Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) Rainf0r3st válasza gyuluskám (#3650) üzenetére


Rainf0r3st
csendes tag

Már korábban is említettem a problémám de semmi választ nem kaptam. Nagyon kéne egy kis segítség, hogy végre fullosan tudjam kihasználni a laptopot szóval kérem aki tudja mi lehet a baj válaszoljon!

Nem tudom eldönteni, hogy valami szoftver vagy hardver probléma van a gépemmel. Lehet, hogy a driverek meg a beállítások össze vannak már kavarodva mert próbáltam kb 10x clean instaltt meg mindent. A problémám az, hogy nem teljesen kiszámíthatatlan a vidkari, mindig van valami valami furcsa dolog vele.

1. A ventillátor sima Windows közben is néha bekapcsol és felgyorsul majd vissza,

2. Ha World of Warcraftozok DX11 alatt kapok "nvidia driver has stopped responding and successfully recovered" parákat. Gyakori h crashel a játék 5-15p után, a tárgyak átváltoznak feketévé, glitchek és "szakadások" jelennek meg a játékban. Ha dx9 alatt fut hasonlóak a problémák csak jóval stabilabb, kb csak 1-2 óránként crashel.

3. Portal 2 közben néha megfagy a játék. Ilyenkor ctrl+alt+del és task manager elindítása majd Portal 2 visszanagyobbítása újra megindítja a játékot, szal csak "ideiglenesen" fagy meg de ha nem nyitom meg a task managert akkor fagyva marad.

4. BF3 fut de ilyen 0,1mp ig itt ott glitchek és szakadások jelennek meg. Elég kicsi de láthatóak.

Nem tudom, hogy csak szerencsétlenül választottam játékokat, vagy pedig valami baj van. A hőmérséklet rendben van elvileg mivel idle/browsing közben 38-42 játék alatt meg olyan 60~. Viszont a GPU load gyakran felugrik 99%ra game alatt, ez normális? Ami furcsa h MSI afterburner alapján a crashek/fagyások akkor vannak (vagy csak a crash miatt) amikor az órajelek visszaugranak idle szintre majd újra load szintre. Olyan mintha az Nvidia Optimus rosszul kezelné a GPUkat és ida oda váltana.

De pl. amikor Dead Space 2vel játszottam minden rendben volt és semmi probléma. Igaz ez még azelőtt volt mielőtt Portal 2 vagy BF3 fent lett volna a gépen és hibákat kaptam volna.

Mivel tudnám tesztelni h hardware hiba van e illetve mit tudnék tenni az orvoslás ügyében? Melyik drivert rakjam fel? Most a 310.33 van rajta de pl az összes driver alatt bajok voltak a WoWal (de ahogy olvastam a hiba a wowban van. van olyan itt aki wowozik a gépen és minden fut rendesen vagy ugyanezek a hibák?)

Elnézést, hogy kicsit összevissza a post de elég nehéz az ilyen hibákat kategorizálni. Minden helpet örömmel fogadnék mert elegem van abból h 3 hónapja csak félig meddig tudom használni a laptopom. Ráadásul külföldön tartózkodom és csak karácsonytól leszek otthon kb 3 hétig szal lehet h azonnal küldenem kéne otthon gariba h mielőtt visszautazom megkapjam. Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3652) gyuluskám válasza Rainf0r3st (#3651) üzenetére


gyuluskám
tag

Üdv...

Az Optimus vezérlést ezzel a kis progival tudod nézni hogy működik-e!

Optimus Test

NvOptimusTestViewer64.exe

[ Szerkesztve ]

(#3653) nbware válasza Rainf0r3st (#3651) üzenetére


nbware
senior tag

Próbáltad már más driverrel, olyan, mintha túl lenne hajtva a vga, akkor csinál ilyet. Próbáld meg visszavenni az órajelét, hátha az segít

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3654) MaxxDamage válasza Rainf0r3st (#3651) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Érdekes amiket írtál, főleg a GPU 99c..... Nekem 24hr-be fut akkorsem megy még 80-ra se... (uj gamek erős terhelése alatt ultran fhd-ba) A world of warcraft pl. (jelzésedre válaszolva) Dx11 alatt FHD ULTRÁN 31fps-en fut fixen mindenhol...

