Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux

Hozzászólások

(#401) #16820480 válasza #16820480 (#400) üzenetére


#16820480
törölt tag

Megoldva.

Nem volt elég elindítani, és beállítani az ibus saját konfigurációs paneljén, hanem a rendszer beállítások alatt a regionális beállításoknál is hozzá kellett adni a megfelelő nyelvet, és csak utána lehet átváltani rá.

[ Szerkesztve ]

(#402) csixy válasza csixy (#397) üzenetére


csixy
addikt

Feltettem a 4.11.1-1 -es kernelt és végre van hang a kis kütyün.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#403) #16820480


#16820480
törölt tag

Valaki esetleg használ Vibert? Simán működött Manjaro alatt régebben, de most feltettem egy tiszta telepítéssel a rendszert a KDE helyett Gnome3 desktoppal, és az alábbi hibával kilép a program:
(mielőtt felmerül, elolvastam az AUR kommenteket telepítésnél, de azok sajnos nem segítenek)

QSqlDatabasePrivate::removeDatabase: connection 'ConfigureDBConnection' is still in use, all queries will cease to work.
Gtk-Message: (for origin information, set GTK_DEBUG): failed to retrieve property `gtk-primary-button-warps-slider' of type `gboolean' from rc file value "((GString*) 0x44ea500)" of type `gboolean'
Qt WebEngine ICU data not found at /opt/viber/resources. Trying parent directory...
Qt WebEngine resources not found at /opt/viber/resources. Trying parent directory...
Qt WebEngine ICU data not found at /opt/viber/resources. Trying parent directory...
Qt WebEngine resources not found at /opt/viber/resources. Trying parent directory...
qt.network.ssl: QSslSocket: cannot resolve SSLv3_client_method
qt.network.ssl: QSslSocket: cannot resolve SSLv3_server_method
Segmentation fault (core dumped)

(#404) cigam


cigam
félisten

A magyar fordító csapatot hogyan lehetne utolérni?

Nem úgy lenne helyesebb, hogy pl.
Ez a program néhány kérdés megválaszolása után telepíti a Manjaro Linux-ot a számítógépre.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#405) Freel


Freel
tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem ha tudtok. Van egy alaplapi gpu, HD3000, rajta D-SUB-al egy monitor. És van egy RX560, rajta HDMI-vel egy másik monitor. Alapértelmezett a manjaro a HD-t használja így nincs 3D-s gyorsítás. Hogy tudom azt megcsinálni, mint windows alatt, hogy ha elindítok egy játékot, akkor ki tudjam választani, hogy az RX560-at használja az adott game?
Most a manjaro a következő drivert használja: video-hybrid-radeon-amdgpu-prime
Köszönöm.

(#406) Aylarth


Aylarth
tag

Sziasztok,

Szeretném telepíteni a Manjarot, le is töltöttem azt a kiadását, amelyik OpenRC indítóval van felszerelve, azonban a telepítő nem ajánlotta fel a magyar nyelvet. Mert a systemd-ről még jót nem hallottam, azért gondoltam, hogy olyan linuxot próbálnék ki, amelyik felhasználóbarát, de nem azt a betöltőt használja.
A kérdés:
- van olyan telepítőjője amiben van magyar nyelv? (17.01-et láttam, x64-en amit próbáltam, aminél nem volt opció)
-MBR-es vagy GPT-s partíciót hozzak létre, hogyha windowst (win 7 64 bit) is szeretnék mellé telepíteni, melyiket ajánljátok?
Lehetséges utólagosan is OpenRC-re cserélni az indítót?

Köszönöm előre is!

(#407) #82595328 válasza Aylarth (#406) üzenetére


#82595328
törölt tag

Bocs, de OpenRC-vel csak gányolt közösségi telepítő van. Ne csodálkozz, ha valami nem úgy van benne, mint szeretnéd.

(#408) cigam válasza Aylarth (#406) üzenetére


cigam
félisten

Értem én hogy olvasottság műveltség, de neked volt vele problémád (mármint a systemd-vel)? Mezei felhasználóként talán sose találkozol vele szemtől szembe. Én adnék neki az official-ból egy esélyt.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#409) Aylarth válasza cigam (#408) üzenetére


Aylarth
tag

Köszönöm a válaszokat, official lesz, annyi beállítás módosítást olvastam az OpenRC-ről, hagyom a normál változatban. :)
Mondjuk azt nem tudom, hogy a distrowatch-on miért van kiírva az OpenRC vagy telepítéskor miért nem lehet választani. :))

(#410) #16820480 válasza Aylarth (#409) üzenetére


#16820480
törölt tag

Gondolom azért, mert támogatják, tehát felteheted a tárolókból az OpenRC-t is.

