Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) Tenken válasza nbware (#3550) üzenetére


Tenken
őstag

Én is így értettem. :K
Az, hogy ha beviszik és normálisan van rajta a paszta, még nem döntő erejű bizonyíték, hogy szét lett szedve.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#3552) nbware válasza Tenken (#3551) üzenetére


nbware
senior tag

Megnéztem a korlátozott jótállásban és ez van benne kiemelem: " A jótállás érvényét veszíti, ha a Gépen vagy az alkatrészeken lévő azonosító címke megsérül vagy azt eltávolítják."

Tehát, ha szét tudod úgy szedni a lapost, akár apró pici darabokra, hogy egy alkatrészen lévő azonosító sem sérül/eltávolítod, akkor az nem garanciális vesztés :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3553) masholnap válasza nbware (#3550) üzenetére


masholnap
senior tag

ezzel kapcsolatban az a véleményem, hogy nehogymár egy új gépet szét kelljen szedni, és saját pénzen újrapasztázni, meg egyébként sincs érzéke vagy mersze ehhez mindenkinek. a béna, hogy újra és újra előforul ez az erőteljesebb notebook-oknál. sokszor előforduló probléma, és mégsem tesznek ellene a gyártók.

(#3554) nbware válasza masholnap (#3553) üzenetére


nbware
senior tag

Ebben én teljesen egyetértek Veled, hogy kiadok jó pár száz ezer forintot és egy ilyen apróság miatt nem tudom rendesen használni a gépem, de mire a futár érte jön, elviszi, talán megcsinálják, talán nem, aztán visszajut a futárral, addig rengeteg idő elmegy, kb 1-2 hét.

Arról nem is beszélve, hogy a futárokat nem úgy ismerem, hogy úgy bánnának a lapossal, mintha üvegből lenne, ergo simán lehet több baja, mire visszakerül hozzám és utána elhitetni a szervízzel, hogy azt nem én csináltam, nos igen, erős küzdelem.

A másik ami miatt már nem küldeném el csak egy pásztázás miatt, azok az adatok, amik az enyémek és 3. fél miért is férjen hozzá? Nem fogom úgy elküldeni a gépet, hogy rajta vannak olyan fontos adatok, amihez nekik semmi közük. Mert hogy belenéznek, az tuti! Szellemi jogok megsértése???

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3555) masholnap válasza nbware (#3554) üzenetére


masholnap
senior tag

persze, aki bevállalja a saját pasztázást - főleg egy ilyen szerviz mellett - azt teljesen megértem.
a dell 7720 pl most hasonlóan tré módon van pasztázva, mint ahogy az y570 volt. az y580-annál jóval kevesebb az ilyesfajta gond, de azért még előfordul.

egyébként az egész szervizelési hercehurcában a futárszolgálat a legmegbízhatóbb. másrészt szervizbe küldés előtt eleve kérik, hogy mentsd le az adataidat

(#3556) nbware válasza masholnap (#3555) üzenetére


nbware
senior tag

Én áldom az urat, hogy nekem rendesen van pasztázva, mert nem melegszik :DDD

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3557) MaxxDamage válasza nbware (#3556) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ezzel énis így vagyok , a két kezem összetehetem :)
(lekopogom, hogy semmi baja....van nyüstölve rendesen a szerkezet :DDD )

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3558) brumi1024 válasza nbware (#3546) üzenetére


brumi1024
veterán

Azért abban a 79 fokban kételkedem. Milyen és milyen hosszú ideig tartó terhelés alatt? A munkaállomások esetében sem tudják megoldani ezt a hőfokot, pedig azoknak kategóriákkal jobb a hűtése.

