Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12901) maross válasza Lalikiraly (#12898) üzenetére


maross
veterán

Ebbol is tanultam, legkozelebb megint intel lesz :). Aktiv/passzivval mar jatszottam, csak nagyon minimalisat segitett.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12902) AMD Power válasza maross (#12901) üzenetére


AMD Power
titán

Én nagy AMD *uzi vagyok. De laptopban Intel...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12903) Lalikiraly válasza AMD Power (#12900) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Mondom, sajna AMD hiba... Vagy maga a procikkal nem stimm valami, illetve inkább BIOS szinten tudom elképzelni a hibát, hogy ki bekapcsolgat a venti a proci meg melegszik...

Maradok intelnél egyelőre, pedig imádom az AMDt és nagyon hosszú évekig AMDs voltam.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12904) Lalikiraly válasza maross (#12901) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sajnálom, én is megszívtam.

Ráadásul, nem dicsekvés, de olyan szinten érzékeny a fülem, hogy a cuccok trafójának zúgását megszoktam hallani, akkor gondolhatod, hogy a ventikre hogy reagálok.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12905) zadir1


zadir1
tag

Lenovo IdeaPad Miix 320 80XF0015HV Tablet PC -t rendeltem emag-ról. Mik a vélemények róla? Főleg film és kevés játék menne rajta....

(#12906) #93794560 válasza zadir1 (#12905) üzenetére


#93794560
törölt tag

Átlagos felhasználásra jó lehet, de a játék az már kérdéses. Legfeljebb régebbiek futnának rajta jól.

(#12907) Lalikiraly válasza zadir1 (#12905) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Nem rossz. Az tuti hogy néma működésű lesz.
Régebbi 5 év körüli játékok egész jól elfognak rajta menni, nyilván nem FHD ban. Az azért terhelni fogja folyamatosan. De azért majd használd egészséggel :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12908) AMD Power


AMD Power
titán

Pár hetes használat utan. Halk, gyors jo aksi idovel van. Szepen is szol rajta a film. Baromi jo kis gep. De! Ami viszont szerintem nagyon gaz rajta az a touchpad. Botrany rossz hasznalni. Fogok venni melle egy egeret.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12909) Lalikiraly válasza AMD Power (#12908) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

A tapipadot csakis éjszakai filmezéskor az ágyban használom :D Máskor nemnagyon. Botrány a görgetés rajta, mert valamikor gyors, valamikor lassú. De egyik notin sem szerettem. Szóval nem fájna, ha lehagynák a gépről és külső farok nélküli patkány kéne állandóan :)...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12910) AMD Power válasza Lalikiraly (#12909) üzenetére


AMD Power
titán

A regi gepen "jo" volt. De ezen a gepen katasztrofa.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12911) VMatteo válasza AMD Power (#12910) üzenetére


VMatteo
őstag

én görgetni se tudok rajta:D mit kell beállítani hozzá?:DD

Tisztelet a Gépésznek!

(#12912) Lalikiraly válasza VMatteo (#12911) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

BIOS ban advanced módra kapcsolni és a drivert feltelepíteni. 3 fajta is van hozzá, nekem az Elannal működött. Több fajtával is gyártották!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12913) AMD Power válasza Lalikiraly (#12912) üzenetére


AMD Power
titán

BIOS-ban én semmi ilyesmit nem találtam. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12914) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok.
Tegnap rendeltem egy 330-ast Ryzen 5+Radeon 540 kivitelben. Van erről a prociról már tapasztalat? És a gépről? Lányomnak hozza a Jézuska, egy öreg G 580-ast vált le. Ezt a kategóriát és konkrétan ezt a típust a milyet vegyek topikban nagyon lehúzták, bár ott mit nem, ami 300 ezer alatt van. Remélem nem lesz igazuk, hordozva nem lesz. Ami engem leginkább érdekel, hogy a kornak megfelelően erősebb legyen, mint a mostani I3 3110(?)+GT 635m kombó. És remélem az új proci már nem melegszik, mint régebben az összes amd, két gépemet is megfőzött . Lesz 14 napom próbálni, addig is várom a tapasztalatokat, véleményeket. Köszi.

