Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux

Hozzászólások

(#351) Frawly válasza blasi19R (#346) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem nem nyernél vele sokat, bár attól is függ, hogy mi a fontos neked. Az Arch, Manjaro-vonal minimálisabb rendszert telepít, és előnye, hogy mindig frissek a csomagok és gördülő disztró, tehát sosincs újratelepítés, meg disztróupgrade. Ez utóbbi kettő elég nagy előny, viszont nem biztos, hogy neked ez lesz a fontos.

(#352) Oneironauta válasza blasi19R (#346) üzenetére


Oneironauta
csendes tag

Az, mondjuk mindenképpen előnye az arch alapú disztróknak, hogy egyszerűbb a tárolók kezelése (ahonnan a csomagokat szerzi be) abból a szempontból, hogy pl. debian/ubuntu rendszereken sok programhoz még külön ppa-kat kell hozzáadogatni egyenként...ami nem csak kényelmetlen, de biztonsági problémákat is okozhat.

Személyes vélemény:
Szerintem az ubuntu elég sokat romlott az utóbbi években...
Sok dolgot elkezdett ráerőltetni a felhasználókra, feleslegesen egyszerüsít, amivel mégtöbb problémát okoz, (pont az arch mentalitás ellentéte) mondhatni kezd "elwindózosodni"...
Az arch alapú disztrók szerintem sokkal gyorsabbak és stabilabbak. Lehet, hogy kicsivel több időt kell szánni a beállításukra/telepítésükre, de meg is hálálják azt...

(#353) csixy válasza Frawly (#350) üzenetére


csixy
addikt

A másik gépemen nekállt fordítani. Közben tesz fel kérdéseket ,. amiről az embernek fingja nincs , hogy mit akar és a vége egy szinte végtelen ciklusú fordítgatás és amikor újra felteszi ugyanazt a kérdést , akkor már megpróbálom az ellenkezőt válaszolni, csak hogy szabadulhassak a folyamattól.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#354) #16820480 válasza Oneironauta (#352) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk első ránézésre az AUR sem biztonságosabb egy PPA-nál, csak ahelyett, hogy sok külön tároló lenne, itt egyben van minden. Ez mindenképpen kényelmesebb, de nem tűnik biztonságosabbnak. Ahogy előkerült múltkor az a téma, hogy melyik AUR helpert érdemes használni, mert van, ami nem túl jó, na ilyen ugye Ubi alatt nincs, mert mindent az aptitude csinál.

A stabilitás meg olyan dolog, hogy alapvetően mindenhol akadhatnak hibák, de mostanában egyre több apróság jön elő nálam a rendszeren, amik leginkább bosszantó kis dolgok, de azért mégis :U Például hogy KDE alatt az asztal sarkában levő menü gombra kattintva összeomlik, majd újraindul a Plasma, és nem tudok onnan kilépni, csak a panelen levő (start)menü gombot használva. Vagy a NetworkManager bohóckodása, hogy néha boot után fellép a WiFi-re, de nincs net, akkor eldobja a hálózatot, újra kell csatlakozni, és akkor jó esetben van, de néha kell még neki 1-2 újracsatlakozás. Ezt mondjuk connman nem csinálja, de ha leszedem a NetworkManagert, akkor megy vele az egész energiagazdálkodás (nem is értem miért :F), és olyankor nem lehet alvó módba tenni a laptopot, meg nem veszi vissza az órajelet, stb. Szóval vannak azért gondjaim a stabilitással időnként.

(#355) csixy válasza Frawly (#350) üzenetére


csixy
addikt

Este 23 óra óta még mindig a qtwebkit - 2.3.4-et fordítja . Minek? miért? mi ellen? Kinek kell ez?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#356) Rimuru válasza csixy (#355) üzenetére


Rimuru
veterán

Mi a fenet akarsz te felrakni forrasbol? :DDD Amugy a bongeszok (motorok) eleg nagy cuccok. gyenge gepen siman valid lehet ilyen hosszu forgatasi ido.
dobj pacman -Qm kimenetet.

