Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12551) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Ezt a cikket olvastátok már?

A Lenovo tulajdonosoknak fontos tudni, hogy 12 (vagy 24) hónap jótállás mellett + 12 hónap korlátozott jótállás áll rendelkezésükre, ez utóbbi viszont regisztrációhoz kötött.

A cikk leírja, hogyan kell kitölteni a regisztrációs űrlapot a + 12 hónap korlátozott jótállás igénybevételéhez.

(#12552) Papooo


Papooo
senior tag

B580 , Windows 10
A windows indulása előtt ilyen DOS-os ablak ugrik fel:" the system does not support batteries that are not genuine Lenovo-made or authorized..."
Tölteni se hajlandó a gép az akkumlátort.

Az akksi előtte ki lett próbálva egy G710-ben és egy G505-ben.
Mindkét gép alatt hibátlanul működött.

Ez nem jött be.

Valakinek esetleg egy ötlet?

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#12553) kizio


kizio
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis problémám adódott a ideapad700 ommal.Beleraktam az alap hdd helyére egy 850 evo ssd-t és bekapacsoláskor be is hozza szépen a boot menüt de nem akar tovább lépni.Mi lenne a teendőm ?Van az alaplapon win 10.

[ Szerkesztve ]

(#12554) Papooo válasza kizio (#12553) üzenetére


Papooo
senior tag

Az alaplapon nincs win10, az a hdd-n van. :D
Ez esetben azért nem lép tovább, mert az ssd-n keresi. Potyára.
Fel kell telepíteni a Windowst.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#12555) kizio válasza Papooo (#12554) üzenetére


kizio
csendes tag

Valami laptop os forma mondta, hogy nem a vinyóba égetik az eredeti windowst hanem az alaplapba.Hogyan tudom így feltelepíteni?
Vagy hogyan tudom bootolni az eredetit?
Matricázott a laptop alja(win10)

[ Szerkesztve ]

(#12556) Papooo válasza kizio (#12555) üzenetére


Papooo
senior tag

A windows eredetiségét az aktivációs szám jelenti, ami a gép alaplapjához van kötve, és a központi ms szerver tartja nyilván. Amikor feltelepíted a win10-et, akkor az első internetes csatlakozáskor lecsekkolja a microsoftnál, hogy van-e érvényes aktiváció az alaplaphoz, és ha igen, akkor minden oké, ha nincs, akkor zaklatni fog, hogy aktiváld a rendszered.
Innen letöltöd a progit, ami megcsinálja neked a telepítő pendriveot vagy DVD-t, és már mehet is a telepítés.
Csak arra kell figyelni, hogy a géppel adott (pro vagy home) változatot telepítsd.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#12557) kizio válasza Papooo (#12556) üzenetére


kizio
csendes tag

Köszi így már világos!

(#12558) egeisa


egeisa
csendes tag

Lenovo z51-hez van akksi firmware update?
Sajnos behalt a lapitopim akksija, de a garis srác ajánlotta h frissítsem az akksi firmware-jét, és az valszeg megoldja a problémát, ugyanis kb fél éves gépről van szó és az elhasználódása is "csak" 10%os.

(#12559) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Ideapad 110 (80UM) géphez keresek elsősorban WELAN drivert win 8.1-hez.
A lenovo oldalán csak Win10 driver van, ami nem műxik 8.1-en.

Ezen kívül van még egy Ismeretlen eszköz is, amiről sejtelmem sincs, hogy mi lehet. Valami ACPI cuccot ír az eszköz helyéhez.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12560) Casoli válasza Bici (#12559) üzenetére


Casoli
őstag

Az miaza WELAN? :Y

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#12561) Bici válasza Casoli (#12560) üzenetére


Bici
félisten

Sorry, elírtam; WLAN. :D
De már megvan a megoldás erre. Találtam egy softpedia-s drivert, ami műxik vele.

Ami most maradt probléma, az, hogy van egy ismeretlen eszköz, ami valószínűleg az ACPI driver. Ezt be tudom szerezni valahol? A Lenovo oldalán lévő nem műxik.

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12562) Plazmacucci válasza Bici (#12561) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Energy vagy Power management lehet, vagy valami Intel chipkészlet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12563) Bici válasza Plazmacucci (#12562) üzenetére


Bici
félisten

AMD-s a gép.
A lenovo oldalán lévö win10-es driver nem megy fel.
Az AMD oldalán meg csak a full csomag van fent ehhez az APU-hoz, amit már feltettem, és azután is ilyen.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12564) Plazmacucci válasza Bici (#12563) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor szerintem megleszel nélküle is :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12565) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Ez a problémám. Újratelepítettem a windowst és ugyanúgy rossz. A gépen még van garancia, akkor szerviz?

