Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) vizirider válasza Tavoussi (#3249) üzenetére


vizirider
tag

tartalmi válasz, hogy msata ssd-nek van benne hely kialakítva.( ezt kb a ram-szerűnek képzeld el video második perctől nézd) vagy valóban külső házba rakod a hdd-t, esetleg icy box szettel oldod meg, akkor az odd kerül külső házba. viszont ha még nincs ssd-d akkor javaslom hogy eleve msata ssd-t vásárolj. alig drágább a simánál msata ssd
ez csak példa, hogy össze tudd hasonlítani, nem reklám. ha belekalkulálod hogy a többi kiegészítőre úgyis költenél, akkor pláne ilyesmiben érdemes gondolkodnod sztem :K

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#3252) Jackal2 válasza Tavoussi (#3249) üzenetére


Jackal2
senior tag

ezt vedd meg bele: Adata sx300. Nekem itt van a polcomon csak lusta vagyok beépíteni :DDD

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3253) Tavoussi


Tavoussi
csendes tag

Lehet buta kérdés, de úgy van mSata hely, hogy külön, a HDD-től függetlenül, vagy ki kell venni a HDD-t?

(#3254) Watto1991 válasza Tavoussi (#3253) üzenetére


Watto1991
senior tag

Simán berakhatod mellé. Olyan, mintha egy plusz memória foglalat lenne. Bepattintod és voilá. :)

(#3255) vizirider válasza Tavoussi (#3253) üzenetére


vizirider
tag

fogalmazzunk pontosabban. ha leveszed a gép hátlapját, van egy slot teljesen függetlenül minden mástól, hasonló mint a ramoknak, oda kell berakni. viszont szükséged lesz egy icike-picike csavarra, amit sajna sem a lenovo sem az ssd gyártó nem mellékel, anélkül nem tudod beépíteni, mert "kiugrik" a slotból de ha van csavarod kb 4 perc meló az egész, könnyen hozzá lehet férni

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#3256) vizirider válasza Jackal2 (#3252) üzenetére


vizirider
tag

hát ember, ne haragudj de elég láma vagy. úgy mutatja az igazi arcát a gép, és kb 4 perc tokkal vonóval a szerelés............ egyébként az ízléseddel semmi gond, nekem is olyan dolgozik benne.

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#3257) Tavoussi válasza vizirider (#3255) üzenetére


Tavoussi
csendes tag

Köszi a segítséget.Még gondolkodom hogy oldjam meg.
A sima SSD-ből melyik megy bele?
A normál vastagságú vagy csak a 7mm es verzió?

(#3258) vizirider válasza Tavoussi (#3257) üzenetére


vizirider
tag

van már ssd-d? mert ha nincs, akkor óriási öngólt fogsz rúgni, ha veszel. állandó gondod lesz hogy nincs hely, vagy hogy nincs odd, ráadásul amennyibe kerül ezek kiváltása abból megvan az msata ssd árkülönbsége. de ahogyan érzed. egyébként a subnotikba kell a 7mm-es meghajtó, tehát elvben ebbe belemegy a normál. a többit meg te tudod.
annyit még, hogy épp ezen okból van eladó icybox-om, mert jobban jártam használhatóság szempontjából az msata-val, hiába volt meg a samsung ssd-m szal a döntés a tiéd..... :K

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#3259) Jackal2 válasza vizirider (#3256) üzenetére


Jackal2
senior tag

Igazán "színvonalas" az értékítéleted velem kapcsolatban :DDD Az egy napos áttelepítgetést is vállalod helyettem meg az állítgatást? Mert akkor szívesen odaadom az enyémet ha addig adsz helyette valami mást, amin tudok dolgozni.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3260) vizirider válasza Jackal2 (#3259) üzenetére