(#411) Rimuru válasza Aylarth (#409) üzenetére


Rimuru
veterán

Olvasd el ezt manjaro wiki: OpenRC, an alternative to systemd

Vigyázat, csalok!

(#412) #16820480


#16820480
törölt tag

Egy ideje már szemezgettem a WPS office használatával, csak eddig az tartott vissza, hogy ugye nem támogat magyar nyelvet, ami leginkább a helyesírás ellenőrzés miatt érdekes. Viszont aztán sikerült a problémára megoldást találni. Beteszem ide is, hátha valakit még érdekel, szerintem a WPS kényelmesebb szoftver a Librénél.

Az ötlet innen származik, a 2016-os válasz nagyjából jól leírja, de íme:
- WPS telepítése tárolókból, ez ugye alapfeltétel
- magyar szótár letöltése, nekem a Mozilla által használt vált be ([link])
- a WPS könyvtárában a /dict alá (ez Manjaro alatt a ~/.kingsoft/office6 alatt van) létre kell hozni egy "hu_HU" mappát, és abba bemásolni az .aff és .dic fájlokat, majd átnevezni "main.aff" és "main.dic" nevekre

Ezután a programban a Spellcheck gombnál a legördülőben a "Select spelcheck language" és kiválasztani a hu_HU nyelvet és már mehet is. Nem kell újraindítgatni meg semmit.

Ezer köszönet ezúton is a hup-os kollégának, nagyon sokat segített :R

(#413) Dave™ válasza #16820480 (#412) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem a libre enginejet hasznalja, ugyanott hibazik kompatibilitasban mint a LO, ezert nem latom sok ertelmet. Neked miben kenyelmesebb?

(#414) #16820480 válasza Dave™ (#413) üzenetére


#16820480
törölt tag

A kezelőszervekben. LO alatt semmit nem találok meg az eszköztáron, mert mindennek csak valami nem túl egyértelmű ikonja van. Illetve szebben illeszkedik KDE alá is. Nekem eddig nagy gondom nem volt kompatibilitással, bár nem is vagyok olyan extrém felhasználó.

(#415) miku84 válasza cigam (#404) üzenetére


miku84
tag

https://www.transifex.com/calamares/calamares/translate/#hu/calamares-master/50624627?qt=ez%20a%20program

Már el van mentve, perpill csak javaslatként tudtam felvinni. A reviewer tudná módosítani.

(#416) lev258 válasza #16820480 (#414) üzenetére


lev258
veterán

Nem mintha bele akarnék kötni, de a LibreOffice több saját ikonkészlettel, stílussal rendelkezik. Újabban már Ribbon is van. Csak a neked megfelelőt kell kiválasztani.
Ha már ebben a topikban vagyok, a 32 bit a múlté.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#417) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok.

Telepítette már valaki SD kártyára?
Van egy miniPC-m előtelepített Win10-el, amit szeretnék megtartani. A gépben van beépített kártyaolvasó és van felesleges, gyors kártyám.

Üdv.
G

(#418) MKLS


MKLS
aktív tag

Sziasztok!

Manjaro KDE-n octopit indítva szerettem vona frissítéseket telepíteni, de erre az általam (noob vagyok) ismeretlen hibára fut:

error: udiskie: signature from "Ambrevar " is unknown trust

:: File /var/cache/pacman/pkg/udiskie-1.7.1-1-any.pkg.tar.xz is corrupted (invalid or corrupted package (PGP signature)).

error: failed to commit transaction (invalid or corrupted package)
Errors occurred, no packages were upgraded.

Ha terminálból indítom a pacman -Syyu parancsot akkor is ugyanez a helyzet.

