Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) Sickboy25 válasza masholnap (#3099) üzenetére


Sickboy25
addikt

vitesd vissza a szervizbe, ha visszajött a szervizből... :DDD

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#3102) Bomc


Bomc
aktív tag

Sajnos csak kb 1,5 hónap múlva fogom tudni megvenni ez a gépet, remélem akkor még kapható lesz...

(#3103) masholnap válasza Sickboy25 (#3101) üzenetére


masholnap
senior tag

ezt is hozzáadtam a javítandó dolgokhoz, de ha úgy csinálják meg, ahogy szokták, akkor kb. 120 fok lesz a CPU és tükörtojássütőnek fogják hívni :D jaéspersza a venti adja majd hozzá a traktorhangot

iszonyat sokat túrtam a netet, hogy legalább egyetlenegy megerősítésem legyen, hogy nem gáz, ha 100 fok, de sajnos az, mint ahogy az is gáz, hogy képtelen egyenletesen jó teljesítménnyel működni, ha terhelve van. nem azért vettem i7-es gépet, hogy a procim terhelés alatt csak vánszorogjon. 2300 és 3100 MHz között igen nagy a különbség, egy tömörítésnél/kódolásnál ez súlyos időveszteség.

(#3104) RobinHD válasza Zsa_Ti2 (#3097) üzenetére


RobinHD
tag

hát gondoltam h vmi tétélenségre utaló folyamat lehet, hisz a tényleges CPU használat seholse volt 99%, csak azt nem értem h miért nem bírta ki a 2 órás filmet, máskor ugyan így 2 órányi filmezés közben az akku 100%ról csak 40-45% merült, most meg ki se bírta :O
pedig más nem is futott 1-2 progit leszámítva de azok nem voltak aktívak :S szal ezért nem értem h mi van ilyenkor

Privátra illik válaszolni! :)

(#3105) masholnap válasza RobinHD (#3104) üzenetére


masholnap
senior tag

nézd meg AIDA-ban energiagazdálkodásnál, hogy az aksi tervezett kapacitása e körül van-e: 7236 mWh, vagy van-e elhasználódása

(#3106) RobinHD válasza masholnap (#3105) üzenetére


RobinHD
tag

kérlek szépen: kapacitás teljesen feltöltve: 7571 mWh ezt írja
gyorsan ezt is megnéztem: merülés értéke: 1760mW ezt filmezés alatt mérte, vagyis elinditottam a tegnapi filmet amit nem bírt ki az akku, szal nem vágom mi a gond :S

[ Szerkesztve ]

Privátra illik válaszolni! :)

(#3107) masholnap válasza RobinHD (#3106) üzenetére


masholnap
senior tag

akkor nem igazán indokolt, hogy olyan hamar lezsibbadjon :/ kivéve, ha beindul valami a háttérben filmezés közben

[ Szerkesztve ]

(#3108) gulb válasza masholnap (#3103) üzenetére


gulb
senior tag

Javasolnam neked,hogy keresd fel a ceget ahol vetted es kerd a teljes gep cserejet.. ha nem megy akkor fogyved es ugyved. Semmi ertelme egy lathatoan gyari hibas szarral probalkoznod mert a budos eletbe nem lesz jo benne minden....
Aznap a gyarba tuti isten hogy a trogerek dolgoztak es te ezt kifogtad...

(#3109) masholnap válasza gulb (#3108) üzenetére


masholnap
senior tag

hát szerintem a gyárban csak annyit csinálnak, hogy az igény szerint kiadott cseréket végrehajtják a polcról levett következő alkatrészekkel, és már küldik is vissza. úgy sejtem, éjjel-nappal dolgoznak és hétvégén is. nem túl ideális.

kíváncsi vagyok, most hogyan érkezik vissza. ha továbbra is selejtem van, akkor bemegyek a lapiszalonba és max együtt felhívjuk a szervizt, ha nem érzik a felelősségüket. (papíron tulképpen nincs felelősségük)

viszont ha a szervizben van némi jóérzése annak, aki elolvassa, amit mellékeltem a géphez, akkor lehet, hogy cseregépet küldenek. eléggé kíváncsi vagyok.

