Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) brumi1024 válasza picur27 (#3499) üzenetére


brumi1024
veterán

Többféleképp is lehet. Egyrészt leszedsz egy GPU-Z-t és megnézed mit ír ki a gpu használatra a dgpu esetén, de először pipáld be az nvidia driver Asztal menüje alatt lévő "GPU tevékenység ikonjának megjelenítése az értesítési területen", és ha fut vmi program ami használja a dgpu-t ez jelezni fogja a tálcán.

(#3502) picur27 válasza Watto1991 (#3500) üzenetére


picur27
csendes tag

Watto1991,brumi1024: köszi szépen a gyors választ.:)
A GPUz-t még nem telepítettem fel, de az asztali megoldást már megnéztem és valóban mutatja ,hogy épp használatban van. :)

(#3503) donkisc válasza masholnap (#3482) üzenetére


donkisc
tag

Köszi a választ . én remélem azért hogy sikerül kicseréltetni vagy megjavitani !!!! meg azt nem értem még hogy akartam egy ssd bele rakatni a hdd helyet egy 128gb vertex 4 és felismerte a gép de nem lehetet rá telepíteni windowst és a boltba ahol probáltuk azt mondták hogy a cipset buta hozzá és nem tudja kezelni de ez hülyeség szerintem mert utána hazajöttem nézelődtem a youtoube-n és találtam egy videót ahol az volt hogy 2db y580 egymáss melet és egyikba egy msata ssd a másikba meg egy sata ssd volt és pont a vertex 4 és még is ment tökéletesen http://www.youtube.com/watch?v=IwYVUMuAfOM itt a link
meg lenne még egy hülyeség amit a lenovo tett van ugyebár a hd-és a fhd és mind a 2 be más az alaplap mert
van a fhd be plusz még egy msata ssd lehet rakni így a fhdbe 2db msata ssd megy egyszere bele a wifi kártya mögé de nekem csak a helye van ott foglalat nincs sajnos :(

(#3504) vagabor válasza donkisc (#3503) üzenetére


vagabor
aktív tag

Az hogy nem ismeri fel tényleg hülyeség, mert nekem bios frissítés nélkül simán felismeri a 256os vertex4-et :)
Az újabb gépeknek ez már nem szabad hogy gond legyen..

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#3505) donkisc válasza vagabor (#3504) üzenetére


donkisc
tag

az a baj hogy nekem előtte frisiteték a biost és akkor sem volt jó nem értem lehet gyárihibásat fogtam ki mert a hőfok is A cpu nak 86 fokra ment fel a gpu meg 95
neked menyiia hőmérsékletük ?????

(#3506) vagabor válasza donkisc (#3505) üzenetére


vagabor
aktív tag

Terhelés és laptop hűtő nélkül cpu 50 fok körül, gpu 45. Terheléssel cpu 70-80, gpu szintén. Laptop hűtővel minusz 10 fok mindegyikből. SSd hőmérsékletét nem tudom mert nincs benne szenzor.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#3507) donkisc válasza vagabor (#3506) üzenetére


donkisc
tag

köszönöm az információt !!!! de nem értem van aki azt írtaí hogy 61 főlé sosem megy még játák közben sem van aki meg azt hogy 70 főlé nemmmegy neki te meg 70-80 hát nem értem mert nekem bent a dárcompba meg egy pár helyen vagyis vagy 10 helyen azt mondták hogy 70 főlé nem mehetne max az lenne az ideális hőmérséklet. én gondoltam arra hogy valami fordulat szagájzós progi amivel be lehetne állitani hogy 100% pörögjön a venti és akkor mikor játszanák akkor bekapcsolom 100 ra és legalább lehüti max félévente ventit kéne bennne cserélni nde akkor is megéri :D . ja meg nálam az volt a helyzet hogy ha nem raktam alá hütést akkor max 83 fokra ment fel de ha aláraktam egyet akkor ment feljebb fokonként 86 nál már kikapcsoltam a hütöt és kiléptem a progikbol nem tudom mit tegy valakinek valami ötlet ??????????????????????????

