Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux

Hozzászólások

(#451) Dave™ válasza Flowtation (#449) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szkennelni külön szoftverrel tudsz (pl simple scan), a driver remélhetőleg azt is támogatja (ha tényleg hozzá való). Elvileg mindkettő latte dock, a felső biztos mert az saját. Igen, ugyanúgy fstabbal tudsz csatolni.

(#452) Flowtation válasza Dave™ (#451) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi, azt majd kipróbálom akkor. Közben összefutottam egy másik problémával. A múltkor kínlódtam az nfs megosztással (KDE ha számít), még linux kezdő topicban beszéltünk róla. Most megint előjött. Van egy omv-s szerverem, nfs megosztásokkal. Ezeket szeretném felcsatolni fstab-al. Sok más disztrón ez simán ment ezzel a sorral:
192.168.1.140:/export/FILM/ /home/lorinc/FILM nfs rw,auto,nofail,noatime 0 0

Manjo alatt viszont ez nem működik, amikor rákattintok dolphinban, az van: operation permitted for root only.
A múltkori nyomozásom alatt, annyit sikerült kideríteni, hogy nem jogosultsági probléma, hanem az, hogy a hálózat még nem aktív a mountoláskor. Találtam egy megoldást, miszerint systemd-vel csatolom:
192.168.1.140:/export/FILM/ /home/lorinc/FILM nfs rw,auto,x-systemd.automount,x-systemd.device-timeout=10,timeo=14,x-systemd.idle-timeout=1min 0 0
De érdekes módon ezzel is csak akkor jó, ha előbb rákattintok az ssd-n lévő másik partícióra (mint cinmanó) ekkor elérhető lesz az nfs megosztás is... :F
Na ez mi a tö..mtől van? Van esetleg tipped vagy bárki másnak erre?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#453) Dave™ válasza Flowtation (#452) üzenetére


Dave™
nagyúr

Passz, nekem ugye azzal megy amit leírtam és már bootközben látszik, hogy felcsatolja. Csak a NAS a különbség, szóval lehet az OMV-ben kellene körbenézned. Nekem Synology alatt van egy olyan opció, hogy minden felhasználóhoz az admint rendelje hozzá, tehát az engedélyezett kliensen mindegy kivel érem el, mindenki adminként éri el. Ez több felhasználó esetén nyilván nem lenne jó ötlet, de nálam csak egy van így nem gond. Ezzel megy hibátlanul.

(#454) Dave™ válasza Bici (#447) üzenetére


Dave™
nagyúr

Most frissült a KDE Plasma desktop 5.12.1-re (5.11.5-ről), ami annyiból érdekes, hogy kapásból csak a javításokat tartalmazó .1 került ki stabil ágra. A sima 5.12.0 elvileg hónap elején jelent valahogy meg egyébként.

(#455) Flowtation válasza Dave™ (#454) üzenetére


Flowtation
őstag

Hello!
Én most indítottam egy frissítést, ezek a sorok mit jelentenek:
Teljes rendszerfrissítés indítása...
:: Lecseréli attica-qt5-t erre: extra/attica? [I/n]
:: Lecseréli compositeproto-t erre: extra/xorgproto? [I/n]
:: Lecseréli damageproto-t erre: extra/xorgproto? [I/n]
:: Lecseréli dmxproto-t erre: extra/xorgproto? [I/n]
:: Lecseréli fixesproto-t erre: extra/xorgproto? [I/n]
:: Lecseréli fontsproto-t erre: extra/xorgproto? [I/n]
:: Lecseréli inputproto-t erre: extra/xorgproto? [I/n]
:: Lecseréli kbproto-t erre: extra/xorgproto? [I/n]
:: Lecseréli randrproto-t erre: extra/xorgproto? [I/n]
:: Lecseréli recordproto-t erre: extra/xorgproto? [I/n]
:: Lecseréli renderproto-t erre: extra/xorgproto? [I/n]
:: Lecseréli scrnsaverproto-t erre: extra/xorgproto? [I/n]
:: Lecseréli videoproto-t erre: extra/xorgproto? [I/n]
:: Lecseréli xextproto-t erre: extra/xorgproto? [I/n]
:: Lecseréli xf86dgaproto-t erre: extra/xorgproto? [I/n]
:: Lecseréli xf86vidmodeproto-t erre: extra/xorgproto? [I/n]
:: Lecseréli xineramaproto-t erre: extra/xorgproto? [I/n]
:: Lecseréli xproto-t erre: extra/xorgproto? [I/n]

