- GoodSpeed: Megint 3 hónap Disney+ akciósan :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sellerbuyer: Te tudod, mi mennyit fogyaszt az otthonodban?
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Barthezz2: Cím: Ismeretlen - Chapter 4
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- GoodSpeed: Samsung 980 PRO 1TB versus 990 PRO 2TB M.2 SSD
- sh4d0w: Tele a hócipőm
-
LOGOUT
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
urandom0
senior tag
válasz
5leteseN #94876 üzenetére
Először tényleg a BIOS-t nézd meg, mert ha ott minden jól van beállítva, akkor minden további nélkül fel kellene ébrednie az USB-s billentyűzetre is.
Én pont az ellenkezőjét állítottam be magamnak, mint te, hogy billentyűzetről és egérről ne ébredjen fel a gépem, csak a főkapcsoló gombra (ez egy asztali gép). Linuxban az udev nevű alrendszer felel a hardverek és a kernel közti üzenetcseréért, abban szokás az ilyesmit beállítani.
Ez úgy működik, hogy rootként készítettem egy fájlt az /etc/udev/rules.d mappában. Logitech vezetéknélküli billentyűzet+egér kombón van, ezért azt a nevet adtam a fájlnak, hogy 99-logitech.rules. A 99 azt jelenti, hogy ez fog végrehajtódni utoljára (ha lenne mondjuk egy 80-akarmi.rules fájlom, akkor az előbb végrehajtódna, mert kisebb a szám az elején).
Ebben a fájlban ennyi van:
ACTION=="add", SUBSYSTEM=="usb", DRIVERS=="usb", ATTRS{idVendor}=="046d", ATTRS{idProduct}=="c534", ATTR{power/wakeup}="disabled", ATTR{driver/2-1.2:1.1/power/wakeup}="disabled"
Ez azt jelenti, hogy hozzáadunk egy új udev szabályt, hogy a 046d:c534 azonosítójú eszköz a power/wakeup eseményre ne reagáljon, és külön beírtam a driver/2-1.2:1.1/power/wakeup elérési úttal is ugyanazt az eseményt, biztos, ami biztos.
Az idVendor-t és a idProduct-t azlsusb
parancstól lehet megtudni, nálam pl. így néz ki:Bus 002 Device 005: ID 046d:c534 Logitech, Inc. Unifying Receiver
Illetve ha kiadod az
udevadm monitor
parancsot, és közben kihúzod-bedugod a billentyűzetet, akkor is kiír egy halom infót róla.Nem mondom biztosan, hogy neked is ilyesmit kellene csinálnod, de lehet, hogy segítene.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Macbook Pro 2020 13" // M1 // Számla + Garancia //
- Samsung Galaxy Z Fold 6 Silver Shadow Hajlítható csúcstechnológia, AI extrákkal 2028. 01.24 Gari
- ÚJ Lenovo Yoga Slim 6 14IRH8 - 14" WUXGA OLED - i5-13500H - 16GB - 512GB - Win11 - 2+ év garancia
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Pro 16 2024 M4 Max 48GB 1TB SSD macbook garanciával hibátlan működéssel
- HIBÁTLAN iPhone 13 Mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3305
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest