Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12951) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Még annyi, hogy valaki Endless OS el használja véletlenül?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12952) Dhampir válasza Lalikiraly (#12951) üzenetére


Dhampir
félisten

A Linux Mint (ebből is a Cinnamon kiadást), vagy a sima Ubuntu LTS használatát (csak utóbbinál érdemes lehet kicsit alakítani különféle alkalmazások utólagos telepítésével a gyári Gnome felületen, az egyszerűbb kezelhetőség miatt) tudom javasolni.

(#12953) Lalikiraly válasza Dhampir (#12952) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Meglesem, a Linux mint Cinnamont sokan mondják mostanában. Gyors kis hardverigényű rendszer amúgy? Véleményed?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12954) Dhampir válasza Lalikiraly (#12953) üzenetére


Dhampir
félisten

Folyamatosan fejlesztik, habár a puritánabb asztali környezeteknél valamivel többet "eszik"

Cserébe barátságos felülettel nyílik meg a Cinnamon, és MS Windows után nem nehéz megszokni (a Start gomb is ugyanúgy működik), legalábbis úgy vélem.

(#12955) Lalikiraly válasza Dhampir (#12954) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Na az Endless OS-t felraktam, villámgyors a Win10 hez képest, viszont a touchpad nem működik sehogysem :(

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12956) Lalikiraly válasza Lalikiraly (#12955) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Linux mint alatt sem megy sajna :(

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12957) Dhampir válasza Lalikiraly (#12956) üzenetére


Dhampir
félisten

Kernelfrissítéssel működhetne.

A Linux Mint vagy az Ubuntu fórumán érdemes még megkérdezni a szakikat.

(#12958) Lalikiraly válasza Dhampir (#12957) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hali. Kérdeztem, igen kernel frissítés kell, mert a legutolsó már támogatja a tapipadokat. Érdekes, hogy a Mint felismerte a tapit, be is volt kapcsolva de nem működött. Várok egy kicsit hogy a rendszer az újabbal jöjjön ki. Hát fertelemesen gyors a gépen...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12959) #79622400


#79622400
törölt tag

Sziasztok, remélem találkozott már valaki hasonlóval.
a hétvégén belefutottam egy számomra furcsa esetbe: adott volt egy Lenovo ideapad 100s készülék, melyben gyárilag egy 32GB-os EMMC kártyán van a rendszer, illetve minden más. (Itt megjegyezném, hogy tesóm gépéről van szó és elmondása szerint ezen rajta van egy WIN 10 (?) telepítő gyárilag, ami bármikor újra telepíthető a gyári EMMC-ről).

Adott volt a lehetőség m2 sata SSD-vel egy 120GB-os bővítésre. Ezt követően újra akartam telepíteni a rendszert az SSD-re (a gyorsaságág/ hely miatt) és a 32 GB EMMC-t tároló meghajtónak akartam tartani.

Első körben bejött a telepítő, szépen kitöröltem minden particiót (igen, azt is amin a gyári rendszer telepítő lehetőség van, mivel abszolut semmi bajra nem számoltam).
Ezt követően USB-ről történt volna a telepítés és már az elején órákat küzdöttem (lehet amatőr hiba) a GPT-MBR témával. Nos az alap telepítőm semmilyen formában nem engedte egyik meghajtóra se a rendszert telepíteni, mivel MBR-hez volt kialakítva. Röviden: maradt a GPT, készítettem hozzá egy passzoló USB-telepítőt.

Ezután létrehoztam új partíciót a 120 GB-os SSD-n - és a rendszer is létrehozta a particiókat amire szüksége van, telepítő elindul - végig megy, majd újraindulás után egy ablak az alábbi lehetőségekkel: system recovery, boot menü, a 120 gb ssd és az emmc kártya. Rámentem a 120gb ssd-re hogy inditsuk, fekete kép, majd megint a 4 opciós menü előttem. Ezt követően töröltem megint minden particiót, ugyanezt a partició létrehozást megcsináltam az emmc kártyával és láss csodát, minden oké a rendszerrel. De én a rendszert az SSD-ről akarom...
Letöltöttem egy megfelelő programot (AOMEI Backupper), majd meghajtót és rendszert is próbáltam másolni az SSD-re, mindkettő után hibásan indult a rendszer és "előkészítés automatikus javításra" felirat után belekerültem egy hibaelhárító menübe. Itt is próbálkoztam mindennel, de sikertelenül. Végül maradt az EMMC- kártya elsődleges indítási pontnak és az ssd mint háttértár üzemel most. Viszont szeretném az ssd-ről a rendszert, a gyorsabb betöltés és működés érdekében.

Kérdésem: Megoldható valahogy ráerőszakolni a rendszert az SSD-re vagy valami gyári beállítás miatt csak az EMMC-t hajlandó használni?

Köszönöm, hogy elolvastad az irományom és köszönöm a segítséget is előre.

(#12960) Plazmacucci válasza #79622400 (#12959) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ideapad 100s gépnek nincs is m.2 portja :Y

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12961) Lalikiraly válasza Plazmacucci (#12960) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Na egyrészt az Acernek is van ilyen gépe, amin 32GB eMMC tároló van és gyári win10-el. Tehát ez így OK.
A második, hogy mivel minden, a visszaállítás is ezen van, így nem marad hely a Win10 frissítésére sem. Savazták is az MSt miatta rendesen.

Nekem a javaslatom az lenne, hogy minitool partition progival zúzd nullára mindkét meghajtót és ne hozz létre új partíciót, a Win telepítő majd intézi magának. Így működnie kell.

M.2 ? Az alal eMMC forrasztva van és van egy sima Sata csati és kész.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12962) Molnartib29


Molnartib29
csendes tag

Sziasztok!

Bármelyik játékot indítom Pubg-től Team Fortress 2-ig ugyanannyi FPS-em van 1080p-ben, mint 720p-ben.

Notebook típusa:
Lenovo IdeaPad 330S-15IKBR 81GC0047HV

Vga:
Gtx 1050 2gb

További adatok:
Windows 10 64bit, legújabb nvidia driver, vsync off, maximum teljesítmény beállítva, töltőre dugva

Miért van ugyanannyi FPS-em felbontástól függetlenül?

(#12963) Lalikiraly válasza Molnartib29 (#12962) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Mert CPU limit van. Milyen proc hajtja?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12964) Lalikiraly válasza Lalikiraly (#12963) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Esetleg fps limit van beállítva.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12965) VMatteo


VMatteo
őstag

Hétvégén nekiállok és SSD-t teszek a gépbe (Kingston UV500 240GB) a merevlemezből pedig külső HDD-t csinálok:D ;] remélem sokat fog gyorsulni :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#12966) AMD Power válasza VMatteo (#12965) üzenetére


AMD Power
titán

Sokat fog nagyon. Nekem soha tobbet nem kell sima HDD.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12967) Lalikiraly válasza VMatteo (#12965) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Annyit fog, hogy a HDDt soha többé :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12968) Molnartib29 válasza Lalikiraly (#12964) üzenetére


Molnartib29
csendes tag

Közben megnéztem eszközkezelőben és aida-val, hogy mivan. Már a játék menüjében a proci teljesítmény bezuhan a felére 3 ghz-ról 1,5 ghz-ra és a CPU / GPU hőfoka felizzik 75-80 fokra. A cpu i5 8250u ezzel a konfiggal bőven nem kellene ezt csinálja egy párnapos 220 ezer Ft-os notebook-nak, valószínileg gyárilag alulméretezték a hűtést szóval a 14 napos elállás jogán visszaküldöm a pic*ába.

(#12969) VMatteo válasza Molnartib29 (#12968) üzenetére


VMatteo
őstag

aidában csinálj már egy 10-20 perc stressz tesztet, ott nekem 505 fok volt a max i5 8.gen+8gb ram+4gb VGA-val. :F

Tisztelet a Gépésznek!

(#12970) z123456z válasza Molnartib29 (#12968) üzenetére


z123456z
senior tag

Ne örjíts meg. A lányom karácsonyra kapja meg, akkor attól mit várjak? Ryzen 5+Radeon 540. Az "csak" 140 volt, de bőven kifutok a 14 napból. Mindegy, végül is nem a játék volt a cél. Meglátjuk.

(#12971) Lalikiraly válasza Molnartib29 (#12968) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

A proci órajel azért is csökkenhet mert nincs kibasználva ezért visszaveszi az órajelet, de ettől a hőfoktól inkáb throttlingol. Túlmelegszik. A hűtőventi megy? Meleget tol? Lehet a hőpaszta rossz. De ez egy U-s tehát takarékos proci. Ezért nem csoda ha kicsi órajelen megy. Az én n5000 rem hiába tud 2.7Ghzt is sosem láttam annyin menni.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12972) Molnartib29 válasza VMatteo (#12969) üzenetére


Molnartib29
csendes tag

Ötszáz fok?