(#3110) vagabor válasza MaxxDamage (#3094) üzenetére


vagabor
aktív tag

Köszi!
Gondoltam hogy lehet használni, csak nem tudtam hogy milyen körülmények között! Nálam a kiírás nem játszik a méret miatt, benne van egy pár játék is. :R

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#3111) A megváltó válasza Zsa_Ti2 (#3097) üzenetére


A megváltó
tag

Szia!

Az üresjárati folyamat fordítottan arányos a használattal, jól mondom?

Jól mondod:)

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#3112) MaxxDamage válasza vagabor (#3110) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jaa akkor igen , úgy már szép "méretű" :D
Nekem csak az OP-System és a driverek / progik vannak a 64GB -os mSata SSD -n (elsődleges meghajtó)
így 4 DvD -re ráfért a System...., de ha mondjuk ilyen 200+GB -os SSD vagy HDD lenne a First Disk Drive akkor jóval több a Recovery mérete (mint eseted is igazolja) :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3113) MaxxDamage válasza masholnap (#3109) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem akarlak elkeseríteni, de a "service"-be nem nézik, ha mondjuk valami dokumentumot "mellékelsz" a javításra váró termék mellé (tapasztalat beszél belőlem) ....sajnos senki nem foglalkozik vele hiába mellékeltél egy dokumentumot , de egy próbát megér...hátha (minden ember / rendszer más... kitudja) ez olyan mint mikor hozzánk servicebe kibontottam a service-be küldött nyomtatót, hogy bediagnosztizáljam és megállapítsam a híbát.. televolt mindenféle papírokkal / testekkel.. és a francot se érdekelte dobtam is ki a kukába :DDD , ez kb. ilyen....

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3114) masholnap válasza pityu1993 (#3081) üzenetére


masholnap
senior tag

ha minden igaz, a GPU-nak is 105 fok a maximuma, szóval a 80 fok még egész elfogadható értéknek tűnik.

(#3115) Tenken


Tenken
őstag

Srácok!

FHD-s i5-el szerelt gépet tud valaki jó áron mutatni?

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#3116) masholnap válasza MaxxDamage (#3113) üzenetére


masholnap
senior tag

:D hát kiderül :) meg az is, hogy a supportos normálisan felvitte-e e problémámat.

a tapasztalatom alapján kb olyan az ügymenet, hogy a supportos felírja, mivel van gond, a szerviz meg minden ehhez kapcsolódó eszközt kicserél. és persze minőségellenőrzés sincs, mert ha lenne, a cserélt billentyűzetnek még véletlenül sem szabadott volna átcsúsznia. azonnal láttam, mikor bekapcsoltam a gépet, hogy nem stimmel a háttérvilágítás

(#3117) RobinHD válasza masholnap (#3107) üzenetére


RobinHD
tag

lehetséges h vmi elindult, pl origint már vettem észre h egyszer beragad vagy nem tom, és 20-30% eszik, és tegnap ment az origin, csak amikor elkezdtem filmezni, akk tuti nem volt beragadva, szal nem tom, ma egy másik filmnél újra letesztelem, meddig bírja :D

Privátra illik válaszolni! :)

(#3118) Mottie válasza masholnap (#3116) üzenetére


Mottie
őstag

Más nem cserélnek? tehát ha én decemberben beküldöm a gépemet a bill. hátérvilágítással (és csak azzal) hozzányúlnak a HDD-mhez? (SSD-t, plusz memóriát nyilván kiveszem előtte :D)

Be Victorious!

(#3119) masholnap válasza Mottie (#3118) üzenetére


masholnap
senior tag

ha minden jól megy, akkor nem :D max a burkolatot cserélik még le, mivel úgy tűnik, nem túl kompatibilis a burkolat a billentyűzettel, és össze kell pároztatni (na de ez is milyen már).
mindenesetre mentsd le az adataidat, összesen 2x megy repülővel, és 2x furgonnal mire odaér, szóval szumma 4 repülőút, és 4 furgonozás

