Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux

Hozzászólások

(#1251) bisti79 válasza bisti79 (#1250) üzenetére


bisti79
tag

source fájl eredetiségének ellenőrzése ezzel: sha256sums...
    Linux_3.x.x_4.x.x_VCP_Driver_Source.zip ... HIBA
    override-kversion.patch ... Rendben
    dkms.conf ... Rendben
==> HIBA: Egy vagy több fájl nem ment át az eredetiségellenőrzésen!
Nem sikerült összerakni: cp210x-dkms

(#1252) JonssoN


JonssoN
csendes tag

Sziasztok! Ma a régi ssd-met lecseréltem egy új m.2-es változatra. A régi 2x1TB -os hdd-im mellé pedig bettem még 2x2TB-ot. Fel is ment egy szűz Manjaro Xfce. A régi ssd-men egy ~2 évvel ezelőtti Arch volt. Ott be volt állítva hd-idle-ben, hogy a hdd-ket 5 perc után rakja pihenőbe. Na most itt is beállítottam ugyan úgy de a 2db új hdd az istenért sem akar pihenőbe menni. A gnome-os Lemezek app-ból pedig hiába nyomok rá, hogy "Készenlét most", leállnak és azonnal újraindúlnak. A régiek hdd-k gond nélkül leállnak. Mi lehet a gond? Lassan kezd szétidegelni :W . A válaszokat előre is köszönöm! :)

Hd-idle config:
HD_IDLE_OPTS="-i 0 -a sdb -i 300 -a sdc -i 300 -a sdd -i 300 -a sde -i 300"

Xiaomi Mi 9T 6/128 GB Flame Red

(#1253) #30550784


#30550784
törölt tag

Sziasztok,

egy Hp probook 640 g1 raktam fel a Manjarot xfce verziót frissen telepítve.
2 probléma lenne amit nem tudok,leállításra nem áll le,kikapcsol majd újra indul. a másik probléma,hogy folyamatosan villágit a mikrofon gombon a led.

kezdő vagyok a linuxban.

üdv,

(#1254) vgyuri válasza #30550784 (#1253) üzenetére


vgyuri
őstag

Mikrofon gombon a led = némítva van a mikrofon. Nyomd meg a gombot vagy Fn + gomb és nem fog világítani.

(#1255) fecus


fecus
őstag

Manjaro Gnome esetében hogyan tudom a tálcát felűlről alulra tenni. A Gnome finomhangolóban nincs.
Linux Mintről jövök és most próbálgatom virtuális gépben.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1256) BoB válasza fecus (#1255) üzenetére


BoB
veterán

Gyárilag ez nem lehetséges a GNOME környezet korlátoltsága miatt, keress hozzá valamilyen kompatibilis extension-t.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1257) 0xmilan válasza fecus (#1255) üzenetére


0xmilan
addikt

A Manjaronak is van Cinnamonos verzioja, de utolag is tudod telepiteni, es akkor mar egy megszokott felulet fogad - felteve, hogy a Minten a fahejas DE-t hasznaltad.

(#1258) Dave™ válasza fecus (#1255) üzenetére


Dave™
nagyúr

Alapértelmezetten a rendszer része az újabb telepítésekkel a layouts nevű alkalmazás, az tudja ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#1259) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztzok!

Elkezdtem ismerkedni a rendszerrel. Az AUR-al kapcsolatban lenne egy kérdésem. Az világos, hogy be kell kapcsolnom a megfelelő helyen, hogy használni tudjam. Ami leírást találtam ott vagy GUI-ból ajánlották a csomag telepítését, vagy pamac paranccsal. Azt jól gondolo, hogyha mondjuk egy appot az AUR-ból telepíteni szeretnék akkor:
- megkeresem a pamac search csomag_neve paranccsal, majd
- telepítem a pamac build csomag_neve paranccsal.

Csak azért kérdezem, mert már másodjára futok neki egy csomag ilyen módon való telepítésének. és a vége mindig az lett, hogy sikertelen. A csomag a librewolf lenne. Tudok valamit tenni az ügy érdekében, hogy megfelelően települjön a csomag?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#1260) growler válasza Véreshurka (#1259) üzenetére


growler
őstag

LibreWolf böngésző ? [link] ?

(#1261) Capricornus válasza Véreshurka (#1259) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Ha AUR-ból telepítesz, akkor javaslom a yay vagy a paru használatát.

Per aspera ad astra!

(#1262) Véreshurka válasza Capricornus (#1261) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi! :R

Pamac-ot használtam, mert az jött a rendszerrel. Amit nem értek, hogy ezeknek a programoknak nem ugyanazt kellene csinálnia?

