Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) inf3rno válasza Fenyő (#3686) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem alap nov-al lefagyott 5 percenként (nem akarom megjegyezni, hogy hogy írják, elegem van ebből a szóból, tőlem nivea is lehetne), azért a zártat tettem fel. Volt, hogy a telepítő fagyott le, mert az is azt használja, ami azért gáz... Ez másik fajta nov, amit te mondasz, külön telepíteni kell?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#3702) inf3rno válasza ubyegon2 (#3690) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nem szándékoztam thread-et nyitni másik topic-ban. Valahogy így alakult. Engem is zavar, én sem tudom már követni, hogy ki melyikben mit írt.

Buliban hasznos! =]

(#3703) inf3rno válasza Dhampir (#3694) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha nem megy, akkor csak törlöd parancssorból, aztán újraindítod. Nem hal meg tőle a rendszer. Nálam bejött, kétlem, hogy másik kártyánál problémát okozna, de már semmin nem lepődöm meg. A friss driver-t próbáld ki először szerintem, és csak utána ezt, ha az nem oldja meg a tearing-et.

Buliban hasznos! =]

(#3704) inf3rno válasza Dhampir (#3700) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nem a Wayland miatt aggódnék, nem fog az bekavarni. Ami problémásabb, hogy a 355 elvileg egy béta driver még. [link]

Buliban hasznos! =]

(#3705) ubyegon2 válasza inf3rno (#3704) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

[link]
az 5 perces szerk idő mondatot alkalmazd. :R

(#3706) Dhampir válasza inf3rno (#3704) üzenetére


Dhampir
félisten

Ja, egyenlőre hanyagoltam is. :-)

(#3707) Fenyő válasza inf3rno (#3701) üzenetére


Fenyő
őstag

Nálam abszolút nem fagyott a nouveau (3.16-os kernel + utopicos nyílt driverek, 3.16 + alap trusty viszont már több esetben volt bajos nálam is), a probléma a 17.2-es Minttel van, hogy anélkül tették bele a 3.16-os kernelt, hogy a hozzávaló nyílt (utopic-lts) driverek követték volna, tehát alap felállásban a 17.2-es Minttel lehetnek és határozottan vannak is gondok a nyílt driverekkel, vagy vissza kell állni a 3.13-as kernelre, vagy fel kell tenni a 3.16-oshoz az utopicos drivereket és probléma megoldva.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#3708) Dhampir válasza Dhampir (#3696) üzenetére


Dhampir
félisten

Megvan a ludas, a Ghostery kiterjesztés okozta ezt, de már eltávolítottam.

(#3709) inf3rno válasza ubyegon2 (#3705) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van arra megoldás, hogyha túllépem ilyen szerkesztésnél az 5 perces határt, akkor ne vesszen el a tartalom, amit beküldtem?

Buliban hasznos! =]

(#3710) inf3rno válasza Fenyő (#3707) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Honnan érdemes lerántani ezt az utopic-os drivert? Én nem találtam semmi érdemlegeset [link]

Buliban hasznos! =]

(#3711) lev258 válasza inf3rno (#3710) üzenetére


lev258
veterán

A kolléga valamelyik topic-ban írta már a teljes parancsot is.
A Vissza gombot próbáltad már ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3712) inf3rno válasza lev258 (#3711) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Megpróbálom megkeresni.

Úgy emlékszem, hogy elveszik. Amúgy is úgy rémlik, hogy általában POST után, ha árirányítasz, akkor elveszik, hacsak nem mented el külön cookie-ba, vagy adatbázisba. Pár sor kódot még bele lehetne fejleszteni a fórum motorba (pl nem átirányítani, ha hibás a POST, és akkor működne vissza gombra is), de talán egyszerűbb kliens oldalon localstorage-el, vagy ilyesmivel megoldani a kérdést. Esetleg lehetne greasemonkey userscriptet írni. Na de hagyjuk, majd vissza szokok a ctrl+a, ctrl+c-re küldés előtt, azt kész.