(#12915) Dhampir válasza z123456z (#12914) üzenetére


Dhampir
félisten

A mobil Ryzennel kapcsolatban egy érdekes cikk:

A Ryzen mobile driverek miatt kritizálják az AMD-t

[ Szerkesztve ]

(#12916) z123456z válasza Dhampir (#12915) üzenetére


z123456z
őstag

Hát, ha jól müködik, minek frissíteni?

(#12917) Dhampir válasza z123456z (#12916) üzenetére


Dhampir
félisten

Ilyen alapon egy drivert sem kellene. :)

(#12918) z123456z válasza Dhampir (#12917) üzenetére


z123456z
őstag

Ebből egyébként mit kéne leszürnöm? Vigyem vissza? Gondjaim lehetnek a telepítésnél (free dos a lelkem )? Amúgy ha felrakom a Windowst, vissza tudom vinni, ha mégse tetszik?

(#12919) VMatteo válasza Lalikiraly (#12912) üzenetére


VMatteo
őstag

BIOS-ban nem találtam advanced módot, viszont ha már ott jártam kíváncsiságból kikapcsoltam a videókártyát (4GB mx150) :F

Tisztelet a Gépésznek!

(#12920) Dhampir válasza z123456z (#12918) üzenetére


Dhampir
félisten

Csupán megosztottam egy cikket. :U

Feltételezem, hogy azért vetted a gépet, mert tetszik, hát használd egészséggel.

(#12921) Lalikiraly válasza VMatteo (#12919) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia! Hmm mingyá megnézem az enyémben, hol is volt, pedig úgy emlékszek lehet állítani, ha nem akkor a tapipad drivert lekapod a lenovó oldaláról és hajrá :) fog az menni.

Most ezt mire véljem, hogy kikapcsoltad a videókártyát?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12922) Lalikiraly válasza z123456z (#12914) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Hát azért ez már egy elég bika konstrukció az akkori I3 hoz képest, főleg ugye videókártya téren, elég druva előrelépés.

Nos driver? Nehogymár, iszonyat sokat tud fejlődni egy driver hónapok alatt is. Tuti a legfrissebb kell, meg BIOS ból is. Nos AMD hát mostanában én embertől nem hallom, hogy az AMD ne melegedne. Főleg a dedikált videókártya miatt biztosan fog is. Tesztelni és a kezeim közt sem nagyon volt ilyen sajnos, pedig kipróbálnám, tuti írnék is cikket róla.

Használja majd a lányod egészséggel. Jó lesz az :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12923) VMatteo válasza Lalikiraly (#12922) üzenetére


VMatteo
őstag

Kíváncsi voltam, hűtést befolyásolja-e a dedikált VGA. Feltettem egy drivert, de nincs gesztusvezérlés:D

Tisztelet a Gépésznek!

(#12924) z123456z válasza Dhampir (#12920) üzenetére


z123456z
őstag

Megmondom őszintén, amióta az előzőt vettem én nem néztem laptopot, ezt sem láttam még, csütörtökig nem is hallottam róla. Aztán tegnap ezt találtam. Egyelőre pozitívan állok a dologhoz, majd meglátjuk. A 14 nap miatt nem igazán aggódok, inkább csak a Windows miatt, ha felrakom és nem tetszik, hogy viszem vissza? Ha nem rakom fel, hogy próbálom ki?

Lalikrály

Én is ebben bízom, meg hát abban is, hogy dicsérik a mobil Ryzent, csak a melegedésről nem találtam infót, bár szerintem most jönnek nagy mennyiségben a piacra. Csak fejlődtek valamit.

[ Szerkesztve ]

(#12925) Dhampir válasza z123456z (#12924) üzenetére


Dhampir
félisten

Victoryus fórumtársnak ilyen gépe van. Az alábbi blogban ír róla.

Lenovo IdeaPad 330 Ryzen

(#12926) Lalikiraly válasza VMatteo (#12923) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Mint írtam, három fajta driver van hozzá, Elan, Synaptics meg még nem is tudom mi a harmadik. Próbáld végig őket. Nekem az Elan bírta működésre...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12927) Lalikiraly válasza z123456z (#12924) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Biztos hogy sokat fejlődött, én inkább a gyár általi hűtési metódus miatt aggódok. De majd írd meg, hogy viselkedik.

