Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12601) G5t


G5t
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek!

Jelenleg van egy G580 (20150-es modell) amelynek frissíteném a BIOS-át hogy a Pentium B960-as helyett I5 3210M legyen a processzor benne. A kérdésem van ehhez a típushoz frissebb BIOS, mert a legfrissebb amit találtam az a 20157-es modellnek szólt... :F Az a verzió jó-e hozzá és a modell különbségek csak a beszerelt prociból és videokártyából adódnak vagy valami egészen más van a dolog mögött. A válaszokat előre is köszönöm.

(#12602) Papooo válasza G5t (#12601) üzenetére


Papooo
senior tag

Elég sok meghalt alaplapú g580-ról hallottam, a kasztniból kitörő zsanérokról nem is beszélve..
A helyedben gépfejlesztés helyett a gépcserén gondolkodnék.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#12603) G5t válasza Papooo (#12602) üzenetére


G5t
csendes tag

Sajnos arra nincs pénz ... :(

(#12604) myke01 válasza Papooo (#12602) üzenetére


myke01
senior tag

Kicsit elkanyarodva a CPU témától , sajnos jellemző még a műanyag konzolok törése ,amikben vannak a "süllyesztett" csavaranyák . Nálam kettő is "megmakkant" (pechemre pont a két zsanér melletti) , amikor ventilátor takarítást,és CPU pasztázást hajtottam rajta végre 2 éve. Ezek tartják (tartanák) össze a komplett házat :K . Azóta nem bontottam szét ,de gondolom lenne még törés elöregedés következtében . Az én G580-asom (20150) 4 éves egyébként.

(#12605) miki111


miki111
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a Lenovo Y70 touch típusú laptopnál van-e lehetőség az SSD-n kívül másik winchesterrel, SSD -vel bővíteni? Köszi!

(#12606) Rootkiskacsa válasza olloczky (#12565) üzenetére


Rootkiskacsa
csendes tag

Sziasztok

A szomszédom ugyanígy járt a "Lenovo IdeaPad 100 80MJ006MHV Notebook"-jával. Este lecsukta a fedelét, reggel indította készenlétből, és már nem volt se bill, se touchpad. Persze gari már nincs.
Másik említésreméltó, hogy minden egyes normál induláskor legalább 2 percet vár a gép sötét képernyővel, mire csippan, beadja a lenovo feliratot, és indítja a wint. Készenlétből azonnal észheztér.

Van már valakinek használható megoldása a hibára? Esetleg szervíz ahol megjavítják? Egyáltalán megéri javítani? Vagy használjuk így amíg lehet.

(#12607) Plazmacucci válasza Rootkiskacsa (#12606) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Először is bios reset, ezt úgy tudja megvalósítani, hogy a bekapcsoló gombot 20 mp-ig nyomja. Felvillan a power led majd kialszik.
Telepítse újra a gépet, és frissítse a bios-t. Működnie kell. Amúgy az IP100-tól én szabadulnék. Gondolom észre vettétek, hogy egy hulladék.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12608) Rootkiskacsa válasza Plazmacucci (#12607) üzenetére


Rootkiskacsa
csendes tag

Köszönöm szépen! Sikerült megcsinálni.

Bios reset után már elmúlt az indításkori hosszú várakozás. Bios frissítés után pedig újra működik a bill és a tapipad. Igaz a bios ugyanaz a verzió volt az előtt is. Az újratelepítés megvolt időközben, így azt nem tudom megmondani, hogy szükséges volt-e.
3db IP100 van a közelemben. egy i5; egy i3; és ez a pentium. Eddig teljesen jól működtek, csak ezzel volt most gond. Mindazonáltal olvasom, hogy sok velük a probléma.
Megfogadom a tanácsod, és a jövőben nem ajánlom másoknak az IP100-at.

Még egyszer köszönöm a gyors segítséget! :R

Üdv
Józsi

(#12609) Plazmacucci válasza Rootkiskacsa (#12608) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én a rossz minőség alatt azt értem, hogy pl.: bépített mikrofon használhatatlan, egy darab hangszóró mely halkabb mint a telefonomé, zsanér kiszakad az LCD fedlapból, stb... BIOS-t nem tudnak írni a kínaiak :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12610) borand


borand
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon megtetszett az Ideapad 520s és érdeklődnék, hogy milyen tapasztalaitok vannak ezzel kapcsolatban. Leginkább ssd-s, integrált vga-s gépet néztem ki, mind a 14 mind a 15,6 colos változat érdekelne.