(#3120) Jackal2 válasza masholnap (#3100) üzenetére


Jackal2
senior tag

105 fok körül van a TDP értéke ezeknek a processzoroknak. ÉN 80 fölé egyáltalán nem tudtam hergelni, videokari még ennyi sem. Nem az a baj ha 100 fok, az a baj ha nem tudja elvezetni a hőt (pl. forró a billentyűzet vagy a keret). Ha 100 fokos de maga az eszköz nem forró az nem különösebben kirívó. Pedig a forró laptopról a Pavilion tulajdok tudnának mesélni.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3121) masholnap válasza Jackal2 (#3120) üzenetére


masholnap
senior tag

több gond is van azzal, hogy elértem a 100 fokot:
1. az y580-t fél-egy óráig fingató tesztekkel is "csak" 91 fokot értek el mások, én bekapcsolással együtt pár perc alatt tudom a 99-100-at produkálni
2. a 100 fokot egy viszonylag hűvös szobában értem el, mivel már ősz van. 10 fokkal nagyobb külső hőmérséklet mellet már kétlem, hogy megállna itt, de ha mégis, az annak köszönhető, hogy
3. 88 fok fölött ez a proci igyekszik visszavenni a sebességéből, ezzel is csökkentve a hőmérsékletet, de ezzel együtt a teljesítményt is nyilván

egyszerűen meg lehet ezt fogalmazni, vagy a hűtőventi gyenge, vagy a pasztázás/összerakás, vagy mindkettő

a HDD meg egy víruskereséstől felment 58 fokig nyáron, és ha nem állítom le a folymatot rajta, 60 fölé is simán bekukkantott volna. na ez sem túl szimpatikus az 55 fokos max üzemi hőmérséklet mellett

(#3122) brumi1024 válasza masholnap (#3121) üzenetére


brumi1024
veterán

A cpu hőmérsékletnél valószínűleg a pasztázással, esetleg a hűtéssel lehet gond, nekem ezt az y570-nél cserélték kérésre. És igazad van hogy aggódsz, 100 fok semmiféleképp nem normális, ráadásul azt nem veszik sokan figyelembe, hogy ok hogy 105 fok a Tjunction ((#3120) Jackal2: a TDP(thermal design power tök más, annak W a mértékegysége nem hőmérséklet, te a Tjunctionra gondolsz), de a proci kb 85 foktól visszavesz alap órajelre és 95 körül már throttlingol(asszem 1,2ghz) az alap biosbeállítások szerint. 102-3 foknál pedig kikapcsol. A HDD melegsége pedig simán a sz*r tervezés hibája, a hűtő rézcső a hdd mellett van közvetlenül vezetve.
A 80fok körüli procihőmérsékletek a jó hőmérsékletek nem a 90-100 köztiek. Kérdés a 80 fok milyen órajelen van.

[ Szerkesztve ]

(#3123) Jackal2 válasza brumi1024 (#3122) üzenetére


Jackal2
senior tag

Jogos, tényleg a Tjunction értékre gondoltam. Nem biztos hogy kikapcsol, az én Pavilionom 105 fokon is működött (igaz közben eldeformálódott az alja).

Itt a terheléses teszt, hűtővel:

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3124) brumi1024 válasza Jackal2 (#3123) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha nem lett átállítva a biosban akkor ki kell kapcsolnia. Jók az eredmények, hűtő nélkül milyenek?

(#3125) q2w3


q2w3
senior tag

Szerintetek hol lehet venni gyári akksit a laptophoz? Most néztem meg és Aida64 szerint 14% az elhasználódás mértéke, gondolom azért mert egyetemre járok, és minden nap feltöltöm és lemerítem egyszer.
Így most 7235 mWh helyet csak 6181mWh a maximális kapacitás.

(#3126) masholnap válasza q2w3 (#3125) üzenetére


masholnap
senior tag

beruházás előtt próbálj meg egy háromszoros teljesen lemerítés (kb 5%-ig, ahogy az az energiamenedzsmentben be van állítva)-töltés ciklust. mikor vetted a gépet?
tulajdonképpen eleve az lenne az ideális, ha minden esetben teljesen merítenél és teljesen töltenél, de nyilván ez nem mindig jön össze.

(#3127) q2w3


q2w3
senior tag

Nagyjából mindig lemerítettem addig. Amikor hazaérek még netezek töltés nélkül amíg nem kér áramot, mondjuk az nálam 7% asszem.
Amúgy megjelenéskor vettem, júni elején.