(#3508) nbware válasza donkisc (#3503) üzenetére


nbware
senior tag

Nekem is ssd van a laposban és nem volt semmilyen probléma. Mondjuk nálam a windows nem akart felmenni, de kiderült azért, mert nekem ilyen választós crackelős volt. Aztán felraktam egy eredeti windows 8at és azóta nincs semmi problémám. Mondjuk eleve érdekes volt, hogy nem 2 partíciót hozott létre a windows 8, mint amit windows 7 esetében szokott, hanem összesen 3at. Mert hogy az UEFI miatt kellett neki egy plusz :) Lehet nálad is csak ez a baj. Próbáld meg a windows 8al.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3509) nbware válasza donkisc (#3507) üzenetére


nbware
senior tag

Szerintem szedd szét és pasztázd be, valszeg nem kenték be rendesen és amiatt melegszik. Olvastam, hogy állítólag az nem jár garancia vesztéssel.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3510) donkisc válasza nbware (#3509) üzenetére


donkisc
tag

én viszont kérdeztem és sajnos az már garancia vesztéssel jármert nem csak a hátlapját kell levenni ahoz mert addig nem ugrik a garancia még csak azt szedted le holnap jönnek ki a szervííztől és elviszik hát majd kiderül mit hoz a jövö ..én is msatás ssd akarok bele venni 128gb osat és akkor nem kell a dvd írot bolygatni csak előtte a hőmérséklet problémát orvosoljuk :D köszönöm a válaszokat mindenkinek

(#3511) nbware válasza donkisc (#3510) üzenetére


nbware
senior tag

én pl a vinyó helyére raktam a sata3as ssdmet. A 1Tb hdd meg kiment külső usbre. Ha nagyon kell háttértár, ott van külsőleg. Eléggé visszafogja a rendszert, ha benne van a gépben a sima hdd. Nekem elég a 128Gb ssd rendszernek, játéknak. virtualizációnak meg ott a nagy vinyó :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3512) donkisc válasza nbware (#3511) üzenetére


donkisc
tag

tudna valaki ajánlani msata ssd 128gb osat melyik márkát válasszam melyik a gyorsabb ????? látam akinek 7.9 pontot kapot win7 élményyindexen

(#3513) nbware válasza donkisc (#3512) üzenetére


nbware
senior tag

Adata jó. Adata 128GB ASX300S3-128GM-C SSD meghajtó, itt pl meg is tudod venni: http://www.pcx.hu/termek/adata-128gb-asx300s3-128gm-c-ssd-meghajto-110316
30 963.- az ára

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3514) donkisc válasza nbware (#3513) üzenetére


donkisc
tag

köszi !! neked is ez van benne ??

(#3515) nbware válasza donkisc (#3514) üzenetére


nbware
senior tag

ez msata-s, nekem sima sata3as van benne a hdd helyén, de az is adata, ez van nekem: Adata 128GB ASP900S3-128GM-C SSD meghajtó.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3516) donkisc válasza nbware (#3515) üzenetére


donkisc
tag

értem . köszi a segítséget !!! am én ugy szeretném hogy a 750gb os hdd bene maradjon tárhelynek a ssd meg win+game :D

(#3517) nbware válasza donkisc (#3516) üzenetére


nbware
senior tag

úgyis jó, csak nekem hamarabb megvolt a ssd, mint a laptop és csak azért nem akartam még plusz msata-s ssd-t venni bele. Majd talán idővel lecserélem egy 256 gigásra és akkor majd visszarakom a 1 terrás vinyót is :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3518) donkisc válasza nbware (#3517) üzenetére


donkisc
tag

tudsz olyat is hogy 6500ft ért venni egy reket amibe bele tudod tenni és a dvd író helyére rakod az 1 tb ha meg kelll a dvd író akkor meg külsöset használj nekem van egy samsung külső író én gondolkoztam ezen is hogy kiveszem a dvd írót de inkább most ugy vagyok vele ha megcsinálják a hütést akkor veszek egy msatásat
és majd he később lemegy az ára akkor veszek egy 512gb ssd a hdd helyére és akkor a hd meg rekbe rakom addig nem amég elég ez a hely xd