vizirider
tag

szarkazmus jel nincs a gépemen, egyébként kivégzésemről haladéktalanul intézkedhetsz.
egyébként megpróbálom szemléltetni hogy járt egy haverom, aztán vagy leesik vagy nem.......
tehát ő ugyanezen logika mentén nem rakta újra a gépét, mert a cégnek is vagy 3 óra mire minden hozzáférést felraknak megint+ a saját 5 órája, mire mindent helyrerak. tök igaza van. 1 éve nem meri kikapcsolni a gépet, sleepből alig 3 perc alatt éled a gép, de ő okosan megúszta a telepítést. igaz 1 éve alig lehet használni, és most mégiscsak telepíteni fogja, mert ugye ezt elnapolni lehet de megúszni nem. hát most ő is vakarózik, hogy ugyanannyi
ideje megy el rá, csak 1 évig meg ment a rollerezés azon a bizonyos fajtán..........
én ehhez csak gratulálni tudtam neki, de megérteni sosem fogom.

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#3261) MaxxDamage válasza vizirider (#3256) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

a 4 percel sokat mondtál ! :) :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3262) masholnap válasza vizirider (#3260) üzenetére


masholnap
senior tag

:D én spec azokat nem értem, akik nem indítják újra hetekig-hónapokig a windowst. nem tapasztaltam még olyan win-t, amelyik ugyanolyan elánnal dolgozott volna akár 2-3 nap múlva is újraindítás nélkül.

egyébként megértem, ha a valakinek nincs ideje épp pöcsölni a telepítéssel. nekem spec 2 napot szokott igénybe venni, mivel irdatlan mennyiségű szoftvert kell felraknom és mindig változtatok az összetételen az aktualitásnak megfelelően

(#3263) Jackal2 válasza vizirider (#3260) üzenetére


Jackal2
senior tag

Bár nem teljesen a fórumra tartozó téma, de ha már belekezdtél, akkor reagálok rá egy kicsit bővebben:
- vannak bizonyos prioritások az életben, amiket be kell tartani. Ilyen többek között az hogy ami pénzt termel, azt kell előtérbe helyezni. Ilyen munka, tanulás (közvetve)
- te abból indulsz ki hogy nekem most egy sima merevlemezről megy a rendszerem, nos nem. Egy hibrid vinyó van benne, ahová integráltak egy gyorsítótárat, ami lényegét tekintve cacheként funkcionál, SSD ez is, tehát a sebességgyorsulás elég nagy részét megnyerem ezzel is, a kapacitásban meg sokszorosát.

AZ SSD-re településsel kapcsolatban: berakni 4 perc, rátelepülni fél nap, végiggondolni hogy optimálisan hogyan kellene ezt csinálni úgy hogy ne egy éven belül nyuvadjon ki (és innen érdekes az Y580 tulajdonosok számára a konkrét beszélgetésünk) és ezeket ki is próbálgatni meg egy kicsit több. Ugyanis nem szeretném, hogy ha az oprendszerem teleszemetelné temp. fájlokkal, swappel meg hasonlókkal az SSD-t hogy ne kelljen állandóan frissítgetni a cellákat, illetve valahogy gyorsnak is kellene lennie a dolognak és azt is meg kellene oldani, hogy a csökkent kapacitásra csak az kerüljön át, ami tényleg szükséges.

Én a következőre gondoltam:
- megnézem melyik az a legkisebb méretű WIN7 aminek a funkciói még éppen megfelelnek nekem és azt rárakom, swapet kikapcsolom, 16GB memória mellett fölösleges
- létrehozok egy ramdrievot a memóriából, odairányítom a böngésző cachet, meg minden tempet, hogy ne szemeteljen sehova és gyors is legyen
- felrakom azokat a szoftvereket, amik feltétlenül szükségesek az SSD-re, a többi mehet máshova
- a kínom a virtuális gépekkel van, azoknak is onnan kéne futniuk, de egyrészt azok is swapelgetnek a tömfájlokon belül, másrészt meg dinamikus a méretük, szóval azokat fixre kéne venni, és még nagyok is
- a hibrid vinyóra megy minden telepítés, aminek nem kell gyorsnak lennie és nagyméretű (ez a normál Y580-ok esetében az 1TB-s vinyó de az analógia ugyanaz)

Szóval innen nézve nem 4 perc. Persze lehet baltával is faragni a dolgokat, de jobb inkább időt szánni az ilyesmire. Na ezért nem raktam még be az SSD-t.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3264) Jackal2 válasza vizirider (#3260) üzenetére


