Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12451) Plazmacucci válasza AsusBoy (#12448) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Csak az ír a telemax topikba akinek gondja volt. Nekem speciel két javításból kettő hibátlanul lezajlott, soha nem kellett 10 napnál többet várnom a gépre.
Minden olcsó készülék gyenge pontja az anyagminőség, márkától függetlenül mondom, hogy a mechanikus alkatrészek előbb utóbb feladják.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12452) AsusBoy válasza Plazmacucci (#12451) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Milyen javîtást végeztek a laptopodon?
Zsanér csere?

Mechanikus alkatrészek alatt mit értesz bővebben?:)
Jellemző a laptopra,hogy elszáll mondjuk a vga,alaplap,proci stb?
Forrasztások,túlhevülés?

Ajánlott laptop hűtő alátéteten használni a gépet?

(#12453) Plazmacucci válasza AsusBoy (#12452) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egy IP100-al semmi extra teendőd nincs, az nem fog túlmelegedni. Én Y50-et javíttattam és burkolatot cseréltek mert zsanér mentén elrepedt.
Laptopoknál bármi elromolhat de erre ne számíts, ha elromlik, majd elromlik. Nincs olyan termék ami ne romlana el.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12454) Joker88


Joker88
őstag

Lenovo3000N200 0769EPG :

Tudok rá telepíteni Windows 10-et ?
Egy Intel Pentium T2390 CPU, Intel G965 chipset , Intel GMAx3100 VGA , 4 GB DDR3 RAM , 120Gb HDD .

Most Windows Vista van rajta, csak ugye kicsit már idős a rendszer....

In loving memory of Garrett Lockhart

(#12455) ArthurShelby válasza Joker88 (#12454) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Tudni tudsz, de fölösleges.
Én akkor inkább a win8.1et ajánlom (hate win10)
Kompatibilitási módban szerintem szinte minden felmegy.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12456) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Leírom ide, mert hasznos lehet.
Lenovo z500-am van intel n2230-as wifikártyával. Vettem ebay-en egy intel ac7260-at. Dos alól frissítettem a biost egy moddolt biosra. Utána beszartam, mert nem látta a gép a merevlemezeket, pendrive-okat (éjjeli 2-kor szereltem, a szívbaj kerülgetett itt. Aztán rájöttem (3-kor) hogy csak át kell állítani a bios-ban a boot-nál az uefi-t lagacy-ra. Ennyi. :))

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12457) garage112


garage112
aktív tag

Sziasztok! Egy Lenovo G500 laposom van és ramot szeretnék bővíteni benne, tudnátok segíteni, milyet vegyek? 2x 4gb ot szeretnék belerakni 1600 vagy 1600+ Mhz-set.

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#12458) Ze4lOtx


Ze4lOtx
csendes tag

Sziasztok,

Beruháztam egy ideapad 510-esre, de a gyári töltő elég gagyinak tűnik és rövid a kábele is... hol lehetne hozzá hosszabbítót vagy másik töltőt kapni jó áron?

Köszi :R

(#12459) MAGUS7


MAGUS7
tag

Sziasztok van esetleg valakinek Lenovo IdeaPad 700-15ISK ? vélemények ? tapasztalatok ? egy darab rövid tesztet találtam csak róla.

iPhone4>Lumia 920>Lumia 930>Note7>S7Edge>HTC U11

(#12460) dugo_ válasza Ze4lOtx (#12458) üzenetére


dugo_
veterán

Nekem az a tapasztalatom, hogy az utángyártott töltők még rövidebbek, illetve minőségileg se mindig ütik meg az elvárt szintet.

Inkább a tápkábelből keress hosszabbat, az legalább szabványos.

(#12461) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!
Van egy Lenovo Ideapad 100 15ibd laptopom.
I3 5005u 2.0 ghz. 4gb ram. 1tb hdd. Nvidia 920mx 2gb.

Feltelepîtettem a gta 5 játékot. Okés tudom,hogy ez nem egy gamer konfig viszont valami hiba lehet nálam.
Az alábbi videóban ugyan olyan konfiggal jatszanak elmeletileg es ott semmi akadás.
Nálam meg akad. Nem lehet,hogy be kell kapcsolni vagy elsődlegessé varázsolni a vga-t (nvidia 920mx)?
Jelenleg lehet a beépîtett vga-t használja a laptop vagy ez nem îgy mukodik?
Op.rendszerem Win10 enterprise 64bit.

A videóban win 7 64biten fut a játék.
Ez lehet a ludas?

https://youtu.be/agyf0T0KVYc

Köszönöm!!