Csak nekem dob üreset a fórum keresője? [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#3713) lev258 válasza inf3rno (#3712) üzenetére


lev258
veterán

Azt nem így érdemes használni.
Amúgy ebben:
sudo apt-get install --install-recommends linux-generic-lts-vivid xserver-xorg-core-lts-vivid xserver-xorg-lts-vivid xserver-xorg-video-all-lts-vivid xserver-xorg-input-all-lts-vivid libwayland-egl1-mesa-lts-vivid libgl1-mesa-glx-lts-vivid libgl1-mesa-glx-lts-vivid:i386 libglapi-mesa-lts-vivid:i386
írd át a vivid-et utopic-ra, ha jól gondolom.
ggg

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3714) lev258 válasza lev258 (#3713) üzenetére


lev258
veterán

ggg
Kivártam az 5 percet és nekem bevette. :F

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3715) inf3rno válasza lev258 (#3714) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valamikor kiteszi, hogy szerkesztve, és már nem lehet többször szerkeszteni, valamikor meg kiírja, hogy lejárt az 5 perc. Olyankor nekem a vissza gombbal már csak üres textareat hoz. Legalábbis 90%-ig biztos vagyok benne. :D

Nem vagyok benne biztos, hogy a wayland-nek is bele kellene kerülnie. Inkább a receptre lennék kíváncsi, hogy honnan lehet ezeket a csomag neveket így összeszedni. Megvárom Fenyőt, hátha elárulja a titkait. :D

Kivárom én is az 5 percet. Kíváncsi vagyok. ggggggggggg

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#3716) lev258 válasza inf3rno (#3715) üzenetére


lev258
veterán

Ubuntu LTS-hez van a Hardware Enablement Stack nevű dolog, ott szokták írni, hogyan frissíthető a kernel+mesa újabbra. Újabb telepítőkbe (14.04.2, 14.04.3) már bele van integrálva.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3717) inf3rno válasza lev258 (#3716) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nagyon laikusat fogok kérdezni. Most akkor a kernel frissítéssel lejön egy hozzá való új driver lista is, és pl driver manager-ben is frissül, hogy miket lehet választani? (Én nem ezt tapasztaltam, amikor 3.16-ról 3.19-re váltottam, akkor úgy nézett ki, hogy ugyanazok a választható driverek maradtak.)

Nekem is szerkesztette, úgy látszik túl korán küldtem el. Leginkább hosszú szövegeknél szokott elveszni, ami különösen bosszantó.

Buliban hasznos! =]

(#3718) lev258 válasza inf3rno (#3717) üzenetére


lev258
veterán

Nem. Ubuntunál amikor kijön egy új verzió, abban új kernel és hozzá tartozó Mesa (nyílt grafikus driver) van. Ezt elérhetővé szokták tenni az előző LTS kiadásban is. Mint-nél valamiért úgy döntöttek, kernelt frissítenek, Mesa-t viszont nem. A két dolog egymástól függetlenül is frissíthető, de van egyfajta összetartozás, funkcionalitási egymásrautaltság.
Mindezeknek nincs köze ahhoz, milyen egyéb csomagok vannak az alap tárolókban, azok nem fognak frissülni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3719) Fenyő válasza inf3rno (#3715) üzenetére


Fenyő
őstag

Van ám kereső is :P , néhányszor már leírtam, de közkívánatra akkor újra;

sudo apt-get install --install-recommends xserver-xorg-lts-utopic libgl1-mesa-glx-lts-utopic libegl1-mesa-drivers-lts-utopic xserver-xorg-input-all-lts-utopic xserver-xorg-video-all-lts-utopic libgl1-mesa-dri-lts-utopic libglapi-mesa-lts-utopic:i386 libgl1-mesa-dri-lts-utopic:i386 libgl1-mesa-glx-lts-utopic:i386 libgles2-mesa-lts-utopic libglapi-mesa-lts-utopic mesa-vdpau-drivers-lts-utopic libglew-dev

Ha pedig Vivid-re váltanál akkor értelemszerűen az Utopicot elvileg lecseréled mindenhol Vived-re, azért mondom, hogy elvileg, mert Mintnél lehetnek mindenféle közbeszóló függőségek, nem olyan egyszerű mint Ubuntu-nál, hogy fogod a HWES oldal által javasolt parancsokat és kopipészteled, kicsit utána kell járni és kísérletezni vele, milyen csomagokra lehet még szüksége, hogy ne szedjen le olyanokat, amire még szükség van.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#3720) inf3rno válasza lev258 (#3718) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Közben kiderült, hogy "Sajnos lejárt az időkorlát (15 perc), a hozzászólás már nem módosítható!", szóval 15 perc, nem 5 perc.

Ez nekem még mindig zavaros. Ezek ugyanazok a driverek, amiket a Driver Manager kihoz, mint video kártya drivereket, vagy valami teljesen mások? Ha ott nem jelennek meg, és azt írja, hogy az nvidia 340 van kiválasztva, még ha sudo-ban be is nyomom a Fenyő féle parancsot, akkor GUI-n keresztül nem is igazán módosítható normálisan, hogy milyen video kártya driver van fent, és mindenképp érdemes konzolból csereberélni?

@Fenyő

Köszi! :R

Gondolom az i386-ot meg amd64-re kell átírni, ha 64 bites rendszerről van szó.

Buliban hasznos! =]

(#3721) lev258 válasza inf3rno (#3720) üzenetére


lev258
veterán

A Driver Manager-ben zárt drivereket látsz elsősorban (illetve visszaválthatsz nyíltra). A zártak az alap tárolókba a rendszer megjelenésekor bekerült verziók. Ezek külső tárolók felvételével változhatnak csak.
Itt lényeges az i386, mert 64 bites rendszeren a 32 bites kompatibilitáshoz kellenek.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3722) inf3rno válasza lev258 (#3721) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ohh, ok.

A visszaváltás nyíltra annyi, hogy rámegyek a nov-ra? Aztán ha felszórok mondjuk vividet, akkor már a régi nov-os fagyós cucc helyett azt fogja betölteni?

Buliban hasznos! =]

(#3723) ubyegon2 válasza inf3rno (#3712) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Csak nekem dob üreset a fórum keresője?

Igen, mert mások topikban keresnek, nem a teljes fórumban. :D

(#3709) inf3rno
Ha biztosra akarsz menni, ctrl+c, de ha megkezded a hsz szerkesztést, akkor még 5 vagy 10 percig szerkesztheted. látom már letesztelted. :)
alap 5 perc így is!

(#3719) Fenyő Úgy látom ezt minden nap érdemes legalább egyszer leírnod! :DD

[ Szerkesztve ]

(#3724) APONE


APONE
tag

ÜDV!! Erre a laptopra milyen linux lenne jó ami gyors lenne rajta mert szinte mindent írtó lassan visz!!

Sempron 3500+ proci 1800 MHz megy. 1GB ram :R

(#3725) Fenyő válasza APONE (#3724) üzenetére


Fenyő
őstag

Mint 17.2 Xfce 32 bit (link), vagy bármilyen más kurrens Xfce-es disztró, milyen videókari amúgy?

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#3726) APONE válasza Fenyő (#3725) üzenetére


APONE
tag

köszi.... a VGA-ja radeon x1100

(#3727) Fenyő válasza APONE (#3726) üzenetére


Fenyő
őstag

Akkor az jól fog futni nyílt driverekkel, bár az utopic-os verziót érdemes lehet majd felpakolni hozzá.

Ill. tearineglés ellen kapcsold be az ablakkezelő hangolásnál a kompozitálásnál a Synchronize drawing to the vertical blank opciót, ill az /etc/X11/xorg.conf.d a könyvtárban (a könyvtárat is létre kell hozni) pedig hozz létre egy 20-radeon.conf nevű beállítófájlt az alábbiakkal;

Section "Device"
Identifier "My Graphics Card"
Driver "radeon"
Option "AccelMethod" "EXA"
Option "EXAVSync" "on"
Option "EXAPixmaps" "on"
Option "AccelDFS" "on"
EndSection

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#3728) Bohus


Bohus
aktív tag

Megoldódott a problémám a YouTube videók teljes képernyős lejátszásának elérhetetlenségével. Nincs semmiféle VGA és driver gond, szimpla user error történt: az első lejátszási alkalommal a felugró ablaknál a tiltást választottam (természetesen akaratlanul, a tapipaddal nem túl jó a viszonyom, rossz helyre ment a click).
Ezt követően már hiába is böködtem a fullscreen gombot, de azért jó lett volna, ha legalább egy popup üzenettel figyelmeztet a Firefox, hogy ez a funkció tiltott, mert akkor nem keresem egészen más területeken a megoldást. Az about:permissions -nál kellett levenni a YouTube fullscreen tiltást, így végül megoldódott.
Korábban azt hittem Xfce specifikus hibával kerültem szembe :N , így most visszakoznom kell. Gyengébb, régi gépekre én is ezt a verziót ajánlom.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#3729) onpress


