Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) lev258 válasza Dhampir (#3100) üzenetére


lev258
veterán

Elképzelhető, persze. De AMD fronton jobb a helyzet, mint az Nvidia-nál.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3102) gtasystem


gtasystem
őstag

sziasztok

meg tudja valaki mondani hogy hogyan kell kikapcsolni a munkaterületeket, ha a jobbszélen van az egér állandóan átvált, pedig a beállításoknál is ki van kapcsolva a munkaterületek, és elég idegesítő..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#3103) Fenyő válasza gtasystem (#3102) üzenetére


Fenyő
őstag

Milyen felület? Ha jól sejtem ez egy compiz effekt lesz, a compiz settings managerben az asztali effekteket kéne kilőni, ill. ha mégsem compiz akkor pedig a munkaterületek számát kéne egyre csökkenteni amellett, hogy kikapcsolod és leszeded a panelről.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#3104) gtasystem válasza Fenyő (#3103) üzenetére


gtasystem
őstag

én már kikapcsoltam minden munkaterületet és most minden effektet is de akkor is megmarad..
nem lehet hogy valami letöltött és eltávolított kisalkalmazás csinál ilyet?
egy csomót kipróbáltam azért kérdezem..

na megvan az élváltó az..
de hogy ezt miért élváltónak hívják azt nem tudom.. :)

effekteket gyorsan vissza is kapcsoltam b.ssza meg aki kitalálta ezt az élváltót.. :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#3105) zoli62


zoli62
addikt

Asus egymagos latopon Linux Mint 17 32 bit XFCE fut. Amikor a gép hosszabb ideig megy használat nélkül, akkor a feladatkezelőben láthatóan a 4-10 %-ról 11-20 %-ra nő a processzor használat. Nincs készenlétben, a képernyővédő aktív. Külföldi fórumokon nem nagyon találtam megoldást,álalában a cpulimit ajánlják. Korábban ezt processzorhasználat növekedést akkor tapasztaltam még jobban, ha az energiakezelésnél a monitor kikapcsolása is aktív volt

(#3106) spammer válasza gtasystem (#3104) üzenetére


spammer
veterán

"na megvan az élváltó az..
de hogy ezt miért élváltónak hívják azt nem tudom.. "

Csodálatos fordítás(ok ezek). Szerintem magyar nyelvű rendszert csak azoknak érdemes használni, akik nem tudnak angolul semennyire sem. Bár szerintem még akkor is érdemes angolul, mert gyorsan meg lehet tanulni az alapokat, használat közben.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3107) gtasystem válasza spammer (#3106) üzenetére


gtasystem
őstag

biztos jó valakinek ez a sok munkaterület-váltó bizbasz, nekem spec. nem mert nem tudom megszokni és nem is tudom használni a munkaterületeket, de ez az élváltó még rossz helyen is van, a munkaterületeknél kellene lennie a beállításoknál ha már van külön beállítási része..ott lenne logikus nem az ablakmozaiknál..
de legalább kiderült mitől van.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#3108) King Unique válasza gtasystem (#3107) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem meg tök kafa, én pl. ezt hiányoltam mindig is a Windowsból és a mostani 10-es verzió megoldása, bár nem rossz, de nem is az igazi. Nagyon jó a Mintben az érzékeny sarkok lehetősége, munkaterület, megnyitott ablakok stb., nagyon hasznos tud lenni. Alt+Tab "lapozásra" is többféle mód állítható be Cinnamon felületen is.
Ennél már csak a KDE Kwin / Compiz fullosabb, a 3D asztalkocka és egyéb effektekkel.

(#3109) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Még Mint "szűz" vagyok, de igyekszem változtatni a helyzeten. A gépem egy 3800+ x2 A64, 2GB RAM, Nvidia 7600GS videókártyával. Kérdésem az lenne, hogy melyik felhasználói felületet érdemes kezdőként letöltenem, ha főleg a gyorsaság és a megbízhatóság a cél? Olvastam, hogy az alap a Cinnamon, de ahogy néztem ugye van sok másfajta is. Illetve a másik, hogy érdemes 64 bites rendszert telepítenem, vagy csak a bajom lesz belőle és maradjak csak a 32 bitnél? :) Köszönöm előre is a segítséget.

(#3110) Bohus válasza Babetta-X (#3109) üzenetére


Bohus
aktív tag

Bajod nem lesz a 64-bittől, bár 2GB memória mellett előnye sincs a 32-vel szemben. Fenyő kolléga már egy párszor kivesézte melyik felület mennyire terheli a procit illetve mekkora a memóriaigénye, visszaolvasva megtalálhatod a tanácsait.
Engem jelenleg senki nem tud eltántorítani a KDE mellől, egy notin CoreDuo proci és 2GB ram társaságában használom, jó és fürge rendszer.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#3111) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali!

Olyan problémám lenne hogy egyszerűen nincs net a laptopon amire mintet tettem :D
Szóval tegnap este feltettem, lefrissítettem, minden oké, /természetesen volt net kábellel és wifivel is/
Ma is volt net úgy 20 perccel ezelőttig, de egyszer csak eltűnt, tudok csatlakozni wifin ha bedugom a kábelt kiírja hogy csatlakozott wifin is tudok csatlakozni is, de nincs netem, pingelni próbálok de az írtja hogy unknown host és sehogy enm tudom életre kelteni, szóval van valami ötletetek? volt már resi, szoftveres kikapcs /wifi/ hardveres kikapcs szintén wifi de semmi nem jött be, mintem először van lehet elszúrok valami tök alap dolgot,
Szóval valakinek valami ötlet? :D

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3112) lev258 válasza beloadjoker (#3111) üzenetére


lev258
veterán

A routert nézted már? Indítsd újra.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3113) beloadjoker válasza lev258 (#3112) üzenetére


beloadjoker
őstag

Mással van netem, /két teló, egy másik laptop/ de oké akkor újraindítom hátha

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3114) beloadjoker


beloadjoker
őstag

*router és modem resin esett át, gép wifije nem rossz mert bebootoltam egy másik linuxal és úgy van netem..

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3115) lev258 válasza beloadjoker (#3114) üzenetére


lev258
veterán

Akkor most lássuk sorba a következőket.
lspci
rfkill list
ifconfig
iwconfig
Ha lehet, pastebin-re másold, ne ide.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3116) beloadjoker válasza lev258 (#3115) üzenetére


beloadjoker
őstag

Tessék, remélem átsiklottam valami felett mert én nem látok hibát..

[link]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3117) lev258 válasza beloadjoker (#3116) üzenetére


lev258
veterán

Az ethernettel biztosan valami, nincs IP cím. Megpróbálnád kihúzni a kábelt, várni, majd visszadugni? Aztán jöhet ismét ifconfig, illetve egy dmesg is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3118) beloadjoker válasza lev258 (#3117) üzenetére


beloadjoker
őstag

ja az most be sem volt dugva hupsz :DD sry mingy csinálom újra

/mrgszokás eddig csak wifin nyomtam azon a gépen/

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3119) beloadjoker


beloadjoker
őstag

[link]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3120) lev258 válasza beloadjoker (#3119) üzenetére


lev258
veterán

Ebben most IPv6 cím van, 4-es nincs, ami kicsit furcsa. Próbáld a Hálózati beállításoknál erőltetni a 4-est.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3121) beloadjoker válasza lev258 (#3120) üzenetére


beloadjoker
őstag

azon kívül semmi tipp? mert most láttam hogy ki volt nyomva az ethernet szoftveresen... visszanyomtam de így sincs net rajta

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3122) lev258 válasza beloadjoker (#3121) üzenetére


lev258
veterán

Valami gubanc biztos van, én egyelőre a gépen keresném, külön kezelve a vezetékest és a wifit. De meg kell említenem, volt már példa olyan routerre is, ami a Linuxot nem kedvelte valamiért.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3123) Tonyk válasza beloadjoker (#3121) üzenetére


Tonyk
veterán

/etc/network/interfaces -ből kommentelj ki mindent próbaképp és csak ez maradjon benne:

auto lo
iface lo inet loopback

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3124) beloadjoker válasza lev258 (#3122) üzenetére


beloadjoker
őstag

Hát eddig debian /kali/ volt rajta és semmi problémája nem volt, lehet hogy vissza is térek arra

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3125) beloadjoker válasza Tonyk (#3123) üzenetére


beloadjoker
őstag

köszi mingy megnézem

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3126) beloadjoker válasza Tonyk (#3123) üzenetére


beloadjoker
őstag

Más nincs is benne

ThinkPad-X200 ~ $ cat /etc/network/interfaces
# interfaces(5) file used by ifup(8) and ifdown(8)
auto lo
iface lo inet loopback

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3127) lev258 válasza beloadjoker (#3126) üzenetére


lev258
veterán

A kernel is lehet a ludas, de mindent alaposan végig kellene nézni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3128) beloadjoker válasza lev258 (#3127) üzenetére


beloadjoker
őstag

De akkor eddig hogyhogy jó volt?
M1 lehet akkor ennyi volt a mintes pályafutás

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3129) lev258 válasza beloadjoker (#3128) üzenetére


lev258
veterán

Az egyik frissítés hozhatott olyat magával, ami ezt okozta. Te is azt írtad, Live-ban jó (pontosabban másik rendszerrel).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3130) beloadjoker válasza lev258 (#3129) üzenetére


beloadjoker
őstag

Hát nemtudom mert tegnap este lefrissítettem az egészet azóta nem tettem fel semmit és nem is frissítettem, mégis volt net rajta egész délelőtt de m1 szerintem mégegyszer újrahúzom aztán ha ez megint előjön akkor megy fel más, köszi a helpet!

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3131) Bohus


Bohus
aktív tag

Én ma kihúztam noti tápcsatlakozóját, nem vettem észre, hogy közben az akksija az asztalon pihen. Nem baj, egy Linux ebbe nem hal bele, de újraindítás után nem volt net. Hmmm. Átváltottam Win-re, ott volt. Vissza linux: net nincs, bár a hálózat láthatólag rendben. Kicsit próbálkoztam még eredmény nélkül, aztán a következő újraindítás után lett internet...

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#3132) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Leszedtem a Mintet, már dvdrol telepitem, vagyis csak telepitenem, mert mindig azt irja, hogy no root file system is defined. Please correct this from the partitioning menu. No de hol? Három particiom van, ebből kettőt szeretnék megorizni és egy 30gbsre feltelepiteni a win7 helyére a mintet. Nem egyszerű, pedig azt hirtem ez nem lesz ördöngösség:)

(#3133) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Houston baj van.
Addig addig szórakoztam, míg bár tovább nem léptem, és formázni biztosan nem formáztam semmit, mégis most a winyóm elég furcsán néz ki, ijedtségembe átdugtam egy windowsos gépbe, és most egyetlen partíciónak jelöli az egészet, ráadásul az is üres és mindene Nulla bájt.
Tudom, az én hülyeségem volt, hogy nem mentettem le a kb 30GB-nyi másik két partíción lévő adataimat, de valahogy jó lenne visszanyerni. Ötletek? :)

(#3134) lev258 válasza Babetta-X (#3133) üzenetére


lev258
veterán

Live be, testdisk indít. Lehet a partíciós táblát törölted.
Infó: [link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3135) Babetta-X válasza lev258 (#3134) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Van rajta alapból ilyen program? Nem vagyok toppon linuxban, előre is bocsánat érte.

(#3136) lev258 válasza Babetta-X (#3135) üzenetére


lev258
veterán

Ha nincs, ezzel telepíted Terminálból: sudo apt-get install testdisk
Ezzel pedig indítod: sudo testdisk

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3137) Babetta-X válasza lev258 (#3136) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Testdiskre semmit nem csinál, tehát gondolom nincs rajta, ha le akarom szedni két hibát is kidob: Could not open lock file /var/lib stb.. (13:permission denied) illetve egy másik hibát, Enable to load the administration directory. Ilyenkor mi a teendő? :)Illetve ha kiderül, hogy a partíciós táblával van baj, menthető a dolog?

(#3138) Babetta-X válasza Babetta-X (#3137) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Visszatértem a windowshoz, feltelepítettem oda ezt a programot, ha jól látom átalakult az egész linuxos dologgá, ami elég furcsa számomra, mivel egy particiót akartam csak átalakítani azt se fogadtam még el, mindegy is, biztosan én nyomtam el valamit, de van valami esély, hogy viszontlássam az adataimat? (Tudom kürt kft :) )

(#3139) lev258 válasza Babetta-X (#3138) üzenetére


lev258
veterán

Live alól próbáltad, igaz? És volt előtte sudo? A testdisk pont arra való, hogy visszahozd. Nézd meg a használati segítséget is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3140) spammer válasza Babetta-X (#3138) üzenetére


spammer
veterán

Youtube-on találsz videókat a testdisk-ről. Ha menthető, akkor még vissza tudod állítani vele. Lehetőleg a HDD-re ne írj semmit, jobb lenne egy live linux alól read-only-ként mountolni és úgy ráereszteni a testdisket.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3141) Babetta-X válasza lev258 (#3139) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Live alól próbáltam, pontosan azt írtam be amit leírtál. Most a windows alól próbálkoztam, de visszatérek linuxra, csak mivel ez körülbelül a második linux életemben, így nem vagyok nagy spíler benne az a baj. Megnézek pár youtube videót, köszönöm a segítséget.