El Psy Kongroo

(#1263) Véreshurka válasza growler (#1260) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Most hogy újranéztem az oldalt, láttam, hogy alapvetően nem a bináris-t használtam :B . De mégis furcsállom, hogy a sima csomag mindig hibára futott. Lehet csak akkor volt valami gond vele, még majd ki fogom próbálni újból...

El Psy Kongroo

(#1264) growler válasza Véreshurka (#1263) üzenetére


growler
őstag

Az innen letöltött appimage verziót próbáltam ki Mint alatt: [link]
( LibreWolf-85.0.2-1.x86_64.AppImage )
Miután futási jogot adtam neki.
Szerintem nem nagy durranás. Az "about:confg" megfelelő szerkesztésével
a sima Firefox jobban beállítható.

(#1265) Véreshurka válasza growler (#1264) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ez az, hogy a megfelelő "about:config" beállításával. Meg azért ha jól tájékozódtam van ott még pár apróság a beállítások között is ami ki van szürkítve, tehát még ha akarod akkor sem tudod máshogy beállítani. Ki akarom próbálni a különböző firefox fork-okat és megnézni, hogy melyik milyen.

El Psy Kongroo

(#1266) growler válasza Véreshurka (#1265) üzenetére


growler
őstag

Egy kis segítség a teszteléshez: [link] hogy miről árulkodik a böngésződ. :)

(#1267) Capricornus válasza Véreshurka (#1262) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Mármint a yay-nek meg a paru-nak? De, kb. ugyan azt csinálják. Megmondom őszintén nincs sok tapasztalatom a pamac-kal, mert az első dolgom szokott lenni manjaro-n felrakni a yay-t. :-)

Per aspera ad astra!

(#1268) Véreshurka válasza growler (#1266) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ezt nem ismertem, köszi!

Általáabn ezt szoktam használni: [link]

El Psy Kongroo

(#1269) Véreshurka válasza Capricornus (#1267) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Tudtam, hogy van yay, de nem tudtam, hogy hogyan kell telepíteni... Amikor kerestem, hogy hogyan lehet telepíteni aur-ból, akkor találtam meg a pamac-ot, és mivel ez beépített nem is volt kérdés, hogy azt használom. De már rá fogok nézni a yay-re is, főleg, hogy már tudom, hogy hogyan kell feltenni :).

El Psy Kongroo

(#1270) growler válasza Véreshurka (#1269) üzenetére


growler
őstag

Manjaro 20.2.1 Cinn. alapból telepítve van a yay.

(#1271) Véreshurka válasza growler (#1270) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Megnézem akkor azt. Alapból xfce-t használtam.

El Psy Kongroo

(#1272) alex73


alex73
tag

Üdv. Egy Asus X53be-sx051D laptopra (AMD E2 -1800 4Gb ram Radeon 7040 500gb hdd amit SSD-re cserélnék) telepítenék Madjarot.Windows mellé. Melyik verziót ajánlanátok eddig win 8.1 és Linux mint 19 cinemon volt rajta.
ja és UEFI vagy MBR bios?
köszönöm

(#1273) alex73 válasza alex73 (#1272) üzenetére


alex73
tag

Látom ez az arc distro elég érdekes lehet egyik verzióról a másikra költözni convertálni ujra telepítés nélkül nem semmi. [link]
viszont továbbra is várom a segítséget melyik verziót lehet a leírt laptop konfigra telepíteni probléma nélkül. köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1274) alex73


alex73
tag

debian és ubuntu után éredkes számomra ez az Arch vonal látom itt is rengeteg disztribució alakulki pl a manjaró ,endevaouros, vagy garudalinux stb. [link]
nehéz a választás melyik a leginkább az out of the box egy Arch linuxot megismerni egy kezdő számára.
Computer Name: ASUSX53B BIOS Manufacturer: American Megatrends Motherboard Model: ASUS K53BE; Operating System: Microsoft Windows 8.1 Enterprise (x64) Build 9600 ; Linux Mint 19.3 "Tricia" - Cinnamon (64-bit) Processor Name: AMD E2-1800 APU Original Processor Frequency: 1700.0 MHz,Video Chipset: AMD Radeon HD 7340,Total Memory Size: 4 GBytes DDR3 Memory Speed: 800.0 MHz (DDR3-1600 / PC3-12800) Monitor Name (Manuf): LG Display LP156WH4-TLN2,Audio Adapter:ATI/AMD Family 14h APU - High Definition Audio Controller,Network Card: RealTek Semiconductor RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC,Network Card: Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter;Drive Model: HL-DT-ST DVDRAM GT70N;Drive Controller: Serial ATA 3Gb/s @ 3Gb/s;Host Controller: AMD Hudson-2/3/4 - SATA AHCI Controller
köszönöm :R

(#1275) growler válasza alex73 (#1274) üzenetére


growler
őstag

Ha "klasszikus" Arch alapú kiadást keresel, (minden előnyével és esetleges hátrányával) grafikus telepítővel, akkor szerintem nézd meg az "ArcoLinux"-ot [link]
Mint láthatod több könnyűsúlyú felülettel letölthető, kiírva pen.-re kipróbálható.
(Már amennyire hagyja magát kipróbálni !) - és válaszd a neked ill. a gépednek
legszimpatikusabbat.
De kezdőnek én inkább a Manjaro-t ajánlanám régebbi/gyengébb gépre szintén
valamelyik könnyűsúlyú felülettel.

