Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) ETOM válasza fradi81 (#3150) üzenetére


ETOM
addikt

Lehetséges, XP-n egy régi flasht használok. (11.2 talán)
Proci használatot nem is tudom megnézni mert else indul a videó egyből bedobja ezt:

Chrome/chromium nem müködik sajnos a proci nem tudja az SSE2-t.

[ Szerkesztve ]

(#3152) fradi81 válasza ETOM (#3151) üzenetére


fradi81
veterán

Ezt még megnézném hátha ér valamit: [link]

moto g72, Ninebot d28e

(#3153) Fenyő válasza ETOM (#3145) üzenetére


Fenyő
őstag

Az maximum a 11.2.202.235 flash-hel fog csak menni, itt meg találod a leírást róla, mondjuk az SSE2 hiánya végett semmilyen webkit alapú (Chrome/Chromium/Opera) böngésző sem fog menni, ahogy a Skype vagy a Spotify sem, mondjuk arra gépre én amúgy Xfce-t tettem volna a Mate már kissé túlzás rá. Ill. van egy nem is olyan régi 14.04.2 Xubuntu mentésem pont Athlon Xp-re szabva, ha gondolod tégy egy próbát vele.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#3154) dbius válasza Babetta-X (#3144) üzenetére


dbius
veterán

Ezek alapján egy LVM kiterjesztett partíció van a vinyón. Próbáld meg ez alapján live cd alól csatlakoztatni, hogy elérd a rajta lévő adatokat.

Ha nem megy, akkor ez alapján pontról pontra kellene a testdisket próbálnod.

(#3155) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Na megint újraraktam a gépemet remélem most nem száll el majd a net hirtelen, itt van amit a rendszer telepítése óta csináltam /minden/, most két nap teszt addig semmi mást nem fogok feltenni, és ha "megmarad a net" akkor mehet fel a többi

pastebin: [link]

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3156) ETOM


ETOM
addikt

(#3152) fradi81
(#3153) Fenyő

Köszönöm a gyors segítséget :R Kezdetnek lecseréltem a MATE-t 17.1 XFCE kiadásra.
Most letöltöm amit ajánlottál és kiprobálom azt is :R

(#3157) Fenyő válasza ETOM (#3156) üzenetére


Fenyő
őstag

A 11.2.202.235 flash-hel simán menni fognak a 360p-és videók, de Smtube-al akár 720p-ben is, ill. xfce esetében az ablakkezelő hangolásánál a kompozitálásnál ne feledd bekapcsolni a Synchronize drawing to the vertical blank opciót a tearing kiküszöbölése végett, 9600-os Radírral simán menni fog.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#3158) lev258 válasza beloadjoker (#3155) üzenetére


lev258
veterán

Ehhez annyit hozzátennék, hogy a Mint-nek van egy külön frissítési metódusa (bizonyos csomagokat, pl. kernel, firmware, ...) nem ajánlott kategóriába sorol. Ez konkrétan azt jelenti, hogy nincsenek alaposabban tesztelve a saját környezetükben, hozhatnak bug-okat (generált már vitát is, mert biztonsági javításokat is visszatart így). A te frissítési módszered megkerüli ezt, vagyis mindent frissít. Csak gondoltam, jobb ha tudod.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3159) beloadjoker válasza lev258 (#3158) üzenetére


beloadjoker
őstag

Ezt jó tudni köszi! akkor jobb ha csak a update upgrade megy dist upgrade maradjon ki?

És még egy dolog most nézem a töltést és nem engedi 76% fölé az akksit ami azért fura mert 86ra állítottam be hogy megálljon valami ötlet? :F

csatolok róla egy képet

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3160) lev258 válasza beloadjoker (#3159) üzenetére


lev258
veterán

Van egy Frissítéskezelő program. Azt kell használni.
Az aksi szabályozása csak bizonyos modelleknél (pl. Thinkpad) működik. Úgy rémlik, külön program van hozzá. Gondolom azt használod. Annak kellene utánanézni, meg próbálgatni, mit csinál, hogyan működik.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3161) beloadjoker válasza lev258 (#3160) üzenetére


beloadjoker
őstag

Értem köszi, igen azokat használom, kalin működtek is szépen, majd rákérdezek thinkpad fórumban