(#3142) lev258 válasza Babetta-X (#3141) üzenetére


lev258
veterán

Live alól tudunk kommunikálni, ha kérdés van, illetve tudod nézni a youtube-ot meg a többit.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3143) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Köszönöm szépen, próbálkozom.
Egyenlőre a testdiskkel nem boldogultam, vagy legalábbis a particiós részével nem, és úgy érzem a helyzeten leginkább csak tovább ronthatok, ezért nem nagyon mertem belenyúlni.
Feltettem egy számomra barátságosabb programot, a getbackdata-t NTFS verzióhoz. Ez végigfut, és az egyik partíciómat megtalálja, rajta is van az összes adat. Már csak a másik partíciót kéne megtalálnom és megmentenem, akkor teljes lenne a siker. Ő nem is lát mást (igaz gondolom csak ntfs-t olvas). Formázni biztos nem formázott semmit a telepítő, legrosszabb esetben átnevezte/átalakította, de még ideje sem volt formázni. Ezek után mit javasoltok a másik megmenteni kívánt partícióm visszanyeréséhez? :)
(Esetleg ha Budapest közelében van olyan aki most üti a kijelzőt mekkora marha vagyok és tudja, hogy a testdiskkel egy mozdulattal menthető lenne ha nem bénáznék annyit, akkor írjon privátban, hátha :)) )

[ Szerkesztve ]

(#3144) Babetta-X válasza Babetta-X (#3143) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Viszont, a testdiskkel annyira boldogultam, hogy analízist készítettem, csak ugye nem jövök rá, hogyan lenne tovább. Itt a kép róla:

[ Szerkesztve ]

(#3145) ETOM


ETOM
addikt

Ma felraktam a 17.2-s verziót egy elég régi gépre. Minden oké is kivéve a flash az minden böngészö alatt összeomlik egyből. pl. youtube-tol beépitett ff crashel. Ötlet?

Athlon XP 2GHz
ATI 9600 PRO
768MB RAM
40 GB HDD

[ Szerkesztve ]

(#3146) lev258 válasza Babetta-X (#3144) üzenetére


lev258
veterán

Csak azt tudom mondani, nézegesd a tutorial-okat. Nekem szerencsére még nem volt rá szükségem, de eddig mindenki eligazodott benne. Elég jó leírások vannak hozzá. A képed alapján, most egy Quick Search kellene.
ETOM: Melyik Mint? Memóriateszt volt?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#3147) tolvaj! válasza Babetta-X (#3144) üzenetére


tolvaj!
őstag

Szia!

Egyszer én is f@szra szaladtam egy linux telepítéssel.... csak nekem 2T adat bánta majdnem. Nem olvastam minden HSZ-ed végig, de nem RAW-nak látja minden a vinyódat? Ha igen, akkor meg lehet menteni Easeus-val. Ment privi.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#3148) ETOM válasza lev258 (#3146) üzenetére


ETOM
addikt

A 32 bites "MATE" verziót. Nem volt, de XP-t használom rajta fél éve néhány régebbi játékkal is játszottam sose fagyott ki semmi és a flash lejátszás is rendben van. (persze nem vaj sima, de megy)

firefoxot és operát probáltam

(#3149) Babetta-X válasza lev258 (#3146) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Végignyomtam a quick searchot, egy particiót lát és annyi, egy,két hibát kiír, de eddig is tudtam, hogy nem hibátlan a winchester, ettől függetlenül az eredeti problémámat sajnos nem oldotta meg.

(#3150) fradi81 válasza ETOM (#3145) üzenetére


fradi81
veterán

Lehet nem bírja a gép? cpu használat flash közben? Chrome böngészőben is?

moto g72, Ninebot d28e

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.