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#12566) Papooo válasza olloczky (#12565) üzenetére


Papooo
senior tag

Egy kicsit ráguglizva az derült ki, hogy a touchpad és a klavi két külön kábellel csatlakozik az alaplaphoz, tehát fizikai oka a hibának csak beázás lehetne.
Mivel ilyen nem volt, azért ha nem szoftveres a probléma, akkor gariztatni kell.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#12567) Plazmacucci válasza olloczky (#12565) üzenetére


Plazmacucci
félisten

BIOS reset talán segít, ha 20 mp-ig benyomva tartja a bekapcsoló gombot. Ha utána sem megy a tp akkor újratelepítés.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12568) olloczky válasza Plazmacucci (#12567) üzenetére


olloczky
senior tag

A bekapcsoló gombot (hülye kérdés) kikapcsolt állapotban kell 20 mp-ig nyomni? Megtettem, semmi változás. Az újratelepítés meg már megvolt. Akkor gari.

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#12569) Plazmacucci válasza olloczky (#12568) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Lehúzod a töltőt, és nyomva tartod. Asszem egyszer fel is villan a gép, majd kikapcsol. BIOS update is kellhet utána.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12570) olloczky válasza Plazmacucci (#12569) üzenetére


olloczky
senior tag

Akkor ezt már csinálja meg a szerviz :) Köszönöm!

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#12571) Casoli válasza olloczky (#12570) üzenetére


Casoli
őstag

Egy dologról még senki nem beszélt. Hogyan lett feltelepítve a windows, billentyűzet és touchpad nélkül?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#12572) olloczky válasza Casoli (#12571) üzenetére


olloczky
senior tag

Igen az kimaradt. Hát usb-s külső eszközökkel

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#12573) Casoli válasza olloczky (#12572) üzenetére


Casoli
őstag

Ha már a telepítő sem látja a billt és a touchpadot, akkor egyértelmű, hogy hardver hiba.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#12574) Plazmacucci válasza Casoli (#12573) üzenetére


Plazmacucci
félisten

[link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12575) olloczky válasza Casoli (#12573) üzenetére


olloczky
senior tag

És amilyen hamar megszoktam, hogy külső eszközt kell használni.. :) Már nekem is csak a wifi jelszó beírásakor ugrott be, hogy hát basszus miért nem a saját billentyűzetén gépelem. És igen, akkor sem volt jó.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#12576) daver88 válasza olloczky (#12570) üzenetére


daver88
aktív tag

Én próbálnék még egy ubuntu live-ot bootolni, ha az sem érzékeli a dolgokat, akkor egyből kiderül, hogy a winnek van baja, vagy hardvergond...

A WIN telepítő első ablaka (nyelvválasztás) sem érzékeli a bill-t vagy a touchpadot, akkor érdemes egy BIOS resetet csinálni, néha megoldja a dolgot...

szerk.: UEFI módba telepítve a WIN?

[ Szerkesztve ]

(#12577) olloczky válasza daver88 (#12576) üzenetére


olloczky
senior tag

a boot eszköz kiválasztásánál EFI volt (nem UEFI)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#12578) Chabee


Chabee
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni! A kollégámnak van egy Lenovo IdeaPad Z570 laptopja. Anno a nagy Win10-es átállásnál Ők is engedték a rendszernek, hogy frissítsen W10-re. Nem értettek/értenek hozzá, megették a piármaszlagot. Sajnos ehhez a géphez semmilyen W10 driver nincs (Max a benne lévő NVidia VGA-hoz, de ugye ez itt nem ilyen egyszerű.) Viszont van jogtiszta Win7 Home Premium a géphez. Miután minden egyes Win10 frissítésnél behalt a gép, megunták és megszületett a döntés. Álljunk vissza Win7-re. A gond az, hogy az eredeti HDD már rég megadta magát és vele halt a recovery partíció is. A feladat adva van, szerezzünk Win7 Home Premium telepítőt, lehetőleg Lenovo OEM-et. Na itt kezdtünk filmet nézni, a címe Mission: Impossible. A MS és a Lenovo kéz a kézben szivat minket, és csak jó pénzért vehetnénk helyreállító lemezt. Kérésem, hogy tud-e valaki valahonnan ehhez való telepítőt? Én már kipróbáltam egy pár torrentről letöltött iso-t, de az eredeti kulcs nem volt jó egyikhez sem. Pls Help!

Előre is köszi!