(#12973) Lalikiraly válasza Molnartib29 (#12972) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Gondolom 50-55 öt akart írni. Az meg bőven jó.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12974) Molnartib29 válasza Lalikiraly (#12971) üzenetére


Molnartib29
csendes tag

Igen megy a ventilátor, mint az állat és tolja a meleget. Pontosan emiatt van, hogy 720p-n sincs több FPS még egy olyan ezer éves játékban sem, mint a Team Fortress 2. Szerintem ezt nem lehet kimagyarázni semmivel, ez így szar.

(#12975) Lalikiraly válasza Molnartib29 (#12974) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nem tudom, nekem fura. Sajnos a pentium n5000 ren nemnagyon futnak a gamek értékelhetően így nemtudom. Hátha másnak lesz ötlete. Más gép sem lesz sokkal hüvösebb vagy halkabb játék alatt.

Amúgy milyen felbontás éa beállítások? A nitinak a kijelzőfelbontása?

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12976) Molnartib29 válasza Lalikiraly (#12975) üzenetére


Molnartib29
csendes tag

Pont ez az, hogy van itt egy régi lenovo notebook és az NEM produkál ilyet, szépen hozza az FPS töbletet ha kisebb felbontásra váltok és nem sülnek meg benne az alkatrészek évek óta. A felbontások ugye 1080p ről 720p-ig voltak amiket próbálgattam és nem volt eltérés az FPS-ben. A notebook natív kijelzőfelbontása 1080p.

[ Szerkesztve ]

(#12977) Lalikiraly válasza Molnartib29 (#12976) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ez esetben valóban lépni kell. Kíváncsi leszek...

Én jövőre veszek Gamer gépet. Denlehet Acer Nitro lesz vagy Legion 530...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12978) VMatteo válasza Molnartib29 (#12976) üzenetére


VMatteo
őstag

mit szólnál, ha néznénk vmi benchmarkot, és lefuttatnánk? már csak kíváncsiságból is. :K

Tisztelet a Gépésznek!

(#12979) Molnartib29 válasza VMatteo (#12978) üzenetére


Molnartib29
csendes tag

Milyen benchmarkot, melyiket?

(#12980) VMatteo válasza Molnartib29 (#12979) üzenetére


VMatteo
őstag

nekem teljesen mindegy, csak adj linket hogy le tudjam tölteni:D Van nálam infrahőmérő, tudom méregetni a gépet közben.

Tisztelet a Gépésznek!

(#12981) Lalikiraly válasza VMatteo (#12980) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

A mérést az aida vagy a speedfan is megteszi. Pl 3dmark ot had menjen rajta...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12982) VMatteo válasza Lalikiraly (#12981) üzenetére


VMatteo
őstag

aidában a VGA-t nem tudtam meghajtani, mit kell bekapcsolni hozzá?:D

Tisztelet a Gépésznek!

(#12983) Lalikiraly válasza VMatteo (#12982) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Jajj bocsánat én a hőfokmérésre gondoltam...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12984) z123456z válasza VMatteo (#12982) üzenetére


z123456z
senior tag

Emlékeim szerint a stabilitás tesztben be kell pipálni a vga-t .

(#12985) z123456z válasza VMatteo (#12965) üzenetére


z123456z
senior tag

a merevlemezből pedig külső HDD-t csinálok:D ;]

Nem úgy volt, hogy rendeltél cuccot és megy az optikai meghajtó helyére a hdd? Csak mert rendeltem én is abból a 4 dolláros kínai csodából, ezek szerint nem müködik?

(#12986) VMatteo válasza z123456z (#12985) üzenetére


VMatteo
őstag

de de, rendeltem, de még úton van. És ahogy végig gondoltam, nincs szükségem a gépben +1TB HDD-re, nem játszok már, inkább ha filmet nézek akkor adatot kell mozgatni, de így meglesz a lehetőség arra, hogy bármikor fogadjon a gép HDD-t az optikai meghajtó helyére.

Tisztelet a Gépésznek!