Tudna valaki adni egy lépésről lépésre megoldást, hogy hogyan tudnék felülkerekedni ezen? :F

(#419) csixy válasza MKLS (#418) üzenetére


csixy
addikt

Mielőtt bármit tennél zárd be az octopit.
Ezután a consolba írd be ezt:
sudo pacman -Syu
majd enter
gépeld be a jelszavad és enter
a kérdésre megint egy enter
és kb ennyi
Ha függőségi hibára futna akkor mindezek előtt a
sudo pacman -R package_neve utasítással az útban lévő csomagot távolítsd el.

https://wiki.manjaro.org/index.php?title=Pacman_Tips

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#420) ghost364 válasza csixy (#419) üzenetére


ghost364
senior tag

Sziasztok, pár napja kezdtem el Manjarot használni, XFCE felülettel. Két kérdésem lenne.
Az egyik, hogy hogyan tudnám az alkalmazások menüsorát a panelen(tálcán) megjeleníteni? Mivel dokkot használok, a tálca pedig fent van ezért sokkal kényelmesebb megoldás lenne.
A másik pedig az, hogy sok weboldalon görgetéskor szétesik a kép, mint amikor játékoknál nincs bekapcsolva a v-sync, és ezt szeretném megszüntetni valahogy. (HD4000-em van).
Szerk.: Nem válaszolni akartam.

[ Szerkesztve ]

(#421) Dave™ válasza ghost364 (#420) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem XFCE-t használok, így az első passz, de a másodikra az a tippem, hogy mivel ez is GTK és rendszeresen visszatérő probléma a tearing Intelnél, ezért valószínűleg ez kell hozzá:

(Hozd létre az alábbi fájlt a következő tartalommal)

/etc/X11/xorg.conf.d/20-intel.conf

Section "Device"
Identifier "Intel Graphics"
Driver "intel"
EndSection

(#422) ghost364 válasza Dave™ (#421) üzenetére


ghost364
senior tag

Köszi, úgy tűnik megoldódott! Chromium mondjuk nem az igazi így sem, de minden más alkalmazásban jól működik.

(#423) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Manjaro-ra cserelnem a fedora-t a fo gepemen (munka, hivatalos ugyek intezese).
Talaltam jopar olyan csomagot, amit hasznalok, de az Arch repo-ban nincs benne, csak az AUR-ban.
Ez mennyire szokott gondot okozni? Ugy hallottam, hogy az AUR-bol telepitett csomagok nem integralodnak a rendszerbe, mivel a sajat fuggosegeiket maguknak telepitik, es nem a rendszer komponensekre tamaszkodnak.
Ez igaz? Szokott ez gondot okozni?
Nalam lenne jonehany ilyen csomag. :U

A manjaro ezen valtoztat valamit?

Kossz elore is!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#424) Dave™ válasza Bici (#423) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szia!

Külön kezeli őket, igen, külön is kell frissíteni, de nekem semmi gondom nem származott eddig belőle. Tök jó hogy minden egy helyen van és nem kell külön tárolókat felvenni, meg innen-onnan vadászni szoftvereket. Az AUR pedig kifejezetten naprakész.

szerk: szerintem az AUR-nak semmi köze nincs a Manjaro-hoz, vagyis nem változtat rajta semmit, ilyen szempontból gondolom ugyanaz mint Arch-on. Nekem is nagyon sok minden van telepítve onnan és soha semmi gondom nem volt (a logikáját megérteni elsőre volt egy kicsit fura, de én nem is olvastam utána :)

[ Szerkesztve ]

(#425) Rimuru válasza Bici (#423) üzenetére


Rimuru
veterán

csomagok nem integralodnak a rendszerbe, mivel a sajat fuggosegeiket maguknak telepitik, es nem a rendszer komponensekre tamaszkodnak. - teljes hulyeseg. ha ezeket elolvasod talan kitisztul a kep. :)
Arch User Repository, Arch Build System, makepkg, PKGBUILD

Vigyázat, csalok!

(#426) Bici


Bici
félisten

Oks, koszi a valaszokat!
Elolvasok mindent. :D

Egyebkent a valtas fo oka, hogy gyorsabb legyen a rendszer, de a stabilitasbol nem szeretnek engedni, hiszen naponta dolgozom rajta.
A Fedora is eltorik neha, de a monkamat eddig sosem akadelyozta. Elotte az Antegros volot, hogy be sem bootolt, egy frissites utan, de akkor meg nem ertettem hozza kb. semennyire, lehet, hogy en is bena voltam.

A kerdes, hogy mennyire ajanlhato munkara?

Kossz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#427) Rimuru válasza Bici (#426) üzenetére


Rimuru
veterán

A kerdes, hogy mennyire ajanlhato munkara? - annyira mint a tobbi? (sok mulik a useren is :P)

Vigyázat, csalok!

(#428) Bici válasza Rimuru (#427) üzenetére


Bici
félisten

Okes, arra gondoltam, hogy milyen gyakoria az olyan bugok, amik a munkat lehetetlenne teszik.
pl. nem indul el a desktop felulet.
Vagyis: mennyire tesztelik az egyes csomagokat?