Hát ég és föld lesz az előző AMD APU szériákhoz képest az fix...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12928) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

Sziasztok,

Vettem az Euronics-ban egy Lenovo 320-15ABR laptopot. Hova lehet ezeket hordani takarításra és újra pasztázásra?

Eddig ezeket magamnak csináltam az eddigi gépeimen, de erre túl sok gari van a szétszedéshez. :DDD

Üdv.: RohamDroid

Üdv.: Csaba

(#12929) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

A gari helyes dolgot nem tudom sajnos.

Viszont, hogy olvastam a Ryzen es gép bővítési leírását furcsállok egy dolgot.
Azt írja, hogy az egyik ram forrasztva van az alaplapon és van egy slot üresen.
Nos én ami szétszedős videót láttam, ott az egyetlen slotban volt a ram és azt mondták, hogy memóriacserével lehet bővíteni, de lehet én értettem félre. Namost mert ha van egy szabad slot és abba rakna az ember még egy ramot akkor az a Dual channel memóriaműködést hozná magával, az meg jó kis sebességnövekedést, és a több ram miatt a Windows is és az integrált VGA is jobban érzi magát. Vélemények?

Frissítés:
Közben AIDA val megnéztem és egy darab DIMM modul van egy Hynix RAM-mal. De nem írja, hogy lenne DIMM2 slot. Hiába tudja az északi híd a Dual Channelt 128biten, aktív single chanel 64bit,

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12930) z123456z válasza Lalikiraly (#12929) üzenetére


z123456z
őstag

Én a ryzenes gépekről találtam egy egyoldalas Lenovo doksit, ott mintha azt is volna, hogy 5-től megy a dual Chanel és max 16 gigás 2400 kezel a slot.

(#12931) z123456z válasza z123456z (#12930) üzenetére


z123456z
őstag

Persze, hogy rosszul emlékeztem, 8gigás 2400-as max.

Dhampir

Köszönöm, jó cikk. Csak az nem derül ki belőle, hogy milyen kell bele és hol érdemes venni. Néhány link jó lett volna, de egyelőre amúgy sem költök rá.

[ Szerkesztve ]

(#12932) Lalikiraly válasza z123456z (#12930) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Igen 8GB DDR4-2400- as RAM ot lehet bele max.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12933) z123456z


z123456z
őstag

Ezeknél a mostani IdeaPad szériáknál a bővítés ( RAM, hdd, optikai meghajtó ) garancia vesztéssel jár? A g580-nál még szabad volt cserélni.

(#12934) VMatteo válasza z123456z (#12933) üzenetére


VMatteo
őstag

Ezt a választ kaptam két hete a TMXtől:
Tisztelt Ügyfelünk!

Abban az esetben, amennyiben a gyártói leírás alapján bővíthető a készüléke és speciális eszközök segítsége nélkül hozzáférhető az elem, akkor Ön is kicserélheti a memóriát és/vagy a meghajtót garancia vesztés nélkül. Kérjük mindenféleképpen figyeljen arra, hogy a beavatkozást szakszerűen végezze el, mert a helytelen szerelésből származó sérülésekért a gyártó nem vállal garanciát.

Ha a beépítés során sérül a készülék, vagy a beépített komponens okoz meghibásodást, azt nem fedi le a jótállás. A készülék jótállása csak az eredeti komponensekre terjed ki.

A Lenovo támogatási oldalán (http://support.lenovo.com/hu) megtalálható a használati útmutató és a szerelési leírás, kérjük, tanulmányozza ezeket mielőtt lecserélné a memóriát.

Szervizünk is el tudja végezni a bővítést fizetős keretek között, azonban a bővítményt nem tudjuk biztosítani hozzá.

