Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux

Hozzászólások

(#1001) anorche1 válasza tordaitibi (#1000) üzenetére


anorche1
őstag

Hol talalhato? Nalam /etc/samba/ -ban nincs. Samba csomag fel van rakva (alapbol), de sose hasznaltam.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1002) ubyegon2 válasza tordaitibi (#1000) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Itt van egy. :)

(#1003) tordaitibi válasza anorche1 (#1001) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Azert mert meg nem indititottad sose a smb szervert. ( systemctl start smb nmb) Akkor hozza letre az smb.conf filet es egy private konyvtarat ott ahol kerested, /etc/samba alatt.

Ubyegon, koszonom, tokeletes, azonnal van megint megosztasom es megy a helyi halo tallozasa. Ezt elmentettem es kezdhetem megint a samba szerver gyilkolaszasat.

[ Szerkesztve ]

(#1004) ubyegon2 válasza tordaitibi (#1003) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Örülök, ha segített, megjegyzem én is, hogy így is lehet gyilkolászni a sambát! Eddig még nem használtam ilyesmit. ;] Most akkor mindketten előrébb vagyunk egy lépéssel legalább. ;)

Ja igen, a linkelt oldalt szerintem jegyezd meg, mert onnan is le tudod szedni fájlokat, mint ezt a mostanit is.

[ Szerkesztve ]

(#1005) tordaitibi válasza ubyegon2 (#1004) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Samba gurut keresek, vagy legalább választ az érthetetlen jogosultságokra.
A gépem szerkezete,
sda---64G ssd
sda1 windows bootloader 500M NTFS
sda2 windows10 40G NTFS
sda3 linux manjaro, benne a home, swap nincs,20G EXT4

sdb----1T hdd
sdb1 közös adatpartíció, neve ADAT-1TB 900G NTFS
sdb2 tartalék partíció, jelenleg a neve proba, 40G EXT4
sdb3 tartalék partíció. jelenleg a neve shares, 40G FAT32

Jpgosultságok, és itt vagyok elakadva mert egyszerűen nem értem a logikáját.
sda2, win10, NTFS:

mint látható, a tulajdonos tibi azaz én, a csoport is.
Bármit tudok ezzel a patícióval csinálni, írom-olvasom megosztom DE, a megosztást bár mindenkinek elérhetővé teszem read-write joggal, nevet és jelszót kér és akármit írok be, tibi, root, nem enged be.

A/home/tibi alól bármit meg tudok osztani, bár nem kér jelszót és nevet, simán beenged, DE csak olvasható, nem írható, dacára hogy be van állítva az írási jog is.

Az összes többi partíción bármilyen megosztás nem lehetséges, mert:

mint látható, a tulajdonos nem én tibi hanem a root és megváltoztathataltan.
Ez miért van, az egyiken én, tibi, az összes többin a root a tulajdonos, ezt fel nem fogom.
Ezért ezekről semmit nem tudok megosztani, bár beteszi a megosztásokba és ott látszik is, rákkattintva vagy kívülről belépve azt mondja hogy nincs ilyen mappa. Bármilyen jogosultsági átírás kudarc. Erre van valami megoldás?

Nem is vacakolnék vele bár én sokat használom a helyi hálót, az érdekelne hogy egy NTFS, egy EXT és egy FAT partíción miért root és egy másik NTFS partíción meg tibi a tulajdonos?
És ha beállítok valamit mindenkinek korlátlan joggal, az a megosztásba miért kér nevet-jelszót, és persze semmit nem fogad el, és a /home/tibi alá beenged de miért nem enged ezek dacára sem írni csak olvasni?

[ Szerkesztve ]

(#1006) csixy


csixy
addikt

.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1007) joecontra válasza csixy (#1006) üzenetére


joecontra
addikt

.? ;]

Üdv,
J

(#1008) csixy válasza joecontra (#1007) üzenetére


csixy
addikt

;] Üdv! Csak a kedvenc listám tetejére pakoltam, mert még nem akartam elveszíteni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1009) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok! Virtualboxot szeretném használni, de a verzióknál csak 32 bit -es rendszereket ajánl fel.