(#3519) A megváltó


A megváltó
tag

Sziasztok!

le szeretném tiltani a touchpad-et ha usb egeret dugok rá,De nme jön össze synaptics -ban nincs ilyen lehetőség?,legalábbis én nem találtam.
Az fn+F6 meg rendszer újraindításnál újból le kell ez a baj vele:(

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#3520) vagabor válasza A megváltó (#3519) üzenetére


vagabor
aktív tag

Van egy registry buherálós, keress rá itt fórumon vagy gugliban, megcsináltam én is de nekem nem működik. Elvileg rak egy opciót a touchpad progijába, nekem sajna nem jelent meg :(

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#3521) vagabor válasza A megváltó (#3519) üzenetére


vagabor
aktív tag

Na csak még egyszer meg kellet próbálnom, így már szuperül mőködik. Bár kicsit módosítva az eredetin.
Na szóval futtatás/regedit/hkey_current_user/software/synaptics/SynTPEnh ezen belül hozz létre egy 32 bites duplaszót, add azt a nevet neki hogy DisableIntPDFeature, decimális 33 hexadecimális 51 értéket adj neki. Indíts újra, és akkor már ki kell írnia hogy letiltotta a touchpadot ha az usb egér be van dugva. Ha esetleg nem működik akkor csináld meg ugyanazeket a hkey_local_machine-on belül is. Nekem a useren belül működött.
Hooah :)

[Ilyet kell látnod ha jól csináltad]

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#3522) A megváltó válasza vagabor (#3521) üzenetére


A megváltó
tag

Köszönöm!

Amúgy hexában kell 33-at és az decben 51

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#3523) vagabor válasza A megváltó (#3522) üzenetére


vagabor
aktív tag

Így van, emlékezetből írtam :)

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#3524) nbware válasza A megváltó (#3519) üzenetére


nbware
senior tag

Nekem pl windows 8 alatt, még a synaptics sem megy fel :( De legalább tiltani tudom a fn+f6al :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3525) ravensky13 válasza Knife.McL (#3448) üzenetére


ravensky13
tag

Igen, 3 partíció helyén szerettem volna létrehozni kettőt más felosztásban, de 1részt: a win setup normális körülmények között ezt megoldja magától, 2: van 900GB(egybefüggő) unallocated space, azon létrehozok 100GB partíciót a winnek, rögtön kijelölöm h rakjad ráfele,(marad neki 800GB unallocated) és a rohadék nem akarta, DE:
Végülis sikerült megoldani a dolgot a következő képpen:
Figyelem, mindenkinek aki 32GB-os SSD-vel kapta a gépet ami CACHE-ként szolgál! Ha szeretnétek újrarakni a Win-t, nagyon figyeljetek oda a következő dologra mert én pl rengeteget szívtam vele! Mivel az SSD cacheként működik, ezért nem látható úgy mint külön meghajtó(ezt valaki kérdezte is hogy így van-e,a válasz IGEN) ami még ennél is furcsább, hogy nincs erre vonatkozó opció BIOS-ban a ki/be kapcsolásra vonatkozóan, mivel (ahogyan később rájötten) ez NEM A BIOS-ban történik! És itt jön a történetbe a csavar, ami nekem sem kristály tiszta teljesen. Szóval amikor feltették a gyárilag a win-t lenovóék, (feltételezem) külön 2db háttértárként látta minden a HDD-t és az SSD-t. Miután a Windows-t felpakolták az SSD-re, egy driver felinstallálásával (RapidDrive) kijelöltek egy darab unallocated space-t a HDD-ről ahova átpakolja magát a Win, és az SSD innen csak egy cache, tehát a leggyakrabban használt fileokat tárolja és nem használható saját célra! Az SSD csak ezt az egy partíciót cache-eli! Ez a művelet(RapidDrive install) után a Windows 7 setup nem látja az SSD-t (az XP látja,de agyf*szt kap), csak a HDD-t(ezt valaki elmesélhetné, ha birtokában van a tudás, hogy hogy is történik ez...).