Jackal2
senior tag

Jah a kivégzésről intézkedtem :))

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3265) Jackal2 válasza masholnap (#3262) üzenetére


Jackal2
senior tag

Igazából nekem pont ezzel van bajom. Mindig elhatározom, hogy na most már tényleg csinálok egy olyan ghostot ami fasza. Aztán eltelik 2 hónap, csomó dolgot átállítok, ami majd később kell és már nem akarom az előzőt visszatenni. Na de akkor meg backupolni kell. Közben elfelejtem, mit tettem a NAS ra, át kéne nézni a cuccot. Á a faszt, inkább lezuzom és reinstall:D

Na emiatt vannak ezek a szenvedések. Ja és persze mindig két bootolható eszközön kell lennie a cuccoknak, mert ha beszarik 10 perc alatt be kell tudni tenni a másikat:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3266) Shoo


Shoo
senior tag

Hali!

Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni az i7es vagy az i5ös verziót? A legnagyobb terhelést csak játék adná neki. Volt aki azt írta, hogy elég az i5, de olyan is volt aki azt mondta, hogy a GTX660m már lehet, hogy igényli maga mellé a 4 magot.
Előre is köszi a válaszokat!
Üdv!

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#3267) Jackal2 válasza Shoo (#3266) üzenetére


Jackal2
senior tag

Az I5-el is ki lehet hajtani. Ha tényleges gyorsulást szeretnél a kb. 20 rugós különbözetből vegyél SSD-t, amennyiben a pénz számít.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3268) Watto1991 válasza Shoo (#3266) üzenetére


Watto1991
senior tag

Ezt neked kell mérlegelni.

- k ésőbb nagyobb gondok lehetnek az i7-nél melegedés terén (pasztázással, hűtőpaddal orvosolható).

- a jövőben megjelenő játékok (főleg a sandoxok, pl.: GTA V) hálásak lesznek a 4 magért.

- attól nem kell félni, hogy az i5 ne hajtaná ki a kártyát. Anno említette valaki, hogy egy tesztben egy 680m szerepelt (reggelire megeszi a 660m-et) és egy i3 is kihajtotta.

- azt tudnod kell, ha már nemigen mennek majd a játékok, az nem a processzor miatt lesz, hanem a videokártya miatt.

[ Szerkesztve ]

(#3269) Shoo válasza Watto1991 (#3268) üzenetére


Shoo
senior tag

Ezt én is gondoltam, hogy a videókártya fog előbb elévülni. Akkor lehet csak az i5öst veszem meg és esetleg egy ssd-t tetetek bele. Ugye ti is az FHD kijelzőset ajánljátok?

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#3270) masholnap válasza Jackal2 (#3265) üzenetére


masholnap
senior tag

hehehhh, munkahelyi gépemen van xp is a win7 mellett, de nem biztonságból, hanem mert a win7 hajlamos egy-két dologban elhasalni, míg az xp röhögve megoldja :D ha az xp rendesen kihasználná a mai hardvereket, akkor nem használnék win7-et... és még nem láttam a win8-at :D de az az érzésem, brutálisan testre kell szabnom majd, ha feldobom :)

(#3271) Jackal2 válasza Shoo (#3269) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ha visszalapozol, láthatod, hogy antagonisztikus ellentét van a HD vs. FHD témában:D De vegyél HD+SSD-t, no oprendszerrel:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3272) Jackal2 válasza masholnap (#3270) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ugyan így vagyok én is ezzel. Túl sokat akar segíteni a Win7 túl rosszul és azt túl sok hardver erőforrás felzabálásával teszi.