(#354) sheratan: Igy hogy a userek nem tudjak mit csinalnak (lsd mostani pelda) tenyleg ugyan olyan veszelyes.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#357) csixy válasza Rimuru (#356) üzenetére


csixy
addikt

A teljes pacmanos frissítés után az Octopi vakart elő még az AUR tárolóból 13 frissítést és a yaourt kezdett neki este 10kor és reggel 7 előtt pár perccel végzett. Most már nincs több frissítés.
A pacman -Qm kimenetet majd otthon tolom köszi!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#358) csixy válasza Rimuru (#356) üzenetére


csixy
addikt

[sanchop@sancho-pc ~]$ pacman -Qm
gpgmepp 16.08.3-1
gstreamer0.10 0.10.36-16
gstreamer0.10-bad 0.10.23-36
gstreamer0.10-bad-plugins 0.10.23-36
gstreamer0.10-base 0.10.36-10
gstreamer0.10-base-plugins 0.10.36-10
gstreamer0.10-good 0.10.31-27
gstreamer0.10-good-plugins 0.10.31-27
gstreamer0.10-ugly 0.10.19-27
gstreamer0.10-ugly-plugins 0.10.19-27
js17 17.0.0-4
kdebase-kdepasswd 16.08.3-1
kdebase-lib 16.08.3-1
lib32-gperftools 2.5-1
lib32-libgnutls28 3.3.22-1
lib32-nettle4 2.7.1-4
lib32-rtmpdump 1:2.4.r96.fa8646d-2
lib32-tcp_wrappers 7.6-19
libkactivities4 4.13.3-3
libkexiv2_4 15.08.3-2
libkscreen4 1.0.5-2
manjaro-features 16.10-1
musicbrainz 2.1.5-8
nettle4 2.7.1-4
qtwebkit 2.3.4-5
quazip 0.7.3-1
tcp_wrappers 7.6-17
udisks 1.0.5-3
[sanchop@sancho-pc ~]$

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#359) Rimuru válasza csixy (#358) üzenetére


Rimuru
veterán

Ezt a sok legacy "ganyolast" a manjaro team hozta ossze vagy neked koszontehto? :) (amugy soha nem hasznaltam manjarot, meg fasorban se volt mikor mar Arch fele kacsintgattam)

Vigyázat, csalok!

(#360) #16820480 válasza Rimuru (#356) üzenetére


#16820480
törölt tag

A userek a legtöbb esetben nem tudják, hogy mit csinálnak. Én sem mindig tudom. Ezért is vannak megoldatlan problémáim :)

(#361) Rimuru válasza csixy (#358) üzenetére


Rimuru
veterán

Amugy hogy haladjunk is valamire, kell neked az a qtwebkit? van valami csomag ami fugg tole? pl ha torolni akarod kiirja pacman -Rns qtwebkit

Vigyázat, csalok!

(#362) csixy válasza Rimuru (#361) üzenetére


csixy
addikt

Kell a frásznak. Frissítésként kaptam. Az előző listából mi az, amiről bizton mondható, hogy kigyomlálható?
Köszönöm!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#363) Rimuru válasza csixy (#362) üzenetére


Rimuru
veterán

Oszinten? minden, mondjuk a manjaro-features kivetelevel. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#364) csixy válasza Rimuru (#363) üzenetére


csixy
addikt

Köszi, majd nekilátok!
Hol lehetne találni egy rendes UEFI topicot?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#365) Rimuru válasza csixy (#364) üzenetére


Rimuru
veterán

lsblk -f es tree /boot rakd fel pastebinre (ha nincs tree parancs akkor pacman -S tree)

Vigyázat, csalok!

(#366) blasi19R


blasi19R
csendes tag

Köszönöm azoknak akik írtak pár sort, hogy legyen Manjarom, vagy ne legyen. :D Végül úgy döntöttem, hogy most fontosabb, hogy hamarabb be tudjam lakni a rendszert, minthogy új dolgokat tanuljak, úgyhogy az Ubuntu Mate mellett döntöttem.

Még biztos találkozunk! :K

(#367) Frawly válasza csixy (#353) üzenetére


Frawly
veterán

Mondom, az a furcsa nálad, hogy a gstreamer-ös cuccok legfrissebb verziójának ott kéne lennie a hivatalos tárolóban, bináris (lefordított) formában. Szedd le az AUR-os cuccokat, és tedd fel újra a hivatalos tárolóból őket.