A Lenovo támogatási oldalán (http://support.lenovo.com/hu) megtalálható a használati útmutató és a szerelési leírás, kérjük tekintse át ezeket, mielőtt lecserélné a komponenst vagy bővítené a készülékét. Esetleges további kérdés esetén pedig javasoljuk, hogy vegye fel a kapcsolatot a gyártóval. Mi technikai segítségnyújtással kapcsolatban nem tudunk segíteni.

http://emea-helpdesk.lenovo.com/hu/hu/?ipromoID=hu_hp_top_espot_help

Kérés esetén a szervizünk is el tudja végezni a bővítést fizetős keretek között, azonban a bővítményt nem tudjuk biztosítani hozzá.

Üdvözlettel,

TMX Mobile Solution Szerviz Kft.

Angol nyelvű szerelési utasítást találtam csak a lenovo oldalán, bővítésről, garanciáról sző sincs. :U

Tisztelet a Gépésznek!

(#12935) RohamDroid válasza VMatteo (#12934) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

Ez nagyon hasznos köszi hogy megosztottad. Nekem 4GB rammal van szerelve a kis 320 de szeretném majd bővíteni 8GB-ig.

Üdv.: Csaba

(#12936) z123456z válasza VMatteo (#12934) üzenetére


z123456z
őstag

Köszi. Én egyelőre nem piszkálom, megkapja így gyerek. Ugyan eljátszottam a gondolattal, de el is vetettem, így is életem legdrágább karácsonya lesz. Ha netán igény lesz rá, kap egy SSD-t meg +8 giga ramot. Remélem az win10 telepítés problémamentes lesz.

(#12937) Lalikiraly válasza z123456z (#12936) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

A Win 10 nél nincs már annyi szenvedés a driverekkel mint régebben. Fog az menni :)

Én nekem továbbra is az a kérdés, hogy egy slot van e amiben egy ram van vagy az alaplapra van forrasztva a ram és van még egy slot.. ?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12938) z123456z válasza Lalikiraly (#12937) üzenetére


z123456z
őstag

Alaplapra forrasztva 4/8 giga, kiviteltől függően. +1db üres slot, ami max 8 GB.

(#12939) Lalikiraly válasza z123456z (#12938) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Az király. Akkor megéri bővíteni, a dual channel miatt sokat dob rajta.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12940) z123456z válasza Lalikiraly (#12939) üzenetére


z123456z
őstag

És állítólag akkor is megy a dual, legalábbis 64 helyett 128 biten megy, ha nem egyforma a két modul. Konkrétan a gyári 4 mellé kap még 8-at, akkor is. Aztán, hogy ez mit számít, nem tudom.

(#12941) Lalikiraly válasza z123456z (#12940) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Igen, megy akkor is a dual... De a legjobb persze ha mindenben egyformák. bár most régen építettem gépet, azóta biztos változott. Megkell nézni az adatlapon mit ír. Én plusz 4 gigát hozzáraknék akkor viszont. És hát sebességben elvvileg +30% amennyire tudom, de lehet több, vagy céfoljanak meg a szakértők.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12942) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Megnéztem, hogy DDR4 2666-os modul van benne. Most kérdés, hogy tényleg a lapon van e és van e egy szabad szlot.
Mert ha van, akkor kb 11 ért lehet kapni bele +4GBt, ami annyiból jó, hogy a dual channel miatt sokat hozhat a konyhára...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12943) badrian250


badrian250
tag

Sziasztok!

Egy elég összetett problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:

Lenovo Y700 15ISK 80NV notebookom van, 64 bites win10-el használom, eredeti dobozos USB-s (külön vettem, nem a géphez volt). 1 hete tapasztalom azt, hogy 5-10 perc használat után, vagy néha már akár a jelszó beíráskor sem tudom használni a billentyűzetet, egyszerűen eldobja. Ha tovább használom a gépet (touchpad megy), akkor rövid időn belül kékhalál Power State Failure hibára. ha újraindítom a gépet a bekapcs gomb hosszú nyomásával, akkor a Novo boot screent dobja, de nem tudok semmire menni, mivel nem megy a billentyűzet. A bekapcs gomb hosszú a nyomása után leáll, újra bekapcsoláskor van újra billentyűzet pár percig és újra kezdődik az egész. Más hibát nem produkál a gép.