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#12579) Papooo válasza Chabee (#12578) üzenetére


Papooo
senior tag

Azért nincs kirakva külön win10 driver a géphez, mert a windows simán leszedi magának, nem kell külön vadászni, csak fel kell engedni az internetre. :)
Többféle lapossal és tablettel volt már dolgom win10 alatt, és eddig semmi frissítési vagy telepítési gond nem volt, az NVidia Optimus-t leszámítva.
A nagy frissítések idejére érdemes magára hagyni a gépet pár órára, de ezen kívül a leggagyibb hardveren (pl atomos tab 2 giga rammal) is simán lefut.
Legutolsó érv: Ha a 7-ről frissített win10-et legalább egy hónapig használták,akkor elméletileg a Win7 kulcs érvénytelenné vált, és csak a win10-et lehet legálisan használni.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#12580) Chabee válasza Papooo (#12579) üzenetére


Chabee
tag

Szia!

Köszi a biztató szavakat és az infót, de itt pont az a baj, hogy amikor újratoltam W10-zel rögtön azért nyavalygott, hogy keressek VGA drivert. Ráadásul ebben ugye a prociban található IGP dolgozik alapból és ha van valami keményebb 3D-s feladat akkor jön a képbe a dedikált Nvidia GPU. Ez az Optimus ha jól tévedek. És ebbe Neked is beletört a bicskák, mint említetted. De azóta megoldottam egy másik W7-es eredeti kulccsal, csak az Prof.

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#12581) myke01


myke01
senior tag

Lehet volt már kérdés ,de azóta sem találtam meg a megoldást rá :N .
Az alábbi képen látszik , hogy a fényerőt csak 84%-ig lehet húzni , de sem driver-csere nem oldotta meg , sem a részletes energiatakarékossági beállítások nem korlátozzák le ezt. Ennek ellenére mindig 84% a max. fényerő .
Más tapasztalt ilyent a G580-as Lenovo-n ?

(#12582) tibz03


tibz03
őstag

Sziasztok!

Azt meg tudja nekem mondani, hogy mikor várhatóak új IdeaPad modellek? Ha jól emlékszem, nyáron szokták kiadni őket, de ebben nem vagyok biztos. Azért kérdezem, mert vennék egyet (IdeaPad 510-et néztem ki), de ha hamarosan jön újabb model (pl. GF 10xx videokártyával), akkor lehet, hogy várnék.

Köszi a választ előre is! :R

(#12583) Laszmen


Laszmen
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Nagy dilemma előtt vagyok, sok teszt olvasása/nézése után sem tudtam eldönteni hogy Lenovo Ideapad Z580 / Intel Core i5-3210M / NVIDIA GeForce GT 630M / 8GB Ram, vagy a jelenlegi birtokomban lévő Dell N5010 / I5-460M / Hd5650M / 4gb Ram.

A mostani gépem(ami potom pénzért eladó) nekem kevés,illetve éppen hogy kevés,mert ha grafikus teljesítmény olyan 10-20%-al erősebb lenne, nekem már az jó lenne, azért is néztem ki a Lenovo z580-at..

A kérdésem tehát a tyúk vagy a tojás? :R

(#12584) Papooo válasza Laszmen (#12583) üzenetére


Papooo
senior tag

A Z580 jóval erősebb, de én 45-öt nem adnék érte.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#12585) Loretto


Loretto
veterán

Sziasztok!

Lenovoéknál a billentyűzetvilágítás nem kapcsol le magától (YOGA 510)?
Két erősség és OFF van csak.

Köszi!

Soirée...

(#12586) Plazmacucci válasza Loretto (#12585) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ahogy írod.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12587) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Remélem jó helyre írom.
Volna egy Lenovo b50-70 notebookom.
Driver gondom lenne sajnos nem lelem mit is hagytam ki.tudnátok segíteni?

Innen szedtem le drivereket.win10
Köszönöm.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#12589) hódmaci válasza dugo_ (#12588) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm a segítséget.
:)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#12590) myke01


myke01
senior tag

Nem kapcsolódik szorosan eme laptop típushoz, de mivel G580-as Lenovo-val rendelkezem ,hátha tudja valaki a megoldást :K . Az egér problémák topikban nem sikerült megtalálni rá.

Wireless egér probléma

Még ezt hozzáfűzném : Semmi energiagazdálkodásra vonatkozó opció nincs a BIOSban. Egyébként UEFI boot disabled ,de ennek semmi köze szerintem az egér "dolgaihoz" :) .

(#12591) kovike


kovike
tag

Sziasztok!
Egy Ideapad 510-et szeretnék sokoldalú felhasználásra (képszerkesztés, videószerkesztés, szövegszerkesztés, prezi, böngészés, jó multitasking stb.)
Konkrétan erről lenne szó: Ideapad 510-15ISK-80sv009phv Mit gondoltok? Tapasztalatok esetleg?

[ Szerkesztve ]

Mert te aztán rohadtul értesz a telefonokhoz!