A gépednek szerintem valami problémája lehet...

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3655) XenHai válasza MaxxDamage (#3654) üzenetére


XenHai
senior tag

Hűtőpad nélkül nekem a proci(i7) 71-en van ekkor a gpu 65 fele mozog..Mechwarrior online alatt.

(#3656) Dealer95 válasza MaxxDamage (#3654) üzenetére


Dealer95
őstag

Nem megy neki 99fok-ra, hanem 99% a GPU load.
Ami teljesen természetes.

Tessék figyelmesen elolvasni mit írt.

(#3657) Azaron válasza Rainf0r3st (#3651) üzenetére


Azaron
csendes tag

"Még mielőtt gariztatod azt érdemes megprobálni h gtx kari memoria sebességét 2500MHz-ről leveszed 2400MHz-re, nekem 2500on egy ici picit már villodzott a kép játék közben, kiderült ugyanis h 2000MHz a gyári nvidia szerint csak a lenovo túlhúzza :/..."
"Nvidia-nak van ilyen kiegészítő programja, aszem nvidia system tools, ez beépül a driver progiba s ott fogod tudni állitani a MHz-eket "

Mind a kettő idézet robin18-tól van. Érdemes megpróbálnod amit ő tanácsol és nyálazd át a forumot mert sok hasznos dolgot össze gyűjtöttek a lelkes lenovo tulajok.

Victoria Concordia Crescit

(#3658) #50994176 válasza Azaron (#3657) üzenetére


#50994176
törölt tag

Nem tudom mi lehet a probléma egyes alaplapoknál, mert nekem például gond nélkül megy a gtx vramja 2500MHz-en.

(#3659) Dealer95 válasza #50994176 (#3658) üzenetére


Dealer95
őstag

Nem az alaplapokkal van a gond, hanem a Vram gyárilag 2000Mhz-en menne, de túlhúzták, vagyis 2500Mhz-en kenyeg.
Gyárilag OC.
És nem mindegyik képes erre a +25%-os húzásra.

(#3660) Rainf0r3st válasza Dealer95 (#3659) üzenetére


Rainf0r3st
csendes tag

Először is nagyon köszönöm a válaszokat mert lehet így mégsem kell gariztatni a gépet. Azaron információja nagyon hasznosnak tűnik, MSI Afterburner progival visszavettem a memória órajelét 2400hz értékre és nem crasheltem a WoWban 2 óráig. BF3-at is teszteltem és eltűntek a vibrálások, sötét helyeken kicsit "szürkületes" a terep de ez lehet a játék része. Load alatt 65C körül volt a VGA ami szerintem teljesen rendben.

Amit viszont furcsálltam, az az, hogy WoWban voltak ilyen 0,1 seces beakadásaim. Amikor ezek történtek (vagy éppen fordítva, ezek miatt?) a core clock órajel 950hzról leesett 835hzre. Lehet a core clockot is vissza kéne vennem egy kevéssel? Most hirtelen nem vagyok benne biztos de mintha nem emlékeznék arra, hogy eddig 950en futott volna a core clock mert a gyári is 835hz. Ezt valaki meg tudná nézni, hogy neki game alatt mennyin fut a core clock?

Nem game alatt 35-40C a 660m és amikor nincs használva akkor az órajel visszamegy 405hzre a core clockon is meg a memórián is. Valaki meg tudja kérem nézni ezt is, hogy ezek normális adatok-e idle pozícióban?

Végül még annyit kérdeznék, hogy ez a -100hz mekkora esés teljesítmény szempontjából? Azért kérdezem mert ha elhanyagolható lehet érdemes 2350hzre visszavenni az órajelet, hogy tuti stabil legyen és ne legyen túlterhelés. Vagy ha ezzel stabil akkor felesleges? Ezzel remélem megoldódnak ezek a problémáim és tudom ajánlani a WoW fórumokon ezt a fixet a crashekre.

