Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46351) tisn válasza cuko (#46349) üzenetére


tisn
addikt

nekem egy 73m2-es lakasban kb. 60k-s gazszamlat sporolt meg a ket rig
valamikor decemberben visszaraktam a kazant nyari allasba :)))

es meg soha nem volt ilyen meleg, kb. std 26 fok volt napi soxori szelloztetessel, a riges szobaban folyamatosan nyitott ablakkal

(#46352) golya87 válasza Ginkologic (#46350) üzenetére


golya87
őstag

Igen, egy-két hete volt itt róla szó.

(#46353) Tamás9x válasza szazbolha (#46343) üzenetére


Tamás9x
őstag

Biztos van rá képlet, de egy komolyabb nem Vargáné és társa tápban van védelem, nem fog kigyulladni.
A szigetelés pedig nem éghető, kivéve kiskínai. Ő lekapcsol... Amikor lehúztam a vga-ról a csatit, ne kérdezd miért? akkor is lekapcsolt. Majd egy jó 5 percig nem is engedte hogy visszakapcsoljam. Kihúz.. vár.. majd próba. 2500W overload...

ui.: Az olvadós vacakolás csak a kínai szutykoknál jött elő, ha figyelted, a gyári kábelekkel semmi baj nincs. Illetve ha az "okos" alultervezte a tápot a righez, erre is volt példa.. (velem is megesett tanultam is belőle)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#46354) Tamás9x


Tamás9x
őstag

A játszós gépemen érdekes a jelenség.. egy idő után elkezd csökkenni a pool-on kijelzett sebességem a minerben változatlan stabil. , ha újraindítom akkor megint vissza megy a normál értékre...

W7 Pro X64
Nvidia 1080TI
ZM 0.6.1 Win miner.

Tapasztalt már valaki hasonlót?

[link]

(ETH-nál semmi iylen nincs ott stabil benne vannaka hullámok, de semmi csökkenés.)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#46355) Danex válasza cuko (#46349) üzenetére


Danex
addikt

Más az amikor azt a teret akarjuk fűteni ahol konkrétan a gép van, zajával, mindenével együtt és más az ami most téma volt, hogy gyakorlatilag egy teljesen elszigetelt helyről vigyük el a hőt a lakás többi pontjára, sőt integráljuk be azt a vízhálózatba.

Nyilván, ha nem zavar a hangja akkor minden szobába rakni kell egy rig-et és akkor üröm bódogság

(#46356) default. válasza cuko (#46342) üzenetére


default.
őstag

Értem, köszönöm szépen a segítséget!

(#46357) default. válasza tisn (#46344) üzenetére


default.
őstag

Utánanézek, köszönöm!

(#46358) AAntii válasza Danex (#46355) üzenetére


AAntii
őstag

Ha valakit nem zavar a füldugós létezés, akkor príma megoldás felhasználni a felesleges hőt. Egyébként ha egy külön szoba áll rendelkezésre a bányagépeknek viszonylag jól szigetelő ajtóval, akkor rá kell csukni az ajtót akkor, mikor a napi középhőmérséklet 26-27 fok lesz, a cuccok nem fognak meghalni 40 fokos szobahőmérséklet mellett sem, max egy szobaventit is betennék hogy kinyomja a meleget az ablakon. Nyilván közvetlen mellette élni, létezni nem igazán lehet. Azt pedig az ember meggondolja kétszer is, hogy ilyen hozamok mellett akar e klímázni, még akkor is, ha egyébként a klíma már adott otthon, akkor is.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#46359) szazbolha válasza Tamás9x (#46353) üzenetére


szazbolha
addikt

Persze... persze.... monorailos táp biztos leold a névléges áramfelvétel alatt (166A)
.
Én már túl vagyok rajta. neked van igazad.

(#46360) NoX


NoX
senior tag

Nemsokára megtörténik az Electroneum (ETN) Network Upgrade.

