminálban csináld meg, nagyon egyszerű.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#661) Dave™ válasza anorche1 (#658) üzenetére


Dave™
nagyúr

A gparted jobb/megbízhatóbb, használd azt. A többibe részletesebben nem mennék bele, röviden annyi, hogy nem hibátlan a rendszer, de a legtöbb dolog azért okkal történik, amire ha türelmes vagy rá fogsz jönni hogy mit rontottál el (csináltál rosszul), ha meg a régi megszokott dolgokhoz ragaszkodsz, akkor mész vissza Windowsra. A fájlrendszer konvertálás mindig kockázatos, bárhol is csinálod, elegánsabb lenne ilyenkor egy másolás.

(#662) anorche1


anorche1
őstag

Koszonom a valaszokat! :R
Leallitottam, majd gparted -del sikerult megcsinalni a particiot.

Most onedrive -rol szeretnem mindenem letolteni.
Win10 -en ez egyszeru, a beepitett onedrive kliens miatt.
Manjarora ezt tettem fel: [link]
Sikerult bekonfiguralni is, h mit, es hova toltson, viszont a letoltes megakadt, "HTTP request returned status code 429 (Too Many Requests)" hibaval, tobbszori inditasra is.
Gondolom valami korlatot atleptem :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#663) Dave™ válasza anorche1 (#662) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem anno fizetős Onedriveom volt (O365), és az is megszakadt böngészős letöltéskor, egyszerűen ilyen jó a szolgáltatás. Kisebb részletekben sikerült lementenem. Azóta felé se néztem (ebben nincs semmi MS utálat, tényleg sokkal gyengébb, mint a Dropbox, igaz utóbbi ingyen alig ad egy kis helyet, a fizetős meg drága).

(#664) anorche1 válasza Dave™ (#663) üzenetére


anorche1
őstag

Win kliens nelkul tenyleg az. Se ezzel a klienssel, se bongeszobol nem megy, allandoan megszakad.
Szerintem virutalbox felrakom egy win10 -et, megosztom vele a hdd -t, es arra a windows -os klienssel letoltom a cuccokat.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#665) #16820480 válasza Dave™ (#663) üzenetére


#16820480
törölt tag

Dropbox sem túl jó választás szerintem, amennyi biztonsági probléma volt vele már :N Bár nincs ezeken kívül túl sok (Google ugye, meg talán Canonical, ha még adnak tárhelyet).

(#666) Cyrin válasza #16820480 (#665) üzenetére


Cyrin
addikt

Canonical már megszűnt. Én Google drive-ot használok (insync) és Mega-t.

(#667) Dave™ válasza #16820480 (#665) üzenetére


Dave™
nagyúr

Egy volt tudomásom szerint, évekkel ezelőtt, aztán léptek is ennek megfelelően. A meztelen képeimet nem ott tárolom. Viszont ingyenes fiókkal is maximális sávszéllel töltök le/fel, és van Linuxos kliens. Amikor Onedrive-ot használtam, a fizetőssel nem egyszer volt 6-700kB-os sebességem.

(#668) #16820480 válasza Cyrin (#666) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, rémlik valami, hogy meg akarták szüntetni, de akkor ezek szerint meg is szűnt tényleg. Én is Gdrive-ot használok főleg, bár túl sok dolgot nem tartok ott, leginkább csak olyasmit, amit meg akarok osztani másokkal.

Dave™: Ami most eszembe jut hirtelen, az a jelszó nélkül beengedett a rendszer, csak emailt kellett beírni, és bárki adataihoz hozzáférhettél. De volt szerintem több baki is náluk, mert egy időben rendszeresen szerepeltek a hírekben.

(#669) anorche1


anorche1
őstag

Nektek a pirossal bekarikazott resz nem szokott bugos lenni?
Mar masodszor csinalja azt, hogy az ott levo ikonok kozul barmelyikra kattintok, csak az elrejtett ikonokat hozza elo (de azokbol sem tudok megnyitni semmit).
Szerettem volna levalasztani egy pendrivot, de nem tudom, mert bugos a rendszer (vagy inkabb a kde).
Ezzel mit tudok kezdeni? Restart megoldja, de azert na.