Erre gondolsz esetleg? Valamivel több mint 2 GB a frissités...Nálad is?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#456) Dave™ válasza Flowtation (#455) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem terminálban futtattam és nem is jelzett hibát, tehát nekem nem voltak ilyenek. Ezek akkor szoktak felmerülni, amilkor korábban feltett csomagokkal ütközik az új, ezért kérdezi hogy lecserélje-e. Nem tudom mi a helyes megközelítés, én ilyenkor le szoktam cserélni. Valami 970 MB rémlik, de nem figyeltem, annyira nem érdekelt.

(#457) BoB válasza Flowtation (#455) üzenetére


BoB
veterán

Ezek csak belső név- és repóváltozások. Csak arról van szó hogy egy bizonyos programot az Arch/Manjaro repóiban átraknak egyikből másikba (pl extra tárolóból a community-be), illetve átnevezik őket, vagy eddig több részre választott csomagot összeraknak egybe.

Például:
Python jelen van X disztróban python2 és python3 névvel, utalva arra hogy előbbi a 2.x-es verzió, másik a 3.x-es (van amelyik program még a régebbit használja, ezért tartják meg mindkettőt).

Aztán egyszer csak úgy döntenek hogy már nem kell a kettes python, maradjon csak a hármas. Ilyenkor nincs értelme python3 nevet megtartani neki, célszerűbb átnevezni simán python-ra.
Ebben az esetben ezt látnád:
:: Lecseréli python3-t erre: extra/python? [I/n]

Tehát összegzésképpen elmondható, hogy igen-el kell válaszolni, ezek nem ütközések csak "névváltozások".

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#458) Flowtation válasza Dave™ (#456) üzenetére


Flowtation
őstag

és
(#457) BoB:
Köszi a válaszokat! Sejtettem, hogy valami ilyesmi lesz, már csak azért is, mert minap kerestem valamit, meg is lett, de nem tudtam simán telepíteni, hanem kellett az extra/ előtag.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#459) dm13dv1b


dm13dv1b
csendes tag

Sziasztok,
Win10 mellé külön partícióra szeretném telepíteni a manjaro-t, a partíciók kész is vannak, viszont a win10 bootja sda2-n van, oda pedig telepítés közben nem engedi tenni a betöltőt (csak sda, meg / talán amit enged). Boot legacy-ra van álíltva. Valahogy betudom varázsolni a grubot sda2-re telepítés előtt/után?
Köszi ha van valakinek ötlete.

(#460) Dave™ válasza Flowtation (#455) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na a laptopomon (amit ma frissítettem) ugyanezeket feldobálta nekem is, csak terminálban futtatva lett jó. Néha van ilyen, mondjuk érteni nem értem a HTPC-n miért futott le kérdés nélkül ugyanez. Most megnéztem, 900MB volt a letöltött, 3GB a telepített méret, és a nettó tárhelyigény 1,46MB, tehát ennyi plusz helyet foglal frissítés után.

(#461) Flowtation válasza Dave™ (#460) üzenetére


Flowtation
őstag

akkor ok. Azt én sem tudom, h beavatkozás nélkül hogyan tudott lefutni. Ugyanúgy KDE? Már ha számít...

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#462) Dave™ válasza Flowtation (#461) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem tudom, ott már szépen lefutott. Eddig egyszer vagy kétszer volt hasonló, akkor valami ütközés volt azt hiszem.

(#463) Flowtation


Flowtation
őstag

Üdv!
Eddig minden jó, de most elakadtam a nyomtatóval. Van egy nagy mfc, hálózatra kötve. Sehogy se sikerül beállítanom, se kézi módszerrel, se automatikusan. Itt már elakadok, de mindent próbátam, LPD, LPD nélkül, //:-el, simán az ip-vel, stb, de kifog rajtam.