Futtattam több malware irtót (Malwarebites, Hitman Pro, stb), illetve sima Kasperskyt használok régóta, de egyik sem talált semmit.
Lenovo fórumokon olvastam, hogy frissítsem a BIOSt a legfrissebbre illetve a LAN és Wifi drivert is, de mindből az elérhet ő legfrissebb volt már eleve fent.
Ezen kívül a statikus kisütést írták (akku ki, bekapcs gomb nyomva tart 20 másodpercig, összeszerel, örül), viszont ez sem segített.

Tegnap elkezdtem újratelepíteni a Windowst, kb harmadszorra engedte beírni a telepítőkulcsot (mindig megfagyott hibaüzenet nélkül), majd formatáltam a meghajtót (120-as SSD, emelett van egy 1 Tb-os vinyó amihez nem nyúltam) és a telepítés közben 7%nál kidob (3x eljuotttam eddig) és azt írja, hogy nincsenek meg a szükséges fileok a telepítéshez. A pendriveot ellenőriztem másik gépen, rajta van a gyári 7.9 gb adat, de már fogalmam sincs, hogy mit csináljak, hogy jó legyen.

Előre is köszönöm a segítséget!
Előre is köszönöm

(#12944) Plazmacucci válasza badrian250 (#12943) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Küld szervizbe. Ha telepíteni sem lehet már akkor nagyon nincs mit tenni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12945) Lalikiraly válasza Plazmacucci (#12944) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Én egy BIOS frissítést újrahúzást mindenképpen megpróbálnék, de ha garanciális ilyesmi, akkor ha a BIOS sem oldja meg, akkor ott nagy gebasz van.
A Windows telepítőt meg amúgy nekem is másik gépen szoktam a telepítő pendrive ot elkészíteni, mert sokszor kidob engem is a media creation tool. Van hogy csak másodjára sikerül neki.

Egy BIOS próbát még megér... Furi hiba nagyon.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12946) z123456z válasza Lalikiraly (#12942) üzenetére


z123456z
őstag

Na, vettél már? Én ma vettem egy 8 GB 2400 hynixet, 9 ezerért hardverapróról. Remélem működik. Még kéne vennem gitárpengetőt, csak keményebb, mint egy plasztik kártya. Meg még egy SSD is kéne, akkor csak egyszer kéne szétkapni.
Egyébként honnan vetted ezt a 2666-os memóriát? A specifikáció szerint max 2400, kiviteltől függően.

(#12947) Lalikiraly válasza z123456z (#12946) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Nem vettem és lehet nem is fogok, mert tavasszal valszeg gamer gépre váltok.
Nekem az AIDA írta ki hogy DDR4-2666 van benne.

Meg még mindíg nem vagyok abban biztos hogy egy szabad szlot van benne.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12948) z123456z válasza Lalikiraly (#12947) üzenetére


z123456z
őstag

Akkor neked jobbat raktak bele, a spckó szerint a pentiumhoz 2133 van. Bár szerintem ezeknek nincs észrevehető előnye vagy hátránya, igazából azt sem tudom, mit jelentenek. Miért cserélsz máris, most vetted. Én felraktam rá a wint, nem tapasztaltam hangosnak, nem láttam hibát, úgyhogy megy a fa alá.

(#12949) Lalikiraly válasza z123456z (#12948) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Nem most, majd jövő tavasszal. Már régóta szeretnék gamer gépet. De meglátom, mert lehet, ha tényleg üres a RAM slot, akkor megérné még 4GB ram sokat jelent a dual channel. De akkoris szeretnék egy gamer gépet már régóta, hiába nem vagyok egy játékmániás...

Mostanában a Tank force al játszok, ez amolyan WOT variáns. Szépen fut közepes beállításokkal.

Csak mondjon már valaki egy programot amivel ki tudom iratni, hogy éppen hány FPS el fut...

Hangosnak, hogy lenne hangos? Nekem néma :D Win 10 hibátlanul megy rajta...

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12950) Dhampir válasza z123456z (#12946) üzenetére


Dhampir
félisten

A gitárpengetőről jutott eszembe, hogy akár ilyen készletet is érdemes lehet venni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.