(#3559) Tenken válasza brumi1024 (#3558) üzenetére


Tenken
őstag

Official nbware féle "öl-teszt" volt. Most mit kételkedsz benne? ;]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#3560) Dealer95 válasza Tenken (#3559) üzenetére


Dealer95
őstag

Prime95 10percig és utána nézd meg a hőfokot ;)

(#3561) brumi1024 válasza Tenken (#3559) üzenetére


brumi1024
veterán

:DDD :DDD

(#3562) nbware válasza Dealer95 (#3560) üzenetére


nbware
senior tag

15 percig futtattam a tesztet az ölemben, nyomta is a levegőt rendesen :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3563) Dealer95 válasza nbware (#3562) üzenetére


Dealer95
őstag

A notebookcheck-es tesztben 93fokra is felment... érdekes.

Aksiról ment vagy hálózatról?

(#3564) nbware válasza nbware (#3562) üzenetére


nbware
senior tag

Lefuttattam újból, ezúttal egy asztalon volt a laptop, hogy nem volt alatta a hűtő. 10 percig ment a gép, a proci hőmérsékletek a következők:
core0: 76°
core1: 77°
core2: 78°
core3: 75°
Néha felugrott igaz 81-83 fokig, de az csak egy tizedmásodperc volt.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3565) nbware válasza Dealer95 (#3563) üzenetére


nbware
senior tag

Hálózatról ment természetesen. Valszeg amit kaptak, az sem volt rendesen bekenve a pasztával.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3566) nbware válasza Dealer95 (#3563) üzenetére


nbware
senior tag

Igen, de ha megnézed pl a képet, ami az oldalon is van, amikor épp fut a prime95, az összes mag 77-80 fok a current, a max meg 85, ami azt jelenti, hogy felugrik, de jobban rákapcsol a hűtőventi és visszamegy a hőmérséklet. Amikor pl leállítom a Prim95öt, 1 másodperc alatt visszahűl 50 fok alá. :) és már kapcsol is ki a ventilátor :C

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3567) Dealer95 válasza nbware (#3566) üzenetére


Dealer95
őstag

Amikor eléri a 88fokot akkor kikapcsol a Turbo Boost és olyankor ugrik hirtelen vissza a hőfok.

Once CPU temperatures hit 88 degrees C a few minutes later, however, the Turbo Boost advantage immediately vanished and all cores stepped back to their base 2.3 GHz clock rate. Speeds did not increase from the base rate until the stress test was stopped and restarted. CPU temperatures quickly dropped as expected when the 88 degree threshold was reached.

(#3568) MaxxDamage válasza brumi1024 (#3558) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

egy példa , egész nap futott rajt a World Of Warcraft (MOP) FHD -ba (1920x1080) és ULTRA-n ! és a hőmérséklet alig lépte túl a 60c (fokot) :K (i7)

(mint mondtam ez egy példa (nálam))

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3569) masholnap


masholnap
senior tag

visszakaptam a pénzt

(#3570) Dealer95 válasza masholnap (#3569) üzenetére


Dealer95
őstag

Örülök neki! ;)

És mi lesz helyette? ;]

(#3571) Sickboy25 válasza Dealer95 (#3570) üzenetére


Sickboy25
addikt

mimi, hát ugyanez ;]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#3572) Watto1991 válasza MaxxDamage (#3568) üzenetére


Watto1991
senior tag

Jóó.. A WoW alapból nem egy erőforrás-igényes játék, valamint a nem is 4 magra lett írva. Nem tudom mennyire használja ki .

(#3573) Azaron válasza masholnap (#3569) üzenetére


Azaron
csendes tag

Beadták a derekukat vagy megfenyegetted őket ? :) és igen mi lesz helyette?