Ez az a rész ahol elakadtam, ugyanis ha törölsz minden partíciót, a win 7 setup, akkor sem hajlandó neked megkreálni az ő saját extra 200MB-os partícióját, ami nélkül viszont a telepítést nem folytathatod! (Setup cannot create system partition....blah blah valami hasonló hibaüzenettel)

Tovább...A lenovo közzé tett egy hivatalos útmutatót , ami elmagyarázza szépen ezt a hybrid üzemmódot, valamit a Win újratelepítését lépésről lépésre! Itt hívnám fel a figyelmet arra, hogy a leírásban az szerepel, hogy reinstall előtt, le kell futtatni egy exe-t win alatt, ami le fogja amortizálni az op rendszert, szétválasztva ezzel a SSD-t és a HDD-t! Amennyiben úgy jártok mint én, hogy ezt nem teszitek meg és pl törlitek a Win-t akkor jön a gebasz!

Ilyenkor egy dolgot tehettek, beszereztek egy Windows PE CD/DVDt vagy USB-t amiről bootolva lefuttatjátok a progit szétválasztva így a két meghajtót! De itt jön a másik csavar, mivel 6óra szívás után megcsináltam a Windows PE-usb-t hogy végre előre tudjak lépni, le is futtattam a progit, de sajnos az nem segített rajta, a win7 setup ugyanúgy egy meghajtót látott... Ezek után mivel már nagyon ideges voltam és szakadt minden húr, előszedtem a diskpart-ot ami látta a két meghajtót külön, külön, adtam mindegyiknek egy CLEAN-t (TEHÁT CLEAN parancs = megváltó), ezek után PE-ből újraindítottam a gépet, és a Windows setup hajnali negyed 3-kor megadtam magát és látta az SSD-t és a HDD-t külön...Lehet, hogy ezzel kellett volna kezdenem! :D :R (ja és semmi Windows PE USB, hanem setupból Shift+F10)

Itt szeretnék feltenni egy kérdést, hogy ez most hogy van megoldva, hogy felpakolok 1 drivert Windows alatt, és onnan a setup nem látja az SSD-t? Valamit beír a MBR-re? és Clean-el a MBR törlődik,nullázódik? Vagy mi a túró?amúgy XP-t a szenvedésem közben sikerült felpakolni, abban bíztam hogy ott is lefut a szétválasztó progi, iszonyat lassú volt, nem tudom ment ott végbe, és nem is segített...
Végülis miután CLEAN-eltem, sikerült, ezek után gond nélkül felment a win7, csak az SSD-n van, nem is fogom felpakolni ezt a hybrid majomságot, így egy fokkal gyorsabb is a cucc :)

Bocs a hosszú HSZ-ért, remélem segítettem ezzel valakinek, hogy ne kelljen végig szívnia egy win reinstall miatt ilyen kálváriát, ha pedig valaki pontosan le tudná írni, hogy mi is történik a rapid drive installálásakor/szétválasztásakor, azt megköszönném, és akkor talán és is át tudnám látni a dolgokat :)
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#3526) MaxxDamage válasza ravensky13 (#3525) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Érdekes dolog, de nem akarok "hülyeséget" mondani... nekem úgy rémlik (nem most volt :) ), hogy megvettem a gépet (FreeDos verzió) HDD volt benne (1TB) SSD nem , de a HDD-n lévő "particiót" töröltem (mindet ami kivolt osztva és amit engedett a system) , de a lényeg és azért vettem FreeDos verziót, mert rendelkeztem megfelelő Original Win 7 systemmel. és simán felment rá . Aztán vettem egy mSata SSD -t (64GB a systemnek elegendőt) beraktam , letöröltem HDD-n lévő particiót ismét (mindent amit látott / engedett a system) és mSata SSD -re volt a Win 7 setup, és gond nélkül pár perc alatt (5-6 perc) fel is települt ! A véleményem a 32GB -os Y580 verzióról az, hogy kb. pénzkidobás az egész, mert nem látom sok értelmét (csak a cache...) :K