Erre a windowsos EFI-átírós mizériára nincs ötletem.

(#368) csixy válasza Frawly (#367) üzenetére


csixy
addikt

Jó. De mind a kettő vasamon így csinálta.

Na mekkrrtóbálom újra beizzítani a kis pink metall parduson a manjarót és megnézem a kimenetet.
Lehet, hogy néhány óra alatt bejutok. Ahhoz a tegnap külsős SSD-re feltolt manjarót kell bootolni próbálni (ami sose sikerül, de a grubja indul néha ) és onnan kiválasztható a tabra telepített manjaro és utána gyógyítható parancssorból a Grubja. Kalandra fel! :) Ezután megy mindaddig a manjaro indítás amíg a winnyózt nem indítom , de ha ezt a hibát elkövetem akkor bootoláskor tol egy scriptet a winnyóz és meggyógyít egy partíciót-gyanítom, hogy az EFI-t - és ebből van a bajom.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#369) Rimuru válasza csixy (#368) üzenetére


Rimuru
veterán

Eddig egy "megoldast" tudok ilyesmi hibara, a kerdes csak annyi hogy mukodni fog-e. :DDD

Amugy egy efibootmgr -v parancsot is hozzaadhatsz a korabbiakhoz. (reszletesebb infot ad mint a multkori) :)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#370) csixy válasza Rimuru (#369) üzenetére


csixy
addikt

Oksi! :R

Valahogy az EFI paríción lévő linuxos fájlokat törölhetetlenné kellene tenni a winnyóz számára?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#371) csixy válasza Rimuru (#369) üzenetére


csixy
addikt

#372) colomb2 :

OKsi!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#372) Rimuru válasza csixy (#370) üzenetére


Rimuru
veterán

A fajrendszer nem tamogatja a jogosultsagokat szoval ez nem palya.
Kimenetekbol majd osszehozom neked a parancsot amit ki akarok probalni.

Vigyázat, csalok!

(#373) csixy válasza Rimuru (#372) üzenetére


csixy
addikt

[sanchop@sancho-pc ~]$ sudo grub-install --target=x86_64-efi --efi-directory=/boot/efi --bootloader-id=manjaro --recheck[sudo] sanchop jelszava:
Telepítés a(z) x86_64-efi platformhoz.
A telepítés befejeződött. Nem jelentettek hibát.
[sanchop@sancho-pc ~]$ sudo update-grub
GRUB beállítófájl előállítása…
Megtalált háttér: /usr/share/grub/background.png
Found Intel Microcode image
Megtalált linux lemezkép: /boot/vmlinuz-4.4-x86_64
Megtalált initrd lemezkép: /boot/initramfs-4.4-x86_64.img
Found initrd fallback image: /boot/initramfs-4.4-x86_64-fallback.img
/dev/mmcblk0rpmb: read failed after 0 of 4096 at 4128768: Kimeneti/bemeneti hiba
/dev/mmcblk0rpmb: read failed after 0 of 4096 at 4186112: Kimeneti/bemeneti hiba
/dev/mmcblk0rpmb: read failed after 0 of 4096 at 0: Kimeneti/bemeneti hiba
/dev/mmcblk0rpmb: read failed after 0 of 4096 at 4096: Kimeneti/bemeneti hiba
Megtalált Windows Boot Manager ezen: /dev/mmcblk0p2@/EFI/Microsoft/Boot/bootmgfw.efi
Found memtest86+ image: /boot/memtest86+/memtest.bin
/usr/bin/grub-probe: figyelmeztetés: ismeretlen eszköztípus: mmcblk0.
kész
[sanchop@sancho-pc ~]$

Most fogom újraindítani (a hibák szerintem a winnyózos 16 megás rejtett partícióra vonatkoznak).