(#12462) Ze4lOtx válasza dugo_ (#12460) üzenetére


Ze4lOtx
csendes tag

nade épp ezaz hogy nincs hozzá külön tápkábel... az adapterből közvetlenül jön ki a villásdugó az egyik felén, a másikon meg fix kábel ami megy a laptopba... nem tudok közbe iktatni semmit csak egy hosszabbítót

(#12463) MAGUS7


MAGUS7
tag

Sziasztok nemrég vettem egy Lenovo ideaPad 700 laptopot,az "normális" hogy a kijelző alján bekapcsoláskor zöld fényt lehet látni ? valami hibára utalhat ? vagy csak ilyen a "minősége" ?

iPhone4>Lumia 920>Lumia 930>Note7>S7Edge>HTC U11

(#12464) dombi81


dombi81
senior tag

Sziasztok, lenne egy kérdésem!

LENOVO IdeaPad V310-nél, nem lehet használni a dvd meghajtót ha az akkumulátor bent van?

Párommal meglepődve tapasztaltuk, hogy ki kell venni a laptop-ból az optikai meghajtót, ahhoz, ha az akksit be akarjuk tenni???
De mi van olyankor ha a dvd meghajtót ilyenkor használni is szeretném?

(#12465) Casoli válasza dombi81 (#12464) üzenetére


Casoli
őstag

Az szerintem egy tartalék aksi.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#12466) Fragosus


Fragosus
csendes tag

Sziasztok,

Szeretném a segítségeteket kérni.A héten kaptam kézhez egy új Lenovo Ideapad 110-15ibr laptopot Win 10-el.Az a problémám vele, hogy az FN funkció gomb nem működik,a funkció gombok a lenyomása nélkül is működnek,valamint vannak olyan billentyűk,amelyek leütésénél másik karaktert is beír a gép,például lenyomom a "p" billentyűt és ír mellé egy "o"-t is, vagy "á" betű esetén ír mellé egy pontot is,vagy a hosszú "ű"-re a repülési módot változtatja. :W Telepítettem a drivereket lenovo support oldalról, de nem segített,úgy ahogy azok a driverek sem, amelyek a meghajtóra vannak feltéve. :((( Egyedül a BIOS frissítést nem szedtem le,bár nem hiszem hogy az a gond.Esetleg a windows-ra kell frissítéseket leszedni hogy megszünjön ez a jelenség?

Segítségeteket és a válaszaitokat előre is köszönöm,

Üdv,

(#12467) Ze4lOtx válasza Fragosus (#12466) üzenetére


Ze4lOtx
csendes tag

Pont fordítva működik a lenovonál az fn gomb, ha nyomod akkor adja be az f1,f2,... stb-t. Azt nem tudom miért csinálja h mást is ír mikor lenyomsz egy billentyűt, valszeg hardveres gond--> szervíz

(#12468) bul07 válasza Ze4lOtx (#12467) üzenetére


bul07
nagyúr

Bios-ba állítható megfordítható Fn funkcióbillentyű

(#12466) Fragosus

Bios-ba állítsd át a Fn funkcióit

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12469) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Nemrég hozta meg a futár az új gépemet (IdeaPad 700), és az lenne a problémám, hogy nem tudok Windows-t telepíteni USB-ről. BIOS-ba csak Windows-ból tudtam belépni, átállítottam a boot sorrendet, de így is a Windows-t tölti be, és rá se kérdez a futtatásra USB-ről. Mi lehet a probléma? Kb fél órája telepítettem ugyanerről a pendriveról egy másik gépre W10-et, szóval nem azzal van a probléma.

(#12470) Ronam


Ronam
addikt

Na most elindult a telepítő, de hiába töröltem a 2 particiót, valami GPT-re hivatkozva nem tudom telepíteni. Van amúgy egy csomó partíció (recovery stb), ezeket is lehet törölni? Annyit szeretnék megoldani, hogy legyen egy rendszer meghajtóm, és még egy.

(#12471) Plazmacucci válasza Ronam (#12469) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jól értem, a gyári, feldriverezett, visszaállítható, original operációs rendszert toltad le róla ész nélkül?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12472) Ronam válasza Plazmacucci (#12471) üzenetére


Ronam
addikt

Volt egy rendszer particióm C: amin a W10 volt, és volt egy D: amin a driverek voltak. Hiba volt? Most sikerült feltelepíteni a Windows-t..

(#12473) Plazmacucci válasza Ronam (#12472) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én úgy értelmeztem, hogy Windows-al együtt értékesített gépet vettél. Windows-os gépre minek Windows? Valamit félreértek?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12474) Ronam válasza Plazmacucci (#12473) üzenetére


Ronam
addikt

Egy rakás olyan szar volt telepítve amire nem volt szükségem, és egy tiszta telepítést szerettem volna csinálni. Windows 10 telepítőben csak a C: és a D: meghajtókat formáztam, és csináltam helyettük 2 új particiót más felosztással. A többi partícióhoz nem mertem hozzányúlni, nem is igazán tudtam, hogy mire valók, szóval hagytam ahogy van. Mit csináltam rosszul?