[ Szerkesztve ]

(#3128) masholnap válasza q2w3 (#3127) üzenetére


masholnap
senior tag

hát mondjuk ha azóta ennyire intenzíven tolod, akkor végül is jogos valamennyire az elhasználódás, bár 300 ciklust illene jó kondiban végigélnie, annyit meg még csak nem használtad. ha 1 éven belül szétgyűröd az aksit, kérj újat a lenovótól. ez az én befektetési tanácsom :)

(#3129) Sickboy25 válasza masholnap (#3128) üzenetére


Sickboy25
addikt

jogos... :K

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#3130) Jackal2


Jackal2
senior tag

Valaki kérdezte mennyi a hőmérséklet pad nélkül, töredelmesen bevallom, nem tudom, azért vettem a padot, hogy ne is kelljen:D de az előző tesztek alapján olyan 5-10 fokot húz le a hőmérsékletből. Persze ez kiépítés függő erőteljesen és nem csak a ventilátor levegőszállítása számít, hanem az is, hogy milyen sokat emel az alján (néha az az érzésem, inkább ez) :D

Teljesen nem idevágó téma: hardveres tűzfal topicot keresek, de egyet sem találok (és itt nem a hogyan állítsam be a 3000 forintos routeremen a szabályokat szintre gondolok és nem is az a kérdésem hogy a szoftveres vagy a hardveres a jobb-e... Tud ebben nekem valaki segíteni?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3131) gulb válasza Jackal2 (#3130) üzenetére


gulb
senior tag

Mikrotik 750GL egy nagyon jo kis router es igen franko firewall opcio van benne.. nekem is ez van es olyan helyen is hasznaljak ahol azert fontos a biztonsag..

(#3132) Jackal2 válasza gulb (#3131) üzenetére


Jackal2
senior tag

Köszi de én konkrétan hardveres tűzfalat keresek, nem pedig a router ezen részét, illetve a SOHO helyett inkább SMB méretűt (de persze a méretezéssel is van gondom szóval...)

Az is jó ha átirányítotok egy ilyen topicba, megköszönöm:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3133) gulb válasza Jackal2 (#3132) üzenetére


gulb
senior tag

Hw es tuzfal? mit szeretnel ciscot otthonra? mi az hogy Hwes?:) mindegyiken szoftver fut csak az nem mind1 milyen... de ha nem nem.. nem eroszak de azert picit olvass utanna mert ezzel nagyon jol meg lehet oldani a dolgokat.

(#3134) Jackal2 válasza gulb (#3133) üzenetére


Jackal2
senior tag

Gulb: már utána olvastam, és nem oldotta meg:D De akkor leírom ide mi a konkrét probléma. Hardveres tűzfal alatt azt értem, hogy a szoftver egy célhardveren fut, nem pedig a helyi pc-den.

A munkahelyemen le kellene választani egy kb. 30-40 fős szekciót a hálózatról, de bizonyos szervezet váltási okok miatt egyelőre nem lehet ezt fizikailag megtenni, ezért pár hónapig közös lenne a hálózatunk. Kellene a LAN-on belülre egy kapuőr tűzfal, amelyen lehet szűrni a forgalmat, de bizonyos forgalomnak ténylegesen be kell jönnie, mert a vonal végén vannak a kiszolgáló szerverek, nekik nincs szervertermük. SMTP, DNS, DHCP, HTTP tőlünk jön, illetve bizonyos alkalmazások egyéb portokkal.

A hálózat azon része egy IP tartományban van a miénkkel, de a két épület között optika viszi át a csomagokat,de helyben 100megas/gigas UTP van, és nálunk a rack szekrénybe egy media converter alakítja át a hálózatot UTP-re, ide kéne tenni valahova a tűzfalat. A rack szekrényben van még 4 db másik switch is, ami már a hálózat innenső oldala, lehet hogy ezeknek a forgalomszűrésére is szükség lehet a közeljövőben (ez a tűzfal portszáma, illetve típusa miatt lehet érdekes).
Ami fontos szempont, hogy menedzselhető legyen távolról SNMP-vel, konfigurálható legyen webes felületen, CLI-vel, lehessen központi helyről menedzselni valamilyen log szerverrel (akár a saját szoftverével is vagy Syslog, email küldés). Küldjön riasztást behatolás vagy gyanús forgalom esetén.