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3162) spammer válasza beloadjoker (#3159) üzenetére


spammer
veterán

Az ablakokat te rendezted így egymás mellé/alá, vagy a Minthez is van valami tiling script? :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3163) beloadjoker válasza spammer (#3162) üzenetére


beloadjoker
őstag

Terminal az terminator és fel van osztva vízszintesen egyszer az tud ilyet, vlct meg böngészőt viszont én állítottam be :)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3164) spammer válasza beloadjoker (#3163) üzenetére


spammer
veterán

Frankó. :) Ha gyakran használod így felosztva az asztalterületet (illetve szereted felosztani a képet), akkor ajánlom a tiling window managereket (illetve dynamic window managereket), amik pont ilyesmire lettek kitalálva.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3165) beloadjoker válasza spammer (#3164) üzenetére


beloadjoker
őstag

Köszi, megnézem majd ezeket, igazából szinte mindig így használom, az asztalon nincs is semmi tálca is rejtve a gép is úgy indul hogy terminator autómatikusan elindul azt szoktam négy részre osztani és akkor úgy vagy úgy hogy fele kép terminál fele más stb..

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3166) ubyegon2 válasza spammer (#3162) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Cinnamonhoz van ilyen, ha ilyesmire gondolsz:

Az ablakot a sarokba húzod és beilleszti fél vagy negyed ablakba a többi mellé.

(#3161) beloadjoker Ha a Kali bejött, miért nem használsz Debian Jessie-t, ha nincs szükséged a rengeteg security and forensics tools-ra?

[ Szerkesztve ]

(#3167) Fenyő válasza ubyegon2 (#3166) üzenetére


Fenyő
őstag

Ezt a sarokba húzóm negyed ablakba illeszti nem csak Cinnamon sajátosság, pl. az xfce 4.12 is tudja (17.2-es Xfce-ben már az lesz), de a felezősdít már a 4.11 is tudja a 17.1-ben, szóval gondolom jó eséllyel minden xfce vagy annál komolyabb DE is tudja.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#3168) spammer válasza ubyegon2 (#3166) üzenetére


spammer
veterán

Igen, ilyesmire. De azért egy tiling WM ennél többet tud (auto tiling, layoutok, esetleg manual tiling, mindez egér nélkül, billentyűzet-orientáltan), nincs ablakdekoráció (több a hasznos terület) stb. Amellett, hogy jobban testre is szabható a viselkedése. Ha valaki osztott ablakokkal/munkaterületekkel dolgozik, és főleg, ha billentyű-orientáltan, akkor érdemes megismerkedni a tiling WM-ekkel (a legnépszerűbben van floating mód is, amire azért bizonyos programok esetében szükség lehet). Mondjuk ezeket azoknak érdemes használni, akiknek fontosabb a gyorsaság és a funkcionalitás, mint mondjuk a szép ikonok és a szép GUI. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3169) ubyegon2 válasza Fenyő (#3167) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Rémlett az XFCE 4.12 is, de azt ritkán használom. :)

(#3168) spammer Ismerem ezeket a tilinges WM-eket leírásokból, de nem dolgozom a gépen, így nem használtam még, home userként elvagyok Jessie cinmanóval. A gyorsaság nekem is fontos, de arra meg jó az SSD is!

ubyegon@debian:~$ systemd-analyze
Startup finished in 2.468s (kernel) + 1.703s (userspace) = 4.171s
:P

[ Szerkesztve ]

(#3170) beloadjoker válasza ubyegon2 (#3166) üzenetére


beloadjoker
őstag

Augusztusbsn jon a kali uj verzioja addig gondoltasm kiprobalok valami mast :-)

/a legfontosabb cuccokat meg telepitem :K /

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3171) beloadjoker válasza ubyegon2 (#3166) üzenetére


beloadjoker
őstag

És tényleg ez tök jó feature, köszi :D

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3172) ETOM válasza Fenyő (#3157) üzenetére


ETOM
addikt

Igen sikerült a flash is a leírás alapján. Ez az SMtube nagyon jó tényleg szépen viszi a 720p videókat is.
" xfce esetében az ablakkezelő hangolásánál a kompozitálásnál ne feledd bekapcsolni a Synchronize drawing to the vertical blank opciót a tearing kiküszöbölése végett, 9600-os Radírral simán menni fog."
bekapcsoltam :R