Update: Kedden jelenik meg a cikkem (kis bemutató / test / picture (Aida64,SSDLiFe, stb..) majd belinkelem Ide ! :R

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3527) nbware válasza MaxxDamage (#3526) üzenetére


nbware
senior tag

várom nagyon a cikket, kíváncsi leszek

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3528) MaxxDamage válasza nbware (#3527) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sok "szöveg" nincs benne, inkább képes bemutató :K
(főleg azoknak hasznos akik venni szeretnének és így átláthatóbbá "tettem" kicsit)
Hardverek / driverek / aksi / hőmérséklet, sebességek, stb..)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3529) Bomc


Bomc
aktív tag

Úgy néz ki csak januárba tudom megvenni a gépet :O Pedig annyira kéne már, hogy kezdek megőrülni :O

(#3530) ravensky13 válasza MaxxDamage (#3526) üzenetére


ravensky13
tag

Értem én hogy pénzkidobás, csak amúgy az van, hogy ehhez a verzióhoz is alig tudtam hozzájutni, i5-öt meg 4GB ramot nem akartam venni, ez a config amit szerettem volna (i7,8GB DDR3 1600, FHD) pedig csak 32gigás SSD-vel volt, ami gyárilag cache-ként volt installálva. Gondolom érthető, hogy könnyebb SSD-t cserélni a notiban mint procit vagy monitort, ezért is vettem ezt configot! A 32GB-os SSD-re meg így is úgy is vár a csere, mivel mSata3-as dukál az ilyen config mellé, amit meg ugye NEM lehet gyárilag rendelni...
FreeDos-os verziónál alapból nem lehet ilyen probléma, mivel gyárilag instalált win kell + a driver, hogy megcsinálja ezt a kalamajkát. Amikor már látta az SSD-t meg a HDD-t külön külön, utána nekem is 5perc alatt feltelepült. :)

[ Szerkesztve ]

(#3531) ravensky13


ravensky13
tag

Amúgy látom a készülő cikked, a teljesítmény index-el kapcs, csak annyi, hogy ezzel a gyári 32GB-os SSD-vel is 7.9-et kapok....

(#3532) nbware válasza ravensky13 (#3531) üzenetére


nbware
senior tag

Nekem pl csak 7,8 és nem tudom miért :) pedig sata3as adata ssd, win 7 alatt 7,9, de win8 alatt, 7,8. Na de hogy miért? Na nem tudom.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3533) Classius válasza MaxxDamage (#3526) üzenetére


Classius
aktív tag

Fú nagyon jó lenne ez a cikk. Most fogok karácosonyra venni egy ilyen gépet, és ugyanúgy akarom megoldani, ahogy Te is ( dos verzsön, ssd-t rakni bele a win7-nek, a hdd pedig maradjon szabadon a játékoknak, programoknak, stb...). Várom már nagyon :) :)

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#3534) Ferike001


Ferike001
csendes tag

Sziasztok!
Játékra megéri megvenni az i7-es változatot v bőven elég az i5 is? Pl.: BF3, skyrim

(#3535) Watto1991 válasza Ferike001 (#3534) üzenetére


Watto1991
senior tag

i5 mellett voksolok. Amint jönnek az újabbnál-újabb játékok, a videokártya hamarabb válik szűkössé. (Pl. ahogy néztem a Hitman Absolution-nál MINDENT maxra állítva nem túl játszható már a játék, és ez nem a CPU miatt van.)
Viszont ha később el akarod adni, akkor i7-tel jobban fog menni. Ha nagyon kicsi az árkülönbség akkor vedd meg i7-tel, de játékbeli előnyöd nem túl sok lesz.