(#1276) alex73 válasza growler (#1275) üzenetére


alex73
tag

Köszönöm akkor marad a manjaro mert ez a laptop nem egy erőgép úgy érzem.

(#1277) Dave™ válasza alex73 (#1276) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem, annál csak egyet tudok mondani az elmúlt 15 évből, ami gyengébb, az pedig az egymagos Atom N270. Erre bármit teszel lassú lesz.

(#1278) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok. Van egy kis bibi. :) KDE-s verziót telepítettem laptopra (első generációs U-s i5, 4 giga ram, ssd, 40 gigás partíció), a felhasználói élmény elég gyér. A "start menü" animációja pl rendesen szaggat. Azért fura a dolog, mert egy ugyanilyen laptopon van Chakra telepítve (szintén Arch és KDE), de az szepen működik, valamint egy A4-5000 procis gépen van Manjaro (ugyanazt a telepítőt használtam), és az is teljesen szuperül működik. Ez utóbbihoz képest amúgy úgy tűnik nekem, hogy kevesebb alkalmazást is tett fel a telepítő, de aztán lehet, hogy csak rosszul emlékszek, mit tettem fel kézzel :) A nagyobb probléma, hogy nem gördülékeny a felhasználói élmény. Van ötletetek, hogy mitől lehet?

P.S.: próbáltam nyílt és zárt driverekkel is a telepítést, ugyanaz

(#1279) Aku-Aku


Aku-Aku
tag

Sziasztok!
Van egy laptop amiben Intel UHD és nVidia 1650 grafika van.
Szeretném elérni, hogy az UHD teljesen legyen kikapcsolva és csak az nVidia kártya legyen állandóan használatban.
Telepítettem drivert és optimus-manager-t, de valamit elronthattam és nem működik.
Hogyan lehetne megoldani a dolgot?
A rendszer:
Manjaro Desktop: Cinnamon 4.8.6
Kernel: 5.9.16-1-MANJARO x86_64 bits
Device-1: Intel UHD Graphics vendor: Micro-Star MSI driver: i915 v: kernel bus ID: 00:02.0
Device-2: NVIDIA TU117M driver: nvidia v: 460.39 bus ID: 01:00.0
Tudtok segíteni? Milyen információra volna még szükség?
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Két egyenes közt a legrövidebb pont az út.

(#1280) Aku-Aku válasza Aku-Aku (#1279) üzenetére


Aku-Aku
tag

Nos, újratelepítés lesz ebből. Jobb odafigyeléssel.

Két egyenes közt a legrövidebb pont az út.

(#1281) szucstom


szucstom
őstag

Sziasztok!

Tapasztalt már valaki olyat, hogy bármely Linux esetén az installer a Waiting for Modules résznél totál befagy? 32 másodpercnél meghal az egész. Volt pendrive csere, más verziójú Manjaro, nettel, net nélkül, szóval minden, ami eszembe jutott, de sajnos megoldást még nem találtam rá. Valakinek valami tippje esetleg?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#1282) csixy válasza szucstom (#1281) üzenetére


csixy
addikt

mivel írod ki a telepítőt?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1283) szucstom válasza csixy (#1282) üzenetére


szucstom
őstag

Rufus. Nem első linux telepítésem, de ilyennel csak most találkoztam először.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#1284) csixy válasza szucstom (#1283) üzenetére


csixy
addikt

Próbáld meg mégis az Etcher-rel , ha windows alatt csinálod.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1285) rin33


rin33
senior tag

Hali,
Aki Windows mellett használja annak eltűnt a Grub menüben a Windows mostanában? Nálunk most 2 gépen tűnt el, nincs is grub menü hanem egyből a Manjaro indul. sudo update-grub lefut de nem látja a Windows 10-et.

Manjaro specifikus bug lehet, mert az Endeavour OS jó.

[ Szerkesztve ]

(#1286) #82595328 válasza rin33 (#1285) üzenetére


#82595328
törölt tag

Szia!
Nálam is eltűnt. Ez segített:
https://forum.manjaro.org/t/after-manjaro-update-grub-not-finding-windows/57260/2

(#1287) rin33 válasza #82595328 (#1286) üzenetére


rin33
senior tag

Nekem nem sokat segített, már van grub menü, ott a Windows de nem indul, visszadob a grub menübe. (A Manjaro elindul).