En, mint felhasznalo leginkabb az elejen szeretnek tobb idot tolteni a rendszerrel, kesobb csak hasznalni szeretnem, keves tokolessel.

A felhasznalas: Gnome 3 + grafikai progik + android studio + atom + anjuta + bongeszok

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#429) Dave™ válasza Bici (#428) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én már több mint fél éve használom munkára (is), meg egy általános/HTPC kombón. Egyszer sikerült össze-vissza kattintgatással megfektetni a desktopot, akkor nem indult el (mókoltam valamit a vesa-val a beállításkezelőben, hogy miért azt magam sem tudom), de konzolból leszedtem az utólag feltett csomagokat és utána indult pöccre ahogy kell. Ez az én hülyeségem volt, ezen kívül semmi gond nem volt. Igaz nálam KDE van, a Gnome-ról nem tudok nyilatkozni. Az Arch-hoz képest jóval konzervatívabbak azért, simán eltelik 2-3 hét is mire az Arch stabilnak jelölt csomagjai Manjaro-n is stabil repoba kerülnek. Egyébként az Arch stabil a Manjaro testing, ennyivel van "késleltetve".

(#430) Bici válasza Dave™ (#429) üzenetére


Bici
félisten

Ez igy eleg jol hangzik, marmint a kesleltetes. :K

Koszi az infot!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#431) whbear válasza Bici (#428) üzenetére


whbear
senior tag

Idestova 3 éve használok munkára napi 5-6 órában Arch 64bitet KDE-vel. Mindig frissítem, mindig elindult egyszer kellett a gyorsítást visszavenni uxa-ra mert kifagyott a desktop néha. Azóta már nem csinálja és vissza is állítottam sna-ra. Részemről maximálisan ajánlott.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#432) Cyrin


Cyrin
addikt

Elegem lett a manjaroból. Tavasszal repülni fog a laptopról.

Normális cél lenne, hogy ne csak én tudjam frissíteni. Nem voltam itthon kb. egy hónapig, közben jött ugye a Meltdown és társai, mondom hazaszólok, hogy frissítsék, nem nagy dolog, ugye....Aztán nem volt rá idő, most álltam neki, 1 Gb frissítést jelzett, de hiába indítanám, valamelyik csomaggal összeütközésben van a frissítés. Itt ugye meg is bukott rajtam kívül itthon mindenki...
Oké, fórumozás angolul, távolítsam el a nautilus-admin csomagot, frissítsem a rendszert, majd rakjam vissza, ha használni szeretném a nautilust adminként... megvan eltávolítom.

Frissítés megy, webkit-gtk frissítés megint másfél napig(!) fog tartani, mint a múltkor...

Ehhez hozzájön, hogy AUR-ból telepített programomból vagy jön új verzió vagy nem (a régi nem használható ha lejárt), vagy elrontják AUR-ban a hozzá tartozó csomagtelepítőt vagy nem...lutri...

Nem kell ez nekem...

(#433) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Munkahelyi laposra tetem Manjaro-t gnome-mal.
Azert nem Antergos, mert abban remenykedem, hogy a Manjaro kesleltetett frissitese ad nemi plusz stabilitast.
Persze, lehet, hogy tevedek.
Egyreszt errol is erdekelnenek a tapasztalatok, masreszt az lenne a kerdes, hogy a Manjaro allit be olyan dolgokat, hogy adatok kuldese, vagy barmilyen hatterfolyamat, ami adatot gyujt, vagy statisztikat keszit?
Azert gyanakszom, mert amelyik distro kepes az ikonok koze tenne MS office-os web linkeket, az barmire kepes. :D

Ceges gep leven ez eleg kritikus dolog, mert nalunk elegge hiperaktiv az IT, es ha valami kiderul, akkor elveszitem hatulrol is a szuzessegem...

Kossz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#434) Dave™ válasza Bici (#433) üzenetére


Dave™
nagyúr

Milyen MS Office-os web linkeket láttál? Nekem (KDE) semmi ilyen nincs.

(#435) Bici válasza Dave™ (#434) üzenetére


Bici
félisten

En gnome3-at hasznalok.

A .desktop file-ok koze bekerult egy csomo webes link az MS Office Online oldalakra. Excel, Word, stb.
Olvastam rola neten, hogy par honapja kerult oda friss installok eseten.

Illetve furcsa, hogy kb. barmit tudok csinalni local userrrel, admin jelszo nelkul. Az ilyen felhasznalobarat disztroknal gyanakodni kezdek sajna olyasmire, hogy "az elmeny javitasa erdekeben anonim adatot gyujt", stb.