Win8nál az első pozitív csalódás volt hogy csak 800MB-t evett a memóriából. Az XP meg 256-ot :P

De tudod mi az aranyszabály: "minden második oprendszert ki kell hagyni ami MS". XP, [VISTA], WIN7, [WIN8] szóval most pont a kihagyásnál vagyunk. Na de majd a WIN9 :D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3273) Tenken válasza Jackal2 (#3272) üzenetére


Tenken
őstag

Óó ember, XP előtt is volt ám élet! :D

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#3274) Shoo válasza Tenken (#3273) üzenetére


Shoo
senior tag

Ugye tudod, hogy előtte az ME volt és azelőtt meg a 2000... és itt is stimmel a séma :D
szerk.:
És 98...majd 95 itt is stimmel :D

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#3275) brumi1024 válasza Jackal2 (#3272) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem eszik sok ramot a win7 csak nem latod at a memoriakezeleset. Amugy ha van akkor miert ne hasznalja? Mi ertelme x gb kihasznalatlan memorianak?

(#3276) MaxxDamage válasza brumi1024 (#3275) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

mint pl. 16Gb esetén :DDD :K (ezt énis vágom, de úgy vagyok vele... jó ha van x GB "szabadon") :DD

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3277) Jackal2 válasza Tenken (#3273) üzenetére


Jackal2
senior tag

Igen de arra már senki nem emlékszik. De a Win2K se volt jó, a Win98 megint csak elviselhető volt (igaz fél évenként újra húzva), Win95 szar volt. De a Dos 6.22 megint jó:D Kijön ez:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3278) Jackal2 válasza brumi1024 (#3275) üzenetére


Jackal2
senior tag

Fordítsd meg a kérdést: mi értelme van baromi erős hardvereket csinálni, ha semmi nem használná? Egyébként én azt nem tartom jó iránynak, hogy ha van elég memóriád, akkor azt gyorsan le kell allokálni valamivel, amire egyébként semmi szükség (pl. aero). Ugyanez igaz az összes háttérben futó folyamatra, minden szar fölöslegesen fut. Értem én, hogy ahhoz hogy "felhasználóbarát" legyen minden hülyeséget futtatni kell a háttérben, meg bele kell tenni +10 GB drivert és akkor minden "magától" működik, mert az embereknek ez kényelmes, na de milyen áron? A service pack nélküli XP 200 mega memória alatt fogyasztott. Jelenleg nekem 2.04 GB-t fogyaszt a Win7 (ez az egy böngésző ablak van nyitva). Azért ez elég nagy különbség pedig én az esetek 99%-ban kikapcsolok minden fölöslegeset.

Különben is Bill Gates azt mondta: "640 Kb-ba minden bele fér" :)

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3279) Jackal2 válasza MaxxDamage (#3276) üzenetére


Jackal2
senior tag

Én pont azért vettem +8GB-ot mert elfogyott a virtuális szerverek miatt. Természetesen mindegyik Microsoft termék:D Viszont ilyen szempontból meg jó az Y580, mert legalább hozzá lehet férni a memória slotjaihoz, me g nincs gyárilag korlátozva 8GB-ra.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3280) Soak válasza Jackal2 (#3278) üzenetére


Soak
veterán

Akkor elég szemetes rendszered van, mert most egy Win 7 ultimate, 2 chrome ablakkal nincs egészen 1Gb , igaz most csak 2Gb ramom van a laptopomban, de asztalin Win7 Enterprise alapállapotban 1,2Gb, egy chrommal (4Gb rammal) .

De azért azt is össze kéne hasonlítani mennyi ram volt egy átlagos pc-ben mikor kijött az XP és mennyi volt mikor a Win7 ... nem értem kit zavar, ha 4-6-8... Gb ramból megeszik 1,5-2Gb-t , mikor nyitok egy valamire való programot az felnyal 7-800megát

(#3281) Jackal2 válasza Soak (#3280) üzenetére


Jackal2
senior tag

Pedig nem szemetes. De az 1.2GB az teljesen jó nálad. Egyébként azt tapasztaltam, hogy ha több a fizikai memóriád, szeret felköltözni a Win7. Szóval lehet ez is az oka.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3282) brumi1024 válasza Jackal2 (#3278) üzenetére


brumi1024
veterán

Szerintem sokkal hasznosabb, hogy gyorsabban indulnak a programok, cserébe alapból kicsit kevesebb memóriám van szabadon(ld.: Superfetch). De ha kell a memória visszaadja. Tényleg nem értem miért jó érzés bámulni a kihasználatlan x gb memóriát, semmi értelme nincs. De ha xp kell használd azt. A win95 még kevesebb memóriát evett, az még jobb mint az xp?