Ha kézivel beírom, akkor a nyomtatási sorban stopped lesz, aztán se előre se hátra. Próbáltam a cups webes felületén, nagyjából ugyanez...PPD fájl megvan, több verzió is, de nem jó.
Van valami tippetek?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#464) Dave™ válasza Flowtation (#463) üzenetére


Dave™
nagyúr

Egy hálózati Canon nálam:

(#465) Flowtation válasza Dave™ (#464) üzenetére


Flowtation
őstag

Ezt most megpróbáltam (socket), de ezzel se megy, azt írja a folyamatnál, hogy leállítva.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#466) Flowtation válasza Dave™ (#464) üzenetére


Flowtation
őstag

-

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#467) Dave™ válasza Flowtation (#465) üzenetére


Dave™
nagyúr

a port hiányzik szerintem

szerk: én csak mintának mutattam az enyémet (amit automatikusan megtalált a hálózaton), nem valószínű hogy ugyanaz lenne

[ Szerkesztve ]

(#468) Flowtation válasza Dave™ (#467) üzenetére


Flowtation
őstag

Az is megvan..:

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#469) csixy válasza dm13dv1b (#459) üzenetére


csixy
addikt

"viszont a win10 bootja sda2-n van"
Ezek szerint a win10-ed UEFI módban van telepítve,valószinüleg GPT lemezre és az sda2 nem más mint az EFI partíció .
Ez esetben EFI telepítőt használj és a Grub2-t az sda2-re kell majd telepíteni /boot/efi csatolással, az sda2-t nem kell formázni és lesz neki boot és esp flag-je.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#470) zoli62


zoli62
addikt

(#471) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Manjaros fába vágtam a fejszémet. Sajna az öreg Toshiba Satellite l305-re a KDE-s verzió kicsit erős volt, felraktam helyette a Mabox fedőnevű spint, valahogy ez a szint, amivel lubickol a laptop. Volt vagy 624 frissítés, sajnos a xorg-okat nem tudtam frissíttetni, mert gondja volt velük, látszólag el is akadt a frissítés, de reboot után már csak ez a pár xorg csomag volt frissítendő:

Ezeket nem frissíti, igazából az update sem fut le a csomagkezelőben, ezzel van nyűgje:

Debian vonalon ellennék ezzel, igaz ott ilyesmivel nem szoktam találkozni! ;] Poent félretéve, jó lenne pár ötlet, merre induljak. Az, hogy nem a legfrissebb a xorg, nem annyira érdekel, de nem megy a frissítés, valahol elakad.

thnx előre is!

[ Szerkesztve ]

(#472) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#471) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

lejárt a szerk idő

Packages (8) xorg-bdftopcf-1.1-1 xorg-mkfontdir-1.0.7-8
xorg-server-1.19.6+13+gd0d1a694f-1
xorg-server-common-1.19.6+13+gd0d1a694f-1 xorg-sessreg-1.1.1-1
xorg-xauth-1.0.10-1 xorg-xdriinfo-1.0.5-2 xorg-xkbcomp-1.4.1-1

Total Installed Size: 4,13 MiB
Net Upgrade Size: 0,08 MiB

:: Proceed with installation? [Y/n] y
(8/8) checking keys in keyring [######################] 100%
(8/8) checking package integrity [######################] 100%
(8/8) loading package files [######################] 100%
(8/8) checking for file conflicts [######################] 100%
error: failed to commit transaction (conflicting files)
xorg-server: /usr/lib/xorg/modules/extensions/libglx.so exists in filesystem
Errors occurred, no packages were upgraded.
[ubyegon@maboxuby ~]$

Terminal kimenet is van, mielútt rámszóltok.

(#473) Dave™ válasza ubyegon2 (#471) üzenetére


Dave™
nagyúr

Erről most hallok először :D Mabox, azt hittem elírtad. A linkelt kép ugye azt írja, hogy már fent van az adott fájl a fájlrendszerben, gondolom ha konzolból leszeded a xorg-server csomagot meg telepíted újra akkor megoldódik, de csak egy tipp. Megjegyzem a Gnome verzió virtuális gépben való próbálgatásakor nekem is voltak gondok a Pamac-kal (nem tudom, hogy a Pamac csinálta-e, vagy miért volt), de hibára futottak az update-ek. Aztán utána nemsokkal lefutott. KDE alatt ilyen sosem volt. Az persze erre a gépre tényleg nem opció.