Későbbi szempontként, a tűzfal tudjon authentikálni RADIUS szerverhez, vagy valamilyen közös biztonsági, monitorozó alkalmazáshoz.

Amit egyelőre nem kell, mert fizikailag nincs kiépítve, de elképzelhető hogy egyszer lesz: AD vagy LDAP (vagy egyéb más központi authentikáció)-ba való integrálhatóság.

A problémám az, hogy nem igazán tudom, hogy milyen szempont alapján kellene méretezni a tűzfalat, mondjuk néhány lehetne az alábbiak közül:
- ár (ez szerintem mindenhol :DD )
- áteresztőképesség deep inspection, UTM alatt
- a későbbiekre tekintettel, lehetőleg egyforma tűzfalak miatt a jó kezelhetőség, menedzselhetőség erős szempont
- VPN-ek valószínűleg nem lesznek, szóval ezek száma nem túl fontos
- kell-e fizetni mindenféle egyéb szolgáltatásért ami jár hozzá? Sok helyen /user license re is adnak meg összeget, meg egyéb szolgáltatásokra is, ez nekem kicsit zavaros egyelőre

Másik probléma, hogy nem tudom pontosan hogy milyen forgalmat kellene átereszteni? Pl. az ARP-k, a Broadcastok, a különböző eszközöket életben tartó protokolloknak sem kellene látszania a leválasztott hálózatban, mert azok tartalmából is lehet következtetni sok mindenre ami támadási felület.

Remélem ebből látható, hogy nem otthonra szeretnék routeres tűzfalat. Ha valaki tudja hogy melyik topicban, kihez lehet fordulni, akkor az kérem mondja meg,

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3135) Jackal2 válasza gulb (#3133) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nekem az is jó, ha megmondod hol tudok ilyen részletesen utána olvasni. A gyártók honlapjain már túl vagyok, a fórumokban meg az a baj, hogy mindenki ilyen tanácsot ad: vedd ezt vagy azt, mert nekem az van, az fasza. Ez azért nem nagy segítség.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3136) Zsa_Ti2 válasza Jackal2 (#3134) üzenetére


Zsa_Ti2
csendes tag

Szia

Neked, ha jól értem, akkor valamiféle DMZ-t kellene csinálnod. Szerintem ennek olvass utána és abból már tudni fogod milyen eszköz kell hozzá és hogyan méretezd. (network DMZ design... bármit el lehet szeparálni ezzel). Szép feladat :) Én kb ennyire értek hozzá :)

(#3137) gulb válasza Jackal2 (#3135) üzenetére


gulb
senior tag

Irtam Pü-t. mert ez mar tenyleg nem ez a Topic:)

(#3138) Knife.McL válasza Zsa_Ti2 (#3136) üzenetére


Knife.McL
tag

A DMZ sajnos arra megoldás csak, hogy gyorsan odab*ssza a hálót korlátok nélkül. A DMZ nem tűzfal.

@Jackal2
Ha AD-vel akarod összehozni tegyél le róla. Ahhoz winfos tűzfal kell, ami ha komolyat akarsz akkor kaki.
Egyébként nem értem miért nem teszed őket más alhálóra? /24-es maszkkal át se látnak egymáshoz route nélkül. Persze ez addig működik amíg csak te felügyeled a rendszert és a userek, csak userek.
Olcsó megoldásnak pfSense. Webes grafikus felület, mindent tud ami neked kell még többet, könnyen menedzselhető, csak egyre kell figyelni, hogy a pf-e quickes.
De lassan rágd bele magad a linuxba és próbáld ki az OpenBSD-t. Nálam number1. Természetesen csak karakteres felülettel, max ssh-n, különben nincs értelme tűzfalazni.