(#12611) myke01


myke01
senior tag

Lenovo G580 pár nap bekapcsolás nélküli állapot után nem hajlandó működtetni a 3,5mm jack csatlakozót . Bármilyen fülest dugok bele ,csak az egyik oldala szól . Eddig ez normálisan működött minden típussal (3 és 4 érintkezős egyaránt) . Ha kicsit kijjebb húzom , akkor viszont szól mindkét oldal , de a hang olyankor nem tiszta. Driver újratelepítés volt , nem oldotta meg . Hardveres vagy szoftveres lehet a probléma ?

(#12612) Plazmacucci válasza myke01 (#12611) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Csatlakozó kontaktos. Csoda, hogy még működik egy ilyen régi gépen. És ugye Lenovo nem arról híres, hogy minőségi gépeket épít G szériában.
Szerintem ez kell bele: [link], de ahogy a típust ismerem, szétszerelésnél az zsanért tartó csavarfészkek úgy fognak málani mint a lehugyozott hóember.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12613) myke01 válasza Plazmacucci (#12612) üzenetére


myke01
senior tag

4 éves a gép , annyira nem régi. Két éve bontottam szét ,már akkor hullott szét a műanyag benne. Ez nem lep meg ebben a kategóriában.

(#12614) daver88 válasza myke01 (#12613) üzenetére


daver88
aktív tag

vagy ha nem akarsz szerelni, akkor egy ilyet veszel

[ Szerkesztve ]

(#12615) Plazmacucci válasza myke01 (#12613) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De, idepad-ből régi. Kiöntötted ragasztóval? :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12616) Motaba78


Motaba78
őstag

Sziasztok

ma kaptam egy ilyen típusú laptopot (melóhelytől), vacsi új, most csomagoltam ki.

A típusa : LENOVO IDEAPAD 310-15IKB 80TV010GHV

Pár adat róla:

Intel Core i5 7200U
8 GB DDR4 2133 MHz
1 db 1 TB 5400 RPM HDD
15,6' HD LED fényes 16:9
NVIDIA® GeForce® 920MX 2GB
DVD író

Van esetleg valami típus hiba ami miatt inkább most cseréltessem, vagy teljesen használható kategória ?
(én úgy találom, hogy részemről teljesen használható, sebességével sincs gond.)

Előre is köszönöm.

(#12617) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Gyorsan csapjatok le amíg áll ez a hihetetlen ajánlat: [link]

;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12618) Motaba78 válasza Plazmacucci (#12617) üzenetére


Motaba78
őstag

drágának találod esetleg ? :DDD

(#12619) Papooo válasza Motaba78 (#12618) üzenetére


Papooo
senior tag

Annak fényében, hogy talán csak napjai vannak hátra az alaplapnak.....
Igazi madarász. :C

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#12620) rb26dett


rb26dett
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van egy Lenovo Ideapad 110 80UD004BHV típusú gépem, amivel az a problémám, hogy a kijelző színei borzasztó élettelenek. Egy 13 éves laptop képe is mérföldeket ver rá. Driverek fent vannak intel is, radeon is, elvileg minden oké, de nem akarom ehinni, hogy ennyire rossz képe lenne alapból. Tud valaki érdemben segíteni ebben? 10en éves laptopokkal dolgozunk a melóhelyen, de mindegyik köröket ver rá kép "élményben". Windows 10 fut a gépen ha számít valamit.

(#12621) Plazmacucci válasza rb26dett (#12620) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezek ilyen szarok. Csodálom hogy elsőnek nem az egy darab csipogót vagy a nem működő mikrofont említetted.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12622) rb26dett válasza Plazmacucci (#12621) üzenetére


rb26dett
aktív tag

Hát ez elkeserítő akkor... sajnos a kiszemelt gép elfogyott és rám nem jellemző módon rámondtam, hogy jó lesz ez is, annyit néztem hogy proci meg vga viszonylag jó, fene se gondolta volna hogy képesek 2016, 2017 ben ilyen képernyővel készüléket árulni...