Szerk: Kep lemaradt:

illetve valamiert most ez is tok ures:

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#670) anorche1


anorche1
őstag

Egy laptopot hasznalok kulso kijelzore kotve, a laptop kijelzojet masodlagos kijelzonek hasznalom.
Van, amikor a kulso monitoron pl. az xbox megy, es laptop kijelzojen szeretnek mondjuk chatelni, filmet nezni, akarmi. Ilyenkor win+p gombbal kivalasztom, hogy csak laptop kijelzoje menjen, igy az is lesz primary display.
Ez tok oke, ennek igy kell mukodnie.
Akkor van gondom, amikor visszavaltok 2 kepernyos modra win+p -vel. Windows ilyenkor betoltotte a korabbi beallitasokat, tehat a monitort felbontasat 4k@30hz helyett fhd@60hz -re, es a monitort tette elsodleges kijelzonek.
Manjaronak viszont minden valtas utan a beallitasokban kezzel be kell allitanom a helyes felbontast es az elsodleges kijelzot.
Erre nem tudtok valami megoldast? Nem first word problem, csak nem tul kenyelmes igy.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#671) BoB


BoB
veterán

Kártékony kód az AUR-ban: [link]

Az acroread nevű, illetve kát másik csomag volt érintett, mindhármat a xeactor nevű egyén kezelte.

Az ő fiókját felfüffesztették, a káros scriptet eltávolították, ezért javallott frissíteni.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#672) anorche1


anorche1
őstag

Usb -s kulso hdd -nek hogyan tudom megmondani, h kapcsoljon ki?
Win alatt, ha levalasztottam, akkor a gep kuldott neki egy jelzest, h alljon le. Manjaro kde alatt viszont csak unmountolni tudom. Igy meg rossz erzes, hogy porog a winyo, en meg lehuzom a geprol.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#673) 0xmilan válasza anorche1 (#672) üzenetére


0xmilan
addikt

hdparm -Y /dev/sdx
?

(#674) King Unique válasza anorche1 (#672) üzenetére


King Unique
titán

Szokott lenni ilyen opció grafikus felületen (példák), viszont KDE esetében általában csak a partíció lecsatolása érhető el ott, ellenben a teljes leválasztás nem. Az utóbbihoz használható terminálban pl. az udisksctl.

~$ udisksctl unmount -b /dev/sdXY
~$ udisksctl power-off -b /dev/sdX

Viszont a 2. parancsnál a tényleges leállítás akkor működik, ha támogatja azt a külső HDD USB-chip firmware szinten, máskülönben nem fog leállni a merevlemez a szoftveres leválasztás után. A hdparm -y /dev/sdx viszont akár olyannál is leállítja érdekes módon, amelyiknél nem támogatott firmware szinten. Viszont annál az alvó állapot a szoftveres leválasztással!

[ Szerkesztve ]

(#675) anorche1 válasza King Unique (#674) üzenetére


anorche1
őstag

Koszi szepen! :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#676) kamuintro


kamuintro
újonc

Szevasztok már egy ideje használom a Manjarot, mint fő rendszer.

Az a problémám akadt, hogy nem akar működni a Lutris, azon belül is a Uplay vagy a Steam felrakás a gond.

Steam felmegy látom is a játékaimat, de nem működik a böngésző és nem tudok semmit letölteni. Server hiba.
Uplay pedig még így sem, ott odáig jutok, hogy leszedi és hibát ad.

Próbáltam, állítgatni felraktam vagy 10 distrót Linux mint, Linux lite, Ubuntu stb.

Linux Lite-on müködött a Steam, de Uplay ott sem.

Valaki használ Lutrist a Manjaron, nektek, hogyan megy?