Szintén y580 kérdés. Alapból úgy vettem a gépet, hogy a billentyűzetvilágítás nekem nem működött. Minden más Function + <gomb> kombó megy rendesen. Azt javasolták nekem, hogy nézzem meg össze van a rendesen kötve a billnek a viláítás kábele. Ezt próbáltam is de nem tudom leszedni a billt. Van valakinek tapasztalata abban, hogy hogyan kell? Kicsavarozom lent a ként csavart és elvileg jobb felső sarokból kezdve azt a pöcköt kéne kiakasztani de nekem nem a bill jön hanem csak a billnek a kerete ami a gombokat választja el.

[ Szerkesztve ]

(#3661) Dealer95 válasza Rainf0r3st (#3660) üzenetére


Dealer95
őstag

A gyári az 835Mhz, tehát vedd vissza, azzal lesz a baj.

(#3662) Sickboy25 válasza Dealer95 (#3661) üzenetére


Sickboy25
addikt

Milyen progit használsz a CPU és GPU órajelének visszaállítására?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#3663) dewfah válasza dewfah (#3620) üzenetére


dewfah
tag

Sziasztok!

Megvan a vas, végül a HDD helyére ment egy 120G OCZ Agility 3-as. A HDD meg ment az icy box-al a DVD helyére.

A nagy kérdés: hogyan telepítsem át a rendszert az SSD-re? Használjam a one key recovery-t, vagy egy clean install az ssd-re?

Előre is köszi,
Gergő

(#3664) #50994176 válasza dewfah (#3663) üzenetére


#50994176
törölt tag

Ha jót akarsz akkor clean install, de nem recoveryvel hanem egy origi win7-el, persze elötte érdemes kiíratni a gyári recovery-t, ha ez megvan törölheted a recovery partíciót.

(#3665) dewfah válasza #50994176 (#3664) üzenetére


dewfah
tag

thx!

majd győzzem a gyári driver-eket levadászni! Vagy azok meglesznek a revovery partíción?

(#3666) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Nah megvolt a burnintest...

CPU: max 90 °C
GPU: max 59 °C majd teszt után alapjáraton 37°C

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#3667) #50994176 válasza dewfah (#3665) üzenetére


#50994176
törölt tag

Az nem a recovery partíción van hanem a D-n ha jól emlékszem, azt is lementheted ha nem akarod letölteni őket újra.

(#3668) dewfah válasza #50994176 (#3667) üzenetére


dewfah
tag

jogos, átmásoltam egy penddrive-ra! :) thx

(#3669) Azaron


Azaron
csendes tag

Lehet vissza kellene venned még 100mhz és 2300-on próbálnod. Az egyik tulajnok volt hasonló problémája, mint neked és ő vissza vette 2300-ra, utána tökéletesen működött. Lényegében mindegy mekkora visszaesés az a minusz 200mhz ha attól tökéletesen megy a gép. :)

Victoria Concordia Crescit

(#3670) Szaszabond válasza Rainf0r3st (#3651) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia én wowozok de nekem semmi baja a játéknak, szépen fut minden. 307.21 es driver. Igaz ami igaz amikor kijött a Pandaria akkoriban viszonylag gyakran crashelt a játék (5-10 percenként is akár), de mostanában semmi baja.(dx11 ultra)

(#3671) picur27


picur27
csendes tag

Sziasztok!
A lemezkezelőben, hogy tudom a C meghajtó méretét lecsökkenteni és a D-t megemelni.
Tudom írtátok, hogy tök egyszerű, de nekem mégsem megy.

Itt beállítom a méretet, hogy mennyivel zsugorítson( tudom hogy csak 400GB körülit tud max.)
Utána létrehoz egy nem lefoglalt részt és ha rámegyek, akkor itt mit kell csinálni vele, hogy a D-hez hozzá tudja adni.

Mert a D-nél nem engedi a kötet kiterjeszteni, csak zsugorítani.
Annyi még, hogy a C-re már telepítettem egy két programot, ezeket ugye nem bántja, ha átteszek a C-ről területet valahogy a D-re.?
Köszönöm szépen a segítséget.

(#3672) picur27


picur27
csendes tag

Ezt nem hiszem el!!!!
Újraindítottam telepítés miatt a gépet, és azt írja ki, hogy BOOT MGR is missing
Press CTRL+ALT+Delete to restart
és nem csinál semmit.
MiIt csináljak, hogy elinduljon ez a szutyok?

(#3673) nbware válasza picur27 (#3672) üzenetére


nbware
senior tag

úgy néz ki nem találja a rendszert, ahonnan be tudna bootolni. Próbáld meg újrahúzni a rendszert. Én tutira letörölnék minden partíciót, és feltennék egy tiszta windowst. Jobb és megbízhatóbb.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3674) picur27


picur27
csendes tag

és ha felteszek egy másik windows ehelyett, akkor a recovery diskből később visszatehetem a mostani windowst (értem ezalatt, hogy a recovery disk, úgy funkcionál, mint egy windows egyszerű windows lemez?
A recovery előtt ki tudom valamivel menteni az adatokat a gépről?

(#3675) b@zsi


b@zsi
csendes tag

Üdv!

Régóta szemezgetek ezzel a géppel, csak 1 rész , amiben nem tudom mi lenne a megfelelő:
a kinézett config az i7-es proci, 6-8 giga ram és gyári Win7,csakhogy amiket láttam ebben a felállásban az mind 1920x1080-as 15"-os kijelzővel szerelt. És el is érkeztünk a kérdéshez: nem túl sok a fullHD 15"on?
mert igazából nekem elég lenne 1366-os is , csak azokhoz nem adnak Windowst (legalábbis nem találtam olyan boltot).
Ti hogy vélekedtek, illetve akinek esetleg fullHD-s kijelzője van, neki mik a tapasztalatai?

(#3676) slayer93 válasza b@zsi (#3675) üzenetére


slayer93
tag

Szia.

Ez jó lenne neked és még tudsz külön w7et is venni hozzá a bolton kersztül. :D

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#3677) feketeibiza válasza b@zsi (#3675) üzenetére


feketeibiza
tag

Nekem volt FHD-s kijelzövel,megvannak az elönyei,de a hátrányai is! sztem 15.6 kijelzőhöz elég a HD! De a GTX660M nem csak HD-ra lett tervezve,kilehet belőle szép grafikát csalni FHD-ra.

Ha meg már egy ilyen kategóriás "játék" gépet vesz az ember akkor már FHD elég fontos tud lenni..

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#3678) Azaron válasza b@zsi (#3675) üzenetére


Azaron
csendes tag

Én személy szerint egy i7/FHD gondolkoztam, mert 20ezer forinttal drágább úgy, hogy windows is jár mellé... de utána olvastam ennek a vid karinak ami benne van és hát kitudja meddig fogja tartani a lépést a játékokkal. Ugye nem egy asztaliról beszélünk ahol lehet mindig valami jobbat venni. Szóval ha hosszú távra tervezel akkor szerintem HD elég, mert sokáig fogod tudni használni full grafon (FHD nem natív felbontásban torzít) és veszel bele egy SSD-t. Ez csak az én véleményem, biztos sokan gondolkoznak másképp erről.

Victoria Concordia Crescit

(#3679) feketeibiza válasza Azaron (#3678) üzenetére


feketeibiza
tag

Azért a GTX660M tartja még egy ideig a lépést..

Legalábbis közepes graffon FHD be mindennel elboldogul.

Amúgy igen ez a baj az FHD val hogy torzít visszavett felbontáson :(

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#3680) vagabor válasza feketeibiza (#3679) üzenetére


vagabor
aktív tag

Azért az függ attól hogy mennyire veszed vissza, ha a skálán csak egyet-kettőt, azt alig érezhetően vennéd csak észre, hozzá lehet szokni, viszont nyernél néhány fps-t. Én is fhd-t vettem de most már nem tenném, inkább hd, és esetleg egy külső fhd monitor. Nekem bf3 1680*1080 vagy valami ilyesmi, teljesen vállalható, bár ezt csak próbáltam, nem játszom mindig így. Szummázva, szerintem hd jobban megéri, ha csak játszol, fhd ha meló, vagy tanuláshoz kell.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#3681) feketeibiza válasza vagabor (#3680) üzenetére


feketeibiza
tag

Én is a HD-t preferálom ekkora kijelzőn!