Mit kell még felrakni, hogy lássa a 64 bites iso -kat is?

Amiket telepítettem eddig:

linux50-virtualbox-host-modules
virtualbox
virtualbox-guest-iso
virtualbox-ext-oracle

(#1010) lck válasza Laszlo733 (#1009) üzenetére


lck
senior tag

BIOS-ban nézz utána a "Virtualization" beállításoknak és kapcsold be.

(#1011) Laszlo733 válasza lck (#1010) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszönöm, este megnézem...

(#1012) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

ÁNYK Abev Java nyomtatvanykitolto program hiba nelkul telepult de egy nyomtatvanyt sem tudok se a ÁNYK-on belul, sem a kulso klikkelessel telepiteni. Telepitesi hiba, mindenfele hiba uzeneteket ad.
Most van egy szep ures szuz programom amibe semmimodon nem tudok bevinni semmit.
Esetleg valaki tudna segiteni?

[ Szerkesztve ]

(#1013) Laszlo733 válasza lck (#1010) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Közben a kollégák mondják a linux kezdőknek topikban, hogy az én vasamban nincs ilyen funkció. / Asus X55A /
Ebben az esetben van más megoldás, vagy felejtős? Mondjuk Win10 alatt simán megy a virtuálbox

(#1014) lck válasza Laszlo733 (#1013) üzenetére


lck
senior tag

32 bites rendszer miért nem jó ?

(#1015) Laszlo733 válasza lck (#1014) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Tudomásom szerint sok distro -hoz már csak 64 bit -es fejlesztés van.

(#1016) lck válasza Laszlo733 (#1015) üzenetére


lck
senior tag

Nagyon sokhoz van még 32 bites. Virtuális gépen meg igazán mindegy. Persze ha neked épp olyan rendszer kell ami már csak 64 bites, akkor bukta.

(#1017) Laszlo733 válasza lck (#1016) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Lassan leellenőrzöm a procit, mert a másik topikban már ölre mennek az egyszerű kérdésem miatt, én meg igazán nem szeretném, hogy egymás torkának essenek. :F

(#1018) Sprq


Sprq
aktív tag

Üdv!

Lenne egy érdekes problémám Manjaro KDE alatt, valamiért a Plasma meghal login után. Ma amikor bekapcsoltam a laptopom, csak a compositor nem ment, miután visszakapcsoltam, gondoltam újraindítom, hogy biztos ok, de login után csak a háttérképemet látom és semmi mást. ctrl-alt-T előhozza a terminált, onnan tudok indítani dolgokat is, mint pl most a böngészőt.