(#3536) Ferike001


Ferike001
csendes tag

ÉS gondolom az i5 kevésbé is melegszik mint az i7

(#3537) nbware válasza Ferike001 (#3536) üzenetére


nbware
senior tag

Kb ugyanannyira, nekem i7em van és 70 fok főlé még nem ment a cpu hőmérséklete. Játéknál is jobb az i7, a mostaniaknál is számít pár fps-t.
i5el pl nem úgy futottak a játékok, mint most i7el, pedig ott még erősebb is volt a vga a mostaninál.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3538) Ferike001 válasza nbware (#3537) üzenetére


Ferike001
csendes tag

Rendben, köszönöm a válaszokat, még átgondolom. Habár a melegedésről elég sok panaszt olvastam itt

(#3539) gulb válasza Ferike001 (#3538) üzenetére


gulb
senior tag

Melegedes... nekem pl SC2 full graf 2 ora jatek utan is kb 4perc es 32fokra hul vissza a CPU csak az SSD vinyom ami tartosan 50fok felett marad.
Teljesen rendben van a hutes a gepbe... ha nincs halozatra kotve annyira minimalisan erolteti a procit hogy meg be se kapcsolja a hutest.. semmi hang semmi erolkodes.. csak is I7et vennek.

(#3540) Tenken válasza Ferike001 (#3538) üzenetére


Tenken
őstag

Melegedést legtöbbször egy újra pasztázás megold.

i7-ről meg annyit, hogy azon kívül, hogy "ő nem venne mást" komoly érvet nem hallottam azoktól akiknek az van...

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#3541) Dealer95 válasza Ferike001 (#3538) üzenetére


Dealer95
őstag

Nekem i5-ös van, nincs vele gond.
Játékok alatt nem melegszik úgy, mint a régi i7-es Dell gépem.
Kb. 70fok a max amit a CPU eddig elért.

U.i.: Direkt nem i7-est vettem. Ha teljesen le van terhelve mind a 4 mag, akkor kb. 80-85fokig felkúszik. Prime95 teszt alatt meg már throttlingol is.

#3540 Tenken: Az a baj, hogy az újrapasztázás garivesztéssel jár.
A szervizbe meg nem hiszem, hogy szívesen elküldené bárki is.

[ Szerkesztve ]

(#3542) nbware válasza Dealer95 (#3541) üzenetére


nbware
senior tag

Én még nem tudtam semmivel sem az i7emet 70 fok fölé vinni :)
Igaz nekem van alatta egy laptophűtő is.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3543) Dealer95 válasza nbware (#3542) üzenetére


Dealer95
őstag

Próbáld ki laptophűtő nélkül ;)
Prime95 vagy valami hasonló stabilitásteszttel.

(#3544) Tenken válasza Dealer95 (#3541) üzenetére


Tenken
őstag

Y570 tulajok megkapták az engedélyt, ha rákérdeztek azzal a feltétellel, hogy ne törjenek szét semmit.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#3545) Dealer95 válasza Tenken (#3544) üzenetére


Dealer95
őstag

De Y580-nál garivesztéssel jár.

(#3546) nbware válasza Dealer95 (#3543) üzenetére


nbware
senior tag

Kipróbáltam és 79 fok volt a max, de inkább 74-78 között volt hűtő nélkül az ölemben. :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3547) Tenken válasza Dealer95 (#3545) üzenetére


Tenken
őstag

Utána jártál?

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#3548) nbware válasza Dealer95 (#3545) üzenetére


nbware
senior tag

Na de honnan fogják megtudni, hogy szétszedtem a gépet? Nincs ott semmilyen matrica, vagy ilyesmi!

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3549) Tenken válasza nbware (#3548) üzenetére


Tenken
őstag

:)
Ez a lényeg.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#3550) nbware válasza Tenken (#3549) üzenetére


nbware
senior tag

Szerintem meg nem tudják, ha szétszedem, mivel nem jelzi nekik semmi sem. Bios meg nem jelzi, hogy hello felnyitották azt, amit nem szabadna. :)
Én láttam már olyan laptopot, ahol tilos volt szétszedni, mert garancia vesztéssel járt és azt papírral védték le, ha elszakadt a papír, tuti hozzá nyúltál. :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.