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#3682) nbware válasza vagabor (#3680) üzenetére


nbware
senior tag

Sima HD elég, ha meg nagyon kell felbontás, külső monitor/tv FHDben, vagy nagyobban, ha tudja :D

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3683) picur27


picur27
csendes tag

Végül is megoldottam a próblémám.
Recovery diskes újrarakás lett belőle, de legalább műkszik újra.:)
Köszönöm az ötleteket! :)

(#3684) Rainf0r3st válasza b@zsi (#3675) üzenetére


Rainf0r3st
csendes tag

Nekem full HD van. Mindenképpen a full HDt ajánlom, gyönyörű képet ad és szerinem nem kicsik a dolgok. Ha nem fogsz sokat játszani akkor főleg, de még akkor is ha igen. Max majd vmikor visszaveszed a grafikát 1600x900ra. Ha nagyon hoszútávra tervezel lehet nem egy laptop a legjobb megoldás :).

(#3685) b@zsi


b@zsi
csendes tag

köszönöm a sok választ!
főleg 3D-s modellezésre és tervezésre kell a masina, nem a játék a fő szempont, de a VGA nem elhanyagolható tényező.
Hosszútávú terveim vannak vele;a jelenlegi Acer-em most 5 évesen kezdett el szenvedni , ezzel is legalább ennyit ki szeretnék húzni.
Mindenképpen SSD-t is vennék hozzá .

köszönöm még egyszer a válaszokat

(#3686) q2w3 válasza MaxxDamage (#3654) üzenetére


q2w3
senior tag

Melyik vga driver van fent? Nekem 1600x900ba high on is akad kicsit. Bár én 40 fps alatt képtelen vagyok elviselni lövöldözős játékot.

(#3687) q2w3


q2w3
senior tag

310.64 es beta drivert valaki próbálta?

[ Szerkesztve ]

(#3688) nbware válasza q2w3 (#3687) üzenetére


nbware
senior tag

Igen, nekem az van, megy minden szépen rajta.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3689) Bomc


Bomc
aktív tag

Akinek az i7-es FHD-s van, hogy van beállítva az energiaséma, Kiegyensúlyozott vagy Teljesítménycentrikus? Van egyáltalán valami különbség?

(#3690) #50994176 válasza Bomc (#3689) üzenetére


#50994176
törölt tag

Nekem mindíg lenovo dinamikus grafikán megy, bár akkuról nemsokat használom.

(#3691) Rainf0r3st válasza Bomc (#3689) üzenetére


Rainf0r3st
csendes tag

Amikor netezek, filmezek stb akkor Balanaced, ha ugyanaz de akkuról akkor általában Power Saver és ha gamelek akkor felrakom a Lenovo Dynmic Graphicsra.

(#3692) XenHai válasza Rainf0r3st (#3691) üzenetére


XenHai
senior tag

És mi a tényleges különbség a Teljesítmény centrikus és a Lenovo Dynmic Graphics között?

(#3693) Rainf0r3st válasza XenHai (#3692) üzenetére


Rainf0r3st
csendes tag

Pontosan nem tudom. Ha azt nézzük, hogy bicikli/autó/sportautó/rakéta a sorrend akkor gondolom a LDG hozza ki a legtöbbet a laptopból és a High Performance meg valamivel kevesebbet (bár szerintem ezt nem nagyon érzékeli az ember csak gamekben, editelésnél stb.) A Balanced mintha érzékelhetően gyorsabb lenne mint a Power Saver azért szoktam abban futattni a gépet általános felhasználásnál.

Ha valaki jobban tudja akkor javítson ki, ez csak a személyes tapasztalatom.

(#3694) Bomc válasza Rainf0r3st (#3691) üzenetére


Bomc
aktív tag

Én Windows energiasémára gondoltam :)

(#3695) slayer93 válasza XenHai (#3692) üzenetére


slayer93
tag

A lenovo dinamikusnál kapcsol be nálam csak a boost a karinál am "835". :D

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#3696) q2w3 válasza Bomc (#3694) üzenetére


q2w3
senior tag

A windows energia séma ugyan azokat kapcsolgatja, annyi a különbség hogy a lenovo energy managment-el gyorsabban lehet állítani. A beállításokat pedig mindenki a saját elgondolása szerint alakíthatja. Nálam energiatakarékoson pl minden le van véve, proci korlátozva , vga szigorúan integrált, képernyő gyorsabban kikapcsol stb. Dynamic graphics-on meg minden fullon, hűtés aktív, proci végig 100on pörög, energiagazdálkodási lehetőségek kilőve.