kstart5-plasmashell parancs megadja magát egy idő után

[matetoth@matetoth-manjaro ~]$ kstart5 plasmashell
Omitting both --window and --windowclass arguments is not recommended
[matetoth@matetoth-manjaro ~]$ org.kde.plasmaquick: Applet preload policy set to 1
file:///usr/share/plasma/plasmoids/org.kde.desktopcontainment/contents/ui/main.qml:62:5: Unable to assign [undefined] to int
file:///usr/share/plasma/plasmoids/org.kde.desktopcontainment/contents/ui/main.qml:53:5: Unable to assign [undefined] to int
trying to show an empty dialog
file:///usr/share/plasma/shells/org.kde.plasma.desktop/contents/views/Desktop.qml:146:19: QML Loader: Binding loop detected for property "height"
file:///usr/share/plasma/shells/org.kde.plasma.desktop/contents/views/Desktop.qml:146:19: QML Loader: Binding loop detected for property "height"
Trying to use rootObject before initialization is completed, whilst using setInitializationDelayed. Forcing completion
Trying to use rootObject before initialization is completed, whilst using setInitializationDelayed. Forcing completion
Both point size and pixel size set. Using pixel size.
Both point size and pixel size set. Using pixel size.
Both point size and pixel size set. Using pixel size.
trying to show an empty dialog
trying to show an empty dialog
trying to show an empty dialog
Trying to use rootObject before initialization is completed, whilst using setInitializationDelayed. Forcing completion
libkcups: CUPS-Get-Printers last error: 1030 No destinations added.
libkcups: Create-Printer-Subscriptions last error: 0 successful-ok
libkcups: Get-Jobs last error: 0 successful-ok
libkcups: Get-Jobs last error: 0 successful-ok
Plasma Shell startup completed
libkcups: 0
libkcups: 0
Both point size and pixel size set. Using pixel size.
Connecting to deprecated signal QDBusConnectionInterface::serviceOwnerChanged(QString,QString,QString)
trying to show an empty dialog
file:///usr/share/plasma/shells/org.kde.plasma.desktop/contents/views/Desktop.qml:146:19: QML Loader: Binding loop detected for property "height"
file:///usr/share/plasma/shells/org.kde.plasma.desktop/contents/views/Desktop.qml:146:19: QML Loader: Binding loop detected for property "height"
file:///home/matetoth/.local/share/plasma/plasmoids/com.github.zren.alphablackcontrol/contents/ui/Main.qml:89: TypeError: Cannot call method 'updateConfigBindings' of null
KCrash: Attempting to start /usr/bin/plasmashell from kdeinit
sock_file=/run/user/1000/kdeinit5__0
QSocketNotifier: Invalid socket 8 and type 'Read', disabling...
QSocketNotifier: Invalid socket 26 and type 'Read', disabling...
KCrash: crashing... crashRecursionCounter = 2
KCrash: Application Name = plasmashell path = /usr/bin pid = 2204
KCrash: Arguments: /usr/bin/plasmashell

Alt-Tab is működik, de az ablakok nem tűnnek el.

Mi lehet a gond? Félbeszakadt update meg ilyesmi nem volt elvileg, sudo pacman -Syyu is up to date

[ Szerkesztve ]

Do you hear the voices, too?

(#1019) Sprq válasza Sprq (#1018) üzenetére


Sprq
aktív tag

Bocs, systemsettings5 a Kijelző és Monitor résznél crashel

ARNING: viewBackgroundColor is deprecated, use backgroundColor with colorSet: Theme.View instead
WARNING: viewBackgroundColor is deprecated, use backgroundColor with colorSet: Theme.View instead
file:///usr/lib/qt/qml/QtQuick/Controls.2/org.kde.desktop/private/MobileTextActionsToolBar.qml:49: TypeError: Cannot read property 'height' of null
file:///usr/lib/qt/qml/QtQuick/Controls.2/org.kde.desktop/private/MobileTextActionsToolBar.qml:38: TypeError: Cannot read property 'width' of null
WARNING: viewBackgroundColor is deprecated, use backgroundColor with colorSet: Theme.View instead
WARNING: viewBackgroundColor is deprecated, use backgroundColor with colorSet: Theme.View instead
KActivities: Database connection: "kactivities_db_resources_140585409650752_readonly"
query_only: QVariant(qlonglong, 1)
journal_mode: QVariant(QString, "wal")
wal_autocheckpoint: QVariant(qlonglong, 100)
synchronous: QVariant(qlonglong, 0)
Nothing to load - the client id is empty
Nothing to load - the client id is empty
WARNING: viewBackgroundColor is deprecated, use backgroundColor with colorSet: Theme.View instead
WARNING: viewBackgroundColor is deprecated, use backgroundColor with colorSet: Theme.View instead
Busz hiba (core készült)

Do you hear the voices, too?

(#1020) Sprq válasza Sprq (#1019) üzenetére


Sprq
aktív tag

Csináltam egy új felhasználót és abban működik a dolog. Új kérdés, hogyan tudnám rendberakni az előzőt, anélkül, hogy minden eddigi beállításom elveszne?

[ Szerkesztve ]

Do you hear the voices, too?

(#1021) Sprq válasza Sprq (#1020) üzenetére


Sprq
aktív tag

Végülis töröltem a ~/.config .local .cache mappákat és minden alaphelyzetbe állt

Do you hear the voices, too?