(#12623) Plazmacucci válasza rb26dett (#12622) üzenetére


Plazmacucci
félisten

5 napon belül vagy?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12624) daver88 válasza Plazmacucci (#12623) üzenetére


daver88
aktív tag

14 napja van elállni ha webshopos vásárlás....ha személyesen vette, akkor mindegy, nincs visszaút...

[ Szerkesztve ]

(#12625) rb26dett válasza Plazmacucci (#12623) üzenetére


rb26dett
aktív tag

Nem sajnos... apropó vinyócseréhez szét szabad szedni, vagy ugrik a gari? Mert még egy szerelőnyílás sincs rajta...

(#12626) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok. Van egy Lenovo ideapad 700-asom
I5 6300HQ
8gb ddr4
FHD
gtx950m(ddr3)

Mióta megvan a laptop az elején LOW-on tudtam játszani FHD ben battlefield1-el (az újjal) aztán történt valami és már csak 720P ben volt hajlandó elindítani. Azóta minden játéknál hasonlókat tapasztalok. Van a laptopban valami funkció ahol lelehet butitani a gépet vagy megsérült volna valami?

Válaszotokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#12627) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Van egy Lenovo V310-es laptopom, aminek karcos a monitor hátlapja, ezt szeretném cseréltetni. A laptop garanciális még ~ 1év van hátra. Tudom a dolog fizetős lesz, a lényeg, hogy ne ugorjon a garancia. Hol tudnám ezt megtenni, van valami hivatalos szervízpartner ahova be lehet vinni? Vagy ez hogy van? Sosem kellett még ilyet csinálni sőt notit szervízbe vinni sem...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#12628) MasterHUn válasza Energie X (#12627) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Szia. a Lenovo hivatalos szervize a TMX

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#12629) Papooo válasza Energie X (#12627) üzenetére


Papooo
senior tag

Mivel elég hírhedt a hivatalos szerviz, én a helyedben inkább nem kockáztatnám meg, hogy esetleg valami törjön/repedjen/kicserélődjön a gépben.
Ha nagyon leharcolt, akkor jobban jársz ha veszel rá valami minőségibb matricát.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#12630) Throme


Throme
veterán

Sziasztok!

Létezik alternatíva a TMX szervíz mellett, ami ugyanúgy végezhet garanciális/garanciális időn túli javítást?

Elég hirhedt ez a szerviz, viszont az Ideapad 520 egy szimpatikus gépnek néz ki. Korábban már volt Lenovo belépő laptopom (N500) és szerettem. Szerencsére semmilyen meghibásodás nem történt, így én nem ismerem a 3 betűs céget.

thx

(#12631) Plazmacucci válasza Throme (#12630) üzenetére


Plazmacucci
félisten

1. nincs,
2. N500 vagy minek az idejében nem is itthon volt a szerviz

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12632) Papooo válasza Throme (#12630) üzenetére


Papooo
senior tag

Garancián túl tökmindegy hogy ki javítja, ha beviszed az első kocsmába, és ott az első alkesz kezébe adod javítani, az is a te dolgod. Még az is lehet, hogy tőle jobb állapotban kapnád vissza a gépet.

Ha viszont garanciálisan kell javítani, akkor jobb ha felkészülsz jogi/fogyasztóvédelmi vonalon.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#12633) Throme válasza Papooo (#12632) üzenetére


Throme
veterán

... és (#12631) Plazmacucci

Kösz!

Hát akkor pá-pá Lenovo....

(#12634) Papooo válasza Throme (#12633) üzenetére


Papooo
senior tag

Mielőtt megvennél egy gépet, érdemes megkeresni a márka topicját, és rákérdezni az esetleges típushibákra.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#12635) Throme válasza Papooo (#12634) üzenetére


Throme
veterán

Igen, így szoktam :K . Most a szerviz volt egy sarkalatos pont. Hallottam valamit, és ehhez kerestem megerősítést itt.

Ha nem lenne gond a szervizzel, akkor jött volna még pár kérdés, mert első körben szimpi az ideapad 520.
Gond esetén viszont nem hiányzik a hajtépés, utánajárás, ideg. Kisebb a valószínűsége, hogy a 14 napon belül jelentkezzen bármi is, amíg visszavihető szó nélkül.