(#3697) vizirider


vizirider
tag

érdeklődnék olyanoktól,akik mértek hőmérsékletet már a gépükön.
szóval én 4 pet palack kupakot tettem a gép alá, hogy járjon a levegő alatta
és érezhetően hűvösebb lett a gépből kiáramló levegő. szóval ha valakinek már
vannak mért adatai, és van kedve, kiváncsi lennék ez a módszer mennyit hoz a konyhára.
(tudom hogy nem egy cooler, de itt nincs annyira meleg nyáron sem + ha
valóban kell, akkor majd veszek)

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#3698) donkisc válasza vizirider (#3697) üzenetére


donkisc
tag

HELLÓ mindenkinek vissza jött a laptop hűtő probléma utána kicserélték az egész hűtőrendszert azt mondtták am ténleg mert valamivel mássabb nem fujja anyira ki a levegőt mint az előző és vannak változások a régi hütővel a cpu max 86 C a gpu 90-95 C most meg ujj hűtővel meg megfordult
a cpu max 90 C a gpu max 72 C volt. Eddig FARCRY 3 fhd minden teljesen kivéve vagy 2 dolgot és kb 40 percig nyomtam a CPU 83C a GPU 72C volt szerintetek ?? mi a véleményetek ??? mert nekem régen a boltokba azt mondták hogy a GPU rol fel fog válni a forrasztás mert régen 95C volt és az már sok de most mivel csak 72 C így szerintem nem rossz a CPU meg nem hiszem hogy sok neki a 90 C mert 105C nél kapcsol kia a gép de egy hűtőt veszek alá valaki valamilyet tud ajánlani ??? köszönöm előre is :D

(#3699) nbware válasza donkisc (#3698) üzenetére


nbware
senior tag

én csak akkor teszek alá hűtőt, ha játszok vele, egyébként nem kell. Játéknál meg sokat számít, langyos levegőt fúj ki és nálam a proci nem megy 75-80 fölé 24 óra játék után sem. Arról nem is beszélve, ha elveszem a gépet, az asztal nem marad meleg alatta, hanem hűvös lesz.

Szerintem van a gépben védelem, hogy ha eléri azt a hőfokot, akkor először leveszi az órajelet, ha az sem segít, akkor ki fog kapcsolni. Durva lenne, ha elkezdene megolvadni bármi is!

Én már pl próbáltam egy normál pcn, igaz az csak i5ös volt, hogy levettem a hűtőt róla, hogy mit csinál játék közben. Először elkezdett szaggatni, majd kilépett a játékból, majd utána kikapcsolta a gépet (kb 10 perc után)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3700) vizirider


vizirider
tag

köszi srácok, de azt hiszem bénán tettem fel a kérdést. tehát nekem semmi gondom a hűtéssel
csak megnéztem a gépet, ami ugye alulról szívja be a levegőt. ha lerakom az asztalra, akkor alig van neki 2-3 mm hely, amin keresztül jut be a szívónyílásba a levegő, de ha megemelem a gépet, nem kell a ventinek erölködve
keresztülszívnia a levegőt a kis helyen, hanem simán beszív friss levegőt a megnövelt résen keresztül. (kb 1 cm plusszban a kupak) így logikusan megnő a hűtés hatásfoka. és arra lettem volna kiváncsi, hogy kb hány fokot segít ez a "paraszt" cooler, mert nem biztos, hogy akkora durranás egy coolerpad. konkrétan igaz hogy azzal 10 fok minusz érhető el, de simán el tudoim képzelni, hogy ez is segít 7 fokot. 3 fokért pedig.............. mert kézzel érzem ,hogy sokkal hűvösebb levegőt nyom, ha kupak is van alatta.
de mint említettem, itt nyáron is 26 fok van max de inkább 23, szóval inkább csak kiváncsi vagyok, semmi több :K

u.i. nyilván játékról beszélek, alapon ennek nem igazán van jelentősége

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.