(#1022) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy az alap médialejátszó, VLC és az SMPlayer sem tudja normálisan lejátszani az .mp4 videókat. A lejátszás vagy szaggat, vagy lefagy, vagy mint a lassított felvétel jelenik meg.

Az SMPlayernél próbáltam a harveres gyorsítást is, de csak annyit értem el, hogy nem szaggat, hanem " csak " lassított felvételként működik.

Win10 alatt gond nélkül működik a lejátszás.

Mit kellene csinálni, hogy élvezhető legyen a lejátszás?

(#1023) tordaitibi válasza Laszlo733 (#1022) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Intel soc?
Nálam így jó:

De igazából így se jó mert bizonyos fhd filmek így is 100% procihasználattal mennek szaggatva,
emiatt (és más miatt is) ki kellett kapcsolnom a kompozitort (összeállító). Ezzel megtáltosodott a gép, sajnos így meg elestem egy csomó effekttől.
Próbáld meg kikapcsolni.

Valamint SmPlayer (VLC nekem nem gyerebe, mint ahogy a Firefox sem, gyalulva) nálam:
Beállítások-->Videó-->kimeneti meghajtó=xv
szoftveres video -be, mert különben nincs rendes osd-m
hardveres gyorsítás-be
dupla bufferelés-be
Beállítások-->teljesítmény fülön:
dekódolási szálak-4
hardveres dekódolás-vaapi

Így a legnagyobb bitrátájú videók is mennek 70-75% processzorhasználattal.
Ez egy nudli Intel N3150.

[ Szerkesztve ]

(#1024) Laszlo733 válasza tordaitibi (#1023) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszi.

Igen Intel....

Nálam is a hardware konfigurációban így van beállítva.

Azóta próbálkoztam és találtam is megoldást a Manjaro fórumában a VLC -re:

- VLC-nightly eltávolítása

- VLC telepítése

- qt4 telepítése

- phonon-qt5-vlc telepítése

Ez a része így rendben is van, mert szuperül megy.

Azonban az egész onnan indult, hogy fenn van az XnView és abban minden video lassított felvételű és még szaggat is.

A fenti beállítás azonban az XnView -re nincs hatással, mert az valami belső lejátszót használ és nem jövök rá, hogy a VLC -t hogyan kellene társítani a videók lejátszásához.

Elvileg - Beállítások - Integráció, de nekem az tök üres, nincs ott semmi

(#1025) Dave™ válasza Laszlo733 (#1024) üzenetére


Dave™
nagyúr

Fájltársítsok (írd be), ott válaszd ki a videót, majd a listában a VLC-t húzd legfelülre.

(#1026) Laszlo733 válasza Dave™ (#1025) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Szia!

Ha erre gondoltál, akkor ezt már beállítottam, de az XnView olyan, mintha nem a VLC -t használná.

(#1027) Dave™ válasza Laszlo733 (#1026) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azt nem tudom, hogy az Xnview mit használ belül, azt hittem Dolphinból indítva van problémád. Amúgy igen, ez jól van beállítva.

(#1028) Laszlo733 válasza Dave™ (#1027) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Igen, Dolphin -ból gond nélkül megy...

Az XnView -ban is valahogy be lehet állítani, de egyenlőre nem jövök rá hogyan....

[ Szerkesztve ]

(#1029) tordaitibi válasza Laszlo733 (#1028) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

En adott feladatra adott szoftvert hasznalok, a Xn az egy kepnezo.
Nekem Wine es az Irfanview az alapertelmezett kepnezom es a beallitasaiba ki van kapcsolva a videok beemelese. Arra mediaplayer valo. Szerintem.
Nem biztos hogy egy kepnezo korrekten fel van keszitve a kodekek es a hardveres gyorsitas valamint a kimenetek zokkenomentes hasznalatara, vagy meghivni es beagyazni a medialejatszot.

Ha mar itt, az hogy lehet hogy a Notepad es pl. az Irfan gyorsabban indul Wine alatt mint a Kate meg a gyari nativ kepnezo?