Tök érdekes, hogy mi lesz ez után. Az upgrade egyik újdonsága az ASIC rezisztencia.

Mostanra kb. csak ASIC-ok vannak az Electroneum network-ön. Ha meglesz az upgrade, akkor ezek vajon mind leszakadnak, mint a Monero fork esetén?

A hivatalos Electroneum wiki-n kiderül egy érdekes részlet ezzel kapcsolatban;
ASICs:
We will be making our system ASIC resistant. You can still use ASICs to mine Electroneum but they won’t be as powerful as they were before the fork.

Szóval nem lesz teljesen anti-ASIC az Electroneum, hanem csak gyengébben fognak rajta teljesíteni. Na és ez lesz az érdekes, hogy majd mennyivel. Maradnak az ASIC-ok az ETN hálózaton, vagy továbbállnak.

Én mindenesetre egy kis erőforrást ráállítottam MiningPoolHub-on (remélem frissítettek).

[ Szerkesztve ]

(#46361) Dr. Romano válasza NoX (#46360) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az ETNX már fut, az ETN meg alacsony árfolyama miatt úgy sem lesz túl vonzó mint asic előtt.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46362) Tamás9x válasza szazbolha (#46359) üzenetére


Tamás9x
őstag

Akkor nincs, leégett a ház vagy 3x. ;] meg mindenki a környéken. :C

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#46363) Danex válasza AAntii (#46358) üzenetére


Danex
addikt

Hát csak 40fokos környezetben kb parkettán forognak majd a ventik ,hogy 65-70fok körül maradjon a kártya. De igen, minden egyéni tolerancián múlik

(#46364) szazbolha válasza Tamás9x (#46362) üzenetére


szazbolha
addikt

Ezt nem értem, de nem kételkedek a szavaidban.

(#46365) Tamás9x válasza szazbolha (#46364) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nem fogunk összeveszni semmin :)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#46366) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok,
6db MSI Rx570 Armor 8GB típusú righez milyen bevált tápot ajánlotok?
Ami normális árban van, és megbízható?

Köszi előre is.

(#46367) cuko válasza tome0001 (#46366) üzenetére


cuko
aktív tag

Szia,

--> Összefoglaló -->
"Tápegység

Két lehetőséged van, az egyik az, hogy veszel egy nagyobb tápegységet, vagy kettő darab kisebb kapacitású táppal működtetett rig-et.

Ha 1 db tápot használsz, akkor érdemes min. 1000W-os és Gold/Platinum minősítésű tápegységet választani, de ebben a kategóriában nem feltétlenül van nagy eltérés az 1000-1350W körüli tápegységek között. Az soha nem baj, ha nagyobbat veszel, nem érdemes "kicentizni" a tápegység kapacitását, stabilabb és jóval hosszabb élettartamú lesz.

Ajánlott márkák: EVGA, SuperFlower, Enermax, Chieftec, Thermaltake, stb., javaslom, hogy a tápegységen ne spórolj, egy gagyi vagy alulméretezett táp tönkreteheti a rig-et, elolvadhatnak kábelek, stb. - elég nagy áramfelvétele (és hőtermelése) van a nonstop 0-24 üzemeltetett kártyáknak.

Lehet használt, átalakított szerver tápegységeket olcsóbban beszerezni, ezekkel légy körültekintő. Inkább egy 4-7 év garanciás EVGA 1000G3 1000W SuperNOVA G3 80+ Gold -ot, vagy ennek nagyobb testvéreit, vagy hasonló kategóriás konkurens terméket válassz.

Mielőtt tápegységet választasz, mindig számold ki, mekkora a várható fogyasztás (az egyes videókártyák áramfelvételéről lentebb írok a "videókártyák" szekciónál), és számolj rá ~20%-ot.
Ha nem sikerült döntened, hogy melyiket is vedd, Milyen tápegységet vegyek topikoba megkérdezed. Beírod a pontos konfigodat, és hogy mennyi és milyen kártyákkal szeretnél bányászni.
"

De ha hárommal feljebb görgetsz, ott is pont tápokról volt szó... Vagy ha beírod a keresőbe, találsz konkrét ajánlást is sokat. Vagy megnézed a tápos topikot.