onpress
csendes tag

Üdv!
Lenne egy számomra nagy probléma!
Van egy 1TB-os külső winchesterem,amely áll egy ~930Gb-os és egy 5Gb-os partícióból!
Az 5Gb-os partíciót direkt Linux Mint-nek hoztam létre,Fat32-re formázva!
Nos szeretném megkérdezni,hogy mégis hogy tudok bootolható Linux Mint 17.2 Cinnamon 32bit-et készíteni?
Egyáltalán mi a menete? Vagy lehetséges az ilyen?
Pendrive-ról simán meglehet csinálni a dolgot,de ez a külső vinyó kifog rajtam! :S
Valaki esetleg tud segíteni?
Rufus-sal és unetbootin-nal nem is enged a külső hdd-re iso képfájlt/bootolható fájt készíteni,csak pendrivera!
Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Apple Iphone 13 / Samsung Galaxy A8 / (Coolpad F1) / Chinese Smartphone Fan / Xiaomi Mi Band 2 / TV: Samsung Full HD 3D Slim LED Smart TV_UE40ES6540S

(#3730) King Unique válasza onpress (#3729) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

"930Gb-os és egy 5Gb-os partícióból!"
Inkább kb. 926 + 5, mert alapból csak 931,5 GB

Először is 5 GB szerintem kevés neki, mármint ha OS-ként akarod róla futtatni. Inkább 10-15+ GB kéne.
Valamint én úgy telepítettem külső vinyóra Linuxot (eOS + Mint), hogy megcsináltam pendrive-ra a bootolható telepítőket, majd arról bebootolva, a Live rendszerhez csatlakoztattam a külső merevlemezt. Annyi nehézség volt csak, hogy az először a Valami más lehetőségnél, a kézi partíciómegadásnál problémázott az eltoláson (Windows alatt 3 rd party programmal volt csinálja) és GParted által csak újra kellett formázni Ext4-re és utána simán engedte rá telepíteni.

Utána simán csak Valami más opció és partíciómegadásnál a külső vinyóra (sdd) telepítettem a rendszert és a Grub is arra került. És természetesen rendesen elindult róla a rendszer, csak a boot sorrend beállítására kellett figyelni.

Szal megoldható ez simán mindenféle külső program nélkül is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3731) joecontra válasza King Unique (#3730) üzenetére


joecontra
addikt

Szerintem ő egy live iso-t akar partícióra tenni. Ha jól értettem. Néhány parancsból megoldható de nem kezdőknek való, valamint ráadásul arra lemezre nem is engedi telepíteni amelyről indította a live iso-t. Szóval csak live-ként tudja használni.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#3732) Rimuru válasza joecontra (#3731) üzenetére


Rimuru
veterán

Attol fugg hogy csinalja az ember, az en megoldasommal barmire telepitheto, sot meg ki is huzhato az adathordozo ha mar betoltotte az ISO-t mivel ramsidk-be megy az egesz. Ennek vannak elonyei es hatranya is. Azert nem irtam rola blogba mert ugyse hasznalna senki, plusz viszonylag bonyolult is es telepitett(/leforditott) syslinux is elofeltetel.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#3733) King Unique válasza joecontra (#3731) üzenetére


King Unique
titán

"Szerintem ő egy live iso-t akar partícióra tenni"
Ő, ha a külső vinyóra akarja telepíteni a Mintet és onnan futtatni, akkor jó az általam vázolt megoldás. Ha csak egy bootolható live telepítőt, futtatható live rendszert akar csinálni, oda meg teljesen felesleges egy ekkora merevlemez, ezt ilyen célra használni, oda jó egy pendrive is.
Illetve alapból nem látom benne a logikát, mert ha teljes értékűen akarja használni, akkor eleve jobb rendesen feltelepíteni. A live rendszer újraindítás, kikapcsolás után a beállításokat sem jegyzi meg.

[ Szerkesztve ]

(#3734) joecontra válasza Rimuru (#3732) üzenetére


joecontra
addikt

Én egyszer tettem merevlemez partícióra live lemezképet. Pendrive-ról CTRL+C - CTRL+V, valamint syslinux beállítás, boot flag és kész (azt hiszem). Azon kívül hogy a live piszok gyors, más előnye nincs, mert az adott lemezre nem engedi feltelepíteni.

King Unique
Az lehet, de engem a fat32-re formázott partíció, valamint a Rufus és a Unetbootin emlegetése erre enged következtetni. Nem azt írtam, hogy rossz a megoldásod csak azt hogy szerintem nem telepíteni akarja. De nekem végül is mindegy.