(#1288) #82595328 válasza rin33 (#1287) üzenetére


#82595328
törölt tag

Ez azt jelenti, hogy nem találja a Windowst.

Hogy futtattad?

Én beléptem rendszergazdaként
su -
os-prober (Ez nem szükséges. Csak ellenőrzöm, hogy van Windows.)
echo GRUB_DISABLE_OS_PROBER=false >> /etc/default/grub && update-grub

(#1289) rin33 válasza #82595328 (#1288) üzenetére


rin33
senior tag

Igen, su majd ,,sudo echo GRUB_DISABLE_OS_PROBER=false >> /etc/default/grub && sudo update-grub"

Grub Customizerrel is csináltam egy mentést, Manjaro kernel kezelőjében eltávolítottam a régi kerneleket (ekkor is feissítette a grub menüt), újratelepítettem a grub-ot de nem jó.

(#1290) anorche1 válasza #82595328 (#1288) üzenetére


anorche1
őstag

Szerintem az os-probert futtatasa szukseges.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1291) #82595328 válasza rin33 (#1289) üzenetére


#82595328
törölt tag

su -
után nem kell sudo
A sudo verzió nem működik - legalábbis nálam. Jogosultsági hiba miatt.
Ezért csináltam su - val.
Kellene egy os-prober és a
su -
echo GRUB_DISABLE_OS_PROBER=false >> /etc/default/grub && update-grub
kimenete.

De nálam működik su - után az update-grub is.
(szerk.)
Vagyis azóta megjavult az sudo update-grub is.

[ Szerkesztve ]

(#1292) #82595328 válasza anorche1 (#1290) üzenetére


#82595328
törölt tag

echo GRUB_DISABLE_OS_PROBER=false >> /etc/default/grub && update-grub

Ebben benne van.

(#1293) csixy válasza #82595328 (#1292) üzenetére


csixy
addikt

sudo grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1294) growler


growler
őstag

Sziasztok !
Kb. 3 hónapja telepítettem a pamac-al egy adott csomagot - egy bizonyos verziószámmal.
Azóta 2x is frissebb verziószámmal elérhető ez a csomag tar.gz kiterjesztéssel.
A rendszer frissítésekkel ezeket az újabb verziószámúakat nem kaptam meg.
Letöltöttem, kicsomagoltam, majd telepítettem a legújabb verziót (./configure, make,
sudo make install) a telepítés hibaüzenet nélkül lefutott - a csomagneve --version
ezt az új verziót mutatja telepítettnek.
Viszont a pamac továbbra is a kb. 3 hónappal ezelőtti verziót mutatja.
A kérdésem: Van valami teendőm hogy a pamac is ezt a legújabb verziót mutassa
telepítettnek, vagy ne foglalkozzak vele ?

(#1295) Capricornus válasza growler (#1294) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Nem biztos, hogy jó ötlet ugyan azt a csomagot pamac-ból és manuálisan is felrakni. Én vagy az egyiket, vagy a másikat használnám csak.

Azért nem látod a kézzel felrakott csomag verzióját, mert a pamacnak van saját adatbázisa, amiben benne vannak az általa használt csomagok verziói. Ebben nyilván nincs benne az, amit te kézzel külön felraktál.

Per aspera ad astra!

(#1296) growler válasza Capricornus (#1295) üzenetére


growler
őstag

Köszi ! Ha a pamac-ban eltávolítom ezt a régebbi verziójú csomagot, akkor a kézi
telepítésű megmarad ? Vagy viszi azt is ? (a csomagneve --version parancs csak
a legújabb kézileg telepített verziót mutatja.)

[ Szerkesztve ]

(#1297) Capricornus válasza growler (#1296) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Remek kérdés, ezt nem tudom.
Szedd le a pamac-os verziót és nézd meg, hogy működik-e. Ha nem, akkor még mindig felrakhatod újra forrásból.

Per aspera ad astra!

(#1298) growler válasza Capricornus (#1297) üzenetére


growler
őstag

Köszi még egyszer ! :R Várok még egy kicsit - talán másnak is lesz valami ötlete ezzel kapcsolatban.

(#1299) bhonti válasza growler (#1294) üzenetére


bhonti
tag

Rakd fel AUR-ból ha lehet, akkor a lehető legfrissebb verziót kapod, valószínűleg.)
És úgy nem kell foglalkoznod a kézi letöltéssel, fordítással, telepítéssel sem!

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#1300) growler válasza bhonti (#1299) üzenetére


growler
őstag

A Manjaro tárolóihoz hozzá van adva a AUR [link] de a kézi telepítésű a legújabb
verziójú. (03/16-án adták ki.)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.