(#12475) Plazmacucci válasza Ronam (#12474) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát ugye azért van rajta több partíció hogy os hiba esetén a gyári alap beállításokra vissza lehessen állni. Nem tudom a rejtett partíció mennyire sérülhetett. Sok sikert a driverezéshez. :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12476) Ronam válasza Plazmacucci (#12475) üzenetére


Ronam
addikt

10 perc letölteni a drivereket a Lenovo oldaláról, egy B590-et váltott az új gép, azzal sem volt semmi problémám..

(#12477) Vandit.


Vandit.
addikt

Sziasztok!

Hogy tudok egy pendrive-ról telepíteni win-t egy ideapad 110-re? Teljesen csaupasz új a gép. Melyik wint rakjam rá 8.1 v. 10? :R

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#12478) ArthurShelby válasza Vandit. (#12477) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Rufusszal csinálsz egy bootolható win-t pendrive-ra (ugye kell egy iso win fájl hozzá), gép bekapcsolásakor pedig belépsz a boot menübe, és boot-olsz a pendriveról (szerintem hülyeség a boot sorrenden változtatni).
Én win8.1 hívő vagyok, vissza tértem win10-ről. Driver gondok voltak nálam (lenovo z500), miden pendrive-ot/sd kártyát formázni akart (de végül azt sem tudta befejezni). Ismerősök most meg ebbe futottak bele.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12479) Vandit. válasza ArthurShelby (#12478) üzenetére


Vandit.
addikt

Rendben, köszi. Ez megvan már 8.1-et raktam fel.

Milyen driver kell rá, hogy legyen hálózat? Milyen progikat érdemes felrakni?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#12480) ArthurShelby válasza Vandit. (#12479) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A wifi driver (is) kell akkor neked. Én srtat8, winrar, totalcommander, office, vlc. Biztonsági részről (ez már nem kötelező) malwarebytes anti amlware, és 8as eset smart security.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12481) Dhampir válasza Vandit. (#12479) üzenetére


Dhampir
félisten

A Win 10 magától leszedte volna a drivereket (néha ez hátrány is lehet). Nem tudod kikerülni hosszútávon, mert ebbe az irányba fejlesztenek, lásd mi lett az XP-rajongással, szép lassan eltűnt a színpadról.

Többféle notebookon is W10 fut, semmi baj nincs vele (de ettől még másnak lehet vele problémája ezer okból eredően).

(#12482) Vandit.


Vandit.
addikt

Köszi a segítségeket :R
8.1-et raktam fel sikerült mindent feltenni, amit kell.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#12483) Ronam


Ronam
addikt

Van valakinek itt IdeaPad 700 notebook-ja? Pár napja van meg a gép, és azt vettem észre (főleg fehér háttereknél, tehát pl böngészőben), hogy a kép egyik részén tökéletes a fehér szín, a másik részén viszont sárgásabb. Hibás a kijelző? Vagy mi lehet ez? Eléggé zavarónak tartom.

(#12484) GiGaBiTeX


GiGaBiTeX
csendes tag

Sziasztok!

Megtudnátok mondani, hogy van e lényegi különbség az Ideapad 110 és V310 széria között ? A hardver kb. ugyanaz mindkettőben, árban a 110 drágább pár ezerrel.

(#12485) Hogen


Hogen
tag

sziasztok!
Lenovo Z510 (20287)
ezen a laptopon szeretnék biost frissíteni!
az eredeti oldalról próbálkoztam, de nem sok sikerrel egy óráma telt újra indítani a gépet ..
esetleg valaki tud segíteni ? :R

(#12486) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, van egy kb. 3,5 éves Lenovo IdeaPad Z500-as laptopom, mely akksija kb. 60%-ra van feltöltve a Lenovo energy management progi ajánlása szerint. Viszont néha észreveszem, hogy a laptopon a töltést ábrázoló világító led villogni szokott, mint mikor tölti az akksit, de a Windows szerint az akksi nem tölt, a %-os érték nem változik, ugyanúgy 55-60% körül van. Ez jelenthet vmi gondot esetleg az akksival/töltővel vagy mit gondoltok? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12487) ArthurShelby válasza junior11 (#12486) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szia, nekem is z500-am van. Az energy management-et nézd meg, ott van maximális akkumulátor élettartam, illetve optimalizált akk. állapot (kb 60%-ig tölti csak fel az akksit)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12488) ArthurShelby válasza Hogen (#12485) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szia, bnőm-nek z510-e van szintén (én javsoltam neki anno :D ).
Én frissítettem rajta anno bios-t (semmi macera nem volt), de teljesen fölösleges volt, sőt.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12489) junior11 válasza ArthurShelby (#12487) üzenetére