Na de lásd kivel van dolgod, ha már ennyire nyitott vagy :D

error: could not prepare transaction
error: failed to commit transaction (conflicting files)
package: /path/to/file exists in filesystem
Errors occurred, no packages were upgraded.

Why this is happening: pacman has detected a file conflict, and by design, will not overwrite files for you. This is a design feature, not a flaw. Forrás.

Aztán van pár megoldási javaslat a törléstől az átnevezésig.

Tulajdonos ellenőrzése: pacman -Qo /path/to/file - ha nem tartozik másik csomaghoz, akkor nevezd át és kész.

[ Szerkesztve ]

(#474) BoB válasza ubyegon2 (#471) üzenetére


BoB
veterán

Terminálban kell megcsinálnod a frissítést:
pacman -Syu --force

Szvsz 99% semmi probléma sem lesz.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#475) Dave™ válasza BoB (#474) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pont ennél a hibánál írják, hogy nem javasolják:

Warning: Take care when using the --force switch (for example pacman -Syu --force) as it can cause major problems if used improperly. It is highly recommended to only use this option when the Arch news instructs the user to do so

Persze ettől még működhet, az átnevezés finomkodóbb.

(#476) BoB válasza Dave™ (#475) üzenetére


BoB
veterán

Ez egy általános jellegű figyelmeztetés, ebben az esetben én ezt használnám.

De ha biztosak akarunk lenni megnézhetnénk milyen csomagé volt eddig és milyen csomag akarja most. De mindegy mert ez úgyis csak játszós laptop neki :DDD

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#477) ubyegon2 válasza Dave™ (#473) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem is fura volt ez a Mabox, de emlékeztem, hogy pár napja még volt Openboxos verzió az oldalukon, ma nem találtam, de rákeresve ezt a Maboxot leltem. Meglepően semmi fapados jellege nincs, mintha nem is Openbox lenne, nagyon tetszik.

Köszi a javaslatot....kicsit le van halva desktopon a PH oldal......mire belemerültem volna ebbe a bonyolultságba, megérkezett Archfőnök a nyaralásból és a --force kapcsolóval sikerült! :DD

Köszi nektek a helpet. :R Nem könnyen tudtatok rábeszélni erre az Arch vonalra, de a laptopon szerintem ezzel fogok szórakozni egy darabig. ;]

A hiba kiírásán kicsit aggódtam, mert hasonló .so xorg hiba nagyon régen Debianon fordult elő, ott elég nyekergős volt a megoldása, de legalább tanultam a konzolos helyreállítást.

Itt egyébként frissítéskor még felhozott a networkmanager-rel kapcsolatos jogosultság hibát is, de reboot után mégis rendbejött minden, fel is kapcsolt wifire.

Szóval jó lesz ez az Arch-vonal, fene se gondolta volna, bár kicsit olyan érzésem van, ha hibát látok, mint bő 4 éve Debiannnal. :)

(#474) BoB

Épp ideje volt már, hogy abbahagyd a lubickolást! :)

(#476) BoB

Valóban nincs kockázata a próbálkozásnak, van másik Arch származék is a laptopon! ;)

*******************************

Ja igen, ennek a Mabox-nak még olyan a telepítője, mint a Manjaro volt régebben, tök könnyen kezelhető, simán van alul egy sor, ahová be lehet írni a kernel opciókat!
Most megyek belemászok a GRUB cfg-be.....

(#475) Dave™

Kedvelem a favágó módszereket amúgy, nekem többnyire beválnak. (nem direkt dobtam fel a favágós labdát)

[ Szerkesztve ]

(#478) BoB válasza ubyegon2 (#477) üzenetére


BoB
veterán

Á nem, még mindig nyaralok (még ez a hétvége és vége) :D

Amúgy érdekes ez a Manjaro-Mabox, mert ha jól emlékszem anno amikor megjelent a Manjaro, csak openbox felület volt. Ma meg már nincs is nekik :F

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#479) Dave™ válasza BoB (#478) üzenetére


Dave™
nagyúr

XFCE volt az eredeti. Ahhoz jött a Gnome és a KDE. Ez mindig is Community volt szerintem.