Amit még nem értek telepítéskor fájlok másolása után sokszor nem lép tovább csak eltünik a telepítő ablak a kör meg forog tovább. Ez mitől lehet? (mint 17.1-17.2 is)

(#3173) Fenyő válasza ETOM (#3172) üzenetére


Fenyő
őstag

Ezt bugot én is tapasztaltam és mástól is olvastam már, hogy a 32bites 17.1/2 telepítő elakad a másolásnál (hibaüzenet nélkül kilép) leginkább K7 alapú konfigoknál, én úgy oldottam meg amikor jelentkezett, hogy feltettem a 17-est majd azt upgradeltam 17.1-re, de hivatalos megoldást nem találtam rá, mondjuk nem is vittem túlzásba a keresését.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#3174) ETOM válasza Fenyő (#3173) üzenetére


ETOM
addikt

Na végképp meghülyült. Közben kiprobáltam más verziókat (xubuntu, lubuntu), de ez tetszett legjobban vissza akarom tenni csak folyton kilép. Multkor még nagy nehezen felment. Rejtély mi a baja :F Probáltam keresgélni a neten, de kevés sikerel. [link]
Ezt találtam. Nem nagyon oldotta meg a problémát.
Megprobálok egy 17-st akkor. :R

[ Szerkesztve ]

(#3175) beloadjoker válasza ubyegon2 (#3166) üzenetére


beloadjoker
őstag

De sajnos 1 órája is kellett volna egy két cucc kaliról amit enm tettem fel.. szóval nyargalok is vissza kali+xfce 4.10re szerintem, de egyébként nagyon jó kis rendszer ez a mint, lesz gép amin ezt fogom használni szerintem szinte minden fentvan alapból ami kell, vagyis tényleg csak fel kell dobni és lehet is használni, és egy ilyen gyengébb régibb gépen is mint thinkpad x200 cinnamonal szépen fut /p8600 4gb ram/

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3176) beloadjoker válasza Fenyő (#3167) üzenetére


beloadjoker
őstag

Bocs ez most off de nekem xfce 4.10 van kalimon, az nem tudja ezt véletlen? :R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3177) Fenyő válasza beloadjoker (#3176) üzenetére


Fenyő
őstag

Xfce 4.10/11 csak felezősdit tud, a 4.12 tudja csak a 1/4-elést (pl. Manjaro, Fedora 22 Xfce verziói már ezt a verziót használják, ahogy majd az 1 hónapon belül megjelenő a Mint 17.2 Xfce is, de pl Xubuntu 14.04-re is gond nélkül feltehető ppa-ból).
ETOM: Na igen alap Xubuntu, de főleg Lubuntu elég fapad tud lenni, messze nem olyan out of box kulcsrakész mint a Mint, ezért is bátorkodtam ajánlani pl feljebb az általam már (ráadásul Athlon Xp-re) belőtt Xubuntu mentést próbára, annak nincs ilyen telepítős gondja K7-en (esetleg még azt megpróbálhatod ha van kéznél másik (fél)gép akkor abba átdobod az Athlon Xp-és konfig vinyóját és azon húzod fel a Mintet majd miután kész mehet vissza az eredeti konfigba, ált. működni szokott a dolog).

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#3178) beloadjoker válasza Fenyő (#3177) üzenetére


beloadjoker
őstag

Kár :/ Nemtudom kali szeretné e 4.12-t max majd holnap megpróbálom

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3179) Bohus


Bohus
aktív tag

Újra és újra neki szoktam ugrani, hogy keressek valami megoldást a MATE menü lassú (hideg)indulására. Most végre sikerrel jártam, ennek a leírásnak az alapján sikerült száműzni a problémát.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#3180) dbius válasza Bohus (#3179) üzenetére


dbius
veterán

Köszi, ez nekem is jól jött! :K

(#3181) ubyegon2 válasza Bohus (#3179) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez tényleg hasznos, amúgy nem ilyesmire lehet alkalmazni a preload csomagot? Én legalábbis arra asszociáltam, mikor linket megnyitottam.
Magát a preload- ot nem használom, ha valaki ismeri, segíthetne ebben!