(#12987) Molnartib29


Molnartib29
csendes tag

Kipróbáltam nyitott ablaknál és a GPU hőfoka lement 50-60 fokra 75-80 ról de megint lefeleződött a CPU 3ghz-ről 1,5-re. Akkor most mivan? Persze játék megint csak szarul ment emiatt.

(#12988) Lalikiraly válasza Molnartib29 (#12987) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Esetleg BIOS frissítés valami?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12989) AMD Power válasza Molnartib29 (#12987) üzenetére


AMD Power
titán

És még hol van a nyár... akkor mi lesz?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12990) z123456z válasza Molnartib29 (#12962) üzenetére


z123456z
senior tag

Azért ez a pubg nagyon gépigényes játék, ha jól tudom. Talán a gép kevés hozzá, és a felbontás már nem oszt, nem szoroz.

(#12991) Lalikiraly válasza z123456z (#12990) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

A pubg egy 1050 et és core i7 et is megtud fektetni simán. Tehát így jogos.

De akkor is ott van a kérdés, hogy miért nem pörög fel a proci? Nem is CPU hanem GPU limit lenne? Dehát azt pont a kissebb felbontás megkéne oldja...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12992) AMD Power válasza z123456z (#12990) üzenetére


AMD Power
titán

Mivel rosszul van optimizalva. Nekem meg a One X is megporgeti.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12993) VMatteo


VMatteo
őstag


13 perc stabilitás teszt után. G és B billentyűk körül 40 fokot mértem, venti dolgozott rendesen. A magok hőmérséklete átlag 64 fok volt. De ahogy látom nálam is visszaesett az órajel, és a teszt befejeztével felugrott. Miért? :F

Tisztelet a Gépésznek!

(#12994) Lalikiraly válasza VMatteo (#12993) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én kevés vagyok ehez. Kérdezzétek meg a szakértői topicban. Csak mondanak rá valamit. :(

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12995) z123456z válasza Lalikiraly (#12994) üzenetére


z123456z
senior tag

Melyik a szakértő topic, engem is érdekel.

(#12996) Lalikiraly válasza z123456z (#12995) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Csak van valami, akár az azonnali notebookos kérdések, vagy valamelyik gamer topicban...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12997) Molnartib29


Molnartib29
csendes tag

Csináltam egy CPU + GPU "stressz tesztet" a CPU-nál nem feleződik le a teljesítmény, csökken ugyan, de nem annyira. A GPU tesztnél pedig ahogy 65 fok környékére vagy fölé ment a hőfok azonnal lefelezte a CPU teljesítményt. Ez normális a notebook részéről? Láttam a youtube-on videóteszteket ahol ennél erősebb gamer notebook-ok lazán mentek 80-90 fokos hővel akkor ez most itt mit szarakodik velem? Legszívesebben földhöz vágnám az egészet. A másik kérdés pedig, ha vennék külső notebook hűtőt az van annyira erős, hogy 70-80 fokról stabilan 60 fokon vagy az alatt tartsa ezt a trágyakupac notebook-ot?

[ Szerkesztve ]

(#12998) Plazmacucci válasza Molnartib29 (#12997) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem ekkora hűtő fért abba a gépbe, ennyit tud, hogy ne égjen szénné. A gyártó állítja ezeket a paramétereket, nem az ügyfél. Ha játszani kell gép akkor nem veszünk ilyen vékony vackokat. :(

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12999) Molnartib29 válasza Plazmacucci (#12998) üzenetére


Molnartib29
csendes tag

És egy külső hűtő letudná hűteni -20 fokkal?

(#13000) Plazmacucci válasza Molnartib29 (#12999) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ebben nem hiszek, többnyire 1-2 fok. Asztalon használod? Azért érdemes alá tenni ezeket a padokat, hogy ne vegye űát az alatta lévő tárgy a hőt és szabadon legyenek a szellőző nyílások.
Viszont ha a gyártó órajel szabályzással oldja meg, hogy beférjen a gép a TDP keretbe, vagy ne melegedjen X fok fölé, úgy nincs mit tenni. Abba a képbe egy pár mm vastag réz hőcső fér bele egy pici ventivel.
Egyébként annak az i5 CPU-nak 1,6GHz az alap óra jele, efelett csak Turbó kapcsol be és az is terhelés függvényében. 15W-os kategóriába esik, így nem szabad sokat várni tőle. Ha minden szál terhelve van akkor egyre kevesebb kakaót tud ráadni.
Notebookcheck 330s review.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.