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#374) csixy válasza Rimuru (#365) üzenetére


csixy
addikt

Na hátha itt a paste bin. köszike! :R :R :R :R :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#375) Rimuru válasza csixy (#374) üzenetére


Rimuru
veterán

Mindent rootkent csinalj.
letrehozunk egy biztonsagi mentest, mert miert ne? ;)
mv /boot/efi/EFI/Boot/bootx64.efi /boot/efi/EFI/bootx64.efi_save
atmasoljuk a grubot
cp /boot/efi/EFI/Manjaro/grubx64.efi /boot/efi/EFI/Boot/bootx64.efi
letrehozunk egy uj EFI bejegyzest (ez amolyan fallback mod)
efibootmgr -c -g -w -d /dev/mmcblk0 -p 2 -L "Default Boot Behavior" -l '\EFI\Boot\bootx64.efi'

Remelhetoleg orulunk. :)
Megjegyzes: /boot/syslinux mappa elvileg semmi nem kell neked

Vigyázat, csalok!

(#376) csixy válasza Rimuru (#375) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm szépen!
Este nekilátok és majd referálok. :R

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#377) csixy válasza Rimuru (#375) üzenetére


csixy
addikt

[sanchop@sancho-pc ~]$ sudo su
[sudo] sanchop jelszava:
[root@sancho-pc sanchop]# mv /boot/efi/EFI/Boot/bootx64.efi /boot/efi/EFI/bootx64.efi_save
[root@sancho-pc sanchop]# cp /boot/efi/EFI/Manjaro/grubx64.efi /boot/efi/EFI/Boot/bootx64.efi
[root@sancho-pc sanchop]# efibootmgr -c -g -w -d /dev/mmcblk0 -p 2 -L "Default Boot Behavior" -l '\EFI\Boot\bootx64.efi'
BootCurrent: 0001
Timeout: 1 seconds
BootOrder: 0002,0001,0000,0003
Boot0000* Windows Boot Manager
Boot0001* manjaro
Boot0003* UEFI: General USB Flash Disk 1100, Partition 1
Boot0002* Default Boot Behavior
[root@sancho-pc sanchop]#

Most akkor újraindítom először az eredeti bejegyzéssel indítom, aztán próbálom a vinnyózt ő majd ollózni fog, kérdés, hogy mennyit, aztán lássuk a behaviort ugye? Aztán ismét vinnyóz és reméljük, hogy már csak a semmit fogja kiollózni! , aztán megint behavior, ha lesz. Na yalla yalla !

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#378) Rimuru válasza csixy (#377) üzenetére


Rimuru
veterán

Kiraly, akkor probald ki hogy mi tortenik win utan. :D

Vigyázat, csalok!

(#379) csixy válasza Rimuru (#378) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm ! Jól működik minden. Úgy tünik , hogy a vinnyóz meggondolta magát és nem ollóz.
Számtalanszor újraindítottam mindenhogy , többször a winnyózt is. Egyszer a linux nyomógombos direkt lelövése után a winnyóz tolt egy chkdsk-t bootoláskor de nem cenzúrázott semmit.

Most minden jó ! :))

[sanchop@sancho-pc ~]$ efibootmgr
BootCurrent: 0001
Timeout: 1 seconds
BootOrder: 0002,0001,0000,0003
Boot0000* Windows Boot Manager
Boot0001* manjaro
Boot0002* Default Boot Behavior
Boot0003* UEFI: General USB Flash Disk 1100, Partition 1
[sanchop@sancho-pc ~]$

Mégegyszer nagyon szépen köszönöm ! :R

A 0003-as bejegyzés felesleges, de nem merem törölni. Töröljem?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#380) Rimuru válasza csixy (#379) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha torolned akkor is vissza fog kerulni.

Vigyázat, csalok!

(#381) csixy válasza Rimuru (#380) üzenetére


csixy
addikt

OK Akkor úgy hagyom.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#382) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Firefox telepítési mappáját merre találom?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#383) BoB válasza Winner_hun (#382) üzenetére


BoB
veterán

pacman -Fyl firefox

És látni fogod.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#384) Winner_hun válasza BoB (#383) üzenetére


Winner_hun
félisten

pacman: /usr/lib/libstdc++.so.6: version `CXXABI_1.3.8' not found (required by / usr/lib/libicuuc.so.58)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#385) BoB válasza Winner_hun (#384) üzenetére


BoB
veterán

Letöltök egy Manjaro-t.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#386) csixy válasza Winner_hun (#382) üzenetére


csixy
addikt

usr/lib/firefox/

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#387) #16820480


#16820480
törölt tag

Ha esetleg valaki használ KDEconnect-et, gnome-shell alatt is működik rendesen?