Rendszerem: fx8150 8 mag, 4 GB RAM, GTX 650

(#677) anorche1


anorche1
őstag

Hogyan tudnek egyedi "parancsokat" letrohozni?
Pl. hogyha beirom terminalba, hogy lowspeed, akkor hajtodjon vegre a "cpupower frequency-set -u 1000MHz" parancs. Illetve highspeedre "cpupower frequency-set -u 3700MHz".

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#678) 0xmilan válasza anorche1 (#677) üzenetére


0xmilan
addikt

echo alias lowspeed=\'cpupower frequency-set -u 1000MHz\' >> ~/.bashrc
echo alias highspeed=\'cpupower frequency-set -u 3700MHz\' >> ~/.bashrc
source ~/.bashrc

(Ilyet szerintem nem szokas kezzel allitgatni.)

(#679) anorche1 válasza 0xmilan (#678) üzenetére


anorche1
őstag

Koszi! :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#680) Sprq


Sprq
aktív tag

Sziasztok!

Egy ideje használom már a Manjaro KDE-t Windows 10 mellett. Minden rendszerindításnál ezek a sorok futnak le.

Felületes google nyomozás után BIOS frissítést és másik kernel verziót ajánlanak, mint megoldást. A BIOS-om gyártó szerint legfrissebb, kernelt pedig biztos válasz nélkül nem nagyon váltogatnék. Szóval a kérdésem az lenne, hogy valaki találkozott-e már ezekkel a hibaüzenetekkel?

Maga a rendszer hibátlanul fut, igazából annyi, hogy ezek miatt a hibák miatt kicsit tovább tart mire elindul.
Ha semmi gond nem származik ezekből akkor tudom ignorálni az egészet, csak biztosra szeretnék menni.

[ Szerkesztve ]

Do you hear the voices, too?

(#681) anorche1


anorche1
őstag

Lehet valahogy allitani az aktiv halozatok prioritasan?
Notebookot hasznalok, es ha asztaligepkent hasznalom, akkor kabelesen szoktam hasznalni a netet. Eddig ilyenkor rajta volt a wifi halozaton, de nem nagyon hasznalta. Most viszont mar valamiert azon keresztul hasznalja a netet, igy a letoltes joval lassabb.
Az is megoldas, hogy kikapcsolom a wifit, vagy lekapcsolodom rola, csak eddig jol mukodott a dolog.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#682) anorche1 válasza anorche1 (#681) üzenetére


anorche1
őstag

Elfelejtettem vele a wifi halozatot, majd ujra csatlakoztam ra, es megint szepen mukodik, ha van kabel, akkor elsodlegesen azt hasznalja :)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#683) anorche1


anorche1
őstag

A rendszer telepitesekor lehetosegem volt a lemezeket titkositani. Akkor nem tettem meg. Utolag ezt be lehet kapcsolni?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#684) anorche1


anorche1
őstag

Szuksegem lenne az 56 os firefoxra. Octopival meg is talaltam, 2x probaltam meg telepiteni, mind2x lefagyott a rendszer. Keves az i7-4800mq, 8gb ram es samsung 850 pro ssd a regi firefox telepitesehez?
Honnan, es hogyan tudnam mashonnan beszerezni es telepiteni, ugy, hogy a 61 -es verzio is fent maradjon?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#685) 0xmilan válasza anorche1 (#684) üzenetére


0xmilan
addikt

(#686) Solten


Solten
addikt

Manjaro Gnome Uber Alles.

Saor Alba

(#687) Solten válasza Solten (#686) üzenetére


Solten
addikt

Meggondoltam magam. Az xfce sokkal jobb. A leggyorsabb distro amit valaha probaltam.