(#12636) Casoli válasza Throme (#12635) üzenetére


Casoli
őstag

Szerintem meg teljesen korrekt a tmx. :B Ideapad, zsanértörés, másfél hét múlva, átvehető volt a gép megjavítva, teljes burkolatcserével. Egyébként meg minden céghez lehet találni neten rossz tapasztalatokat.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#12637) Plazmacucci válasza Casoli (#12636) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én már többször említettem a tapasztalataimat, lehet másik Lenovo topikban, de a lényeg, hogy 3 alkalomból kétszer két héten belül javították a gépemet, harmadszorra meg 30 nap után kaptam egy csere igazolást... Így lett Y50-ból Y700 ingyen.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12638) Throme válasza Casoli (#12636) üzenetére


Throme
veterán

Nem akartam elnyújtani ezt a szervizkérdést itt a fórumon :B .
Ami nem mindegy, hogy gariidőn belül, a tényleg garis tételekkel mennyire kekeckednek. Mechanikai sérülés gondolom fizetős meló volt, így nekik az bevétel. Garis javítás már nem fizetős az ügyfél szempontjából...

[ Szerkesztve ]

(#12639) Casoli válasza Throme (#12638) üzenetére


Casoli
őstag

Garanciában lett megcsinálva, nem fizetősben.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#12640) Throme


Throme
veterán

A LENOVO IdeaPad 520-ról (15IKB (80YL00A8HV)) mi a vélemény, használ itt valaki ilyet?
A 250Gb-os SSD milyen típusú (gyártó)?

thx!

[ Szerkesztve ]

(#12641) Dhampir válasza Throme (#12640) üzenetére


Dhampir
félisten

Hátha segít ez a hazai teszt.

(#12642) Throme válasza Dhampir (#12641) üzenetére


Throme
veterán

Kösz!
hát melegedés, meg a support, ami probléma.
Ha nem hibásodik meg, akkor csak a melegedés marad, viszont jobbakat írnak róla, mint a dell inspiron 5567 géperől. Ez utóbbi is kiszemelt .... volt.
a Lenovo 520 jobb nála...

(#12643) Badboys


Badboys
őstag

Sziasztok!
Van egy nem egészen 2 éves Lenovo g 50-70 es laptopom. 100 Mb/s internet. Sajnos csak 52-53 Mb/s sebességgel tud leölteni. Jeleztem a szolgáltatónál ezt a gondot a mai napon kijöttek át állították a rutert az ő gépükön 80 mb/s letöltést produkáltak. Azt mondták,hogy ennyit tud a wifi kártya a laptopban. Lehetséges ez a probléma? Cserélhető e ebben egy nagyobb teljesítményű kártyára vagy integrált a kártya? köszi

(#12644) surgyi válasza Badboys (#12643) üzenetére


surgyi
senior tag

Sziasztok! G580-as gépemben szeretném lecserélni a procit B960ast egy i5-2520m-re. Valakinek tapasztalat ez ügyben? Hűtés bírja? Elvileg TDP egyezik...
Geforce 635m dedikált GPU van mellette,ha ez számít esetleg. Köszi előre is a segítséget!

(#12645) #93794560 válasza Badboys (#12643) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szia!

Igen, lehetséges. Az én gépem Z50-70 is ennyit tud wifin. A 100-at csak kábelen hozza.

(#12646) ak26bago


ak26bago
csendes tag

Sziasztok!

Ideapad 520-ról vélemények?

(#12647) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Lenovo U510-be milyen fajta wifi kártya való?Esetleg van valamilyen ajánlott típus?Winows 10-el használom a gépet.

(#12648) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok,

BIOS-t szeretnék frissíteni a Lenovo B590-es laptopomon, de sajnos nem tudom, hogy hogyan kezdjek neki.
Jelenlegi BIOS verzióm: H1ET84WW (1.22).
Keresgéltem az interneten, és csak ezt találtam:

[link]

Előre is köszönöm.

(#12649) ph2012


ph2012
senior tag

Ezt a Lenovo laptopot mennyire tudnátok ajánlani: [link]?

Szigorúan csak internetezésre kell.

Köszi a választ.

(#12650) Plazmacucci válasza ph2012 (#12649) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én azt mondom Ideapad 320 alatt semmit nem szabad.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.