(#388) BoB válasza Winner_hun (#384) üzenetére


BoB
veterán

Frissen telepített Manjaro-n működik. Mindenesetre itt a kimenet: http://ix.io/sOb

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#389) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Köszönöm:R

Megtaláltam, de ez az elrendezés nem éppen úgy néz ki mint windows alatt. A böngészőt minden beállításával, előzményével.. stb. kéne átvinni windows-os gépre. Sajnos anno kiterjesztésekkel nem értem el 100%-os sikert, így gondoltam ctrl+c / ctrl+v lesz a megoldás, de a filerendszere ennek más. Ezt hogy lehet a legegyszerűbben kivitelezni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#390) Rimuru válasza Winner_hun (#389) üzenetére


Rimuru
veterán

Te most a configrol beszelsz, a valaszt pedig egy masik kerdesre kaptad (mert mast kerdeztel).

A config a ~/.mozilla/firefox/ alatt van, viszont a felepitese kicsit mas mint windows alatt, itt 1 mappaban van minden, mig win alatt 2 reszre van szedve (application data, local valami nem tudom pontosan win felepiteset, meg hogy mi mire van)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#391) Winner_hun válasza Rimuru (#390) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudtam hogy itt külön van.
Itt fel van telepítve, innen szeretném windowsra átvinni. Merre találom a file-okat? Ez az elérési út: ~/.mozilla/firefox/ nekem nem sokat mond:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#392) Rimuru válasza Winner_hun (#391) üzenetére


Rimuru
veterán

Windows alatt is kulon van, ott van a program files, es a user mappaja. ;) (persze protable app kicsit mas, es ott a profil mappa full ugyan az mint linuxon, legalabbis ff eseten)

Csak masold be a faljkezelobe, utana mar egyertelmu lesz.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#393) Frawly válasza BoB (#383) üzenetére


Frawly
veterán

De minek bele az "y" kapcsoló? Az nem csak akkor kéne, ha telepíteni akar valamit és csomaglistát kell hozzá frissíteni?

(#394) Rimuru válasza Frawly (#393) üzenetére


Rimuru
veterán

Kulon adatbazisa van, ugyanugy frissiteni kell ezt is mint a csomag adatbazist.

Vigyázat, csalok!

(#395) BoB válasza Rimuru (#394) üzenetére


BoB
veterán

És mivel valószínű a büdös életben nem frissítette még ezt az adatbázist, visszakapott volna egy szép kis error-t vagy egy üres semmit.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#396) Winner_hun válasza Rimuru (#392) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sikerült, köszönöm.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#397) csixy


csixy
addikt

Intel SST Audio drivert hogy lehetne a manjaroba varázsolni, hogy szóljon a kis Asus T101HA transformer bookom.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#398) #16820480


#16820480
törölt tag

Feltettem egy Manjaro Gnome kiadást, és szeretném feltenni rá AUR-ból a Spotify klienst. A probléma az, hogy kellene neki az openssl-1.0 csomag, amit nem talál sehol a repókban. Az openssl csomag fel van téve, gondolom ez jó lenne neki, csak más néven szerepel valamiért (ez is érdekes, mert amikor KDE verziót telepítettem, ott simán felment a Spotify).

Hogyan lehetne megoldani, hogy vagy úgy lássa, mintha ez a csomag lenn ami neki kell, vagy hogy hagyja figyelmen kívül a függőséget?

(#399) Rimuru válasza #16820480 (#398) üzenetére


Rimuru
veterán

Commenteket nem szoktad elolvasni?

Vigyázat, csalok!

(#400) #16820480 válasza Rimuru (#399) üzenetére


#16820480
törölt tag

Láthatólag nem... :B

Most már csak egy olyan problémám van, hogy a kínai input nem akar működni. Régebben fcitx-et használtam, de most próbálom az ibus-t, és ez sem akarja az igazságot.
Ezt már próbáltam (.bashrc, .xprofile és .xinitrc fájlba beírni amit javasolnak), de nem vált át kínai inputra sajna semmilyen ablakban.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.