Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6938) ubyegon2 válasza growler (#6935) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tényleg, az a Frissítéskezelő nekem még elég új, 17-ben nem volt ilyen, igaz nem annyira használtam ezt a pajzsos módszert frissítésekhez. terminal gyorsabb, jobban kézre áll

Ezt a képet akartad berakni amúgy? Nekem egyébként nincs az az alsó panel, ez már a 18.1-ben lenne?

Ha ez a 18.1 csak a Cinmanó frissítését jelenti, ahogy lev258 ft említi, akkor még kihagyom a frissítést, a Cinmanó nagyon frissen mindig csinál valami galibát.

A linkelt oldalon végre látható a jó hír, amiért sokat vinnyogtak a junittyosok, hogy miért sz*r a Cinnamon, no itt a vertikális panel, jaj de hiányzott!!! Végre át lehet alakítani junittyos kinézetűre a Cinmanót.... :C :(

Akár el is lehet nevezni az új kinézetű DE-t Jumanó-nak vagy Cinitty-nek! :DD

Jumanó, Cinitty -- egész jól hangzik mindkettő..........

A Menüben én nem vettem észre az újítást...még attól a 14 mp-s animációtól sem ájultam el.

Gyakorlatilag a 18-ra is most tértem át kb 2 hete, szerintem csúsztatom majd a 18.1-et is. ettől még nem bírom ki, hogy fel ne rakjam kipróbálásra

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.