(#12592) daver88 válasza kovike (#12591) üzenetére


daver88
aktív tag

nekem hasonló van csak I5-7200 procival, maximális elégedettséggel...sokat használom photoshoppra, böngészés villámgyors, és néha még egy-egy játékot is próbálok rajta...Én viszont SSD-t mindenféleképpen rakatnék bele (ahogy meg is tettem :) ), mert rengeteget dob a sebességen...nem is hittem volna, de teljesen más így a felhasználói élmény, mint a sima HDD-vel...

(#12593) Loretto válasza kovike (#12591) üzenetére


Loretto
veterán

Yoga termékem nekem is 1 hónapja kb (I3, 8giga, 128 SSD)

Pozitív: nagyon gyors, zsanérok rendben, csendes terhelés alatt is.

Kontra: vagy van bill világítás vagy nincs, napközben szinte full fényerő kell a tükröződés miatt, és nekem nagyon nem kellemes a jobb oldali shift gomb, mivel az normál méretű

Ettől függetlenül nagyon jó kütyü.

Soirée...

(#12594) kovike válasza daver88 (#12592) üzenetére


kovike
tag

Köszönöm a válaszokat!
Milyen SSD-t vettél bele? :)

Mert te aztán rohadtul értesz a telefonokhoz!

(#12595) kovike válasza daver88 (#12592) üzenetére


kovike
tag

Illetve egy tesztben ezeket írják róla:

1. "Az IdeaPad ventilátora folyamatosan működik, tehát ennél aktívabb hűtést nehéz biztosítani, ám hátránya, hogy a zümmögés álandóan hallható." Kérdés: Ez igaz-e? És mennyire zavaró?

2. "Harman minősítés ide vagy oda, sajnos a hangszórók nem csapnak túl nagy lármát. Sőt, igazából elég halkan szólnak" Kérdés: Erről mit gondolsz?

3. Üzemidővel kapcsolatban mik a tapasztalataid?

4. "A billentyűzet alatt meglehetősen nagy a hely, mégsem használta ki teljesen a Lenovo, bár nem kényelmetlen, idefért volna egy nagyobb tapipad." Vélemény?

5. Összeszerelés, anyaghasználat, zsanérok?

+1. Fehérben nem b.zis? :D

Mert te aztán rohadtul értesz a telefonokhoz!

(#12596) daver88 válasza kovike (#12595) üzenetére


daver88
aktív tag

1. a ventilátor tényleg folyamatosan működik, alapjáraton viszont szinte hangtalan...
2. a hangszórók valóban nem egy csúcsminőség, de aki hallotta már mondjuk a 100/110-es széria hangját, ahhoz képest bőven rendben van...a mai világban pedig a bluetooth kapcsolat mindent megold, néhány ezerért lehet venni remek bt hangszórókat, amik kiváltják a laptopét...
3. üzemidő: én viszonylag keveset használom akkuról ezért erről nem tudok érdemben mondani bár mit...
4. én egérrel használom, de ha mégis hozzányúlok a touchpadhoz, nekem nem kényelmetlen...a billentyűzet pedig szerintem nagyon eltalált, kellő távolságra vannak egymástól a billentyűk, egyedül a jobb SHIFT van számomra rossz helyen, de pár hét után már kevesebbszer ütöttem mellé...:)
5. sajnos egy kézzel nem lehet kinyitni, mindenképpen két kézzel kell hozzányúlni...mást nem tudnék felhozni hátrányként...nem kopik, nem fényesedik (bő fél év használat után)
6. nekem metál fekete van, magyarul sötétszürke...:)

Samsung 240-es SSD van benne, teszi a dolgát...

[ Szerkesztve ]

(#12597) kovike


kovike
tag

Még egy utolsó kérdés felmerült bennem...

Ideapad 510
vagy
Ideapad 700

Ideapad 510 mellett szól:
i7 7500U - takarékosabb, DVD RW, VGA bemenet, újabb

Idepad 700 mellett szól:
i7 6700HQ, GTX 950M - erősebb konfiguráció, M.2 csatlakozó, dupla ventilátor, erősebb aksi?

Mit gondoltok? :R

Mert te aztán rohadtul értesz a telefonokhoz!

(#12598) Plazmacucci válasza kovike (#12597) üzenetére


Plazmacucci
félisten

700 ofc

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12599) kovike


kovike
tag

700 lett, köszönöm a segítséget!
Az első benyomások nagyon pozitívak! :))

Mert te aztán rohadtul értesz a telefonokhoz!

(#12600) donathl


donathl
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni! Néztem ezt a laptopot: [link]. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, van e valakinek ezzel a típussal tapasztalata? Mi a különbség az NSHV és az NRHV változat között? Illetve a legfontosabb kérdés, hogy ebben a gépben a memória 2 slotos, vagy egy memória rá van varrva az alaplapra, és már csak 1 slot bővítésére van lehetőség? Válaszokat előre is köszönöm! :)

A Nő nem ember, a Sör nem alkohol, a Medve nem játék!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.