(#3283) Jackal2 válasza brumi1024 (#3282) üzenetére


Jackal2
senior tag

Én itt az elvről beszélek, arról, hogy a tendencia nem jó. Természetesen a te esetedben jobb ha gyorsabb, és kevesebb a szabad memóriád, de amikor meg el akarsz indítani más alkalmazásokat és már nem lesz elég, akkor meg elkezd swapelni, ami meg NAGYSÁGRENDEKKEL lassabb mint a memória sebessége, akkor meg érzed, hogy az optimalizálatlan programoknak a sápját ott kell visszafizetned. Egyébként a vita olyan szempontból tárgytalan, hogy ezt az Y580 topicban tesszük ahol mindenkinek 8-16GB RAM-ja van. Nyilván ez nem nekünk probléma. De akinek nincs pénze 250-300.000 forintot költeni notebookra, csak 80.000 et, amibe csak 2GB fér bele, ott szerintem van annak létjogosultsága, amit én mondok.

Persze az egész vitát meg lehet azzal oldani, hogy mindenki szépen kézzel szabályozza azt, hogy mi fusson a háttérben és akkor mindenkinek annyi memóriája van, amennyit akar.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3284) Soak válasza Jackal2 (#3283) üzenetére


Soak
veterán

2Gb rammal is csodálatosan lehet használni a W7-et, még munkára is (jelenleg is tapasztalom, pedig memoria igényes cuccok mennek (persze szimultán nem) ) , akinek nem elég 2Gb az úgy is dolgozik a gépen, az pedig termelő munka, ergo nem nagy érvágás befektetni 4Gb ramba.

En 4Gb rammal, két ZendStudiót (kurva nagy projektekkel) , csomo chrome ablakot, meg kb 5-10 segédprogramot futtatok egyszerre és 3Gb használat fölé ritkán megy, gyors mint a villám. Kevés olyan alkalmazás van aminek egy workstationon indokolt 4Gb ram feletti mennyiség . (Most hirtelen nem is tudnék sokat mondani)

(#3285) Dhampir válasza Soak (#3284) üzenetére


Dhampir
félisten

+1

Asztalin két gigával megy, és nincsen vele probléma.

(#3286) Jackal2 válasza Soak (#3284) üzenetére


Jackal2
senior tag

Én a virtuális tesztkörnyezet miatt vettem még ramot. Nekem szó szerint nullára hajtotta ki a memóriámat. Szóval van olyan alkalmazás. Ott meg elég nehéz az erőforrás igényből faragni.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3287) Soak válasza Jackal2 (#3286) üzenetére


Soak
veterán

Milyen VT fektette meg a 8Gb ramot ?

Szerk : És nem véletlenül írtam workstationt , egy normális VT nem a workstationra való, de legalábbis nem egy laptopra és annál nincs is RAM igényesebb alkalmazás talán.

[ Szerkesztve ]

(#3288) Jackal2 válasza Soak (#3287) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szerintem folytassuk a témát privátban, mert ez már az off topic off topicja lesz:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#3289) vagabor


vagabor
aktív tag

Emberek egy jó tanács. Senki ne vegyen gari keterjesztést azon az országon kívül ahonnan a gép származik!
Én angliában vettem mivel ott dolgozom, és gondoltam jobb ott venni ahol van a gép. Szép álom volt.
Csóri lenovonál egyszerűen nem tudja regisztrálni, annyit kavarnak vele hogy már nekem fáj.
Ezt ma kaptam kb 6millió elküldött email után:
Hello
it won´t be possible to register
because of the geography
you should contact LEnovo in your country in order to get refund
BEst regards
Cyril

Szerintetek nem egy vicc? Szóval ha veszek egy kiló kenyeret ugandában és nem ízlik akkor otthon is vissza kérhetem a pénzem érte? :D :O

Más: kijött a 310.54 béta driver, én azt hiszem felrakom, nekem a 310.33 is elég stabilnak tűnt.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#3290) MaxxDamage válasza vagabor (#3289) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szép... :U - > Laptopszalon a nyerő :D :K

"Más: kijött a 310.54 béta driver, én azt hiszem felrakom, nekem a 310.33 is elég stabilnak tűnt." --> Én megvárom a nem BETA-t ! :K :)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3291) Shoo válasza vagabor (#3289) üzenetére


Shoo
senior tag

Angliában hol vetted? Én is "itt" vagyok, de ne találtam...