(#480) ubyegon2 válasza BoB (#478) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem tudsz elszakadni a PH-tól nyaralás alatt sem!? :N

emlékszem anno amikor megjelent a Manjaro, csak openbox felület volt.

Nemsoká Cinnamon lesz a főDe-jük! :D (ez kicsit erős volt......) -főleg, hogy szinte használhatatlan Manjaron. :(

****************************************************
Az AUR-t azt direkt nem frissíti terminalból? (csak kérdés, nincs most semmi gondom az AUR-ral sem)

[ Szerkesztve ]

(#481) csixy válasza ubyegon2 (#480) üzenetére


csixy
addikt

"Nemsoká Cinnamon lesz a főDe-jük! :D (ez kicsit erős volt......) -főleg, hogy szinte használhatatlan Manjaron. :("

Most épp abból írok:

Mi a rossz benne?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#482) csixy válasza ubyegon2 (#480) üzenetére


csixy
addikt

Tegyél fel azért egy octopi-t is . Synaptichoz szokott ember néha a hasznát tudja venni.
De ugye lehetőleg a pacman-t kell használni:
sudo pacman -S octopi

(#483) ubyegon2: kicsit sok a toshibádnak. Érdekes az én hebehurgyán elkövetett gumi-nylon Asus 541NA dobozkámon ölég jól érzi magát , hátha még egy öreg használt aksicserére szoruló fémházas üzleti laptopon , amihez már nem találnék tunung ramot , bezzeg milyen jó lenne neki ! ;] :P

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#483) ubyegon2 válasza csixy (#481) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mi a rossz benne?

Az öreg laptopnak sok, ezen a hardveren Cinnamon a leglassabb, nagyon terheli a rendszert. Meg nem Mint fut alatta, ott már megszoktam a Mint saját programcsomagjait, gondolom ez is zavarhat.....

Érdekes, a Mabox lassabban bootol, mint a KDE-s Manjaro! A Mate DE-s ArchmD meg fele idő alatt bootol.Nem lényeges, csak megemlitettem.

[ubyegon@maboxuby ~]$ systemd-analyze
Startup finished in 5.023s (kernel) + 5.141s (userspace) = 10.165s
graphical.target reached after 4.507s in userspace

Van alapból fenn Pamac csomagkezelő. Octopi jobb?

[ Szerkesztve ]

(#484) Dave™ válasza ubyegon2 (#483) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Pamac GTK, az Octopi Qt. Fórumon láttam, hogy többen is használják (asztali környezettől függetlenül) mindkettőt, mert van amiben egyik, van amiben másik a jobb. Nem lett kifejtve, hogy miben, én GTK környezet esetén maradnék a Pamacnál, Qt-s esetén pedig az Octopinál. Tudom ez így ortodox :D

(#485) ubyegon2 válasza Dave™ (#484) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, ezt sem tudtam. Akkor maradok a Pamac-nál, mert itt ami plusz van az Openboxon, minden GTK-s.

(#486) BoB válasza ubyegon2 (#480) üzenetére


BoB
veterán

Ha jól rémlik az AUR támogatást külön be kell kapcsolni pamac-ban.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#487) csixy válasza BoB (#486) üzenetére


csixy
addikt

:C , s azt hogy kell ? Légysziiii !

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#488) BoB válasza csixy (#487) üzenetére


BoB
veterán

Nekem nincs fent, de a github-on a forrást megnézve azt látom hogy a menüben van ilyen opció egyrészt, másrészt meg az /etc/pamac.conf fájlban is be lehet állítani ha szerepelnek ezek a sorok:

EnableAUR
CheckAURUpdates

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#489) ubyegon2 válasza BoB (#486) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az be van kapcsolva, a terminalban nem frissitett valamit, de feljött a pamac ablak rögtön a --force frissités után, hogy 1 csomagot frissitsek.