[ Szerkesztve ]

(#1030) Laszlo733 válasza tordaitibi (#1029) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

A részemről ez valószínűleg Win -es beidegződés, mert anno az ACDSee -t használtam mindenre / fotók, videók / :)

" Ha mar itt, az hogy lehet hogy a Notepad es pl. az Irfan gyorsabban indul Wine alatt mint a Kate meg a gyari nativ kepnezo? "

Én erre mindeig azt mondom, hogy az informatika tele van megfejthetetlen dolgokkal. :)

(#1031) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Sziasztok..vannak ezek a Qt nevezetű szoftverek(assistant,designer stb..) a képen,nem használom őket,azt szeretném kérdezni eltávolíthatom e őket vagy inkább ne piszkáljam mert valamihez kell,célzottan nem raktam őket fel,de lehet telepítettem olyasmit amihez kellettek,nem tudom.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1032) Dévacsen válasza Dévacsen (#1031) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Lekaptam őket,nem lett gubanc. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#1033) leviske


leviske
veterán

Sziasztok! Van itt tapasztalat a flatpak csomagokkal? Bátorkodtam a dropboxot a flathubról lekapni, de a gyökérkönyvtárban nem hajlandó a media mappát észlelni (oda csatoltam be az adat hdd-t, azon van az eredeti dropbox mappám).

Ha a rejtett mappák megjelenítésére nyomok, nincs különbség. Ötletek? Jobb lett volna az AUR verziót leszedni?

(#1034) BoB válasza leviske (#1033) üzenetére


BoB
veterán

Sandboxban futnak a flatpak appok és nincs jogosultságok alapértelmezés szerint csak a home mappádat elérni (meg tmp-).

Egyszeri alkalomra:
flatpak run --filesystem=/eleresi/ut com.dropbox.Client

Véglegesen beállítani:
flatpak override --user --filesystem=/eleresi/ut com.dropbox.Client

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1035) jan herz válasza BoB (#1034) üzenetére


jan herz
tag

Nem használok flatpakot, de ezt könyvjelzőztem, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1036) leviske válasza BoB (#1034) üzenetére


leviske
veterán

Köszönöm így már értem a dolgot! :R Ez meg is oldotta.

[ Szerkesztve ]

(#1037) Gyick


Gyick
őstag

Hali
A Manjaro Deepint használja vki közületek?Mennyire stabil?

(#1038) Dave™ válasza Gyick (#1037) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem tudom, de annyit érdemes fejben tartani, hogy az community, nem "hivatalos" változat.

(#1039) leviske


leviske
veterán

A Manjaro milyen késéssel szokta lekövetni a Mesa verzió váltásokat? Mert, ha jól látom, nekem még 19.0 van fent. Esetleg itt is vannak olyan, edge ppa-k, mint Ubuntu vonalon a Padoka és az Oibaf?

(#1040) Dave™ válasza leviske (#1039) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az alap, amihez viszonyítani lehet és célszerű az Arch. Az Arch stable ága egyenlő a Manjaro unstable ágával, ami után van még egy testing, majd a Manjaro stable. Az átfutás a két véglet között változó, lehet 2-3-4 hét is. Az unstable ág nem javasolt, de a testingre bátran válthatsz, nekem az otthoni azon van, csak a munkahelyi stable. Nem PPA van, hanem az AUR, ott is érdemes körülnézni, illetve lehetnek egyéb, külső tárolók is (akár személyes is, mint a PPA), de nem sokat találtam eddig, a fentiek lefedik az igények 99,9%-át.

(#1041) Gelmi


Gelmi
tag

Sziasztok !

A napokban tettem fel a manjaro xfce -t elötte kde volt !

Az lenne a kérdésem hogy hol tudom azt beállítani hogy a fájl kezelő ha sötét témát választok ki akkor váltson is sötétre ?
Egyébként nem vált sötétre a clementine,transmission remote gui,kate és még sorolhatnám

Segítségeket előre is köszönöm !