(#46368) golya87


golya87
őstag

Valakinél működik MPH-n az ETN bányászat? Ha igen, milyen konfiggal/minerrel?

(#46369) Johni5 válasza golya87 (#46368) üzenetére


Johni5
őstag

Felső sor" - Electroneum hardfork seems failed currently. Pool rolled back to previous version as new blockchain doesn't accept new block after 307500 block height."Alias V7-el nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#46370) golya87 válasza Johni5 (#46369) üzenetére


golya87
őstag

XMR Stak Electroneum módban ment, bár kb semmit nem hozott. Electroneum twitteren azt mondja mindenki hülye, csak ők gőzmozdony. Mondjuk nem tudom miért lepődök meg, hogy nem működik semmi náluk elsőre. :DDD

(#46371) Ciccuka


Ciccuka
veterán

(#46372) Tamás9x válasza Ciccuka (#46371) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ebbe aztán fér pendrájv vagy 20+6 :D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#46373) LLam válasza Tamás9x (#46372) üzenetére


LLam
senior tag

Those Aren't USB Ports

Stay hungry!

(#46374) htc07 válasza LLam (#46373) üzenetére


htc07
addikt

attól még belefér a pendrive :DDD

(#46375) Iginotus válasza Ciccuka (#46371) üzenetére


Iginotus
őstag

NEEED :)
Mennyi lesz?

Plug and Pray... :)

(#46376) cuko válasza Iginotus (#46375) üzenetére


cuko
aktív tag

Egy másik cikk alapján még nincs bejelentve az ára, Q3-ban jön, de $50 és $400 közé várják. :D

(#46377) Plasticbomb válasza cuko (#46376) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Engem a leosztás érdekelne, hány gpu és milyen eloszlásban működhet majd. Bilibe lóg a kezem módon teleraknám VEGAkkal, vízhűtést építenék mindegyik GPUra, s ráereszteném a BOINCot. Majd mondjuk egy Milkyway@home ra felküldeném. Vajon meddig tartana, amíg elfogynának a feladatok..

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#46378) cuko válasza Plasticbomb (#46377) üzenetére


cuko
aktív tag

Csak egyet? :DDD Lehetne ez az OSX tesztprojekted is amúgy!

[ Szerkesztve ]

(#46379) Iginotus válasza cuko (#46376) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszi. Remélem Hive-os elbirja :D

Plug and Pray... :)

(#46380) Plasticbomb válasza cuko (#46378) üzenetére


Plasticbomb
addikt

ok, holnap elhozom a lottot, megyek meg is rendelem a 20 vega-t meg a szukseges koritest...:D Mindjart csinalok is egy OSX telepitot is, hogy amintt megerkezik, csak fel kelljen dobni... :))

De a tap, na az jo kerdes lesz. 2-3 vega/tap a max, megha 1200as tapokrol is beszelunk, a vega hajlamos 400wok felett is enni, es itt nincs bios hekkeles, hogy bootkor is az menjen, amit te akarsz... :))

Egyebkent itt egyedul az lenne az erdekes, hogy mit kezd az OSX a 20 VEGAval? Felismer-e ennyit egyaltalan. 2-3 VGAval nincs gond, ezt tudom, Raadasul mar official szinten csak plug n play az osszes radeon. De ismeretlenek szamomra a limitek... Gyakorlatilag ott tartunk, mintha winfost telepitenek a gepre, csak mig ott drivert frissitek, osx alatt felrakom a clovert, meg bepipalok 1 patch opciot a configfajlban... :)

Egyebkent kicsit ranezegetve...