Illetve furcsa, hogy mintha mashogy lennenek a dependenciak, mint Fedora eseten. Most a cheese nevu webcam progi telepul, ha felteszem a gnome-control-center csomagot. Fedora-n siman ment enelkul is.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#436) Dave™ válasza Bici (#435) üzenetére


Dave™
nagyúr

Most telepítettem friss KDE verziót VM-ben, ott nincs ilyen. Megnézem a Gnome-ot is ezek után. Amúgy mi az a bármi, amit jelszó nélkül tudsz?

(#437) Bici válasza Dave™ (#436) üzenetére


Bici
félisten

pl. a user jelszoval tudok telepiteni progikat.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#438) Dave™ válasza Bici (#437) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na megnéztem, az alap felhasználó ugye admin jogokkal települ, tehát az normális, hogy ő tud telepíteni. Próbaképpen felvettem egy teszt felhasználót, normál jogokkal, és az admin felhasználó hitelesítését kérte, nem a normálét, ergo nem lehet sima fiókkal telepíteni, valamit elnéztél. Az MS Office web linkek valóban ott vannak, de az ugye az ingyenes office online-ra mutat és simán törölhető, ha zavar.

Ezt a Gnome3-at viszont nem tudom hogyan lehet megszokni...

(#439) Bici válasza Dave™ (#438) üzenetére


Bici
félisten

Ja, hogy alapbol admin joga van a usernek... Ezt csak sejtettem, de most mar igy osszeallt a kep.
Kossz!
Debian, Fedora, CentOS vilag utan ez nekem meglepo. Regebben hasznaltam Ubit, Mint-et, sot, Antergos-t is, de akkor meg elegge maki voltam mindenhez, hogy az ilyenek feltunjenek. :D

A Gnome 3 nekem a legkenyelmesebb. A KDE tul windows-os. :P En annyit modositok rajta, hogy felteszek egy kiegeszitest, hogy az application listaban is lehessen mappakat letrehozni: [link]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#440) Dave™ válasza Bici (#439) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez Windowsos?

Ugyanez ahol látszik a globális menü is:

Vagy ez?

Ízlésről persze kár lenne vitatkozni, de ezekben azért nehéz felfedezni a Windowst és mindkettő KDE :D

[ Szerkesztve ]

(#441) Bici válasza Dave™ (#440) üzenetére


Bici
félisten

Hat, bevallom, igy meg nem lattam a KDE-t, pedig Manjaro-val es Chakra-val is hasznaltam egy ideig (meg meg valamivel, ami most nem ugrik be).
De igy meg annyira azert nem kulonbozik a Gnome-tol, vagy igen?
Mi a lenyegi kulonbseg?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#442) Dave™ válasza Bici (#441) üzenetére


Dave™
nagyúr

A kérdés úgy pontosabb, hogy van-e bármi közös a KDE-ben meg a Gnome-ban, és hirtelen egyet sem tudnék mondani. Ott kezdődik, hogy teljesen más fejlesztői készlettel készülnek, a KDE Qt, a Gnome GTK. Ezt látod onnan is hogy teljesen máshogyan néznek ki az alkalmazások egyikben meg a másikban.

A KDE az utolsó porcikájáig részletesen testreszabható (erről hamarosan megjelenik egy Manjaro KDE-s írásom), a Gnome alig és az sem túl felhasználóbarát szerintem. KDE alatt minden szoftver tele van pakolva funkciókkal és lehetőségekkel (pl. a Dolphin fájlkezelő egy űrállomás a Nautilushoz képest, de még egy primitív PDF olvasó is sokkal használhatóbb KDE alatt, mint a Gnome-nál, utóbbiban ugyanis van egy cache maximum, emiatt nem tudsz adott méretnél jobban zoomolni, ami pl. alaprajzoknál már problémát okoz). Lehetne még folytatni a sort, alkalmazásokban is nagyon nagy különbség van, de a legnagyobb az a beállításokban és a testreszabhatóságban van, ebből egy tízes skálán a Gnome 2 (de csak az Elementary miatt), a KDE meg mondjuk 8. Elég megnézni a két környezet beállításait.

Megvannak a Gnome-nak is a maga előnyei, pl. nagyon konzisztens a megjelenése meg az alkalmazások nagyobb része GTK-val készül, de ezt leszámítva szerintem ezer sebből vérzik, és bár a KDE sem tökéletes, sokkal kevesebb nyűg van vele. Próbáld ki live módban a Manjaro KDE-t és hasonlítsd össze. Az alap egyébként tényleg Windows-utánérzés, de kb. 5 perc olyanra megcsinálni amit fent láttál, ami sokkal letisztultabb és egyedibb, legalábbis szerintem.