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#1042) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Jöhetne már valami új kernek, mert az Arch már a 5.2.2 -nél tart :)

(#1043) anorche1 válasza Laszlo733 (#1042) üzenetére


anorche1
őstag

Nalunk is elerheto, bealittasokbol telepitheto.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1044) anorche1


anorche1
őstag

Legfrisebb manjaro kde.
Dell e6440

Eddig egy tv -t hasznaltam monitornak, most viszont vettem egy valodi monitort. Minden oke lenne vele, ha a rendszer hajlando lenne megjegyezni a beallitasokat, hogy a monitor a laptop kepernyojehez kepest balra van, es az az elsodleges.
De minden egyes ujrainditas utan meg kell neki mondanom.

Mi a megoldas?

Szerk.:
Azt mar sikerult elernem, hogy hiaba valasztam ki a beallitasokban, hogy a monitor legyen enabled, nem kuld neki jelet a laptop. Ujrainditas, kabel ki-be nem segit.

Ez a kde felulet tovabbra is tetszik a rengeteg beallitas miatt, de lepten-nyomon belefutok valami orsasnagy bugba :(

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1045) anorche1 válasza anorche1 (#1044) üzenetére


anorche1
őstag

Bocs a triplaert.

Osssze vissza allitgatva a montiort felbontasat, egyszercsak ujra megjott a monitor kepe. Ezutan ujra bellaitottam a helyes felbontast es poziciot, es ujrainditas utan is megtartotta.

Az mar mas kerdes, hogy a opengl kompozitort kikapcsolta, merthogy ossze omlott, de visszanyomtam, es ujrainditas utan az is jo lett.

Mar csak egy problemam maradt, de ezzel inkabb at megyek a linux kezdobe.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1046) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A manjaro gpg ellenőrző doksija szerint járok el a letöltött ISO ellenőrzésénél, de nem azt kapom, amit vártam.

$ gpg --verify manjaro-xfce-18.0.4-stable-x86_64.iso.sig
gpg: assuming signed data in 'manjaro-xfce-18.0.4-stable-x86_64.iso'
gpg: Signature made Tue 12 Mar 2019 10:33:39 AM CET
gpg: using RSA key E4CDFE50A2DA85D58C8A8C70CAA6A59611C7F07E
gpg: issuer "philm@manjaro.org"
gpg: Good signature from "Philip Müller (Called Little) <philm@manjaro.org>" [unknown]
gpg: WARNING: This key is not certified with a trusted signature!
gpg: There is no indication that the signature belongs to the owner.
Primary key fingerprint: E4CD FE50 A2DA 85D5 8C8A 8C70 CAA6 A596 11C7 F07E

Solus linux alatt próbálom. Minden lépést megcsináltam a leírás szerint (természetesen, nem pacman-nel alkalmaztam az első lépést. :DDD ).

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1047) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Opera, és Chrome indításakor feljön, hogy unlockoljam a keyring-et a user jelszavammal.
Ez mitől van? Ubuntu alatt régen ez azért volt, mert a juzerem nem kért jelszót induláskor.
Most ez a helyzet nem áll fent. Mi okozhatja ezt mégis?

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1048) ubyegon2 válasza Bici (#1047) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Ezekből a hsz-ekből vagy az utolsó vagy az 5. működni fog itt is. Reméljük. ;)

(#1049) Bici válasza ubyegon2 (#1048) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, este kipróbálom. :R

Még valami: alvó állapotból felébredve soha nem talál hálózatot a Manjaro.
Eddig ezen a gépen is Solus volt, ami kb. hasonló csomag verziókkal műxik, és ott soha nem volt ez gond. Találtam neten egy vélt megoldást rá modprobe segítségével, amit még nem tudtam kipróbálni, de nem hagy nyugodni, hogy más disztróknál ez miért nem jön elő. Így valami Manjaro specifikus dologra gyanakszom.
Arch-on is volt ilyen gondom másik géppel, jópár éve, aminél nem volt időm megoldást találni, így a Fedora lett a megoldás.

Bármi ötlet?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1050) Dr.FantastiK válasza Laszlo733 (#1042) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

van mar 5.3 RC !!

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.