Saor Alba

(#688) Cyrin válasza Solten (#687) üzenetére


Cyrin
addikt

szöcske... :)

(#689) anorche1


anorche1
őstag

A rendszert laptopon hasznalom, kulso monitorra kotve, ugy, hogy a laptop kijelzoje masodlagos kepernyokent mukodik.
Az lenne a problemam, hogy ha ujrainditom a rendszert, akkor a laptop kepernyojen vissza all a hatterkep a gyarira. Hogy lehetne megcsinalni, hogy ne?
Esetleg lehet tudni, hogy hol van a gyari hatterkep, hogy kicsereljem a fajlt?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#690) BoB válasza anorche1 (#689) üzenetére


BoB
veterán

A képet amit használsz a home folder-edbe rakd be, és onnan állítsd be.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#691) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

64G ssd, 3 particio, rajta egy win10 a szokasos 500M ntfs es egy 40G ntfs particion. A maradek 20 G a linux probalkozasoknak fenntartva ext4. Van meg egy 1T hdd 2 particioval, egy 900G adat es egy 60 G a linuxoknak, ezt szoktam megadni /home particionak (kicsi az ssd-n a hely).

Eddig ez tokeletesen bevalt, a win 2 eve bekesen elvan, azota tobb proba disztro megfordult a konfigon, zommel a Mint verziok. Ma megprobalkoztam egy Manjaroval.
A telepitesnel olyat irt ki amit meg.sose lattam, kert egy kulon EFI particiot Fat32-re formazva. Mondom legyen ahogy akarod, az ssd-n a 20 gigabol lecsiptem 500 megat, megformaztam neki fatra es beallitottam efi/boot neven. A maradek 19,5 giga lett a / csatolasi pont ext4, az 1 teras hdd-n meg a 60 gigas a /home. Ahogy mar tobbszor is.
Namost felment a Manjaro, es a hdd-n a 900 gigas particio lett az efi/boot, azaz ugrott az osszes rajta levo cuccom... Ez meg felejtheto, zommel filmek, nem gond. De miert csinalta ezt?
Valamint, a linux Mint verziok a telepites utan bar nem lattak a win10-et, de egy sudo os-prober es egy sudo update-grub parancs szepen beirta a w10-et is a grubb-ba es bootolasnal maris valaszthato lett az is. Most ez is eredmenytelen, ugrott a 900G adatom, ez oke, de ugrott a w10 is?
Valami otlet esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#692) King Unique válasza tordaitibi (#691) üzenetére


King Unique
titán

"kert egy kulon EFI particiot Fat32-re formazva"

Már ez fura, mert ha az SSD-n az 500 MB-os partícióból ítélve BIOS-MBR módban lett telepítve a 10-es, akkor normál esetben a Manjarot is annak megfelelően kellett volna. Nem pedig EFI módban, ugyanis ESP is nyilván az utóbbinál kell. Oké hogy a Linuxoknál lehet akár ilyen "keresztbetelepítéssel" is szórakozni, de nem jó keverni a kettőt, pláne egy dual-boot megoldás és azonos rendszermeghajtó esetében.

Az pedig nem kicsit izé, hogy legyalulta az adatpartíciót annak ellenére, hogy másik lett megjelölve ESP-ként, plusz a másik OS rendszerindítását is tönkrevágta... :U Az utóbbinál a telepítőjével ezt a módszert lehetne megpróbálni a rendszerindítás javításához legacy módban, ha maguk a rendszerpartíciók nem lettek összegányolva. Na meg legközelebb előtte majd nem ártana mentést készíteni a rendszerről és az adatokról... :D

Egyébként a 900 GB-os partíción az adatok nem feltétlen ugrottak végleg, mert ha csak normál törlés és gyorsformázás történt, majd az ESP létrehozásánál pár 100 MB ráírva, akkor adatmentő programmal jó esetben még lementhetők róla az adatok. Akkor problémás, ha NTFS-nél az MFT teljesen felül lett írva, illetve akkor nem lehet, ha lassú formázás történt, vagy új fájlokkal teljesen tele lett másolva.