Lehet, problemas lenne. A maximum proci, ami bepattinthato, az egy 8700k 6 mag 12 szallal, es 20 vega melle sokkal megfelelobb lenne egy 20magos proci, hogy mindig etetni tudja a 20 vegat feladatokkal. Projektektol fugg, hogy mennyire problema ez, de van, ahol 1 GPu/1CPUmag arany kell ahhoz, hogy jol is fusson. Van, ahol nem szukseges, de...

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#46381) Yany válasza Ciccuka (#46371) üzenetére


Yany
addikt

Nagyon szimpi. Az áramellátáson mondjuk sok múlhat.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#46382) Vektast


Vektast
aktív tag

Sziasztok!

Bytom-al valaki próbálkozott mostanában? Elvileg egy GTX 1050 300H/s-et megy az algo alatt 70watt-on, vagyis napi 2 dollár/ kártya. :Y

[ Szerkesztve ]

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#46383) golya87 válasza Vektast (#46382) üzenetére


golya87
őstag

Az új/egzotikus kriptóknál én mindig az alábbi két kérdést szoktam feltenni magamnak. El tudom-e adni ennyiért valahol, ahonnan ki is tudom szedni a pénzem és van-e olyan pool, ami normálisan fizet is?
Nekem a kezdeti electronium-os időkben a pool hiányzott, így közel se voltam a calculator számaihoz.

(#46384) shteer válasza Vektast (#46382) üzenetére


shteer
titán

most olvasgatom bicointalkon, kell hozzá CPU is rendesen (i5-i7 2db kártyához) és nem elég a PCIe x1 sebesség

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#46385) Vektast válasza shteer (#46384) üzenetére


Vektast
aktív tag

Igen igen, az én is olvastam 4 magos proci kell hozzá, meg x16-os PCIe sebesség. De elvileg van neki rendes poolja meg el is lehet adni. Szerintem érdemes lesz figyelni mert koránt sincs kész még a miner program hozzá, van még hely az optimalizálásnak, plusz az OhGodAnETHlargementPill készítői is ki fognak dobni hozzá egy minert ami biztosan többet fog hozni őket ismerve mint a jelenlegi.

[ Szerkesztve ]

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#46386) Dr. Romano válasza Vektast (#46382) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Poén a sztori;
Elvileg asic only coin (a bitgané direkt gyártott csak ehhez egyet) de "feltörték" így gpu-val is bányászható ráadásul hatékonyabban mint a rá való asiccel ha jól hallottam. :DDD

Feje tetejére állt a világ, lehet forkolni fognak hogy gpu rezisztens maradjon? :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46387) NoX


NoX
senior tag

Ti most 1080 Ti-vel mit bányásztok?

Én úgy látom, hogy a hatékonyságot és a fogyasztást szem előtt tartva ETHlargementPill-el Ethash-t éri meg; 53-55 MH/s kártyánként. 65%/+150/+850
MiningPoolHub-ra érdemes így Ethereum-ot bányászni? Abban is maradna.

(#46388) Darthforce92


Darthforce92
tag

Sziasztok! Mennyire érné meg ,egy bányát pico psu-val hajtani és egy szinte csak vga kimenetekkel rendelkező tápot add2psu-ra kötni a vga-k végett ? Tippre jobban jönne ki a fogyasztás? Valaki hallott már ilyenről?

(#46389) shteer válasza Darthforce92 (#46388) üzenetére


shteer
titán

Nem jönne ki jobban - szerver táppal párosítva láttam már ilyen megoldást, de ott kényszer mert van ami csak 12V-ot ad ki

..szerintem jónak tűnik

(#46390) mepet válasza Dr. Romano (#46386) üzenetére


mepet
addikt

Bytom mining nvidia riggel
leírás
Magától frissült az OS.
Amikor rányomtam a LAN IP-s webfelületen, hogy Local Activate, akkor azt írta, hogy timeout, de valójában simán aktiválta.
Nem tudtam elindítani sehogy a mineros.cn-es webfelületről a bányászatot, de újraindítottam a riget és elindult magától (persze másik ip-t kapott, de a mineros.cn egyből felismerte).

pcie x1 kábelekkel elég silány eredmény, kb ennyinek látja a pool is:

(#46391) Vigilante válasza mepet (#46390) üzenetére


Vigilante
őstag

Win 10 alatt akkor nem lehet bányászni pl egy 1080 Ti-vel, amikor épp "szabadnapos" a kártya? :U

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#46392) mepet válasza Vigilante (#46391) üzenetére


mepet
addikt

Nem, linux kell. Én egy 1GB-os pendrivera raktam.