Papogány komának:

Nagy Manjarosként ezt azért tudnod kéne. :DD

(#490) csixy válasza BoB (#488) üzenetére


csixy
addikt

BoB, Ubyegon2 : Köszönöm!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#491) Dave™ válasza ubyegon2 (#485) üzenetére


Dave™
nagyúr

10-ből 9,9-szer ránézésre azonnal meg lehet mondani, hogy egy alkalmazás GTK vagy Qt ;) Az Inkscape pl. ami engem átvert, azt Qt-nak gondoltam volna, de többnyire tényleg látszik.

(#492) ubyegon2 válasza Dave™ (#491) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én is egyből felismerem, ha KDE-t használok. ;) Szokatlan is nekem eléggé az eddigi GTK-s környezetek miatt. Azt se tudom van-e most ilyenem a desktopon.

(#493) mefistofeles

Üdv Urak! Már vagy fél éve kizárólag linuxot használok, debian vonalon sok disztró megvolt és most elkezdtem kacsingatni az arch felé. de az a problémám, hogy egyetlen arch disztró sem megy fel aminek grafikus telepítője van, és fogalmam sincs miért. Egy archlabs felment openboxban (de az még túl nagy falat nekem) de egyébként smmi. Tegnap a manjaro 17.1.6 cinnamon és XFCE disztrókat próbáltam felrakni és mindkettő minden létező beállítás és telepítési típus (automata, kézi stb.) mellett is egyszerűen befagyott pontosan 97%-nál! Semmi hibaüzi, ment a telepítő de ha fél óráig úgy hagytam akkor sem ment tovább. A merevlemezem hibátlan, a pendrive amiről telepítettem úgyszintén és mindkét ISO-t ellenőriztem is. Van tippetek mi okozhat ilyen furcsa hibát? Utána egy deb disztró pillekönnyen azonnal települt minden gubanc nélkül.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#494) csixy válasza mefistofeles (#493) üzenetére


csixy
addikt

Mire menne UEFI , vagy Legacy a "bios" és MBR vagy GPT a lemez?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#495) Ranger26


Ranger26
csendes tag

Üdv.

Ezt a verziót használom Manjaro KDE Edition (17.1.6) 64-bit. Az a gondom a qbittorrent-el ,hogy elindítom a programot, de nem jelenik meg a program ablakja (kezelőfelülete), de a KsysGuard a futó alkalmazások közt mutatja hogy fut a háttérben csak láthatatlanul. Van valami megoldás?

(#496) Dave™ válasza Ranger26 (#495) üzenetére


Dave™
nagyúr

Valószínűleg az értesítési területen van az ikonja, az óra melletti kis nyíl és ott lesz a listában. Van egy olyan opció, hogy a háttérben indul, lehet véletlen benyomtad (vagy szimplán bezártad és azt hitted hogy be van zárva, pedig alapból minimalizál a "tálcára").

(#497) Ranger26 válasza Dave™ (#496) üzenetére


Ranger26
csendes tag

Nincs sehol az ikonja se a tálcán se az óra mellett az értesítések között. Nem találom, Linux Minten mikor megint rákattintottam az indítóikonjára akkor előjött a program, de itt nem reagál rá.

(#498) Dave™ válasza Ranger26 (#497) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor lődd ki a Ksysguarddal aztán indítsd el újra.

(#499) Ranger26 válasza Dave™ (#498) üzenetére


Ranger26
csendes tag

Így már működik, köszönöm. Ja még annyi lenne, hogy. Nincs az automatikussan induló alkalmazások listáján mégis elindul a rendszerrel együtt a programban sincs beállítva, hogy így induljon legalábbis én nem látom.

(#500) Dave™ válasza Ranger26 (#499) üzenetére


Dave™
nagyúr

Passzolom, max arra gondolok hogy eddig ott volt a háttérben (nem zártad be, csak látszólag - nézd át a beállításait, pl. a tálcaikon engedélyezése is ott van), és a Manjaro alapértelmezése, hogy a legutóbbi sessiont tölti vissza újra, hacsak át nem állítottad erről.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.