[ Szerkesztve ]

(#693) tordaitibi válasza King Unique (#692) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Pontosan ahogy mondod, sima MBR mód. De amíg ezt az uefi izét nem engedélyeztem a Manjaro telepítőbe, addig a telepítés bár rendben lefutott, a kész oprendszer képtelen volt bootolni, grub se volt. Miután megcsináltam amit kért, bebootolt de ahogy írtam gyalu az adatpartícióm, és a grub ezekután semmilyen módon nem volt hajlandó tudomást venni a win10-ről.
A data partíció nem gond, éppen most húzok át 450gigát az otthoni gépról, amúgy feladtam a Manjarot.
Ráment a szabadnapom ma reggeltől, megpróbáltam minden a neten fellelhető grub javítást, terminálba szerencsétlenkedtem 3 órát, már a SystemRescue is be lett vetve de az arch valami külön állatfajta.
Felrántottam egy Mint Tara-t és ez tökéletes, megvan a W10 is, semmi baja szerencsére, azon kívül hogy nyavajog a mentési utak miat amik az adatpartíción voltak.

(#694) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Felraktam a legujabb Manjarot, KDE-vel, de mar az elso par oraban akadt par furcsasag, ami eleg zavaro.
Konkretan ugy tunik mintha az AUR-bol feltelepitett packagek nem tudnanak graphical sudot hasznalni.
Pl felraktam a teamviewert, elinditom sima userkent, de nem voltak aktivak a gombok, textboxok es nem is dobott semmi hibat, azon kivul, hogy nincs net. Manualisan el kellett inditanok a daemont, sudoval es beallitani az easy accesst konzolbol, utana ment szepen.

Masik, chrome, settingsben a make default gomb nem csinal semmit, gondolom szinten jogosultsag miatt, a kde settingsben kellett beallitanom default bongeszonek.

Ez valama AUR-bol telepiteses problema vagy KDE vagy Manjaro vagy a useremnek kellene valami plusz jogot adni vagy mitol van?
Eleg idegesito, hogy nemely grafikus alkalmazasok nem dobnak fel egy ablakot hogy adjam meg a jelszavam es talalgatni kell.

Elotte Ubuntu volt Cinnamonnal, ott se a Chromenal se a Teamviewernel nem volt ilyen, utobbit nemreg raktam fel, nem is remlik, hogy egyaltalan jelszot kert volna.
Mi lehet a gond?

(#695) anorche1


anorche1
őstag

A main rendszer frissites alatt lefagyott a rendszer.
Hosszu power gombbal kikapcsoltam, ujraindult, mukodik minden szepen. Kiveve, hogy az octopi nem indul el, es manualisan sem tudok a pacman -nel csinalni semmit.
Se pacman -Syy, se pacman -Su

Mit tudok csinalni?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#696) BoB válasza anorche1 (#695) üzenetére


BoB
veterán

Esetleg ha látnánk a hibaüzenetet lehet tudnánk segíteni :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#697) anorche1 válasza BoB (#696) üzenetére


anorche1
őstag

Nincs hibauzenet.
Nem dob semmit. Bem tortenik semmi. Beirom a parancsot, es nem tortenik semmi, egybol vissza adja a promptot.

Megis van :D
Ha az octopit terminalbol inditom:
octopi: error while loading shared libraries: /usr/lib/libalpm.so.11: file too short

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#698) BoB válasza anorche1 (#697) üzenetére


BoB
veterán

Ezt letöltöd szépen (gondolom 64 bites rendszered van és 5.1.1-3-es pacman van telepítve, ha nem megkeresed a megfelelő verziót): [link]

Kicsomagolod, és kézzel bemásolod a kérdéses fájlt a kérdéses helyre (természetesen felülírva az előzőt).
(gyanítom hogy a jelenlegi fájl mérete 0 bájt)

Utánna terminálban mehet a pacman -Syu

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#699) anorche1 válasza BoB (#698) üzenetére


anorche1
őstag

Koszi szepen :R

Igy legalabb az ocopi elindul, de semmilyen csomagot nem listaz ki, az adatbazist sem tudja frissiten. Hiba uzenet nincs, csak root jelszo kerese utan egybol kiirja h kesz.
pacman -Syu parancsra ugyan en, semmi valasz, egybol vissza kapom az iranyitast.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#700) BoB válasza anorche1 (#699) üzenetére


BoB
veterán

Amit kicsomagoltál fájlt, az összeset másold be a megfelelő helyre, ne csak azt az egyet.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.