Üdv,
J

(#3735) APONE válasza Fenyő (#3727) üzenetére


APONE
tag

köszi de ehhez a részéhez végkép nem értek:

Ill. tearineglés ellen kapcsold be az ablakkezelő hangolásnál a kompozitálásnál a Synchronize drawing to the vertical blank opciót, ill az /etc/X11/xorg.conf.d a könyvtárban (a könyvtárat is létre kell hozni) pedig hozz létre egy 20-radeon.conf nevű beállítófájlt az alábbiakkal;
Section "Device"
Identifier "My Graphics Card"
Driver "radeon"
Option "AccelMethod" "EXA"
Option "EXAVSync" "on"
Option "EXAPixmaps" "on"
Option "AccelDFS" "on"
EndSection

(#3736) Fenyő válasza APONE (#3735) üzenetére


Fenyő
őstag

Pedig egyáltalán ördöngösség, az első beállításnál csak kattintgatni kel 3-4-et, Beállítások->Ablakkezelő hangolása fül alatt, a 2. esetben pedig nyiss egy terminált és itt van pontról pontra szájbarágósan leírva, hogy kell létrehozni a könyvtárat, majd a beállítófájlt és belemásolni a fentebb leírtakat.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#3737) King Unique válasza joecontra (#3734) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ezek alapján valóban inkább erre gondolhatott. Bár szerintem akkor sincs túlzottan sok értelme.

(#3729) onpress: kipróbáltam!
Windows alól a Rufus valóban nem tud vele mit kezdeni, de a Win32 Disk Imager simán engedi kiválasztani a partíciót és ki is írja rá.
Tehát az 1 TB-os külső merevlemezen létrehoztam egy 5 GB-os FAT32-es partíciót, a többi maradt NTFS. A fenti programban ki lehetett választani és ok volt. Utána UEFI-ben átállítottam a boot sorrendet, USB HDD előre, majd reboot után simán indult a live Mint. :K

VISZONT, a Win32 Disk Imager esetében, ha pl. pendrive-ra írok ki Linux lemezképet, akkor olyan "partíciós struktúrát" hoz rajta létre, amit utána a Windows nem ismer fel. Látszik lemezkezlőben, de többször hibaüzenetet dobhat, ha újra akarod formázni. Ha ezután használni akarom a pendrive-ot Windows alatt, akkor külső partícionáló programmal kell törölni, majd újrapartícionálni, vagy diskpart clean lehetőséggel. Hiába raktam a telepítőt külső vinyón külön partícióra, "egybekeverte" és utána a Windows alapból nem ismerte fel, így az előbb említett módszert kellett eljátszani... tehát, ha utána Windowson is akarod használni a külső merevlemezt, akkor ezt a megoldást, függetlenül attól, hogy működik, NEM ajánlom. :N

Lehetőségek:

a.) pendrive-ról futtatod a Live Mintet
b.) itteni szakik ajánlanak egyéb megoldást, akár Linux alól csinálva
c.) külső merevlemezre telepíted fel és onnan futtatod

[ Szerkesztve ]

(#3738) onpress


onpress
csendes tag

Üdv!
Köszönöm mindenkinek a válaszát! :)

Apple Iphone 13 / Samsung Galaxy A8 / (Coolpad F1) / Chinese Smartphone Fan / Xiaomi Mi Band 2 / TV: Samsung Full HD 3D Slim LED Smart TV_UE40ES6540S

(#3739) King Unique válasza onpress (#3738) üzenetére


King Unique
titán

Akkor, melyik megoldás lesz?

Amúgy jobban belegondolva, vsz pl. WIndows alatt a Rufus azért nem engedi kiválasztani a külső merevlemez partíciót, mert az alapból a belső HDD partíciók közt jelenik meg helyi lemezként, nem pedig cserélhető lemezként, mint egy pendrive. Így védve attól, hogy nehogy véletlenül az oprendszer, vagy más partícióba piszkáljon bele. Ha nincs bedugva cserélhető adathordozó, akkor alapból inaktív a legördülő listája. De majd megnézem Mint alól is.

[ Szerkesztve ]

(#3740) King Unique válasza onpress (#3729) üzenetére


King Unique
titán

Linux Mint alól is kipróbáltam, UNetbootin programmal írtam ki az Mint 17.2 ISO fájlt a külső merevlemezre.

Először GParted segítségével létrehoztam az 5 GiB-os FAT32 partíciót, a maradék 926 GiB maradt NTFS.