Victoria Concordia Crescit

(#3574) masholnap válasza Dealer95 (#3570) üzenetére


masholnap
senior tag

:) hát fogalmam sincs :DDD még végigolvasom a Dell 7720-as fórumot, de nagyobb esélye van egy G75-ös Asus-nak. ha kikapom azokat a márkákat, amelyeket szintén nem vennék, akkor elég kevés gép marad ebben a kategóriában. az i7-es hűtése eléggé megterheli a gyártókat. a Sony pl. kikapcsolja a turbo boost-ot bizonyos modelleknél. szóval a Sony bukó :D a Toshiba mai erőgépe amellé, hogy drága, olyan mint egy fűtőtest, ráadásul gyenge az akkuja. az Alienware nálunk drága, ráadásul az is hátul szelel, és emiatt nem akartam Asus-t sem. pl a Lenovóval is kompromisszumot kötöttem kijelzőméret szinten. tulajdonképpen nem igazán találtam nekem teljesen megfelelő gépet még a mai napig sem.

ami meg az y580-at illeti, számomra nagyon fura volt, hogy annyi baja van (kijelző, hűtés, billentyű, venti), és emellett szintén fura, hogy másoknak meg tökéletesen megy, pedig ha összeáll ez a konfig, akkor tényleg lehet jó a gép. és talán még mindig ilyen gépem lenne, ha - és ez a lényeg a lenovóval kapcsolatban számomra, ezért nem kell nekem ez a márka:
- a call-center kaotikus.
mivel nem magyarországon élnek, ezért nehezebben értik a nyelvet, és ráadásul még át is fordítják angolra a problémád (ezért mellékeltem mindig én is leírást, melyet valószínűleg megnéztek); szakmailag néha nem voltak toppon; időnként a problémát inkább elhárítani akarták, mint orvosolni; a futár működésével nem voltak túlzottan tisztában; volt olyan is, hogy csak a harmadik telefonálásnál regisztrálták be a hibát és küldték a futárt, pedig előtte már kétszer megígérték
- a szerviz munkája elégtelen.
4-ből 3-szor rossz munkát végeztek, ennek köszönhetően lett a gépem még rosszabb a szervizek végére, mint amilyen az elején volt
- a lenovo mo. rendszere fogalmam sincs hogyan képes működni
a gépem helyett egy gyengébb, rosszabb konfigurációt ajánlottak azzal a kijelentéssel, hogy olyan, mint a régi, ráadásul azután, hogy jóváhagyták a pénzvisszatérítést;
- a pénzvisszatérítés elintézése majd 2 hétig tartott
a call-center először jól tájékoztatott, aztán félre, ráadásul azt sem tudták visszakövetni, amit már egyszer kijelentettek, és majd két hétbe telt eljutnia a visszafizetés jóváhagyásának a kereskedőhöz

(#3575) masholnap válasza Azaron (#3573) üzenetére


masholnap
senior tag

úgy érzem, a fogyasztóvédelem említése begyorsította a folyamatot, hirtelen nem kellett olyan sokáig göngyölíteni az ügyet, és megérkezett a lenovo értesítése a kereskedőhöz. szinte el sem hittem, hogy egyik pillanatról a másikra (péntekről hétfőre) van eredmény :D
ez az egész eléggé rávilágít arra, hogy mennyire nincs koordinálva a lenovo által az, ha valami jelentősebb gond van, és hogy mennyire nincsenek informálva sem a kereskedők, sem a call-center

fentebb írtam, hogy mi lehet talán, de még fogalmam sincs. van valakinek alternatívája?

(#3576) masholnap


masholnap
senior tag

túlmelegedés csekkolás:
ezt töltsétek le, elég a standard:
http://www.passmark.com/download/bit_download.htm

config > test selection menüben legyen bekapcsolva a cpu, ram, 2d graf, 3d graf teszt, és mehet 100-ra, a többi meg off, majd start. 15 perces

HWiNFO64-el (sensor only) vagy más hasonlóval lehet lesni a hőmérsékletet közben, jegyzi a max-ot

egyébként a prime95 is jó, de az alapvetően csak a cpu-t csekkolja.
szintén jók cpu túlmelegedés ellenőrzésre az AIDA lebegőpontos tesztjei,
de egy kemény premiere-es tömörítés is odavág, ha szar a hűtés.
jaigen, aidában is van stressteszt, számomra ez kevésbé jött be: eszközök > rendszer stabilitásteszt

(#3577) brumi1024 válasza masholnap (#3574) üzenetére


brumi1024
veterán

Szokásos ajánlat: Dell M6600?