[ Szerkesztve ]

(#3182) Bohus


Bohus
aktív tag

Az egyik gépemen beragadtam még a Qiana (17) KDE verziónál, mert frissítés során a mintInstall.py mindig lefagyott. Aztán ügyeskedtem egy kicsit, aminek eredményeként a frissítéskezelő szerkesztés menüjéből eltűnt a frissítést indító sor.
A manuális megoldás viszont működött: a repó listákban írtam át a forrást, hogy a friss disztróra mutasson, ezt követően frissítettem. Most már Rafaela fut a gépen, miközben a végleges 17.2 még kis sem jött.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#3183) ux1 válasza Babetta-X (#3138) üzenetére


ux1
addikt

A baj az, hogy magyarul se értelmezted, hogy mi van kiírva. Ennyi...

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#3184) ubyegon2 válasza ux1 (#3183) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Inkább az a baj, hogy segíteni nem tudsz fórumtársunknak, de jól ledorongolod!
Nem ért hozzá, ezt nem is titkolja, ezért írt, hátha segít valaki, aki ismeri a testdisk-et vagy más megoldást ajánl.

Annyi belefér a topikba, hogy segítünk, emellett ledorongoljuk a bénázásért finoman.

Az viszont, hogy kizárólag azért szóljunk hozzá, hogy jól ledorongoljuk, minimum felesleges!
Nem ezért van ez a topik. Köszönöm, ha ezt respektálod! :R

(#3182) Bohus Mi változhatott a KDE verzióban, mert a DE az nem lett frissebb, mint a Cinnamonnál. Vagy az is frissült? Nem ismerem a Mint KDE-t. Szerintem ezzel a preupgraddel jól megtréfáltad a disztrót és csak kiírja, hogy 17.2! ;]

[ Szerkesztve ]

(#3185) Bohus válasza ubyegon2 (#3184) üzenetére


Bohus
aktív tag

DE az nem változott, vagyis ezidáig nem vettem észre semmi változást. Az upgrade ~260 MB anyagot húzott le a netről, ami szemet szúrt az mindössze az újabb kernel.
Elvoltam én a Qianával is, de bosszantott, hogy nem tudok frissíteni. Most valamelyest megnyugodtam :).

Szerkesztve: KDE verzió is ugrott kettőt...

[ Szerkesztve ]

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#3186) ubyegon2 válasza Bohus (#3185) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Érdekes, hogy frissült a kernel, többen arról számoltak be, hogy nekik nem frissült az ajánlott verzióra, ha jól emlékszem, én is külön telepítettem, bár ez a frissítés folyamatosan ment romeoról május óta. Cinnamon egyébként, de holnap kipróbálom az általad linkelt módszert az XFCE verzión is külön disztró.

Felraktam a 17.2 Cinnamont is külön partícióra, olyan, mint egy fruska, az agyontelepített-frissített 17-hez képest, ami meg a jól ismert bevált barátnőt képviseli. Sok szempontból a Jessie veri őket, de ma vettem észre, hogy a processzor hűtését a Mint jobban kezeli, Debianon 35 fokos volt napközben a proci, régi Minten meg ez van most:

kicsit ugrálnak az értékek és nem is mind valós idejű, de 15 fok alatt vannak

Ha tapasztalsz valami +/- változást, oszd meg te is velünk!
Gondolom a KDE még nem plasma5-ös. Ezt sokan nem is bánják.

[ Szerkesztve ]

(#3187) Bohus válasza ubyegon2 (#3186) üzenetére


Bohus
aktív tag

Igen, MATE 17.1-ről frissítve maradt a 3.13 kernel, KDE verziót a fent leírt módon frissítve 3.16-ra ugrott. Kíváncsi vagyok XFCE alatt mit tapasztalsz.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#3188) gery2123 válasza ubyegon2 (#3186) üzenetére


gery2123
őstag

Hát azok az értékek tuti, hogy nem valósak, hacsak nem jéggel hűtöd a procit.
Hogy lehet 13-15° ha bent több van? :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#3189) ubyegon2 válasza gery2123 (#3188) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Érdekes, de szerintem is valamit nem úgy mér, ahogy kéne, lehet, hogy az APU grafikus magjának értékét kivonja az itt jelzett értékből, akkor ez 8-10 fokkal növekedne.