(#443) Bici válasza Dave™ (#442) üzenetére


Bici
félisten

Értem. Ezek szerint a tastreszabhatósága, és a sok funkció az elönye.
A technikai háttért vágom, most épp gtk appot fejlesztünk melóban, eddig gt5-tel dolgoztam.

Többször nekifutottam már a kde-nek, de mindig az volt a vége, hogy tök jókat tud, de nekem felesleges.
Igazából amíg nem hiányolok semmit a gnómból, addig nem lesz igényem a nagyobb tudásra.
Ha váltanék akkor inkább lefelé: mate, xfce.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#444) Dave™ válasza Bici (#443) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen, az is, de ezt ne csak a külsőre értsd, ugyanúgy részletesen beállítható a működés is. A szoftverek korlátait pedig akkor érzed igazán, amikor "átülsz" Gnome-ból KDE alá. Ha valakinek a Gnome úgy tökéletes ahogy van akkor hajrá, de ez többnyire inkább megszokás/idomulás szerintem. Kijelölnek egy irányt és azt kell követni, ha tetszik ha nem.

Szerk: én se használom szerintem a 10%-át sem a tudásának, de az a durva hogy ez is sokkal több, mint a Gnome összes lehetősége, már ami a testreszabást illeti. A maradék 90% meg nem zavar, elfér, nem fogyaszt tőle többet.

[ Szerkesztve ]

(#445) Bici válasza Dave™ (#444) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem máshogy használjuk a rendszert.

Én az asztali környezettel minimális idöt töltök.
Az idö 90+ %-ában a codelite, gnome builder anjuta fut, és a firefox. Ezen kívül parancssorral dolgozom rendszeresen, meg néha tigervnc vagy teamviever.
És itt a véga kb. Filekezelés legfeljebb a progik open/save ablakában. a többi meg giten keresztül megy.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#446) Dave™ válasza Bici (#445) üzenetére


Dave™
nagyúr

Értem, valóban máshogyan használjuk, nekem van bőven fájlkezelés, plusz virtuális gépek (virtuális asztalra dedikálva), meg grafikázom is olykor-olykor. De a Manjaro Gnome témája így is elég nyomasztó, nem zavar ez a sok feketeség?

(#447) Bici válasza Dave™ (#446) üzenetére


Bici
félisten

A gtk3 témát nekem cserélgetnem kell, mert ilyen progit fejlesztünk és meg kell nézni világossal és sötéttel is.

De hogy ne csak offoljunk, megkérdezem, hogy valóban hatásos a manjaro késleltetett repo-ja? Tényleg kevesebb a bug?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#448) Dave™ válasza Bici (#447) üzenetére


Dave™
nagyúr

Összehasonlítási alapom nincs, mert Arch-ot nem használtam, Manjaro-n komoly buggal - ami frissítéssel jött volna - még nem találkoztam. Egyszer volt egy apróbb, ami bizonyos nézetben eltolta a mappákat a fájlkezelőben egymáshoz képest, de hamar javítva lett az is. Szerintem működik.

(#449) Flowtation válasza Dave™ (#448) üzenetére


Flowtation
őstag

Hello!
Beálltam a sorba én is. A melós gépeimen és otthon is KDE-s manjo van. Egyelőre megy minden mint a karikacsapás. Pár kérdésem lenne. Az egyik, hogy multifunkciós nyomtatót hogyan tudok telepíteni? Van itt egy brother mfc mono lézer, ennek letölthető rpm vagy deb csomagja van a weboldalukon, ezt skippelném egyelőre. Pacman nem talál semmit, ezért aur beállít és meg is találtam típusra pontosan a nyomtató drivert. Viszont szeretnék szkennelni is, ezt hogyan tudom megoldani? Másik kérdésem: kicsit fentebb linkeltél két képet, az alsón milyen dock van? A cairo-dock-ot ismerem, használtam már más disztrókon. Ja mégegy: wines megosztás felcsatolása a szokásos fstab szerkesztéssel megy vagy van esetleg valami eltérés?

Egyelőre ennyi, ha beleszokom a manjoba, akkor az otthoni laposra is megy az xfce.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#450) Flowtation válasza Dave™ (#448) üzenetére


Flowtation
őstag

-

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.