junior11
veterán

Igen tudom, az optimalizált állapotra van állítva, mely kb. 60%-ig tölti fel, de néha megesik, hogyi lyen esetben is a a gép jelzi a led vilogásával, hogy tölt, miközben a Windows-ban erre semmi jel, ezt már régóta párszor eljátszotta, nem jöttem még rá, hogy mi lehet, tegnap lemerítettem kb. 20%-ra, aztán gond nélkül feltöltött 60%-ra, s azóta már nem jelez tovább.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12490) ArthurShelby válasza junior11 (#12489) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Érdekes. Egyébként én hülyeségnek/feleslegesnek tartom ezt az akukímélést. Nem látom értelmét. Ha kell az akksi, akkor nincs elég, egyébként meg ha feltöltve tárolom oks.

Ui: Boldog karácsonyt!! :)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12491) junior11 válasza ArthurShelby (#12490) üzenetére


junior11
veterán

Hát én is így vagyok vele, van, mikor jó darabig 100%-on használom, mert tovább tart, aztán a program zaklatása mindig meggyőz valahogy :D Viszont boldog Karácsonyt!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12492) ArthurShelby válasza junior11 (#12491) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"program zaklatása mindig meggyőz valahogy"
Az engem is mindig elbizonytalanít, de eddig a géppel szemben nekem van igazam. Bnőm z510-ének akksija már kipurcant teljesen, pedig 1 évvel újabb gép (ő sokáig használta az optimalizált üzemmódot, bár az is lehet, hogy nincs összefüggés)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12493) junior11 válasza ArthurShelby (#12492) üzenetére


junior11
veterán

Még eszembe jutott, hogy a Z500 beépített, nem kivehető akksival rendelkezik, ha beadná a kulcsot lehet ezt otthon cserélni? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12494) dugo_ válasza junior11 (#12493) üzenetére


dugo_
veterán

A gari lejárta után kellő kézügyességgel mindent lehet. ;]
https://www.youtube.com/watch?v=Q98Bf6Z041w
https://www.youtube.com/watch?v=RvIrjPlW3r0

Nézni is rossz. :D

(#12495) ArthurShelby válasza junior11 (#12493) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én a bnőm z510-ében már cseréltem az akksit (az tökéletesen sikerült). Már szedtem szét a saját gépemet előtte, mert ssd-t akartam bele tenni. Elsőre bevallom eltörtem pár pöcköt, nem egyszerű, de most már profi vagyok, és a bnőmnél tökéletesen sikerült az akksi csere (anno a laptopszalon mondta, hogy nem vállalják ezeknek a laptopoknak a javítását a pöcök törés miatt, nehéz levenni az alját, szóval most hízik a májam).
Mostanában meg moddoltam a biost, mert beletettem a gépbe egy ac-s wifi kártyát. :D

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12496) Vandit.


Vandit.
addikt

Sziasztok?!

usb drivert honnan tudok letölteni az Ideapad 110-hez? :R

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#12497) junior11 válasza ArthurShelby (#12495) üzenetére


junior11
veterán

SSD-t idén februárban már én is cseréltem benne, hát kemény egy menet volt szétszedni, de sikerül törés nélkül. Remélem, még sokáig kitart a Z500, de a köv. laptop már egy jobban, könnyebben szerelhető lesz :D (pl. vmilyen ThinkPad, ProBook stb.).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12498) ArthurShelby válasza Vandit. (#12496) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem tudom milyen usb driver-re gondolsz. De vagy a lenovo honlapjáról, vagy amit bedugsz ubs-s cuccot, annak a honlapjáról (vagy esetleg win update).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12499) ArthurShelby válasza junior11 (#12497) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én a dell e6440-ért vagyok oda. abból már van dedikált videó kártyás változat is, és 14"-es a képernyője, wwan kártya..
Illetve tetszik még a thinkpad w530 is tetszik.
Ha ilyeneket veszek, akkor használtan. Bár a mostani z500-zal sincs semmi gondom, hordozhatóságnál nagy a 15,6"-os képernyő, és nem lenne rossz egy wwan sim-es rész. De egyelőre túl élem ezeket :D

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12500) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Kaptam telepítésre egy lenovo ideapad 300 gépet.

Windows 7-et szeretném rá telepíteni.
Az első kérdésem az lenne hogy miért írja ezt ki [link] ? MBR partíció kellene neki ? Ezt hogy tudom megcsinálni ?
A másik hogy mi ez a sok partíció ? Melyiken mi található ?
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.