Ha ezt hozzáadjuk, akkor akár valós is lehet az érték, mert imént csináltam végig az XFCE verzióval a dist-upgrade-t (tapasztalat később Bohus ft-nak) és az APU hőfoka felment 65-ig is, mire végigellenőrizte az összes oprendszert a grub-update.

A ház oldala amúgy kifejezetten hideg a két új venti átfújása miatt, hátul ez van, elől ebből a 120-as változat, az APU-n is külön hűtés van. Házcsere miatt lehet, hogy most áll be optimális hűtésre a proc hűtője.

Később talán a sört is a gépházon fogom hűteni! :DD

[ Szerkesztve ]

(#3190) lev258 válasza Bohus (#3187) üzenetére


lev258
veterán

Nálad valószínűleg azért volt kernel ugrás, mert dist-upgrade is volt. Hagyományos frissítésnél az tudtommal nincs.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3191) ubyegon2 válasza Bohus (#3187) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(#3190) lev258 ft jól mondja :K , igazolja ezt az alábbi két link is:

sudo apt-get upgrade és sudo apt-get dist-upgrade szimulálás -s paraméterrel

Az upgrade által kihagyott 21 frissített, 17 új csomag telepítése dist-upgrade-del.

Reboot után minden ugyanúgy működött, igaz feleslegesen telepítette az újabb kernelt, mert már volt felrakva egy magasabb verzió, így az nem derült ki, okozhatott volna-e problémát a dist-upgrade kernelfrissítése! Egyébként kizárt, hogy igen.

XFCE 4.12 verzió is fel volt rakva részben, ezért lehet, hogy ez is csökkentette a frissítendő csomagok számát.

[ Szerkesztve ]

(#3192) dbius


dbius
veterán

Megnéznétek, hogy az easytag alkalmazás nálatok képes-e bármilyen mp3 zenefájlt tagelni?

17.1 Mate van fent, 2.2.5-ös verzió települ alapból.

Látszólag megcsinálja a tagelést, nem ír ki semmilyen hibát akkor sem, ha terminalban indítom, mégsem menti bele a tageket a fájlokba. Akkor sem, ha emelt szintű jogosultsággal futtatom.

A jogosultságok rendben vannak a szerkeszteni kívánt fájlokon, elvileg nem ez az akadály. (home mappába másolva fájlokat tesztelés céljából ugyanez az eredmény)

ppa-ból telepítve a 2.2.6-os verziót ugyanez a szitu nálam.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3193) Sonja válasza dbius (#3192) üzenetére


Sonja
veterán

Miért az easytag-et használod egyébként? Csak kérdezem. :) Én sokat kipróbáltam a TAG-es programok közül, végül a Kid3-nál maradtam, az hasonlít a legjobban kezelésében az MP3tag-ra.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3194) dbius válasza Sonja (#3193) üzenetére


dbius
veterán

A beetset használom terminálban főként, de valahogy lusta disznó vagyok - 10 évnyi linux használat után is - és jobban esne csak kattogtatni... :B

Ezért ki akartam próbálni valamilyen GUI-t használó cuccot is, így találtam rá az easytagre és ezt próbáltam ki. Mindjárt ránézek azokra is, amiket linkeltél, köszi :K

Szerk: az mp3tag-et használtam korábban win alatt, jó cucc.

[ Szerkesztve ]

(#3195) lev258 válasza dbius (#3192) üzenetére


lev258
veterán

Nem válasz, csak egy tipp. Azt láttam pár helyen, előfordul, hogy más verziójú ID3Tag-ként menti el (így már kettő is lesz) és a programok tipikusan az eredetit (az elsőt) olvassák ki. Próbálj ilyeneket is figyelni, beállítani.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3196) dbius válasza lev258 (#3195) üzenetére


dbius
veterán

Igen, ez előfordulhat, de esetemben a gond nem ez, hanem az, hogy - és ezt eddig nem tudom miért nem írtam le, vagy nem vehető ki az eddig leírtakból - a fájlok érintetlenek maradnak miután látszólag megírja az id tageket, tehát gyakorlatilag a fájlokba fizikailag egy bitet sem változtat meg.

Szerk: természetesen próbáltam különböző kulcsszavakkal googlen keresni, de nem igazán találtam használható dolgot (jogosultsági problémák felvetésén túl), ezért gondoltam, hogy megkérlek titeket, hogy próbáljátok már ki akár egyetlen fájlon, hogy nálatok képes-e taget beleírni egy mp3-ba.