(#3578) Azaron válasza masholnap (#3575) üzenetére


Azaron
csendes tag

Ez szerintem nem csak lenovo-nál van így. Mint írtam nekem ugyan ez volt az MSI-vel... szerintem ez a granciális kérdés mindenhol el van nyújtva főleg ha pénz visszafizetést szeretnél. Egyedül az amazonnak a supportjával voltam megelégedve eddig, ahol live chaten keresztül intéztem el 5perc alatt egy kindle cserét...

Victoria Concordia Crescit

(#3579) masholnap válasza brumi1024 (#3577) üzenetére


masholnap
senior tag

csinos gép, ha hozzám vágnának egyet, nem tiltakoznék, de szintén hátul szellőzik, mint az asus, ami ugye nekem alapvetően nem a legjobb megoldás, ráadásul minimum dupla annyiba kerül :D. egyébként volt ebből magyar billentyűzetes verzió?

(#3580) #50994176 válasza masholnap (#3576) üzenetére


#50994176
törölt tag

Nekem így néz ki 15 perc izzasztás után a gépem: kép

(#3581) masholnap válasza Azaron (#3578) üzenetére


masholnap
senior tag

mondjuk az albacomp sem véletlenül szűnt meg :) de akkor ezek szerint a 2-3 hónapos vajúdással még jól jártam :DDD a gond az, hogy semmi értelme így tennie sem a lenovónak, sem a kereskedőnek, mert előbb utóbb bedühödik az ügyfél, és lehet, hogy nem fenyeget, hanem tényleg bejelent. tudod dühített, hogy javítás helyett rontanak a gépemen, ráadásul akadékoskodnak, ráadásul félretájékoztatnak, ráadásul nem tudok egy igazán illetékessel beszélni, stbstbstb. nomindegy. amihez ilyen szolgáltatás jár, azt simán mondanám nemlétezőnek. nemtom pl. hogyan rontottak jelentőset az utolsó szervizeléskor az aksimon, de sikerült nekik.

(#3582) brumi1024 válasza masholnap (#3579) üzenetére


brumi1024
veterán

Kedd délig 360k - 15%, azaz 304k az M6600 i5-el, fhd kijelzővel, m8900-al(ami erősebb mint a gtx670mx(ami az új g75-ben van sokkal drágábban)). És ez magyar billes.

[ Szerkesztve ]

(#3583) masholnap válasza brumi1024 (#3582) üzenetére


masholnap
senior tag

óóó, i5 :/ ha kifejezetten csak játszani akarnék rajta, egy jó vétel lenne, de i7-ben gondolkozom, kell a procierő... ezért tartok lassan ott, hogy mégis összerakok egy asztalit és hordozhatónak elég lenne egy ócsó i5 config

(#3584) masholnap válasza #50994176 (#3580) üzenetére


masholnap
senior tag

na nekem meg így nézett ki :D

(#3585) brumi1024 válasza masholnap (#3583) üzenetére


brumi1024
veterán

330körül van az i7-es konfig Amerikából behozva(Usa-Hu bazár), illetve megkérdezheted Mosqu!to-t, hogy mennyi lenne az i7-es konfig, 15% kedvezmény arra is érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#3586) masholnap válasza brumi1024 (#3585) üzenetére


masholnap
senior tag

na egy újabb dolog, melyen elgondolkozom :) azért elég durva, hogy az usában mennyivel olcsóbb a műszaki cucc

(#3587) MaxxDamage válasza masholnap (#3586) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Arra az árra számold rá a +27% (áfa) Hungary én így szeretlek... és még "sorolhatnám" a + okat.... :K :F

Az Y580 Cikk : "Lenovo IdeaPad Y580 (i7)
Szerző: luimapeiz | Megjelenik: 2012-11-27 05:00 | Rovatok: Számtech / Akármi | Típus: Teszt"