A Mint beépített pendrive lemezkép-írója is látta, de annál csak a teljes partíciót lehetett kiválasztani.

Ezért inkább elindítottan az UNetbootint, amely pendrive-ok mellett, a külső merevlemez sdc1 partícióját is látta és engedte rá felírni az ISO-t. Windows alól nem engedett a külső merevlemezre írni, csak pendrive-ra.

Majd restart után beállítottam a boot sorrendet, előre az USB HDD-t és simán indul a Live Linux Mint a külső merevlemezről. Illetve utána a hozzáférés Windows alatt sem okozott problémát, mert látta a FAT32 és az NTFS partíciót is. Tehát így működőképes a dolog. :K

[ Szerkesztve ]

(#3741) Syl


Syl
nagyúr

Mint 17.2 KDE-t nézegetem VirtualBox-ban. Valakinek van mindennapi használatban tapasztalata vele? Hogy muzsikál? Mennyire stabil, sleep-wake stb.?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3742) gery2123 válasza Syl (#3741) üzenetére


gery2123
őstag

En hanyagolom a KDE vonalat. Nem az én világom. Tegnap felbuzdulva telepítettem Kubuntu, manjaro, fedora, de szép meg minden, de...... Kinek a pap kinek a papné. :)
Fedoraról is mentem vissza Debian - ra a jó kis gnome együtt.
Nem bánnám, ha már egy tényleg ütős felület jönne. Valami KDE gnome korcs. :))

-- PSN_ID: GerY2123

(#3743) Syl válasza gery2123 (#3742) üzenetére


Syl
nagyúr

Én is mindig menekültem a KDE-től, de most hogy rászánta fél napot a virtualbos-os babrálásra, kezd megtetszeni :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3744) fradi81 válasza Syl (#3741) üzenetére


fradi81
veterán

Unalmas egy rendszer, működik és kész :) alvó módokra passz.

moto g72, Ninebot d28e

(#3745) ubyegon2 válasza fradi81 (#3744) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez pont így van nálam is, csak cinmanóval. :)

(#3746) Dhampir válasza ubyegon2 (#3745) üzenetére


Dhampir
félisten

+1

Kevesebb gond van vele, mint egy Windows 10-el.

(#3747) whbear válasza Syl (#3743) üzenetére


whbear
senior tag

A Mint leggyengébb vonala a KDE. Valahogy a Qt nagyon nem megy nekik. Inkább tegyél fel Kubuntut. Tapasztalat.Szerintem ebbe a hozzászólásba még uby sem fog belekötni.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3748) Bohus válasza whbear (#3747) üzenetére


Bohus
aktív tag

Én viszont igen. Kiróbáltam a Kubuntut (15.04), két napig bírtam vele. Apró dolgok rontották az összképet, pl. hiányos magyarítás, menüből parancsikon másnap már nem indította az alkalmazást...
Nálam a KDE a mainstream, gyengus gépre Xfce-t teszek. Két notebook-on használom KDE-vel Mintet, asztalin még MATE (17.0-ként telepítve), de ott is átállok majd KDE-re. Kipróbáltam mindegyiket, nekem ez jött be. A KDE verziót mostohagyerekként kezelik, véleményem szerint teljesen alaptalanul.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#3749) ubyegon2 válasza whbear (#3747) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem ebbe a hozzászólásba még uby sem fog belekötni.

Ebben sosem lehetsz biztos! :D

Egyébként igazad van. Mint-nél szerintem elég lenne a Cinnamonra és a két lightosabb DE-re koncentrálni.

Ettől még Syl megkedvelheti általa a KDE-t!

Már itt is van egy ellenvélemény Bohus-tól. ;]

[ Szerkesztve ]

(#3750) King Unique


King Unique
titán

Amúgy a KDE a leglátványosabb és legjobban konfigurálható (hasznos), legalábbis amit én kezdőként tapasztaltam. Ilyen téren valóban ott van, a KWin effektek is frankók, majdnem mint a Compiz.
Viszont nekem, a kezdeti gyönyör után, valahogy mégsem annyira kézreálló és mindig visszatalálok a Cinnamonhoz. Lehet azért, mert az a legvindózosabb... :DDD
Az új KDE, ez a Plasma 5 felület is először nagyon tetszett, aztán utána valahogy mégsem, a Kubuntu 15.04 meg egy bughalmaz, nálam csomószor összeomlott alatta a Plasma, így nem is erőltettem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.