[ Szerkesztve ]

(#3197) Sonja válasza dbius (#3196) üzenetére


Sonja
veterán

Én kipróbáltam, igaz Ubuntu Studio alatt, mert azt használok. Érdekesen működik ez az EasyTag. Ha kijelölöm az összes mp3-at a középső ablakban, majd a jobb oldalon kitörlöm mondjuk a Műfajt, végül rányomok a "Változtatások mentése a kijelölt fájlokba" ikonra (kék és egy lefele mutató fehér nyíl van benne), akkor csak az első file-ba menti. :F Viszont, ha a műfaj melletti kis ABC ikonra (+egy piros lefele mutató nyíl), akkor az összesben eltárolja. :U Egyébként működik, de én csak ID3v1-et használok.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3198) dbius válasza Sonja (#3197) üzenetére


dbius
veterán

Köszi, hogy megnézted. :R Közben én meg a kid3-t próbáltam ki, de nagyon elüt a felülete, tiszta kde feeling, elvetettem, az easytag kézreállóbnak tűnik nekem.

easytag: Most én is kibróbáltam úgy, hogy a menüsor alatti ikonok közül a "változtatások mentése a kijelölt fájlokba" lehetőséget választottam, így nekem elmentette a tageket az összes kijelölt fájlhoz! Eddig nem is ezzel az ikonnal próbálkoztam, hanem a jobb oldali ablakban az egyes boxok melletti ikonokkal.

Viszont amikor a jobb oldali ablakban átváltok a "képek" fülre és ott hozzáadom a borítót és az ablak alatti jobb szélső ikonra kattintok "a kijelölt fájlok címkézése ezekkel a képekkel", akkor lefut látszólag hibamentesen, de mégsem csinál semmit.

Szóval alakul ez, csak mélyebben kell tesztelni úgy tűnik. Köszi még 1* :K, azt hiszem marad az easytag, ill. a beets is!

[ Szerkesztve ]

(#3199) Falcon C.


Falcon C.
aktív tag

Nemrég telepítettem a 17.2-es Cinnamont (64bit). Minden szuperül megy, de a ZyXel 320S NAS-t nem tudom automatikusan felismertetni a géppel. Létrehoztam egy NAS mappát az Asztalon, ide kéne mountolni, de ennyire nem értek még a Linuxhoz. Bármilyen lépésről-lépésre megoldásra vevő vagyok (netes, ubuntus leírásokat próbáltam, mindegyiknél megakadtam valahol), mert iszonyat macerás minden gépindításkor beírni a root jelszót, majd a belépéshez a felhasználót, tartományt és a jelszót. :W Az admin és a public mappa lenne a fontos. :R

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#3200) Tonyk válasza Falcon C. (#3199) üzenetére


Tonyk
veterán

Az /etc/fstab -ba írd be az utolsó sorába:
Szerkesztéséhez emelt jog kell: sudo gedit /etc/fstab

Amenniyben a nasod ip-je: 192.168.1.10, amin a "filmek" nevű megosztást szeretnéd csatolni, az Asztalon lévő "ide" nevű könyvtárba és a desktop linux alatt a felhasználói neved: falconc és a csoportod neve is falconc, úgy ezt írd bele:

//192.168.1.10/filmek /home/falconc/Asztal/ide cifs credentials=/home/falconc/jelszofile,uid=falconc,gid=falconc

A fenti sor végére üss egy entert, és mentsd el a fájlt.

Csinálj a home-odba egy fájlt, aminek a neve pl.: jelszofile . Ebbe írd bele a nas eléréséhez szükséges usernevet és jelszót (a nashoz kapcsolódásához szükséges, azaz a nason létezőt ! Ne a desktop linuxon érvényeseket!) az alábbi módon:

username=nasos_usernév
password=nasos_jelszó

Mentsd el a fájlt.

Érvényesíted az fstab módosítását. (Újraindítás után csatolódik automatikusan.):

sudo mount -a

Esetleg még egy kis biztonság:
Add ki a következő parancsot chmod 600 /home/falconc/jelszofile. Ezzel csak te tudsz majd hozzáférni a jelszofile tartalmához. (Biztos, ami tuti)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.