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#3292) rich-7


rich-7
csendes tag

Hello.

Én még nem vettem meg az Y580-at de eddig 99% hogy megveszem december közepén. Pontosabban ezt: Lenovo Y580
Aztán most ma olvastam erről a gépről: MSI GX60
Én személy szerint intel+nvidia fan vagyok, de megérné megvenni inkább az AMD-s laptopot vagy maradjak a Lenovonál ahogy teveztem? Mennyivel tud többet? Illetve mik a hátrányosságai az MSI-nek? Miben jobb a Lenovo amit kinéztem? Az ára meg csak 100 fonttal különbözik.

(#3293) vizirider válasza rich-7 (#3292) üzenetére


vizirider
tag

konkrétan nem tudok válaszolni, de nagyjából az dönt ki milyen "fan" sztem a hozzáértő felhasználók
30% hajlandó váltani, többiek kitartanak a hitük mellett. én használtam intel procit ati kártyával, és amd-t nvidia-val
és mindíg remekül működtek. a két laptop közt ami elsőre látható különbség, a 2 videokártya, nos az ati 7970m jóval erősebb, mint a gtx 660, itt egy link amin tudsz bogarászni gpu lista vagyis papíron az msi megeszi reggelire a lenovo-t. de én speciel full elégedett vagyok a lenovommal, neked kell tudni mi az ami neked igazán fontos. vagy kérdezz specifikusan, arra azért könnyebb válaszolni, mint arra melyik néz ki jobban, melyik a jobb stb..........

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#3294) Watto1991


Watto1991
senior tag

Viszont az MSI garanciája úgy tudom borzasztó. (legalábbis itthon biztos)
Meg az AMD A10-zel is vannak fenntartásaim.. elvileg az új AMD-k hulladékok. A legerősebbet megeszi egy i3.

(#3295) brumi1024 válasza Watto1991 (#3294) üzenetére


brumi1024
veterán

Viszont ha játékra kell a 7970m nem egy gtx660m, és 1080p-n már úgyis gpu limites lesz a rendszer.

(#3296) Dhampir válasza Jackal2 (#3286) üzenetére


Dhampir
félisten

A virtualizáció tényleg kifekteti. :K

(#3297) vagabor válasza Shoo (#3291) üzenetére


vagabor
aktív tag

Online vettem. Először azt írták hogy elküldték a csomagot. Semmi nem érkezett. Mikor rákérdeztem írták hogy jön. Nem jött, rákérdeztem máshol, ott meg azt válaszolták hogy ez egy digital shipment :D Próbáltam regeltetni, de egyszerűen nem tudják, eddig csak terelgettek mindenféle email címre, ma mondta ki egy lenovós arc, hogy nem tudják regelni és otthon kérjem a pénzem vissza :) Azt sem tudom sírjak e vagy nevessek ..

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#3298) Mottie válasza vagabor (#3297) üzenetére


Mottie
őstag

Ezt nem teljesen értem.. pont az lenne a lényege ennek a garnak, hogy máshol is érvényes, nem csak ott ahol vetted. :)

Be Victorious!

(#3299) Mottie válasza vagabor (#3297) üzenetére


Mottie
őstag

Ezt nem teljesen értem.. pont az lenne a lényege ennek a garnak, hogy máshol is érvényes, nem csak ott ahol vetted. :)

Be Victorious!

(#3300) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Érdekes észrevételem van az Y580 -al :)
Megvettem a GTA IV Gamet eredetibe (díszdoboz + minden), mert a letöltött "tört" verzió nagyon bejött... és mi az érdekes?
A tört / warez verzió tökéletesen fut.... az eredeti meg "szaggat".. akkor, hogy is van ez? :DDD :U

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.