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3588) masholnap válasza MaxxDamage (#3587) üzenetére


masholnap
senior tag

valamikor még így is megéri :D ez a vicc. na de ezért igyekeznek sokan barátokkal, ismerősökkel behozatni. az megint másik kérdés, hogy mi van, ha feldobja a talpát az gép

ezzel az erővel megjelenhetne most is :D

[ Szerkesztve ]

(#3589) donkisc válasza brumi1024 (#3558) üzenetére


donkisc
tag

hello nekem is felment a hőfok 83 ra és ha raktam alá hütést akkor 86 ra tehát nekem is szervíz van holnap jönnek érte am ha ellküldöd akkor ne a saját dobozába mert nem küldik vissza nekem ezt mondták hogy nem abba küldik vissza amibe elküldted ez is vicces félek én is hogy nehogy szarabb legyen mert akkor meg csinálnám inkább én

(#3590) donkisc válasza masholnap (#3569) üzenetére


donkisc
tag

na örülök neki hogy sikerült vissza kapni lehet nekem is azt kéne segíts !!!

(#3591) donkisc válasza masholnap (#3575) üzenetére


donkisc
tag

itt nézelődj lapos után http://www.notebookcheck.net/Eurocom-Scorpius-P370EM.82861.0.htmleléggé brutálisak vannak és a hütése is jó 3 db hűtés van benne és 2 db vga sli ben vagy crossfierben nagyon brutál gépek nézz tesztet youtuben

(#3592) masholnap válasza donkisc (#3589) üzenetére


masholnap
senior tag

tapasztalatom alapján, ha az ember kér valamit a szerviztől, azzal foglalkoznak, aztán vagy sikerül nekik a művelet, vagy nem. ha még gyorsan le tudsz menteni pár képernyőképet a hőmérsékletekről a szerviz előtt, az azért lehet bizonyítékalap arra, hogy mit műveltek a szervizben.

(#3593) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az igért kis info / képek Lenovo Y580 (i7) -ről.
A sok "magyar ember" már kötözködik, lehet jogosan, de szerintem ami a kolléga tesztjébe nem szerepel (i5 Y580) az mind bennevan (felhasználó által bemutatott) , akit érdekel nézze meg akit nem az ne is írjon semmit !
Köszönöm ! :R (A "cikk" a célnak megfelelő, szerintem)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3594) nbware válasza masholnap (#3576) üzenetére


nbware
senior tag

Nem tudtam lefuttatni, win 8 bezárta, ahogy kezdte enni a memóriát :)
De a hőfokok 85ig mentek fel max.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3595) brumi1024 válasza masholnap (#3588) üzenetére


brumi1024
veterán

Világgaris gépek a dellek, itthon is érvényes rájuk a NBD(következő munkanap házhoz jön a szervizes) gari. Szóval nincs sok kockázat a dologban.

(#3596) masholnap válasza brumi1024 (#3595) üzenetére


masholnap
senior tag

pixelhibával mi a szitu dellnél? őszintén szólva én egyetlen alpixel hibától is agyfaszt kapnék

(#3597) masholnap válasza nbware (#3594) üzenetére


masholnap
senior tag

milyen már ez a win8 :DDD

(#3598) nbware válasza masholnap (#3597) üzenetére


nbware
senior tag

hát ja, nem tetszett neki, hogy egy program nem elég, hogy megeszi a procit, még a memóriát is cseszteti :) kiírt egy ilyet, hogy a program túl sok memóriát fogyaszt, ezért bezárásra kerül :DDD

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3599) masholnap válasza nbware (#3598) üzenetére


masholnap
senior tag

asszem nem fogom szeretni a win8-at :D

(#3600) brumi1024 válasza masholnap (#3596) üzenetére


brumi1024
veterán

1 sötét, és 6 világos pixelhiba után gariba cserélik. [link] De ezt inkább a milyen notebookot vegyek topicban folytassuk, mert dühösek lesznek a többiek a sok off miatt :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.