PCI-e x16:

(#46393) AzŐsgén2 válasza NoX (#46387) üzenetére


AzŐsgén2
tag

A GPU-ra miért adtál +150MHz-et? Ez az algoritmus szinte nem használja a GPU-t, csak a ramokat, én -200MHz-el hajtom.
Viszont az én kártyámat sajnos nem tudom 70% alá vinnem, mert hibázik... :(((
Amúgy szerintem is ezt éri meg most leginkább bányászni 1080ti-vel.

[ Szerkesztve ]

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#46394) Vigilante válasza mepet (#46392) üzenetére


Vigilante
őstag

Hmm, így külön pendrive-on, főleg 1GB-oson elfér az a linux, így érdekes lehet. :K

AzŐsgén2: 1080 Ti-vel már van valami tapasztalatod h/s-ben? :U Csak, mert lehet érdekelne, ha jól be tudnám lőni a VGA-mat erre az algo-ra. Itt meg is lehet nézni, hogy jelenleg mennyi profitot hoz ez az algo.

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#46395) NoX válasza AzŐsgén2 (#46393) üzenetére


NoX
senior tag

Ha nem adok neki 65% PL és +850 memória mellé +150 core-t, akkor leesik a hashrate 45-47 MH/s-re 53-54-ről. 70-75%-ra fel kell raknom a PL-t, hogy a +150 core-t levehessem az áhított 55 Mh/s-hez, viszont ez esetben jönnek a hibák.

Szóval nálam az 55 Mh/s eléréséhez 75%/+150/+850 beállítások kellenek, de nem ezzel futtatom, mert 65%/+150/+850 -on 53 körül van jobb hatékonysággal.

GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC

(#46396) AzŐsgén2 válasza Vigilante (#46394) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Kevés tapasztalatom van még, csak 1 hónapja bányászok, és egyenlőre csak ETH-t, de BTM-et én is kiakarom majd próbálni, de csak jövő hét szerdán lesz rá időm, most meló miatt be vagyok havazva.
Ráadásul a Linuxot sem ismerem, és ha jól olvastam fentebb, akkor azon fut csak, szóval még össze kell kukáznom az infókat ezzel kapcsolatban is, mármint hogy hogyan működik pendrájvról, stb...

NoX1: nekem most 79%/ -200/+778, így 54Mh/s, de ez még nem a végleges beállítás, csak nem volt időm rá, eddig jutottam. Amúgy REF kártya, FC blokkal, a játszós gépemmel szórakozom jelenleg. :D

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#46397) vazee00


vazee00
tag

Nemrég találtam, amennyiben valakit érdekel egy tök hasznos monitorozó cucc: LINK Telepítése igényel némi hozzáértést.

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#46398) Vigilante


Vigilante
őstag

Én spec be tudtam így lőni 55,8 Mh/s mellett. :K

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#46399) KerekesLevi válasza NoX (#46395) üzenetére


KerekesLevi
tag

Hy!
Nekem a 1060asok is így vannak: ha nagyon leveszem a coret -150 re, akkor +700 ra kell rakjam a memóriát 65 ös PL mellett. Ha a core csak -50, akkor 600 memóriával ugyanazt tudja, csak stabilabban ETH alatt...
Levi

(#46400) NoX válasza Vigilante (#46398) üzenetére


NoX
senior tag

1708 MHz 56% TDP mellett? Azt hogyan? Nekem itt valami gyanús.
Megírod konkrétan mit mire állítottál?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.