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#3139) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Megkérlek titeket, hogy folytassátok máshol ezt a "témát" , pl. Privát...
Köszönöm ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3140) Zsa_Ti2


Zsa_Ti2
csendes tag

A windows 8-hoz valaki összeszedte az összes működő drivert. Közte van a one key theater és tényleg jó mind.
http://208.74.204.134/t5/IdeaPad-Y-U-V-Z-and-P-series/Lenovo-Y580-Windows-8-Pro-64bit-Complete-Drivers/td-p/902751

(#3141) Mottie válasza Zsa_Ti2 (#3140) üzenetére


Mottie
őstag

Ez egy szép teljesítmény. Én annó Win8-cal próbálkoztam előbb (release preview) de nem bírtam ki...

Be Victorious!

(#3142) Jackal2 válasza Mottie (#3141) üzenetére


Jackal2
senior tag

DMZ téma elvetve:D Köszönöm a válaszokat:D

Gondolkodom én is a W8 felhúzásán, a kérdésem a következő: nézte már valaki mennyire terheli a hardvert (elsősorban memória)? Hogyan kezeli a hardvereket, úgy ahogy a Win7 hogy teletömték 10GB-nyi driverrel és mindent szépen felismerget? Ez nem jött elő a Lenovo hardvereknél hogy maga akart megoldani dolgokat?(én személy szerint utálom, ha a Win7 bármit felismer akár csak a nyomtatót is, mert utána azzal mindig valami baj van). Telepítés után mekkora helyet zabál fel?

Adtak már ki gyártóspecifikus cuccokat W8 hoz? Pl a Win7-el meg a Vistaval eléggé össze volt anno drótozva a HP, Lenovonál van ilyesmi?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3143) akosssss


akosssss
csendes tag

Sziasztok!

Én is eljutottam a laptopvásárláshoz, nagyon szemezek ezzel a laptoppal, viszont aért ennyi pénzt nem dob ki zsebből az ember. Nézegettem a régi kommenteket és ott láttam h mennyivel olcsóbb amerikában.
Nem értek nagyon az ilyenfajta vásárláshoz, azt szeretném megkérdezni, h mennyire necces ez, merjem-e megpróbálni vagy maradjak a bemegyek-a-boltba-és-megveszemnél? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#3144) Mottie válasza akosssss (#3143) üzenetére


Mottie
őstag

Amerikából (hacsak nem kimész érte, vagy ismerős hozza be sajátként), rá kell számolni (a szállításon kívül) 27% áfát, illetve még valamennyi vámot.

Be Victorious!

(#3145) Bomc válasza Mottie (#3144) üzenetére


Bomc
aktív tag

+ angol billentyűzet meg a tápcsatlakozó is 110 V-os

Meg a Win 7 is angol nyelvű

(#3146) Jackal2 válasza akosssss (#3143) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ha hozatni akar külföldről EU-ból hozasd be. Nincs vám, de azzal számolj hogy a billentyű akkor sem magyar lesz. SZVSZ. a kockázat és az egyéb költségek (futár) kb. ugyanarra az árra hozzák ki. Pl. Londonból 100 font, és a kockázat és a garanciális nehézségek stb. stb. Én itthon venném. Magyarul anyázni is könnyebb ha baj van vele:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3147) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Hali,
Megjelent ma a windows 7 választható frissítései között ez.
nVidia - Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Other hardware - NVIDIA GeForce GTX 660M
Letöltési méret: 204,3 MB

Jelenleg nekem a 306.97-es Nvidia driver van fent. Tudja valaki, hogy mi lehet a fenti frissítés? Mert mintha a wddm 1.2 az valamikor márciusban jelent volna meg.

(#3148) Dreamie válasza Szaszabond (#3147) üzenetére


Dreamie
őstag

felpakoltam, 307.21.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#3149) Tenken válasza akosssss (#3143) üzenetére


Tenken
őstag

Ezt a típust pont felesleges máshonnan hozatni. Futár után alig valamivel lehet kevesebb. Főleg ha valahogy itthon le tudod írni az áfát, akkor sehogy se jobb a külföld. (Az akkor jó, amikor olyan kell, amit itthon nem kapni pl A10-es z585-at ;] .)

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#3150) Mottie válasza Tenken (#3149) üzenetére


Mottie
őstag

Ezt cáfolnám, de nem lényeg :D

Be Victorious!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.